Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) G@bi90MR válasza troll81 (#75000) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Néztem, tetszik, de az a gondom vele, hogy a külső modul nélkül streamelt hang minősége szerintem rossz. Ami tudja az APTX-HD-t Bluetooth streamnél és fogadja a külső pendrivet, az erősítő árához még hozzáad 135 EUR-t. Ez volna a lényeg számomra, maradna a gyári kinézet, de a fejet megkerülve direktben szólhatna a jó minőségű hanganyag az erősítőről.

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#75002) troll81 válasza G@bi90MR (#75001) üzenetére


troll81
addikt

Annyira nem xar gyártó szerintem...
Egy próbát meg érhet.
Mi a többi része a hifinek? Első szett? Stbb

(#75003) G@bi90MR válasza troll81 (#75002) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Igen, nagyon jó gyártó, a termékkel nincs bajom, csak az árával, ha minden szolgáltatást ki szeretnék használni. A kínaiak olcsóbban tudnák azt, a PUZU-ban a beltartalom majdnem ugyanaz is, mint az AXTON-nál, csak nincs EU raktáron. Viszont szolgáltatásban tudna mindent egyéb kiegészítők nélkül, amire szükségem van.
Kenwood KMM-306BT fej + Pioneer GM-1004D, elöl Kicx STC 6.2, hátul Macrom MOS5K Macrom X2P hangváltókkal. Egész beltér kiszigetelve STP Silverrel, rajta STP szivacs.
Ezzel a konfigurációval tökéletesen elégedett voltam hangminőségre, viszont a fejegység nekem lassú volt, minden eldugva volt benne, de a DSP nagyon tetszett. A Can-Busos adatper is állandóan lefagyott, nem működött és a gyári kinézetet se hozta, visszatettem a gyári fejet, de ezzel meg a hangminőség lett nagyon rossz.
A gyári fejegység szervíz dokumentát megtaláltam a neten, az alapján ki tudtam forrasztani a végfok előtti erősítetlen jelet RCA-ra, így már most sokat javult a hangminőség, de a hátsó csatornák továbbra is halkan szólnak, kevés az állítási lehetőség. Illetve ezzel a rendszerrel a mélynyomót nem tudom bekötni.
Így jutottam el oda, hogy kell egy DSP erősítő amin keresztül meg lehet kerülni a fejet és tud direktben játszani külső pendrive-ról, jó minőségű streamről Spotifyról és Tidalról.

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#75004) troll81 válasza G@bi90MR (#75003) üzenetére


troll81
addikt

Erre mit írjak az ár az ár kínai tabu lassan....
Én meg az új erősítőkkel vagyok hadilábon.
Csak a regi olasz japán semmi más nagyon.
Csak minőségi fej csak külön dsp.
Draga de egyszer megveszed és jó vagy.

(#75005) G@bi90MR válasza troll81 (#75004) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Igen, tudom, ezért próbálok szelektálni, meg abból főzni, ami van. :D A kocsinak nagyon jó a gyári kihangosítója, a Kenwood se tudta azt hozni. Ráadásul ha le van húzva a csatlakozója, akkor is próbál működni és befagyasztja a kormányadaptert, sehogy se áll össze a rendes működés. Így kompromisszumnak az előeresítő marad a rossz hangminőségű gyári, de akkor minden egyéb rendszer jól működik az erősítővel meg át tudom hidalni azt, viszont megmarad a kihangosító és a kormányvezérelhetőség. Ismerősök ajánlották ezeket az erősítőket, akinek újabb, pár éves autója van, ők meg azzal szívnak, hogy lassan már fejet se tudnak cserélni, csak ilyen megoldásokkal tudnak hifit varázsolni a kocsiba. Keresném a végleges megoldást, nem szeretnék most már többet költeni rá, csak álljon már össze. Következőleg meg keresni kell egy jó, gyári hifis autót amihez nem kell hozzá nyúlni. :D

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#75006) troll81 válasza G@bi90MR (#75005) üzenetére


troll81
addikt

Nincs nem ültem olyanban ami fullos lett volna mint amit te magadra szabsz igény szerint attól jobb nincs.
Én meg 2 din fejet keresek ami jó és megfelelő max 4-600 eu ban.

(#75007) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
végül megvettem az Alpine MRV-1005-t, viszont jóval gyengébbnek érzem, mint az f2-450-et. Maxra tekerve tud annyit kb, mint a régi. Mindent kikapcsoltam rajta, állítgattam de ennyi. Elképzelhető ez? Azt mondja, hogy nem volt javítva, neki jól működött. :U
Adjak neki +jelet, mert hogy lehet az erősítőnek több kell. Adtam neki +4-et a 10-es skálán. De nem sokat ért. Kenwood bt522hd fej van.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#75008) troll81 válasza Speeedfire (#75007) üzenetére


troll81
addikt

A régi erősebb dinamikus jobb karakter volt.
Ha túl van vezérelve az se jó torzul a jeled.
A régi ha megvan kukazd ki :K

(#75009) flash-


flash-
veterán

Üdv
Kenwood kmm bt306 - al kapcsolatban szeretnék kérdezni :
-tud e olyat hogy sebességfűggően(vagy belső zaj szerint) változik a hangerő?
- ha rácsatlakoztatom bt - n a telefonomat és a feleségem is és hivás van akkor hogy lehet váltani h melyiket hangosítsa?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#75010) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Kínai 2 dinesekből, melyik ami jobb minőségű? Haverom keres valami olyat, ami tud time aligment-et, meg van benne dsp. Erősítő is lesz majd mellette.

(#75011) Hauptmann


Hauptmann
addikt

A másik kérdés, hogy ezek a kínai cuccok az RDS-ből tudják a radio Text (RT) opciót?

(#75012) gyulank


gyulank
addikt

Hogy kell kiszedni egy blaupunkt rio rcr87-et?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#75013) gyulank


gyulank
addikt

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#75014) Biqci


Biqci
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy Honda CR-Z-et és hiányzik belőle a két magassugárzó a műszerfal két szélén. Nem gyárilag nincs benne, mert a két lyuk ott éktelenkedik és a vezetékek is ott vannak. Annyit sikerült kiderítenem, hogy 4Ohm-osak a hangszórók és ha minden igaz Foster gyártmányú. Milyen jó minőségű magassugárzóval lehetne-érdemes lenne pótolni?

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#75015) Hauptmann válasza Biqci (#75014) üzenetére


Hauptmann
addikt

Bontott gyári nem játszik külföldről? Ha nem cseréled a többit, akkor szerintem gyári magasat kéne szerezned.

(#75016) Biqci válasza Hauptmann (#75015) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nem tervezem cserélni a többit, esetleg a gyári mélynyomót és hozzá az erősítőt szerezném be. Gondoltam rá, hogy bontottat keresek, Csak amit találtam az komplett, tehát a hangszóró a kárpitelemmel együtt. Ezért gondoltam, hogy csak a hangszórót pótolom. De lehet egyszerűbb lenne kompletten cserélni és akkor tényleg gyári lenne a rendszer. Amúgy mennyi mostanában egy jó minőségű magassugárzó?

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#75017) dmad válasza gyulank (#75013) üzenetére


dmad
aktív tag

A szélein van az a 4 lyuk, oda dugj be szöget pl., és kicsit feszítsd meg kifelé (hogy belül a rádió oldalán befelé nyomja a karmokat) és akkor ki tudod húzni.

Élj úgy, hogy.......

(#75018) gyulank válasza dmad (#75017) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm! Azt tudja valaki, hogy hogy üzemelhetem be bent tápról? Találtam ezt a leírást, és eszerint kötöttem be úgy, hogy a jobb alsó a negatív, felette pozitív, meg a jobbról a 3. is pozitív, de csak a lámpái világítanak. A kocsiban a helyén a test, és a jobbról a 3. közt 5k ellenállás van. És biztos, hogy nem tettem rossz csatlakozóba, mert a tápos csatlakozónak csak azok a lábai vannak meg, a hangszórósnak meg mind.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#75019) dmad válasza gyulank (#75018) üzenetére


dmad
aktív tag

Itt egy leírás, ez a rádió feneke felőli oldal, ha eszerint is jó a bekötés, akkor nem tudom mi lehet a baj...A táp legalább 5A, de inkább nagyobb amperrel rendelkezzen!!

Élj úgy, hogy.......

(#75020) gyulank válasza dmad (#75019) üzenetére


gyulank
addikt

Ugyanaz. 4+7+8- Pedig emlékszem, hogy a kocsiban működött. Nem most volt, de biztos nem a táp a baj, mert csavarós helyére tettem be, ezen meg csak a gombvilágítás megy, a kijelző se csinál semmit. És semmi nem változik attól, hogy benyomom az ONt. Műszer csipog minden kötésnél. Pedig már arra gondoltam, hogy leszedem a 7-est, hátha akkor kapcsol be, ha nincs rajta.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#75021) bokarcsi71 válasza gyulank (#75020) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

A gyujtást bekapcsoltad? Mert a 7es pinre a gyujtáskapcsolóról kapja a 12V ot. Ha csak ki akarod próbálni, akkor 4es 7es re fix pozitív, a 8as negatív és így mennie kellene.

(#75022) gyulank válasza bokarcsi71 (#75021) üzenetére


gyulank
addikt

Kint volt a kocsiban ami nincs használva. Mikor még volt, akkor működött. Bent meg ugyanarról a tápról 2 csavaróssal próbáltam, megy a magnójuk is, és úgy kötöttem be, hogy 47+8-, és 14,9V-ot mutat a multiméter.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#75023) DaFok


DaFok
csendes tag

Sziasztok,
Fura anomália állt elő a hangcuccban amit építettem a kocsiba.
Eddig:
Hertz ES F25.5 mély
ESX Signum 2100 erőlködő + Tesztre Ground Zero GZIA 2125HPX
Random MediaMarkt-os kábelszett :DDD
JVC KD-X342BT + Tesztre valami kínai 2 DIN-es csoda
Tegnap véletlen mikor telepakoltuk a kocsit, egy fém tárgy került a +12V és a GND közé ami rövidre zárta az erősítőt. Nem volt hangos a zene ezért nem vettem azonnal észre csak kb 20 perc út után mikor kiszálltam. Azóta se kép se hang.
Amiket eddig teszteltem:
Másik erősítő ami biztos működik - nincs mély
Másik rádió - nincs mély
Másik RCA - nincs mély
Másik RCA + másik rádió - nincs mély
Másik RCA + másik rádió + másik erősítő - nincs mély
Másik kábel a hangszóróhoz - nincs mély

ESX-en van power és protect led külön, a power kéken ég mint eddig is, protect nem.
Ground Zero-n egyben van ami folyamatosan piros.

Hátramegy a 12V, mikor bekapcsol az erősítő akkor lemegy 3/6V-ra attól függően melyik erősítő van bekötve.
Minden biztosíték, a motortérben ami a pozitív szálon van és az erősítőkben is épek. Minden kábelt teszteltem szakadásra, mindegyik rendben van. A JVC minden más hangszórót meghajt ami közvetlen az ISO-val van rákötve.


Ötletek? Elég elkeseredett vagyok mert sok munkám van benne. :O

(#75024) dmad válasza DaFok (#75023) üzenetére


dmad
aktív tag

Próbáld meg egy másik rádióval, de ne kínaival, azokon van, hogy az rca kimenet csak dísz...
Ha a rádiód RCA kimenete szállt el, akkor pont nem biztos, hogy a kínai alkalmas rá, hogy kiszűrd...

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#75025) troll81 válasza DaFok (#75023) üzenetére


troll81
addikt

Szia minden biztosíték meg maradt? Tegnap véletlen mikor telepakoltuk a kocsit, egy fém tárgy került a +12V és a GND közé ami rövidre zárta az erősítőt. Nem volt hangos a zene ezért nem vettem azonnal észre csak kb 20 perc út után mikor kiszálltam...

Mérj ellenállást a ládan hogy gyári e az érték.

Valami nem kerek mert ilyen esetben bizti kimegy minimum és az erősítő védelme is kellene aktivalodjon...

[ Szerkesztve ]

(#75026) DaFok


DaFok
csendes tag

Minden ép, rádióban,erősítőben mind a kettő, pozitív szálon is ami az akksitól nem messze van.

Most összeraktam mindent a szobában gyorsan, autóból az akksi,erősítő(k) + a mély, ezeket egy RCA-jack kábellel telefonról meghajtottam. Mind a két erősítővel hibátlanul megy minden. Gondolom a rádión ment el világgá az RCA... :(((

#75024 dmad
Sajnos csak az volt kéznél hirtelen. Ha kiment az RCA a rádióban, attól még rendesen működik tovább minden más rajta?

(#75027) dmad válasza DaFok (#75026) üzenetére


dmad
aktív tag

Sajnos csak az volt kéznél hirtelen. Ha kiment az RCA a rádióban, attól még rendesen működik tovább minden más rajta?
Rádiótól függ, van, hogy csak az RCA száll el, van, hogy az audió-ic,
Meg kell nézni, lehet van benne védelem és az pukkant el...
Ezek szerint igazam volt, és a kínaiban csak dísz volt az rca??

Élj úgy, hogy.......

(#75028) DaFok válasza dmad (#75027) üzenetére


DaFok
csendes tag

Update: összekötöttem minden a kocsiban is. Működik ahogy eddig... Az egyetlen dolog amit máshonnan vezettem az a test kábel, minden más maradt. Ugyanitt Ground Zero GZIA 2125HPX eladó :DDD
A kínaiban semmilyen opció nem volt,hogy rca-ra mit küldjön ki.. szerintem igazad volt és csak dísz.
Egyelőre öröm és boldogság,hogy megint működik minden.

(#75029) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. Kondenzátor bekötésben kérnék tanácsot.
Jelenleg 2 erősítő van a kocsiban, külön tápellátás az akksiról, külön bizti. A testkábel sincs elosztóblokkra kötve, az akku testkábel csatlakozásához van kötve a kaszni felöli oldalon. Egy kondit tervezek rakni a mélynyomó erősítőjéhez. Ott az erősítő testjét is onnan vigyem, tehát azt is kábelezzem el a kondihoz, vagy megcsináltatom úgy, hogy csak a pozitív kábelbe rakom be az akksi és az erősítő közé, és a kondi testjét vagy oda kábelezem el, ahova a másik 2 erősítő van kötve, vagy van nem messze egy gyári testpont, oda kötöm? Nem tudom, világosan fogalmaztam-e.
A másik, hogy a biztit a akku-kondi, vagy az kondi-erosito közé kell-e rakni? Nem nagy távolságok, alapból hátul van az akksi a kocsiban.

(#75030) flash-


flash-
veterán

Kenwood fejegységet Bt306 hogy allitsam be hogy ha hívnak akkor a hívó nevét irja ki ne pedig a számot?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#75031) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Sziasztok!
Egy 2004es Ignácban cseréltem ki a fejegységet egy Kenwood DPX 5200 BT tipusúra.
Szép és jó,de elvesztem a beállítások tengerében.A bajok ott kezdődnek,hogy 2 vagy 3 way crossovert kellene választanom.Egyáltalán mi a külőnbség. A hangszórókról annyit,hogy a gyári helyükön vannak csak ki lettek cserélve Kicx hangszórókra.Meg van egy kicsi Blaupunk mélynyomó a csomadtartóban.

(#75032) Buster17


Buster17
addikt

Hali! Nagyon új vagyok a témában és egy felfrissítést szeretnék kérni tőletek.
E46 kombimba szeretném lecserélni a hangszórókat de már ott megakadtam hogy még is milyen márka legyen?
Mac sal pioneer Sony márkánál leragadtam de ezek ma már gagyi kategória...

-Zenei stílusom Hardcore, sok mély, kevés ének.
-Ár: 37ért néztem első szettet Ground Zero gzic meg 39ért mélyet Ground Zero gziw (Google ezt (is) kidobta kocsi típus keresés alapján)
-Fejegységem nem gyári
-illetve idővel bővíteném a hátsó ajtókban és a csomagtérben is a hangszórókat. Tudomásom szerint a csomagtérben lévőknél elég szűkös a hely ezért oda se mindegy milyet, mekkorát veszek.
-Mikor kell már erősítőt is beszerelni?
-Kábeleket lehetőség szerint még nem szeretném cserélni. De mi az a szint amikor már azokat is kell?
-Rezgéscsillapitassal szerencsére még tisztában vagyok! :D

[ Szerkesztve ]

(#75033) anorche1


anorche1
őstag

Az audi a3 8l -emben a a gyári fejegység van. Illik a kocsiba, számomra jól szól, nem szeretném cserélni.
Egyetlen gondom van vele, hogy nagyon zajos. Konkrétan motorfordulat függvényében kezd el egyre hangossabban zümmögni, mintha egy elektromos autó lenne.
Ismerős szerint ez javítható, csak cserlélni kell benne valamit.
Ez tényleg így lenne?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#75034) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Passat B8-ban szeretném a hangszórókat lecserélni.
A gyári állapotot szeretném megtartani ezért hangszórókat gondoltam első körben kicserélni, meg a hangszigetelést javítani az ajtókon, valamint minden rezgő elemet, ami a kárpitokban van lerögzíteni valahogy, vagy bevonni valamivel.
Hangszórókból a Focal VW specifikus hangszóróit néztem.
Ezek az IS VW 180 és IS VW 165-ösök lennének.
Ezek 2 ohmos hangszórók, mint a gyáriak is. Legalább olyan érzékenyek is, így remélhetőleg ideiglenesen elég lesz a fejegység erősítője. A karakterisztikájuk ahogy néztem ezeknek elég jó is.
Ezeket a hangszórókat be lehet szerezni valahol itt az országban?
Erősítőt pedig később néznék hozzá egy Impulse 4.320 személyében.
Szerintetek ez előrelépés lenne a jelenlegihez képest?

(#75035) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ti hova kötnétek be még két extra hangszórót (úgy hogy a gyáriak benne maradnának és minimális változtatásokkal)?

Sony CDX-G3200UV Leírás - Videó

JVC CS-DR1720

20 éves Volkswagen-ben van gyárilag a műszarfalon 2 csipogó és 2 normál az ajtóban alapból (ha jól gondolom csak két csatornát foglal le).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#75036) bokarcsi71 válasza Ciccuka (#75035) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Miért kell plusz extra hangszóró?

(#75037) Ciccuka válasza bokarcsi71 (#75036) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mert a gyári beépített kb. semmit se ér.
Korábban lebeszéltek itt a topikban (akkor csere volt a terv).

A korábbi JVC autórádió le lett cserélve duplaannyiba kerülő Sony-ra, ami őrületes hiba volt (sokkal gyengébb minőségben szól).

JVC KD-X241 -> Sony CDX-G3200UV

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#75038) Ciccuka válasza Ciccuka (#75037) üzenetére


Ciccuka
veterán

A JVC érezhetően szebben, teltebben szólt a gyári hangszórókkal (a basszus is több volt).

A Sony-n tekerheted a hangszínszabályzót bárhova, külön állíthatod a basszus mértékét, de mit sem ér. Az EQ presetek is borzalmasak.

Max 50W x 4 / 50W x 2 + Mélyláda (4-8 ohm) 50W x 1
vs.
Max 55W x 4 (4-8 ohm)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#75039) bokarcsi71 válasza Ciccuka (#75037) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Mi lenne az elképzelés, esetleg erősítő, mélyláda? Elsönek egy jó fejegység, ha meg van a JVC és tetszett a hangja, akkor azt visszatenném. Agyári hangszórókat mindenképp cserélném jobbra, (pl. Audison,Hertz, Focal, stb.) ezekből vannak olcsóbbak is. Már ezzel a cserével is szebben fog szólni. Én biztos tennék egy négycsatornás erősítőt meg egy pici mélyládát. Vásárlás előtt mindenpépp halgasd meg a kiszemelt példányt.

(#75040) Ciccuka válasza bokarcsi71 (#75039) üzenetére


Ciccuka
veterán

Már írtam, hogy mit szeretnék. Azt a 2 extra hangszórót beépíteni pluszban a jelenlegi rendszer közé.

Tehát azt kéne tudni először is, hogy (a 2 csatornából) gyárilag 1 vagy 2 csatornára van kötve az a 4 gyári hangszóró.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#75041) bokarcsi71 válasza Ciccuka (#75040) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Úgy nem lesz jobb. Ha a hangminőség a cél cseréld le a Sonyt egy normális fejre( JVC,Pioneer,Alpine). A gyári hangszórót egy kétutas komponens szettre és jó lesz. Ha a hangerő is lényeges akkor mindenképp kell egy erősítő is.

(#75042) Ciccuka válasza bokarcsi71 (#75041) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem kell nagy hangerő, csak szebb teltebb hangzás kisebb hangerőn. Kizártnak tartom, hogy ne lenne jobb, ha jól (logikusan) van bekötve. Nem hinném, hogy ez a fejegység nem elég ehhez, nem a hangerővel volt gond eddig se.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#75043) Lite válasza Ciccuka (#75042) üzenetére


Lite
őstag

Egy jófajta kioltással, fázistolással nem, hogy nem lesz teltetbb a hang, hanem még sokkal rosszabb is lehet.
A kis hangerőn szép hangzás eléréséhez a leginkább indokolt a szigetelés, az erősítő és a végén szub.
Mondjuk, a Sony fejegységgel még több pénzt fog felemészteni a dolog, a fejcsere, mint tanács, nagyon jó tanács volt...

(#75044) bokarcsi71 válasza Ciccuka (#75042) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

"A JVC érezhetően szebben, teltebben szólt a gyári hangszórókkal (a basszus is több volt)."

Már itt kellett volna egy jó hangszóró szett csere, és jó lett volna. Az a JVC koax hangszóró nem jó semmire. Ha jó hangot szeretnél akkor az ilyen koaxokat felejtsd el.

(#75045) bencze


bencze
senior tag

Sziasztok,
Nem tudom szabad-e ilyet kérdezni de én nem szeretnék DIY gányolni, jó lenne olyan aki megcsinálja rendesen, szakszerűen, erre esetleg keresnék javaslatokat, kit érdemes megkérdezni. Egy Octavia kombiba szeretnék a gyári fejegység mellé egy komponens szettet erősítővel, kábelezéssel, zajcsillapítással esetleg egy subbal, főleg akusztikus hangszeres zenére. Érdeklődtem paradoxnál és alapvető gond nincs is de 2 hónapos várólistát mondtak, jó lenne mást is megkérdezni egy ajánlat ill potenciális időpontról, az ember lát opciókat.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#75046) vasi89


vasi89
addikt

Hali,

Találtam egy ilyen erősítőt a sufniban :DDD igazából valakitől kaptam, működik és nem is tűnik rossznak. Melós kocsiba szeretnék egy mélyet bedobni. Van esetleg valakinek tippje, hogy egyáltalán ilyen kis erősítőhöz milyen mélyet lenne érdemes néznem?

Macrom 42.15

(#75047) Lite válasza vasi89 (#75046) üzenetére


Lite
őstag

Valami kis 25-öst, aminek nagy az érzékenysége (lehetőleg 90 dB felett), de nem rettenet erőre van tervezve, akár jó is lehet.
Pl.
[link] vagy inkább [link] (ez utóbbi 92 dB, ez már szólhat is valahogy - relatíve)

(#75048) vasi89 válasza Lite (#75047) üzenetére


vasi89
addikt

köszi :) a gladent nézegettem én is.

(#75049) pető bá'


pető bá'
őstag

Sziasztok,

Nem igazán vagyok otthon fejegységekben - tudnátok segíteni abban, hogy mik a jelentősebb különbségek a két termék között? Mindkettő AA és CarPlay kompatibilis, de nem igazán ismerem a szabványokat - melyik-hogyan megy vezeték nélkül és ilyesmik.. a nyilvánvalót látom: 2din vs 1din, több csatlakozó a hátlapon, és egy kb dupla szorzó árban, de funkcionalitásban ez mit jelent? Nem találtam összehasonlító teszteket sem.

Pioneer SPH-DA160DAB vs Pioneer SPH-EVO62DAB-UNI

igazából annyi érdekel, hogy mi indokolja a drágábbnak a felárát a 100-130k-s kategóriával szemben (akár Kenwood-dal összevetve)

"... and I hope you have a great day!"

(#75050) Ear001 válasza pető bá' (#75049) üzenetére


Ear001
addikt

Hát alapvetően ezt. A drágábban van egy képernyőmozgató mechanika, ami egy din méretbe tudja szépen visszahajtogatni a kijelzőt, és eldugni a fejegységben. Vannak azért programbéli difik is, nézd végig, hogy neked mi kell, mi nem.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.