Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) dreizwanzig válasza zsolt19900 (#42999) üzenetére


dreizwanzig
tag

Ezt en is olvastam es en is meg akartam kerdezni, hogy ezt hogy lehet olyan egyszeruen kimerni? :)

(#43002) mortalwombat


mortalwombat
tag

Aki komoly, minőségi 2 csatornást keres set hajtására, annak figyelmébe ajánlom a Soundstream REF500-asom. Teljesen rendbetéve, megíkélt, szép állapotban. Akit érdekel, pls keressen meg privátban, köszönöm.

(#43003) kigoi válasza mortalwombat (#43002) üzenetére


kigoi
senior tag

Ép most futottam bele facen. Egyik legszebb erősítő szerintem,gondolom hogy a hangja sem gyenge.
Nem fáj a szíved ilyenkor?

(#43004) mortalwombat válasza kigoi (#43003) üzenetére


mortalwombat
tag

Dehogynem. Ha úgy lenne pénz, ahogy nincs, megtartanám, mert elég küzdelmes volt, mire gatyába rázattam. Gombi megszenvedett vele, de a hangja kárpótol a sok hercehurcáért. PiciPetivel csak kipróbálni tudtuk a régi rendszeremben, de szinte azonnal hallatszódott a különbség: komoly javulást hozott a hangba: tér, részletesség, hangszerangok valódisága terén. Csak az 'új' erősítő egy 6 csatornás Audison VRx, és inkább azt tartanám meg.

(#43005) PiciPeti válasza mortalwombat (#43004) üzenetére


PiciPeti
őstag

Na igen, nem véletlenül legenda az az erősítő... :K

Csodás hangja van. :K
Én is csak ajánlani tudom.

(#43006) PiciPeti válasza dreizwanzig (#42996) üzenetére


PiciPeti
őstag

Igen, az akkusaruktól az ISO csatiba közvetlenül. A + szálra tegyél egy vízálló lengő késes biztit.

(#43007) zsolt19900 válasza PiciPeti (#43006) üzenetére


zsolt19900
őstag

nekem egyenlőre annyit mondott a műszerész ismi, hogy testeljem le az egyik csavarra a kasztnira valahol a műszerfal környékén a rádiót, ha így megszűnik a generátorzaj akkor juppi :) ha nem akkor gondolkod(unk)ok tovább

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#43008) Daywalker


Daywalker
addikt

Nézegettem az akku és a kasztni közötti földelést. Kb. az a kábel 10-esnek felel meg, és van vagy 10 cm és külön kb ugyanilyen vastag föld megy a biztitáblához is. Nem tudom, hogy kell-e ezen erősíteni bármit is, szerintem ez eléggé túl van biztosítva. Fesz stabil, látható villogás nincs. Szerintem meg fogom pucolni rendesen a sarukat meg a testpontot, ennyivel is javítva a hatásfokot...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#43009) Daywalker


Daywalker
addikt

Nézegettem az akku és a kasztni közötti földelést. Kb. az a kábel 10-esnek felel meg, és van vagy 10 cm (de lehet, hogy annyi sem) és külön kb ugyanilyen vastag föld megy a biztitáblához is. Nem tudom, hogy kell-e ezen erősíteni bármit is, szerintem ez eléggé túl van biztosítva. Fesz stabil, látható villogás nincs. Szerintem meg fogom pucolni rendesen a sarukat meg a testpontot, ennyivel is javítva a hatásfokot...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#43010) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

na srácok!
kicsit utánaérdeklődtem a generátor zajos témának. Azt hallottam, hogy az első és legfontosabb dolog az az, hogy az RCA kábeleknél az árényokás csak a rádió oldalán legyen testre kötve, az erősítő oldalán nem.
Most ennek szeretnék utánajárni. Létezik, hogy vannak olyan kimondott autó hifis RCA kábelek, amiket nem így raktak össze?
2 lehetséges dolgot látok:
1: levágom a jelenlegi kábelekről a csatit az erősítő oldalán és rakok rá egy másik csatit, amibe az árnyékolást nem kötöm be.
2: veszek egy RCA toldót és egy rövidke kábelt, amiről tudom, hogy nincs az árnyékolás bekötve (vagy csinálok egy ilyet) és azt berakom az erősítő elé.

Nekem ez a toldós dolog lenne a szimpibb. nem tudom mennyire ajánlott toldókat használni.

(#43011) PiciPeti válasza zsolt19900 (#43007) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ugyanezt megteheted a fejegység háza, és az RCA testelésének összekötésével. Így a "negatív fólia" hibáját zárhatod ki.

Viszont a direkt táp sose árt... :U :D

(#43012) kacsa7 válasza PiciPeti (#43006) üzenetére


kacsa7
őstag

És ehhez mekkora kábel a célszerű és milyen?
Másrészt miért csak a pozitívat kell hozni? A negatív ugyanaz a vékony marad az ISO csatiban. Így mivel vagyunk előrébb?

(#43013) PiciPeti válasza kacsa7 (#43012) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hol olvastad, hogy csak +ot kell hozni? :F

Én 2.5-ös hangszóró kábelt szoktam használni, mert az a legpraktikusabb.

(#43014) kacsa7 válasza PiciPeti (#43013) üzenetére


kacsa7
őstag

Elolvastam már még1x, és rájöttem h. először elég felületesen olvastam :D
Akkor viszont a következő kérdés, hogy mi a helyzet a gyújtás utáni pozitívval? Az marad az eredeti? Tehát húzok egyet a testnek, egyet az állandó pozitívnak?

(#43015) dreizwanzig válasza kacsa7 (#43014) üzenetére


dreizwanzig
tag

Ebbol a szempontbol a kapcsolt pozitivnak nincs nagy szerepe...

(#43016) PiciPeti válasza kacsa7 (#43014) üzenetére


PiciPeti
őstag

:K

(#43017) stargazer


stargazer
senior tag

az nagyon buta ötlet hogy első körben úgy legyenek a kábelek (amiknél ez megoldható) elvezetve hogy nem egyből totál eltüntetve-beépítve, hanem úgy hogy ha nem kóser valami akkor ki lehessen szedni anélkül hogy szét kellene bombázni az egész autót? és ha minden klappol ahogy kell, akkor beépíteni?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#43018) kigoi válasza stargazer (#43017) üzenetére


kigoi
senior tag

Meglehet csinálni persze,csak arra ügyelni kell hogy mikor már az eltüntetésnél jársz akkor kerüld a zajforrásokat.

(#43019) kacsa7 válasza stargazer (#43017) üzenetére


kacsa7
őstag

Nekem állandóra is az utastéren keresztül futnak, a 2 lábtérben. Ez az én igénytelenségem, de így ha bármit variálni akarok, fele annyit kell szétszedni hozzá, ráadásul szövet és gumiszőnyeget is használok, így 2 réteg takarja és védi a lábaktól. Gyakorlatilag csak ott látszik, ahol a hátsó lábtérnél bemegy az üléslap alá, ott meg betekerem szövet szigetelőszalaggal és nem feltűnő. Amíg folyamatosan variálok, mi hogy legyen, tuti nem kerül be a küszöb burkolathoz.

(#43020) kigoi


kigoi
senior tag

2mm-es hanno protecto pf820-at vett már valaki vagy látott már olyat?
Az érdekelne hogy ténylegesen bitumen lap e vagy valami szövetes akármicsoda mert már volt szerencsém olyanhoz, pedig bitumenlap néven volt árulva. 3mm-es rendesen jó volt de a 2mm-es már nem az volt.

(#43021) KRISSTUS válasza kigoi (#43020) üzenetére


KRISSTUS
tag

Nekem az (820) van bent az ajtóban meg az amortson (2mm) vegyesen.
A Hanno nem bitumenből készült (esetleg tartalmaz), talán valamilyen préselt papírhoz tudnám hasonlítani, mert nem igazán hajlik még melegítve sem (hajszárítóval).
Előnye, hogy nincs szaga és nem szárad ki (feltételezhetően).
Hátránya, hogy csak sík felületekre lehet felragasztani, talán "felforrósítva" (hőlégfúvóval) képlékenyebb.
Hangzásban nem tudom megmondani, hogy jobb vagy rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#43022) kigoi válasza KRISSTUS (#43021) üzenetére


kigoi
senior tag

Hú akkor azt elkerülöm,ezek szerint olyanból vettem egy 50x50es lapot még régebben,nagyon rossz szerintem.
Fel forrósítva is alig hajlik,hőlégfúvóval adtam neki de semmi.
A 3mm viszont jó,az tényleg abból van amiből kell lennie csak ha meg van hajtva akkor csak melegítve szabad kihajtani mert könnyen elreped.
Köszi az infót.

(#43023) kigoi


kigoi
senior tag

Megtaláltam mi van most nekem,én ezt a fajtát raktam be,szerintem nem rossz de még lesz egy kis alakítás az ajtóban ezért újra kell szigetelni itt ott.
[link]

(#43024) zsolt19900 válasza PiciPeti (#43011) üzenetére


zsolt19900
őstag

megtettem a rádión volt egy recés csavar az iso kábel felett picivel, no oda fogattam be kábelt és egészen az első szett erősítő földeléséig elhúztam hátra és odacsavaroztam saruval, a végeredmény még mindig az, hogy hallani a generátornak a gerjedését.

MI a következő teendő? amit te írtál, azt hogy kell kivitelezni? rádiónak a házán húzzak egy kábelt a recés csavartól az rcak között található csavarhoz? vagy hogy gondoltad?

de nekem még mindig az a tippem, hogy a rádión belül mehetett el valami földelés, amit nem vett észre az iparos aki megcsinálta.... ott belül mit sasoljak? holnap is szabadnapom van, így lehet, hogy szétszedem a ketyerét és megnézem

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#43025) PiciPeti válasza zsolt19900 (#43024) üzenetére


PiciPeti
őstag

A fej házát kösd össze az RCA "szoknyájával". Elég ha csak hozzáérinted, ha megszűnik az a gond, mehet a fej szakihoz.

(#43026) zsolt19900 válasza PiciPeti (#43025) üzenetére


zsolt19900
őstag

szóval azt a kábelt kössem hozzá -vagyis érintsem- a már bedugott rcahoz? oksi így stimmel :) ha megszűnik akkor pedig vissza viszem ahhoz aki csinálta, hogy nézze át ismét :) köszi szépen

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#43027) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

bocs, előbb kérdeztem, aztán gugliztam :D

[ Szerkesztve ]

(#43028) zsolt19900 válasza PiciPeti (#43025) üzenetére


zsolt19900
őstag

bocsi a második válaszért.... ha esetleg így valóban megszűnik a generátorzaj, lehet így használni a készüléket legalább addig amíg az iparos nem tud ránézni?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#43029) PiciPeti válasza zsolt19900 (#43028) üzenetére


PiciPeti
őstag

Elvileg lehetne, de én nem tenném, mert ha mégis a te autódban lett baja az RCA testnek, akkor most máshol fog átégni a testelés...

(#43030) zsolt19900 válasza PiciPeti (#43029) üzenetére


zsolt19900
őstag

és akkor amit mondtál, hogy fogom és odaérintem akkor nem fog máshol kiégni? vagy hogy csináljam a dolgot? járó motornál érintsem oda és ha elhallgat akkor vigyem a rádióshoz, hogy nézze át tüzetesebben, főleg az rca belső testelését? vagy kössem össze és indítózzak rá?

és a "szoknyaösszeérintést" úgy érted, hogy bedugott rcaknál érintsem hozzá az rca dugó külső részéhez a test részt kábelt aminek a másik vége a fejegység házához van csavarozva?

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#43031) PiciPeti válasza zsolt19900 (#43030) üzenetére


PiciPeti
őstag

Járó motornál csináld, nem maxra tekert erősítővel. A többi része stimmel... :K

(#43032) zsolt19900 válasza PiciPeti (#43031) üzenetére


zsolt19900
őstag

megcsináltam, elhallgatott a generátorzaj :) köszi a tippet

mondtad, ugye hogy szakihoz vinni, most ha esetleg van bármi affinitásom rá, hogy szétbontsam és -gondolom én belül kell egy kis forrasztást végezni- akkor ez nehéz dolog?

néztem jutubot, de nem találtam szétszedős vidit a rádióhoz

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#43033) PiciPeti válasza zsolt19900 (#43032) üzenetére


PiciPeti
őstag

Én biztos szakira bíznám... Felégeted a nyákot, utána már nehéz lesz bármit kihozni belőle.
Ehhez pontos eszköz, kéz, szem kell, és némi tapasztalat se árt...

Én Gombit tudom javasolni, korrekt, gyors szakember. :K

(#43034) zsolt19900 válasza PiciPeti (#43033) üzenetére


zsolt19900
őstag

van itt Pécsen kontakt, csak gondoltam megpróbálom, de akkor indulok is hozzá

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#43035) dioka7


dioka7
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy szaladgálós autót ('97-es swift 1.3) szeretnék valami hallgatható zenét bele, minél olcsóbban. Tulajdonképpen már csak egy mélyláda hiányzik az autóból, viszont erősítőm sincs tehát vmi aktív kellene. A lényeg hogy olcsó, de azért hallgatható legyen, nem kell csúcsminőség. Ezt néztem, de nem igazán értek hozzá, mi a véleményetek? Más ötletet is elfogadok, és köszönöm a segítséget!

(#43036) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Érdemes visszavezetni a testkábelt az erősítőtől egészen az akksiig?
Kesztyűtartó mögé beférne a Hifonics erősítőm, és nem kéne sokkal többet áldozni rá,hogy ne valahol az utastérben kelljen keresni testpontot, hanem egyszerűen csak rátehetném az akksi testjére.
Van valami előnye vagy ha találok valahol közel a tűzfalon\biztonsági övön\akárhol lehetőséget a testeléshez az is ugyanolyan jó?
Mélyládám nincs, csak erősítő és egy első szett.

[ Szerkesztve ]

(#43037) opeter70


opeter70
senior tag

Facebookon van egy 6000 Wattos Auna erősítő eladó 17 ezerért. :Y
Az évszázad vétele! :DD

(#43038) Shokkolo válasza opeter70 (#43037) üzenetére


Shokkolo
addikt

és van benne 500A -es bizti... ?! ;]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#43039) prmcsk válasza Shokkolo (#43038) üzenetére


prmcsk
addikt

Ne legyetek már ennyire negatívak, ha annyi, akkor annyi...Kevés azaz 500A. Ha analóg (márpedig az árából kiindulva az, még ha lopták is), akkor 50-60% hatásfokkal is számolni kell. Van az 800Amper is. :Y

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#43040) tboy93 válasza opeter70 (#43037) üzenetére


tboy93
nagyúr

írtam neki, hogy 2.000-ért viszem ha állja a postát, de elhajtott :DDD

(#43041) kigoi válasza opeter70 (#43037) üzenetére


kigoi
senior tag

Jaja,ilyen eladók kellenek, jó áru jó áron,még van olyan is aki régi phoenix gold holmikat árul és még pénzt is kér érte,pofátlanság netovábbja.
:D

(#43042) opeter70 válasza tboy93 (#43040) üzenetére


opeter70
senior tag

Te voltál a 2000-es ajánlat? :DDD

kigoi: Ugyan már! Hagyjuk már a gagyi PG-t, amikor itt van helyette a brutál Auna verhetetlen áron! :DD

(#43043) tboy93 válasza opeter70 (#43042) üzenetére


tboy93
nagyúr

Persze, kiraknám a szobámba elrettentő példának :C

(#43044) kigoi válasza opeter70 (#43042) üzenetére


kigoi
senior tag

Van viszont fent egy jó kis focal szett, ps165fx,mondjuk szerintem kicsit sok érte a 70 mivel használt de kíváncsi vagyok el fog e menni.

Nekem egy Focal TN53K kellene de senki nem hirdet. :((

(#43045) opeter70 válasza tboy93 (#43043) üzenetére


opeter70
senior tag

Sajnos az a legnagyobb probléma, hogy jönni fog egy balek, aki látva a sok ráírt wattot, alkuszik belőle 2000-et és meg fogja vennni 15-ért. :(
Ráköt egy Renegade mélynyomót, aztán jön ide (vagy más fórumra) panaszkodni, hogy miért szól szarul a 6 kW-os cucca.

(#43046) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Ha megadok pár paramétert, tudnátok segíteni hogy mi az ajánlott autórádió most? Esetleg aki napi szinten böngészi a dolgokat, lehet hogy kapásból rá tudja vágni.
:R

(#43047) tboy93 válasza z123456789 (#43046) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Mire kell? Hangminőség vagy a kényelem a főbb szempont? Esetleg mindkettő? Mennyit szánsz rá?

[ Szerkesztve ]

(#43048) z123456789 válasza tboy93 (#43047) üzenetére


z123456789
addikt

Szia! Az autómon (98' civic, semmi tuning, melóba járós kocsi :D ), most zajlik egy nagyobb generál, hogy még egy-pár évet elfusson alattam, és szó mi szó nem mai darab lévén a hangszórói is bekrepáltak. Gondoltam akkor már a kényelemre is szánok egy kisebb összeget. Még tavaly kaptam ajánlatot - ha jól emlékszem Magnat nagszórókra - amik az árával elnyerték a tetszésemet. KB 40-42e Ft volt azt hiszem az összeg két hátsó (mélyközép talán?) és a két első hangszóróra. Ebből már talán tudsz következtetni a kategóriára. Sejtésem szerint sima alap hangszórók, a mostani kicsit nagyobb hangerőn már hallgathatatlan a recsegés miatt. Ezért szeretném lecserélni, viszont a fejegységemben lehetne egy-két funkció még, amit hiányolok. Gondoltam ezt is lecserélem. Inkább a kényelem lenne a szempont.
Főbb dolgok:
-usb/memóriakártyás zenelejátszás (mp3)
-lehetőleg valami értelmes menürendszer amivel akár egy 64 GB-os tárolót is tudok kezelni
-potméter a jobb oldalon
-esetleg BT kapcsolat, ha mondjuk telefonról szeretnék lejátszani
Aztán nagyon nem vagyok képben azzal hogy milyen új lehetőségek vannak egy fejegység terén. :B
Szívesen fogadok ötleteket, hátha van olyan funkció amit egy-ketten szívesen használnak.
Mennyit szánnék rá? 30-40e mondjuk, ennyiért láttam árukeresőn a fent említett funkciókkal. Persze gondolom ezek a kommersz termékek.

Bocs a hosszú HSZ-ért. (Most látom szintén zenész :) )

[ Szerkesztve ]

(#43049) tboy93 válasza z123456789 (#43048) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát ha melós a kocsi, gondolom nem akarsz rá vagyonokat költeni. Hátra ne rakj szettet, nem érdemes. Vegyél egy Pioneer mvh-370BT-t, USB, mp3, android-ios kezelés, bluetooth, bár a tekerentyű pont a bal oldalon van :B Ehhez vegyél egy Audio System MX 165-öt, szigeteltesd ki az ajtókat pl. hanno protectoval és boldog leszel :K

(#43050) z123456789 válasza tboy93 (#43049) üzenetére


z123456789
addikt

Nem is nagyon van olyan aminek a jobb oldalán van a tekerő. Nem értem, mert ha tekerem, akkor kitakarom a kijelzőt. PL a mostani JVC-mben ha mappák között lépek, akkor is a potit használom, és szart sem látok, mindig el kell kapnom a kezem hogy épp hol tartok? :D
Az hogy android-os az mit takar? USB kábelen keresztül tudja kezelni mint tárhely?
Miért ne vegyek hátra szettet?
Az a szett tartalmaz 2 elsőt lentre, illetve 2 magast nem? Azokat a tükörhöz szokták beépíteni ha jól sejtem?
Ez a szigetelés ennyit dob a dolgon tényleg? Érdemes rászánni? Házilag is megoldható, vagy inkább ezt bízzuk szakemberre? Nem vagyok egy autóbütykölős típus. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.