Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!

Nem tud esetleg valaki külföldi fórumot ahol a felhasználók magassugárzó beépítési ötletei össze vannak gyűjtve? A oszlopom eléggé vékonyka, és teljes szélességében ívelt, nem nagyon lehet rá elhelyezni a magast.
Idáig a ping-pong labdás módszerről tudok, (footy kollégától így kaptam a szettet,csak elrepedt az egyik labda rögzítéskor.. :(( ) illetve teniszlabdán még gondolkozom, de az se az igazi, az csak talán annyival jobb hogy rugalmasabb és jobban bírná.. Régen olvastam itt is egy csomó jó ötletet még, de most nem találom őket.

(#47002) kigoi válasza Akos1994 (#47001) üzenetére


kigoi
senior tag

A tükörháromszög miért nem jó?
Nem értem ezt a nagy A oszlop rajongást.
A oszlopon amúgy is sokkal bentebb kerül a magas így csökken az amúgy sem széles baloldal.
Nálam tükör háromszögben van,nem is gondolkodom A oszlopon és simi szerintem meg tudja erősíteni szombati hallózás után hogy a színpad így is kellő magasságra került valamint a tér is elég széles.

(#47003) simi811118 válasza Akos1994 (#47001) üzenetére


simi811118
aktív tag

Google : tweeter installation ;)

Egyébként valóban nincs olyan nagyon túl sok értelme feltenni fül magasságba. Nekem is ott volt, előnyöm nem.volt belőle, most kintebb és lentebb van.
Olyan autóban is ültem ahol a kilincs fölött volt a gyári helye, oda lett téve utólagosan is egy dt 284 -es. És mégis ott volt a szinpad a műszerfalon. Szóval nem biztos hogy ott lesz jó helyen.

[ Szerkesztve ]

(#47004) Akos1994 válasza kigoi (#47002) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Oda is fel tudnám rakni(fúrni), csak akkor szinte teljesen egymással szembe nézne a két hangszóró. Szóval valami megoldás mindenképp kéne, amivel be tudom forgatni őket..

simi811118: köszi, akkor lehet, hogy faragok egy tenisz labdát és addig rakosgatom különböző helyekre amíg a legjobb nem lesz,és utána jöhet majds egy végleges megoldás.. :D

[ Szerkesztve ]

(#47005) simi811118 válasza Akos1994 (#47004) üzenetére


simi811118
aktív tag

Milyen autóba és mekkora a magas?

(#47006) Akos1994 válasza simi811118 (#47005) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Peugeot 106 (phase 2) a magasnak a háza pedig 45mm átmérőjű. "Peugeot 106 tweeter"-re is rágugliztam már, de olyan hű de jó ötleteket nem találtam..

(#47007) opeter70 válasza LógaGéza (#47000) üzenetére


opeter70
senior tag

Nincs valakinek 2db 90fokos RCA könyöke eladó?

Kácsáéknak van. :)

Akos1994: Én polisztirol (hungarocell) gömbbe faragtam bele a magasakat.
Előnye a teniszlabdához képest, hogy különböző átmérőkben lehet kapni, így jobban a rendelkezésre álló helyhez és magassugárzó átmérőhöz lehet alakítani.
Hátránya, hogy nem egyszerű lefesteni, mert pl. az akril festékek oldják a polisztirolt. Viszont ha sikerül valamivel alapozni, akkor festés után nagyon szép sima lesz a felület.

(#47008) kigoi válasza Akos1994 (#47004) üzenetére


kigoi
senior tag

Én ezt mondjuk nem értem miért nézne egymással szembe.
Pont úgy mint A oszlop esetében pont úgy háromszög esetében is arra irányítod amerre akarod.

(#47009) kacsa7 válasza mortalwombat (#46989) üzenetére


kacsa7
őstag

Katie Melua nagyon betalált. Néha kicsit nyálas, de alapvetően irtó muzikális az egész :)

(#47010) LógaGéza válasza opeter70 (#47007) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az a baj, hogy onnan is drágább a posta, mint a hús... Inkább rendelek eBayről, ezek szemre elég jól néznek ki. Gondolom ebből is kb mindegy, hogy milyen, egy kaptafára készül mind.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#47011) PiciPeti válasza LógaGéza (#47010) üzenetére


PiciPeti
őstag

Milyen RCA kábel elé kellene?

(#47012) LógaGéza válasza PiciPeti (#47011) üzenetére


LógaGéza
addikt

Kácsa KCE-200-as. Kácsa dugókkal van szerelve, és nem fér be :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#47013) mortalwombat válasza kacsa7 (#47009) üzenetére


mortalwombat
tag

Na! Örülök, hogy bejött az ajánlatom! :-) Nálam a második, harmadik, negyedik album szokott szólni-a többi nem az igazi-nekem.

(#47014) PiciPeti válasza LógaGéza (#47012) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ejj... Hát lehet hamarabb vágnám szét a műszerfalat, mint beiktassak egy ilyen valamit... :W

Szerelhető 90°-os RCA nem létezik? :U

(#47015) tboy93 válasza LógaGéza (#47012) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hova nem fer be pontosan? :F

(#47016) LógaGéza válasza tboy93 (#47015) üzenetére


LógaGéza
addikt

Építettem egy dobozt az erősítőknek (itt még a régi kábelekkel, rendezgetés előtt :P ), csak akkor még ugye másik kábelekhez méreteztem. A BT2 befér, csak azt a magasaknak szántam, nem a mélynek...

PiciPeti
Ennyit rontana a minőségen? Igazából nem gondoltam volna, hogy az a 2cm-nyi aranyozott fémdarab ennyit jelentene...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#47017) opeter70 válasza LógaGéza (#47012) üzenetére


opeter70
senior tag

Felejtsd el a 90°-os könyököket!
Vegyél egy ilyet: [link]

A legnagyobb találmány szerintem.
Nekem egy csapásra megoldotta a problémáimat.
Ezzel olyan simán cuppant be a helyére a fej, hogy öröm volt nézni. :)

(#47018) PiciPeti válasza LógaGéza (#47016) üzenetére


PiciPeti
őstag

Több anyagminőség, több csatlakozás a láncban, mindenképp ront a minőségen...

Persze lehet pont jó irányba színezi el az RCA-t, de ennél a kábelnél szerintem inkább csak rontana.

Rendezd át azt a dobozt. :K

(#47019) Akos1994 válasza PiciPeti (#47014) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Nekem 90-es fordítóval is úgy ment csak be a fej, hogy egy fém fűrészlapot levágtam 10 centis darabra, és a műanyag kitámasztó szarokat (amik a DIN lyukban vannak,hogy meg akadályozzák,hogy a fej túlságosan becsússzon), fogtam és két ujjal benyúlva (szentségelve) lereszelgettem a fűrészlappal,mert még a fordítóval is útban volt,annyira kevés volt a hely.. aztán most éppen,hogy csak bement, szétfűrészelés után. Tragikusak tudnak lenni a gyári helyek néha. Legközelebb akkor szedem ki a fejet, ha eladásra kerül az autó vagy megy a bontóba.. :DDD

Kigoi: A tükör háromszög teljesen lapos,egymással szembe néznek,a magas is nem egy gömb,hanem teljesen lapos, csak úgy tudom rárakni mindenfelé barkács tartó nélkül,hogy szembenéznek egymással és nem felém. Persze ha kitalálok valamit a beforgatásra, akkor már lehetnek ott,semmi akadálya..

(#47020) simi811118 válasza LógaGéza (#47016) üzenetére


simi811118
aktív tag

A jót egyszer kell megvenni :) kácsa könyök 320ft/db. Eggyel jobb meg 1000/db.

(#47021) simi811118 válasza Akos1994 (#47006) üzenetére


simi811118
aktív tag

A labdát oda faragod ahova kell, nálam eddig ez volt a legegyszerűbb megoldás erre a problémára. Be lehet vonni szövettel vagy le lehet fújni festékkel is. Egy egyszerű műgyantás történet már jó pár órás meló, és ha nem vagy jártas benne, akkor lesz mellé szentségelés is ;)

[ Szerkesztve ]

(#47022) simi811118


simi811118
aktív tag

Tboy !
Ugye neked volt canton szetted? T25 (titán dóm) volt neked hozzá? Ha igen, mondasz nekem valamit róla? Jó-rossz egyaránt jöhet :)

(#47023) tboy93 válasza simi811118 (#47022) üzenetére


tboy93
nagyúr

A-a :N Nekem sajna csak egy kicx 6020-am van, az is a polcon :) Talán szeptemberben bekerül az autóba.

(#47024) Mikso


Mikso
tag

Sziasztok!

Lenne egy régebbi (szerintem) Earthquake mélyládám, de fingom nincs hogy mit tudhat, mikori, működik, stb...
Gondotlam írok ide, hátha tud valaki segíteni :) .
Leszedtem a védőt, hasonlóan nézett ki,
http://www.sonicelectronix.com/pictures_new.php?id=38102&picture_id=797314
Csak annyi a különbség hogy a felirat és körülötte az anyag tapintásra plüsshöz hasonló anyag volt..
Továbbá, milyen erősítőt érdemes vennem, beszerelés nagyjából mennyi lehet, és lehet e utólagosan magát a mélyládát kezelő kapcsolót venni, hogy ki/be kapcsolhassam, vagy állíthassak az erősségén.

Kép: http://prohardver.hu/dl/upc/2015-08/17/410227_jvsn0bduzceujryg_11868822_925772407482876_1379786284_n.jpg

Köszi!

(#47025) Swiss_audio


Swiss_audio
tag

Sziasztok!

Végre bekerült a hifi. Tudnátok segíteni jó minőségű zenékkel amikkel be tudnám állítani a rendszert?

Előre is köszi.

(#47026) kacsa7 válasza Swiss_audio (#47025) üzenetére


kacsa7
őstag

Szia! Ment privi ilyenekkel.

(#47027) mivamma válasza kacsa7 (#47026) üzenetére


mivamma
senior tag

Megkaphatom én is? :R

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#47028) mcdermott87


mcdermott87
csendes tag

Sziasztok! Nem rég vettem autót és miután sikerült minden kötelezően kicserélendő dolgot helyettesíteni, már csak a hangzás maradt vissza. :) A kocsiban a még gyári hangszórók vannak, sajnos elég rossz állapotban vannak. Szeretném őket kicserélni. Elolvastam a témaindítót is de lenne még kérdésem. Vettem egy fejegységet, ami nem túl komoly, azt tudja ami nekem kell, van benne kártyaolvasó, meg RDS. De csak 4x50W-os, ami ugye nem annyi. Amiket kinéztem hangszórók azok 90W-osak. Mivel teljesen hülye vagyok ezekhez, valaki el tudná magyarázni, hogy mi lesz ha ezt a felállást összeállítom? Félek, hogy túlmelegszik a rádió, mert nem tudja hajtani a hangszórókat, vagy hogy nagyon halk lesz. Erősítőt nem akarok venni, csak felújítani szeretném a dolgokat. Szóval, bármilyen tanácsot szívesen fogadok.

(#47029) LógaGéza válasza mcdermott87 (#47028) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Ha fejegységgel akarod hajtani, akkor fontos, hogy minél nagyobb legyen az érzékenysége a hangszóróknak, 90dB felett már elmegy :) A 4x50W pedig csak poénadat, olyan 4x15W körül lehet a valós :)

Mekkora keretet szánnál rá? Csak cserélnéd a hangszórókat, vagy tovább is mennél később (szigetelés, erősítők, mélyláda)?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#47030) mcdermott87 válasza LógaGéza (#47029) üzenetére


mcdermott87
csendes tag

25ezer a plafon, 2 pár hangszórót vennék, szeretném kicserélni hátul is. az egyik pár 87dB, a másik pont 90. Mélyládát nem szeretnék, se erősítőt. Szigetelést is csak akkor, ha zörög. :)

(#47031) LógaGéza válasza mcdermott87 (#47030) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hátulra nem szoktuk javasolni, ugyanis eltolja a hangképet. Ennyiből kijön előre pl egy AS MX165 ennek elég jó az érzékenysége, és szépen is szól erősítő nélkül is :K

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#47032) Osynho válasza mcdermott87 (#47030) üzenetére


Osynho
addikt

A hangszóróknak előbb lesz bajuk, mint a fejegységnek, pont az alulméretezett erősítő által küldött kockajel miatt. Szóval mélykiemelést és társait ne erőltesd.

Hátra én nem tennék hangszórót (pénzkidobás és ront a hangzáson), inkább előre jobbat, vagy szigetelném az első ajtókat. 25 ezerből nem nagyon jön ki 2 pár normális hangszóró.

(#47033) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

VW GOLF 3-ban szeretnék jobb minőségben zenét hallgatni mint a gyári. 3 ajtós, kettő középmély van a kettő ajtóban, 2 magas a műszerfelban, illetve egy KENWOOD készített láda DAEWOO erősítővel.
Használtan vásárolnék. Olyan 10k-t szánnék rá. Ha csak középmély fér bele akkor azt, ha csak magas akkor csak azt, amit javasoltok. :)
Ja, és egy ABM fejegységem van. :)

(#47034) mcdermott87


mcdermott87
csendes tag

Köszi a válaszokat! Sokat segítettetek.

(#47035) PiciPeti válasza freaghill (#47033) üzenetére


PiciPeti
őstag

Költsd el másra... :N

Erre a rendszerre ilyen összeget kár rászánni. Fejegység csere a minimum, de nem a 10e-s kategóriára.

(#47036) PiciPeti válasza Mikso (#47024) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ennyiből nem lehet megmondani sajnos. Ki kell venni a nyomót, a hátuljára, vagy a mágnesre van írva a típusszáma. Erősítőt ennek ismeretében érdemes ajánlani majd. :K

(#47037) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Valaki nem készül aktív rendszer építeni? Ezzel meg is lenne oldva az eleje: Macromok

Zseniális hangú erősítők szerintem... :U

(#47038) s4tch


s4tch
veterán

0,5m körüli RCA-t honnan, milyet vennétek?

(#47039) PiciPeti válasza s4tch (#47038) üzenetére


PiciPeti
őstag

Mihez? Mik közé?

(#47040) s4tch válasza PiciPeti (#47039) üzenetére


s4tch
veterán

Fej és aktív keresztváltó közé.

(#47041) PiciPeti válasza s4tch (#47040) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ahham. Hát akkor ez biztos jó lesz: Yukon

(#47042) LógaGéza válasza PiciPeti (#47041) üzenetére


LógaGéza
addikt

EDigitalnál ráadásul minden AudioQuest termékre 20% kedvezmény van E4EANX kuponkóddal :P

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#47043) simi811118 válasza mcdermott87 (#47030) üzenetére


simi811118
aktív tag

Mehet hátra is nyugodtan hangszóró. Igen, nem javasolt. De ha csak ennyi lesz a rendszer, akkor van létjogosultsága. Egy első szett magában harmatos lesz, főleg fejről hajtva. Hertz, audio system, bull audio, axton, jbl. Ha ilyenek közül válogatsz, és nem a peiying, auna, sal, mnc -k közül, valamelyest teszel egy lépést a jobb zene felé. De szigorúan csakis egyféle márka és abból egyféle típus legyen. Ne keverd őket. Minél érzékenyebb hangszórót válassz.

[ Szerkesztve ]

(#47044) s4tch válasza PiciPeti (#47041) üzenetére


s4tch
veterán

Átlapoztad a windet.

(#47045) Osynho válasza simi811118 (#47043) üzenetére


Osynho
addikt

Ha már fejről hajtás. Nem hajtja-e meg jobban a 2 hangszórót, mint 4-et? 2 csatornát használva nem jut több kakaó az egyes kimenetekre?

(#47046) simi811118 válasza freaghill (#47033) üzenetére


simi811118
aktív tag

Valóban kár bele tenni 10ezret. Tegyél hozzá még pár ezret és vegyél egy jobb fejegységet. (15-16 újban egy kenwood sony jvc - mi visz rá valakit hogy abm fejet vegyen? ) előrébb leszel vele mint másik hangszórókkal.

(#47047) simi811118 válasza Osynho (#47045) üzenetére


simi811118
aktív tag

Én úgy gondolom - magam fejével :) - hogy négy membrán felülete még mindig több mi kettő. Hiába fogom azt a kettőt néhány Wattal többel hajtani, nem lesz olyan hangos mint a négy kevesebbel hajtva. Ez most a fejről hajtás-ra való okfejtés. Nem kell tovább gondolni :)

(#47048) opeter70 válasza PiciPeti (#47037) üzenetére


opeter70
senior tag

Én lehet, hogy benevezek rá(juk).
Ugyan a 44.07-et nem hallottam még (bár azt mondják, az egyik legjobb Macrom erősítő), de ha hozza legalább a 42.05 szintjét hangminőségben, akkor nagy baj már nem lehet. :)

(#47049) kacsa7 válasza PiciPeti (#47037) üzenetére


kacsa7
őstag

Én csak félaktívnak futok neki még1x, most szereztem hozzá épp 1 Alpine MRV-F405-öt :D Így bővült az Alpine családom és megvan a 4. tag. Lassan gyűjteményt nyitok, de mindet olyan áron vettem, hogy nem lehetett ott hagyni... :)) 3544, 3549, 3542 és most az F407. Persze amíg nem jön meg az új szettem, sokra nem megyek vele...

[ Szerkesztve ]

(#47050) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Macrom.....Szerintem ez jobb!!!
Elnézést de nem bírtam kihagyni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.