Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) G.Zs. válasza Lokids (#6050) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mennyi rá a keret?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6052) Lokids válasza G.Zs. (#6051) üzenetére


Lokids
addikt

20-30K Meg asszem a beépítésre is elfog menni egy 15-20K sajnos. :(

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6053) G.Zs. válasza Lokids (#6052) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A múltkor említetted, hogy Radiont akarsz venni. Azzal mi volt a gond?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6054) G.Zs. válasza Lokids (#6052) üzenetére


G.Zs.
senior tag

De most látom, hogy van egy elég komoly Rainbow a carstylingon 30k-ért.Az nagyon jó vétel lenne. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6055) Lokids válasza G.Zs. (#6053) üzenetére


Lokids
addikt

Én ilyent nem mondtam. MX 165 Plus-t mondtam. 20-ért. De leszólta az autóhifis aki betette a rádiót... (bár még mindíg az egyik jelölt )

A másikhoz meg linket pls. Nem nagyon ismerős a carstyling...

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6056) Lokids válasza G.Zs. (#6054) üzenetére


Lokids
addikt

Ohh, és csak egy egyszerű pioneer 2200-as fejegység hajtja, nincs és nem is lesz erősítő, szóval olyan hangszórót nincs értelme, amit nem hajt meg a fej...

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6057) G.Zs. válasza Lokids (#6056) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Akkor az MX jó lesz. :K
A hifis mit ajánlott konkrétan? :F
(Egyébként amit ajánlott, azt valószínűleg azért tette, mert nála olyat lehet kapni.) ;)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6058) Lokids válasza G.Zs. (#6057) üzenetére


Lokids
addikt

Konkrétat nem mondott, inkább csak márkát.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6059) orbano válasza Lokids (#6058) üzenetére


orbano
félisten

és milyen márkát ajánlott?

A vér nem válik VAZZE!™

(#6060) Lokids válasza orbano (#6059) üzenetére


Lokids
addikt

Fentebb már írtam, de:
MAC-et Clariont, Pioneert. Csak említés szintjén beszéltem vele, nem konkrétumokról...

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6061) orbano válasza Lokids (#6060) üzenetére


orbano
félisten

ja igen tényleg :D rövid az eszem

A vér nem válik VAZZE!™

(#6062) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy ilyenem eladó, ha valakit érdekel ez a kategória:

Blaupunkt MP 26 San Remo (MP3/WMA)

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#6063) romeomalac


romeomalac
tag

Üdv!

Mi lehet a probléma?
Mostanában van, hogy nem szólnak az első hangszórók a kocsiban. Alpine CBA-xxxx fejegység az ajtóban 16cm-es audio system komponens szett van... néha nem szólna az alsó hangszórók, csak a magas, valamikor meg szól, de nem úgy mintha érintkezési probléma lenne, mert ha szól, akkor sokáig szól... és mondjuk ha legközelebb beszállok a kocsiba, akkor meg már nem... következő esetben meg megint...
hangváltót megnéztem semmi furcsa dolgot nem látok rajta...
A fejegységgel lehet valami?

(#6064) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Van egy IVes Golfom,benne egy Pioneer fejegység(4x50W) ezeket a cucokat szeretném bele tenni,+2 hangszórót(vagy hátra vagy előre,a fenti cuccokhoz,megfelelő teljesítményűt),ehhez vennem kell egy 5 csatornás erősitőt? vagy hogy tudom ezeket beletenni? Köszi előre is.

Minden szinten,szinte minden.

(#6065) G.Zs. válasza m0rd0k (#6064) üzenetére


G.Zs.
senior tag

:Y :Y :Y
Meg ne vedd egyiket se!!! Rettenetes dolgokat fognak művelni az autódban.
Ha tényleg szeretnél valami normális hangtechnikát a kocsiba, akkor írd meg, hogy mit szeretnél hallgatni, és hogy mennyi a keret rá.
Első lépésként egy első komponens szettet kell venni. A Golffal szerencséd van mert gyárilag jól előkészített az ajtaja, és nem kell sokat barmolni rajt.
Pontosan milyen típusú a fejegység?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6066) Beri


Beri
addikt

u-Dimension JR Comp 6-al találkozott már valaki? Vélemény?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6067) orbano válasza m0rd0k (#6064) üzenetére


orbano
félisten

az a 4x50 wattos paraméter pon annyit számít egy fejegységnél, mint sportautónál a csomagtartó térfogata :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6068) orbano válasza Beri (#6066) üzenetére


orbano
félisten

ilyenem van. vannak hibái, de szerethető hangja van. jövő héten lesz alatta aktív hajtás, akkor bővebben fogok tudni nyilatkozni. most kicsit érces a hangja, erősek a magasak,, van benne egy jókora kiemelés. de amúgy nagyon szép hangja van.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6069) Beri válasza orbano (#6068) üzenetére


Beri
addikt

Olyan kíváncsi lennék milyen az erős, érces magas, ha nekem egy harsánynak egyáltalán nem mondható szett is bántja a fülem :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#6070) 4d válasza orbano (#6033) üzenetére


4d
aktív tag

Sziasztok! Létezik valami katalógus ahol utána lehetne nézni a beszerelhető hangszóró méretekről? Nekem egy '84-es polo-m van.. Még valami: ez a kiemelő mennyibe kerühetés mi a pontos neve? Csak hogy utána tudjak nézni.

(#6071) m0rd0k válasza G.Zs. (#6065) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Pioneer DEH-3900MP a fejegység típusa,50 ezer a keret.

Minden szinten,szinte minden.

(#6072) G.Zs. válasza m0rd0k (#6071) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Egy alap hifi így néz ki:
- Mélyláda
- Erősítő
- Innen az AS MX165 komponens szett
Ez a legolcsóbb megoldás, ha zenét akarsz hallgatni a kocsiban, és nem agyontorzított hangfoszlányokat. Ovál teljesen felejtős. Fejegység maradhat. Még kábelekre kell költened. Javaslom, hogy szintén használtan egy 20-as kábelszettet szerezz be, de jól nézd meg, hogy nem sérült-e!

Bazz! Ha ezt az MB-Quart nyomót nem veszi meg senki, megveszem én és felteszem a polcra.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6073) m0rd0k válasza G.Zs. (#6072) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Electroworldben van most,800 w os mélyláda magnat,erősitővel 20k ért. Milyen lehet?

Minden szinten,szinte minden.

(#6074) G.Zs. válasza m0rd0k (#6073) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Fogalmam sincs, valószínűleg kaki. :K Én ott még nem láttam használható cuccot.
Amiket az előbb írtam, azok mind kiváló darabok, ennyiért jobbat sehol nem tudsz venni.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6075) Xero válasza G.Zs. (#6072) üzenetére


Xero
nagyúr

Már bocs, hogy beleugatok, de inkább egy 4 csatornás erősítő. Így eléggé fél karú óriás lenne a dolog.

(#6076) orbano válasza Xero (#6075) üzenetére


orbano
félisten

nem sokra megy az 1 pár RCAs fejegységgel és a 4 csatornás erősítővel sajnos, így marad az érzékeny első szett, mint budget megoldás.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6077) Xero válasza orbano (#6076) üzenetére


Xero
nagyúr

Hidd el 1 pár RCA-s fej birtokosaként mondom mindezt. Hiába tiszta és "küldhető" a láda, ha az első szett fél úton kifullad és odáig is csak ímmel ámmal megy! Én tartom, hogy 4 csatornásat!

(#6078) orbano válasza m0rd0k (#6073) üzenetére


orbano
félisten

nagyobb eséllyel leszel milliomos, ha ezt a pénzt lottóra költöd, mintsem jó hifid azzal a magnattal :)
persze ez csak egy megérzés... ott van a linken az erősítő és a láda is 22k és fényévekkel jobb, mint egy teszkós 20 ezres szar.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6079) G.Zs. válasza Xero (#6077) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Egy pár RCA-s fejhez felesleges a négycsatis erősítő.
Mindenféle kókler megoldásokkal szétosztott jel pedig szerintem nem megfelelő minőségű.
Hiába árulnak a sztájlingon jófajta négycsatisokat, emiatt nem ajánlanám.
Persze egy megfelelő fejegységgel én is négycsatisat ajánlottam volna. Az meg már nem fér bele a keretbe.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6080) orbano válasza G.Zs. (#6079) üzenetére


orbano
félisten

nem biztos, hogy a meghekkelt 2->4csatornás megoldás több negatívumot hordoz magában, mint a fejegység beépített retek erősítője...

A vér nem válik VAZZE!™

(#6081) kisboxi


kisboxi
tag

Erősítő és az első szett közé milyen vastag vezetéket érdemes betenni??

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#6082) 4d


4d
aktív tag

Sziasztok! SOS! Ki tud valaki segíteni Bp-en kb 0.5 m2 hangfalkárpittal?? Fekete kellene, elugranék érte! Természetesen nem ingyen gondoltam.

(#6083) 4d válasza 4d (#6082) üzenetére


4d
aktív tag

Most már mindegy

(#6084) BBéci válasza G.Zs. (#6079) üzenetére


BBéci
titán

2 évig működtettem Pioneer KEH-M9300RDS fejegységet (1300 DM-be került) és GM-904 típusú erősítőt Y elosztóval és hibátlanul tette a dolgát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6085) BBéci válasza kisboxi (#6081) üzenetére


BBéci
titán

Az erősítő teljesítményétől és a kábel hosszától függ. Általában elegendő az 1,5 négyzetmilliméteres.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6086) kisboxi válasza BBéci (#6085) üzenetére


kisboxi
tag

Kössz.

Még egy kérdés. Épp van nálam egy ilyen erősítő. Tudom ezt valahogy 3 csatornásként használni, vagy ez csak 2/4 csatornás üzemmódban működik?

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#6087) zso2113


zso2113
csendes tag

Helló!
van egy axton c409 erősítőm kb 2hete van a kocsiban most az lenne a problémám hogy:
Bekapcsolom a rádiót bekapcsol az erősítő: piros led protect majd zöldre vált majd elhalványul a zöld teljesen és a protect piros megint világit mi lehet a baj? már kb mindent megmozgattam kicsavaroztam visszacsavaroztam stb.
Üdv.:Zsolt

(#6088) G.Zs. válasza BBéci (#6084) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ok. Neked elhiszem. :D

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6089) orbano válasza kisboxi (#6086) üzenetére


orbano
félisten

elvileg hidalsz 2 csatit és az lesz a 3.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#6090) gsc73


gsc73
aktív tag

Sziasztok!

Lehet hogy triviális kérdés, meg tudom, hogy felejtős a nagyovál, de most ez van az autóban..........a kérdés:

Kétutas nagyovál esetén melyik vezetékpár megy a magassugárzókhoz? ( el akarom vágni) Az amelyik a nagy mágnes közepén megy be, vagy az amelyik a tölcsérhez megy?

Üdv: g.

[ Szerkesztve ]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#6091) Joe fiú válasza gsc73 (#6090) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Valószínűleg az amelyik a tölcsérhez megy,legalábbis nálam így van.De azért várd meg mások véleményét is,nehogy rossz vezetéket vágj el.

(#6092) kisboxi válasza orbano (#6089) üzenetére


kisboxi
tag

Kössz. De közben megtaláltam a kézikönyvét, és valóban úgy van ahogy mondod, csak így első ránézésre ez nem tűnt olyan egyértelműnek.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#6093) gsc73 válasza Joe fiú (#6091) üzenetére


gsc73
aktív tag

Először én is arra gondoltam, de ugye a mély, azaz a fő tölcséren lengőtekercs van. Logikusnak tűnik számomra, hogy a lengőtekercs közepén megy "fel" a magas jele, tehát a nagy mágnes közepén. (elbizonytalanodtam) Kiszedni most nem akarom.......Egyébként ALPINE a típusa.

Üdv: g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#6094) mindkilla


mindkilla
tag

Helosztok.
Beparkolt ma egy ilyen hozzám. Elég karcsú tudom, de ennyi pénzért talán kutyákat hajigálni jo lesz. : )
A doboza aszondja, hogy: normal power (w): 400; max power (w): 800. Milyen erölködőt lenne érdemes beszereznem hozzá? Teljesítmény érdekelne, vagy esetleg konkrét tipus is az olcsóbb fajtából.

(#6095) Xero válasza mindkilla (#6094) üzenetére


Xero
nagyúr

Pontos paraméterek? Milyen ládában lesz? Ez sem mind1.
De egy nagyobbacska reflexben szerintem 150-300W bőven elég neki! Zártban inkább 200-400. De majd az okosok kijavítanak. Mondjuk fingom sincsen milyen érzékenységű ez a hangszóró esetleg hány ohmon dolgozik. Ezek is nagyban befolyásolják. Egy teszem azt 90-es érzékenységű 2ohmos alá elég a "gyengébb" erőlködő is!

(#6096) orbano


orbano
félisten

Ma bekerül a második erősítő és aktivizálódik a rendszer :B már tűkön ülök...

A vér nem válik VAZZE!™

(#6097) kisboxi


kisboxi
tag

Most egy elég egyszerű és "hülye" kérdésem lenne.
A kondid hogy kötöm be a rendszerbe?

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#6098) BBéci válasza kisboxi (#6097) üzenetére


BBéci
titán

Például így:

Amennyiben nincs külön csatlakozó a kondi számára, kösd a táppal-testtel közösen a saruba!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6099) kisboxi válasza BBéci (#6098) üzenetére


kisboxi
tag

Értem. Tehát az aksitól először a tápot az erősítőre kötöm, majd onnan kötöm át a kondira, a testet szintén.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#6100) Lokids


Lokids
addikt

Szerintetek ez Clarion SRP1720S megéri 20K-ért?

(http://www.autohifiszakuzlet.hu/index.php?P=termek&S=3&T=&GY=&TXT=&AMN=&AMX=&FKAT=2&AKAT=44&TID=11492&TN=Clarion%20SRP1720S%20%20,%20SRP%201720S,%20Platinum%20sz%E9ria#)

Jó választás lenne?

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.