Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) orbano válasza Yany (#5848) üzenetére


orbano
félisten

nem tűnik annak. ha gondolod készítek képet délután az enyimről, csak hogy lásd mennyire lesz "szétbarmolva" a gyári kárpit. de nem vészes dolog. az árat meg majd meglátod. persze az is értelmes, ha ezt most berakod mindenféle előkészítés nélkül, és majd meglátod van-e szükséged jobbra. ha van, kicsit spórolsz, és futsz vele még egy kört. ez plusz költséget végeredményben nem nagyon jelent (fejről hajtva a gyári kábeleken megy a történet), de legalább elkerülheted, hogy többet költs, mint amire valóban igényed van.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5852) orbano válasza Xero (#5850) üzenetére


orbano
félisten

bal alsó sarokba neked is tök jól elférne a cucc nem? egy kis flexelés kérdése az egész ;]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5853) Lokids válasza orbano (#5843) üzenetére


Lokids
addikt

Nos a 2 ovál berakását elvetettem, mert a kalaptartó helyére mentek volna, és a csomagtér így feleződött volna, ami a wagonR-ben amúgy sem nagy. Viszont a pio mellé betetetnék ajtóba 16-sakat.
Azt írtad neked 25K volt. Ez a 2 ajtóra, vagy darabonként?
Mondjuk wagonon macerásabb, mert alapból az ajtóban nincs kialakított hely neki, szóval vágni kell ott valószínűleg, úgyhogy lehet drágább lesz... :P Milyen szettet ajánlotok ajtóba? Vagy a fentebb említett AS lesz a nyerő nekem is? (egyenlőre szigetelés nélkül, ennyire nincs sok pénzem, hogy dynamattal körberagasztgassam a kocsit...)
És még annyi, hogyha beépül a 16-os szett, van értelme még a gyári helyeken is bekötni a 10-eseket?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5854) Xero válasza orbano (#5852) üzenetére


Xero
nagyúr

Elférne csak nem férne be az üdítős palackom! ;]
Valójában nincs pénzem rá és nekem az egész ajtó még egy nagy project lesz. Perpill kurblis ablakom van amit belátható időn belül szeretnék elektromosra alakítani, de ugyebár ekkor lesz egy fél újra bitumenezés. Na ekkor akarom ezt is megjátszani. Ha már lúd legyen kövér alapon! :C

(#5855) Xero válasza Lokids (#5853) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem kell dynamat! Jó a sima bitumenlap is! :DDD

(#5856) orbano válasza Lokids (#5853) üzenetére


orbano
félisten

-az az AS jó lesz, ha nincs erősítő, ha lesz, én 20-22k körül u-dimension elementet vennék (carstylingon árulgat valaki asszem ennyiért, ha nem találod szólj)
-25k-ért a 4 hangszórót szép bőrözött, méretre gyártott MDF kiemelőkkel szerelték be, atomstabilan.
-nincs értelme a 10-eseknek, csak ront a hangminőségen (minél több hangszóróból szól ugyanaz a hang, a fáziseltérések miatt annál nagyobb lesz a mosódás és annál jobban romlik a színpadkép)
-nem kell dyanamat, soudabandból 9000e forint a 3nm-es tekercs.

Xero: így már érthető :) nekem szerencsére jó helyen volt a gyári hangszóró, szinte észrevehetetlen az egész beavatkozás.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5857) Yany válasza orbano (#5851) üzenetére


Yany
addikt

"ha gondolod készítek képet délután az enyimről, csak hogy lásd mennyire lesz "szétbarmolva" a gyári kárpit."

Gondolom. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5858) Lokids válasza orbano (#5856) üzenetére


Lokids
addikt

Erősítő nem lesz. akkor 10-es kukázva lesz :P
Még annyi, hogy Tatabánya-Székesfehérváron valaki nem tud egy normálisabb megfizethető helyet ahol ezt beszerelnék? (igaz nem holnap, ez kb az 1 hónapos project most)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5859) G.Zs. válasza orbano (#5856) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Hány m2 soudabandot evett meg az ajtód? Nekem is van itthon, de nem hiszem, hogy elég lesz egy tekercs.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5860) G.Zs. válasza Lokids (#5858) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Legközelebb Bicskén tudok őt. szépen és olcsón dolgozik a haverjaim szerint.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5861) orbano válasza G.Zs. (#5859) üzenetére


orbano
félisten

nekem más cuccom volt. olyan mint a dynamat, csak olcsóbb. 20k-ért vettem egy bazi nagy adagot, olyan 80x50-es lapokat, mint amiket a dynamat is gyárt. ezekből ment 1-1 a 4 ajtóba, plusz a maradékból minden belement az első ajtók belső falára és a javítgatásokra. persze ez jó erős, nívos anyag volt, egy rétegben is atom jól tartotta magát, így extra kiváló lett a lukak betömködése (civicben eléggé likacsos a belső lemez)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5862) G.Zs. válasza orbano (#5861) üzenetére


G.Zs.
senior tag

És az ajtó melyik részére ragasztottatok? Ajtóban a belső és a külső lemez is le van ragasztva?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5863) orbano válasza G.Zs. (#5862) üzenetére


orbano
félisten

igen. a belső lényegében ezzel van "falazva", mivel kb a fele "luk". kívülre még a karosszériásommal tetettem. legközelebb kopogtasd meg kívülről, nagyon baba, mint egy tank :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5864) G.Zs. válasza orbano (#5863) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nekem úgy lesz kialakítva, hogy a külső és belső lemez közötti rész lesz a "doboz", így azokat kell leragasztanom. Szerencsére az enyém nem lyukas. :)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5865) BBéci válasza G.Zs. (#5839) üzenetére


BBéci
titán

Gratulálok - orbanonak is - hangosan röhögtem és csapkodtam a térdemet!
:DD :C :DD :C :DD :C :DD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5866) BBéci válasza Yany (#5845) üzenetére


BBéci
titán

"A SAL-ról egyébként meg többnyire jókat hallottam, bár nem erről a konkrét típusról."

Hol??? A siketek és hallássérültek intézetében???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5867) G.Zs. válasza BBéci (#5865) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ez kikívánkozott belőlem. :D

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5868) orbano válasza BBéci (#5865) üzenetére


orbano
félisten

akkor már volt haszna leírni :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5869) Yany válasza BBéci (#5866) üzenetére


Yany
addikt

Ilyen álló 3 utas tornyokról hallottam jókat, de persze az sem biztos, hogy igaz volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5870) G.Zs. válasza Yany (#5869) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Sajna a SAL gagyi. Azt azért veszik, mert olcsó, nem a hangja miatt. :(
Fejről hajtva én két szettet tudok ajánlani. Az egyik az Audio System MX 165, a másik a Hertz DSK 165.1. Ezek elég érzékenyek, hogy külső erősítő nélkül is használhatóak legyenek, és később erősítővel is hajthatóak. :K

Ez véletlenül elment privátban is. :B

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5871) Yany válasza G.Zs. (#5870) üzenetére


Yany
addikt

Én meg véletlenül válaszoltam is. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5872) orbano válasza Yany (#5857) üzenetére


orbano
félisten



A vér nem válik VAZZE!™

(#5873) Yany válasza orbano (#5872) üzenetére


Yany
addikt

Köszi a képeket. :R

Azt a csipogót oda felülre kell szerelni? Azt hittem az valahova a 165-ös mellé kerül az ajtóba.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5874) G.Zs. válasza Yany (#5873) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mindenképpen az A oszlop közelébe kell. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5875) orbano válasza Yany (#5873) üzenetére


orbano
félisten

fejmagasságba kell. általában érdemes próbálgatni, hogy hol szól a legjobban, de mindeképpen vagy az A oszlopra kerül, vagy a kis háromszögbe.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5876) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Semmi, lényegtelen :)

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#5877) Lokids


Lokids
addikt

Lenne egy nagyon hülye kérdésem.
Ezek a komponens szettek amiket ajánlgattok 20K környékén. Azok csak 1 16-ost és 1 csipogót tartalmaznak? Szóval 2-t kell venni belőle(szal 40K-ba kerül összesen)?
Ez az apró tényező eddig valahogy elkerülte a figyelmem. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5878) G.Zs. válasza Lokids (#5877) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nem. Egy párat tartalmaznak mindenből. Csak egyet kell venni.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5879) BBéci válasza orbano (#5875) üzenetére


BBéci
titán

A műszerfal szélein is lehet jó helyet találni a magassugárzóknak. Nekem sikerült. Azt is régóta meg alartam említeni, hogy ajtópanel nélkül is szólhat jól a mélyközép sugárzó. Hallottam néhányat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5880) orbano válasza BBéci (#5879) üzenetére


orbano
félisten

igen, de ahhoz olyan ajtó is kell :K nekem a cicergő amúgy az ajtóban is egész tűrhetően szólt. bár tény hogy dobott rajta az áthelyezés.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5881) Yany válasza Lokids (#5877) üzenetére


Yany
addikt

Nem volt hülye kérdés. Nekem sem volt egyértelmű az elején.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5882) kisboxi


kisboxi
tag

Clarion DXZ818RMP, ezt a fejet ismeri valaki? Érdemes használtan venni ilyet?

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5883) G.Zs. válasza kisboxi (#5882) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Amit eddig találtam róla a neten, az alapján jónak tűnik. 3 pár aranyozott RCA-val rendelkezik, de azt nem tudtam kideríteni, hogy van-e benne proci, illetve milyen funkciókkal rendelkezik még. Mire akarod használni? Milyen rendszerhez kellene?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5884) DjKoxi válasza orbano (#5872) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Szép lett az ajtópanel, nagyon tetszik!

(#5885) kisboxi válasza G.Zs. (#5883) üzenetére


kisboxi
tag

A rendszer az egy erősítő, első szett és egy láda.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5886) G.Zs. válasza kisboxi (#5885) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Konkrétan milyen erősítő lesz?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5887) kisboxi válasza G.Zs. (#5886) üzenetére


kisboxi
tag

Az erősítő is Clarion lesz. Pontos típust sajna nem jegyeztem meg (még nincs nálam, a srác 2 hét múlva tudja ideadni, mert akkor lesz itthon), annyit tudok róla, hogy 6/5 csatornás.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5888) orbano válasza kisboxi (#5887) üzenetére


orbano
félisten

akkor inkább
pioneer p88rs, p88rsII
alpine 9833, 9835, 9853, 9855, 9887

vagy ez a clarion is aktív (nem nagyon láttam erről infót sehol)?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5889) G.Zs. válasza kisboxi (#5887) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Sajna ahol eddig sikerült infot találnom, ott azt írták, hogy nem aktív, de külön procit lehet hozzá venni.
Az erősítőd megfelelne egy aktív rendszer kiszolgálásához, így érdemes lenne egy olyan fejet venni, amelyik rendelkezik aktív keresztváltóval.
A legolcsóbb megoldás az Alpine 9853R, de viszonylag jó árban kapható a P88RS és a 9833R is használtan.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5890) orbano válasza G.Zs. (#5889) üzenetére


orbano
félisten

kijössz meccs után? bepróbálom megint az rsII-t :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5891) G.Zs. válasza orbano (#5890) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Lehet. Attól függ, hogy mikor érek haza Veszprémből. Ha megyek, csörgök.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5892) kisboxi válasza G.Zs. (#5889) üzenetére


kisboxi
tag

Egyenlőre aktív rendszert még nem terveztem, annyira komolyat azért nem akarok. (az erősítő is azért lett, mert viszonylag jó áron megkapom, és még helyben is van)
A fej amit kérdeztem, valszeg nem kockáztatom meg.(egy kicsit öregnek tartom, mert 8 éves) Helyette inkább Clarion DXZ388RUSB.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5893) orbano válasza kisboxi (#5892) üzenetére


orbano
félisten

basszus alig drágább egy jó aktív fej mint egy nem aktív, és minden más megvan hozzá. és fényévekkel jobb lesz a végeredmény. 45k-ért árulnak pio RSI-t carstylingon...

A vér nem válik VAZZE!™

(#5894) Yany


Yany
addikt

Az mit jelent, hogy aktív? :B

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5895) orbano válasza Yany (#5894) üzenetére


orbano
félisten

azt jelenti, hogy a fejegységben állíthatod szabadon, hogy melyik hangszóró hány hz-től hány hz-ig kapjon jelet. lényegében a passzív hangváltó helyett ezt a szerepet a fejegység paraméterezhető hangprocesszora látja el. emellett még a jelerősséget és a késleltetést is lehet állítani hangszórónként.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5896) Yany válasza orbano (#5895) üzenetére


Yany
addikt

Eggyel kevésbé hülyén halok meg. Hála érte. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5897) Artika


Artika
aktív tag

Üdv.
Lehet hogy eladóvá válik kihasználatlanság miatt (család) egy Pioneer TS-W307D4 mélynyomó ládástul.
Mennyit lehet elkérni érte?

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#5898) kisboxi válasza orbano (#5893) üzenetére


kisboxi
tag

Az az alig drágább az a duplája. Aktív rendszert meg, mint mondtam egyenlőre nem szeretnék.(de ki tudja mit hoz a jövő) Az erősítő meg a fej is használtan kerül hozzám, úgyhogy ha nem tetszik majd a végeredmény, akkor még mindíg ott van a lehetőség a cserére.(és nem is bukok rajta olyan sokat)

De a tanácsokat azért köszönöm. :R

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5899) orbano válasza kisboxi (#5898) üzenetére


orbano
félisten

Eladó lett az Alpine CDA-9847-em és a kiegészítő iPod adapter, ha érdekel valakit :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#5900) kisboxi válasza orbano (#5899) üzenetére


kisboxi
tag

Kaphatok egy árat pü-ben?

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.