Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) orbano válasza BBéci (#5296) üzenetére


orbano
félisten

mondjuk annak tényleg mindegy

A vér nem válik VAZZE!™

(#5302) G.Zs. válasza andras888 (#5300) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szia!
Miért kell koax? Nincs hely a komponens szettnek? Hova lesz?
Alap hifihez a Pio jó lesz, de ha lehet, előre Audio System MX 165 komponens szettet vegyél.
A MAC MP sorozatért nem szabad pénzt adni.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5303) BBéci válasza G.Zs. (#5302) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanezeket akartam írni. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5304) orbano válasza G.Zs. (#5302) üzenetére


orbano
félisten

Basszus fel sem tűnt az a kis c az MX után :D nem is értettem hogy kerülhet ennyibe.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5305) orbano válasza andras888 (#5300) üzenetére


orbano
félisten

"Az árhoz képest szerintem jókat választottam"

Szerintem ez az "árához képest jó", mint fogalom, úgy ahogy van baromság. Valamit vagy érdemes megvenni, vagy nem érdemes, mert szar. De hogy valaki inkább kidobjon 10e forintot a nagy büdös semmire, csak azért, mert ennyit szán valamilyen termékre... inkább elinnám, vagy hozzáspórolnám azt a +10e forintot az MX165-re.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5306) -Maci-


-Maci-
őstag

Sziasztok!

Számotokra biztos bagatel lesz a kérdésem, de nagy segítség lenne, ha valaki megvilágosítana! Kezdek össze zavarodni. (bocs, hogy kicsit off vagyok, nem vág egészen a témához a kérdésem).
A főszereplő egy Skoda Fabia kombi (2006 nov.) és egy (feltételezésem szerint utólag installált) Clarion bd269rgmp fejegység. Gyengének érzem a rádió vételi érzékenységét, ezért elkezdtem utána járni a témának.
Egy szakember szerint erősítős antenna van a kocsiban, de nem kap tápot az erősítő, ezért gyenge. Többet nem árult el, szép pénzért korrigálná... :U
Aztán valaki azt javasolta, hogy vegyek "fantom táp"-ot. Ez így jól hangzik, de mikor felvetettem a dolgot egy hifi-tuning bolban tiszta idiótának néztek... :U A fickó szerint az antennában levő erősítőnek kell egy táp és egy föld és annyi. Erről az adapterről meg életében nem hallot... :F
Szóval most nem értem az egészet :F :F
Az antennában van egy erősítő, ami nekem nincs bekötve és koax kábelen keresztül lehet "megerőszakolni" táppal, vagy pedig alapból a koaxon keresztül kellene kapni a tápot, a fejegységtől? Avagy hogyan van ez hivatalosan?? :F

Más:
Gondolkozon ennek a rádiónak a cseréjén és kinéztem két típust:
Pioneer DEH-2120UB
Alpine CDE-111R

Pofára (és árra :D ) a Pioneer tetszene jobban. Szerintetek hangminőségre az Alpine lehet annyival jobb, mint amennyivel drágább, vagy csak a "bluetooth előkészítés" adja az árkülönbséget?

Előre is köszönöm a felvilágosítást.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5307) BBéci válasza -Maci- (#5306) üzenetére


BBéci
titán

Passatomban Clarionra cseréltem a gyári fejegységet és az általad fantom tápnak nevezett szerkentyűvel adtam áramot az antennaerősítőnek. A VW csoport autóihoz ilyen kell, ezt minden hozzáértő tudni szokta. Az eredeit rádióból is az antennakábelen megy az áram, erre más gyártók gépei nem képesek, csak kiegészítővel.
Sajnos a rádióvétel lényegesen gyengébb, mint a VW Gammával. Ez van.

A linkelt készülékeket nem ismerem, nem hallgattam őket, véleményt nem mondhatok a minőségükről.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5308) G.Zs. válasza -Maci- (#5306) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ilyen tápfeladó kell neked, értelemszerűen VW-hez való.
Tudtommal minden VW konszern típushoz kell, nekem is van a Seat-hoz.

BBéci: megelőztél. :)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5309) olbeteam válasza orbano (#5305) üzenetére


olbeteam
tag

Neked a rádió vétel, nem szokott szarakodni?

Nekem nem az igazi...

I can resist everything but temptation.

(#5310) -Maci-


-Maci-
őstag

Köszönöm a válaszokat! Már majdnem mindent értek, csak két dolog nem világos:
Ha egyszer szabvány koax kábel jön az antennától, a fejegység pedig Clarion (vagy lehetne bármi más), akkor ennek a fantom tápnak miért kell VW specifikusnak lennie? :F Mi benne a specifikus? :F
Továbbá ezt a plusz kábelt, ami a tápot adja, hová kell csatlakoztatni? Kéne lennie egy aljzatnak a rádió hátulján? :F

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5311) BBéci válasza -Maci- (#5310) üzenetére


BBéci
titán

Világosan leírtam, hogy csak a VW konszern rádiói adnak áramot az antennacsatlakozón/kábelen. Illetve csak ezeknek az antennaerősítői kapják ezen a módon az áramot.
A fantom nem specifikus, csupán passzol a rádiókhoz és az antennákhoz. :))
Nincs aljzat, az egyik kanócot, (talán a kéket, amelyik a motoros antennát vezérli) kell hozzákötni a fantomhoz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5312) -Maci- válasza BBéci (#5311) üzenetére


-Maci-
őstag

Úgy látszik figyelmetlen voltam.
Így már teljesen világos, köszönöm a segítséget! :R :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5313) orbano válasza olbeteam (#5309) üzenetére


orbano
félisten

az Alpine-nal még nem nagyon rádióztam, de nem volt gondom. Bár a klub95-öt nem találta meg. a gyári(?) gagyi kazettással nem emlékszem ilyen problémára. meg semmilyenre sem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5314) fero02 válasza BBéci (#5311) üzenetére


fero02
veterán

Sztem Opelnál is lehet vmi hasonló, de ott sztem nem a rádió adja a tápot az erősítőnek, hanem a kábelkötegből mehet oda petró. Amíg a gyári ISO-ról ment a fejegység, addig szépen fogott mindent, de amióta saját kábelt húztam be neki, azóta félelmetesen szar lett a vétel.

(#5315) andras888 válasza orbano (#5305) üzenetére


andras888
aktív tag

kösz a válaszokat, nem akart haverom szettet, hiába mondtam, hogy jobb lenne,
alig tudtam lebeszélni az mnc-ről, a keretet így is átléptük egy kicsit az mxc-vel nem akar most többet költeni rá, mivel most romlott el a kocsi és 3100000 hufba került :Y mondtam is h jól átbaszták azért már egy másik benzines vento-t is vehet.
nem lesz később erősítő és egyéb más, csak vesz hozzá még egy pár hangszórót. majd a következőnél meggyőzőm hogy a szettet vegye és ez bekerül majd a hátsó ajtókba a szett pedig előre;]
akkor az mxc meg a pio maradhat.
még egyszer kösz a válaszokat :R

(#5316) andras888 válasza G.Zs. (#5308) üzenetére


andras888
aktív tag

lenne még egy kérdésem: a mi kocsinkban (vw vento) egy kenwood cd-s fejegység van és rosszul veszi az adásokat ahogy kiérek Debrecen-ből egyből sistereg minden még a class fm meg a másik országos rádió is, ebbe is ilyen tápfeladó kéne hogy legyen?

(#5317) G.Zs. válasza andras888 (#5316) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Pontosan. Anélkül nem lesz jó a vétel.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5318) G.Zs. válasza andras888 (#5315) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem koaxot ne vegyen. Nézzetek körül a használt piacon. ;)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5319) orbano válasza andras888 (#5315) üzenetére


orbano
félisten

ha nincs pénze rá, mert sokat költött, akkor ondd meg neki, hogy várjon 1-2 hónapot és spóroljon ennyi. komolyan nem értem. egy kocsit el tud tartani, meg 3100000 hufot elkölteni a kocsira, de ha 10 ezerrel meghaladja a kölcségeit a hifi, akkor már inkább megveszi a retek szart. hát meg is érdemli :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5320) orbano válasza andras888 (#5315) üzenetére


orbano
félisten

be ne tegye a hátsó ajtókba, ott még több bajt okoz, mint elöl :D :Y

A vér nem válik VAZZE!™

(#5321) -Maci- válasza orbano (#5319) üzenetére


-Maci-
őstag

Az itt említett két hifiről van valami véleményed?
Engem nem annyira +- ~5K árkülönbség motivál (bár a pijonííír máshol még ennél is olcsóbb), csak pofára a pijóó tetszik jobban, meg azon van aux... Persze mindez mellékes, ha az Alpine sokkal jobb..
Esetleg valami más tipp kb. ebben az árkategóriában front USB-vel és aux-szal? :U

Köszi

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5322) G.Zs. válasza -Maci- (#5321) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem azt vedd meg, amelyik színben jobban illik a műszerfalhoz.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5323) -Maci- válasza G.Zs. (#5322) üzenetére


-Maci-
őstag

Hát mindkettő zöld elvileg. Az autó belső megvilágításai is zöldek, szóval úgy passzolna mindkettő... :U

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5324) flash-


flash-
veterán

20-30 ezres fejegységet szeretnék venni.
Fontos hogy legyen rajta usb bemenet az előlapon és hát hogy usbről és cdről egyaránt le tudja játszani az mp3-at.

zenei cd ritkábban lenne hallgatva rajta.
meg nem baj ha jo kis Equalizer is van rajta

mit tudtok ajánlani?
melyik márkában nézelődjek?

Olyan kéne ami jó pár évig kitart mellettem!

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5325) G.Zs. válasza flash- (#5324) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Válassz az alapján, hogy melyik illik a műszerfaladhoz. Én Pioneer-t vennék, de a lényeg az, hogy márkás legyen, mert a gagyi hamar tönkremegy.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5326) G.Zs. válasza -Maci- (#5323) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha teheted, próbáld ki őket, és döntsd el, neked melyik tetszik jobban.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5327) flash- válasza G.Zs. (#5326) üzenetére


flash-
veterán

ezt találtam:
Pioneer DEH-P4100SD Autórádió
bár nincs rajta számozott gombsor,melyre lehetne a rádióadókat programozni.
az ilyeneknél milyen módszer van a rádióadók gyors előhívására?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5328) -Maci- válasza G.Zs. (#5326) üzenetére


-Maci-
őstag

Nem is tudom... Olyan Pio szaga van ennek...
Találtam még egy helyet, ahol szintén olcsóbb. Az említett Alpine is van ott (is), azonos áron. Érdekes viszont, hogy a Pio-ra 3 év gari van, az Alpine-ra meg 1... :U
(persze ezt most egy adott boltra írom)

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5329) G.Zs. válasza flash- (#5327) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Youtube-on keress rá. Szerintem vannak videók a használatáról.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5330) G.Zs. válasza -Maci- (#5328) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A gari döntő tényező lehet. :K Azt vedd meg, amelyikre többet adnak.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5331) BBéci válasza flash- (#5324) üzenetére


BBéci
titán

Remélhetőleg pár év alatt rájössz, mennyivel szarabbul szól az MP3, mint a zenei CD.
Engem büntetni, vallatni lehet vele. :(
Valóban jó, használható ekvalizátort (magyarul így nevezik) nem építenek 20-30000 forintos készülékbe.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5332) andras888 válasza orbano (#5320) üzenetére


andras888
aktív tag

Akkor szereznem kell egy ilyen kábelt.
Beszélek vele meglátom mit mond, de ahogy ismerem az igényeit ez is jó lesz neki. :))
Kösz a segítségeket! :R

(#5333) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Kialakult a kocsiba a hangrendszer.Sikerült mindenféle költségek nélkül kialakítani,szóval nagyon büszke vagyok :) Íme egy kép róla Külsőt nem kell nézni,az egyenlőre még várat magára,ahogy az is,hogy az akksitól kell hátrahúzni tápkábelt.
A rendszer elemi egy Kenwood KDC 3021 fej.Sal X-Pro 130 szett,Sherwood XA 180 kétcsatis erősítő,ami meghajt egy pár Pyle Plus PLS692-es ovált,illetve egy pár Blaupunkt GTX708 szettet.

(#5334) orbano válasza Joe fiú (#5333) üzenetére


orbano
félisten

a lényeget kihagytad? hogy szól? tetszik?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5335) olbeteam


olbeteam
tag

Hétfőn bekötöttem mókából a szettet, elég meggyőző volt, először féltem, hogy remegni, rezegni fog a hátulja, de semmi. :)) :DD

Így a hétvégén bekötöm rendesen.

I can resist everything but temptation.

(#5336) Joe fiú válasza orbano (#5334) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Hát erre,szerintem az a legmegfelelőbb válasz amit haverom mondott:"Nem gondoltam volna,hogy a mélyládán túl is van élet" .Amúgy meg az én képzeleteim is felülmúlta,nem gondoltam volna,hogy egy erősítő ennyi plusszt hoz.Még így is az erősítőben van tartalék bőven,csak a hangszórók már félúton elfogynak,szóval vigyázni kell a hangerőszabályzóval mostantól.Kérdésedre a válasz,igen,tetszik :B

(#5337) G.Zs. válasza Joe fiú (#5333) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Külsőt nem kell nézni,az egyenlőre még várat magára,ahogy az is,hogy az akksitól kell hátrahúzni tápkábelt.

És most honnan húztál kábelt, ha nem az akksiról? :F

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5338) orbano válasza Joe fiú (#5336) üzenetére


orbano
félisten

"nem gondoltam volna,hogy egy erősítő ennyi plusszt hoz"
Pedig kb. annyi pluszt hoz, mint kerékpárba a benzinmotor :D egyszer viszont hallgass meg egy tisztességesen belőtt mélyládát. bár ha nem akarsz pénzt költeni, inkább ne :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5339) Joe fiú válasza G.Zs. (#5337) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Őszintén,fogalmam sincs honnan jön.Valahol a műszerfalban a fejegységtől jön.

orbano:Volt szerencsém már több mélyládás rendszert is hallgatni,hát nah...tudom,hogy az az igazi,de azért arányba állítva a kettőt,az én rendszeremnek sem kell szégyenkezni a hangzásvilág miatt.Most írtam ki Losless minőségű cd-ket.Kíváncsi vagyok meg lehet-e hallani a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#5340) BBéci válasza orbano (#5338) üzenetére


BBéci
titán

Ugyan minek? 2 komponens szett, plusz 1 pár ovál által keltett bábeli hangzavart el tud viselni, sőt, tetszik neki. Menthetetlen, reménytelen eset.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5341) orbano válasza Joe fiú (#5339) üzenetére


orbano
félisten

erősítős rendszered van. akármilyen kusza is, a dinamikabeli különbséget érezni fogod az mp3-hoz képest.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5342) orbano válasza BBéci (#5340) üzenetére


orbano
félisten

Talán a torz és ártalmas minőségű zene kategóriából ki tud ezzel kerülni, és ha tetszik neki, inkább szerencsésnek mondható, mert olcsón megússza :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5343) Joe fiú válasza BBéci (#5340) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ha már fikázod azt,hogy én nem tehetem meg,hogy autóhifire több tízezreket költsek és egyben fikázod a személyem is,hogy mennyire igénytelen hülye vagyok,akkor legalább legyél tisztában a dolgokkal.2 pár triaxial szett van és egy pár coax ovál :))

orbano:Először is köszi,hogy megpróbálod az én szemszögemből nézni a dolgot.Annyi tanulságot már leszűrtem a dologból,hogy az erősítős rendszer jó dolog.
Meg annyi tanulsága is volt a dolognak,hogy inkább kevesebb zenét hallgatok,de az legyen minőségi."Eszement"(azért raktam idézőbe,nehogy BBéci bácsi belekössön,hogy ez a szar nem szólhat jól),szóval Armin Van Buuren State of Tranc-e losless minőségben nagyon szépen szólt.Megjelent az előny a mp3-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#5344) BBéci válasza Joe fiú (#5343) üzenetére


BBéci
titán

Triaxiál szett nem létezik, a két fogalom ellentmond egymásnak. Az is nagy gáz, hogy 3 különböző márkát szereltél be, amiknek az árából kaptál volna egy jobbfajta komponens szettet. Lényegesen szebben szólhatna.
Az erősitőt sürgősen kösd be rendesen, mielőtt porig égne az autód!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5345) BBéci válasza Joe fiú (#5343) üzenetére


BBéci
titán

A fényképet csak most tudtam megnézni.
Elmentettem a fotótáramba, és alkalomadtán elrettentő példaként fogom mutogatni, hogy ilyet nem szabad elkövetni.
Nem akarlak bántani, ne sértődj meg!
Szerelmem, szívügyem az autóhifi és ha megcsúfolják, az fáj, de nagyon. Minden létező ajánlásnak, írott és íratlan szabálynak, logikának, józan észnek ellentmond a rendszered.
Bocs! :R

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5346) orbano válasza Joe fiú (#5343) üzenetére


orbano
félisten

Bár BBéci stílusa kissé lekezelőnek hat, de igaza van: ha annak a 3 pár hangfalnak az árát (mennyibe kerültek?) egy olcsóbb komponens szettre és egy sima oválra (kikötött magasakkal) költöd, dimenziókkal jobb hangod lenne a kocsiban. Persze az továbbra is áll, hogy ha Te ezzel elégedett vagy, akkor bármilyen racionális érv a hifiddel szemben értelmetlen :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5347) BBéci válasza orbano (#5346) üzenetére


BBéci
titán

Mindenkitől elnézést kérek a stílusomért.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5348) Joe fiú válasza BBéci (#5344) üzenetére


Joe fiú
senior tag

No akkor lereagálnám a dolgokat.Akkor sajnos már a hangszóró gyártói is hülyék,ha ez van ráírva a hangszóróra.Ugyanis BBéci szerint triaxiál nem létezik.Érdekes dolog.
Szerintem egyáltalán nem gáz,hogy nem ugyanaz a márka,kevés olyan autó van szerintem,ahol mindenben ugyanaz a márka,amúgy meg a márka érdekel engem a legkevésbé.Komponens szetthez meg már barkácsolni kellett volna az ajtókat,ami még több pénzbe került volna,szóval az megint kilőve.
Egy dologban viszont egyet tudok érteni veled,mégpedig,hogy az akksitól kell hátrahúzni tápot az erősítőnek.

Raktam fel jobb minőségű képet,akkor már inkább azt mutogasd,legyünk igényesek :)
itt is van
És íme egy kép,egy nem létező triaxiál hangszóróról.

orbano:Na akkor nézzük az árakat.Blau kb 8 éve megvan.8ezer forint volt.Pyle az is megvan már kb 8 éve,az 6 ezer forint,és a Sal volt 6ezer forint tavaly.Nagyon dúrván számolva ez 20ezer forint,na ha ennyiből kijött volna egy olyan komponens szett ami érdemben hasonlítható ehhez,akkor le a kalappal előttetek.

Elnézést az esetleges Flood-ért,csak hát én kiállok a nézeteim mellett.
Ja és még egyszer hangsúlyoznám,semmibe nem került ez az egész,csupán pár igénytelen vidéki ember alkotása.

[ Szerkesztve ]

(#5349) Flexy90 válasza Joe fiú (#5348) üzenetére


Flexy90
senior tag

Triaxiál hangszóró létezik, triaxiál szett viszont nem.
Azaz egy helyen van a mélyközép és a magas hangsugárzó.

Egy szett pedig több hangszóróból áll, külön a mélyközép és a magas.

Javítsatok ki, ha tévedek.. :)

Xiaomi Fan

(#5350) Joe fiú válasza Flexy90 (#5349) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Igazad van,akkor én reagáltam le figyelmetlenül.Akkor elnézést BBéci,szettre nem gondoltam,hogy az csak komponens esetén beszélünk szett fogalmáról.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.