Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) troll81 válasza Speeedfire (#66000) üzenetére


troll81
addikt

Nekem Pl felette Van Ami Ra esne csepp AZ ablak mellett azt elvezeti.es nem engedni at a hangszorora.milyen ajto ez pontosan?

(#66002) Peti66 válasza Speeedfire (#66000) üzenetére


Peti66
senior tag

Aha :Y ez talán...de nem idehaza...[link]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#66003) Peti66 válasza ati888 (#65993) üzenetére


Peti66
senior tag

ez nem lehet olyan rossz :) [link]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#66004) hyperst74


hyperst74
csendes tag

Üdv
Hátha tudja valaki. Miért tűnik el a dátum, ha a rádió bekapcsol.. Egy sony mex-n5200bt van most, előtte egy másik sony volt, annál nem tűnt el vagy is ha a tf/ta off-on volt akkor nem Esetleg melyik melyik vezeték likvidálásával lehetne orvosolni?
Másik kérdés, a rádió fényereje a világítás ráadásával halványul. Nem találtam rá beállítást hogy ne tegye. Ebben is kérnék segítséget hogy lehetne kiküszöbölni.
Egy G astra az alany..
( kép illusztráció)

(#66005) evo87 válasza hyperst74 (#66004) üzenetére


evo87
őstag

A fényerős dolgot a Dimmer beállításoknál tudod megoldani, vagy kikapcsolod, vagy átállítod, hogy milyen időintervallumban legyen aktív a dimmelés.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#66006) V8engines válasza hyperst74 (#66004) üzenetére


V8engines
tag

Nem az a baj, hogy a fej világítását az Opel világítás szálára kötötted? Máshogy nem nagyon tudom elképzelni ezt az esetet.

Bocs, szóismétlés! ;)

[ Szerkesztve ]

(#66007) zsolt19900 válasza Joe fiú (#65987) üzenetére


zsolt19900
őstag

vag csoportos autókról tudok nyilatkozni, az enyémben is szinte elkerülhetetlen, hogy érje nedvesség, mivel úgy van megoldva a vízelvezetés, hogy az ajtó belsejébe folyik be a víz és ott folyik le a lyukakon és ebben a térben van a hangszóró is.... nekem már 3 éve benne van, a csatikon látszik kb. ennyi, de én számolok az elhasználódással így nem várok csodákat, ha pár év múlva tönkre megy, akkor tönkre megy :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#66008) BBéci válasza zsolt19900 (#66007) üzenetére


BBéci
titán

15 évig volt 2001-es Passatomban hangszórópár, amit készülök áttenni az újba, semmi baja nem lett a befolydogáló víztől.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66009) Speeedfire válasza troll81 (#66001) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Bal első, leon m1 2002 (aka golf 4).

[link]
Peti66: Nem biztos, hogy ez segítene rajtam.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#66010) zsolt19900 válasza BBéci (#66008) üzenetére


zsolt19900
őstag

nekem sincsen, max amit leírtam :) csak felkészülök az elhasználódásra hát ha :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#66011) pollak


pollak
újonc

Sziasztok! :DD

A renault megane 2-mbe szeretnék első 2 hangszórót cserélni.

13 cm-es a méret ami odafér. Viszont körülbelül max. 20 ezer forintos árkategóriába gondolkozok.

Egyáltalán nem konyítok a hangszórókhoz, mit tudtok ajánlani? :D

Főleg elektronikus zenét hallgatok, hangosan és a mélynyomós hang fontos lenne.

Előre is köszi! :)

(#66012) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Amúgy ez a rainstop akusztikai szempontból nem rossz? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#66013) hyperst74 válasza evo87 (#66005) üzenetére


hyperst74
csendes tag

Köszönöm :R
Igen a dimmert nem tettem off-ra,ez volt a hiba :W

V8engines Neked is köszönöm ;)
---------------------------
A másik kérdésemre egy astrás csoportban megkaptam a választ (vezeték likvidálás)

[ Szerkesztve ]

(#66014) troll81 válasza Speeedfire (#66012) üzenetére


troll81
addikt

Szia a hetvegen haza megyek ha gondolod bele halgathatsz AZ enyem es semmi nem akadalyoz bar nekem a Masik fajta Van bent.ja es ha elerheto kozelsegben vagyunk egymastol.

(#66015) Speeedfire válasza troll81 (#66014) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Írtam.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#66016) Gyumadár válasza troll81 (#66014) üzenetére


Gyumadár
tag

Szia! Tegnap megint beépítettem egy K szériásat. Gyorsan kidobtam, annyira nem volt jó. AQ szériás erősítőd nincs eladó? Betársulnék én is a hallgatózásba ha nem túl zártkörű. :)

(#66017) troll81 válasza Gyumadár (#66016) üzenetére


troll81
addikt

AZ osszes qm aq elment parban......elfogyott. vegyel modult bele azon vagj AZ rendben lesz :R

(#66018) Gyumadár válasza troll81 (#66017) üzenetére


Gyumadár
tag

Processzoron vágok nem erősítőn.

(#66019) Möhe válasza Gyumadár (#66016) üzenetére


Möhe
addikt

Milyet raktál hova?
Nekem subra van k2.02

(#66020) Gyumadár válasza Möhe (#66019) üzenetére


Gyumadár
tag

Első szettre K4.01-et.

(#66021) PiciPeti válasza Speeedfire (#65985) üzenetére


PiciPeti
őstag

Jó eséllyel bevezetőszál kontakthiba lesz, ahogy már írták is. Mindenképp nézd/nézesd meg. :K

A vizesedés pedig jó eséllyel abból adódik, hogy az üvegről lecsöppenő víz a hsz mágnesére esik, és a kosáron lefolyik. Érdemes valami vízvetőt fabrikálni fölé. :K

(#66022) V8engines válasza zsolt19900 (#66007) üzenetére


V8engines
tag

Én megoldottam a problémát. Igaz, az enyém még a régi szép Világ terméke. De az újabb típusokon is meg lehet/lehetne oldani házilag. Szerintem. -Ismerem, mert szakmámba vág.

[link]

(#66023) Speeedfire válasza PiciPeti (#66021) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Bevezető szál? Micsoda? :U
Amint itt a jóidő szétbontom az ajtókat, a kiemelőn amúgy is változtatni szeretnék, mert most nem az igazi szerintem. Valami vékony rétegelt fából gondoltam.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#66024) MunezXBK válasza Speeedfire (#66023) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#66025) Speeedfire válasza MunezXBK (#66024) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

:R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#66026) BBéci válasza V8engines (#66022) üzenetére


BBéci
titán

A fólia volt hang szempontjából a lehető legrosszabb, szerencsére már a múlté!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66027) PiciPeti válasza BBéci (#66026) üzenetére


PiciPeti
őstag

:K

A német gyártók által használt formára sütött zártcellás szivacs nagyságrendekkel jobb minden tekintetben.

(#66028) PiciPeti válasza Gyumadár (#66016) üzenetére


PiciPeti
őstag

Fb-n Autóhifi mánia csoportban van fent egy AQ 75.4, gyönyörű állapotban, dobozában, 40e-ért. Az elég jó vétel most. :K

(#66029) V8engines válasza BBéci (#66026) üzenetére


V8engines
tag

Én tök meg vagyok elégedve vele.
Amire szükségem van azt hozza, be nem ázik, nem hallom hogy "fújkálná" a fóliát. Mi kell még?
A kor technikája meg ezt adja.

Jahhh, és csak annyi Teroson lap van az ajtókban, amennyit gyárilag raktak. Az meg még mind meg van.
Biztos lehetne jobb, de jó munkásautónak tökéletes. Az jobban zavar, hogy mindennapos használatra van befogva. :((

(#66030) vasi89


vasi89
addikt

Hello.

A jelenlegi rendszerem egy rainbow cs230 komponens szett és egy rockford p1 melylada. Az autó egy BMW E36, hifi szempontból kb reménytelen mert szetfaragni nem akarom. Leginkább azért van ez a szett mert jó áron sikerült mindent kifogni. A kérdésem az lenne hogy milyen erősítőt tudnátok ehhez ajánlani? Jelenleg egy pioneer gm-x904 van de kevésnek bizonyul a mélynek főleg hogy az autó coupe és nincs egy légtérben a mély. Köszi!

(#66031) Gyumadár válasza PiciPeti (#66028) üzenetére


Gyumadár
tag

Igen, köszönöm. Beszéltem már Vele(is), Tőle van a mostani 6 csatornásom. :))

(#66032) lacc24


lacc24
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérem szépen: Toyota Corolla E12 (2006-os) gyári CD-s fejegységét cseréltetném 1 DIN-es Bluetooth-USB-sre, milyen márkát, típust ajánlotok?

Mind a rádión, mind a BT-on, mind az USB-n szépen szóljon, ez a lényeg.
Gyári hangszórók maradnak.

Köszönöm! :R

(#66033) pengusz77


pengusz77
senior tag

Ma volt egy kis időm, végre sikerült rendesen "beépíteni" a hangváltókat :D

(#66034) bufi01


bufi01
tag

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem :)

először is van egy 2011 Opel Vivarom 3 személyes kis kabinnal ehhez mérten kell a hifi is.A gyári hangszórókat már cseréltettem.
Ebben szeretném kicserélni a gyári rádiót a újra,modernebbre .Kiszemeltem
[link]

ez kihangosítós,tudja a DAB+
van rajta külön mélynyomó csatlakozási hely.Ez lenne az egyik kérdésem mennyire jó ez a megoldás?

[link]

Ezt a kicsi mélynyomót néztem ki,mert kicsi a hely ahova rakható,az is az ülés alá.Melyik oldalra érdemes rakni a vezető,vagy az utas oldali részre?

A következő kérdésem lenne még a kormányvezérlés.a gyárinak van,és olvastam,hogy külön kell kormánytávvezérlő adapter venni hozzá .milyet érdemes,hogy jó is legyen meg olcsó is mert láttam nagy a szórás ebben :)

köszönöm a válaszokat előre is .

(#66035) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Érdemes Magyarországon beruhézni DAB+-os fejre, vagy a közeljövőben nem várható ilyen adás?

(#66036) troll81 válasza Hauptmann (#66035) üzenetére


troll81
addikt

Van neten lefeddettségi térkép nézz rá és el tudod dönteni lakhely szerint mi lenne a jó neked.én még nem vennék.

(#66037) BBéci válasza V8engines (#66029) üzenetére


BBéci
titán

Azért vagy elégedett, mert nem tudod, milyen lenne a hang egy normális ajtóból. A mélyközép sugárzók mögötti légtér alapjaiban határozza meg a hangot. Ha jókora zárt üreg helyett fólia van a hangszóró mögött, az a lehető legrosszabb, belegondolni is rémes. Annak köze nincs az autóhifihez. :(

Eddig 4 Passatom volt, a régebbieknek fóliával szigetelték az ajtajait. Azokon vágtam egy U alakú nyílást, úgy a hangszóró fel tudta használni a mögötte lévő légteret és mégsem ment rá a befolyó víz.

(#66035) Hauptmann
Tudtommal az internetes rádióadások megölték a DAB-ot, vége, nem érdemes foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66038) V8engines válasza BBéci (#66037) üzenetére


V8engines
tag

Na, akkor még egy képet, hogy nincs szegény 16-os bezárkózva, csak rálóg a fólia vizet terelni. Egy különálló darab.
Ettől még szerintem maradt az a légtér, ami volt.
-Nem vonom kétségbe hogy lehetne jobb.

(#66039) BBéci válasza V8engines (#66038) üzenetére


BBéci
titán

Eddig nem mondtad, hogy csak rálóg a fólia. Az úgy rendben van. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66040) Djsaba


Djsaba
senior tag

Sziasztok,

Mi a vélemény az "olcsó" kínai érintőkijelzős rádiókkal kapcsolatban?
Őt nézegettem.
:R

(#66041) LZs?! válasza Djsaba (#66040) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@Djsaba

Ha okosítani szeretnéd a kocsit, akkor nem rosszak; ellenben zenére nem az igazi...

Ugyanakkor szerintem ne Windows CE-s készülékeket nézz; egyre több Android-os media HU bukkan fel, azokkal inkább tudsz érdemben kezdeni valamit.

Nevermind...

(#66042) BBéci válasza Djsaba (#66040) üzenetére


BBéci
titán

Az a véleményem, hogy az ilyenek olyan messze vannak az autóhifitől, mint Makó Jeruzsálemtől.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66043) s4tch válasza Djsaba (#66040) üzenetére


s4tch
veterán

Borítékolom, hogy 80 dollárért szenzációs cucc. (Or not.)

Már eleve az ára átverés: március elején még 75 dollár volt, majd felemelték 97-re, hogy "le lehessen akciózni" ~80 dollárra.

(#66044) Djsaba válasza LZs?! (#66041) üzenetére


Djsaba
senior tag

Ennyi pénzért milyen más alternatíva lenne?

(#66045) BBéci válasza Djsaba (#66044) üzenetére


BBéci
titán

Egy éve keresek valami normális 2 DIN-es, érintőképernyős fejegységet, aminek a hangminősége eléri a hifi színvonalat, de még 500 dollárért sem találtam.
Hozzáteszem, az autóm CAN-BUS rendszeréhez is passzolnia kellene!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66046) LZs?! válasza Djsaba (#66044) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@Djsaba

Én ebbe az irányba mennék el (+50$):

[link]

Ezt konkrétan magamnak néztem ki anno, de időközben úgy döntöttem, hogy telefon (esetleg tablet) alá pakolok erősítőt és nem lesz semmilyen fejegység.

Nem vagyok oda az Android-ért sem, de fényévekkel messzebb lehet jutni vele, mint a CE-s cuccokkal.

Nevermind...

(#66047) Gyumadár válasza pengusz77 (#66033) üzenetére


Gyumadár
tag

Szép Munka! :C

(#66048) Oliver92


Oliver92
csendes tag

Sziasztok!
Egy 1998-as renault clio 1-be szeretnék egy kis hangot varázsolni.
A műszerfalban van két oldalt 10cm-es 2utas hangszóró. Az ajtókban gyárilag meg van a hely 13cm-számára, de ide 16-osakat szeretnék tenni.
Nem szeretnék erősítőt, sem mélyládát, csak egy kicsit jobb hangzást, mint amit a 10cm-es hangszórók nyújtanak.
A meglévő fejegységem: JVC KD-X330BT .
Arra gondoltam, hogy az első ajtókba valami 16-os hangszórókat bele faragok(bár még nem tudom hogy álljak neki), a kalaptartóba pedig szeretnék a kivágás helyére egy pár nagy ovált.

Milyen márkát/típust ajánlatok max 15.000 ft körüli összegben ovál hangszóróra?
Tudom-tudom... hagyjam a fenébe, szigeteljem az ajtókat stb stb, de nem szeretném, pénz híján csak ezeket szeretném megvalósítani, amiket leírtam.
Köszönöm előre is a segítséget

u.i: képek az ajtó panelről:

ki hogy állna neki?

(#66049) sirszevenap


sirszevenap
őstag

KárPléj senki még mindig? Komolyan nem hiszem el! :DDD

Bankkártyával? Hát persze!

(#66050) PiciPeti válasza Oliver92 (#66048) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ezt tényleg nem fogom megérteni... Megvan a recept a tutira, de inkább elköltöd másra a pénzed, ami biztosan szarabb lesz... :W

Abból a 15e-ből szigeteld ki az ajtód, annyiból simán kijön. Beépítesz egy Gladen Alpha-t, és boldogság lesz.

Max nem nézik meg a tesco parkolóban a 30-as IQ-val rendelkezők, hogy "Aztaaa geccco, mekkora zene, 8 utas neon színű, ledes ovál, anyáááád!!!" :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.