Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) G.Zs. válasza gazfickooo (#5250) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Sajna a Z2100 sem minőségi. :(
Én a Mac erősítőiből nem vennék. Nézz körül a használt piacon. Ki lehet fogni jó vételeket.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5252) DroneZ^


DroneZ^
őstag

U-Dimension (micro-dimension) termékeit ismeri valaki általánosságban? Mennyire jó illetve mennyire nem? :)

(#5253) orbano válasza DroneZ^ (#5252) üzenetére


orbano
félisten

olyan nincs hogy valami általánosságban jó. megbízható márkának tűnik, és jó minőségű termékeket gyárt, de ettől még nem érdemes mindenkinek minden termékét megvennie. mi kéne tőlük és mire?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5254) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Létezik olcsó (30k) jó SD kártyás fejegység? Blaupunkt SD48, Pioneer 4200/5200 illetve számomra noname márkákat találtam. Az ismertek drágábbak. CD mechanika nem feltétel.

(#5255) orbano válasza eddie1978 (#5254) üzenetére


orbano
félisten

pio, blau elég ismert :)
mivel MP3-at akarsz hallgatni, gyakorlatilag mindegy mit veszel. esetleg az számíthat, hogy akarsz-e erősítős rendszert kötni rá valamikor (az RCA kimenetek miatt).

A vér nem válik VAZZE!™

(#5256) G.Zs. válasza eddie1978 (#5254) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ez zsír.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5257) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! MP3 csak ha muszáj. Általában Flac, Ape formátumot hallgatok itthon.

(#5258) orbano válasza eddie1978 (#5257) üzenetére


orbano
félisten

tudtommal autós fejegység még nem támogat sem APE sem FLAC formátumot. Az egyetlen lossless opció az alac (apple), de ahhoz kell egy ipod és egy azzal kompatibilis fejegység.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5259) fero02 válasza orbano (#5258) üzenetére


fero02
veterán

"...hallgatok itthon"

Egy szóval sem mondta, h autóban. :( :U

(#5260) orbano válasza fero02 (#5259) üzenetére


orbano
félisten

de a válasz gyakorlatilag a #5255-re jött, ami már autóhifis kontextusba helyezte a dolgot. feltettem ezek után, hogy ő naívan esetleg azt hiszi, hogy kocsiban mindenféle plusz macera nélkül falc-ot fog hallgatni, gondoltam elhesegetem eme illúziókat :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5261) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Tud valaki Szigetszentmiklós környékén - Pest/Dél-Pest környékén egy komolyabb autóhifist? Ahol tudnak egyedi mélyládát készíteni, beszerelni stb, és nem csak arra mennek hogy minél többet fizessek, hanem tényleg jó termékeket raknak be? Sajnos Gulácsi b*szik rám, mondta hogy tegnap előtt este kapok egy ár-ajánlatot e-mailben. Máig se jött meg és amúgy is csak 3 hét mulva ér rá... :)) Viszont potyára bevittem az autót, hogy megnézze..

[ Szerkesztve ]

(#5262) orbano válasza DroneZ^ (#5261) üzenetére


orbano
félisten

Megy bondeseere, meg csajozik, most naná, hogy szétszórt. Viszont az összes jó szakinál sorbanállás van, és ez nem csak a hifire igaz szvsz. Miért vitted be potyára az autót?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5263) DroneZ^ válasza orbano (#5262) üzenetére


DroneZ^
őstag

Hát ha megígér valamit, és 2 nap után sincs semmi visszajelzés, akkor azthiszem potyára vittem be. Aztmondta miután megvizsgálta a gépet, hogy este vagy max másnap reggel küld egy e-mailt, azota 2 nap eltelt.. :)) Nemtudom mennyit kell várjak... Gondoltam ha ennyire elfoglalt, akkor kereshetek mást is. Nem csak 1 normális hely van az országban ahol autóhifivel foglalkoznak..

Paradox autohifit néztem még, de sajna nagyon messze van, és nemistudom hogy mennyire értenek hozzá :))

[ Szerkesztve ]

(#5264) orbano válasza DroneZ^ (#5263) üzenetére


orbano
félisten

én inkább elviselem a linkségét, és cserébe tudom, hogy ha végre megcsinálja a hifit, akkor az jó lesz. ráadásul én is ilyen feledékeny vagyok, úgyhogy tudom milyen :D persze megértem, hogy ez nem szimpatikus, de ne szívd mellre ;) én már rutinbó nem várok a válaszára, hanem megkérdezem, hogy mikor érdeklődhetek legközelebb :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#5265) DroneZ^ válasza orbano (#5264) üzenetére


DroneZ^
őstag

jah, csak juniusig megkéne csinálni. aztmondta rá fog érni 3 nap alatt pikk-pakk megtudná csinálni, be is irta a kocsimat FIX-re május végére. Csak már 1 hónapja a hifin vacilálok hogy mit hogyan mikor..... Amúgy Gulácsi ajánlotta a u-Dimension-t. Na mindegy, várok még 1-2 napot és felhívom mert nemtudom mivan már :))

(#5266) orbano válasza DroneZ^ (#5265) üzenetére


orbano
félisten

engem is beírt de halasztott, a bondesee miatt csúszott gondolom mindennel. (ja és most nem nagyon tudod hívni mert assz'em már kiutazott a kiállításra, hétfőtől lesz)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5267) DroneZ^ válasza orbano (#5266) üzenetére


DroneZ^
őstag

mikor ér haza? :)) mi lesz hétfőtől, a kiállítás vagy Ő itthon? xD

[ Szerkesztve ]

(#5268) orbano válasza DroneZ^ (#5267) üzenetére


orbano
félisten

ő itthon :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5269) DroneZ^ válasza orbano (#5268) üzenetére


DroneZ^
őstag

má megőőőőőrülök. nekem kell az a hifiiiiiiiiiii *.* :DDD

(#5270) orbano válasza DroneZ^ (#5269) üzenetére


orbano
félisten

én januárban vettem meg az erősítőt, akkor azt mondta márciusban keressem, aztán én elfelejtettem és csak március végén kerestem, azóta 1 időpont le volt fixálva, és tolódik hetekkel. szerinted? :) de mindegy, lesz*rom, jófej ember, úgyhogy inkább kivárom a sorom, ráadásu kényelmes, mert reatíve közel van. mid lesz végülis?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5271) BBéci válasza orbano (#5266) üzenetére


BBéci
titán

Mi az a bondesee???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5272) orbano válasza BBéci (#5271) üzenetére


orbano
félisten

[link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5273) DroneZ^ válasza orbano (#5270) üzenetére


DroneZ^
őstag

Nemtudom mi lesz. Épp azt írta volna össze hogy a megbeszélt összegből mit tud belepréselni a kocsiba, minél jobbat. Ugye Alpone 9813R fejegységem van, asszem ez a neve, ami elég komoly darab. És komoly rendszert is szeretnék alá. Aztmondta elsőre hogy u-Dimension-t tudna elképzelni benne... Mondjuk látom a gulacsigalery-n Ground-Zerot is nagyon tolja. Sőtt leginkább azt, az a jobb, vagy az az olcsóbb? :D

(#5274) BBéci válasza orbano (#5272) üzenetére


BBéci
titán

Jaaa, Bodensee. Így már érthető. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5275) orbano válasza BBéci (#5274) üzenetére


orbano
félisten

:D basszus és 3x is elírtam

A vér nem válik VAZZE!™

(#5276) olbeteam


olbeteam
tag

Vennék egy ilyet:

Impact Lk 602 + zárt ládában Kicker Comp 30cmes!

25 K-ba megéri, nem?

I can resist everything but temptation.

(#5277) BBéci válasza olbeteam (#5276) üzenetére


BBéci
titán

Annyiért még a hülyének is. :DD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5278) olbeteam válasza olbeteam (#5276) üzenetére


olbeteam
tag

Kérdés, nekem régen olyan rca kábel ment az erőlködőre, amihez volt egy vékony kis vezeték, amit a fejhez kötöttem és az kapcsolta a erősítőt, ha bekapcsoltam a fejet.
Volt neki külön lehetősége, a mostaninak nincs, hova kössem vagy milegyen? :D

Mostaniak is ilyenek?

I can resist everything but temptation.

(#5279) orbano válasza olbeteam (#5278) üzenetére


orbano
félisten

tudtommal igen

BBéci: neki meg pláne? :D

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5280) BBéci válasza orbano (#5279) üzenetére


BBéci
titán

Így szokták mondani. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5281) olbeteam válasza olbeteam (#5278) üzenetére


olbeteam
tag

Tehát, külön lehetőség van rá vagy csokiba?

I can resist everything but temptation.

(#5282) orbano válasza olbeteam (#5281) üzenetére


orbano
félisten

nem teljesen értem. a fejegységen szok lenni egy control kimenet, az erősítőkön meg egy control bemenet. a kettőt össze kell kötni egy madzaggal. mi hiányzik nálad?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5283) fero02


fero02
veterán

Mondjatok már tippeket alsó kategóriás fejegységre, amin min. 2 pár RCA kimenet van. Javarészt MP3 menne róla, ill. rádió. Nem lenne hátrány, ha a megvilágítás színe változtatható lenne, vagy rosszabb esetben borostyán színű lenne a világítás.

Köszi előre is! :R

(#5284) orbano válasza fero02 (#5283) üzenetére


orbano
félisten

Ez tuti borostyánsárga és van 2 pár rcaja: Alpine CDE-9881

A vér nem válik VAZZE!™

(#5285) olbeteam válasza orbano (#5282) üzenetére


olbeteam
tag

Tegnap szétkaptam és van egy üres kimenet még a fejen, majd próba cseresznye. :)

I can resist everything but temptation.

(#5286) fero02 válasza orbano (#5284) üzenetére


fero02
veterán

Ennek az ára a bajos. :U

Ettől egyszerűbb kellene. Nincs szükség se Ipod kezelésre, se előlapi AUX-ra, se kártyaolvasóra. Csak lemez és rádió. :R

(#5287) olbeteam válasza fero02 (#5286) üzenetére


olbeteam
tag

Szerintem!

I can resist everything but temptation.

(#5288) fero02 válasza olbeteam (#5287) üzenetére


fero02
veterán

"Line Output Terminals (Pair) 1 Pair"

Ez sajnos eleve kizárja... :(

(#5289) orbano válasza fero02 (#5288) üzenetére


orbano
félisten

az a baj, hogy a legalja kategóriára nem raknak 4 csatornát. nézz inkább valamit használtan.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5290) fero02 válasza orbano (#5289) üzenetére


fero02
veterán

Voltam ma ismerősömnél boltban és mutatott nekem egy MNC fejegységet. Amit csak el lehet képzelni azt tudja, és 26k. Már a design is javult (mondhatnám úgy is, h jól néz ki), és amin legjobban meglepődtem az az összeszerelés minősége. Gombok nem lötyögnek, jó helyen helyezkednek el, értelmes kezelőfelület...egyszóval egyben van. Csak hát MNC.

Jó lenne megtudni, h melyik gyártó és melyik készülákeit koppintják, vagy legalább, h a panel honnan származik. :U

(#5291) orbano válasza fero02 (#5290) üzenetére


orbano
félisten

az szép és jó, hogy sok mindent tud, és nívósnak hat, de milyen a hangja? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5292) olbeteam válasza fero02 (#5288) üzenetére


olbeteam
tag

Nah, azt nem láttam, hogy 2 pár rca kell neked, akkor sajna többet kell rááldoznod.

Szerintem nem érdemes, annyira olcsót venni, mert később megjárhatod és akkor buktál nem kevés pénzt...

I can resist everything but temptation.

(#5293) orbano válasza fero02 (#5290) üzenetére


orbano
félisten

egyébként ajánlom az én típusomat: Alpine CDA-9847. Hangminősége kiváló, bár a háttérszín kicsit macera mert csak a nagy gombok borostyán, a kis gombok pirosak (illetve van még pár kombináció, pl lehetnek zöldek, meg mittomén). Van rajta viszont 6 RCA és használtan ha találsz (türelem azért kellhet), akkor 20-30 között mozog, én spec 20ért vettem, de láttam 25ért is.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5294) fero02 válasza orbano (#5291) üzenetére


fero02
veterán

Hát azt nem tudom. Akkor hirtelen max próbafalba tudtam volna kipróbálni, az meg ugye nem mérvadó.

Gondolom h jó lenne az az Alpine, de sajna kicsi a költségvetés.

(#5295) orbano válasza fero02 (#5294) üzenetére


orbano
félisten

a 25e sok fejegységre? :Y

A vér nem válik VAZZE!™

(#5296) BBéci válasza orbano (#5295) üzenetére


BBéci
titán

MP3-hoz még a 25 forint is sok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5297) fero02 válasza orbano (#5295) üzenetére


fero02
veterán

Akár sok is lehet... :U

Ezt az MNC fejet mutatták.

(#5298) olbeteam válasza olbeteam (#5276) üzenetére


olbeteam
tag

Nah, nálam a cucc, rca és a tápkábel külön menjen a jobb, illetve bal oldalon?

Mire figyeljek bekötésnél?

I can resist everything but temptation.

(#5299) fero02 válasza olbeteam (#5298) üzenetére


fero02
veterán

Így van, ajánlott külön oldalakon vinni. :K

Kábel keresztmetszete elegendő legyen (nem tudom, h vettél-e már, vagy már van), sarukat forraszd be faszán, ne sajnáld a cint. Szigetelésekre, kontaktusokra és polaritásra külön figyelj, első bekapcsolás előtt inkább 2x ellenőrizd le. :R

(#5300) andras888


andras888
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Haverom fejegységet és hangszórókat szeretne vásárolni.
Fejegységben a kikötés, hogy usb-s legyen.
Hangszóróból macAudio MP 16.2 (7500 huf) re és a AUDIO SYSTEM MXc 165(10000 huf) re gondoltam, drágább az mxc 165 megéri a különbözetet??
fejegységből pedig Pioneer DEH-2220UB ra gondoltam 24000 huf
Az árhoz képest szerintem jókat választottam, esetleg van jobb vagy valamelyik nem jó választás??

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.