Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) orbano válasza migabi24 (#5450) üzenetére


orbano
félisten

egy típust írhatnál. tudtommal az összes gyártóhoz hasonlóangyártanak sz_rt és jót is. persze lehet csak sz@rt, nem ismerem őket túlzottan :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5452) Lokids


Lokids
addikt

5418-ra senki?
Ennyire rossz lenne az LG, hogy senkinek sem próbálta?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5453) Xero válasza migabi24 (#5450) üzenetére


Xero
nagyúr

Szerintem az erősítő bőven jó lesz.
Mostanában nem nagyon gyártanak 4x75w-osat tudtommal így valami régebbi cucc lesz. Ott pláne nem volt annyira gagyi.

(#5454) Xero válasza Lokids (#5452) üzenetére


Xero
nagyúr

Nos én LG-t nem vennék! Inkább valami belépő kategóriás Alpine vagy Pio, akár használtan is!
A hangszóró cserével sokra nem fogsz menni! Ha semmi képpen nem akarsz az első ajtóra panelt építeni/építtetni egy normális komponens szett-nek, akkor szembe menve a saját elveimmel legolcsóbb megoldásként egy ovál-t javasolnék. Majd jönnek tőlem okosabbak úgy is megmondják a legjobb megoldást!

(#5455) G.Zs. válasza Lokids (#5452) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Pioneer DEH-2220UB legyen a fej.
10 cm-es szettért nem szabad pénzt adni. Kell egy ajtópanel, meg egy érzékeny 16-os első szett, amit én az Audio System MX 165, Hertz DSK 165.1, Alpine SPE-17CS hármas közül választanék.

Ez az alap, ha boltban újonnan akarsz vásárolni.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5456) orbano válasza G.Zs. (#5455) üzenetére


orbano
félisten

belépő szinten azért el lehet hagyni az ajtópanelt, ha nem akar az ember rengeteget költeni. az én szettem sem szólt olyan fene rosszul az ajtóban. persze a sok rezgés, meg miegymás... azért a panel + a szigetelés együtt megvan majd 40-50e forint, és akkor még nincs hangszóród.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5457) Lokids


Lokids
addikt

Nos annyira nem vagyok vájtfülü, hogy a zenére élvezzek, csak amíg kocsiban ülök addig a pendriveról szeretnék mp3-at hallgatni (nem loselesst).
Szóval az igények nem olyan nagyok, hogy átépítsem miatta a kocsit.
Szal nem ilyenre gondoltam:
http://www.oktuning.hu/11.php?cmd=view&id=17
(wagonom van)

A pio papíron kevesebbet tud mint az lg ugyanannyiért, de nem értek hozzá...
btw ezek kezelik a 16 gigás ntfs formázott usb-t is, vagy csak 2 gigáig?

Mondjuk ha max 50e-t rászánok fejegységgel, akkor abból ki lehet hozni valami jót, vagy 100 alatt neki se álljak?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5458) orbano válasza Lokids (#5457) üzenetére


orbano
félisten

20ért kapsz jó érzékeny 16-os első szettet, a maradékból egy fejegység, és egy tisztességes beszerelés ki kell jöjjön. ha még jobban akarsz járni, fejet és szettet is használtan vegyél, a megspórolt pénzből pedig szigeteltesd le az ajtókat, nem olyan nagy pénz az, 10-20e között lehet sacc per kb. nagyon kellemes hangod lesz a kocsiban. ha pedig később úgy döntesz, hogy még egy picit fejlesztenél, egy régebbi, olcsóbb (10-15k) erősítővel és a beszerelésével (5-10k) újabb ugrást érhetsz el.
persze nem kötelező, csak úgy kb. felvázoltam a lehetséges lépéseket, amik értelmesen épülnek egymásra.
egyébként szerintem itt egyikünknek sem ilyen van, én is közlekedésre használom a gépet, csak élvezek közben a zenére :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5459) Lokids válasza orbano (#5458) üzenetére


Lokids
addikt

A 16-s első szettel az a bajom, hogy nem fér sehova. :(
A wagonr-en az ajtóban nincs hely neki. Csak elől a műszerfal tetején van két kis lyuk, ahova 10-esek mennek. Meg elvileg hátul ugyanekkorák (ott csak előkészítés).
Bár mikor megvettem a kocsit, látszott, hogy az előző tulajnak is volt valami, mert a kábelek, meg hátul a két kb 30 centis sony hangszóró megvolt még bár picit sérültnek néztek ki...
gondolom ott erősítő volt a kábelekre kötve.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5460) orbano válasza Lokids (#5459) üzenetére


orbano
félisten

ha tényleg semmi mást nem, azt oldd meg, hogy egy tisztességes 16os szett beférjen elöl. vidd el egy tisztességes műhelybe és kérd ki a véleményüket, lehet nem olyan nagy kunszt helyet csinálni neki. és nem okoz olyan nagy felfordulást a kocsibam, észre sem veszed, csak hogy lett egy karika az ajtóban egy szép hangszóróráccsal.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5461) kisboxi válasza orbano (#5446) üzenetére


kisboxi
tag

Igazából ezek még csak kezdő lépések. Végeredményben egy korrekten szóló rendszert szeretnék az autómba. Egy normális első szettet és egy ládát.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5462) Lokids válasza orbano (#5460) üzenetére


Lokids
addikt

Akkor már csak annyit kérdeznék, hogy a gyári 10-es hangszórónál jobban szólna egy nevesebb 10cm-es? (De el fogok menni megkérdezni a 16 lehetőségét).

Amúgy általában mennyiért szokták bezerelni a fejegységet?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5463) modflow


modflow
veterán

Venni szeretnék az autóba fejegységet. A következő kettőt néztem ki:
- Kenwood - KDC-W4537UA
- Sony - MEX-BT2500

Esetleg van valakinek tapasztalata a megnevezett lejátszókról?
Mindkettőn lehet bluetooth kapcsolaton keresztül telefonálni ugye?

(#5464) orbano válasza Lokids (#5462) üzenetére


orbano
félisten

nem egy nagy munka párezernél csak nem több. nekem speciel 0ftért szerelte be a hangszóróval együtt, akitől a hangszórót vettem (a fej máshonnan volt). még mdf keret is készült a hangszóró alá.
fingom sincs amúgy hogy szólna egy jobb minőségű 10-es, de a fizikai korlátoknál fogva sok mindenre nem használható. de ha veszel is ne adj' Isten, mindenképpen komponens szettet vegyél, legalább a magasak legyenek rendben, ha mélyhangjaid nem lesznek.

kisboxi: és kb. mi a keret, amiből szeretnéd ezt megvalósítani? használt alkatrészektől mennyire zárkózol el (érdemes inkább másodkézből beszerezni az összetevőket)?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5465) Lokids válasza orbano (#5464) üzenetére


Lokids
addikt

Tudom hülye kérdés, de mit értesz komponens szetten?
Tudnál mondani példát?
Nekem valami JBL-t ajánlottak, hogy az olcsó és jó...

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5466) Lokids


Lokids
addikt

Már nem tudom szerkeszteni.
Bejött a képbe egy ilyen fejegység:
JVC KD G631

Ezt írják rá: Demófalas, de kifogástalan állapot! És 17K lenne(+2K míg kihozzák). Ez megéri ennyiért? vs Lg 7900 25K-ért...

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5467) modflow válasza modflow (#5463) üzenetére


modflow
veterán

Rájöttem, hogy ezek már nem igazán kaphatóak sajnos.
Így néztem újakat:

- JVC KD-R411 (26k)
- Kenwood KDC-4547UB (33k)
- Kenwood KDC-6047U (50k)

Ezek eléggé más kategóriák az tény.
A KDC-4547UB és a KDC-6047U között van akkora hangzásbeli különbség, hogy megérje azt a +17k -t?

Egyáltalán mi a véleményetek ezekről a fejegységekről?

(#5468) orbano válasza modflow (#5467) üzenetére


orbano
félisten

50k.ért carstylingon csúcskategóriás, aktív, hangprocesszoros csodákat kapsz kifogástalan állapotban :Y
mondjuk nem tudom azokon van-e BT, ez sosem volt számomra szempont

A vér nem válik VAZZE!™

(#5469) BBéci válasza modflow (#5467) üzenetére


BBéci
titán

A 4-es és a 6-os sorozatú Kenwoodok hangja között van különbség, de neked kell eldönteni, hogy az mennyi pénzt ér.
Mostani rendszerem összeálításakor nekem megérte 250e forintos fejegységet választani, mert vájtfülű vagyok. Nem Bluetooth-os és MP3-at sem játszik. :DD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5470) modflow válasza BBéci (#5469) üzenetére


modflow
veterán

Akkor téged csúnyán átb@sztak! :D (Csak viccelek!)

250k-ért mégis mit vettél?

(#5471) BBéci válasza modflow (#5470) üzenetére


BBéci
titán

A Clarion 2001-es csúcsmodelljéről van szó, amit a forgalmazótól, szuper árengedménnyel, bekerülési ár környékén, 140-ért sikerült megvenni. Előtte 2 hétig nálam volt egy tesztpéldány, összehasonlítottam más, hasonló kategóriájú készülékkel, így pontosan tudtam, mibe ugrok bele.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5472) modflow válasza BBéci (#5471) üzenetére


modflow
veterán

Ó, én nem értek hozzá, csak józan ésszel belegondolva 2010-ben 2001-es csúcstechnika vajon mit ad? Ez furcsa nekem.

9 év alatt annyi fejlődés van, hogy ma egy 20k-s fejegység tudja azt, amit 2001-ben egy csúcs. Nem?

(#5473) orbano válasza modflow (#5472) üzenetére


orbano
félisten

amennyiben valakit az mp3, a bluetooth, usb, sd kártya és a sok egyéb baromság érdekel, akkor igen. akit pedig a hangzás érdekel, annak a fizika törfényei a Földön már pár milliárd éve változatlanok, és feltehetőleg még másik pár milliárd évig az is marad, így megelégszenek a régebbi, igazán nívós és most megfizethető modellekkel, amik talán még jobban is szólnak, mint az újabb, tömegtermelésnek áldozatul esett hulladékok.
és nem hogy 9 év nem sok idő, de egy jobb fajta 20 éves erősítő például még ma is ugyanakkora érték, mint újkorában volt.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5474) orbano


orbano
félisten

kezd elborulni az agyam... :)

probálkozott már valaki ilyesmivel? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#5475) G.Zs. válasza modflow (#5472) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Tévedsz! Aminek 10 éve jó hangja volt, annak ma is jó hangja van. És ez nem mondható el egy mai 20k-s fejegységről. Nekem 2004-es Alpine fejem van, és van még itthon egy pár tizenegypár éves Alpine erősítőm is, még eredeti Japánban gyártott alkatrészekből. A ma kapható erősítők közül nagyon kevésnek van csak hasonló hangminősége.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5476) orbano válasza G.Zs. (#5475) üzenetére


orbano
félisten

van azért, csak egy nullával több van az árcédulán minimum :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5477) G.Zs. válasza modflow (#5472) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ez egy 2000-es Alpine csúcsmodell. 400k volt akkor az ára. Szinte mindent tud, amit a mostani 9887-es. Aktív keresztváltó és hasonló finomságok gyönyörű hanggal párosítva. És még MP3-at is játszik. :P
Ha valaki hoz nekem ehhez hasonlót 20k-ért, akkor le a kalappal....

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5478) modflow válasza G.Zs. (#5477) üzenetére


modflow
veterán

Tény, hogy a bekapcsolása az látványos!

[ Szerkesztve ]

(#5479) Lokids


Lokids
addikt

Találtam egy ilyen hírdetést is:
Van egy keveset futott ALPINE IDA-X 300-as eladó fejegységem.
Alku nélkül 15e-ért elvihető.

Erről valami infó? Jó ez az Alpine?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5480) BBéci válasza G.Zs. (#5477) üzenetére


BBéci
titán

Te és Orbano remekül leírtátok a lényeget, nem is fűzök hozzá mást, csak annyit: látszik, ki ért a hifihez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5481) kisboxi válasza orbano (#5464) üzenetére


kisboxi
tag

Kezdetnek az első szettre olyan 20k körülre gondoltam. A használt termékektől egyáltalán nem zárkózom el (ha csak nem valami agyonhajtott lomról van szó). Használtak közül, melyek azok a típusok amiket érdemes nézegetni?

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5482) orbano válasza kisboxi (#5481) üzenetére


orbano
félisten

neeem! az egész cumóra mennyit szánsz. a lényeg, hogy az elején kitaláld mit akarsz, különben vagy felesleges költségekbe vered magad, vagy borzalmas lesz a végeredmény, amire fölöslegesen költöttél. hifinél mindig rendszerben gondolkodj, ez nem olyan, mint a PC upgrade, egy kezdeti rossz döntés alapjaiban ronthatja el a rendszered.
tehát: mennyi a lélektani maximális keret, amit majd alkalomadtán másfélszeresen túllépsz, illetve milyen zenéket hallgatsz és milyen hifid van otthon? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5483) Xero


Xero
nagyúr

Haliho!

Valaki játszadozott már Alpine 9855 és KCE-420i párossal? Mennyire marad el sebességben és kontrollban az újabb "full-speed" Alpine csatikhoz képest? Hogy kezeli a fej az ilyen módon rákötött ipodot?
Ajánlottak egy korrekt vételt amire lecsapnék, ha nem tetű lassú a dolog! :)

(#5484) orbano válasza Xero (#5483) üzenetére


orbano
félisten

hát, néha beakad 1-1 szám betöltésénél, de olyan fene lassúnak nem tűnt. mondjuk sokat még nem használtam, mert várom a FW kábelt az ipodhoz (másról nem tölt PC oldalon, és az akksi nem bírja ki a 20gb rápakolását).
mennyiért szerzed amúgy?
egyébként korrekt, lehet tag alapján keresni és szépen szól. nekem innentől már jobban megéri, mint bármi más. főleg CDket pakolni.... bah.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5485) kisboxi válasza orbano (#5482) üzenetére


kisboxi
tag

Nem akarok, olyan nagyon komoly rendszert. A lényeg, egy kulturált tiszta hang. A maximális keret mondjuk olyan 50-60k. Általában a komolyzenén kívül mindent meghallgatok, de leginkább a club zene, és minimal.
Itthon elég keveset tartózkodom, így nem igazán hallgatok zenét, ebből kifolyólag nincs vmi komoly rendszer (Sony TA-F335R; Technics cd ;Canton Fonum 90 + egy JVC dupla20-as láda).
Evvel az erősítővel van valakinek tapasztalata : Magnat The Rock 600

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5486) Xero válasza orbano (#5484) üzenetére


Xero
nagyúr

55-ért meglenne a fej és a csatoló együtt. Egyikhez sincs gari/doboz csak a tartozékok
Esetleg ha lőnél egy videót hogyan is megy az iPod kezelés az jó lenne. Nem akarom hogy sokkal lassabb legyen a mostani megoldásnál! :)

(#5487) orbano válasza kisboxi (#5485) üzenetére


orbano
félisten

hát pedig az otthonid nem éppen tűnik egy szarnak.
ehhez minimum egy kultúráltan összerakott passzív rendszer kell. mindeképpen használtban gondolkodj, és ne ilyen magnat szarokban. régi alpine erősítőkre it esküsznek páran, hugi0 dls komponens szettje is megfontolandó mellé, illetve én tudom ajánlani a 9847-es alpine fejet, vagy esetleg valami jobbat.
de a 50-60 elég necces, abból az otthoni hifid környéke sem fog kijönni. bár talán a fenti trió kihozható majdnem, és akkor mélyed nem lesz hozzá.
árak kb.
fej: 20-25k
első szett szintén 20k-ből ki kell jöjjön
erősítő: 20-30k
ajtópanel (enélkül gatya az egész) 25k
kábelezés, beszerelés: 10-15k

A vér nem válik VAZZE!™

(#5488) orbano válasza Xero (#5486) üzenetére


orbano
félisten

oké, küldj légyszi egy privit, és ha hazaértem bepakolom a táskáb az ipodot és alkotok valami egérmozit.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5489) kisboxi válasza orbano (#5487) üzenetére


kisboxi
tag

Miért, a magnattal mi a baj?
Az első szettre én is olyan 20k körül gondoltam. Ha minden igaz akkor a jövő héten meg lesz csinálva az ajtó szigetelése, addigra remélem sikerül vmi jó szettet szereznem. Közben nézegettem a már említett Audio System szetten kívül még Hertz, és JBL szetteket is.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5490) migabi24


migabi24
nagyúr

Mire kell odafigyelni ha az ember használt első szettet vásárol? én mint laikus úgy gondolom meghallgatással meg lehet állapítani, hogy jó e a hangszóró, javítsatok ki ha nem így van, más szeged környékén tudnátok ajánlani 1 megbízható hifi beépítő műhelyt, vagy embert, aki ért is hozzá és minőségi munkát végez, főleg az ajtó szigetelése, első szett beépítése érdekelne, mert ahol én már dolgoztattam az MM beszerelőműhelybe nagyon tré munkát végeztek :((

(#5491) G.Zs. válasza migabi24 (#5490) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nekem őt ajánlották. Hamarosan viszem hozzá a verdát, és majd elmondom a tapasztalataimat.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5492) orbano válasza kisboxi (#5489) üzenetére


orbano
félisten

nem tudom mi a baj a magnattal, de én még értelmes hifiben nem láttam, és nem is hallottam róla sokat és senki nem ajánlotta még sehol. Persze lehet ez engem minősít nem a magnatot :) Erősítőbe a régi alpinekoat próbáld, olcsón kapsz jó, legalábbis ezt mondogatják sokan. A fórumtársak majd ajánlanak típust is.
Hertzről megint nem hallottam, eddig azt sem ajánlotta senki. Igazából én is nagy bajban voltam, amikor szettet kellett választanom. Ha tudnám mi okozza a szettem kiemelését, bátran ajánlanám, de most még szkeptikus vagyok. Ma találkozom a szerelőmmel, talán kiötlünk valamit. Ezt fórumon újonnan olyan 22ért el lehet hozni, van is fent hirdetés crxen. De az audio system sem rossz, G.Zs. rendszere elég reprezentatív, pedig sehol nincs még a panelozás nélkül.
Apropó panel: ki készíti a panelt és a szigetelést? Mi lesz pontosan szigetelve és hogyan, mivel?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5493) Lokids


Lokids
addikt

Sohasem hittem volna, hogy ennyire nehéz autórádiót választani. :(
JVC KDG351 19-20K-ért jó fejegység?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5494) orbano válasza Lokids (#5493) üzenetére


orbano
félisten

miért lenne nehéz? még kaptál is ajánlást itt egy tisztességes pio fejre (#5455)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5495) migabi24 válasza G.Zs. (#5491) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ok kíváncsi leszek, mert nekem elég messze van, de ha megéri elvinném oda is :K

(#5496) migabi24


migabi24
nagyúr

Ezt a fejegységet néztem ki Alpine CDE-103BT most 55 körül van a mm-ben, most 20 ezres jvc van a kocsiba, de szeretnék valami minőségibb darabot, vagy esetleg ajánlhatna valaki ebbe a kategóriába valami minőségi darabot :B

(#5497) PNP


PNP
őstag

Mi az a legegyszerűbb kinézetű (fekete, szolíd kijelző, minimál dizájn, stb.) rádió, ami memóriakártyáról (ha az nem megy, usb-ről) tud mp3-at játszani a legolcsóbban? Két hangyszórót fog hajtani, erősítő, mélyláda nincs, tehát nagy igényeknek nem kell megfelelni. Valami elfogadható márka alapmodellje gondolom jó is lesz, de nem akarom hogy emiatt feltörjék a kocsit.

(#5498) orbano válasza migabi24 (#5496) üzenetére


orbano
félisten

55 ezer az a szar? ne hülyéskedj ennyiért adnak használtan Alpine CDA-9833-at. tudod mennyi a különbség? Mint ha swift helyett egy honda nsx-et vennél :Y

[link]
Én lecsapnék rá. Ismerem az eladót, megbízható, 2k-ért postára adja, csak előreutalást kér. Én tőle vettem erősítőt, illetve még ak ezdetekkor tancásokat adott hangfal/fejegység választásban. Elvileg úgy volt hogy tőle veszek egy hasonló fejet (9835).

A vér nem válik VAZZE!™

(#5499) orbano válasza PNP (#5497) üzenetére


orbano
félisten

ebben az esetben alpine, jvc, pio, kenwood, blau, amelyik tetszik árban és szolgáltatásokban. szvsz.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5500) G.Zs. válasza orbano (#5498) üzenetére


G.Zs.
senior tag

65k-ért ad egy 7998-at. :Y

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.