Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34151) pali923 válasza pbujna (#34148) üzenetére


pali923
tag

Ha végigolvasod ezt a fórumot, ezerszer megtalálod ezt a témát. Elég sokan végigjártuk az összes lehetőséget, és senki nem talált jobbat, pontosabban olcsóbban beszerezhető jó minőségű és használható C-profilt az unimaxosnál. Igen, drága, de az működik, és megvehető minden cécó nélkül. Amiket találsz, olcsónak tűnnek, de ha elkezded használni, rájössz, hogy cserélni kell valami jobbra. Bízzál bátran egy kicsit az itt évek alatt felgyűlt tapasztalatokban.
Ha U-profilt keresel, arra meg jó lehet akár a Praktiker is, az elérhető, és megfizethető, még választék is van.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#34152) thomgrande válasza martong (#34150) üzenetére


thomgrande
tag

Kettéfűrészelve max U profil lesz. Ő a C profilt preferálja.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34153) thomgrande válasza pali923 (#34151) üzenetére


thomgrande
tag

Jelenlegi áfás ára 4158Ft Elérhetőség: 30.6.16 (Garancia nélkül.)
Ez azt jelenti hogy vagy lesz vagy nem. Volt hogy ilyen elérhetőségre több mint egy évet vártam és nem lett belőle semmi.
Én még amikor fele ennyibe sem került akkor vettem 6 db-ot. Nagyon elszálltak az unimaxos árak. Amikor ajánlgattam itt a merülő fűrészhez a sínt (Mall.hu) abból is kivágható egy C és egy U profil 1400 mm-es. És az akkor nagyon olcsó volt. Előre kell gondolkodni.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34154) Attis1971 válasza thomgrande (#34152) üzenetére


Attis1971
csendes tag

Ezt is már leírtam, na de ez már csak ilyen…. :W Zártszelvény ( négyszögprofil ) egy oldalon végigmarva, és kész a C profil. Méretet falvastagságot, nútszélességet olyat tesz bele, amilyet csak akar.

(#34155) thomgrande válasza Attis1971 (#34154) üzenetére


thomgrande
tag

Engem nem kell győzködni, nekem nincs ilyen problémám.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34156) Attis1971 válasza thomgrande (#34155) üzenetére


Attis1971
csendes tag

Tudom :) Bocs ha így jöt le.

(#34157) generatoros válasza pali923 (#34151) üzenetére


generatoros
tag

Maximálisan egyetértek veled, Az unimaxos cucc a legjobb erre a célra de nem azért mert unimaxos, hanem azért mert ez a legoptimálisabban beépíthető a fába. A zártszelvények nem tudják ezt a 9.5mm mélységet amit ki kell neki marni, vagy kinek kinek izlése szerint.

(#34158) pbujna válasza thomgrande (#34149) üzenetére


pbujna
aktív tag

Lassan berágok, aztán megrendelem az USA-ból. Olyan sín kell, amiben csúsztatni és rögzíteni is tudok. Csak azt nem tudom, hogy a 19,3mm-es sínben a 19mm-es csúszka nem fog-e lötyögni, illetve találok-e olyan megoldást, hogy a csúszkát szorítom... Nem bízom abban, hogy a csavarfej nem horpasztja-e be a sínt.

(#34159) thomgrande válasza pbujna (#34158) üzenetére


thomgrande
tag

Az U profilban is lehet rögzíteni.

A csúszkás hézagolásra is van lehetőség.

Hézagolós.

Rögzítős.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34160) lentivator


lentivator
csendes tag

C profil.
2000 Forint/m.
:-)

(#34161) lentivator


lentivator
csendes tag

http://alu-spezi.de/M8-C-Profil-ELOXIERT-11x17x45x2mm-Aluminium-2m-lang
Tessék bemásolni,mert valamiért,csak így jó a link...

[ Szerkesztve ]

(#34162) Winner_hun válasza lentivator (#34161) üzenetére


Winner_hun
félisten

A http után lemaradt a kettőspont, azért nem működik a másik link;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34163) thomgrande válasza lentivator (#34160) üzenetére


thomgrande
tag

Szállítás hogy megy?

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34164) pali923 válasza thomgrande (#34163) üzenetére


pali923
tag

Ez a cég a honlapján csak Dániát és Ausztriát írja.
Pár éve az ebay.de-n találtam német kereskedőt, aki ilyesmiket árul több méretben is, és akkor le is leveleztem vele, hogy hajlandó ide is szállítani. Le is írtam ide is. Ha valaki nagyon kéri, előkereshetem a levelet, de valamiért én sem rendeltem tőle profilt.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#34165) lentivator válasza thomgrande (#34163) üzenetére


lentivator
csendes tag

Úgy megy,hogy ide Grazba 15,5 Euro a posta.(2m-es profil)
Aztán szépen hazaviszem.+Postázom Nektek,amennyiben érdekel titeket...
Olyan,mint a kínai piacon:
sok darab ócsó :)

(#34166) lentivator válasza Winner_hun (#34162) üzenetére


lentivator
csendes tag

:R

(#34167) pbujna


pbujna
aktív tag

Nem értem az aliexress-t. Tegnap teljesen már találatokat dobott ki, pedig minden ugyanaz volt. Nem állítottam át semmit, illetve az előzmények betöltésénél nem dobja ki a tegnap megtekintett terméket, de 10-ből egyet sem. Ma minden free shippinggel megy, tegnap szinte csak 10 USD körülit találtam.

Kár, hogy a kosarat kitöröltem, mert abban benne volt. Kiválasztottam a t-tracket, 2x650mm, 4x300mm, slide bar-t 3 különböző méretben, ma csak 2 féle van. Ma egyik eladót sem találom, illetve ezeket a termékeket sem...

(#34168) zonusz


zonusz
tag

Már megint kérdezek. Itthon mi a neve ennek az eszköznek, merre kereshetném? Köszönöm!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#34169) MrVaczak


MrVaczak
újonc

Sziasztok!
Eddig csak olvasgattam a fórumot, de most gyorsan regisztráltam, hogy hozzá tudjak szólni a C-profillal kapcsolatos problémához.

Ezek a cégek még nem kerültek szóba:
Osztrák cég magyar képviselettel.
Angol cég: nemzetközi szállítást nem adtak meg a honlapon, de tapasztalat, hogy külön kérésre szoktak kivételt tenni.
Német cég (szállítanak Magyarországra is).
Osztrák cég, magyar web-shoppal.

Remélem tudtam segíteni, hogy ne kelljen az egyetlen unimaxos sínre várni.

(#34170) yooccoo válasza zonusz (#34168) üzenetére


yooccoo
aktív tag

tiplifúró

(#34171) pali923 válasza yooccoo (#34170) üzenetére


pali923
tag

Vagy dugófúró

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#34172) raidx


raidx
őstag

A Teszkóba most kapható 9000-ért Tesco körfűrés 650 wattos. Tudom, hogy gagyi de arra jó lenne, hogy a motorjából egy kis asztalt összehozzak? Hobbi barkács célokra lenne. Van vagy 40 db kb 180 cm hosszú tetőlécem azt felszabni tömbösítéshez például.

Másik: A csodás Extol Craft marókészletbe van pár bit aminek a szárhossza 2-3 mm-el rövidebb. Ezért ha teljesen betolom a helyére alig van munkahossz. Okoz e porblémát, ha azt a méretkülömbséget a befogásnál korrigálom, hogy használható legyen valamire? A gép Einhell home.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34173) raidx


raidx
őstag

Sínek lelőhelye: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34174) raidx


raidx
őstag

A Lidlbe is érdemes benézni. Az a merülő fűrész tetszik csak az ára nem.

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34175) szonDA


szonDA
csendes tag

Sziasztok!
Apró problémám támadt a nem régen vásárolt felső marómmal (b & d Kw1600eka).
Első használat után sehogyan sem tudom kioperálni belőle a maró fejet....
A szorító csavar lelazul, de a maró fej meg sem moccan. Az ideg meg szétvet.
Nyüstölni nem akarom, nehogy a motor tengelyét megsértsem.
Mi a megoldás?

Előre is köszönöm!

(#34176) AndrewBlase válasza szonDA (#34175) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Próbálj meg a szorítóanya és a marófej közé berakni egy a tengelynél valamivel nagyobb villáskulcsot (vele ellentétes oldalra egy másikat, ha nagyobb a távolság), és ezt (ezeket) fel-le billegtetve/feszítve ki fog jönni a marószár.

Vagy magával a szorítóanyával is kitekerheted, ha van annyi menet.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#34177) aszamóca válasza szonDA (#34175) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Koccints meg axiálisan, ha nincs tövig benyomva a szorítóhüvelybe, akkor az meglazul remélhetőleg.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34178) yooccoo válasza szonDA (#34175) üzenetére


yooccoo
aktív tag

vagy ütögetés és feszítés helyett tekerj rajta még fél fordulatot, hogy oldjon a patron

(#34179) szonDA


szonDA
csendes tag

Sajnos semmilyen irányban nem mozdul. Próbáltam oldal irányban elforgatni, ide oda billegtetve kimozgatni. Meg sem mozdul...
A szorító anya kb egy fordulatot forog csak el. Lefelé és felfelé is megszorul.
Kezdem feladni. :(

(#34180) thomgrande válasza szonDA (#34179) üzenetére


thomgrande
tag

Ne törődj vele hogy megszorul. Tekerd csak kifele, ez húzza ki a patronnal a szerszámot. A patron gondolom kúpos.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34181) aszamóca válasza szonDA (#34179) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Igaz, hogy lazításnál a hollander egy ponton lazul, majd újra megszorul, de olyan egy-két Nm-nél nem igényelne nagyobb erőt az újraindítása. Gondolom Te harci idegből is próbáltad már tovább lazítani ettől nagyobb erővel.?. Ha semmi ötlet, akkor fújd meg WD40-el, vagy valami csavarlazítóval, petróleummal, és próbáld újra. (Az elődjét én földhöz vágtam, igaz más okból, de akkor megfogadtam, soha többé B&D-t)

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34182) zonusz


zonusz
tag

Egy kb. 45.cm magas támmaszt szeretnék építeni a kertbe. 4m hosszan, egymásra helyezett három darab 15cm-es 50-es vörösfenyőből. Kérdésem, hogy a 60 cm-ként leásott oszlopokon túl érdemes-e valamivel egymáshoz is rögzíteni pl. élbemart lamelló, tipli, domino, vagy elég az oszlopokhoz csavarozni? Avagy éppen hagyjam egymástól függetlenül mozogni az elemeket.
Köszönöm.

(#34183) Speciali válasza szonDA (#34175) üzenetére


Speciali
tag

a cégnél jártam igy, valami dög nagy, talán Elu felsömaróval. Sehogy sem akart kijönni a marókés. A megoldás az lett, hogy visszatekertem kézzel a hollandert, majd a kés és hollander között kihézagoltam valami nem fém (fa , müanyag, gumi stb) anyagokkal. Ez után a hollandert letekertem villáskulccsal, igy kihuzta a kést.

(#34184) raidx


raidx
őstag

ebay kínálatába találtam pár maróbitet 1/4" befogómérettel = 6,35 mm sajna a 6-os befogom 1 századdal bővebb csak mint 6 mm. Itthoni kínálatba meg csak 10 és 12-es szárral van ami kellene. Hogy lehetne ezt megoldani?

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34185) thomgrande válasza raidx (#34184) üzenetére


thomgrande
tag

Ha már marót rendelsz rendelj mellé szűkítőt is.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34186) yooccoo válasza raidx (#34184) üzenetére


yooccoo
aktív tag

milyen szerszámot találtál 10es szárral?

(#34187) raidx válasza thomgrande (#34185) üzenetére


raidx
őstag

Kösz! Hazai oldalon már keresgéltem de nem találtam!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34188) raidx válasza yooccoo (#34186) üzenetére


raidx
őstag

"T" marót kerestem, nem néztem meg a 10-12es kinálatot. A maróm 8 és 6-os patronnal rendelkezik.
Ismerős mesélte az előbb, hogy faterja a keményfémlapkás pánthej fúrót alakította át egywengető homlokmarónak mert a kaphatónak rövid volt a szára. Végül is, ha a két oldalsó lapkát meg a központosító csúcsot eltávolítjuk megkapjuk az egyengető homlokmarót. Bár lehet, hogy az Einhell hobbi hamar megunná. Valami nekem is kellene de kihasználatlanság miatt gyalukra nem akarok beruházmi. Lehet, valami hengeres csiszoló lessz a végén.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34189) thomgrande válasza raidx (#34188) üzenetére


thomgrande
tag

Ilyen átalakítást a hobbi kategóriás felsőmaróra nem javaslok. Ezek nem bírják a hosszabb üzemet. Pár hete nyírtam ki kettő expert 1450 W-os gépet. Egyik volt az enyém. A Casals ipari gép már vitte.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34190) AndrewBlase válasza thomgrande (#34189) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Na, ilyen ufó-t se láttam még! :DDD

Érdekes a kialakítása. :))

Miért mindig én???

(#34191) raidx válasza thomgrande (#34189) üzenetére


raidx
őstag

Hát igen! Az öregnek is állítólag valami komoly ipari gépe volt.
Láttam videón egy olyan kinézetű szerkezetet (gyári) mint az egyengető gyalu csak egy fém hengerre csiszolóvászon csíkot tekert fel a manusz. Ahhoz hasonló valamit próbálok majd csinálni. Ha jól sikerül a kalodarendszert megalkotni a fának mindegy, hogy maró vagy csiszoló símogatja. De először a maróasztal készüljön el.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34192) thomgrande válasza raidx (#34191) üzenetére


thomgrande
tag

Kiváltani a gépeket egymással nem nagyon lehet. A fának tök mindegy hogy mi simogatja, csak a leválasztott anyagmennyiség csiszolásnál jelentősen kevesebb mint marásnál vagy gyalulásnál.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34193) thomgrande válasza AndrewBlase (#34190) üzenetére


thomgrande
tag

Pedig az amcsi videókon nagyon elterjedt ez a hengeres típus.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34194) Sanyabá válasza raidx (#34191) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Azt henger csiszolónak nevezik , vagy hengeres csiszolónak. ;)

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#34195) Speciali válasza thomgrande (#34192) üzenetére


Speciali
tag

sok értelme szerintem nincs egy ilyen hengercsiszolonak. Egy kézi szalagcsiszoloval sokkal egyszerübb a munka, mint egy ilyennel. Szalagcsere, beállitás, pontatlan müködés, helyigény, mobilitás, stb.

(#34196) mdk01 válasza szonDA (#34179) üzenetére


mdk01
addikt

A makitám biztonsági patronos kétszer kell meglaztani. Tekerd tovább ha megszorul. Ha akkor sem max lejön a szorító csavar is ki lehet venni egy fogóval a perselyből.

(#34197) Soká válasza AndrewBlase (#34190) üzenetére


Soká
senior tag

"Érdekes a kialakítása. :))"

Valóban.
https://www.flickr.com/photos/keptaram/albums/72157650906346728
Éppen csak nagyon pontatlan kialakítású gép volt. Én visszavittem, pedig szerettem volna. Tipikusan olyan kínai "klón", ami csak annak látszik, de nem az.

(#34198) Soká válasza AndrewBlase (#34190) üzenetére


Soká
senior tag

szerk: véletlenül duplázódott...

[ Szerkesztve ]

(#34199) raidx válasza thomgrande (#34192) üzenetére


raidx
őstag

Nézegettem a masinámat és az a gyanúm, hogy a gumiharmonika 5 mm-t elvesz a munkahosszból. Vagy csökkenteni kellene a hosszát vagy leszedni.
Igen! A hengercsiszolónál a beállítás a macerássabb, legalábbis a házi kivitelnél.. Idő az van bőven (hobbi-barkács munka saját részre).

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34200) raidx


raidx
őstag

Igaz a mondás, hogy olcsó húsnak híg a leve!

A 12 részes Extool Craft készletbe 4 bit 2-4 mm-rel rövidebb, a gép 5,5 mmm-rrel rövidebb munkahosszal rendelkezik. Így két bit cc 2 mm-et tud lemunkálni az anyagból. Vagy nem tolom ütközésig a szárat. Néztem, de nem a gumiharmonika fogja le a munkahoszt. Hogy kiderüljön, szét kellene szedni az oszlopot. Lehet a rugó ül össze teljesen hamarébb. A gond az, hogy a rövidek közé tartozik a cinkelő is amit használni akarok. Azért a bit 12 mm-es munkahosszából elveszik 8.5 mm, kicsit használhatatlannak tűnik. Nem tudom, ezek az ebay-es bitek milyenek. Remélem nem lessz baj a hosszakkal. Igaz darabjuk kerül annyiba mint az extol készlet. Ezek a keményfémlapkás bitek bírják a keményfát (gőzölt bükk) Többnyire ragasztott lapkásak.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.