Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38001) pbujna válasza AndrewBlase (#37999) üzenetére


pbujna
aktív tag

A betonozást tavaly csináltam én is. 5,3x5,3 pavilon lesz, 1 oldala tégla, 3 nyitott. Téglafalon kemence, grill, füstölő, mosogató, munkaasztal. U-alakú sarokülő, 12+8 férőhely. (Nagy a haveri társaság) Évente 3-4 15+ fős bulit szervezek.

(#38002) r.levente75 válasza pbujna (#38001) üzenetére


r.levente75
addikt

De jók is az ilyen bulik, egy grillsütő társaságában... :K

(#38003) epmd válasza bim (#37996) üzenetére


epmd
tag

4:55-től![link] :)

(#38004) pbujna válasza r.levente75 (#38002) üzenetére


pbujna
aktív tag

17 éve minden évben megrendezem. Korábban más volt. Bogrács a szőlőhegyen, bor a pincében, sátor a diófa alatt. Ma már átlagban 3 éves gyerekek szaladgálnak, egynapos partizás, józan emberek, trambulin, festőasztal, medence, játszópavilon.

(#38005) bim válasza epmd (#38003) üzenetére


bim
veterán

Szerencsére mióta komoly csavarbehajtók léteznek szinte nem is szegelünk így teret kaphatnak az ilyen alternatív építési módok. :))
AMúgy daruztunk már kilátóra egyben tetőt de most lusta vagyok előkaparni a képet. :B

(#38006) Soká válasza Soká (#37967) üzenetére


Soká
senior tag

Kísérleteztem kicsit a lézeres távolságmérőnkkel. Egy beépített szekrényen belül próbálkoztam, ahol fehér bútorlap volt. Csináltam egy pontos sablont is a biztonság kedvéért egy lécből, hogy könnyebben tudjam ellenőrizni a méreteket. A következőket tapasztaltam:
- a bútorlap érdemben nem befolyásolta az eredményt
- a 970mm-es valós távolságra egyenletes eloszlásban 969-970-971mm-es eredményt adott. Minden mérés előtt csináltam egy ki-bekapcsolást, mert ha nem tettem, akkor következetesen ugyanazt az értéket mérte.
Ugyanezzel a sablonnal az íróasztalon felállított körülények között (csak a fényviszony változhatott) 970-971mm-es értékeket kaptam.
Kipróbáltam 4700mm-es távolság esetén is, ugyanazt a +- 1-1mm-t kaptam, vagyis a távolság növekedésével nem nőtt a pontatlanság.

Hááát, bútort ez alapján nem mernék készíteni, pontosabban a helyszínt fel merném mérni, ha nem kell 1-2mm-nél nagyobb pontosság.

(#38008) Skillet válasza Soká (#38006) üzenetére


Skillet
addikt

Jól mér.
Nekem most jön majd a válasz gearbest-ről, hogy miért mér ilyen rosszul. Csak megoldódik a dolog.
Bár, ez egy sokkal olcsóbb távolságmérő, mint amit te vettél... de ettől függetlenül, a leírásban +-2mm van írva... szóval...
Egyelőre nálam a bosch glm 50c van első helyen, ha drága távolságmérőt vennék.
Márkásak közül -40e alatt- nem is nagyon látok olyat, ami tudna szöget (dőlést) is mérni.
De ha jól nézem, ezt a funkciót tiéd sem tudja.
Igaz, a tiéd a hatótáv miatt is drágább.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#38009) jimy_l válasza #46372352 (#38007) üzenetére


jimy_l
tag

Nagyon vastagot. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#38012) Skillet válasza #05304832 (#38011) üzenetére


Skillet
addikt

Király :) akkor már csak egy kérdés merül fel bennem... miért nem lehet ezeket kalibrálni? :F
Hiszen a tiéd pontos, és te tudod, hogy mennyit csal... fixen mindig ugyanannyit. De ha be lehetne kalibrálni, nem kellene agyalni a méreteken :B
Hogy akkor most mennyi az annyi... pluszban vagy mínuszban?
Pedig biztos nem lenne egy bonyolult funkció.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#38013) Soká válasza #05304832 (#38011) üzenetére


Soká
senior tag

Akkor egyszerű a helyzet, rá kell ragasztani az aljára egy 2mm-es akármit.

(#38014) Winner_hun válasza #46372352 (#38007) üzenetére


Winner_hun
félisten

Semmilyet. Vékonylazúr való rá.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38016) bim válasza bim (#38005) üzenetére


bim
veterán

(#38017) Winner_hun válasza bim (#38016) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miért nem ide a fórumra töltöd fel a képet? Ezek a külső oldalak ideig-óráig jók csak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38018) pbujna válasza bim (#38016) üzenetére


pbujna
aktív tag

Tényleg jobb volt így, nem áztál el közben. Várjuk a további képeket!

(#38019) PindurAnna válasza Armahun (#37928) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Panel lakás is necces..nekünk a 4,25méteres oldalú falon több mint 3cm különbség van..ennyit a szabályos betonfalakról..

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#38021) Winner_hun válasza #46372352 (#38020) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milesi jó. 2 rétegben kell. Van bütüvédőjük is, azzal cssak segítesz az anyagon hogy tovább bírja.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38023) Skillet válasza Soká (#38013) üzenetére


Skillet
addikt

:C :R

nesze neked kalibrálás :DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#38024) bim válasza pbujna (#38018) üzenetére


bim
veterán

De tegnap is és ma is. Ma lezsindelyeztem 3 oldalát. Holnap befejezem a tetőt és ideiglenesen otthagyom amíg lefestik a lambériát ami az oldalára megy.
Winner- igazából ide szoktam feltenni a képeimet mert nem az örökkévalóságnak teszem fel. Holnap után már mindenkit más érdekel. :DDD

Aki zsindelyt vesz márkásat vegyen! Múlt héten egy Litván csodával szívtam most meg Tegolával (ami elvileg márkás) Nem működik a "féljelző" rajta. Ki kellett vonalaznom ami sok idő..... :W

[ Szerkesztve ]

(#38025) Soká válasza bim (#38024) üzenetére


Soká
senior tag

A litván csoda pontosan micsoda? És mi a probléma vele? Mert most éppen valami ilyen szovjet-utódállam zsindelyt ajánlottak nekem.

[ Szerkesztve ]

(#38026) bim válasza Soká (#38025) üzenetére


bim
veterán

Pontatlan és kúpozásnál nagyon törik nem hajlik az eleje feláll és nem fekszik rendesen. :(

(#38027) GeriCool válasza GeriCool (#37971) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Üdv!
Végül úgy nézz ki, hogy dh330at venném. Két kérdést szeretnék feltenni. Az egyik, hogy ezeket a késeket lehet éleztetni ha jól emlékszem?
Illetve a másik, hogy annak idején volt róla szó a kések beszerzés forrásával kapcsolatban csak nem találom. Jelenleg 28 ezer körül mozog úgy átlagban, de valaki ennél olcsób és jó megoldást talált.
Köszönöm előre is.

(#38028) martong


martong
tag

Uni-maxnál féláron adják a szegezőt?
Ismeritek? Ér ennyit?

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38029) Soká válasza bim (#38026) üzenetére


Soká
senior tag

Köszi az infót! Ha még esetleg a nevét tudnád... Esetleg mi az amit ajánlasz a zsindely kínálatból ár/érték arányban?

[ Szerkesztve ]

(#38030) jimy_l válasza martong (#38028) üzenetére


jimy_l
tag

Múlthéten vettem makitát, szintén féláron, a gépdepóban. Háromszor ennyiért. No az megérte.
Ezt nem tudom, miféle, kiféle, de ha használni is akarod akkor ennyiért ne vegyél szegezőt.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#38031) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok,
Szerintetek ha az ember helyszűkében van, akkor mennyire lehet életképes egy olyan megoldás, hogy kombinált gépet vesz -> gérvágó és asztali körfűrész egy gépben? A fűszészlap egyik fele egy alu asztal társaságában képviselné az asztali fűrészt, a másik fele pedig lenne a gérvágó.

Kicsit tartok attól, hogy mindkét gépnek csak a hátrányaival szívnék és nem az előnyeit élvezném..
(pontatlanság, nem kényelmes kezelhetőség, túlságoan típusspecifikus alkatrészek, stb...)
A képzeletbeli mérleg másik serpenyőjében pedig az van, hoyg veszek inkább két kevésbé márkás (Güde) eszközt ami azonban céleszköz...

(#38032) bim válasza Soká (#38029) üzenetére


bim
veterán

Sajnos nem jegyeztem meg a nevét. :(
IKO és BP. Mindegyikből van "felső kategóriás" zsindelyen nem lehet spórolni ezt megtanultam.

szerk: Tegola is színhibás. Igazából nem tudsz vele mit kezdeni mert egy bontatlan raklapból adták és egy csomag kicsit más árnyalat. Közvetlen közelről észre se lehet venni csak messzebbről. :W

[ Szerkesztve ]

(#38033) generatoros válasza GeriCool (#38027) üzenetére


generatoros
tag

Szia! nem néztem vissza , hogy milyen gépről írsz, csak a kések árából gondolom, hogy metabo. Nos , nekem elektra beckum hc-260-as- hoz 21 ezerért akart a noszlopi úti kereskedő eladni, élezhető gyorsacél késpárt. ékléceket pedíg 30-ért. Na ezt azért már a rablás kategóriának éreztem és angliából rendeltem meg mindkettőt. 15e ill. 20e forintért elbénázott szállítási klts-el. igaz négyen társultunk. fogalmam sincs, hogy miért kell mo-on horror árakat érvényesíteni. Az angol kereskedő sem fizetett rá szerintem. A 16e különbség pedíg nem kevés különösen, ha arányokat veszünk figyelembe.

(#38034) Soká válasza bim (#38032) üzenetére


Soká
senior tag

Köszönöm!
Lehet, hogy érdeklődöm majd priviben.

(#38035) mdk01 válasza martong (#38028) üzenetére


mdk01
addikt

Mit csinálnál vele? Én még 3000, vettem.ilyesmit 10 éve a praktikus boltba és működik 15000 kapocs után is. Hátfalazáshoz is használható csak sűrűbben kell lőni.

(#38036) GeriCool válasza generatoros (#38033) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Köszi! Esetleg megvan még a beszerzési forrás vagy eseti vétel volt?

(#38037) jimy_l válasza generatoros (#38033) üzenetére


jimy_l
tag

Nem az a hülye, aki annyiért adja!

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#38038) troland26


troland26
őstag

Üdv

Aksis fúró csavarozót szeretnék venni max 50k ig . nincs preferált márka csak nem szeretnék " szart" venni . Melyik az a legjobb gép amit ennyi pénzmagból ki tudnék hozni ? Vajon ennyiből kapok kefe nélküli gépet aksival ?

(#38039) generatoros válasza GeriCool (#38036) üzenetére


generatoros
tag

Szia! A másik asztalos fórumon 4-en összeálltunk és így volt a rendelés. nem én szerveztem, csak az ötlet volt az enyém. Az éklécek FFX- től jöttek. A késpár pedíg az ebay-ról. mivel több db-os volt arendelés kaptunk 5 vagy 10 százalék kedvezményt is a szállítás is negyedelődött igaz ezt mindkét esetben volt vagy 2ezer ft, ha nem vernek át a kereskedők akkor egy fúvarban eljött volna.( pont jött valaki haza londonból és az ő címére az egyik, talán a késes cég elküldte időben a cuccot, de az éklécet nem vitték időben ezért utólag meakulpáztak, de nem küldték volna el fájdalomdíjként ingyen , ezért valami szállítócég hozta, így lett a dupla szállítási költség. Leírom , hogy az ebay-on hol találod meg a mi késeinket és hátha neked is szerencséd lesz velük.260mm elektra beckum slotted ends hss planer blades hss t1 18%wh1048 ez volt 39.88 font minusz a kedvezmény. Ja és ez spéci állítást lehetővé tevő nútot is tartalmaz a két szélén.

(#38040) Winner_hun válasza generatoros (#38039) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így egyszerűbb. De nem wh hanem wm.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38041) martong válasza mdk01 (#38035) üzenetére


martong
tag

Köszi,
Házi barkácsolás a felhasználási terület, hátfalazás, és ilyesmi.
Miért kell sűrűbben lőni a hátfalhoz?
A 15000 kapocs nálam 10 év alatt sem megy el szerintem.
Kapcsot hol veszel hozzá?

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38042) Tzupi válasza troland26 (#38038) üzenetére


Tzupi
csendes tag

Hirtelen találtam ezt : http://www.gepdepo.hu/akkus-gep/utvefuro-csavarbehajto/10-8-v/makita-hp331dsax1-utvefuro-csavarbehajto-10-8v-2-0-ah-74db-os-bitkeszlettel-hp331dsax1.html

Ez szénkefés mondjuk, de jó szettnek tűnik. Nekem van kefés és kefementes Makitám is. Tudásban nincs különbség köztük, de a mentes az könnyebb, valamivel rövidebb (néha nem fért volna el a kefés) és halkabb. Jobb szeretek ahhoz nyúlni, de aktív munkában nem veszek észre különbséget. Mondjuk nekem a 18voltos szériából vannak.

Mostmár azt hiszem, hogy mindenre megadják a 3 év garit (akksira is).

[ Szerkesztve ]

(#38043) Tzupi válasza martong (#38041) üzenetére


Tzupi
csendes tag

Bármely valamire való barkácsbolt tart hozzá való kapcsot.

Mivel kisebb a feje, mint egy szögnek vagy a szélesebb kapcsoknak, ezért kevésbé tart. Gondolom ezért kell a több, hogy ellensúlyozza ezt.

(#38044) yooccoo válasza Tzupi (#38042) üzenetére


yooccoo
aktív tag

makita 1+1 évre adja az akkut

(#38045) yooccoo válasza generatoros (#38033) üzenetére


yooccoo
aktív tag

16900 az ékléc és 22700 az élezhető késpár

(#38046) Tzupi válasza yooccoo (#38044) üzenetére


Tzupi
csendes tag

Igazad van, elnéztem a hírt. Ki is javítom!

Edit: nem teszem, mert már nem lehet :P

[ Szerkesztve ]

(#38047) generatoros válasza yooccoo (#38045) üzenetére


generatoros
tag

bocsi, de ez mi? kérdés esetleg? Vagy te ennyiért árulod őket? Na mindegy, már megvásároltuk a két alkatrészt és így késő bánat, ha ez a Te ékléced olcsóbb is, a kés meg drágább mint a hazai metabo képviseletnél.

(#38048) martong válasza Tzupi (#38043) üzenetére


martong
tag

Ja hogy a csavarnál vagy hagyományos szögnél kell sűrűbben lőni, Akkor értem.
Amúgy szögeket használtok hátfalnál vagy kapcsot (nekem a kapocs az U alakú szög)?

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38049) yooccoo válasza generatoros (#38047) üzenetére


yooccoo
aktív tag

nálunk a boltban ennyi
amúgy annyiból érdekes a dolog, hogy hivatalosan a metabo hungária nem szolgál ki végfelhasználót, csak kereskedőt

(#38050) st6969 válasza martong (#38048) üzenetére


st6969
őstag

Elnézést a nagyon amatőr kérdésért, de a hátfalat nem lehet csavarozni? Nem tartana eléggé? Nekem van 2db Ikeás, egyenként 2m x 2,36m hálószoba szekrényem. Költözéskor egyben mozgatni elég gáz. A szögelt hátfalat nem tudom leszedni róla, így viszont nem lehet ismét lapra szerelni. Biztos van ennek valami oka...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.