Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34801) Armahun válasza Winner_hun (#34763) üzenetére


Armahun
addikt

Metabon a saját ragasztòjàval nem tapad vissza rendesen.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#34802) pbujna válasza thomgrande (#34800) üzenetére


pbujna
aktív tag

alul és felül is hasított...

(#34803) thomgrande válasza pbujna (#34802) üzenetére


thomgrande
tag

Ha alul is és felül is hasított akkor nem lehet hengeres és kúpos, így lehetetlenség hogy a patron marad a helyén és úgy cserélődik a szerszám mert akkor a hollandernek kell kihúzni a patront.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34804) thomgrande válasza pbujna (#34799) üzenetére


thomgrande
tag

http://prohardver.hu/tema/asztalos_klub/hsz_34175-34175.html
http://prohardver.hu/tema/asztalos_klub/hsz_34179-34179.html
A lényeget kiemelem.
Apró problémám támadt a nem régen vásárolt felső marómmal (b & d Kw1600eka).
Első használat után sehogyan sem tudom kioperálni belőle a maró fejet....
A szorító csavar lelazul, de a maró fej meg sem moccan.
Sajnos semmilyen irányban nem mozdul. Próbáltam oldal irányban elforgatni, ide oda billegtetve kimozgatni. Meg sem mozdul...
A szorító anya kb egy fordulatot forog csak el. Lefelé és felfelé is megszorul.
Ez egyértelműen bizonyítja hogy ez egy végig kúpos bepattanós patron. A hollanderben van egy kis váll amibe a patron bepattan és lazítás után kihúzza a helyéről. Tehát szerszámcsere úgy nem lehetséges hogy a patront nem kell kivenni csak a hollandert.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34805) stgellert válasza thomgrande (#34804) üzenetére


stgellert
aktív tag

Akkor a.vállal van valami gondja?

(#34806) stgellert


stgellert
aktív tag

Az én patronos kérdésem, vettem egy makita rt700-at. Ami nagyon izgat, ebbe honnan lehet 3mm-es patront szerezni, vagy szűkítőt a.6mm-hez?

(Azt sikerült kiderítenem, hogy az 1/8as nem jó a 6 mm-be, csak a 1/4be, ez biztos)

[ Szerkesztve ]

(#34807) thomgrande válasza stgellert (#34805) üzenetére


thomgrande
tag

A gond az hogy szerszám és hollander nélkül lett betéve a patron és megszorult. A patron mostani mérete kisebb annál hogy be tudjon akadni a hollanderbe és az ki tudná húzni.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34808) thomgrande válasza stgellert (#34806) üzenetére


thomgrande
tag

Ebbe csak ilyen játék patron van. A megfelelő méretet egy esztergályos pillanatok alatt elkészíti. 3-as méretnél szerintem az egy bemetszés mellé még kell nem átmenő gyöngítő metszés is.
Az a 3-as az gondolom inkább 3.175mm. Inkább ez a szabványos méret.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34809) stgellert válasza thomgrande (#34808) üzenetére


stgellert
aktív tag

Köszönöm, beszélek akkor az ismerős esztergással.

(#34810) thomgrande válasza stgellert (#34809) üzenetére


thomgrande
tag

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.X+Conversion+Chuck+6mm+to-3.175mm.TRS0&_nkw=+Conversion+Chuck+6mm+to-3.175mm&_sacat=0

Ezekkel csak az a baj hogy elég hosszúak nem tudom hogy elfér-e.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34811) stgellert válasza thomgrande (#34810) üzenetére


stgellert
aktív tag

Elvbe ezt nem szabad beletenni, legalábbis valami európai fórumon volt téma. Vagyis a rt 700 az eu patronokkal van (ez van nekem is), a 701 meg az angolszász patronokkal.

Hopp, visszaszívom, köszi! (Veszek belőle, ezek valóban 6-,ba valónak néznek ki)

Ez a 6mm a patron, amit kúpot mutattál az előbb, az meg a 8mm.

[ Szerkesztve ]

(#34812) thomgrande válasza stgellert (#34811) üzenetére


thomgrande
tag

Ezt nem nagyon értem. Ezek 6-ról 3,175-re szűkítők. EU patron hatos, angolszász 6,35-ös. Akkor ez miért nem jó? Csak a hossz problémát látom. Úgy is meg lehet próbálni hogy a metszett fele megy a patronba a metszetlen pedig a szerszám fele. A szűkítő hosszát ésszerű keretek között lehet rövidíteni is.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34813) stgellert válasza thomgrande (#34812) üzenetére


stgellert
aktív tag

Abszolút igazad van, csak már előre gépelt a kételkedés ördöge belőlem:)

(#34814) aszamóca válasza pbujna (#34799) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Mi a kecere pontos típusa? Egy robbantott ábrát kellene szerezni róla, és azon látszik elvileg az összerakás, szétszedés mikéntje. Ha a szerviz nem boldogul, (és kenyértörésre kerül a sor) lenne ötletem célszerszám készítésére, de ahhoz esztergályos kell.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34815) stgellert


stgellert
aktív tag

Vagyis, hogy tiszta legyen mindenkinek, a képen a makita rt700 6 és 8 mm-es patronjai látszanak. A 6-os patronhoz kerestem 3,175 mm-es szűkítőt, amit Thomgrande pillanatok alatt belinkelt ebayről, vagyis megoldódott a problémám:)

[Thomgrande linkje a 3,175-ös szűkítőkhöz]

[ Szerkesztve ]

(#34816) thomgrande válasza aszamóca (#34814) üzenetére


thomgrande
tag

http://prohardver.hu/tema/asztalos_klub/hsz_34251-34251.html

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34817) pbujna válasza thomgrande (#34807) üzenetére


pbujna
aktív tag

Teljes mértékben igazad van. A patron ott csücsült a gépben beszorult állapotban. A franc sem gondolta, hogy a szorítóanya egy hollander. Már első alkalommal sem húzta ki, kb 1 mm az átmérő különbség, így nem is fogja kihúzni. Elsőre azt hittem, majd az anya szorítja oda a szerszámot. Ezért is beszéltem "beépített" patronról. A leírás sem egyértelmű.

(#34818) stgellert válasza pbujna (#34817) üzenetére


stgellert
aktív tag

Hmmm. Az okosabbak biztosra megmondják, de én így próbálnám visszaszerezni a patront: ráteszed a hollandert/anyát, finoman meghúzva, és egy kúposított, de marószár méretű fémdarabot (pl gagyi kínai fúrófej flexelve, fúrógépbe befogva megkúposítani a patronba menő végét pár mm-t is a flexel), finoman beütögetni, hogy "kihajlítsa" a patron falát és utánna próbálkozni a kilazitgatással.

De várd meg az okosabbakat. Én mindent erőböl csinálok, utánna gondolkozom csak el:)

(Ui most látom visszanézve, hogy ezt írta le Thomgrande is valahol, cizelizáltabb kivitelben,.szal egy próbát megér)

[ Szerkesztve ]

(#34819) stgellert válasza stgellert (#34818) üzenetére


stgellert
aktív tag

Illetve, igazság szerint egy nagyon picivel kisebb átmérő kellene, mint a marószár, hogy ne szoruljon meg mégjobban, de ez csak érzés, picit bizonytalan vagyok ennek a vállas/hollandered patron működési elvében.

(#34820) thomgrande válasza stgellert (#34819) üzenetére


thomgrande
tag


Talán itt látszik.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34821) pbujna válasza stgellert (#34818) üzenetére


pbujna
aktív tag

Ismét megy vissza a szervizbe. Majd ők kiszedik. 2 hónapja rendeltem meg, de még egy percet sem használtam.

(#34822) stgellert válasza pbujna (#34821) üzenetére


stgellert
aktív tag

szurkolunk!

(#34823) stgellert válasza thomgrande (#34820) üzenetére


stgellert
aktív tag

igen, elvben akkor egytizeddel vékonyabb marószár ill fúrószár kellene... bár azt nem értem még mindig, hogyha le van tekerve az anya, be is van szűkülve, hogy ragadhat bent... illetve persze bármi bentragadhat, bármilyen mechanikai pontatlanságtól, vetemedéstől. valami gáz lehet a patron hátsó részével is talán?
beégett kenőanyag, bármi

[ Szerkesztve ]

(#34824) thomgrande válasza stgellert (#34823) üzenetére


thomgrande
tag

A beragadás attól van hogy ez egy önzáró kúpos kapcsolat. Ezért kell a hollandernek kihúzni.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34825) raidx válasza thomgrande (#34824) üzenetére


raidx
őstag

Ahhoz meg kellene bele a szerszám szára, hogy az a perem működni tudjon, ha jól kaombinálok?

Orosz videókat láttam házi vastagoló és egyengető elektromos kézigyalúból. Ugyan az a technika mint marógéppel csak gyorsabb. Meg lehet hogy, utánna csiszolni is kell az esetleges szálirányváltás miatt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34826) thomgrande válasza raidx (#34825) üzenetére


thomgrande
tag

Az oroszok sok mindenre képesek.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34827) thyeby válasza thomgrande (#34826) üzenetére


thyeby
őstag

Nem mondom, balesetvédelmi nézőpontból igen aggályos, de fillérekből megoldotta az egyébként horribilis árú, nagy teljesítményű másolómarógépet.

Régen volt, nagyon rég. Akkor jártam életemben először igazi asztalosműhelyben. És az asztalos, aki egyébként legendának számított ebben a régióban, vett egy ilyen szovjet kézi gyalugépet. Első bekapcsoláskor kirepült belőle a gyalukés. Később vettem én is egy ilyet. (Akkor pontosan kéthavi tiszta keresetem kellett hozzá! - és relatíve jobban kerestem, mint ma.) Abban már megoldották, hogy ne repülhessen ki a kés.

Több fa van, mint asztalos!

(#34828) pbujna


pbujna
aktív tag

Indul a mandula... :D

Géptakarítás, átalakítás projekt...

[ Szerkesztve ]

(#34829) raidx válasza thomgrande (#34826) üzenetére


raidx
őstag

Az már kicsit durva. Én biztonságosabb megoldást láttam.[link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34830) thomgrande válasza raidx (#34829) üzenetére


thomgrande
tag

Ismerem az úri embert. Neki nagyon jó és biztonságos megoldásai vannak.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34831) thomgrande válasza pbujna (#34828) üzenetére


thomgrande
tag

Felhívom a figyelmed a behúzó és továbbító hengerek csapágyházaira. Ebben a formában sok mérgelődést fog okozni. Ha nincs tökéletes forgácselszívás akkor a forgács folyamatosan szaporodik a csapágyházak alatt és ezáltal a hengerek leszorító ereje megszűnik. Én sokat szívtam vele. Folyamatos emelgetés és kifújás.
Sok sikert a melóhoz!

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34832) pbujna válasza thomgrande (#34831) üzenetére


pbujna
aktív tag

Még messze a vége, egyelőre takarítok... A gyalutengely jelenleg olyan légörvényt képez, hogy a szabadban érzem 3 méterre a géptől... Ha végeztem a takarítással, akkor jön az átalakítás. A fordulatot is le kell vennem, mert így a keményfát biztosan megégetné... Jön rá többféle biztonság eszköz (készakaró, visszacsapódás gátló, burkolat elszíváshoz). Talán befogom a kaerchert vagy veszek egy műhelyporszívót. Meglátom, mire jutok vele.

(#34833) thomgrande válasza pbujna (#34832) üzenetére


thomgrande
tag

Ha a motor és a csapágyak bírják nem kell levenni a fordulatot. Szebb a gyalulási kép. Az éles kés nem égeti a keményfát.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34834) stgellert


stgellert
aktív tag

megcsináltam a marósablont. egy aprócska hibát vétettem, hogy 8mm befogásban nincs olyan 6mm kés, aminek a munkahossza 28 mm lenne... na mindegy, valamilyen hulladékdarabon majd azért prezentálok mintát, amikor hozzájutok.
hogy használhatót is csináljak, milyen másológyűrű és maróátmérő párosítások a szokásosak?
(írta már valaki, de nem találom)

(#34835) thomgrande válasza stgellert (#34834) üzenetére


thomgrande
tag

http://prohardver.hu/tema/asztalos_klub/hsz_34648-34648.html

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34836) stgellert válasza thomgrande (#34835) üzenetére


stgellert
aktív tag

Nagyon köszönöm:) a csapágyas 12.7-nél a csapágy átmérője is 12.7?
Ami azt jelenti, hogy vagy 30 mm másológyűrűhöz méretezek, vagy 12.7-es csapágyhoz, ugye?

Jellemzően a vezetőgyűrű átm.30mm-es a szerszám 12,7 mm-es. A csapágyas pedig vagy 12,7-es vagy 19-es átmérő. A kész sablonhoz hozzá van rendelve a megfelelő méret. Más mérethez nem jó az adott sablon.

(#34837) stgellert válasza stgellert (#34836) üzenetére


stgellert
aktív tag

Még egy kérdés: hol kapni 12.7-es átmérőjű, 8-as marószárat, ami felső csapágyas?
Vagy az ember maga csapágyazza? :F

(#34838) stgellert válasza stgellert (#34837) üzenetére


stgellert
aktív tag

Ha az ember maga csapágyazza, valszeg a 10 mm értelmes kompromisszum lenne 10/30-as csapágyal, azok talán elérhetőbbek...

Na, közben találtam 12,7-et, 8-as szárral, felső csapágyazással:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34839) thomgrande válasza stgellert (#34836) üzenetére


thomgrande
tag

A vezetőgyűrűs megoldásokat nem nagyon szeretem. Van amikor más megoldás nincs.
A legtöbbet én ezt a szerszámot használom 2538 típus csak alsó és felső csapágyasom van. Az alsó legtöbbször le van véve.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34840) stgellert válasza thomgrande (#34839) üzenetére


stgellert
aktív tag

(Mielött bárki félreértene, csak szorakoztatom magam inkább ezzel a sablonos dologgal, mármint eszem ágában sincs másnak konyhapultot csinálni, csak ha már elkezdtem szorakozni a sablonnal, végigcsinálnám)

A normál, nem cserelapkás 19-es és a cserelapkás 19-es csapágya egyformán 19-es, ugye? Valszeg a 12.7-nél maradok, de legfeljebb erre.a.méretre is megszerkesztem a sablont.

Mikor nem kerülhető meg a vezetőgyűrű?

[ Szerkesztve ]

(#34841) thomgrande válasza stgellert (#34840) üzenetére


thomgrande
tag

Nálam a felső csapágy 12belső/19külső. Ritka csapágy és drága. Az alsó 6/19.
Akkor nem kerülhető meg a vezetőgyűrű Ha nem csapágyas a maród és nem is tudod csapágyazni. Ha hosszabb a szerszámod mint a marás mélység. A vezetőgyűrűn belül szabadon vehetsz fogásmélységet. Csapágynál nem.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34842) stgellert válasza thomgrande (#34841) üzenetére


stgellert
aktív tag

Világos, értem, köszi!

(#34843) raidx


raidx
őstag

Valamikor kellett kicsi pillanatszorító. Vettem háromat, használtam majd elraktam. Most megint a kicsikre lett volna szükségemm. Az elsőnek a nyele kapásból különvált a menetes orsótól. A második meg úgy viselkedig mint, ha valami jó fajta zsírral lenne bekenve. A harmadik még hajlandó működni. Az öt éves állás így megviselte őket? :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34844) Morris


Morris
veterán

Üdv. Tudnátok ajánlani egy normál kézi körfűrészt otthoni hobbi célra?

(#34845) raidx válasza Morris (#34844) üzenetére


raidx
őstag

Megjött Kínából a 8-1/4" átalakító. Itthon nincs de a postát sem futná ki a 900 Ft. :C

@Morris

Mennyit szánsz rá? mert a tizenezertől a csillagos égig minden van. Meg mennyit is akarsz darabolni vele?. Az olcsók folyamatos munkára nem alkalmasak még hobbi szinten sem. Melegszenek és ami melegszik abból hamar kiszabadul a füst. Ezek meg füstel mennek. ;]

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34846) thyeby válasza Morris (#34844) üzenetére


thyeby
őstag

Az otthoni cél tág fogalom. Mit és mennyit vágnál, milyen pontosságra van igényed?

Meggyőződésem, hogy az a barkácsoló jár jól, aki az új ződbos árán vesz egy használt iparit. Az első keresésre ezt találtam. Toronymagasan veri az obi összes kínálatát. De ha nem sürgős, és türelmes vagy, kifoghatsz még kobbat, még olcsóbban. Nekem 25 ezerért sikerült vennem százezer forintos keveset használt DeWaltot.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#34847) Morris válasza raidx (#34845) üzenetére


Morris
veterán

kb 20k környékén szánnék rá.
Nem asztalosipari munkákat végeznék vele. Darabolás, van egy 5cm átmérőjű fa amit ki kéne vágni stb.

thyeby: Semmi pontossági igényem nincs. :)

Egy ilyen Einhell-t néztem ki

[ Szerkesztve ]

(#34848) zoli03 válasza thyeby (#34846) üzenetére


zoli03
őstag

Vagy vehet pl egy Maktec MT582-t, az is kb annyiba kerül, mint ez a használt Bosch. Alább viszont tényleg nemigen adnám, ha van ideje/kedve az embernek, akkor tényleg érdemes használt iparit keresni.

Szerk.: akkor a Maktec kiesik az ára miatt. Ilyen áron régebben az Einhell BT-CS 1400/1-t nézegettem.

[ Szerkesztve ]

(#34849) stgellert válasza Morris (#34847) üzenetére


stgellert
aktív tag

Lehet, hogy félreértem, de fát akarsz símán darabolni, nem? Arra sokkal biztonságosabb egy elektromos láncfűrész szerintem. A kézi körfűrész nem arra van tervezve, hogy befogás, stabil fekvés nélküli tárgyat darabolj.

[link]

vagy ha félsz a láncfűrésztől, inkább dekopír (szúrófűrész), vagy orrfűrészt vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#34850) Morris válasza stgellert (#34849) üzenetére


Morris
veterán

Jaja, ilyesféle ház körüli munkákra kellene.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.