Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43001) harry


harry
veterán

Köszi az infókat!

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#43002) Winner_hun válasza kavalkád (#43000) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tömbösítesz, levágod / gyalulod a nagyját majd megcsiszolod.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43003) kapu2006 válasza kavalkád (#43000) üzenetére


kapu2006
tag

Mekkorát?

Kicsiben ráspoly, reszelő, smirgli.

(#43004) kapu2006 válasza pali923 (#42999) üzenetére


kapu2006
tag

Khm!

"évenként két viaszos ápolással,
6-8 évig nem kell újrafesteni"

:-(

(#43005) pali923 válasza kapu2006 (#43004) üzenetére


pali923
tag

Az ereszdeszkánk 8 éve van fent, és egyszer sem ápoltam, de még sokáig nem fogom újrafesteni. Tartok tőle, hogy fára semmilyen festék nem jelent örökös megoldást, legfeljebb az időt lehet kitolni, amíg muszáj reparálni. Nekem eddig ez bevált, de senkit nem beszélek rá semmire, biztosan vannak még jó megoldások. Rosszabbakat viszont tudnék sorolni saját tapasztalatból, hogy a fene egye meg...

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43006) kapu2006 válasza pali923 (#43005) üzenetére


kapu2006
tag

Ezzel egyetértek.
Valami magyar szirszarral kezeltem le a bejárati ajtót. Lehet cserélnem kell, ha nem tudom lecsiszolni az elavult fa részeket. Úgy kiszívta a nap.

(#43007) kavalkád válasza kapu2006 (#43003) üzenetére


kavalkád
aktív tag

40cm a szélessége/mélysége

(#43008) kapu2006 válasza kavalkád (#43007) üzenetére


kapu2006
tag

Ehhez csinálnék egy jig-et felső maróhoz.

(#43009) tomazin válasza pali923 (#42999) üzenetére


tomazin
veterán

most néztem meg, hogy 1M+ egy olyan gép (magasnyomású), és azt a tetőre nem is fogom tudni felvinni.

vagy fel lehet fújni ezt pl. egy ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#43010) kapu2006 válasza tomazin (#43009) üzenetére


kapu2006
tag

Nem!

Olyan festékszóró pisztoly kell aminek a tartálya nyomás alatt van. Kb 70-100 ezer Ft.
Ugyanis a kifújandó anyag kb. tejföl sűrűségű, zselészerű anyag. Ha jól felkevered folyik, de amint megnyugszik összeáll.

[ Szerkesztve ]

(#43011) jimy_l válasza tomazin (#42990) üzenetére


jimy_l
tag

Írj egy hajós oldalra, ott mivel kezelik a hajó külső részeit. Válasz olajjal, no ott kérdezd meg, vagy googlizd ki mifajta olajjal.

itt nézdegélj, javítani is eccerű.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#43012) Winner_hun válasza yooccoo (#42984) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ennek mennyi lesz az ára?
Ahh megvan, kb. mint egy CTL SYS

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43013) yooccoo válasza Winner_hun (#43012) üzenetére


yooccoo
aktív tag

szeretem amikor önállóan dolgozol ;) :DDD

(#43014) BullZeye


BullZeye
veterán

Milyen láthatatlan módszerek vannak egy bútor merevítésére?
Még mindig média centert próbálom javítgatni, de most így eszembe ötlött, hogy tök jó, hogy a programban stabil, de összeszerelés után összecsuklik.

Adná magát ugye, hogy hátul egy lap merevítésnek elég, viszont hátul hozzáférhetőnek kell lennie kábelek és egyéb dolgok miatt (egyik fakkból a másikba hátul át kell mennie a kábelnek, hátul van 8 konnektor, ethernet stb).

(#43015) redwhite78 válasza BullZeye (#43014) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Sarokmerevítő segíthet. Vagy ha korpusz hátsó része nem látszik még akár az élére is tehetsz T vasatot.Egyébként merevítésnek elég ha nem teli bútorlapot raksz hátra, hanem csak egy keskenyebbet, úgy hogy a kábelek is elférjenek.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#43016) BullZeye válasza redwhite78 (#43015) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem a keskenységével van a baj, hanem az átjárhatósággal, ha rárakok egy hátlapot, akkor pl nem szellőzik hátulról az elölről zárt szekrény, amiben HTPC lesz.

Hátulról nézve, sárga az konnektor (2x4), türkiz az ethernet, lila HDMI kábel csőben/falban. Ahol a citromsárga van, ott lenyílós szekrény, és abban HTPC, mellette az elölről nyitott fakkban pedig erősítő (szürke).

(#43017) Kiscsőke válasza BullZeye (#43014) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Az alsó rész zárt, vagy fiókos? Ha az mögé mindkét oldalra raksz farostlemezt kb 15cm-enként szögelve az is megmerevíti(ha kell lehet sűrűbben is szögelni). Tiplivel raktad össze?

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#43018) BullZeye válasza Kiscsőke (#43017) üzenetére


BullZeye
veterán

Alsó rész zárt, fiók van tervben. Mögé kerül farostlemez, de az nagyon kis rész, és tartok tőle, hogy a 240cm-es felső részt nem bírja el.

(#43019) jeriko2 válasza BullZeye (#43018) üzenetére


jeriko2
tag

Hátulra tegyél be fél hátlapot (függőlegesen kettéosztva a helyet) néhány helyre (ahova nem teszel, ott jár a levegő és kiférnek a kábelek is). Ha azt is bútorlapból csinálod, iszonyat stabil lesz.

(#43020) BullZeye válasza jeriko2 (#43019) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem tudom elképzelni, vagy is igen, de az elég hülyén nézne ki. Ha jól értem akkor 2 hátlapot rakjak be mindkét oldalra és szemből nézve látszódni fog egy farostlemez ?

(#43021) yooccoo válasza BullZeye (#43014) üzenetére


yooccoo
aktív tag

a kérdés, amit feltettek, de nem jött válasz, hogy maga a korpusz milyen módszerrel lesz összeragasztva?
mert mondjuk ha domino és ragasztva lesz, akkor az nem nagyon fog mozogni

(#43022) BullZeye válasza yooccoo (#43021) üzenetére


BullZeye
veterán

Fogalmam sincs, ott még nem tartok, hogy legyen? :)

(#43024) aszamóca válasza BullZeye (#43016) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Perforalt-lemez sem lenne jó?

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#43025) BullZeye válasza aszamóca (#43024) üzenetére


BullZeye
veterán

Sajna szemből nézve látszódna, és a konnektoroknál ugyanúgy problémás lenne.

Valószínűleg alul telibe lesz a farostlemez, és a lenyítósba felül 2-2 ilyen sarok merevítő lesz betéve. Ezek a sarokmerevítők mennyire hatásosak?

Így belegondolva, feleségem mostani asztala is hasonló, sőt még rosszabb is (magasabb, és semmi merevítés nincs), bár tény, hogy mozog is, ha hozzányúlunk így 10 év után. :)

(#43026) jeriko2 válasza BullZeye (#43020) üzenetére


jeriko2
tag

Nyilván a hátlap olyan színű legyen, mint amilyenből a bútor készül.
Csináltam már olyan merevítést is, hogy valamelyik függőleges rész hátuljára tettem 10-15 cm széles csíkot végig - az is nagyon erősen merevíti.
De ha csak a lenyíló részeknek csinálsz (akár csak részleges) hátlapot, az is bőven elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#43027) redwhite78 válasza BullZeye (#43016) üzenetére


redwhite78
aktív tag

A keskenyebb alatt nem a vastagságot értettem, hanem pl. egy 10 cm-es bútorlapot hosszában felülre a hátfalon, az nem néz ki rosszul és lesz hely a kábeleknek.Amúgy elég ha a fiók mögé hátoldalra teszel bútorlapot. Attól is stabil lesz.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#43028) pali923


pali923
tag

A furdancs blogon találtam ezt a linket. Letölthető okj-s anyagok vannak rajta, lehet szűrni szakmánként is.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43029) MrChris válasza BullZeye (#43016) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az alsó rész nem látszik, azt telibe rakhatod egy bútorlappal, ha szükséges lyukat vághatsz rá. Ez már elég nagy merevítést adna. A felső részt pedig L és T vasakkal tovább erősítheted, bár ha lamellózod szintén megfogja, kérdés, hogy milyen vastagságú a tető, oldal, alsó lap.
Kényesebb résznek a mélynyomó tűnik, mivel egyben van a felső lap és ott csak az hidalja át.

(#43030) BullZeye válasza MrChris (#43029) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, ez lesz a megoldás, normál bútorlap hátul-alul ahol a fiókok vannak végig, és a lenyíló szekrény résznél jobb és bal felül összesen 8db ilyen sarokmerevítő, biztos ami biztos alapon.
Így nem látszódik semmi alapból, és ad neki némi tartást.

(#43031) MrChris válasza BullZeye (#43030) üzenetére


MrChris
nagyúr

A fal és bútor közé mekkora rést tervezel?

(#43032) Kiscsőke válasza BullZeye (#43030) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

A bútorlap szerintem túl vastag lesz oda, a 4mm-es farostlemez vagy rétegelt lemez szerintem olcsóbban kijön mint a bútorlap.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#43033) jeriko2 válasza Kiscsőke (#43032) üzenetére


jeriko2
tag

Ha alulra bútorlapot tesz csaplova / lamellózva, akkor a sarokmerevítő vasak feleslegesek, nagyon merev lesz az egész, rá is lehet állni. A 4 mm-es faforgács ekkora méretben 1-200 Ft -al olcsóbb.

Hasonló polcot csináltam TV alá, annak összesen 3 függőleges tartója van, a két szélén és egy középen, és csak egy 10 cm magas lábazat merevíti lent, elől és hátul (lamellózva, ragasztva az egész), hátfala sincs. Nagyon stabil.

[ Szerkesztve ]

(#43034) Kiscsőke válasza jeriko2 (#43033) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

A konyhaszekrényt köldökcsapozva raktam össze, igaz az fából van, de hátlap nélkül is teljesen stabil volt, azt csak azért került rá hogy az edény ne a falon ütközzön amikor betesszük.
A sarokmerevítés nem az én ötletem volt, szerintem is felesleges, ha jól csinálja a csapozást akkor a két fiók mögé rakott farost lemez/bútorlap/rétegelt lemez is elegendő, ennek csak annyi szerepe van hogy oldalirányba ne dőljön meg a függőleges terhelést elbírja a bútorlap

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#43035) BullZeye válasza MrChris (#43031) üzenetére


BullZeye
veterán

A felső lapon és 2 oldalt kb 0-5mm fal görbeségtől függően, középen pedig 2 és 4 centiméter mindenhol.

Egy ilyen 120°-os kivetőpánt ugye azt jelenti, hogy zárt állapotban 120°-ot zár be, és innen nyílik 180°ig legalább? Vagy a 120°azt jelenti, hogy 120°ot tud nyílni alapállásból?
https://www.butor-vasalat.hu/clip-top-120-os-rugo-nelkuli-rautodo-kivetopant

Másik projekt egy sarokszekrény, aminek nem egyenlőek az oldalai, és csukott állapotban 120°-ot zár be a szekrényajtó.

@(#43034) Kiscsőke
Igen, viszont a bútorlap a tömör fához képest picit jobb ilyen szempontból, bútorlapnál egy kis mozgáslehetőség, és már szép lassan ki is tágulnak a lyukak és nagyobb mozgás lesz, tömör fánál ennek picit kisebb az esélye :D

[ Szerkesztve ]

(#43036) Bakus válasza BullZeye (#43035) üzenetére


Bakus
tag

A 120°-os pánt azt jelenti, hogy 120°-ot nyílik. Ezt a pántot amúgy Tip-On-hoz szoktuk használni.

"A víz örök, de a gép változik"

(#43037) BullZeye válasza Bakus (#43036) üzenetére


BullZeye
veterán

És van amit lehet használni 120°C záródó szekrényen? Vagy mi annak a neve, gondolom van, hisz láttam már pár sarokszekrényt, igaz az mind 135° -os.

(#43038) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Ajánlást szeretnék, szerintetek melyiket? Fúrókalapács funkció, leginkább luk betonba/téglába, hobbi felhasználás.

Makita HR1840
Makita M8700
Einhell TC-RH 900

Ennyi a keret rá. Gyengébb, de jobb minőség, vagy nagyobb ütőerő?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43040) kunberci válasza szaszlaci (#43038) üzenetére


kunberci
aktív tag

Én egy kicsit még spórolnék a helyedben, maradnék a Makitánál, evvel a géppel a vélemények alapján elég sokan elégedettek.

(#43041) szaszlaci válasza #05304832 (#43039) üzenetére


szaszlaci
addikt

kunberci
Hiába sokkal jobbak, drágák. Alapjáraton huszonezerből szeretném megúszni.
Egy kisebb lakás felújításánál fog majd valamikor kelleni, az nem túl sok fúrás, de azért ne törjön szanaszét harminc luk után, és az utána következő években is lehessen alkalmanként használni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43042) Bakus válasza BullZeye (#43037) üzenetére


Bakus
tag

Küldhetnél egy képet milyen ajtóra kell pontosan, mert nem világos.

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#43043) kunberci válasza szaszlaci (#43041) üzenetére


kunberci
aktív tag

Pont az ár miatt gondolkoztam, hogy írjak- e neked? Nekem 2db van belőle idehaza, de még nem használtam a gépeket, mert van egy Hilti, és egy Bosch gépem is. A hiltit nyúzom, de nem akar tönkremenni, addig amíg működik a makitákat nem használom. Régen ezek a gépek még egy tizessel drágábbak voltak. Én is most vagyok családi ház felújításban, kellet vennem egy bontókalapácsot, és egy SDS max fúró-véső kalapácsot is, hogy menjen a munka. Tiszteletben tartom, hogy te kevesebből szeretnéd megúszni a gépvásárlást, mivel az általad linkelt gépeket én magamnak nem vásárolnám meg, ezért tekintsd tárgytalannak a hozzászólásomat.

[ Szerkesztve ]

(#43044) szaszlaci válasza kunberci (#43043) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem tekintem tárgytalannak, mert én összesen egyszer használtam fúrókalapácsot, az épp egy drága Hilti volt. Tapasztalatom a kalapács + betonvassal van, amikkel eddig megoldottam azt az egynéhány beton/tégla lukasztást.

Várok inkább a vásárlásal, mikor tényleg aktuális lesz, meglátjuk, hogy lesz erre pénz és mekkora is az a felújítás.
Ennyivel jobban megérné azt a kategóriát vásárolni? Nekem a Dewalt a neve miatt jóval szimpatikusabb. A kérdés, hogy ez (vagy az általad mutatott Makita) 40 egynéhány ezerért valóban egy lapon említhető azokkal a Dewaltokkal, amikért inkább 140 ezret kérnek?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43045) BullZeye válasza Bakus (#43042) üzenetére


BullZeye
veterán

Szemből felülről, tükrös ajtó lesz, ami itt jobbra nyílik.

Alulról, jobb oldalán van a szekrényajtó, és mint látszik a jobb oldala hosszabb mint a felső amire csukódik az ajtó, emiatt nem 135°-t zár be, hanem 120°-t csak.

(#43046) kunberci válasza szaszlaci (#43044) üzenetére


kunberci
aktív tag

A fúrókalapácsot igazából a panelek betonjánál tudod kamatoztatni. Ha már fúrókalapácsot veszel, akkor szerintem érdemesebb fúró-véső kalapácsot venni, lehet időnként bejátszik egy kis csempe, fal vésés felújításkor. Amit te linkeltél az 32 ezer körül volt, amit én az pedig 38 ezer volt. Az einhell az tényleg hobbi gép. Nekem a cégnél volt Dewalt fúró-véső kalapácsom, avval is meg voltam elégedve. Nekem az SDS max gépemhez, csak 1db fúró szár került annyiba majdnem, mint a te linkelt gépeid darbja. SDS-max zentro 38x570.
Nem vállalkozó vagyok!!!
Ezek a gépek vésésre azért csinján használhatók, egy panel csempéjének már ezekkel sem állnák neki.

[ Szerkesztve ]

(#43047) Bakus válasza BullZeye (#43045) üzenetére


Bakus
tag

Erre gondoltam én is, de rosszul adod meg a fokot. Sarok pántnál a sarok szögéhez kell pántot venni. A szöget pedig a szerelőtalppal ellátott oldal és az ajtó adja meg, ami a képen 45°.

Amúgy innen tudsz válogatni: [link]

"A víz örök, de a gép változik"

(#43048) bim válasza szaszlaci (#43044) üzenetére


bim
veterán

Én a helyedben 2,5J környékén nézelődnék egy jobb fúrószárral. Saját példám: Van egy több éves hosszú 16-os Hilti fúrószáram amivel nagyjából 200+ alapcsavart lefúrtam már vasbetonba. A 4 él miatt ha vasat fog lassan de biztosan elrág úgy hogy megmarad az éle. Vettem már tartalékba mellé jó pár szárat de egyik se vált be igazán. Makita 2 élű visz mint állat de ha vasat fog akkor vége(!) Noném 4 élűvel két probléma volt. 5. lyuk után annyit vesztett a lyukátmérőből hogy az alapcsavart nem lehetett leütni bele, és a gép (Hilti TE30 3,3J) szétverte a végét a szárnak és alig bírtam kihúzni a tokmányból.

(#43049) szaszlaci válasza bim (#43048) üzenetére


szaszlaci
addikt

Fúrószárból van pár darab, az egyik egy kétélű Hilti, szóval ez megoldottnak látszik remélhetőleg. Várhatóan téglát kell majd fúrni, amit ha nagyon akarom, fúrógéppel is lehet, de megvárom, hogy lássam, miről van szó.
Így belegondolva nem is biztos, hogy feltétlenül szükségem lesz fúrókalapácsra. Két kérdés merült még fel.

Tulajdonképpen az ütőerő mennyiben számít? Ha túl gyönge, nem fogja tudni törni a betont, vagyis nem lehet vele lyukat készíteni?

Egy ilyen kisebb méretű fúrókalapács, olyan, mint a kék, egy pl. fogaskoszorús tománnyal használható normál fúrógépnek is? Mármint gyakorlatilag, érdemben.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43050) Kiscsőke válasza szaszlaci (#43049) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

A képen a piros betonvésésre való inkább a kék inkább ütvefúrásra(a felépítésük szerint). A nagy ütőerő bontáshoz jól jön fúráskor csak abban az esetben ha nem túl precíz lyukat kell fúrni(ha megakad mondjuk betonvasban a fúrószár akkor oldalra is bővítheti a furatot, vagy akár el is törhet a fúrószár) Én téglafúráshoz a kékhez hasonló felépítményűt használnám, A Hilti fúrószár teljesen megfelel erre a célra.
Kikapcsolható az ütvefúrás így sds plus-os fúrószárral vagy egy plusz tokmánnyal normál fúróként is használható.

UI: A fúrószár nagyon sokat számít a furat készítésnél ha vasbetonba akarsz fúrni akkor mindenképp minőségit vegyél!

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.