Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33301) thyeby válasza serfozotibi (#33293) üzenetére


thyeby
őstag

Leitz

Több fa van, mint asztalos!

(#33302) serfozotibi válasza thyeby (#33301) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Igen, ide inkább az erősebb,ragadósabb ragasztószalag a nyerő. Legalább mindegyik tipus elfogy a festékboltból. :))
Én is csak most látom, hogy másképp képzeltem a 91 fokos vágást, de kőműveses mondattal leesett nekem is. :)
Köszi a leitz honlapot, átnézegettem, lehet hogy kérek is tőlük árat. :K

(#33303) Zerdal válasza thyeby (#33300) üzenetére


Zerdal
tag

Köszönöm mindenkinek még egyszer.

Akkor sin+kézi körfűrész beállítva, leragaszt szalaggal, elsőre visszafele húz 1-2 mm mélyen majd mehet a mandula előre. A sínt le lehet rögzíteni a laphoz, tehát ugyan ott fogok tudni vágni kétszer is.

Majd beszámolok a dologról. Mivel 4 hét mire levágják, addig malmozok. Sajnos Szombathelyen nem igen van használható árban dolgozó lapszabászat.

Szerintem nem berosált, egyszerűen nem akarta állítgatni a gépet.

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#33304) mdk01 válasza Zerdal (#33303) üzenetére


mdk01
addikt

Ha meghúzod visszafele, akkor nem kell ragasztgatni.

(#33305) martong válasza mdk01 (#33304) üzenetére


martong
tag

Nem elkeseríteni akarlak, de nálam így működik:
Dewalt merülőm van sínnel. A sínt le tudom rögzíteni.
Amikor a 2 mm-es elővágást csinálom (én előre tolva szoktam), akkor minden ok, nincs kipattogva.
Aztán amikor a teljes vágást tolom, akkor mégis kipattog a széle.
Emiatt én marni szoktam azt a néhány vágást, ha számít.
Viszont az egy-két tized ráhagyás szerintem kevés, simán ki tud pattanni 1 mm is a laminálásból.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#33306) serfozotibi válasza martong (#33305) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Igen, utómarás esetén, a vágáskor rá kell hagyni LEGALÁBB egy millimétert, mert irtózatosan ki tud pattogni. Ha 1 mm-től kevesebbet pattogna ki, akkor az tulajdonképp nem is kipattogzás, legfeljebb ha nagyon szemetszúró, elhúzza rajta az ember egyszer a csiszolópapírt, és gyakorlatilag semmi nem látszik. Régebben szabtam valami sűrű fogú lapokkal, és épp csak annyira pattogott ki az él, hogy az élfóliázás utáni enyhe csiszolás el is vitte, tökéletes lett. Na jó, ha tökéletes nem is, mert a mart él csak szebb, de nem volt számottevő különbség, viszont a munka kevesebb vele. :)

Apropó élfóliázás: Vettem egy Unimaxos élfóliázót, és szerintem nagyon hasznos kis szerkezet. Persze nagy lapot nem igazán lehet rajta élzárózni, de szerintem nem is azokkal van a baj. Engem a sok kicsi idegel fel, például a fiók alkatrészei, vagy esetleg amit teljesen körbe kell élfóliázni, és azokra abszolút használható. Jobb mint vasalgatni, és megbízhatóan rányalja a szalagot. Persze nem nagy műhelybe való, hanem sokunknak, akik másodállásban nyomják vagy esetleg elszánt hobbistáknak. ;)

(#33307) Attis1971 válasza martong (#33305) üzenetére


Attis1971
csendes tag

Én ráhagyok 2 mm, aztán visszamarom.

(#33308) mdk01 válasza martong (#33305) üzenetére


mdk01
addikt

Ezt nekem szántad? :)

(#33309) martong válasza mdk01 (#33308) üzenetére


martong
tag

Ezt nekem szántad? :)

Nem, eggyel elnyomtam Válasz gombot
@Zerdal kolléga #33303 postjára akartam.
Bocs

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#33310) thyeby válasza aszamóca (#33297) üzenetére


thyeby
őstag

Mire használod? Gérvágóba dugtad bele? Írj már róla többet! És mennyibe került? Színarany?
Azt látom, hogy trapéz-egyenes kombó, meg hogy igen sokat kibír.
De nem porol nagyon?
Elvileg a bútorlapot is jól tűri és vágja - mondjuk én a bútorlapot szeretem kerülni.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#33311) thyeby


thyeby
őstag

Ha egy 12-13 cm hosszú, 25mm vastag bükkfa végeihez közel fúrok egy-egy 18-as furatot, majd előbb középen, végül a két szélén is elfűrészelem, a fa minden esetben szétrúg néhány tizedet. Hallani, és érezni, amint pattan.
Amikor a hosszabb bükk deszkákat vágom hosszra, van, hogy fűrészelés során nyit, van, hogy zár a fa. Persze, van, hogy semmi feszültség nem érezhető, nem látható. Ezt eddig mindenki tudja.
Azonban a fentebb írt néhány tizedes markáns nyitás azért ütött szöget a fejembe, mert ezekben az esetekben a fa sohasem zár. A feszültség kétszáz esetből kétszázban jelen van. És nem értem. :F
Alapfilozófiám, hogy az tudhatja jól művelni a famunkákat, aki érti a fát. Ugyan ezesetben nincs semmi kapitális jelentősége annak, hogy ez miért van, mégis megtorpantott, hogy ezt nem értem.
Lehetséges magyarázatokat keresve talán az jöhet számításba, hogy a két furat között rendre egy nappal korábban vágom el a fát, míg a végeken később. És így a vágás helyén középen száradni tud a fa - talán ez kelt ilyen szigorúan monoton egyirányú feszültséget?

Több fa van, mint asztalos!

(#33312) Armahun válasza thyeby (#33311) üzenetére


Armahun
addikt

Néha szárított gőzölt bükkből ki szoktunk fogni olyan szériát amit nem mindegy, hogy hogy teszek a fűrészre.
Vékony főrésztárcsával csíkozzuk fel a deszkát 13 mm-re.
Ha a fa tetejétől vágom az alja felé (úgy értve, hogy mikor lábon állt a fa), akkor tolja el magát a vezetőtől és 12 mm-es lesz a vágás, ha pedig fordítva az aljától a teteje felé, akkor szorítja magát a lap és a vezető közé és akár 14 mm-es is sikerül belőle.

Ilyen jelenséget más fánál nem tapasztaltam csak bükknél.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#33313) thyeby válasza Armahun (#33312) üzenetére


thyeby
őstag

Hmm! Milyen érdekes. Ha abból indulok ki, hogy talán a rostok igyekeznek maguk mellett tartani a vágóélt, akkor fordítva lenne logikus - vagyis fentről lefele szorítja magát, ahogy jelentkeznek az újabb rostszálak... :F

Több fa van, mint asztalos!

(#33314) jimy_l válasza Armahun (#33312) üzenetére


jimy_l
tag

A vörösfenyő is, néha így viselkedik.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#33315) mdk01


mdk01
addikt

Valaki vásárolt a lidlbe, a multifunkciós gépből már. Dícséritek ezt a márkát és korrektnek tűnik az ára, és a gép felépítmény is, lehet elcsábulnék, ha valaki már kipróbálta és jó véleménnyel van róla.
Köszönöm

(#33316) thyeby válasza mdk01 (#33315) üzenetére


thyeby
őstag

Nekem van egy új Dremel 15 ezerért, ha érdekel. Sose használtam, mert nem tetszett az, hogy körülményes lapot szerezni bele, és vettem egy Fein-t. Gondolom, hogy ebbe mégis stabilabban kapsz vágólapot, mint a lidisbe.

Több fa van, mint asztalos!

(#33317) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!

Hobbi felhasználsára keresnék excenter csiszolót és dekopír fűrészt. Mit ajánlotok? Használtan akár külfödi rendelés is lehet. Ezeket néztem ki: Extol, bolti ár
15.000 Ft-ért van itt egy közeli boltban ez az extol, annyiért szerintem ez jó lehet.
Einhell dekopír vagy a js80 vagy bosch pst 700

Egy egyszerű fúró is kellene testvéremnek, minél olcsóbban, polcokat felfúrni, mindenképpen új, boltból.
Skil, Obiban múlt héten 8000-ért láttam.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#33318) mdk01 válasza thyeby (#33316) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi, megnézem majd a befogását, mert 21:02-kor nézegettem, és nem volt rá idő hogy belemerüljek. :)
Fermmel az a bajom, hogy a gravírozójuktól sem vagyok elájulva.
Majd jelentkezem, köszi.

(#33319) mdk01 válasza aszamóca (#33251) üzenetére


mdk01
addikt

Én most nézegetem a pisztolyokat az aliexpress-szen, mert kellene egy kicsi airbrush pisztoly, meg lehet kipróbálnám még mit tudnak a normál felületkezelő pisztolyok ennyi pénzért.
Néztem a linkedet és ismerős volt a pisztoly amit te használsz.
Összehasonlítanád ehhez képest mi az ami más a tieden?

Én is vettem anno egy HVLP-t, hogy leváltsam a régit, amit most már csak zománcfesték és egyéb vackok felfújására használok, és az a HVLP is 25k volt, de ahogy nézegetem közel olyat lehet rendelni átszámítva 10k körül nulla postával.
Meg vagyok elégedve a pisztolyommal, de nem csodálkoznék ha nem a minőségnek, hanem az árrésnek lenne betudható az a kb. 15k-s különbség.
Köszi

Szerk: Az előzőt nem postázzák Mo.-ra, itt egy másik, de végülis tök mindegy, mert annyi van mint égen a csillag. :)

[ Szerkesztve ]

(#33320) Armahun válasza mdk01 (#33318) üzenetére


Armahun
addikt

Én vettem tavaly egyet.
Parkettázásnál, ajtótokot, típuslécet, küszöböt kivágni vele teljesen jó.
Érdemes hozzá akkor késeket venni a lidl-ben, mert ilyen árban máshol nem kapsz 2000-ért egy kaparó egy keskeny egy széles és egy félkör lapot lehet venni, esetleg az extool lapjai.
Egyénkánt szinte bármelyiket rá tudod tenni jók rá a makita és a bosh lapok is.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#33321) aszamóca válasza thyeby (#33310) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Rátapintottál rögtön az egyetlen problémájára. :) Valóban porol.
A bútorlapvágást egyszer próbáltam vele, a laminálást nagyon kicsit, miliméter alatt cakkozta.
Ami nagyon tetszett benne, hogy vágtam vele facsavarokkal rögzített szitakereteket, és a facsavarokat hosszmetszetben úgy átvágta, hogy nem is éreztem. A vágott felület egyébként elég szép vele.
Mivel a műhelyem nem fűtött, ezért mióta hideg van, nem használom, tehát tapaszatlatom nincs olyan nagy vele. Hossz és keresztvágásra is jónak tartom egyébként, ezt pl. ezzel a lappal csináltam.
Tavaly nyáron vettem A Szerker-től.
21LP91M004 Freud Pro körfűrész D:230x2x30 Z=44 Ultimax 17320Ft+Áfa/db.
Szállítási költség 1600 Ft+Áfa, a szállítás ideje a délelőtt beérkező megrendelés esetén 1 munkanap.

Kértem még ajánlatot tőlük ezekre.
FR Pro körfűrész D:230x2,8x30 Z=64 (21LP85M007) 14 330 Ft+Áfa/db.
FR Pro körfűrész D:235x2,8x30 z:34 (21LP30M023) 8 660 Ft+Áfa/db.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#33322) aszamóca válasza mdk01 (#33319) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Nagyon úgy fest így képről, hogy egy dzsunkán készültek. :D
Simán elképzelem a hazai bótosról, hogy ekkora az árrés.
Én most utánanéztem, 2011-ben vettem 16ezerért. Azóta rendesen megemelkedtek az árak.
A kompresszort is akkor vettem 56-ért, ma meg már 80%-al drágább. :(((
Egyébként kisebb otthoni munkákhoz bőven elég lenne az 1.0-ás fúvókával szerelt 1dl-es változata is.
Teljesen felesleges az 1,4-es, hat decis tartályos.
A multigéppel kapcsolatosan, nekem a Li-akkus verziója van. Ritkán használom, de akkor nagy segítség.
Hátránya, hogy a rezgési szöge szerintem nagy. Sokkal jobb a kisebb rezgésszög, mert mikor odateszed az anyaghoz, kisebb az esély, hogy berázza a gépet a kezeddel.
Amúgy problémám nincs vele.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#33323) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget abban a kérdésben, hogy mi a különbség a gérvágó, a leszabó, illetve a fejezőfűrészek között. Nem nagyon értek a témához és képek alapján nem látok különbséget.

Mostanában tervezem megvenni az első komolyabb, asztalos fűrészgépemet, viszont nem nagyon tudom, hogy milyenre van szükségem. Egyszerűen csak szeretnék túllépni a dekopírfűrésszel készült kókány munkákon, a (méret)pontatlanságon, meg azon, hogy nem tudok egyenes felületet kialakítani és állandóan baj van az összeillesztésnél. A speciálisabb dolgokról (pl. 45 fokban fűrészelés) nem is beszélve.

Bármilyen tanácsot, javaslatot nagyon köszönök.

(#33324) AndrewBlase válasza aviator (#33323) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

A leszabó fűrész mondhatni csak hossz-darabolásra való. Egy sínen tudod húzni a kőrfűrészt, mellyel le tudod szabni az anyag hosszát. Van forgatható, dönthető változata is, így már szögben is lehet vágni vele, de szerintem ennek elég macerás a beállítása. (És szerintem nem is igazán pontos. Jellemzően asztali kivitel, tehát nem mobil.Inkább nagyüzemi masinka. Tisztelet a kivételnek.)

Fejező fűrész: A fűrészlap bólogat, így tudsz kaszabolni, akár szögben is. Hátránya viszont, hogy mivel a fűrész csak bólogat, elég szűk keresztmetszetet tudsz vágni vele, mert a lap nagysága behatárolja. (kb 11-15 cm max) Forgatható jobbra-balra, dönthető (jellemzően egy irányban) 45°-ig

Gérvágó fűrész: E kettő kombinációja, akár 25-30 cm szélességű (és 10-12 cm vastagságú) anyagot is át lehet vágni (persze egy nagyobb géppel). Forgatható jobbra-balra, dönthető (jellemzően egy [komolyabb gépeknél kettő] irányban) 45°-ig. Szerintem neked eme csoportból kell egy delikvens. Viszont itt is elég nagy a szórás, jól körül kell nézni.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#33325) Drebil válasza AndrewBlase (#33324) üzenetére


Drebil
csendes tag

Gérvágókat itt a fórumon már vesézték kifele, érdemes kulcsszavassan rákeresni. Nekem Kapex van, én nagyon szeretem. (Az árát nem kifejezetten) Általánosságban a mesterek a DeWalt vagy Makita vonalat kedvelik, amennyire emlékszem.

(#33326) AndrewBlase válasza Drebil (#33325) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Persze, de nem nekem kell, Hanem aviator kollégának. :)

És nem hiszem, hogy ha egy dekopírról akar váltani, akkor rögtön egy Kapexet venne. Valószínűbbnek tartok egy Einhell/Extool/Metabo/etc irányvonalat. (Mindezt mondom minden előítélet nélkül.)

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#33327) Drebil válasza AndrewBlase (#33326) üzenetére


Drebil
csendes tag

Ja, csak dicsekedni akartam, a munkáimmal úgyse tudok :DD
Azért írtam a másik kettő márkát, mert általánosságban azok a használtak.

(#33328) AndrewBlase válasza Drebil (#33327) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ja, úgy oké! :))

Tényleg jó gép a Kapex, csak egy qva lámpát rakhattak volna rá ennyi pénzért. :O

Miért mindig én???

(#33329) mdk01 válasza Armahun (#33320) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm a válaszod.

(#33330) serfozotibi válasza AndrewBlase (#33328) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Én most valahogy szerkesztek egy lámpát a Kapexemre, én is unom, hogy semmi nem látok. Sokszor fejlámpában fűrészelek! Azonban meg kell válogatnom hogy majd milyen fényerősség legyen, mert ha nagyon világos lesz akkor meg nem látszik a lézer fény! :( ...van választék ebay-en! :K

(#33331) Haugland


Haugland
aktív tag

Nincs valamelyikőtöknek ebay linkje öntapadós mérőszalaghoz?
Nem hiszem el, hogy az itthon kapható példányok ([link] [link]) valóban ennyibe kellene, hogy kerüljenek...

(#33332) AndrewBlase válasza Haugland (#33331) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Tessék, válogathatsz. :)

Miért mindig én???

(#33333) yooccoo válasza Haugland (#33331) üzenetére


yooccoo
aktív tag

van ennél kevesebbért is, még akár speciális is ...

(#33334) dr.ac válasza AndrewBlase (#33332) üzenetére


dr.ac
csendes tag

Ebay-es rendelésbe azért érdemes belekalkulálni a lehetőséget, hogy egy hónapnyi várakozás után egy használhatatlan szeméttel leszel gazdagabb. (Nálam egy fém string action ruler milliméter-beosztása a teljes 7,5 cm-es hosszán 4-5 mm-t tévedett...) A pénzed valószínűleg visszakapod, de akkor is bosszantó.

(#33335) AndrewBlase válasza dr.ac (#33334) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ebay-es linket kért a kolléga, megkapta.

A választás az övé, hogy melyik eladót választja, bevállalja-e az egy hónapos utaztatást és a rizikót a termék esetleges használhatatlanságára/pontatlanságára vonatkozóan.
Avagy marad az itthoni beszerzés, kicsit drágábban, de messze nem biztos, hogy jobb minőségben.

Miért mindig én???

(#33336) Haugland válasza AndrewBlase (#33332) üzenetére


Haugland
aktív tag

Koszonom szepen!!!!

(#33337) thyeby válasza Haugland (#33331) üzenetére


thyeby
őstag

Jómagam Tajima öntapadóst vásároltam. Bő öt éve ragasztottam fel. Most is olyan, mint ha tegnap ragasztottam volna a helyére. Persze trükkel éltem, néhány tizednyire besüllyesztettem a helyét.
De!
Nem Hongkongból származik, hanem Japánból. Felülete nagy kopásállóságú bevonattal ellátott, és visszatéphető, újra ragasztható - ha nem sikerálna elsőre pontosan a helyére. Nem tükrözi a fényt, pedig nagyítólencsével nézem, ami mellé led diódát építettem be - és jól olvasható. Jóllehet, vételkor nem az ár volt a fő szempont. Nem bántam meg. Sőt. Vettem egyet tartalékba is, miután csekkoltam, hogy ez korrekt.

Ettől persze még lehet korrekt az íbéről rendelt is. Nem kockáztatnék, mert nem túl nagy pénzt foghat meg az ember fia így.

Több fa van, mint asztalos!

(#33338) thyeby válasza serfozotibi (#33330) üzenetére


thyeby
őstag

Javaslom, keresd meg priviben Barit! Nekem több ledvilágítást is épített (az oszlopos fúróra applikált ledkörről akkoriban fotókkal is beszámoltam itt), és nagyon jól jártam vele.

Kapex:

Nem nagyon illik egy Festool alkotást negatívan bírálni, mert nem tolonganak a piacon olyan konkurenciái, ami ha nem is jobb, de legalább utoléri. A Kapexet valamikor kiszemeltem magamnak olyan elhatározással, hogy egy napon az enyém lesz. Aztán letettem róla. Mert nem igazán győzött meg több tekintetben sem, és egyik sem a világítás hiánya volt - habár egyet értek azzal, hogy félmillióból belepréselhettek volna valami viharlámpa félét legalább.
Most történt néhány órája, hogy egy olyan üzemben jártam, ahol volt két jókora Kapex. Persze, meg kellett babrálnom, nem sikerült szenvtelennek lennem mellette. Mindkettő napi használatban van. Átnéztem, hogy mit tesz a Kapex-al a tartós frontszolgálat. Lehangolt lettem. Eléggé lógott-lötyögött. Kérdeztem, hogy mióta muzsikálnak? Úgy öt éve - jött a válasz. De ez idő alatt mindkettő motorja megégett. Az egyik szerencsére garanciában.
Hmm.
Jelek szerint vissza kellene térniük erre a Kapex dologra az egyébként kiváló fejlesztőcsapatnak.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#33339) aviator válasza AndrewBlase (#33324) üzenetére


aviator
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

(#33340) yooccoo válasza thyeby (#33337) üzenetére


yooccoo
aktív tag

van belőle fordított irányú is ;)

(#33341) serfozotibi válasza thyeby (#33338) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Igen, Bariról már hallottam, de az a baj, hogy én 2000 km-re vagyok, szóval szerintem legfeljebb elvben tud segíteni. De megkérdezem, hogy ő miként oldaná meg. :)
Őszintén szólva, semmi bajom a Kapex-szel, tetszettek a Dewaltok is, amikor nézegettem az alternatívákat, de számomra ez volt a legkompaktabb, hiszen helyem sincs túl sok, és ez ugye előre csúszik a sínen, meg az egész gép elég jól össze van tömörítve. El szoktam vinni is magammal, bár nem mondom hogy arra tervezték, sokszor szentségelek amikor viszem a kocsihoz. :DD Egyébként, hamarosan venni fogok valami kisebb gérvágót, (kb ez a Metabo az elképzelésem, mert ez nagyon jó áron van és cserébe minőséginek mondható) mert nem vagyok túl boldog, amikor egy egyszerű, vékony szegőléc daraboláshoz ezt a nagy monstrumot kell elvinnem.
Van valakinek tapasztalata a gérvágó/körfűrész kombóval? Azon is gondolkodom, hogy olyat kellene venni, mert még az sem vészesen méretes, de ha egy lécet vagy valamit el kell vágni hosszában is, akkor simán meg tudom oldani. Azonban, vannak kétségeim a szögvágáskor való rálátást illetően, hiszen mégis csak ott van egy asztal a gép tetején ami igencsak beárnyékol. :U

(#33342) thyeby válasza serfozotibi (#33341) üzenetére


thyeby
őstag

"szóval szerintem legfeljebb elvben tud segíteni"

Elkészíti, elpostázza. De nem akarok tolakodni.

Éppen azt a matabót nézted ki magadnak, amit kiveséztünk itt a fórumon többen is. Valaki találóan így fogalmazott: "Tört volna el a kezem, amikor hazavittem". Magam is birtokolok egy ilyet. Túl azon, hogy két egyforma vágásra már új korában sem volt képes, többet van javítva, mint használva. Szóval ha veszel a teszkóban egy gazdaságost, akkor legalább azt kapod a pénzedért, amire számítottál.
Állítólag az újabbakon már módosítottak, ennek ellenére én nem mernék beruházni rá.

A kombók közül ilyen rendszerűt választva nem ütközöl a leírt rálátási problémákba.

Több fa van, mint asztalos!

(#33343) epmd válasza thyeby (#33342) üzenetére


epmd
tag

Ezt a Dewaltot mitől könnyebb szállítani mint a Kapexet? :)

(#33344) thyeby válasza epmd (#33343) üzenetére


thyeby
őstag

Igazad van. Ez is negyven kiló. Azt hittem, keréken gurul. Jelek szerint összekevertem másikkal.
Egyébként azt hiszem, hogy a Kapex jól elfér az összecsukható molnárkocsin.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#33345) pali923 válasza thyeby (#33342) üzenetére


pali923
tag

Azért legyünk igazságosak: az a sokat és méltán szidott matabo a KS210 volt. Éppen a napokban találtam meg egy fiók mélyén az enyém használati utasítását, ki is dobtam azt is gyorsan. :) Az egy Elektra Beckum gyártmány volt átcímkézve.
Ez meg a KS216, más konstrukció. Nem biztos, hogy jobb, de más. A 210 műanyagon bólogatott, ezen meg fémből van az az alkatrész. Minden esetre ez a 216-os is gyanúsan olcsó. :F

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#33346) thyeby válasza pali923 (#33345) üzenetére


thyeby
őstag

Köszönöm, hogy kiigazítottál!
Tudatlan vagyok, és az is maradok már ezügyben, mert még egy keserű pirula nem hiányzik occómetamó tekintetében.

Több fa van, mint asztalos!

(#33347) mdk01 válasza thyeby (#33344) üzenetére


mdk01
addikt

Ezzel.
Eléggé hasonlóak, magam sem tudom, hogy más generációk ezek, vagy esetleg kisebb változtatásokkal más a célközönség. Dewaltéknál, van választék bőven gérvágó tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#33348) serfozotibi válasza thyeby (#33342) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Ez esetben írok is Barinak, hátha dűlőre jutunk Led ügyben. Köszi az ötletet!

Őszintén, nem tudok semmit az említett metabo gépről, de a boltban babráltam, nem tűnt annyira gagyinak. Az átnevezett electra-beckum gép, az tudom melyik széria, az a kék színű metabo, bár arról végképp fogalmam sincs, hogy az miként viselkedik ha az ember használni akarja valamire.

Nah, tudom én hogy vannak ezek az átfordítgatós gérvágók dewaltéknál, de azzal tényleg ugyanaz a helyzet mint a Kapex-szal, hogy nehéz is, nagy is. Egyébként itt Dániában, nagyon sok szakinak van olyan dewalt, lehet is venni használtan már kb 100e Ft-ért, hibátlant. A fő gondom az, hogy én egy pince szerűségben működöm, illetve csak fél pince, mert 3-4 lépcsővel elérhető a talaj szint. Nem nagyon pince, csak kicsit. :DD Azonban az a pár lépcső elegendő ahhoz, hogy gurulós szerkezet szóba sem jöhet, hiszen nem igazán megy föl a lépcsőn. Ezért aztán ilyen cipelős dolgokban kell gondolkodnom, ekkor jött fel szóba bennem egy kisebb gérvágó vétele, de ugye, ha már van rá lehetőség, csak jó lenne ha az a masina tudna cirkulaként is működni. Tényleg csak arról van szó, hogy ha kisebb melóhoz kell kivonulni, mint pl egy kis lambériázás meg szegőzés, akkor igazán örülnék ha egyetlen gép vágna szögben is, meg hosszára is.

(#33349) Haugland


Haugland
aktív tag

Nem tudtok egy jó kis forrást, ahol nézegetni, ötletelni lehet igényesen elkészített rétegelt lemez bútorokról?
Vagy ez a 2 dolog (rétegelt lemez <---> igényes bútor) már így is eléggé merész gondolat? :)

Youtube-on találtam pár videót, de úgy tűnik, hogy leginkább építésekhez használják a rétegelt lemezeket és nem bútorokhoz.
Nemrég valaki innen a fórumról is tervezte, hogy könyvespolcot készít, és a lapok éleire rendes fából csinál éltakarót. Ezek mennyire tudnak jól/igényesen kinézni?
Gondolom, hogy jobbak mintha csak simán látszódnának a rétegelt lemez rétegei, pláne ha az ember vterez valamilyen felületkezeléssel is...

u.i.: ismerem "az igazi férfi fával dolgozik" mondást meg a hasonlókat, ezért is kérdezem inkább félénken ;-)

[ Szerkesztve ]

(#33350) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Valakinek van ötlete tapasztalata, hogy egy ilyesmi terasz kb mennyiből kivitelezhető?
Mondjuk 3.5*2,5m. Olyan fából ami nem fog vetemedni rohadni 5 év múlva. Persze lekezelve.
Ide lenne. A két teraszajtóhoz, úgy, hogy a pincebejárat hozzáférhető legyen.

Csak úgy nagyságrendileg.
Köszi

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.