Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#58001) sörösló válasza fogtunder (#57999) üzenetére


sörösló
aktív tag

De igen. Ha olyan az anyag (nagyon bélközeli vágás, majdnem mind ilyen) akkor 2-3 nút se árt meg neki.

(#58002) liszi70 válasza kavalkád (#57998) üzenetére


liszi70
nagyúr

"mire való az a nút a hátoldalon, középen?"

Szándékolt vetemedéscsökkentő folytonossági hiány. :D

(#58003) pacman_123 válasza kavalkád (#57998) üzenetére


pacman_123
tag

"- hol lehet ilyen profilú marófejeket kapni (felsőmaróba valót, nem iparit)"

https://felsomarokes.hu/termekkategoria/lamberiamaro/
vagy:

http://www.szerszamtechnik.hu/termekek.php?category=faipari&page=3
(itt direkt link nincs a termékhez, elején megtalálod)

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#58004) Winner_hun válasza fogtunder (#57997) üzenetére


Winner_hun
félisten

Majdnem. Civic:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58005) ViktorSz válasza mdk01 (#57988) üzenetére


ViktorSz
tag

Rosszul fogalmaztam volna meg a kérdést,vagy nem pont erre akartál válaszolni?(mikrokamraszekrényes tiponosnyitású kérdésemre hasonlít a válaszod,ami kb 3oldallal ezelőtt volt :) )
Nem értem a "de ha meg van pakolva" részt...ez ugye csak egy dupla-sarokajtó(+korpuszon belül x típusú forgótálca),amit kényelmetlen TIP-ON-nal nyitni/zárni fogantyú nélkül.

(#58006) ViktorSz válasza epmd (#57990) üzenetére


ViktorSz
tag

Azt nem figyeltem(kg),csak a színösszeállítás kísértetiesen hasonlított a bernardo és hasonló társaira :)

[ Szerkesztve ]

(#58007) mdk01 válasza kavalkád (#57998) üzenetére


mdk01
addikt

Az évgyűrű mindig ki akar egyenesedni amiből az következik, hogy elteknősödne a deszka. Azért, hogy csökkentsék az erejét/feszültségét a gyűrűknek, át szokták vágni azokat. Amit mutatsz példa pont nem a legjobb, mert a másik oldalról átvágva hatékonyabb lenne, de valamelyest úgy is segít.

(#58008) kavalkád válasza mdk01 (#58007) üzenetére


kavalkád
aktív tag

> Amit mutatsz példa pont nem a legjobb, mert a másik oldalról átvágva hatékonyabb lenne, de valamelyest úgy is segít.

ahha, így már értem. nem állt össze a fejemben, hogy miért pont a belső oldalt vágták meg.

köszönöm mindenkinek a felvilágosítást és a késekhez a linkeket!

(#58009) thomgrande válasza kavalkád (#58008) üzenetére


thomgrande
tag

Ha a profil másolása a cél akkor inkább egy núttárcsával és 45 fokos maróval csinálnám. A lambéria profil nem igazán ilyen.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#58010) mdk01 válasza kavalkád (#58008) üzenetére


mdk01
addikt

Azért onnan vághatták mert úgy ahogyan a táblásításnál is elsődleges kiválasztani a fa szebbik oldalát és másodlagos az évgyűrű állása.

(#58011) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Sziasztok,
TV állvány oldalait szeretném lecserélni, amihez (ha minden igaz) egger sonoma tölgy mintázatú, 1,5 cm vastagságú és 39,5 cm szélességű bútorlapokra (1db 77 cm, 1db 44,5 cm, és 2db 48,5 cm hósszúságúra) lenne szükségem.
Sajnos bárhol néztem eddig ahol leszabnák ezeket nekem, olyan összeget mondtak, hogy szinte új TV állványt is vehetnék belőle.
Mivel szettben van a bútor, így nem szeretném cserélni. :)
Amennyiben lennének valakinek ilyen eladó darabjai amiből ezeket kivághatom, szívesen venném. :)
Köszi a segítséget előre is :)

[ Szerkesztve ]

Moretimer

(#58012) razorbenke92 válasza Moretimer (#58011) üzenetére

Szabad megkérdezni, hogy mi az az ár, amit mondtak rá?

Tervezek én is két, viszonylag kisebb darab sonoma tölgy lapot venni. Mivel csak táblában szabják errefelé (meg kell venni a komplett táblát, akkor is ha csak felét kéred - és a grátisz, hogy a maradékot nem kapod meg) ezért úgy döntöttem, hogy megveszem a praktikerből polc címszóval: [link]

Viszont jobb szeretném én is 15-ösből, meg szépen vágva, így ha kettőnknek már jobban megéri, mint a praktis polcot farigcsálni, akkor hátha.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#58013) liszi70 válasza razorbenke92 (#58012) üzenetére


liszi70
nagyúr

"meg kell venni a komplett táblát, akkor is ha csak felét kéred - és a grátisz, hogy a maradékot nem kapod meg"

Ilyen nincs. Pontosabban nem szabad, hogy legyen. Alapvetés, hogy ha egész táblát veszel, tiéd a maradék. Én még sehol nem tapasztaltam az ellenkezőjét.

(#58014) ViktorSz válasza Moretimer (#58011) üzenetére


ViktorSz
tag

Lehet,hogy alapból az egger is csak egész táblásan árulja minimum a lapszabászatnak, ráadásul a 16mm-esek szinte mindig csak egészben vannak,amit elég nagy felárral vágnak neked méretre.A megoldás szerintem:falco 577 fs22 18mm,ezt darabra is adják, esetleg "szálirány csíkra",ami 1,12 m2,durván 3500/4000 ft+élzárás.
Kérdés,hogy jó-e a 18mm-es vastagság.
Ezt azért bármelyik lapszabászatban elmondhatták volna,eléggé szemetek,hogy így lehúznának :)

[ Szerkesztve ]

(#58015) pali923 válasza liszi70 (#58013) üzenetére


pali923
tag

Hát ilyen helyre én sem mennék sosem, az biztos. Vannak helyek, ahol felárat számítanak fel, ha nem rendelsz táblányi mennyiséget, de ha megveszel valamit, nem kényszeríthetnek, hogy hagyd ott a felét. Szerintem ez fogyasztóvédelmi problémákat is felvet.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#58016) razorbenke92 válasza liszi70 (#58013) üzenetére

explicit nincs kimondva, viszont a szabászatban:
- Megkezdett táblánkénti ár van bizonyos mintáknál (Egger faerezetesből mindegyiknél).
- Ki van írva, hogy a lehullót ne kérd, mert nincs kapacitásuk cimkézni és tárolni.

A végeredmény ugyanaz.

Nyilván emiatt én azt szoktam csinálni, hogy [CutListOptimizer]en megnézem, hogy ami kell, az hány vágás, hogyan lehet elhelyezni legjobban, és mekkorák a megmaradó lapok, aztán szimplán megrendelem azokat is. De amikor sokkal több a leves mint a hús, olyankor inkább várok, mert én sem nagyon tudom rakosgatni az így megszerzett lapokat, plusz ha fel kell dolgozni, az már nem olyan, mint amit szabászgéppel csinálnak, és zárnak.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#58017) fogtunder válasza razorbenke92 (#58016) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért nem mindegy, hogy akkor nem adják oda, ha megrendeled a tábla 20%-át, meg ha a 75-80%-át.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#58018) razorbenke92 válasza fogtunder (#58017) üzenetére

Akkor mégegyszer:
Amit nem rendelsz meg, azt nem fogják bekészíteni a rendelésedhez az átadó raktárukba, legyen az 20% vagy 80%.
Amit meg megrendelsz, megkezdett táblánként árasítják.

Nyilván szólnak árajánlatkor, hogy miért ilyen drága, ha keveset rendszelsz, és hogy válassz inkább XY akciós anyagot, ami hasonló és szabnak m²-re is. Vagy mondják, hogy tegyél még a rendelésbe valamit ami ráfér a táblára és tudsz vele mit kezdeni. Nem átb.szni akarnak, egyszerűen így működnek.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#58019) fogtunder válasza razorbenke92 (#58018) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem vagyok fogyatékos.

ettől függetlenül akinek pont az a szín kell és éppen nem akar mást vágatni, annak ez elég nagy szívás. én értem, hogy a szabászatnak ez egy logisztikai probléma, de azért nem félek tőle, hogy később a szemétbe kell dobniuk a maradékot, a vevő meg kifizette az egész táblát.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#58020) pali923 válasza razorbenke92 (#58018) üzenetére


pali923
tag

Én minden esetre örülök, hogy Győrben nem így működik. Itt is egész tábla van, de a maradékot odaadják. Igaz, én is optimalizálok, és egyben szoktam rendelni.
A Zatikban kedveltem, hogy akár kicsi darabokat is elhozhattam felárért. Különösen szerettem válogatni a leeső darabok között, mert azokat meg kiárusították darabonként.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#58021) razorbenke92 válasza fogtunder (#58019) üzenetére

Persze, teljesen nyilvánvaló, hogy miért csinálják. Mint ahogy az is, hogy az én 40%-om kijön két másik 70% leesőjéből. Éppen ezért gondolom azt is, hogy őlet már nem tukmálják, hogy vigyék el a maradékot.
Nem értek vele egyet, de ezt nem róvom fel nekik, főleg, hogy nagyon sok iparban a "leesőből" csinálják a mellékest. Megbízhatóak és számomra kényelmes minden más paraméterük.

A fogyatékosság nem tudom honnan került elő. Az, hogy megpróbálok valamit elmondani újra, kicsit másképp, az nálam azt jelenti, hogy tárgyalok, vagy rosszabb esetben vitázom, de semmiképp sem személyeskedés részemről. :R

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#58022) razorbenke92 válasza razorbenke92 (#58012) üzenetére

Közben látom, nekünk volt már egy sikertelen kooperációnk, szóval tárgytalan.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#58023) epmd válasza razorbenke92 (#58012) üzenetére


epmd
tag

Én kétlem hogy bárhol is van 15ös anyag.

(#58024) razorbenke92 válasza epmd (#58023) üzenetére

Jogos, efölött teljesen elsiklottam, most rá is néztem. Valóban 12-vel terveztem, de csak arra emlékeztem, hogy kisebb mint a 18-as, azt hittem az a 15-ös :DDD

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#58025) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok.
Obiban vásárolt "tikfa" palló olajozas után elegge elhajlott, megvetemedett. A szaliranyu elhajlast meg meg tudom oldani mert amikor rafogatom a vas szerkezetre a csavar lehuzza de az oldaliranyu vetemedest nem biztos hogy ki tudom húzni szoritokkal.
Hogy tudnam kicsit egyenesebbe varázsolni vágás és szelezes nélkül? Esetleg ismet be kéne nedvesiteni hátha ki tudom huzatni mikor lefogatom csavarozas előtt?
link

[ Szerkesztve ]

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#58026) Moretimer válasza razorbenke92 (#58012) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Igen, rákerestem az előzményekre .
Milyen kicsi a világ, remélem azóta komolyodtál kicsit. ;]

[ Szerkesztve ]

Moretimer

(#58027) indianjoe23


indianjoe23
csendes tag

Sziasztok!
Egy szúnyoghálós ajtót szeretnék csinálni, ami tolóajtós módszerrel kellene működjön. A hétvégi ház bejárati ajtajához kellene, az a sajátosság hogy a kétszárnyú duplaajtó közé kéne tennem, ahol kb 1200 mm szélesség van, tehát a szúnyoghálós ajtó kb 650 mm széles lenne, mivel csak az egyik szárnya lenne nyitva a bejárati ajtónak. Úgy kell megoldanom, hogy adott esetben kivehető legyen a szúnyogháló, ha valami széles dolgot akarnak mozgatni a bejárati ajtón keresztül. A dolog árérzékeny, törekednem kell az olcsóságra. Arra gondoltam, hogy a pajtaajtó mintájára csinálnám meg, de a vasalatot én állítanám elő. Honnan lehetne szerezni ilyen ékszijtárcsa-szerű kerekeket, lehetőleg kis méretben?
Antique, doubledoor, barndoorhardwarekit, heavydutysturdy

[ Szerkesztve ]

(#58028) Moretimer válasza ViktorSz (#58014) üzenetére


Moretimer
aktív tag

A 18mm vastagsággal nem tudom megoldani sajnos. Viszont ez a falco ugyan olyan mint az egger. Ezeknek több nevük van vagy te szakcsi vagy, hogy így tudod a variánsokat? :)

Moretimer

(#58029) Moretimer válasza indianjoe23 (#58027) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Amennyiben ez kicsi lenne, akkor nézd meg ezt.
Elég nagy a görgő választék, viszont ha mindenképpen tárcsát szeretnél, akkor vannak erős kivitelek bakelitből ami olcsóbb lehet fém társaiknál.

[ Szerkesztve ]

Moretimer

(#58030) mdk01 válasza kicsi kecske (#58025) üzenetére


mdk01
addikt

Nem valószínű, hogy az olajozás miatt görbült el, csak gondolom kötegben össze volt rakva és egyben volt és mikor szét szedted akkor kezdett el görbülni.
A szorító és a csavar megtartja, egyre figyelj, hogy az ilyen terasz padlót nagy szakítószilárdságú csavarral kell lerakni, mert a hagyományos csavarokat eltördeli a padló akkor erő van benne. Nem olcsó, de mindenképpen azzal kell ha nem akarsz hetente csavarozgatni, ráadásul nem lesz hova, mert a törött csavar bent marad a valamiben....

(#58031) kicsi kecske válasza mdk01 (#58030) üzenetére


kicsi kecske
tag

Pedig darabra volt es direkt néztem hogy csak a szép egyeneseket hozzuk el 😁
5os acel platocsavarral megy rá a zartszelveny vazra. Elvileg az megfogja.
Szoritokkal akkor helyre huzatom és ugy csavarozom le majd. Köszi a tippet!

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#58032) fogtunder válasza razorbenke92 (#58021) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A na akkor még egyszer szófordulattal ebben az esetben érdemes lenne vigyázni, mert nem kicsit ad passzív-agresszív felhangot annak, amit mondasz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#58033) epmd válasza indianjoe23 (#58027) üzenetére


epmd
tag

A tulaj ragaszkodik ehhez a pajtaajtó vasalthoz?

(#58034) pali923 válasza mdk01 (#58030) üzenetére


pali923
tag

Olajozás okozhat kajszulást, ha csak egyik oldalon van olajozva. Ha így történt, érdemes lenne a másik oldalát is bekenni, talán segít valamit. Bár a fa sok mindenre képes minden beavatkozás nélkül is.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#58035) razorbenke92 válasza Moretimer (#58026) üzenetére

Remélem azóta nem éltél vissza önzetlen egyetemisták idejével és pénzével vizsgaidőszakban ;]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#58036) indianjoe23 válasza epmd (#58033) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Nem, ezt én találtam ki, hogy így kéne megoldani. Ezt gondoltam legolcsóbb megoldásnak, mert a 630 mm széles ajtóhoz, azon a 1250 mm-es mozgási útvonalon nem lenne gazdaságos gyári vasalatot vennem.

(#58037) Moretimer válasza razorbenke92 (#58035) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Hmm....megint erősen fogalmazol.
Eszem ágában sincs újra kezdeni, de vissza olvasva, kértem tőled sz.számot és nem kaptam.
Ez volt az utolsó beszélgetésben...
Én ezt itt le is zártam...

Viszont, ettől függetlenül felesbe megvehetjük azt a tábla lemezt... ;]

Moretimer

(#58038) mdk01 válasza indianjoe23 (#58027) üzenetére


mdk01
addikt

Ragaszkodsz ehhez a pajta ajtós megoldáshoz?
Jól értlemezem, hogy tolóajtó megoldással szeretnéd a szúnyogokat kint tartani?

(#58039) pacman_123 válasza mdk01 (#58038) üzenetére


pacman_123
tag

"Jól értlemezem, hogy tolóajtó megoldással szeretnéd a szúnyogokat kint tartani?"

Akkor ez a része a történetnek nemcsak nekem tűnt furának :) Hogy csinálja meg hogy tolóajtó is legyen, meg "szúnyoghatlan" is?

Szerintem ha ilyen mobil megoldás kell, még az is jobb és olcsóbb, hogy ilyen szétnyíló szúnyoghálót tesz fel. Középen vékony, mágneses tapadókkal. Amikor be akarsz menni, egyszerűen kézzel széthajtod, mikor átmész mögötted visszazáródik és összepattan. Fent a rögzítés egy pattintós fedéllel, az ajtó szélességében. Tehát ha tartósan le kell venni, egyszerűen csak kipattintod és leveszed a 2 hálót. Ha meg sokan jönnek-mennek egy adott időszakban, félre lehet hajtani, vagy fel az egyik szárnyra. Ilyen volt ősöknek is a terszara nyíló műa. ajtajukon.

Ilyesmi, van egy kis videó is az oldalon róla. És töredék pénzbe és időbe telne az implementálása.

Nem tudom ez hogy tetszene az ügyfélnek, de gondolom rá lehetne beszélni.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#58040) mdk01 válasza pacman_123 (#58039) üzenetére


mdk01
addikt

Évek óta nem érdemes szinte semmiféle szúnyoghálós dolgot csinálni, mert sem a megrendelőnek, sem a vállalkozónak nem éri meg.
Annyira kifejlődtek az egyéb megoldások, mint alu vagy műanyagkeretek, ablakhoz ajtóhoz, vagy csak szimplán az amit te is írsz, hogy függönyszerű és mágnessel összezár, hogy nem érdemes beszélgetni sem róla.
Extrém megoldásnak kell ahhoz lennie, hogy asztalosba kelljen gondolkodni.

(#58041) indianjoe23 válasza mdk01 (#58038) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Néhány dolgot kifelejtettem. A szomszéd néninek kellene egy ilyen. A hétvégi házánál a bejárati ajtó kétszárnyú és dupla ajtó van. Ha ott van, mindig csak az ajtó egyik szárnyát tartja nyitva. Olyan szúnyoghálós ajtót szeretne a két ajtó közé, amely csak felül hálós, alul telibe van egy rétegelt lemez, mert nem akarja, hogy a macskák kikezdjék a hálót. És tolóajtó módszerével használná, igy elég csak a nyitott szárny szélességében az ajtó, és ha mozogni akar ki-be a házban, akkor elhúzza félre az ajtót. És persze, ha nagy tárgyat mozgatnának a házból ki-be, akkor viszonylag könnyen le lehessen szedni.

(#58042) epmd válasza indianjoe23 (#58041) üzenetére


epmd
tag

Ez nem elég hozzá,sínnel szerelvénnyel kb 5000ft? [link]

(#58043) indianjoe23 válasza epmd (#58042) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

De, ez nagyon jó, köszönöm szépen a segítséget :R
Még nem tudtam mélyebben tanulmányozni, de első blikkre úgy tűnik, hogy ezt oldalról kell befűzni a sínbe? Mert akkor mégsem jó, mert arra nincs hely. :F

[ Szerkesztve ]

(#58044) epmd válasza indianjoe23 (#58043) üzenetére


epmd
tag

Csak akasztani kell. [link]

(#58045) indianjoe23 válasza epmd (#58044) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Oh, igen, ez igy tökéletes, köszönöm mégegyszer :R

(#58046) mdk01 válasza epmd (#58042) üzenetére


mdk01
addikt

Miután megkaptam a választ ugyenezt akartam linkelni én is. :)

(#58047) mdk01 válasza indianjoe23 (#58041) üzenetére


mdk01
addikt

Sok sikert hozzá, gondold azért át, hogy tolóajtónál hogyan sikerül ezt kivitelezni, hogy feleslegesen ne dolgozz vele és kérjél érte pénzt.

(#58048) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Sziasztok!
Kerestem egy helyet, ahol asztalos kérdést lehet inztézni, de nem hittem, hogy a prohardveren ilyen is van :D
Durvább, mint a gyakorikérdések.

Szeretnék egy asztalt csináltatni magamnak, lapszabászattal és ebben lenne pár kérdésem.
Ár miatt arra gondoltam, hogy 18mm-s bútorlapból lenne, sok asztal van ilyenből, de a méret felvet problémákat.

Nagy asztaltra lenne szükségem, amin 3 monitoros rendszer elfér és még marad hely a papír-könyvnek is, ha géppel egyszerre van rá szükség.

valami 200*100cm lapra gondoltam, ami elég lenne. Most 150*75 van és a szélesség éppenhogy csak elég, a mélység kevés, ha papír+számítógép egyszerre kellene.

Nem tudom, hogy hogyan biztosítsam a merevségét az asztalnak. Sima asztal, két végén két lappal, egy asztallap felül és persze hátul függőlegesen egy a stabilitás miatt.
Az oké, hogy a hátső lapot azt feltolom egészen a tetejéig, és akkor az egész asztallap azon az oldalon végig rajta fekszik és ott megtámasztja.

De félek, hogy a könyökölő oldalon, a 2*1 méteres lapnak nem lesz elég tartása.

Valami olyan megoldás kellene, ami nem ad durva magasságot a lapnak a külső oldalon, mert egész napos íróasztalként van használva és csak úgy lehet ergonómikus, ha nincs keresztbe vastag merevitő, mint a konyhaasztaloknál.
Valamint otthoni könyezetben egyszerűen megolható, esetleg a lapszabászat megcsinálja.
Gondoltam például T alakú acélra, de nem tudom mekkora lenne elég, nyilván annak is van hajlása, meg elég csúnyán lehetne bevágni csak a helyét házilag.

Elég költségérzékeny a dolog.
Találtam erre való merevítőgerendákat 30k-ért, de én ennyit szánok az egész asztalra :D.

Vegyes egy vascsövet és körmaróval marjam ki a két oldallap tetején?

Mi erre a bevett szokás? Van valami módszer arra, hogy számoljuk a behajlását a lapnak? Az a problémám, hogy nem tudom mire számítsak és mennyire van szükség.

Ilyenekkel tudok játszani, hogy kicsit beljebb teszem a két szélső lapot, meg kicsit behúzom a hátlapot is, mivel az 1 méter bőven engedi és kívülre a hátsó lap mögé teszem a kábeltartót, ezzel nyerek valamennyit. De félek, hogy még gyenge lenne ennyi.

+ pár rövid kérdés
1, szeretném a beülőt ívesre csináltatni, mint za íves asztaloknál. Milyen rádiusszal szokták azokat vágni és milyen mélyre?
2, a abs-2mm-es élzárás elég, hogy ne vágja az alkart az asztal éle?
3, miért árulnak kézi élzárás a gépi mellett 10x áron? Miért létezik ez? Valami miatt jobb a kézi és valaki azt választja drágábban?

[ Szerkesztve ]

(#58049) fogtunder válasza CyberPunk666 (#58048) üzenetére


fogtunder
nagyúr

pl a teli hátlapra felrakhatsz hosszabb polctartó konzolokat, amik kinyúlnak majdnem az asztallap elejéig. le is lehet festeni őket, úgy kevésbé lesznek feltűnőek.

én a beülőt inkább trapéz alakúra csinálnám, mint ívesre, könnyebb is kivágni, meg szerintem jobban is néz ki.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#58050) liszi70 válasza CyberPunk666 (#58048) üzenetére


liszi70
nagyúr

"3. miért árulnak kézi élzárás a gépi mellett 10x áron? Miért létezik ez?"

A kézi élzárást olyan helyen alkalmazzák, ahol nem megoldható a gépi. Pl. külső-belső ívek, belső sarkok, nagyon rövid szakaszok, stb. És nyilván ez jóval többe kerül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.