Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34901) aszamóca válasza raidx (#34895) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Ez volt, ami legtöbbet nyomott a latba a vásárlásakor. :)

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34902) GeronimoTama válasza Winner_hun (#34888) üzenetére


GeronimoTama
tag

Köszönöm!
Az értelmezéssel van egy kis problémám, szóval 35mm-es a pánthely akkor annak fele 17,5mm és ahhoz tetszés szerint 3-7mm-t adok hozzá és az lesz a furat középpontja?

GTAO: tamadotcom

(#34903) Winner_hun válasza GeronimoTama (#34902) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én 5-re szoktam tenni, ha valami nem stimmel akkor a pánton levő csavarokkal beállítom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34904) MrChris válasza aszamóca (#34894) üzenetére


MrChris
nagyúr

Épp a hétvégén néztem egy csomó youtubos hobbi asztalos videót és láttam bennük ezt a marót, hogy jé ebben van lift! :C Még egy hölgyike is ezzel nyomult. Ilyet vettem mert kicsi munkákhoz kellene (zongorajavítás). Viszont csak kéne hozzá egy kis méretű router table-t készítenem (nemtom mi ennek a magyar neve). Viszont elakadtam abban, hogy nem találok rendes vezető sínt, amit usákok t-tracknek hívnak. Ilyen vezető síneket nálunk nem találok, kerestem vasalat boltokban, tolóajtó vasalatos boltban, de nincs. Ez volt ami leginkább hasonlít rá, csak a kinyúló szárára egyáltalán nincs szükségem és kissé pici. Van ezeknek valami boltja Budapesten?

Liftet is építek majd bele, azt is ezzel a sínnel gondoltam.

(#34905) GeronimoTama válasza Winner_hun (#34903) üzenetére


GeronimoTama
tag

Köszönöm szépen a segítséget! :D :R

(#34904) MrChris: engem is érdekelne hogy van e itthon ilyen t-trackes sín alternatíva mert az uni-maxos nekem drága megoldás :(, szintén egy maróasztalt szeretnék a Bosch POF 1400-as felsőmarómhoz.

[ Szerkesztve ]

GTAO: tamadotcom

(#34906) Winner_hun válasza MrChris (#34904) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem kell túlbonyolítani az elnevezést. Maróasztal:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34907) pbujna válasza MrChris (#34904) üzenetére


pbujna
aktív tag

Sajnos már hónapok óta keresgélek t-track megoldásokat, de itthon semmi. Kínából pedig nem biztos, hogy egyenes marad, mire ideér, illetve még drágább, mint az unimax.

Itt a fórumon sem tudott senki megoldással szolgálni.

Ami nekem lesz: 4 db 4mm-es lemeztábla felcsavarozva egy konyhai munkalapra. A munkalap kimarva, a 4 db tábla pedig úgy felhelyezve, hogy a csavar feje alatta, a szára pedig csúszik az így kialakított sínben. 2 db keresztirányú és 1 db hosszirányú sínt kialakítva. A középső táblába pedig a marógép behelyezve.

(#34908) mdk01 válasza stgellert (#34891) üzenetére


mdk01
addikt

Ha fordító van benne, akkor az összehúzó helyét ki kellene hogy faragd belőle.
Nem kell összehúzató, azért van füle a fordítónak, és ha lecsavarozod a munkalapot a korpuszokhoz akkor nem fog tudni szétmenni.

(#34909) aszamóca válasza MrChris (#34904) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Az Unimax-osnál nem lehet beszerezni jobbat ha C profilról van szó. Dekoratív a bordó eloxálásával, előfúrt központos furatok jellemzik, de ennek bizony keményen megkérik az árát.
Ha viszont U profillal is megelégszel, akkor itt viszonylag olcsón hozzájuthatsz. De ajánlották nemrég ezt is alternatívaként.
Az asztalhoz már megvettem a lapot is.

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34910) thyeby válasza beg (#34900) üzenetére


thyeby
őstag

Erre van egy egyszerű trükk. (Amit párnafának hívsz, az nem párnafa, de legyen most az.) Ragasztol erre a párnafára havanna szalagot, vagy celluxxal egy nylon darabot, ha nincs kéznél havanna. Így már nem ragad össze.

Több fa van, mint asztalos!

(#34911) raidx válasza aszamóca (#34909) üzenetére


raidx
őstag

Orosz fiú nem cicózott. Kb. 20x20x2 alu zártszelványt körfűrészen felhasított és már építette is be a c profilt. Igaz, kétszer tolta át mert nem ment bele a csavarszár. Lehet én is ilyenhez folyamodok.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34912) thyeby válasza MrChris (#34904) üzenetére


thyeby
őstag

Az unimaxos , ami drága, de jó.

Több fa van, mint asztalos!

(#34913) raidx válasza thyeby (#34912) üzenetére


raidx
őstag

És nem kapható!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34914) MrChris


MrChris
nagyúr

Köszi srácok!
GeronimoTama Már ez is valami, hogy itthon is 'létezik', de tényleg meglepően drága, 230cm kéne. Ez se lehet olcsó.
Winner_hun Akkor így fogom hívni.
pbujna Most találtam olyat, hogy C profil! Csak 0,8-1,5mm falvastagság meg ez is ritka mint a fehér holló, kb Ausztria...
Házilag összerakásra/felépíteni én is gondoltam lapos aluból, függönykarnis alu profilból, vagy valahogy így, csak gondoltam az nem annyira pontos, mint amit szeretnék, nem is lesz olcsó több darabból. Lehetne alu zártszelvényt hosszában kivágni :D csak azzal tényleg hazavágnám a precizitást. Végső esetben üvegszorító marad 15x15-ös méretben.
aszamóca: Ezeket már megnézegettem és ha jól látom U profil, nincs felül visszahajtva. Annak az asztallapnak a bő árából valszeg megvan az egész :D
thyeby 4158/db nekem kb kettő kéne... aszem homade marad :D

[ Szerkesztve ]

(#34915) thyeby válasza aszamóca (#34894) üzenetére


thyeby
őstag

Erekció!

Több fa van, mint asztalos!

(#34916) beg válasza thyeby (#34910) üzenetére


beg
veterán

Köszönöm szépen a segítséget :R

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#34917) j.apa


j.apa
csendes tag

Tisztelt Aszamóca ! Kérdésem a következő: A Tritont honnan, mennyiért, és hány napra
sikerült beszerezni. Ugyanis napokon belül én is ezt terveztem beszerezni, vagy az Olasz
verziót. ( CMT 7E ). JJ:

(#34918) szinimini


szinimini
senior tag

Sziasztok,

megtetszett ez asztalos dolog és szeretnék vele jobban hobby,barkács szinten foglalkozni.
Abban kérném a segítségeteket,hogy milyen alapvető gépekkel kellene kiegészíteni a parkot,hogy szebb,jobb munkát tudjak kiadni a kezemből.
Sajna hely szűke miatt nagyobb gépeket nem tudok eltenni uh maradnak a kézi szerszámok v a kis helyet foglaló gépeket. Eddig ezeket sikerült össze szednem.
Ami eddig van dekopír, flex,szorítók,kézi gyalu, véső, rezgő csiszoló, lombfűrész egy mini asztalos körfűrész.
Ezen kívül szemezek egy gyaluval és még egy excenter csiszolóra gondoltam :) (az utóbbi azért hamarabb össze jön majd )
Egy jó munka asztal se lenne rossz,de sajnos csak az össze csukhatók maradnak :/
Szóval még lenne még egy két dolog,de nem szeretnék rossz irányba indulni v fölös dolgokat megvenni,ami úgyse kellene. Ja és még kézi szerszámok terén se állok vmi jól :)
Kezdésnek egy komolyabb raklap bútort szeretnék szeretnék majd összerakni,Úgy érzem gyakorlásnak jó lesz :)
Köszi előre is ;)

[ Szerkesztve ]

(#34919) Soká válasza j.apa (#34917) üzenetére


Soká
senior tag

Nem akarom bosszantani a társaságot (vagy mégis? :) ) de 2011 körül akciósan kb. 40ezer volt bruttó áron az unimaxnál ez a triton. De nem azért volt ennyi, mert akkor még matrica nélkül árulták, hanem mert akkor még mindent jóval szelídebben árazva árultak. 1-2 éve már semmit nem vettem náluk, nagyon elszálltak :(

(#34920) MrChris válasza pbujna (#34907) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem ennél precízebb kéne. Kicsi 20~5mm-es faléceket kéne marni tized pontosan, vagy valami ilyesmi. Az üvegszorító egyre szimpatikusabb. Csinálok egy olyan kis koporsó formájú betétet gyertyánból, abba megy a rögzítő csavar. Mikor felfelé szorítom az él letörése oldalra is feszít, kevésbé húzza kifelé a sínt. Már csak az a kérdés belefér e a kicsi süllyesztőm. A bordó eloxálásról aszem lemondok :D

(#34921) thyeby válasza szinimini (#34918) üzenetére


thyeby
őstag

Írásodból egy sejtésem éledt, miszerint kérdezés nélkül magad is rájössz, mi kell leginkább neked. Mindig az az egy, amit legjobban hiányolsz. Így nem ruházol be feleslegesen, munka közben pedig már fogod tudni, hogy mi is kellene. A gyakorló munkák ezt remekül mutatni fogják.

Több fa van, mint asztalos!

(#34922) thyeby válasza Soká (#34919) üzenetére


thyeby
őstag

Nem Te bosszantod ezzel a társaságot, hanem a zunimax. Magam is lekoptam róluk, épp a magas árak okán. Már több dolgot kínál a konkurencia olcsóbban, mint ők a konkurenciánál. De hát kereskedők, tudják, mit csinálnak.

Több fa van, mint asztalos!

(#34923) thyeby válasza MrChris (#34920) üzenetére


thyeby
őstag

De régen fáj a fogam egy kis gyertyánra! És látom, hogy mifelénk kamion mennyiségben viszik tűzifának. A gutaütés környékez olyankor. :(((

Több fa van, mint asztalos!

(#34924) aszamóca válasza j.apa (#34917) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Én tőlük vettem, de még akciósan bruttó 99-ért árulták. Négy nap átfutással.

Soká: 2011-ben, még minden olcsóbb volt. :K Egyébként meg más nem igazán árulja, legalábbis kis hazánkban. A csehek is csak egy pesti irodát tartanak fenn szerintem.
Az elmebayon se sokkal olcsóbb attól, mint amennyiért vettem.
Ez van, most ennyit kell perkálni, ha kell ez valakinek. Én is jobban szeretném még negyvenért, de nincs.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34925) stgellert válasza mdk01 (#34908) üzenetére


stgellert
aktív tag

Köszönöm, én is így gondoltam, és pont a fordító darabolgatása gondolkoztatott el, hogy stabil esetben kell e ehhez az összehúzató vasalat.
De akkor így meg vagyok nyugodva:) majd a játékszobámban kombinálgatok:)

(#34926) Soká válasza aszamóca (#34924) üzenetére


Soká
senior tag

Sokszor kitárgyaltuk már ezt, ha megnézed, az unimax kínálatában ez a triton gép a legteljesebb mértékben kakukktojás. Címke nélkül kevésbé volt feltűnően az, kicsit az volt az érzésem, hogy nem is tudják igazán, hogy mit árulnak. Már tudják...

(#34927) stgellert válasza MrChris (#34914) üzenetére


stgellert
aktív tag

Nekem van egy olyan halvány érzésem, hogy alumínium vagy akár fém képkeretekben gyakori a c profil, de sajnos most nincs időm utánnanézni.
[link]

Meg a kiállítási profilok
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34928) MrChris válasza thyeby (#34923) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pedig a zongorákban előszeretettel használják, használjuk, nekünk is van pár 15x40x200-as pallónk, számunkra sok évre elég. Győr környékén, talán Bársonyos felé van egy út, nagy tiszafák szegélyezték, egyszer csak kivágták mind, nem tudtuk meg miért...

(#34929) thyeby válasza Soká (#34926) üzenetére


thyeby
őstag

"Már tudják..."

Az íbén a legelső találat jelenleg £179.00 plusz £21,75 a posta Magyarországra.

Ha ehhez viszonyítjuk, akkor viszont már megint nem tudják, mit árulnak.

Több fa van, mint asztalos!

(#34930) aszamóca válasza Soká (#34926) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Nektek még mázlitok volt, nekünk már nem. Ennyi a történet. ;)

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34931) zoli03 válasza MrChris (#34914) üzenetére


zoli03
őstag

Indexes topikban ezt a céget is szokták ajánlani: Harmatos Kft., 510 Ft 2 m sín.

[ Szerkesztve ]

(#34932) szinimini válasza thyeby (#34921) üzenetére


szinimini
senior tag

Gyalurol mi a véleményed?
Illetve milyen csiszolót ajánlotok?

(#34933) thyeby válasza MrChris (#34928) üzenetére


thyeby
őstag

Jah, ne is mondd!

Nálunk egy ősöreg komplett tölgyerdőt gyilkoltak ki szép új rendszerünk építői. Volt olyan fa (a Tölgyes Étterem bejáratánál) nem is egy(!), amit gyerekkorunkban ötőnknek sikerült körbeölelni. Néztem az "ottfelejtett" tönkjét szegénynek. Teljesen egészséges volt.
Debren fele menet Bocskaikerten van egy Vén diófa nevű vendéglő. A nevét onnan kapta, hogy az udvarán egy többszáz éves, vénes vén diófa adott árnyat - tán még Petőfi is borozhatott alatta. Magam is megálltam ott olykor hűsölni. Kivágták szegényt. Most is ott a vendéglő, de napernyős kokakólát kínálnak azóta. Olyannal meg telis teli a világ, és én azóta sose álltam meg ott, ha arra volt utam.
Az embernek elreped a szíve.

Több fa van, mint asztalos!

(#34934) thyeby válasza szinimini (#34932) üzenetére


thyeby
őstag

Hú, sajnos nem tudok barkácsoló véleményt mondani. Engem ezekkel a cipper csudaságokkal ki lehet kergetni a világból. Egy szovjet barkácsgépen kezdtem felnőtt kreativitásom szárnyait bontogatni. Volt gyalu funkciója is, de mert gyalulni mégse tudott szegény, így a gyalulást nem azon tanultam ki. Hanem sokkal később, egy nagyon drága metebó gépen. És így, hogy azért az a gép már egész jól tud gyalulni, vagy két évig tanulgattam, míg már rutinból kezdtem el gyalulni.
Hogy milyen csiszolót? Mire? Mert sokféle csiszoló létezik sokféle feladatra. Mondjuk deszkát csiszolnál, akkor legyen szalagcsiszoló. Egy Maktec, hogy ne ipari minőséget dugjak le a torkodon.
De mondom, azt menet közben megérzed, hogy mi hiányzik nagyon.

Több fa van, mint asztalos!

(#34935) thyeby válasza aszamóca (#34930) üzenetére


thyeby
őstag

Igen, öregem, pont ezt gondoltam magam is. És tudod, mit? Visszaemlékszem, hogy milyen félve mondtam a feleségemnek, hogy megrendelem negyvenezerért, mert most akciós, és egy ilyen tudású Bosch meg százhúsz ezer. És milyen jó, hogy volt bátorságom mondani ezt az én oldalbordámnak...

De mondok én valami vigasztalót is hozzá neked:
Azóta már több ilyen nagy dög is került a házhoz - persze mindegyik drágábban. Gyakorlatilag csak a metamótól nem birtokolok 2Kw-os gépet. És ez a Triton kitűnik a többi közül. Őt adnám el legutoljára, és őt kímélem legjobban. Pont azt mondtam rá, amit a Toyotánkra: Csúnya, mint a világháború, de vaj finom. Így aztán nekem ez is, az is megszépült.

Több fa van, mint asztalos!

(#34936) stgellert


stgellert
aktív tag

a "T" asztal kimarása pl laminált lapból, az nem megoldás?

(#34937) thomgrande válasza thyeby (#34929) üzenetére


thomgrande
tag

Csak itt nagyon nagy az esélyed az vám+áfa fizetésre ha nem vagy szerencsés. Akkor már inkább a Paliszandernek egy telefon hátha már komolyabban foglalkoznak a márkával.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34938) stgellert válasza stgellert (#34936) üzenetére


stgellert
aktív tag

venni pl 12 mm széles alucsíkokat, lecsavarozni a laminált lapba és utánna T maróval végigmenni az alucsíkok között?

(#34939) szinimini válasza thyeby (#34934) üzenetére


szinimini
senior tag

Oksa, köszi szépen az infókat. Aztán majd szép lassan kialakul,hogy mi is kell még.
Most elsőként akkor vmi jobb szalagcsiszolót újítok be. Metabo,Makita,Bosch gépek jönnek majd szóba.

(#34940) MrChris válasza stgellert (#34938) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekifeküdtem ezeknek az alu profiloknak, siralmas a kínálat. C kb nincs, a többi U, L, T is inkább pár vagy csak egy méretben, esetleg nagybarkácsáruházban ezüst és arany áron.

(#34941) stgellert válasza MrChris (#34940) üzenetére


stgellert
aktív tag

Elhiszem.

(#34942) thyeby válasza szinimini (#34939) üzenetére


thyeby
őstag

A három sorolt közül én a Makitát preferálom leginkább.

Több fa van, mint asztalos!

(#34943) thyeby válasza thomgrande (#34937) üzenetére


thyeby
őstag

Javítson ki valaki, ha rosszul tudom:

Vámot, áfát csak harmadik országból behozatalkor kell fizetni, EU-bón nem. De ezektől a fiskális dolgoktól engem mindig kiver a veríték, annyira utálom az értelmezést. Hamarabb képes lennék megtanulni egy Boeing 747 felhők fölé emelését, mint azt, hogy akkor most kell áfa, vagy nem.
(Martong fórumtársunk rendelt Angliából DeWalt merülőt. Tudtommal nem kínozták ilyen lehúzások.)

Több fa van, mint asztalos!

(#34944) raidx válasza thyeby (#34943) üzenetére


raidx
őstag

EU-n belül szabad a piac. Harmadik országból függ, hogy cégtől vagy magánszemélytől vásárolsz. Mások az értékhatárok.

Ugy számolnak, ár + szállítási költség = ÁFA alap. Áfás árra jön a vám ha van. Ekkor valamennyit a posta is felszámol a vámkezelésért.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34945) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok!
Követi valaki a külföldi, amerikai, kanadai asztalos videókat ? Matthias és társai.
Egyre többnél látom a maximum eszközöket, sőt, reklámozzák őket. Érdekes. :) Fain cuccoknak tűnnek szerintem.

Sőt, ez a márka szerintem most van születőben ( bár, nem jártam tüzetesebben utána ) És ha ezt direkt így találták ki, hogy youtubon reklámoztatják, és a legnézettebb fabrikálók használják őket, le a kalappal. :) Ingyen reklám.

update:
[link]

Ez a videó nem mostani, akkor viszont , nem annyira új márka, pár éves van már. Lehet nem ment a bolt ? :)

Csak ennyit akartam mondani, offba is teszem, mert csak csacsogtam, nem tudom, mennyien követik itt ezeket a videókat.

(#34946) thomgrande válasza thyeby (#34943) üzenetére


thomgrande
tag

Akkor ebben a vámos buliban tévedtem. Annyi megjegyzésem azért lenne hogy aszamóca gépe TRA 001 2400W-os amit linkeltél az TRB 001 2000W-os Így az almát a körtével nem célszerű hasonlítani.
TRA 001 £249.99 + £15.00 fuvar

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34947) thyeby válasza Sterilzona (#34945) üzenetére


thyeby
őstag

Elég sokan követjük ezeket a videókat - egyáltalán nem off téma szerintem.
Magam is észrevettem hirtelenül ezeket a csúnya, szürke maximalista masinákat. (A Festool nem csinál szépeket, de csúnyát se.) Aztán amikor észrevettem, hogy John Heisz, Steve Ramsey, Alain Vaillancourt után Matthias Wandel is ezerrel villogott ezekkel a szürke egerekkel, már biztosra vettem, hogy célzott, fizetett reklámmal állunk szemben. Biztosan nem rossz gépek ezek, de én sajnálom, hogy ideszartak (és már hova nem?) a reklámok. Mert amíg ezek a fiúk felverekedték magukat odáig, hogy már nagy látogatottságú csatornájuk lett, olyat tettek az asztalra, ami igazán érdekelte az embereket. Akik várják az újabb közléseket velem együtt. Aztán amikor ez az újabb közlés nem más, mint már megint ezek a gagyi táskában kínált csúnya gépek, lelombozódunk. Mert ez már nem az, amiért ezekhez a videókhoz ragadtunk. Jómagam először csak Mr Ramsey-ről olvadtam le. Régebben élvezetes, humorral átitatott érdekes videói voltak, ma meg már eltűnt a tartalom, és csak a reklámpénz után megy a srác. Megértem az álláspontját, de engem ez már nem hoz így izgalomba, diszkréten le is szoktam róla.
És igen tudják a marketingesek, hogy mit csinálnak. Mert én is visszatekertem a videót, hogy kipuskázzam, miféle gép is az a táblafelosztó, vagy épp az a ronggyá koptatott Makita ütve csavarozó, ami full precizen végzi a dolgát. Az valódi, értékes reklám volt. Nem a pofámat célozták meg vele hülye majmot csinálva belőlem, hanem rendesen rá kellett dolgoznom, hogy kiderítsem, melyik is az a jó gép? Mert nekem nem egy karcmentes, most kicsomagolt, és az arcomba dugott izomgép látványától van erekcióm, hanem egy felismerhetetlenségig ütött kopottétól, ami még mindig úgy végzi a dolgát, mint amikor kicsomagolták.

Több fa van, mint asztalos!

(#34948) thyeby válasza thomgrande (#34946) üzenetére


thyeby
őstag

Tekerd lejjebb az oldalt, amit linkeltem, és meglátod, ott meg 2400W van feltüntetve. Igaz, a címben csak 2Kw. Álláspontom szerint nem alma meg körte hasonlat talál annyira telibe, mint inkább az, hogy egy speeder motorkerékpár végsebessége 480 mérföld per óra, vagy dufla áron 520. Az olcsóbbikat sem fogod a büdös életben sem kihasználni. Jó, most kicsikét túloztam, de tapasztaltál már olyat, hogy egy 2 Kw-os marógép mintha gyengének bizonyult volna?
Most tényleg almát fogok hasonlítani körtével, de direkt:
Egy fémeszterga, ami 36 cm átmérőjű vasat képes megmunkálni megelégszik 2,2 Kw teljesítményfelvétellel. Igaz, hogy van ott három fázis is, áttétel is, de mégis. Ennyi krafttal, aszinkron motorral már a vasat is le lehet munkálni, léptékkel nagyobb átmérővel, mint ami a világ legnagyobb felsőmarójába befogatható késé. Mi a lóf@sznak kell még ennél is több kraft egy mezei faipari szénkefés kisgéphez? :F

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#34949) MrChris válasza thyeby (#34947) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tartok tőle, hogy a marketingesek meghallgatnak és előbb-utóbb előveszik a 180-as papírt meg a kavicsos zsákot, megdolgozzák bennük a gépeket és pár óra után olyanok lesznek mintha 10 éve napi 16 órában tolták volna. ;]

(#34950) stgellert válasza MrChris (#34949) üzenetére


stgellert
aktív tag

nem biztos, németnek, amerókusoknak csak a tiptop kinézetű használtcuccot lehet eladni... (legalábbis régiség piacon)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.