Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33551) yooccoo


yooccoo
aktív tag

van egy használtas gyúródeszkám, ahol az illesztéseknél ugyan minimálisan, de enyhén zavaróan fel van türemkedve az anyag, mint a Szent András törésvonal
arra gondoltam, hogy excenterrel átszaladok rajta, hogy sima legyen
ötlet, ellenjavallat?

(#33552) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok!

Gyalugéppel kapcsolatos kérdésem lenne. Egyengetésre szeretnék egy gyalugépet aminek a munkaszélessége ~150 mm. Eddig nem találtam rá megoldást. Jelenleg egy ilyen gépem van.
Milyet ajánlotok hobbi célra?

(#33553) Bici válasza Winner_hun (#33550) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

NIncs nút, a bútorlap fedeltlen élére van tűzve a vékony hátfal.
Ezek szerint még sem kell félnem ettől a felfüggesztőtől?
További kérdés, hogy függesztőnként 3db 12mm-es facsavar megtartja a szekrényt? Kissé félek, hogy kifordul a bútorlapból (olcsó bútor... :B).
Vagy inkább fúrjak átmenő furatokat, és laposfejű csavarral rögzítsem a bútorhoz az acél lemezt?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33554) thyeby válasza yooccoo (#33551) üzenetére


thyeby
őstag

Jó az excenteres elgondolásod, bár lehet, hogy elég lenne citlinggel meghúznod.
Csiszolás után kend át paraffinolajjal az egészet.

Több fa van, mint asztalos!

(#33555) thyeby válasza Zaji (#33552) üzenetére


thyeby
őstag

Homemade jointer?

Több fa van, mint asztalos!

(#33556) Zaji válasza thyeby (#33555) üzenetére


Zaji
őstag

Ez nem semmi!
Látom az oldalon, hogy $16 a tervrajzok ára. Gondolom ebben nincsen benne a gyalutengely rajza. Kell egy motor is. Ez nekem hónapokba telne mire el tudnám készíteni. Ennél egy kicsit gyorsabb megoldásban gondolkodtam.

(#33557) yooccoo válasza thyeby (#33554) üzenetére


yooccoo
aktív tag

annál nagyobb pukli van szerintem, mintsem le tudnám citlinggel szedni

(#33558) ferkoboy válasza Bici (#33553) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Kapupánt csavarral alulról, felülről rá alátét + önzáró anya (vagy rugós alátét+normál anya). Én így csináltam.
De szoktak ilyen csavart adni is az excenteres függesztőkhöz

Annyi nem mindegy itt, hogy a bútor fedlapját - amihez majd rögzítessz - az oldalai közrefogják két oldalról, vagy csak az oldalainak a tetején van a teteje. Ez utóbbi esetben lehet meglepetés a vége.

Szerkesztve: Bocs, benéztem.
Erre gondoltam én: [link]

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#33559) bim


bim
veterán

Majd egy hónapja már hogy beszerezte és elpostázta nekem lentivátor fórumtársunk a kalapácsot amit kerestem. 2 kép a 23 és fél év munkában való kopásról.
1
2
1x meg kellett hegesztetnem a nyelét mert túlterheltem.
Kiemelném a szeghúzó minőségét ami cseppet sem kopott ezen idő alatt. Remélem az új is legalább ennyit kibír majd.
Ezer hála és köszönet lentivátornak érte. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#33560) mdk01


mdk01
addikt

Keresek olyan embert/embereket akik nyugaton dolgoznak, értelemszerűen az asztalos szakmában. :-)
Nem szeretnék kimenni dolgozni és semmi kérésem nincs, csak lenne egy ajánlatom.
Ha ismertek ilyen embert, akkor is írjatok rám priviben légyszi.
Köszönöm

(#33561) mdk01 válasza bim (#33559) üzenetére


mdk01
addikt

Megérte a pénzét. :-)

(#33562) Winner_hun válasza Bici (#33553) üzenetére


Winner_hun
félisten

12-es az nagyon rövid. Ha 16-os a korpusz akkor 16-os csavar nyugodtan mehet bele mert a szerelvénynek is van vastagsága.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33563) st6969 válasza bim (#33548) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
köszönöm a javaslatokat. Remélem jól értettem, ennek megfelelően módosítottam. A 45 fok nagyon sok lenne, meghagytam a 30-at (pedig úgy tényleg jó lenne az illesztés). Így gondoltad? A karpántot csak egy oldalra gondoltam, elegendő lehet 75x75-ösből? Bár ötletem sincs, hogy szabom be ilyen szögben... Egyébként az anyaghasználat rendben van (110x110-es gyalult fenyőoszlopok)? 25kg-s gyereknek lesz. Milyen anyaggal fessem le?

[ Szerkesztve ]

(#33564) thyeby válasza Winner_hun (#33562) üzenetére


thyeby
őstag

Tudjátok, igen elgondolkodtatott engem ez a nagyonócsó kategória.
Rendben, hogy mindenhol karcsúsítanak az anyaghasználaton, de 12-es csavart beletenni az nem ócsósított semmit, viszont - ó, nem is folytatom. Szánalmas trehányság, és nemtörődömség. És az a baj, hogy számtalan sokan komolyan veszik a nagyonócsó kategóriát.

Több fa van, mint asztalos!

(#33565) thyeby válasza st6969 (#33563) üzenetére


thyeby
őstag

"Bár ötletem sincs, hogy szabom be ilyen szögben..."

Berajzolod, illesztőfűrésszel bevágod, amit a fűrész be tud vágni, amit meg nem, azt vésővel kiütöd. Megy az szaporán.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#33566) bim válasza st6969 (#33563) üzenetére


bim
veterán

Elég karpántnak a 75x75-ös is. Vágsz mindkét oldalára egy 45 fokot, majd alulra odaszorítva felcsúsztatod ütközésig. Ha ketten vagytok az egyik megtartja a másik párhuzamosan körberajzolja felül egy collstockkal. Az alsó illesztést tartani kell hogy pontosan illeszkedjen. Síkon feljebb fog csúszni erre számolj rá.Remélem érthetően fogalmaztam. :B

Használhatsz rönköt is felülre ha szimpatikusabb. A vízszintes kötés így a jó.

(#33567) mdk01 válasza Bici (#33553) üzenetére


mdk01
addikt

Mint Winner is írja a 12mm nagyon kevés. Ha arra a vasalatra gondolsz amit alapból kaptál a bútorhoz, én azt 4 vagy 4,5x20mm-es csavarral szoktam felrakni ami nem megy át, mert a csavar feje kb. 2mm-t kiáll és még a fém is 1mm.

(#33568) mdk01 válasza thyeby (#33564) üzenetére


mdk01
addikt

A nagy svéd barátunk, meg 25mm bognár szeget ad a hátfalhoz. Nem is értem mi járt a fejükben mikor erre jutottak. Mondjuk amíg senki nem mondja el az irodában ülő mérnök uraknak, hogy az xart sem ér addig nem lesz változás.
A másik a blanco gránit mosogatója. Általában 4db lefogató pöcköt adnak hozzá, amiről azt kell tudni, hogy nem lefele húzza a mosogatót, hanem oldalra feszíti. Ez még talán jó is lenne, de mivel 4db-ot adnak minden oldalra egyet, azt középre kell rakni minden oldalon(mert ott a helye), és frankón feszíti kifele azt a kb. 6cm széles megmaradt részt a munkapult szélén.
Nem tudom miért nem szól nekik valaki, mert évek óta gyártják és ez így nagyon nem jó.

(#33569) thyeby válasza mdk01 (#33568) üzenetére


thyeby
őstag

Visszaemlékezve az elmúlt rendszer szereplőinek általános szájtátására, hogy nyugaton micsoda választék, micsoda minőség, micsoda élet. Senkinek fogalma nem volt a valóságról. Kiragadott gyöngyszemekből rakott össze magának mindenki egy nemlétező álomvilágot.
Keleten maradtunk. És azt a fajta szájtátást felváltotta egy másmilyen minőségű szájtátás.

Nem tudom elhinni, hogy szóban forgó mérnök uraknak fogalmuk sincs, mit csinálnak. Azt sem persze, hogy nincsenek olykor elrugaszkodva kicsikét a valóságtól. Álláspontom szerint inkább arról van szó, hogy feladatul kapták eladható termékek kreálását. A statisztikák visszaigazolják számukra, hogy jól döntöttek. Azonban egy akkora óriáscég, mint svéd barátunk, igen lomha az információk között való mozgásban. Azzal a hasonlattal élnék, hogy olyan minden óriáscég rugalmassága, mint ha gőzmozdonnyal akarnánk lepkét fogni. Amelyik lepkének nekimegy, az meg van fogva. Az egy dolog, hogy a lepkefogászat nem erről szólna.

Azzal szoktam hűteni ilyen irányú értetlenkedésemet, hogy ez ahhoz képest fajsúlytalan lepkefing, hogy a Challenger tragédiáját időben, és pontosan jelezte az arra alkalmazott szakember.

Több fa van, mint asztalos!

(#33570) Bici válasza Winner_hun (#33562) üzenetére


Bici
félisten

(#33562) Winner_hun, (#33567) mdk01: Kössz, akkor lemérem pontosan a lemez és a bútorlap együttes vastagságát és akkorát veszek.
A 12mm-eset a bútorhoz adták...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33571) Speciali válasza Bici (#33549) üzenetére


Speciali
tag

én sokat használtam ezt a függesztőt, semmi baj nem volt vele. Az excenteressel is gyakran dolgoztam, de azt nem szerettem annyira, egyrészt azért, mert kívűl van és ez néha gond.
Másrészt, mivel ez a korpusz felsö lapjára csavarozandó, ezért teherviselés szempontjából nem a legjobb.
A harmadik, nútos korpuszhoz való függesztöt keveset használtam, mert nem szerettem, hogy elvesz az elem mélységéböl.
Ha megfelelöen rögzited az oldalfalhoz a lemezt, akkor nem lesz baj. Lehet hogy azért adtak 12-es cavart, mert csak 12-es a lap ? Ez esetben a korpusz teherviselö képessége fogja behatárolni a terhelhetöséget, nem a függesztö szerelvény.
Növeli a stabilitást , bármelyik függesztöröl is van szó, ha az elemeket egymáshoz csavarozzuk. Mivel ha egyik függesztö meg is adná magát, a mellette lévö megtartja. (az összecsavarozás persze nem csak emiatt, hanem egyéb dolgok miatt is szükséges)

(#33572) Speciali válasza thyeby (#33569) üzenetére


Speciali
tag

anno, valóban nagy volt a különbség mindenben, a nyugat és kelet között.
Látok itt régi-régi fa bútorokat, azok igazán idötálló dolgok. Akkoriban a szoci táborban a "maszek" butor megfizethetetlen is volt általában, meg a minösége sem versenyezhetett a nyugati "maszek" termékeivel, mivel nem tudta beszerezni azokat az alapanyagokat, amit kellett volna.
Manapság azonban itt is ugyan azt a tömegszemetet árulják a butoráruházak, amit otthon. A szemlélet is ugyan az, vagy még rosszabb, mivel több az elkölthetö pénz. Arrol beszelek, hogy nem baj ha silány a butor, pár év mulva ugyis kidobják. Akkor meg legalább legyen olcso, vagy legalábbis adja meg az olcsoság illuzioját.

A cégnél engem mindenki csodabornak tart amiatt, mert én magamnak csak tömörfa dolgokat készitek. Én nem akarom kidobni a dolgaim .

(#33573) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék.
Belekezdtem egy 300mm-es tárcsás csiszoló építésébe. A gondom, hogy csiszolóvásznat még találtam is a NET-en, (olcsó beszerzésre is jöhetne pár tipp) de amit a tárcsára kellene ragasztani, az számomra irreálisan drágának tűnik az egyéb tépőzár árakhoz képest. Gondolkodtam, hogy csíkokat ragasztok fel a tárcsára, de nem tudom milyen kellene, mert többféle is létezik belőle. Van esetleg erre valakinek egy jó beszerzési helye?

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#33574) thyeby válasza aszamóca (#33573) üzenetére


thyeby
őstag

Bari most épített épp egy 300-as homlokcsiszolót. Ő két darabból illesztette össze a tépőzárat. Kérdezd tőle pontosan. Úgy emlékszem, hogy ez sem volt olcsó dolog, de magam is kipróbáltam az alkotását, és nnagyon jó: Megérte, bármit is áldozott bele. A papír beszerzési forrást is meg tudja mondani biztosan, hogy ne kelljen ollóval vagdosni a köröket.

Több fa van, mint asztalos!

(#33575) aszamóca válasza thyeby (#33574) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Köszönöm, rákérdezek Tőle. :R
Mgj: (találkoztam már pár ügyes emberrel, de Ő előtte le a kalappal precizitás, igényesség, kivitelezés terén)

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#33576) thyeby válasza bim (#33548) üzenetére


thyeby
őstag

"félfecskefarkú rovást viszont olyan kötést keress amit vízszintesen tudsz megcsavarozni."

Az a félfecskefarkú rovás, amikor a rovást és annak csaphelyét csak az egyik oldalán alakítjuk ferdére, a másik fele pedig egyenesen marad?

Több fa van, mint asztalos!

(#33577) bim válasza thyeby (#33576) üzenetére


bim
veterán

Igen
Fogópárnál használatos mert visszafelé is tart. Ha jól el van készítve a csavar csak a pozíciót rögzíti de a terhelést a fakötés veszi fel. Mi ilyen fakötéseket preferálunk. Kicsit macerásabb de egy idő után nem sokkal több idő elkészíteni. :U

Persze pont a szarufa/fogópár kapcsolatnál nem tudjuk manapság használni mert nincs meg a szarufa megfelelő keresztmetszete. 12+cm kell vastagságban hogy hozzá nyúlhassak egy kétoldali fakötéssel és még maradjon is húsa. :B

(#33578) thomgrande válasza aszamóca (#33573) üzenetére


thomgrande
tag

SIAKLETT BLAU Műanyag tépőzáras alátét
Az alátétet PU ragasztóval, vagy öntapadósként a géptalpra ragasztva, a tépőzáras
csiszolótárcsák egymozdulattal cserélhetők.
Tépőzáras alátét SIAKLETT BLAU

Felragasztási mód PU ragasztóval Megrendelési szám Cikkszám T.6999
Méret 700 x 500 mm Rendelhetõ legkisebb mennyiség Fél tábla Egységár 7 673 Ft

Érdeklődés
http://leviflex2003.mediacenter8.hu/index.php/elerhetosegek

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#33579) jimy_l válasza aszamóca (#33573) üzenetére


jimy_l
tag

Náluk kérdezősködj. Én is ott veszem.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#33580) aszamóca válasza jimy_l (#33579) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Köszönöm mindkettőtök válaszát! Utánaérdeklődök náluk. :R

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#33581) mahoo


mahoo
csendes tag

Gyereknek raknék össze fa mászókát, Jungle Jim szerűt. Az anyagot építőanyag kereskedésben (tüzép) veszem, ami ugye bár nem gyalult.

Milyen módszerrel tudom a leghatékonyabban gyerekbaráttá tenni a faanyagot, ne legyen szálkás, ha csak egy kis rezgő csiszolóm, gyalum és flexem van. Melyikkel essek neki?

(#33582) Speciali válasza mahoo (#33581) üzenetére


Speciali
tag

Nem tudom mi az a Jungle Jim, de talán nem is szükséges tudnom a válaszhoz. Gyaluld meg az összes lapjait, éleit az anyagnak.
A gyalugéppel az éleket fozold le (élletörés). Kézi csiszolással finomithatod aztán még ahol kell, füleg az éleken.
Mivel fogod méretre vágni az anyagot? Kézifürésszel nem fogsz tudni szép derékszögeket vágni. A legjobb lenne erre egy körfürész. Ha teheted, valakivel vágasd méretre a faanyagot.

(#33583) yooccoo válasza mahoo (#33581) üzenetére


yooccoo
aktív tag

lehet gyalultat is venni ám ..

(#33584) mahoo válasza Speciali (#33582) üzenetére


mahoo
csendes tag

Igen, nem fontos ismerni a Jungle Jim-et :).
Jó, akkor gyaluval próbálkozok, remélem bírja majd a strapát. Körfűrész, az van.

Köszi!

(#33585) mahoo válasza yooccoo (#33583) üzenetére


mahoo
csendes tag

Biztos vagyok benne :). Bár gondolom jóval drágább is az.
Ennek köbmétere bruttó 64e.

(#33586) yooccoo válasza mahoo (#33585) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ha megkérdezed, megmondják :DDD

(#33587) bim válasza mahoo (#33581) üzenetére


bim
veterán

Van olyan fatelep ahol van 4 fejes gyalu ami rendesen derékszögben leszedi neked. Felénk 300ft körül gyalulják négyzetméterét.

(#33588) epmd válasza bim (#33587) üzenetére


epmd
tag

Szia!
Felületenként számolják a 300ft-t,vagy egy négyzetméternyi anyagot körbegyalulva?

(#33589) yooccoo válasza epmd (#33588) üzenetére


yooccoo
aktív tag

a négyzetméter az négyzetméter, mindegy az oldalak száma
szerintem legalábbis ;)

(#33590) thyeby válasza epmd (#33588) üzenetére


thyeby
őstag

Hö!

Ha egy négyzetméternyi anyagot számolnának körbegyalulva, akkor ezt mondhatnánk:

Itt egy négyzetdeciméter alapterületű gerenda, hat méter magos. Kérem, gyalulják ezt körbe nekem három forintért. :DDD

Több fa van, mint asztalos!

(#33591) bim válasza epmd (#33588) üzenetére


bim
veterán

"kiterített".
Bevallom nem értem teljesen a kérdésed. Ha csak 2 oldalát szeretnéd meggyalultatni akkor kevesebbre jön ki. :F

(#33592) AndrewBlase válasza epmd (#33588) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Gyalult felület m2×300 Huf (jelen esetben).

De nyilván nincs minden tüzépen 4 fejes gyalugép. Van, ahol csak egy "mezei" vastagoló van. Ott lehet, hogy többet felszámolnak a többszöri fogás végett.
Mifelénk, ha jól rémlik, 6000 Ft pluszt raknak m3-ként a gyalulásért.

Miért mindig én???

(#33593) yooccoo válasza bim (#33591) üzenetére


yooccoo
aktív tag

hagyd rá .. megjöttek a templomból és nincs jobb dolguk, mint kekeckedni :DDD

(#33594) Loobelt70


Loobelt70
csendes tag

Sziasztok!
Elkészült az új hangszer. :)


Több kép.

"Nincs bedugva és mégse' forog!"

(#33595) PindurAnna válasza Loobelt70 (#33594) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Gratulálok, ez nagyon szuper :C

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#33596) Speciali válasza Loobelt70 (#33594) üzenetére


Speciali
tag

Állat ! :C Rock and roll !

[ Szerkesztve ]

(#33597) r.levente75 válasza Loobelt70 (#33594) üzenetére


r.levente75
addikt

Gratula, szép munka, hangulatos.

(#33598) Drebil


Drebil
csendes tag

Jó estét Magyarország!

Van valakinek ismerete a lidlis Parkside élezőgépről? És ha van, meg is osztaná velem?

(#33599) Pompiere


Pompiere
csendes tag

Mester Urak!

Van valakinek valamilyen ötlete, hogy miként is lehetne egy 15x15 cm-es két méter hosszú gerendába, egy 10-15-ös hosszanti lyukat fúrni? Egy pergolának az oszlopában szeretném a világítás vezetékét rejtve elvezetni.
Nézegettem az ácsfúrókat, de a leghosszabb amit találtam az olyan ~45 centiméter volt. Azzal meg nem sokra megyek. Természetesen tudom, hogy lehetne az oszlopba egy nútot is húzatni és utána egy fa csíkot beleragasztani, de ezt a megoldást a legvégére hagynám.

Előre is köszönöm az ötleteket!

(#33600) thyeby válasza Pompiere (#33599) üzenetére


thyeby
őstag

Felsőmaróval, egyenes késsel.

Kényszerülni fogsz ezen utoljára hagyott eshetőségre, mert még 45 cm-t sem tudsz pontosan oda fúrni, ahova szeretnéd, és minél hosszabb a fúró, annál nehezebb irányt tartani. Kétméteres fúró pedig a világon sincs.

Nyugodtan mard ki, majd ragaszd be, nem is fog látszani, meglátod.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.