Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34751) thyeby válasza And01 (#34750) üzenetére


thyeby
őstag

Azért azt figyelembe kell venni, hogy annak a negyvenezer terméknek a hozzáadott haszna lehetséges, hogy tízezer kereskedő között oszlik szét.
Amikor egy autógyártó óriás eladja az egymilliomodik példányt (kereskedőnek), jelent akkora profitot, hogy nincs a föld hátán semmiféle kereskedő, aki ekkora profit közelébe férkőzhet ennyi idő alatt. Pedig ezerrel pörög a teszkó is. Teljesen általános dolog, hogy egy autógyár futószalagjáról percenként legördül egy új kocsi. Ha "csak" öt százalék a profitja, az is őrült nagy szám ahhoz mérve, hogy egy nap három műszakja summa summárum 1440 perc. Sehol sincs olyan autókupec, aki ennyi pénzt látott már egyben, ami a gyártónak a napi profitja.
(Egyébként jól prosperáló nagyiparosnak mondhatja magát az, akinek sikerül 7% tiszta eredményt tartósan felmutatni. Már az 5% is egy bűvös határ. És a büdös életben nem lesz abból nagyiparos, aki a kereskedő haszonkulcsára sóvárog.)

Régi nagy olajfocista elhíresült mondása ez (Mr 5% volt a ragadványneve):

"Jobb egy nagy tortából egy kis szelet, mint egy kis tortából egy nagy szelet."

Több fa van, mint asztalos!

(#34752) Soká válasza Madmax81 (#34734) üzenetére


Soká
senior tag

Jaj, nagyon sajnálom, hogy így jártál :( Teljesen oda lett a hüvelykujjad? Az az ujj nagyon tud hiányozni... és nem csak a főállású mobiltelefonálóknak..
Ez az átkozott asztalos-betegség... ez az egy, ami miatt nem kedvelem a hobbimat. Tavaly én is belenyúltam a körfűrészbe, szerencsére az nem volt több figyelmeztetésnél.
Ha jól emlékszem, Te büszkélkedtél el nem régen egy új Hammer gyaluval.
Nagyon sajnálom. iszonyat az az érzés, amikor érzed az ütést a kezeden és már nem lehet 1mp-cel sem visszatekerni az idő kerekét.

Milyen nagyszerű lenne, ha az őssejt beültetés már ott tartana, hogy lehetne pótolni elvesztett végtagokat...

(#34753) lentivator válasza Madmax81 (#34734) üzenetére


lentivator
csendes tag

Ajjaj! Szörnyű ezt olvasni,sajnálom! :(
Eddig is Te jutottál eszembe,amikor akár csak ránéztem az egyengetőmre (hiszen a Tiéd volt korábban),
ezután most hatványozottabban így lesz.
Rajtad ez már nem segít,de talán mi többiek okulunk a balesetedből!

A hajó nagyon teccik!! :)

(#34754) pbujna


pbujna
aktív tag

A kisvárosban, ahol a szüleimmel laktam, kb 15 éve 2 halálos baleset is történt, mindkettő elrepülő gyalukés darabok miatt. Az egyik ráadásul egy tapasztalt oktató volt, aki tanítja, hogyan kell meghúzni a gyalukéseket beszerelés után, hogy a feszültség kimenjen a késekből. Már erősen gondolkozom rajta, hogy felszereljem a frissen vásárolt, egyébként kb 30 éves gyalumat biztonsági védőfelszerelésekkel. Az első a visszacsapódás gátló lesz a vastagoló részhez, a második a késtakaró az egyengetőhöz.

(#34755) Madmax81 válasza thyeby (#34749) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Köszönöm a vigasztaló szavakat .
A balesetet úgy hoztam össze hogy hiába van védőburkolat ha 40 cm széles 2 cm vastag anyagot gyalulsz lapjáról majd éléről nem mindig állítom át a burkolatot , a másik hiba a fáradtság a harmadik pedig az hogy mi a fenét keresett ott a bal kezem a gépen , már ezerszer átrágtam magamat rajta de nem tudom a választ .
Bárki bármit mond kell a pénz azért dolgozom hogy a menyasszonyom és én egyszer valamikor ebben az életben össze tudjunk gyűjteni egy önrészt egy házhoz aztán jöhet a 10-20 éves háztörlesztő és egy gyerkőc ,ezt tisztességes 5 napi munkával nem tudom kivitelezni , ezért marad a heti hét nap meló majd egy éve igy dolgozom csak akkor pihenek ha lázas vagyok vagy ha elmegyünk nagy bevásárolni , sőtt ő is plusz melót vállal és nálam is segít hétvégente .
De van egy jó hírem a gyalugép nagyon jól végzi a dolgát egy év alatt fordítottam egyet a lapkákon , és az a tudat hogy egy márkás és éles késekkel rendelkező gép végzett az ujjammal megnyugvással tölt el , milen lett volna egy neve nincs gép életlen késekkel :DDD :DDD
Az ujjam rettenetesen néz ki mármint ami maradt belőle ,de a köröm egy harmada megmaradt ,csak az a lüktető fájdalom ne lenne .

1956-2010 07.22 Varga László

(#34756) Zola007 válasza Madmax81 (#34755) üzenetére


Zola007
veterán

Szia

mindenekelőtt jobbulást és kitartás!
mi ennek a gépnek a típusa?
nincs ezekre valami előtolást végző automatika?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34757) aszamóca válasza Madmax81 (#34755) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Jobbulást kìvànok! Tièd az a spirállapkakèses vágygèp? Ha nem vagyok indiszkrèt, milyen árban mèrnek egy ilyen csodát?

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34758) thyeby


thyeby
őstag

Bazmeg! Ezzel fúrníí?? :Y

(Hibátlanul működik. Okés. De még meddig??)

Több fa van, mint asztalos!

(#34759) lentivator válasza thyeby (#34758) üzenetére


lentivator
csendes tag

Hmmm,ha én ezt így belenyomnám az 50 éves akác gerendáimba,még a patron is vörösen izzana :DD

(#34760) Madmax81 válasza aszamóca (#34757) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia
A Hammer A3 41A ára 3.112,50 € + a spirál gyalukés kb 600 € + kiszállítás 150€+ beüzemelés 150€ .
Az a gáz hogy most sokk a szabadidőm de egy cipőt sem tudok egyedül bekötni , sem egy szelet húst felvágni stb,,stb ..

1956-2010 07.22 Varga László

(#34761) Armahun


Armahun
addikt

Urak, alu vezetősínen arrébb lehet tenni a pozicionáló gumit, vagy csere?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#34762) Winner_hun válasza thyeby (#34758) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én is fúrok marógéppel - mi ezzel a gond?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34763) Winner_hun válasza Armahun (#34761) üzenetére


Winner_hun
félisten

Odébb lehet rakni (festoolon, makitán biztosan).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34764) Madmax81 válasza lentivator (#34759) üzenetére


Madmax81
aktív tag

A festoolnál létezik ilyen pántfúró maróhoz csak le kell venni a fordulatot minimálisra ,1

1956-2010 07.22 Varga László

(#34765) lentivator válasza Madmax81 (#34764) üzenetére


lentivator
csendes tag

Ezek kibírnak 20000-es fordulatot ?
Úgy értem,ha tényleg beletolnám keményfába,akkor sem ez,sem a felsőmaró (900W-os Makita)nem pusztul el?

(#34766) Madmax81 válasza lentivator (#34765) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Sajna ha jól tudom max 10 ezret bírnak

1956-2010 07.22 Varga László

(#34767) Winner_hun válasza lentivator (#34765) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34768) lentivator válasza Winner_hun (#34762) üzenetére


lentivator
csendes tag

Fúrtál ezzel így keményfát?
Csak azért kérdem,mert mikor fúrógépet kapcsolok,akkor 10-ből 9er 40mm-es lyukat fúrok,s 10 furatból 9
ősrégi akácba megy.
Vagyis nem megy,mert nem bírja az állványos(ősöreg Einhell)
Mostanság a kékbosch fúró vésőt használom inkább erre,egy sds-tokmány+saját készítésű állvány segítségével,de az sem az igazi.Meg sajnálom is azt a boscht
Aztán ahogy elnéztem az oszlopos fúrógép árakat,100 pénz alatt nem találni alternatívát.
Ez meg így még a húzós árú marókés ellenére is tudná,amit kell.

[ Szerkesztve ]

(#34769) Winner_hun válasza lentivator (#34768) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha a tölgy elég kemény akkor a múlt héten is fúrtam vele. Ezt is ezzel fúrkáltam össze.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34770) lentivator válasza Winner_hun (#34769) üzenetére


lentivator
csendes tag

Hm,a tölgy,szerintem elég kemény,viszont a tiéd csak 35mm ig van,amit Madmax linkelt,az meg 10000-ig pöröghet. :W
Ezek szerint nem nyertem hangszórót.

Ha már így szóba került(általam):
Ha vóna mibe befogni,akkor beruháznék néhány komolyabb átmérőjű forstner fúróba (50-70mm)is.
Van valakinek tapasztalata ekkora átmérőjű forstner fúróval?
Gondolok itt az állványos-oszlopos fúrógép viselkedésére pl:60mm/800w=még jó,vagy ilyesmi.
Én szerény tapasztalataim azt mondatják velem,hogy:
Einhell 350W max 30mm ig,utána füstjeleket küld az ablakon kifelé.
Bosch pbd 40 700W max 45-50mm,(papíron 40mm ig)
Optimum b23 750W : 50mm est fogtam bele legnagyobbat,gond nélkül vitte az akácomban is.

A felsoroltak közül,sajnos a legelső van otthon...
A legutolsó,ami különben céges masina,na az egy vagyon.

(#34771) Winner_hun válasza lentivator (#34770) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ilyen nem jó?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34772) lentivator válasza Winner_hun (#34771) üzenetére


lentivator
csendes tag

Átmenő furatnál jó lenne,de az az esetek max 20%-t jelenti.
Zsákfuratra van szükségem:
40mm es jellemzően mécsestartónak régi 50-70 éves bontott akácba.
A vastagabbak meg pl: faesztergához kellenének,mert ha tudnék 55mm-es lyukat okozni a fába,akkor megspórolnék egy átszerelést+esetleges centirozást a munkadarabon.És az idő pénz,mint tudjuk...:-)
Hmm,egy borosüveg méretűt is el tudnék képzelni,valami bontott akácgerendába beleresztve,a régi csapolást ,faszeget,egyébb szerkezeti megoldást meghagyva+szépen lecsiszolva... :)

(#34773) stgellert válasza lentivator (#34772) üzenetére


stgellert
aktív tag

Hmmm. Nekem csak gagyi zöld 650w boschom van, az kb 30 cm talajfúrástól szénné égett. A maki ddf458z viszont csak 2-3 m után füstölt el, de akkor is a szénkefék fészke olvadt rá a szénkefére.
Nem biztos, hogy igazam van, de én ebből azt a meglepő következtetést vontam le, hogy az aksis fúró sokkal erősebb mint a hálózati.

(#34774) Winner_hun válasza lentivator (#34772) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kimarni sablonnal / felső csapágyas marószárral?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34775) stgellert válasza stgellert (#34773) üzenetére


stgellert
aktív tag

(#34776) stgellert válasza stgellert (#34775) üzenetére


stgellert
aktív tag

Ez is érdekes
[milwaukee bighawg]

(#34777) lentivator válasza Winner_hun (#34774) üzenetére


lentivator
csendes tag

Gondoltam már erre,de megmaradt gondolati szinten.
Valószínűleg megoldható lenne így egy része a furatoknak. Azt nem tudom csak elképzelni,hogy az én jellemzően kis méretű fadarabkáimra,hogy rögzítem a sablont,vagy amennyiben nem rögzítem,akkor hogy tudom a kívánt helyen tartani?

(#34778) Winner_hun válasza lentivator (#34777) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mekkorák a darabok?
Amúgy roppant egyszerű: fogsz egy nem túl vastag, de erős, kemény anyagot. A 40-es (vagy amekkora lyuk kell) lyukat kialakítod rajta, majd alulra raksz 4 db falcos lefogatót amibe 2 ilyen* vagy ilyen szorítót csúsztatsz bele. Ezzel rögzítheted asztalhoz az anyagot és a marógép talpának se lesz útban.

Sablon lefogatója
Sablonnal

* átgondolatlan, konstrukcióhibás, a végéről szörnyen hiányzik 1 bütyök ami meggátolja hogy teljesen lecsússzon a szár. Néha körülményes visszahalászni a szárat ha nem fejjel lefelé van használva a szorító.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34779) lentivator válasza stgellert (#34776) üzenetére


lentivator
csendes tag

Akksisban nem bízok,legalább is azokban,amik halandó számára is elérhetőek:
Milwaóki 12v Li-os lefeküdt 60mm es körkivágóval,18-as Mdf-ben.Füstölt az akksi,aztán a másik akksival a gép.Jobbnak láttam nem erőltetni,mielőtt lekukázom,a főnök meg megveteti velem.
A 18V (szintén Milwaóki)is hamar elhagyja az Ah-kat 60mm-es körkivágónál.
Érdekes,a régi még Li korszak előtti 12V-os DeWaltok a mai napig bírják a strapát.Igaz kicsit lassabban,lötyögős tokmányosan,de mennek.
Azok felett viszont már eljárt az idő szerintem.

(#34780) lentivator válasza Winner_hun (#34778) üzenetére


lentivator
csendes tag

Hm,akad néhány 20x30cm be beleférő(ezek az óriások nálam)méretű,de a nagy része ennek a harmada-negyede.
Jellemzően kisebbek,mint a Makita felsőmaróm talpa.
Amennyiben hosszabbak,úgy max 60mm szélesek.

(#34781) lentivator válasza Winner_hun (#34778) üzenetére


lentivator
csendes tag

Ez teccik így,viszont a leggyengébb láncszem(utánam természetesen) a Makita 35mm-es lökethossza lesz szerintem.
Főleg most,hogy 8m "C" profil boldog tulajdonosa vagyok(a profil belseje megegyezik a Festool sín belsejével)akár azt is fel lehetne használni rögzítésre.
Sablonnak tudnék textil bakelitet(kb 9mm-es),vagy szita nyomott rétegelt lemezt(9,5mm-es),esetleg 2mm-es alamóniumot használni.Bár lehet,hogy az alamónium túl lágy a sietősen forgó csapágynak.
Mindenesetre:köszönöm! :R
Hétvégén úgy is itt dekkolok Grazban,lehet ki is próbálom!

(#34782) Winner_hun válasza lentivator (#34781) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha jó a csapágy akkor az alumíniumhoz hozzáérve a ház nem forog. Viszont a 2 mm-es vastagság nem biztos hogy elég, mert nem teljesen fekszik fel az anyagon, a sablon esetleg elvetemedhet.

Esetleg még egy szöszölősebb megoldás: a körkivágóval megvágod a kontúrját, a belsejét pedig kimarod.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34783) thyeby válasza lentivator (#34779) üzenetére


thyeby
őstag

Egyszer kerüljön a kezeid közé egy szerényke Hilti, és felkiáltasz majd, hogy ő a befutó.

Több fa van, mint asztalos!

(#34784) thyeby válasza Winner_hun (#34767) üzenetére


thyeby
őstag

Még mindig tudsz újakat mutatni nekem.

Köszönöm!

Több fa van, mint asztalos!

(#34785) pbujna


pbujna
aktív tag

Sziasztok,

beszorult patront hogyan tudom sérülés nélkül eltávolítani? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#34786) stgellert válasza pbujna (#34785) üzenetére


stgellert
aktív tag

hát leszeded a másológyűrűt... (legalábbis, mintha abba látnám beleszorulva)

[ Szerkesztve ]

(#34787) raidx válasza pbujna (#34785) üzenetére


raidx
őstag

Fújd be WD 40-el és 30 perc utánn próbálkozzál. De előtte a másológyűrűt szedd le.

Ha nem megy, veszel egy megfelelő méretű ababilincset és azzal összehúzatod. Elméletileg ki kell neki jönni, vagy beragasztották, ;]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34788) stgellert válasza pbujna (#34785) üzenetére


stgellert
aktív tag

Egyébként, mintha múltkor, ez lett volna már téma, nem?
( 34278 tájéka)

[ Szerkesztve ]

(#34789) pbujna válasza stgellert (#34788) üzenetére


pbujna
aktív tag

igen, ez volt a téma, de kép kellett volna a "segítséghez". Képet nem tudtam feltenni, mert visszaküldtem gariba. Onnan visszajött, hogy nincs baja, de a patront ki nem szedték volna. Nincs fenn a másológyűrű... Nem tudom, a WD40 miben segítene, mert vadiúj a készülék és elég rendesen kenve van alapból...

[ Szerkesztve ]

(#34790) stgellert válasza pbujna (#34789) üzenetére


stgellert
aktív tag

uhh, részvétem, így értem már. azt hittem, peched van és újra beszorult.
a wd 40 a patron és a maró fala közt talán ki tudja mosni azt, amitől bele van szorulva.

[ Szerkesztve ]

(#34791) pbujna válasza stgellert (#34790) üzenetére


pbujna
aktív tag

teljesen új a gép, még csak egyszer lett megpörgetve, de akkor is marófej nélkül, mivel nem megy bele...

Sajnos az összehúzós technika nem segített, mert akkor a patron alja még jobban megszorul. Elvileg ezt nem kellene kioperálni belőle, mert a fejeket simán kellene cserélni, illetve a kisebbekhez van átalakító...

(#34792) thomgrande válasza pbujna (#34791) üzenetére


thomgrande
tag

A probléma megoldódott, visszament a gép.
Onnan visszajött, hogy nincs baja, de a patront ki nem szedték volna.
Mivel a szerszám és a szűkítők nem mennek bele mitől is nincs baja? Hogyan lehet használni? Ezt talán a szerviznek kellene megoldani. Ha már ott volt. Nekik vannak célszerszámaik.
Javaslatom szintén WD40. Amekkora köracél még belemegy beletenni a patronba elvinni esztergályoshoz és a patron kiálló részét 4 pofás tokmányba megfogni és így mozgatni a marógépet.
Elvileg ezt nem kellene kioperálni belőle, mert a fejeket simán kellene cserélni, illetve a kisebbekhez van átalakító... Ez ebben a formában nem igaz.
Remélem nem voltam leépítő jellegű.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34793) thyeby válasza pbujna (#34789) üzenetére


thyeby
őstag

Én bizony nem ráncigálnám, hanem visszavinném a szervizbe, hogy húzzák a f@szukra. Trehányak.

Mert ha kifeszengeted, és nem az elgondolások mentén sikerál, akkor már joggal mondhatják, hogy sérült, és nem rendeltetésszerű használat volt.

A WD 40 egyébként oda kell, ahol szorul. Ott a gyárban nem zsíroztak a világon semmit - tilos is ott kenőanyagot használni. És a WD 40 az kenőanyag (is). Tehát ha mégis kioperálod vele, akkor utána szárazra kell pucolni, hogy ne tudjon csúszni.

A másológyűrű pedig ott van a képen. Az a fekete dolog a patron körül, amit két csavar fog. Azt csak másoláskor kell használni, egyébként nem. Ugyanis kiáll a talp síkjából, marni se tudsz tőle, csak sablon mentén.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#34794) aszamóca válasza pbujna (#34789) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Telefonon hívtad őket? Mit mondtak? Simán küldeném vissza.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34795) thomgrande válasza thyeby (#34793) üzenetére


thomgrande
tag

Drága főnököm az a fekete az a tengelyrögzítő tartozéka (alatta van az a kis lemez amivel reteszelhető a tengely)aminek a meghúzáskor van szerepe. Ne keverjük a szezont a fazonnal.
A patron külső fele nyugodtan lehet kenőanyagos. A patron és a szerszám találkozásánál nem lehet kenőanyag.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34796) thyeby válasza thomgrande (#34795) üzenetére


thyeby
őstag

Oppardon!

Benéztem - úgy látom, nem egyedül.

...Már megint neked van igazad.

Több fa van, mint asztalos!

(#34797) raidx válasza thomgrande (#34795) üzenetére


raidx
őstag

Igazad van! Az tényleg nem másológíűeű de azért lehet, érdemes lenne leszedni.
Nem létezik, hogy a legnagyobb patron fixen van és szűkítőkkel megy a többi? Esztergára felszerelhető maróegységnél láttam olyat régen.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34798) raidx válasza raidx (#34797) üzenetére


raidx
őstag

Fene ezt a mobilt. másológíűeű=másológyűrű

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34799) pbujna


pbujna
aktív tag

Köszi mindenkinek a segítő hozzászólást. Átvittem a pár háznyira lévő barkácsboltba, hátha tudnak segíteni. Sajnos náluk nincs célszerszám, de létezik ilyen. Gyűrűvel próbáltuk szorítani, hátha megmozdul kifelé, de így csak jobban szorult a patron alja is.

Thomgrande: a gépkönyv szerint a patront nem kell kivenni szerszámcserénél. Egyébként nem lenne egyszerű.

aszamóca: Holnap jön érte a futár, megy újra vissza. A kedves szerviz 1 hónap alatt eljutott odáig, hogy megnyomták a bekapcsoló gombot.

thyeby: itt a csavarmenet zsíros. A szaki a boltban annyit mondott, hogy fura színe van az orsónak is. Úgy néz ki, mint ami megégett. Ezért szorulhat bele a patron, aminek nem szabadna.

(#34800) thomgrande válasza pbujna (#34799) üzenetére


thomgrande
tag

Nem kekeckedni akarok de valami megint nem passzol. Itt összegeztem a patronokat. Ezek közül csak az első a kúpos hengeresnél nem kell kivenni a patront. A többinél mind ki kell. Ez a patron kialakításából kifolyólag nem szorulhat bele a helyére. Olyat meg hogy az első részét megszorítom a hátsó rész még jobban szorul azt meg végképp nem tudja. Hátul nem hasított így tágulni sem tud.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.