Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- bambano: Bambanő háza tája
- nonsen5e: DPD tapasztalatok
- GoodSpeed: Segway-Ninebot F3 E elektromos roller.
- mefistofeles: Az újkori csalók...
- Kalandor: Habemus papam
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
Új hozzászólás Aktív témák
-
#22145024
törölt tag
válasz
Speciali #18049 üzenetére
Értem, akkor vagy nyitok rajta és olyan lesz, mintha kerti kannából locsoltam volna a felületre, vagy pedig jobban porlasztósra állítom, de akkor meg csak köpködni fog. (
)
Használtat nem vennék, nem vagyok annyira jártas benne, hogy a helyszínen el tudjam dönteni az állapotát
Az 1.5-ös HVLP snejderednek meg tudnád nézni a légfogyasztását (ha még megvan a papírja)?
Lehet, hogy a játékkompresszor mellé teszek még egy tartályt, talán 2.5Bar-ig viszonylag hamar feltölti, erőlködés nélkülepmd,
Ez a DETE hvlp?
Még jó régen fújkáltam kényszerűségből vagy 40-50 órát vmi rissz-rossz cuccal. Mondjuk azt gyakorlatnak csak erős túlzással nevezhetném, de pont azért vennék vmi jobbféle (nem feltétlen SATA) pisztolyt, hogy legalább az ne akadályozzon.
Az a 3mm-es festool körgép nagyon must have érzést kelt bennem... -
Speciali
tag
válasz
#22145024 #18047 üzenetére
Ha annyira kicsivel fujsz, nem jön ki a lakk, nem lesz jo a porlasztas.
En otthon Schneider 1,5-ös HVLP pisztolyt használtam,egy kicsi Einhell 24 literes kompresszorral. És eleg volt, pedig a HVLP sok levegöt fogyaszt.Egy imerösöm, aki butorfényezesböl él, ö állandoan ilyen kicsi, barkács minöségü kompresszorokat használt, persze evente vett egy ujat, mert nem volt elszivasa sem, es a fetékpor kinyirta öket.
Amig leteszed a pisztolyt, lerakod az anyagot, felteszed az ujat, felveszed a pisztolyt, addig termeli a levegöt.
Ha nem valodi iparszerüen csinálod, es kis felületeket, akkor böven alá lehet menni a kompresszor kapacitással.
En anno a 90-es evekben egy pár ezer ft-os Rekord piztollyal kezdtem, aztán vettünk belöle mégegyet nagyobb fuvokával a festekekhez. Szerintem sem kell neked Satat venni. Esetleg probálj meg használtan venni valamit.
Schneidert 30-on ezerért már kapsz. -
epmd
tag
válasz
#22145024 #18047 üzenetére
Van a DETE ggm 22(azt hiszem német) belépő szintű hvlp pisztolya 1.4 -es vagy 1.5-ös fúvókával most hirtelen nem tudom,20-22 ezer ft körül ! az 2k-s lakkokhoz jó neked ilyen szakaszos használatra!Veszel hozzá egy kis 25 vagy 50 literes kompresszort az is fogja bírni azt a heti pár órát!Nekem is egy egyszerű abac 50 literes kompresszorom van de egész nap megy amikor több tíz négyzetmétert lakkozok napokig!Először egy kis gyakorlatot kellene valahogy szerezned hozzá,ha még nem csináltál ilyet!Ehez talán nem kell drága pisztoly,vegyél inkább csiszológépet!
-
#22145024
törölt tag
válasz
Speciali #18045 üzenetére
nade mi lesz, ha kisebbel akarom fújni? Azt értem, hogy iparszerűen nem csinál ilyet senki, de technikailag baklövés, vagy csak egyszerűen nem gazdaságos? A jelenlegi barkácshelyen nem tudok beálltani egy 300-400Nl/min-es kompresszort, a fent említett kisdűznis satajet-nek meg elég a 115. Kb hetente használnám 2x2 órányit, semmi több. De ha nem jó ez a kis satajet, akkor inkább maradok a kézi kenegetésnél, legfelejebb többet kell políroznom. A piszoly árát meg inkább egy festool körgépbe nyomom
-
Speciali
tag
válasz
#22145024 #17993 üzenetére
1,5-1,7 alatt ne vegyel pisztolyt, ha ez az egyetlen szoropisztolyod lesz. Itt a cegnel 1,7 a legkisebb, ezt fedölakkozáshoz használom, a többit a 2-eseket alaphoz.
Csináltam egy pisztolytartot, en nem tudom, eddig itt ilyen nem volt. Amikor elöször kellett itt fujnom, csináltam gyorsan egyet, ma meg a szabadidömben egy hármasat, hogy mindnek legyen rendes helye.
Sajnos csak az 1,7-es Sata müködik rendesen, a többinek nem állithato a szorásképe. De azert elvagyok velük. Mindegyik Sata Jet, az egyik HVLP. -
pali923
aktív tag
válasz
jimy_l #18041 üzenetére
Az lehet a különbség, hogy én garanciás terméket vittem vissza a boltba, ahol ilyet nem szerelnek. A gyári szerviz meg így működik. Ha már nem garanciás, akkor viszont a helyi szervizen múlik, hogyan dolgoznak, meg persze az alkatrész beszerzésen.
Azt ne mondja senki, hogy normális, amit pl. thyeby írt, hogy hetekig nem tudnak valamit megjavítani. Ma egy alkatrészt bárhonnan 5 nap alatt oda lehetne küldeni, ha akarnák. Ez már csak hozzáállás kérdése. -
pali923
aktív tag
A keretet felemeltük, pontosabban ráhúztuk a keretet a vasalatra, és a gázrugó tartotta fenn. Erre ráemeltük a matracot, és felemelve maradt. Gyakorlatilag csak úgy lehet lecsukni, hogy a gázrugó rögzítésnél rátehénkedve lenyomtuk, (a kisfiam 100 kg felett van, neki könnyű
azt ki sem mertem próbálni, hogy a végénél kezdem el lecsukni, mert féltem a keretet, elgörbült meg minden. Így aztán azt sem tudom igazából, hogy lent marad-e, ha leerőltetem, nem mertem elengedni sem. A keret egyébként az Ikeából származik.
Nekem minden azt súgja, hogy a gázrugó túl erős, csak azt nem értem, hogy a leírásban miért ez van. Azért érdeklődöm, hátha valaki már látott/szerelt ilyet, nekem ez az első, és nem úgy működik, ahogy az útmutató írja. -
pali923
aktív tag
válasz
luciferc #18024 üzenetére
Azért lehet találkozni olyan ragasztóval, ami a dinamikus terhelést nem szereti. Ha lehet kicsit mozgatni a darabokat, akkor óvatosan kezdve lehet próbálkozni egy kis feszegetéssel, mozgatással ide-oda. Persze a töréshatárig
Ha enged, akkor szétjöhet. Már ha azok a részek egyáltalán mozgathatók.
-
mdk01
addikt
válasz
pali923 #18018 üzenetére
Na fussunk neki mégegyszer.
Mi az a lecsukni?
Ki van nyitva teljesen te húzod lefele erővel és hajlik a keret majd végül nagy nehézségek árán lecsukódik a helyére?....vagy....ki van nyitva a keret csukod le és mikor majdnem becsukódik/na recseg ropog és nehezen megy le a helyére? -
thyeby
őstag
válasz
luciferc #18024 üzenetére
Add oda neki:
A ragasztott köldökcsapkötés gyakorlatilag oldhatatlan. Régen, amikor valódi enyvvel ragasztották, azt valóban szét lehetett húzni könnyen melegítés hatására.
Egyetlen megoldás, hogy kifúrod a köldökcsapot a helyéről. Ha nem kell tartani attól, hogy kiszakadnak a furatszélek, akkor próbálkozhatsz erőteljes kalapácsütésekkel is.
-
pali923
aktív tag
válasz
thyeby #18029 üzenetére
Az előző munkahelyemen (nem asztalos) Bosch meg Makita termékeket használtunk ipari méretekben. A Makita szervizzel egyáltalán nem volt jó tapasztalatunk, tényleg hetekig szereltek néha valamit, mondván, éppen nincs alkatrész hozzá, és majd külföldről hoznak, valamikor.
Ezzel szemben a Bosch egy nap alatt elkészült. Ezt úgy kell érteni, hogy bevittem Győrben a boltba, ahol vettem, jött a futár, az kivitte Csehországba a gépet, és másnap a kezembe adták javítva. Állítólag ott van egy kelet-európai szervizközpont, ahol egy ember csak egyféle gépet szerel, de azt elég gyorsan tudja, és a logisztika is működik, meg ott az alkatrész is. Lehet, hogy nem mindenkinek ilyen tapasztalata van a Bosch szervizzel, de nekem azt mondták a boltban, hogy ez máskor is így van. Nekem leesett az állam.
Lám, így is lehetne. Vajon miért nem általános ez? -
thyeby
őstag
válasz
pali923 #18018 üzenetére
"de mégis alig tudom lenyomni, el akar törni a keret. Mit rontottam el?"
Talán azt, hogy lucfenyővel dolgoztál, talán azt, hogy nem átmenő csavarokkal szerelted fel a vasalatot - látnom kellene. De az is lehet, hogy csak a gáz nyomásod több, mint amennyi fel van tüntetve rajta?
-
thyeby
őstag
válasz
zonusz #18016 üzenetére
A faipari ragasztókban nagyon meg lehet bízni. Hosszú távon is. Ha eszembe jut, lefotózom majd Neked a teraszon egy érdekes ragasztásomat, ami igazolja, hogy igen kicsi kapaszodó felületen, kültéren is elég nagy erőket képes kordában tartani.
Ha megfigyeled azt a fotót, akkor élére van a léc állítva, mert úgy erősebben merevít. És igen, semmiféle csapolás, idegen kötőelem nem játszott, ez tisztán egy húszperces szorítású ragasztás. Ötven kiló ennek a két odabiggyentett lécnek könnyű, mint a lepkefing.
-
thyeby
őstag
válasz
pali923 #18019 üzenetére
Épp azért szidom.
Tudod, amikor elkezdtem építeni a vállalkozást, ezzel a márkával szereltem fel a műhelyt. Tapasztalatlan voltam, és nem tudtam két evidenciát:
- Hittem a marketing dumában.
- Nem ismertem fel, hogy ami a nagy gyártók MEO vizsgálatán megbukik, az spuri a keleti piacra - mágászik ezt a pjesti njepek!
A metebó honlap azt ígérte, hogy 48 órás szervizszolgáltatásuk van minden termékre, de nem lesz szükség rá, mert ezek a gépek ipari használatra, kurvahájgmagas qualitateminőségű csúcsszupernano hókuszpókusz, és vegyem meg tőlük, csak jól járhatok. Gondolkodás nélkül be is ruháztam vagy másfél millát, aztán láb kipörög - füstölt a beton a lábam alatt, dolgoztam ezerrel, ahogy való. De nem sokáig tudtam ezt megtenni. Egyik matabó a másik után vonult a szervizbe. Kivétel nélkül, öregem. De nem csak 48 órára sajnos. Akkor csordult ki a pohár, amikor a félmilliós kombinált gyalun garancia ideje hajnalán kevés híján három hónapon át kotlottak - egy sz@r qrva kapcsoló miatt, apám. És enélkül a gép nélkül nem létezett élet a műhelyben ücsörögve gyártottam a veszteséget miatta.
Nna, ekkor került ki végérvényesen és visszavonhatatlanul ez a fájintos márka a szívem csücskibűl - és most is azt mondom, hogy akkor törjön el a csuklóm menten, ha én még egyszer kérek számláztatni metibót. És várom, hogy lassacskán kikopjanak a műhelyből ezek a hol zöld, hol kék gyönyörűségek.Ma már nem nézem, hogy mennyi garanciát vállal a gyártó. Most legutóbb pl a Makita MLT100-as asztali körfűrészért adtam 120 ezer csilingelő magyar forintot, de b@sztam én beregisztrálni a gépet, hogy kapjak még két év garanciát rá. Ma már tudom, hogy a garancia csupán annyit ér Magyarországon, mint a mindenkori kormány mindenkori ígérete. És ez nem csak a metebóra igaz, hanem a DeWaltra, AEG-re, Makitára ugyanúgy.
-
Sanyabá
senior tag
-
pali923
aktív tag
Én arra gondolok hogy kevés rajta a súly
Ez logikusnak tűnik nekem is, de a leírásokban meg mindenhol az van, amit írtam. Még gondoltam is, hogy inkább kisebb erejű rugót veszek, legfeljebb kicsit nehezebb felemelni, mint hogy erőlködve kelljen lecsukni.
Még kíváncsi vagyok, kicserélik-e nekem a kibontott rugót... -
luciferc
őstag
Van valami titkos varázslat ragasztott köldökcsapos kötés oldására? Gondoltam melegítésre, hátha lazítja a ragasztót, de mielőtt nekiesnék inkább titeket kérdezlek.
-
mdk01
addikt
Nem feltétlen akkor kell ha púpos vagy holos az ajtó. Nekem is valszeg szükségem lesz erre a fszítőre mert megcsavarodott a tolóajtó amit csináltam és azt nem tudom hogy a csavarodást ki lehet e hozni ezzel a ketyerével. Rajtam pl. nem segít az alu fogantyú, de sztem ez a ketyere sem.
-
pali923
aktív tag
Tanácsot szeretnék kérni gázrugós franciaágy vasalat ügyben. Biztos van valakinek ebben is tapasztalata. Valamikor beraktam egy képet az ágyról, amit készítettem, Már használjuk egy ideje, de az ágyneműtartó véglegesítése csak most sikerült... volna. Ilyen vasalat van benne, vettem hozzá gázrugót is, igyekeztem a leírás szerint eljárni. A keret és a matrac együtt olyan 65 kg körül van, ehhez 1300 N-os gázrugó kellene elvileg. Ehhez képest nekem 1100-as van, de mégis alig tudom lenyomni, el akar törni a keret. Mit rontottam el?
-
thyeby
őstag
Régi restanciám a DW625 maróasztalom megépítésének bemutatása. Az irányelveket elkezdtem itt, majd összevetjük, hogy ezekből minek felel meg az elkészült asztal, s minek nem, valamint azt, hogy miként oldanám meg azt, hogy mindennek megfeleljen.
Előrevetem, hogy most nem egy fullos maróasztalt fogok bemutatni, hiszen nekem csak annyira van szükségem, hogy csapágyas rádiuszprofillal kerekítsek le rövidebb anyagokat. Mindezen által betétet sem készítettem.
Anyagválasztás:
Volt már elég szó arról, hogy miből legyen az asztal lapjának az anyaga. És méltán volt preferálva a bakelit lemez borítás - mert a vastag, tömör bakelitet ugye az ára miatt elvetettük. A bakelit nagy kopásállóságú, könnyen és simán csúszó felületet ad. Nem éltem ezzel a lehetőséggel, mert bükkfám mindig van kéznél, és néhány ilyen bükk maróasztalom már jó ideje szolgál. Nekem bevált. Ha merevítve van, nem vetemedik, igen sok munka után sem tapasztaltam még észrevehető kopást rajta (és itt arra kell gondolni, hogy csak a csattogó lepke kerekeinek mindkét oldali lekerekítéséhez évente minimum kétezerszer toltam rajta ezt az egy alkatrészt tenyérrel leszorítva), valamint megfelelően csúszik is, pláne, hogy jól beitattam paraffinolajjal.
Más keményfa is alkalmas. Tölgy, akác, legjobb a gyertyán.No, kezdjünk bele!
Első lépésben egy alkalmas vastag anyagot leszéleztem a 30-as bükkből. Aztán egyengetés, vastagolás, hosszában széltében méretre vágás. Úgy emlékszem, 26mm vastagságnál álltam meg.
Elő a felsőmarót, most sablont és egy segédeszközt készítünk. 6mm-es nyír rétegelt lemezt használtam erekre a célokra.
A DW-ről le kell csavarozni a bakelit talpat. 6 süllyesztett fejű csavar rögzíti. Ezt a bakelitet aztán rátenni egy kb A4 méretű rétegelt lemez közepére, és átjelölni a furatokat, valamit a középső nagy lyukat, ahova a vezetőgyűrűt kell majd felszerelnünk.A furatokat pontosan kell készíteni, hogy eme segédtalp semennyire se tudjon lobbanni. Alaposan zenkolunk, hogy kiálló csavarfej ne keserítse a dolgunkat majd marás közben. Felcsavarozzuk ezt az alkotást az öntvénytalpra - használhatjuk hozzá a bakelitlemezt tartó eredeti csavarokat. Ha valahol nem lett pontos a furat, akkor addig reszelgetjük, harapdáljuk, amíg késszel, két ujjal könnyen belekap minden egyes csavar a helyére.
Ez egy segédtalp lesz. Azért van rá szükség, mert éppen akkora csészét fogunk marni a kiválasztott asztallapba, mint amekkora a DW625 talpmérete - magyarul besüllyesztjük a géptalpat a fába. Nehéz lenne szép síkban tartani a fészek fenekét, ha folyamatosan arra kellene ügyelnünk, hogy miként forgassuk marás közben a talpat úgy, hogy bele ne essen a saját maga által ásott "gödörbe", így viszont nem kell majd figyelnünk semmire, csak addig tologatjuk a gépet mindenhol ütközésig, amíg maradéktalanul át nem pásztáztuk fele a marandó felületet.
Most szedjük ki a géptalpból a párhuzamvezető rögzítőcsavarjait, ugyanis sem most, sem az asztal alatt működő gépnél semmi szükségünk se lesz rá. Lesz viszont esetleg később, ha ismét kézben szeretnénk használni ezt a nagy dögöt. Eleinte rendre kipotyogtak az ilyen rögzítőcsavarok a rázkódástól munka közben, volt, amit sikerült is szerencsésen összeporszívózni munka után. (A csavar maradt, azt visszaköpte az elszívócső, de a rugója odalett.) Úgyhogy azóta ezeket szépen leszedem, és megy az M-zárolt raktárba.
Most elő a másik A4 méretű rétegelt lemezt, készítjük a marósablont. A leszedett bakelit talpbetét most is jól fog jönni, mert mérete egyezik az öntvénytalpéval. Körberajzoljuk. de nem ez lesz a kivágandó méret, ez csak "segédvonal" lesz. Miért is? Mert a sablonnak nagyobbnak kell lennie mindig, mint a marandó felület. Mennyivel? Ez nem fix differencia, a marókés szélességétől (ha úgy tetszik átmérőjétől) függ.
Jöjjön egy kis számtan:
- Tudjuk, vagy megmérjük a másológyűrű külső átmérőjét.
- Tudjuk, vagy megmérjük az egyenesmarónk külső átmérőjét. (a késélek egymástól mért távolságát)
- Nagyobbik méretből (másolókarika) kivonjuk a kisebbiket (marókés), és az eredményt elosztjuk kettővel. A marandó kontúr köré ennyivel kell tehát távolabbra vágni a vezetősablonon a lyukat. A DW625 esetében elég könnyű a dolgunk, mert szabályos köralak egy húrral csonkítva. Én szűk 0,5mm-el még ennél is nagyobbra szerkesztettem ezt a vonalat, ugyanis nincs jelentősége gyakorlatilag semmi. Nem kell tizedpontos marással pöcsölni tehát, a gépet a mart fészekben úgyis három db 6-os sf csavar tartja fixen. Viszont ha akár egy tizeddel kisebb a csésze palástja a marótalpnál, úgy vakarhatjuk a fejünket, hogy miként tüntessük el onnan a felesleget.
A számítások után berajzolhatjuk a sablont, már mindent tudunk ehhez tehát. Kifűrészeljük akár szalagfűrészen 6mm-es lappal, akár egy jobb dekopírfűrésszel. Kicsit meg lehet csiszolni a fűrészlap által hagyott "recéket", de ennek sincs jelentősége. Csupán esztétikai dolog, hogy ezeket a recéket is átmásoljuk - meg talán egy kicsit asztalosszaki becsípődés, hogy mielőtt készen vagyunk, mindig csiszolunk.
Kész tehát a sablon. Már csak fel kell alkalmas helyre csavarozni. A csavaroknak előfúrunk, a furatokat zenkoljuk. A csavar feje semennyire sem állhat ki, mert akadni fog akkor benne munka közben a marótalp.
Fontos, hogy elég helyen legyen felfogatva - ne tudjon tapodtat se elmozdulni, vetemedni majd marás közben semmilyen irányban.Leszorítjuk a leendő asztal lapot akkurátusan egy asztallapra, hogy marás közben abszolút fixen álljon, és kezdhetjük is a fészek kimarását.
Milyen mély legyen? Most ismét matekozni kellene.
- Kivesszük a szorítópatront a gépből, és beledugunk egy marószárat, amit majd remélhetőleg leggyakrabban akarunk használni. Teljesen addig dugjuk ezt a patronba, míg a hüvelyben végig ér. Túl ne érjen, mert akkor most minek csináljuk ezt az egész méricskélést? Bejelöljük jól látható színű jelölőfilctollal a kés alatt, hogy mennyire kell majd betolni a patronba, amikor dolgozni akarunk vele.
- Visszaszereljük a gépbe a (tehát mostmár maximálisan kihúzott) marószárat.
- Ütközésig süllyesztjük a marótalpat, és rögzítjük.
- Megmérjük, mennyi a távolság a maró talpa (bakelitlap nélkül, mert azt nem fogjuk visszaszerelni, hogy plusz millimétereket nyerjünk), és a kés sarka között.
- Most szerencsés esetben csak egy kivonás, és már tudjuk, hogy mennyit hagyjunk meg a maró talpa fölé a leendő asztallapunkon. De nem túl egyszerű képlet ez, ugyanis 7-8mm-t azért jó, ha meg tudunk hagyni.
Úgy emlékszem, én 9mm-t mértem ki, és csak 8-at hagytam meg. Tehát 26mm volt emlékezetem szerint az asztallap végleges vastagsága, amiből kivonva 8mm-t - 18mm mély csészét kellett marnom. De megjegyzem hozzá, hogy a rádiuszkés alsó függőleges élének a felső sarkát mértem, mivel nekem így felelt meg. Tehát a kés 2-3mm-nyi fuggőleges élét mindig az asztallap alatt hagyom, mert soha nincs szükségem erre a részre.A kimarást több menetben, úgy 6-8mm-es fogásokkal mélyítettem végleges méretére. Kb collos egyenesmaróval 5-ös fokozatú sebességre állítottam a fordulatot. Ha az ember nem rest az elszívást felszerelni már ehhez a munkához is, akkor szépen látszik is a munka során, hogy hol tartunk, különben gyakran le kell venni a gépet, mert hamar megtelik forgáccsal a félkész "tekenő".
Addig nem csavarozzuk le a sablont, míg a vájatunk feneke teljesen sík nem lesz. Ezt ki-ki fantáziája szerint ellenőrizheti. Én egy kisebb törött síküveg darabot csúsztattam, a sarkait itt-ott lenyomogatva. Figyelve, hogy simán fut-e az ujjaim alatt, és nem akad, nem billeg sehol.
Ha ez kész, akkor az érdemi munkán túl is vagyunk.Most a gép talpán a csúszóorsók furatát kitöltöttem litonzsírral, és egy kis darab nylont hozzátapasztottam. Ezt azért tettem, hogy az ide bekerülő finom por még véletlenül se juthasson a hüvelybe. Az első asztal alá szerelt B&D-vel ezt elmúlasztottam, amit az évek során azzal hálált meg a gép, hogy csikorogva, néha picit akadozva működik a lift. Nem szeret nekilódulni.
Ha jól megfigyeled, látható a képen a "saller". Apróság, de meghálálja a figyelmességet, tapasztalatból tudom.
A talpat a helyére fogató három furat jó, ha minél pontosabb. Érdemes most néhány percet áldozni akkurátusan a jelölésére, kifúrására. A láncfűrész reszelőjével addig igazítgattam óvatosan, míg minden egyes csavart könnyedén, két ujjal a menetbe nem tudtam kapatni. Sok aspektusból is fontosnak tartom ezt a lépést, de nem részletezem a gyengébbek kedvéért. Néhány másodperces kalibrálásról van szó, amit kár szerintem kispórolni - szerencsés esetben 1-2 reszelő húzásról van csupán szó.
Mostmár bele kell illeni a gépnek. és tabilan kell tartani azt a helyén a csavaroknak.
De még nem szereljük be, most következik a merevítések felragasztása.
Itt az a lényeg, hogy most kereszt száliránnyal történjen a merevítés, hogy ne tudjon teknősödni, csavarodni az asztallap az idők során. Megjegyzem, hogy amikor kigyalultam az asztallapot, néhány napra kénytelen voltam félretenni ezt a projektet. Ennyi idő elég is volt hozzá, hogy teknőssé görbüljön, pedig jó nagy súlyt (vagy ötven kilót) tettem rá, hogy nyomassam, amíg ismét elővehetem. Kénytelen voltam a vastagoló gyalun véknyítani rajta, hogy helyrehozzam a hibát. Azóta viszont kiváló sík ez az asztallap, ennyi merevítés biztonsággal megtette a dolgát. (Jobb szélen azt a keresztirányú lécet nem merevítésnek szántam, hanem oda lesz szerelve a kapcsoló.)
Felszereltem a már kész asztallapot egy barkács munkapad (valami 3-4 ezer forintba fájt, ez egy tecsógazdaságos darab) lábaira, és applikáltam az elszíváshoz egy csonkot, hogy később csak egyetlen kényelmes mozdulat legyen rátapadni a gépre a porszívóval.
A gép elkészült, így néz ki teljes pompájában:
Látható itt két dolog is, ami szót érdemel még:
- Kaptam ajándékba jimy_l kollégától egy ostort a porszívócső magosban tartásához. Itt most újfent megköszönöm Neki, nagyon hálás kiegészítő, ajánlom mindenkinek a figyelmébe, aki kézi gépekre szeretne porelszívást. (A Domino, a Rotex, a rezgőcsiszoló használatakor észre sem veszem, hogy ott a cső is - míg nem volt meg ez az egyszerű, de nagyszerű segédeszköz, bizony gyakran nem használtam inkább porelszívást, mert akadt a cső, leesett a cső, nehéz volt a cső. Ez egy sereg hátránynak elébemegy.)
- A forgácselszívó felülről csinálja marás közben a vákumot. Így gyakorlatilag megszűnt a por. Kerül valamennyi mellé, mert az elszívás így is "csak" úgy 90 %-os, de az inkább forgács. A finom port még jobb arányban magába szívja az egyszerre használt két porszívó - és ez a finom por a gyilkos, nem a forgács.Végül egy példa, hogy milyen amorf alakzatot is lehet ilyen pici asztalon nagy rádiusszal marni mindenféle vezetővonalzók, és egyéb bizbaszok nélkül - pusztán a csapágyra hagyatkozva.
No, tudnék én reggelig is dumálni még. Ígértem is, hogy kivesézzük, mi lehet még hasznos, hogy mégtöbb elvárásnak megfeleljen ez a szerényke alkotásom, de talán így is sokat a fórum nyakába ömlesztettem egyszeribe. Viszont a lelkem megnyugodott, hogy ez az írás már nem csak egy sokszor ismételgetett ígéret...
Tulajdonképpen az egész asztal építése alig több mint egy órát igényelt. Több idő volt leírni, mint megcsinálni.
(Már nincs erőm a helyesírás ellenőrzésére, ha hemzsegne a hibáktól, húzgáljátok alá pirossal, esetleg szidjatok, de kidőltem.)
-
ViktorSz
tag
Idén "kényszerűségből" voltam ács-segédmunkás is...és egy hasonló vasalattal,mint a tolóajtókon,összehúztunk vele egy kisebb templom tetőszerkezetét(a kaki majdnem beugrott a gatyába,mikor recseg-ropog feletted minden
).Annó rosszul tervezték meg az egész tetőt,ezért ha ezt nem csináljuk meg rajta,akkor a tető nyomott volna egy spárgát+szerintem a plafonon lévő boltívek is beszakadnak.
-
epmd
tag
válasz
ViktorSz #18007 üzenetére
persze hogy ezt mondják!
nemrég csináltuk tolóajtós szekrényt ,ajtó mérete 250x120! Forestes Fiona fogantyúval két oldalt ,és nem volt semmi hasa se az ajtónak! Ha veszel két 1600 ft-s fogantyút akkor ugyan ott vagy mint a feszítő,és akkor még mindig nincs rajta fogantyú!
-
ViktorSz
tag
Köszönöm a gyors válaszokat,bíztam ebben a vasfűrészes dologban,de nem voltam benne biztos.Amúgy nem feltétlenül akarom ezeket rárakni,csak ha nagyon muszáj,mivel 12 db ajtóról lenne szó,vmelyikre 2 is kell a nagykönyv szerint,szal nem túl olcsó megoldás,az biztos.
Egyébként én azt szűrtem le,hogy az aluvasalat(fogantyúk,lezárók) nem váltja ki az ellenhúzót(sőt,ebben biztos vagyok)
Új hozzászólás Aktív témák
- iPhone topik
- Assetto Corsa EVO
- Fujifilm X
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Autós topik
- Szerkesztett és makrofotók mobillal
- Futás, futópályák
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- Eredeti Lenovo 300W töltők - ADL300SDC3A
- Huawei Nova Y70 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Dell Latitude 5320 - i5-1145G7 I 16GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest