Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61001) York válasza qqzs (#60998) üzenetére


York
tag

Alapvetoen nem rossz a szogletes forma (nekem is az van).
Az elso problema, hogy falsot sziv azaz a doboz nem zar teljesen, a masik meg, hogy alacsony a doboz.
Itt van par videom a kulonbozo variaciokrol amiket keszitettem (az utolso van most):
https://www.youtube.com/watch?v=883LWRZGWnM
https://www.youtube.com/watch?v=pzq9po9Qnr4
https://www.youtube.com/watch?v=8cqQ964qQlY

(#61002) ViktorSz válasza fogtunder (#60995) üzenetére


ViktorSz
tag

Igazad van az "erősebbel" kapcsolatban,annó nem az általad belinkelt változattal versenyeztettem,hanem ezzel:https://felsomaro.arukereso.hu/makita/rt0700cx2j-p195095453/
Ezt benéztem...
Na de nem is egy kategória,csak hogy kimentsem magam :)
Egyébként,hogy mondjak valami rosszat is róla,az átlátszó talpat valami kiba..ott gyenge anyagból csinálták,nem akarom elhinni,hogy voltak képesek ilyen hulladékra megcsinálni,a legapróbb forgács is képes bele csinálni 1mm mély árkokat,ami blapnál még nem okoz fennnakadást,viszont a tömörfában okozhat olyan sérülést,amit nem győzök kicsiszolni.
Bakker az anyagválasztás okozott volna 2000 ft +t a végtermék árában,de ennek ellenére is ebből a hulladékból voltak képesek kiadni eme remek terméket,nem is értem... :))
Minden más tökéletes,ezért is vagyok kiakadva,hogy ilyen minimális befektetéssel képesek voltak így elcseszni egy ár/érték arányban, közel tökéletes cuccot ..

(#61003) ViktorSz válasza zsero (#60991) üzenetére


ViktorSz
tag

Túlbonyolítod...az ajtóréses-fugás dolog ebből a szempontból "nem számít"(egyébként annyiból fontos,hogy kintebb áll a pántnál az ajtó annyival,hogy a tip-on miatti +kiállásnál úgy lesz a teljes frontfelület síkban).Na most sok a dolgom és hirtelen nem tudom elmagyarázni részletesen/pontosan.
Rajtad egy bemutató-videó segítene,hogy mi a különbség a kétféle verzió között :)
Ha holnap lesz időm ,belinkelek egyet.

(#61004) ViktorSz válasza ViktorSz (#61003) üzenetére


ViktorSz
tag

Na most csináltam egy" komoly " videót,hogy miért is szar a rugós-tiponos verzió(van itt a műhelyemben egy ilyen ajtó),de a rendszer nem fogadja el a videót,csak a sima képet,szóval nem tudtam most hirtelen feltölteni és csak miattad nincs kedvem valami tárhelyes baromsággal tökölni :)
Biztosan létezik valami tecsős videó hozzá,keress rá!

(#61005) zsero válasza ViktorSz (#61004) üzenetére


zsero
aktív tag

Felrakod Wetransfer-re? Vagy Vimeo, Youtube?

[ Szerkesztve ]

(#61006) oszikapecs válasza qqzs (#60998) üzenetére


oszikapecs
újonc

Azért két dolog gyanus nekem :) a ciklon aljánál nincs véletlenül egy kis perem? esetleges a ciklon belső felét érdemes nagyon megnézni elég tiszta-e, le tud csúszni rajta a szemét? és a harmadik : a sok műanyag nem töltődhet fel sztatikusan? esetleg valami kis földelés megoldás? :)

(#61007) Winner_hun válasza qqzs (#60998) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem fals levegő szívásakor jött elő ez a probléma - végül a ciklon dobozhoz való csatlakozásánál körbeszilikonoztam, a probléma megszűnt. 1 havi folyamatos csiszolás után (szalag + excenter) néztem meg a porszívóban hogy mi a helyzet, nagyon minimális por volt csak benne. Hulladék bútorlapból készítettem egy jó nagy dobozt (60 literes kukát összeszívta a porszívó ha tesztelésnél befogtam), az illesztéseknél duplán van szilikonozva, a tetején ablaktömítő gumi van, teljesen jól működik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#61008) thomgrande válasza Winner_hun (#61007) üzenetére


thomgrande
tag

A kuka is jó csak kell beépíteni egy rugó terhelésű szelepet.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#61009) fogtunder válasza ViktorSz (#61002) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Persze, nem egy kategória, se teljesítményben, se méretben, se árban.
Az általad is linkelt makita a direkt konkurencia, annak ugye van szögmaró feltétje, de finombeállítása meg macera, meg azért a plusz 200W az itt már arányosan elég nagy különbség. A plexit max cserélem majd, de köszi az infót.
Pont most szóltak, hogy tudok menni érte, a hétvégén majd kipróbálom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#61010) kavalkád válasza qqzs (#60998) üzenetére


kavalkád
aktív tag

az az ikeás doboz alacsony ehhez.

(#61011) qqzs


qqzs
őstag

Gondoltam en is az alacsonysagra. Sehol nincs szilikon vagy extra tomites de ez a samla doboz olyan legmentesen zar hogy majdnem behorpad ha befogom. De korbe szigetelek mindent megnezem mennyit javit. A b terv egy 200 literes esovizgyujto zold edeny. Az mar eleg mely lesz.
Amit nem ertek hogy a ciklon belso fuggoleges csove a tolcser kozepeig er csak le. Ezert porgo cucc hamarabb talalkozik a kimeneti nyilassal minthogy kiessen alul. Nem kene fuggo bekso csonek belenyulni a gyujto tartalyba? Vannak azok a videok ahol a hordo oldalan van a bemenetes a teto kozepen a kimenet es azok is tok jol mukodnek azaz a tartaly maga a ciklon. Lehet a esovizgyujtobol olyat kene csinalni? Vajon a finom port foleg csiszolaskor mi keszteti arra hogy a tartalyban maradjon?

Eladó: GTS450

(#61012) thomgrande válasza qqzs (#61011) üzenetére


thomgrande
tag

samla doboz olyan legmentesen zar hogy majdnem behorpad ha befogom
Ha olyan légmentes lenne akkor már behorpadt volna a befogáskor.

Nem kene fuggo bekso csonek belenyulni a gyujto tartalyba?
A függő cső átmérő 55mm a tölcsér alsó átmérő max 70mm. Ha ezen kiérne, lenne egy 7,5mm-es széles gyűrű ami roppant kevés lenne a forgácsnak. A hatásosságáról nem is beszélve.

A hordós megoldások is jók de ott is figyelni kell a tömítésre a hordó oldalán bemenő csőnél.
Nézzél sok-sok videót.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#61013) Winner_hun válasza thomgrande (#61008) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sajnos a tömítettséggel is mókolni kellett, nem is volt 100%-os szerintem. Ilyen szelep hirtelen nem volt látótérben.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#61014) Caldera1


Caldera1
tag

Sziasztok. Nekem pár napja érkezett meg a ciklonom, de még nem tudom milyen tartálya legyen. Egyelőre az elszívóhoz a csőrendszert építem ki. Vettem hozzá földelő kitet a JET-től, ehhez van 15m réz drót. Az elszívótól rugalmas cső megy a 45 fokos könyökbe. A földeléshez a drótot az elszívóhoz kapcsolva kezdjem? Mert olyasmi rémlik, hogy a ruhalmas cső (IGM-es amúgy) nem tud feltöltődni elektrosztatikusan. (??) Illetve az Y elágazásoktól is rugalmas cső megy az adott géphez. Ezért minden géphez el kell vinnem a földelést, vagy elég a leágazásnál a zsiliphez kapcsolnom? 👀


(#61015) mdk01 válasza Caldera1 (#61014) üzenetére


mdk01
addikt

Ilyen elszívó csöveket hol vettél? Mármint a merevet és az idomokat?

(#61016) tfe válasza mdk01 (#61015) üzenetére


tfe
tag

Azt nem tudom, hogy ő hol vette, de nekem pont ugyanilyenek vannak az igm-től (kenntech-nél is meg tudod venni ugyanazt)

(#61017) tfe válasza Caldera1 (#61014) üzenetére


tfe
tag

> Ezért minden géphez el kell vinnem a földelést

Izé, hacsak nem kettős szigetelésű gépekről van szó (nem), akkor már ott van a földelés bennük. A PVC csövek helyett szerencsésebb lett volna egy fém légtechnikai cső, azt rendesen lehet földeni.

(#61018) Caldera1 válasza mdk01 (#61015) üzenetére


Caldera1
tag

Ami fekete színű: Y elágazás, 45 fokos cső az IGM-től vannak. A fehér csövek légtechnika boltból.

(#61019) Caldera1 válasza tfe (#61017) üzenetére


Caldera1
tag

Ok, ebben igazad van. De örülök, hogy egyáltalán találtam csóvet. :((
Legalábbis én állandó bajban vagyok, ha egy-egy géphez kell csatlakoztatnom, akár porszívót, vagy a forgácselszívót. Vagy kicsi, vagy túl nagy, de pont megfelelő méretűt lehetetlenség neten rendelni.
Amúgy úgy vettem a fehér csöveket, hogy az Y elágazást a légzsilippel bevittem egy légtechnikai boltba, hogy keresek hozzá csövet. Azt mondja az eladó: ilyen náluk biztos nincs, ami passzolna. Jó, mondom, de legalább nézzük meg mi van és próbáljuk rá. És az eladó legnagyobb csodálkozására sikerült pont rápasszolót találni. :D

(#61020) Caldera1 válasza tfe (#61017) üzenetére


Caldera1
tag

Egyébként fém csövet én nemigen láttam YT videókon kis műhelyekben. Volt munkahelyemen valóban fém csövek voltak, de ott is volt az elágazásoknál földelés, de annyira már nem emlékszem hogy ez hogy volt megoldva, de az biztos, hogy nem volt földelve az egész csőrendszer.

(#61021) Caldera1 válasza Caldera1 (#61020) üzenetére


Caldera1
tag

Egy lehetséges opció:

Csak egy rövid szakasz földelt :F

[ Szerkesztve ]

(#61022) Caldera1 válasza thomgrande (#61008) üzenetére


Caldera1
tag

Ilyet hol lehet venni? Gondolom tartálymérettől függ milyet kell használni…

(#61023) thomgrande válasza Caldera1 (#61022) üzenetére


thomgrande
tag

Amit beraktam az házi készítésű. Rendelhetőt csak ezt találtam.
Méretnek nem hiszem hogy van jelentősége. Az összeroppanást akadályozza meg.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#61024) Caldera1 válasza thomgrande (#61023) üzenetére


Caldera1
tag

Köszi.

(#61025) thomgrande válasza Caldera1 (#61024) üzenetére


thomgrande
tag

Ha esetleg van 3D nyomtatós ismerősöd. 1 2 3

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#61026) mdk01


mdk01
addikt

Igen köszi, közben megtaláltam.

@Caldera: Ez sima PVC cső amit bármelyik légtechnikás boltban kapni?

(#61027) tfe válasza Caldera1 (#61020) üzenetére


tfe
tag

Izé. A fém csövet bőségesen elég egy ponton földelni, tekintve hogy vezető. Max annyi kell, hogy a csatlakozó idomok tipikusan valami gumis szigeteléssel csatlakoznak, szóval simán át kell kötni az egyik csőszakaszt a másikra, illetve az idomokra.
A PVC-t pedig teljesen felesleges bárhol földelni, mert úgysem képes levezetni a sztatikus feltöltődést.

Én részemről fém légtechnikai csövet vettem.

(#61028) Caldera1 válasza mdk01 (#61026) üzenetére


Caldera1
tag

Szerintem bármelyik légtechnikánál kapható.

(#61029) qqzs


qqzs
őstag

Ez a foldeles mennyire fontos? Igaz nem ment nyolc oraban de en nem talalkoztam meg problemaval 5-6 meter hosszon. Spiral drotos hajlekony csona nagy resze a tobbi atlatszo pvc cso

Eladó: GTS450

(#61030) tfe válasza qqzs (#61029) üzenetére


tfe
tag

Hobbi méretekben talán annyira nem. Ipari méretekben a fűrészpor/levegő elegy fel tud robbanni (hasonlóan, mint a liszt/levegő keverék)
Mindenesetre ártani biztosan nem árt, ha földeled a csöveket. Persze mezei műanyagot annyi értelme van földelni, mint egy marék lepkének a relativitáselméletet magyarázni, ezért is hasznlnak jobb helyeken fém csöveket :)

[ Szerkesztve ]

(#61031) balwee


balwee
csendes tag

Sziasztok!
Front méretezéssel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Adott a képen lévő korpusz, erre szeretnék össz. 4 ajtót (ráütődő). Próbáltam utánaolvastatni a méretezésnek, több helyen láttam, hogy mindkét méretből 3-3 mm-t kell levonni, így a felső két ajtó mérete 722*1306 mm, az alsó 2 ajtó mérete pedig 722*661 mm lenne (a korpusz szélétől a köztes lapok középvonaláig vannak a méretek a képen). Illetve a frontoknál van valami ökölszabály a fenékfurat és a lap szélének távolságára? A blum progi szerint 7mm-re kellene a furat szélét tenni a lap szélétől, a furat középpontja így 24,5 mm-re lenne (ez lehet csak azért, mert 0-ás fugát állítottam oldalra és a lap méretét vettem csak kisebbre 3mm-el?).

(#61032) hzsolee válasza Caldera1 (#61021) üzenetére


hzsolee
őstag

Szerintem a vezeték belemegy a csőbe. Kívül kb nulla értelme rákötni. Amúgy ez így elég béna megoldás...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#61033) Caldera1 válasza hzsolee (#61032) üzenetére


Caldera1
tag

Mert miért? :F
Érdekes, mert kb. tízből kilenc videót, amit néztem PVC csövet használ.
[link]
A te rendszeredről mutatnál képet?

[ Szerkesztve ]

(#61034) hzsolee válasza Caldera1 (#61033) üzenetére


hzsolee
őstag

Nem a pvc csővel van a gond, hanem ezzel a megoldással. Annak mi értelme, hogy összeköti a műanyag gégecsöveket 20 centi dróttal? Azok amúgy ugyanúgy feltöltődnek mint a pvc? Szerintem azok ugyanúgy viselkednek mint a pvc. Lehet tévedek.
Nekem nincs ilyen rendszerem, de mikor nálam téma volt ez, akkor olyan videót láttam, hogy a földelést végighúzta a csövön belül az egész rendszeren így levezetve az esetleges töltést. Amúgy villamos végzettségem van, 97%-ban megmondom mi ráz, mi nem :DD

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#61035) zonusz válasza hzsolee (#61034) üzenetére


zonusz
tag

Bocs, ha jól látom az összekötött vezetékek - mind a három - bemennek a műanyag csövekbe, gondolom ott belül mennek végig.

[ Szerkesztve ]

(#61036) hzsolee válasza zonusz (#61035) üzenetére


hzsolee
őstag

Bocs, ezzel kezdtem a mondandóm 2 hsz-el előbb... :DD
A bénaságot arra értettem, hogy tök felesleges kilyukasztani a csövet és kívűl összekötni. Simán végighúztam volna idomon keresztül. Ha mindenáron így akarja a bilincs alatt is kihozhatta volna. Nem egy földkábel... :D

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#61037) ViktorSz válasza balwee (#61031) üzenetére


ViktorSz
tag

Ha oldalra 0-ás fugát állítasz,akkor középen 6mm-es résed lesz.
1,5-1,5 fuga maradjon a széleken és a pántközép pedig legyen 22,5mm.
Egyébként az ajtók méretei jók.
Még amire figyelned kell,hogy ha 2mm-es ABS-sel csináltatod,akkor a fenék/tető 1454 legyen.

(#61038) zonusz válasza hzsolee (#61036) üzenetére


zonusz
tag

Részemről csak a bocs marad. :W

[ Szerkesztve ]

(#61039) hzsolee válasza zonusz (#61038) üzenetére


hzsolee
őstag

Részemről meg mindenki úgy csinálja ahogy akarja :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#61040) balwee válasza ViktorSz (#61037) üzenetére


balwee
csendes tag

Köszönöm! A korpusz már kész igazából, ezek kész méretek, az ajtónál is kész mérettel számoltam (tehát már benne a 2mm-es élzárás is).

(#61041) qqzs


qqzs
őstag

En meg szürke lefojocsovet terveztem hasznalni. De most elbizonytalanodtam. Az elszivon 100as bemenet van de a ciklonom 60-as. Igy nincs ertelme 100as vegig es a gyorsabb legaram nagyobb szivoerot is eredmenyez (?)

Eladó: GTS450

(#61042) thomgrande válasza qqzs (#61041) üzenetére


thomgrande
tag

Kezdem elveszteni a fonalat. Ezt a kis ciklont egy zsákos forgácselszívóval használod?

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#61043) qqzs válasza thomgrande (#61042) üzenetére


qqzs
őstag

180m3/ora 1100w 100mm csatlakozas

Eladó: GTS450

(#61044) thomgrande válasza qqzs (#61043) üzenetére


thomgrande
tag

Ne legyen igazam de ez kiépített csővezetékes renszer elszívására nem megfelelő. A normális zsákos elszívóknak 900-1200m3/óra a légszállítása. A 100-as cső leszűkítése a ciklonhoz nem tesz jót a hatékonyságnak.
A kis ciklon az a porszívókhoz alkalmas ahol nagyobb a vákum kevesebb a légszállítás. A por fűrészpor leválasztására kell hogy ne jusson el a porszívó szűrőjéhez hogy evvel csökkentse a porszívó hatékonyságát. A kis ciklon a gyaluforgács elszíváshoz nem a leg ideálisabb.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#61045) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Kés nyeléhez szeretnék fa kockákat feketére festeni. Stabilizálni szeretném gyantában, de előtte szeretném ha valamibe beáztathatnám ami nem csak felületén teszi feketévé hanem legalább 3-5mm mélyen mivel csiszolnom kell. 30x30x30mm cseresznye fakockáról beszélünk. Vákuum pumpám van, szóval az segíthet a beeresztésben.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#61046) tfe válasza daninet (#61045) üzenetére


tfe
tag

Miért nem csiszolod a pácolás _előtt_ ?
Ha pedig a végeredmény kellene hogy fekete legyen, akkor miért nem az epoxit színezed ?

(lehet hogy valamit félreértettem)

(#61047) qqzs válasza thomgrande (#61044) üzenetére


qqzs
őstag

Rendszer alatt mit ertesz? Nem ipari meretu muhelybe kell ahol egyszerre tobb vegpont szivasa kell. Szerintem a sok legkobmeter oda kell inkabb. CNC jellegu 60-as sikmarofej vagy 200mm vastagolo/gyalugep a max terheles es siman elszivja. Kb 3-4x erosebb mint egy karcher 5-os porszivo. Lehet tul kicsi a ciklon ehhez, bar a yt videokban nagyobbakhoz is kb masfelszer ekkorat raknak. Holnap probalom ki a korbeszigetelve a dobozt vagy osszerakom a nagy esovizgyujtot oldalbemenettel igy a hordo lesz a ciklon.

Eladó: GTS450

(#61048) AIex


AIex
tag

Sziasztok !

Ismerősnek készül egy beépített szekrény, a frontok lam.forgácslapból lennének, fehér színben.

A frontokban annyi instrukciót kaptam, hogy akril, illetve magasfényű frontot nem szeretnének, amúgy döntsem el én.

Korpusz fehéret frontnak nem szeretnék, illetve annyira gyöngyprégeltet sem. Jégfehér fantázia nevű jó lehet erre a célra, vagy ugyan azt kapom, mintha korpuszfehéret választanék, csak a "neve" más ?

Illetve Pfleiderer lapjai ajánlottak, vagy sem ? Eddig Kastamonu illetve Egger lapokhoz volt csak szerencsém.

Előre is köszönöm ! :R

(#61049) thomgrande válasza qqzs (#61047) üzenetére


thomgrande
tag

Forgácselszívó: nagy légszállítás kis vákum nagyobb cső átmérő.
Porszívó: kis légszállítás nagy vákum kisebb cső átmérő.
Ezeket nem célszerű keverni a hatékonyság csökkenés miatt.
Ha megcsinálod a hordós megoldást jól és nem csökkented le az átmérőt akkor az jó lehet. Ez a kis ciklon ez porszívóhoz alkalmas.
Ez az én véleményem nem szakvélemény. Legyen szerencséd.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#61050) tfe válasza AIex (#61048) üzenetére


tfe
tag

De tényleg, erre mit mondjon bárki ?
Küld el őket valami lapszabászatba, hogy válasszák ki az anyagot. Ha ismerős, akkor pláne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.