Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41001) epmd


epmd
tag

Ez a csiszológép tetszik [link]. :)

(#41002) epmd válasza troland26 (#40975) üzenetére


epmd
tag

Bosch árusítókat kellene megkérdezni hátha tudnak szerezni.

(#41003) thyeby válasza epmd (#41001) üzenetére


thyeby
őstag

:Y

Ne ülj már fel ezeknek a génhibás marketingeseknek!

Tegyenek rá egy 60-as papírt, és ismételjék meg ezt a mutatványt szálkás fosznideszkán.

A volt lidis csiszolómmal (amit az ússágba úgy mutattak be, hogy Dzsekicsán is ezzel csiszol) a frissen fellocsolt korcsolyapályát úgy tudom felpolírozni négyezres polírpapírral, hogy a hímtagommal vezetem a gépet. :U

Több fa van, mint asztalos!

(#41004) Soká válasza Kiscsőke (#41000) üzenetére


Soká
senior tag

Ebben igazad van, én most elsősorban a Parkside gépekről beszéltem. És arról is részben múlt időben mert sajnos mi magyarok, visszaélve a nyugatiak bizalmon alapuló kereskedelmi szokásaival, már lelohasztottuk azt a kedvet, hogy itt is megteremtsék azt a kultúrát. Mindig szomorúan látom amikor a "jó magyar" szemfülességre hivatkozva visszaél a bizalommal.

(#41005) #24862976 válasza Soká (#41004) üzenetére


#24862976
törölt tag

...és fel van háborodva, mikor hallja, hogy minket is balkániaknak néznek!

(#41006) unreg1 válasza thyeby (#41003) üzenetére


unreg1
tag

Pedig van benne valami.

Nekem volt szerencsém dolgozni egy ilyennel, egészen más dimenzió. Az árát viszont ne akard tudni.

(#41007) Skillet válasza Skillet (#40993) üzenetére


Skillet
addikt

Nincsenek szombaton, csak a gugli szerint :U
Volt egy felesleges köröm.
Mindegy... pár kép egy remek konyhabútor fiókjáról:
KATT
KATT
A szerkezet blum, de kapott egy kis osb-t, hogy legyen benne valami "jó" is :DDD
Sajnos a többi dologról nincs képem, pedig az egész kegyetlen :DD
Újra linkeltem a két képet. Ha nem sikerült megnyitni, szóljatok.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41008) Soká válasza Skillet (#41007) üzenetére


Soká
senior tag

Látod, ezt lefotóztad, a hibás makitát meg nem...

(#41009) Skillet válasza Soká (#41008) üzenetére


Skillet
addikt

Hidd el nekem, hogy nem fotózható a hiba, szerintem nem lehet látni, én nem látom. Hétfőn viszem a gépdepo-ba. Retkes gugli jól kicseszett ma velem.
De áll, hogy megtekinthető a gép. Ha budapesti vagy, most hétvégén még összehozhatjuk.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41010) Soká válasza Skillet (#41009) üzenetére


Soká
senior tag

Köszönöm, de ennyire azért nem vagyok lelkes :) De magát a hibás munkadarabot talán le tudnád fotózni... (nem fontos...)
Én azért szoktam telefonálni indulás előtt, mert jártam már így mint Te. sajnálom.

[ Szerkesztve ]

(#41012) unreg1 válasza Skillet (#41007) üzenetére


unreg1
tag

Bocs, nem akarok nagyon kioktatónak tűnni, de osb-t nem raknék fiókfenéknek, már száraz állapotában is hajlamos szálkásodni, de ha kap egy kis vizet, akkor pláne.
Nem nagy összeg, de inkább most cseréld ki, mielőtt a tulaj egy év múlva átkozódva felhív.

A fiók feletti összekötő élzárásán sem spórolnék, mert kihúzza a fiókot és elég látványosan ott virít.

(#41013) Skillet válasza Soká (#41010) üzenetére


Skillet
addikt

Már nem foglalkozom vele, hétfőn viszem vissza, össze van készítve. Kerestem én az oldalukon a nyitva tartást, elérhetőséget, de semmi... utána úgy voltam vele, hogy gugli biztos jól tudja. Hát nem. Majd hétfőn mondom is nekik.

(#41011) local1
Passz. Azóta is ezen agyalunk... de nem értem az egészet. Blum fiók osb lappal? :D akkor miért költött ilyen fiókszerkezetre? A bútoroknak nincsen hátfala, emiatt az egész nyeklik nyaklik. 60-as a korpusz és rá van rakva egy 60-as munkalap :Y
Élzárás több helyen hiányzik. Több szekrény elemnek közös az oldalfala... szerintem tudnám még sorolni, de ezt látni kell. Erről eszembe is jutott valami, mindjárt megkeresem.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41015) unreg1 válasza Skillet (#41013) üzenetére


unreg1
tag

Most látom, hogy félreértettem, azt hittem te csináltad és büszkélkedsz, akkor felejtsd is el a jótanácsaimat. :DDD

(#41016) Skillet válasza Skillet (#41013) üzenetére


Skillet
addikt

KATT
KATT
KATT
Szóval egy konyhabútor mosogatójának munkalapja elfogyott rendesen. Gyakorlatilag szétrohadt. Sosem láttam ilyet azelőtt, meg azóta sem. Papír vékonyságúra fogyott el. Az egyik képen látszik a mosogató leszedett tömítése... és még valami kék fólia is :D hát a kék fóliát nem igazán szedte le a mosogatóról a szaki, mielőtt a tömítést felragasztotta. Tehát a fóliára rakta a tömítést. Így az idővel szépen elvált a mosogatótól és mindenhol folyt befelé a víz a szekrénybe, meg ugye a munkalap... :D

Ha már... a mosogató helyének kivágása után be szoktam kenni szilóval a munkalap nyersen maradt részeit... van rá okosabb megoldás?

(#41015) unreg1
:R

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41017) thyeby válasza Skillet (#41007) üzenetére


thyeby
őstag

Uramisten!

Olyan nekem ez a Blum-OSB párosítás, mint ha egy S osztályú Mercedesbe beleerőszakolnánk egy Suzuki Liana üléshuzatot, és vágnánk szőnyeget bele linóleumból. Jóazúgy!

Több fa van, mint asztalos!

(#41018) raidx válasza ZsoltG60 (#40956) üzenetére


raidx
őstag

A kedvencem:[link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41019) epmd válasza thyeby (#41003) üzenetére


epmd
tag

Nem dőlök be nyugi,úgy sosem veszek drága gépet,hogy nem próbálom ki előtte valahogy.Mondjuk az miért elképzelhetetlen hogy egy cég össze tud rakni egy normális csiszológépet? :)

(#41020) epmd válasza Skillet (#41016) üzenetére


epmd
tag

Restaurálod? :)

(#41021) unreg1 válasza Skillet (#41016) üzenetére


unreg1
tag

a mosogató helyének kivágása után be szoktam kenni szilóval a munkalap nyersen maradt részeit... van rá okosabb megoldás?

Ha lelkiismeretesen kikened, akkor ez a legjobb. Én felül, körben is végig szoktam húzni, ahol ráül a mosogató, hogy még eszébe se jusson befolyni.

(#41022) Skillet válasza thyeby (#41017) üzenetére


Skillet
addikt

No igen. Amikor megláttam... nem hittem a szememnek. Aztán arra gondoltam, ha már így alakult, biztos toltak rá valami kövér lakkot, hát megtapogattam. Sprőd az, szálkás ;]
De jövő héten fotózok még, mert van ott pár okos megoldás :B hátha ötletet tudtok meríteni belőle :C

(#41020) epmd
Ahogy a kép dátumát elnézem, ennek már 10 éve.
Kizárólag a mosogató maradt meg belőle... meg talán két pár fióksín.

(#41021) unreg1
Rendben, akkor marad a sziló.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41023) Szalmakutya


Szalmakutya
tag

Van egy szép darab vörösfenyő deszkám, olyan 2m x 40cm-es, 5 centi vastag, műszárított. Kérdés, így ahogy van, egyben, tudom asztal/pult tetejére használni, vagy vetemedni fog? Szóval fel kell vágni kisebb darabokra és táblásítani, vagy jó lesz így? Nyilván szebb így..

(#41024) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok,

ismét kérdésem lenne, de ezúttal kettő is :)
Az egyik, hogy lenyíló ajtóhoz keresek vasalatot. Milyet érdemes venni? Illetve jól gondolom hogy ahhoz még kell pillérpánt is?

A másik kérdésem ablak szigetelés témában lenne, hogy hol lehet ilyen szigetelő csövet kapni ami a bemart nútba nyomható?

(#41025) raidx válasza Szalmakutya (#41023) üzenetére


raidx
őstag

Nézd meg a lambéria hátulját és annak analógjára pár hosszanti bemetszést alkalmazva mardhat egybe is. Ha beles fa, akkor táblásítás. De a bél maradjon ki.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41026) jimy_l válasza Pulsar (#41024) üzenetére


jimy_l
tag

Hali!
Ha olyan a hely akkor a sima kivetőpánt is jó, egy gázrugóval.
Szilikon bolt.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#41027) jimy_l válasza Szalmakutya (#41023) üzenetére


jimy_l
tag

Vágj, vagy marj a leendő aljába hosszanti nútokat, ragassz bele akár bükköt is, rejtett marással tehetsz bele párat keresztben is. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#41028) unreg1 válasza Pulsar (#41024) üzenetére


unreg1
tag

Nekem a Hafele felnyíló olló vált be, használható lenyílásra is. Állítható az ereje, azért szeretem.

Nem pillérpánt kell oda, hanem a hagyományos 90-110 fokos rázáródó kivetőpánt.

(#41029) Szalmakutya válasza jimy_l (#41027) üzenetére


Szalmakutya
tag

Aha. Milyen mély nútok kellenek egy 5cm vastag fába?

Azt hiszem, bél nincs benne, már ha jól értem, mi az hogy bél. A szélén van sokkal világosabb rész egy csíkban, azt úgy is hagynám.

(#41030) yooccoo válasza Skillet (#40993) üzenetére


yooccoo
aktív tag

a gépdepo mogyoródi úti szervíze hivatalos garanciális szervíz, ott helyben javítják
amúgy bármelyik makita kereskedőhöz be tudod vinni, nem kell utazgatnod
annyi, hogy akkor a fehérvárra oda-vissza postázás idejével növekedik a javítás határideje
a makita szervíz amúgy 1, nagyon max 2 munkanapon belül megjavítja a gépet

(#41031) mdk01 válasza Skillet (#41022) üzenetére


mdk01
addikt

Yooccoo hsz. alapján jutott eszembe hogy valójában ide küldik hozzánk Szfvárra a szervízbe. Ha nem lesz senki Bp. aki megnézze neked én megnézem itt Szfváron és ha úgy alakul beadod nekik itt helyben. Utána már fel tudják küldeni neked bármelyik üzletbe.

(#41032) Eagl3 válasza unreg1 (#41028) üzenetére


Eagl3
veterán

Ehhez rugos vagy rugo nelkuli pantot hasznalsz?

Ez egebkent nem a Forest Duo vasalata?

[ Szerkesztve ]

(#41033) mdk01 válasza Eagl3 (#41032) üzenetére


mdk01
addikt

Ez egebkent nem a Forest Duo vasalata?

De az is ilyen, lehet tök ua.

(#41034) Skillet válasza yooccoo (#41030) üzenetére


Skillet
addikt

Beviszem a gépdepo-hoz, hogy minél előbb kész legyen. Ők már csak nem postázzák a központi szervizbe, hanem maguk javítják. Mondjuk kíváncsi leszek, mit lehet ezen javítani. Azért itt több érdekesség is akad.

(#41031) mdk01
Köszönöm a felajánlást :R
Kiesik nekem nagyon. Holnap beadom itt a budapesti szervizbe, aztán remélem hamar megoldják. Majd írom a fejleményeket.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41035) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!

„French polish” -hoz milyen rongyot használjak? :)

Köszi.

(#41036) jimy_l válasza Szalmakutya (#41029) üzenetére


jimy_l
tag

2-3 centit elbírna.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#41037) mdk01 válasza Skillet (#41034) üzenetére


mdk01
addikt

Jó lenne, ha valaki rá tudna nézni aki egynél több lamellozót látott már. Nem hinném, hogy 0,5mm-en, és egy kis kottyanáson múlik a pontos lamellózás. Mindjárt lemegyek és megnézem a sajátomat.
Az olcsó 20e kategóriásokkal nem csak ennyi a probléma azok tényleg xarok.

A későbbiekben ajánlom, hogy nézzél sok videót ki hogyan lamellózik, és esetleg ha van kérdésed tedd fel és kitárgyaljuk.
Én pl. se a csúszkás ütközőt, se a lehajtható részt szinte nem is hazsnálom. Mindig lerakom a talpára a gépet és az anyagot is fektetem úgy nyomom bele az élbe.
Kinek mi áll kézre, de míg meg nem szoksz egy esetlegesen nem jó módszert ami berögzül, addig alakítsd ki magad a helyes használatot.

(#41038) Skillet válasza mdk01 (#41037) üzenetére


Skillet
addikt

Fél mm szerintem rengeteg. De negyed mm is sok! És ugye összeadódik, tehát ebből 1mm illetve negyed mm-nél fél mm lesz.
Ezek ennyit nem tévedhetnek. Esetleg pár század mm...
Úgy csináltam, ahogy mondod. 1 db keksz helyet martam. Összeillesztem a két darabot (fiók szerkezet bútorlapból) és csálén áll. Egyik oldala beljebb van, másik meg kint.
Táblásítás szintén. Ott meg még kevésbé lehet elrontani, hiszen mindkét munkadarabot le lehet tenni vízszintesen... egy marás és kész. Ferde. Ez is.
Szóval valami nem jó. Az a kis kottyanás szerintem szinte semmit nem befolyásol, nem emiatt rossz a marás.

De akkor már kérdés. Ki, hogy szokta megoldani, amikor nem élbe kell marni, hanem a lap szélébe (mondjuk korpusz miatt). Élbe egyszerű, ahogy a lap közepébe is bárhová, polcnak.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41039) unreg1 válasza Skillet (#41038) üzenetére


unreg1
tag

De akkor már kérdés. Ki, hogy szokta megoldani, amikor nem élbe kell marni, hanem a lap szélébe

Lefektetem a lapot, az éléhez nekitolok egy vastagabb anyagot, aminek a lamellózót is lehet ütköztetni.

(#41040) Winner_hun válasza unreg1 (#41039) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jajj, ezek a firkálások.. kinek van ideje/kedve rajzolgatni, jelölgetni aztán radírozni? Én max akkor teszek egy max. hangyányi hosszúságú jelet ha valahol az anyagon belül kell lamellózni, nem pedig a szélénél.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41041) Skillet válasza unreg1 (#41039) üzenetére


Skillet
addikt

Igen, így is próbáltam. A vágás persze ferde volt, de ez most mindegy. Így biztos pontosabban lehet marni, mint kézből. Még egy kérdés... pont síkba szoktátok rakni a két lapot? Vagyis az illesztés után van egy kis perem (talán egy élzárásnyi?), a felső vízszintes lap kilóg picit a merőlegeshez képest? Ehhez gondolom külön beállítás kellene... ami pöcsölős. Vagy marás után élzárni. Meg persze, nem is mindenhol érdemes, mert konyhánál pl többet ártana, mint használna. Az egymás mellé tolt elemek között rés lenne, így összehúzni is lehetetlen lenne őket.
De különálló bútordaraboknál...?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41042) Winner_hun válasza Skillet (#41041) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egymás mellé tolt elemeknél hogy lenne hézag? Az oldallap fut végig, max. felül-alul van visszaállás (pl. ikea)
Egymásra rakottaknál már előfordulhat hézag ha van visszaállás.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41043) jimy_l válasza Skillet (#41038) üzenetére


jimy_l
tag

Elég a talpán használni a marót.

Összejelölés

Marás

:C

[ Szerkesztve ]

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#41044) Skillet válasza jimy_l (#41043) üzenetére


Skillet
addikt

:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41045) Pulsar válasza unreg1 (#41028) üzenetére


Pulsar
veterán

köszönöm szépen! :R Hány kilót bír el egy ilyen?

jimy_l neked is köszönöm, és a linket is :R Azt hittem sokkal drágább lesz ez a szigetelő cucc métere. :)

[ Szerkesztve ]

(#41046) unreg1 válasza jimy_l (#41043) üzenetére


unreg1
tag

Elég a talpán használni a marót.

Kis daraboknál igen, de azt azért megnézném, amikor egy 180 centis szekrényoldalt függőlegesen felállítva egyensúlyozol, miközben próbálod nekinyomni a lamellózót. :DDD :DDD

(#41048) Skillet válasza unreg1 (#41046) üzenetére


Skillet
addikt

No igen, meg ugye, azért van az a lehajtható tosz, azért találták ki, hogy használja az ember :B szóval működnie kell annak is :K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#41049) Soká


Soká
senior tag

Ha már lapostiplimaró hétvége van, itt ez a kínai darab, ami ára alapján akár a profi gépek alternatívája is lehetne:
https://youtu.be/_jedf5EC5-Y

Kb. 130-140 dollárért vesztegetik, ami annyira nem olcsó ha netán mégis barkács cuccról van szó, de az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy 70-80dollár maga a gép, a többi a szállítási költség.
A videót egyébként csak azért linkeltem, mert a demonstrátor ha kell, ha nem, levegőben tartva a gépet mar és látszik is, főleg amikor függőlegesen tartja, hogy imbolyog rendesen.

Az aliexpress árain ez jobban látszik a szállítás költsége.

És az is egyértelmű, hogy ez tulajdonképpen a Triton tbj001 koppintása, jobb esetben ugyanarról a gépről van szó, csak a kínaiak a hét nyolcadik napján maguknak termelnek... És ha jól látom nagyjából ugyanannyi a két gép, szóval akkor már inkább triton...

(#41050) Armahun válasza Soká (#41049) üzenetére


Armahun
addikt

Szerintem lamellózónál ha nem toló billenő kapcsoló van, hanem ilyen nyomógomb amit egyik kézzel tartani kell, az sokat ront a gép kényelmes és stabil használatán.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.