Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33001) rii válasza thyeby (#32992) üzenetére


rii
nagyúr

nagypn köszömöm!!! .-)
így már megvan .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33002) python1 válasza thyeby (#32996) üzenetére


python1
veterán

Köszönöm! :R
Ezek elég profik,kicsit húzós az áruk,nekem most 120x1000-sek kellenek pont.

(#33003) thyeby válasza python1 (#33002) üzenetére


thyeby
őstag

Azt kérdezted, hogy tudunk-e minőségit ajánlani. Amiket linkeltem, egy átlagos asztalosnak élethosszig jók maradnak, kivéve talán az egykezeseket - de abból sincs jobb a piacon.
Ha árérzékeny vagy, akkor talán még nézd meg a Berger-t, vagy nézz szét az angol piacon.
De abban ne is reménykedj, hogy 1-2 ezerért kapsz jó minőséget. Kínál pl néha az Aldi ilyen nagy készletet, mint Neked kell, valami 5-6 ezer forintért. Olcsóra jön ki darabja. Megtaperoltam, anyag is van benne látszólag, viszont hogy milyen minőségű az az anyag, nem kockáztattam. Inkább teszek még az aldis készlet árához még annyit, és veszek csak egy darabot, ami garantáltan jó lesz. Az az olcsóbb, hidd el nekem. Ha most összeadnám azoknak a tecsógazdaságos szorítóknak az árát, amiket már kidobtam, lenne néhány jó szorítóm, ami kitart, míg élek.

Több fa van, mint asztalos!

(#33004) zoli03 válasza python1 (#33002) üzenetére


zoli03
őstag

Kérdezte valaki korábban is, viszonylag olcsón van még Yato, a Pihernél azért lényegesen olcsóbbak. Nagyon olcsón nem fogsz használhatót kapni, ahogy thyeby is írta, az olcsó, gyenge minőségűeket inkább hanyagold, csak ráfizetés lesz belőle a végén.

[ Szerkesztve ]

(#33005) python1 válasza thyeby (#33003) üzenetére


python1
veterán

Köszi a kimerítő választ!

Igazából nekem is valami jobb minőségű szorítók kellenek,Aldiban,Lidlben soha nem vásárolok gépeket,szerszámokat.Kizárólag minőségi szerszámokat vásárolok én is,csak hirtelen összeszámoltam,hogy mennyi szorítóra lenne szükségem. :Y
A fokozatosság elvét követem,egyébként nézegettem még a NEO szorítókat is,azok is komolyabbnak látszanak.

zoli03 :köszi neked is!

[ Szerkesztve ]

(#33006) bim válasza python1 (#33002) üzenetére


bim
veterán

Sima szorítónál azt is nézd hogy a Piher élethosszig tart. Mi napi szinten használjuk az R.es sorozatot és egyszerűen nem látom mi tehetné tönkre. Ezt csak elveszíteni tudjuk. :F

(#33007) mdk01 válasza bim (#33006) üzenetére


mdk01
addikt

Nekem is ilyenek vannak és magasan a legjobbak ezek a szorítók.

(#33008) Speciali válasza python1 (#33005) üzenetére


Speciali
tag

Én pár éve vettem egy készlet szoritot az Aldiban. Az olcso kategoriában (amikkel eddig dolgom volt), messze a legjobb.Annyira tetszett, hogy vettem belöle utána hosszuakat is.
Müködésileg nagyon kulturált, majdnem mint egy drága szerszám. A szára kétoldalt holkeres, és nem nyeklik nyaklik.
Az olcsosága goldolom hosszu távu használatban jön csak ki, azonban én kb csak 1 évet ha használtam, De azt kell mondjam, megérte az árát, pedig amugy nem vagyok egy kacatgyüjtö.

A Bessey persze a bajnok, ez nem kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#33009) Speciali válasza bim (#33006) üzenetére


Speciali
tag

a cégnél Bessey-k vannak. Jo pár már tönkre van. Deformácio nincs egyiknél sem, hanem megcsusznak, nem tartják meg a szoritást, vagyis elkoptak.
Na persze ezek legalább 20-25 éves szerszámok, vagy talán több. Ezt csak azert irtam le, hogy egyszer a legjobbak is kilehelik a lelküket.

(#33011) python1


python1
veterán

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! :R

Piher vagy Bessey lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#33012) python1


python1
veterán

Még annyi,hogy a Pihertől a dugattyús a jobb,és mit takar a dugattyús kivitel,miben jobb esetleg?

(#33013) bim válasza python1 (#33012) üzenetére


bim
veterán

Amit linkeltem képet látod félbevágva milyen elven működik a dugattyú. Annyit mondok hogy a régi szorítóinkkal vízhólyag lett a tenyerünkön amikor szorítottunk. Vagyis inkább mi húzásra használjuk amikor két görbe vagy vetemedett anyagot bele kell préselni a fakötésbe. Ennél két ujjal tekered mert olyan a tervezése.
Tegnap előtt pl. kakasülőket raktunk és a rovást ezzel téptük be a taréjszelemenhez. Amikor vettem mintha a fogamat húzták volna de ma már nem bánom hogy vettem. Súlyára készülj fel mert nem könnyű...

Speciali: Besseyben nem láttam olyan szorítót ami azon az elven zárna mint a nagy Piherek. Lehet csak figyelmetlen voltam... :F

[ Szerkesztve ]

(#33014) Speciali válasza bim (#33013) üzenetére


Speciali
tag

Nem dugattyusak a szoritok a cégnél, hagyományos. Csak a szárára utaltam hogy , az elöbb utobb mindegyiknek elkopik. Nem is ismertem ezt a dugattyus megoldást. Most rákerestem, a Bessey is csinál ilyet.

(#33015) python1 válasza bim (#33013) üzenetére


python1
veterán

Köszönöm a válaszod!

(#33016) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Sziasztok!

Felsőmaró marókéseihez honnan célszerű beszerezni normálisabb minőségű csapágyakat? Van már egy pár darabom, amiről lehullott a csapágy, így magát a marókést nem tudom használni, hiába van egyébként jó éle még.(Hacsak nem kapom le egy ritkán/sose használt marókésről a csapágyat. ;] )
(Tudom, vezetővonalzó mellett még így is lehet(ne) használni, de az macerásabb.)

Miért mindig én???

(#33017) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Bútorviaszt hol lehet olcsón venni? Esetleg megéri otthon kotyvasztani? Tudnék most venni méhviaszt jó áron, abból ha jól tudom, könnyedén lehet....

(#33018) pali923 válasza dudi6 (#33017) üzenetére


pali923
tag

Jól tudod.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#33019) dudi6 válasza pali923 (#33018) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm :R
Elég sok különböző recept van az interneten, nem tudom melyik is lenne a jobb. Jó lenne egy világos (fehér szerű), meg egy sötétbarna is. Legtöbb helyen általában olivaolajat használnak és nem 1:1-ben. :F

(#33020) thyeby válasza dudi6 (#33017) üzenetére


thyeby
őstag

Sokszor érdemesebb, ha magad készíted el.
Méhviaszt leszűröd, és míg meleg, keversz hozzá 1:1 arányban paraffinolajat. A konzisztenciát persze kedvedre másképp is beállíthatod.

Több fa van, mint asztalos!

(#33021) thyeby válasza dudi6 (#33019) üzenetére


thyeby
őstag

Minden receptet kipróbálsz, akár a háziasszonyok a konyhában. Aztán amelyik legjobban sikerült, azt használod.
A méhviasznak van alapban egy jellegzetes vajsárga szerű színe. Ha ennél világosabb kell, akkor próbáld a fát hidrogénperoxival fehéríteni kezelés előtt. Nem attól fehéredik jobban a fa, ha sok hidrogénperoxit itatsz fel vele, hanem attól, ha többször kened.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#33022) Haugland válasza thyeby (#33021) üzenetére


Haugland
aktív tag

Hidrogénperoxit merre lehet venni?
Ez ugyanaz a cucc amit a nők a hajvilágosításra használnak?

(#33023) martong


martong
tag

Sziasztok, akku felújítást nagyban, de olcsón művelő céget keresek.
Van két olyan behajtóm, aminek egy akkuja van, és az is a végét járja.
Az lenne az ideális, ha tudnák hozzá venni egy másikat. és később, ha ezek elhalnak, akkor ezt is felújítani.
Az egyik full noname, tehát "ránézésre" kellene megállapítani, hogy minek a koppintása.
A másik B&D, de egy nem szokványos 8,4 V-os változat. Az akku mérete szabványos.

Egy céget ismerek Budapesten (Sagaris BT - Kovács Róbert), de ők ilyen dologra nem kaphatók.
Köszi

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#33024) dudi6 válasza thyeby (#33021) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm a tippeket! Pont ezt a "Minden receptet kipróbálsz" dolgot szeretném elkerülni. Gondoltam hátha van itt olyan asztalos aki ezt már megtette és a pár év alatt tökélyre fejlesztette a viasz készítés tudományát. :)
Parafinolaj miért jobb mint az oliva?
Valószínű az lesz, hogy csinálok egy adag ilyet amit Te is javasolsz és egy adag olivaolajosat is.
köszönöm :R

(#33025) capulet75


capulet75
addikt

Sziasztok.

Szükségem lenne borovi fenyő fakockákra, mm-re pontosan 7x7cm-esek kellenének, gyantatasak mentesek, lehetőleg kevés csomóval, szálka vagy sérülés nélkül 50 darab kellene elsőre. Olyan embert keresek aki ezeket elkészíti és postára adja nekem.

Privát üzenetet hamarabb észreveszem.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#33026) thyeby válasza dudi6 (#33024) üzenetére


thyeby
őstag

Tulajdonképp rajtad a választás. Nagyon egyszerű mindkettőt kipróbálni. Készítesz egy gyűszűnyit ebből is, abból is, aztán meglátod.
Az én véleményem az oliva vs Paraffin ügyben az, hogy az oliva természetes növényi olaj lévén képes az avasodásra, míg a paraffin nem. De hogy ez igaz-e akkor is, ha viaszba van zárva az olliva, az kizárt dolog, mert nem tudom. :F

Több fa van, mint asztalos!

(#33027) thyeby válasza Haugland (#33022) üzenetére


thyeby
őstag

Jól tudod, ez a szőke női haj titka. Fodrászkellék szaküzletben juthatsz hozzá literes kiszerelésben.

Több fa van, mint asztalos!

(#33028) ferkoboy válasza Haugland (#33022) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Gyógyszertárban is árulják, lévén sebfertőtlenítésre is használják. A kérdés, hogy neked hány százalékos oldata kell. Azt, hogy mennyire vényköteles, nem tudom, de rákérdezhetek.

- Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#33029) Haugland válasza ferkoboy (#33028) üzenetére


Haugland
aktív tag

Fa kezeléséhez milyen töménységűt illik használni?

(#33030) thyeby válasza Haugland (#33029) üzenetére


thyeby
őstag

Minél töményebbet.

Több fa van, mint asztalos!

(#33031) ferkoboy válasza Haugland (#33029) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Miért épp H2O2? Mi miatt kezeled, s milyen fát?

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#33032) Haugland válasza ferkoboy (#33031) üzenetére


Haugland
aktív tag

Épp ez lenne a következő kérdésem, hogy ez minden fafaj világosítására alkalmas?

(#33033) macilaci78 válasza martong (#33023) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az Allee-Bartok kozt feluton van egy uzlet, tan akkuk.hu :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33034) pali923 válasza martong (#33023) üzenetére


pali923
tag

Én biztosan nem vagyok teljesen autentikus ez ügyben, de azért leírom a tapasztalataimat.
Találtam céget, amelyik akkufelújítást csinál (helyben, nem fővárosi vagyok), de amit ajánlottak, nem éri meg. A legjobb, amit találtam az ebay-n akkupakkok, vagy sima akkuk voltak, amit össze kéne barkácsolni. A sógorom szintén full noname csavarozójához pl. találtam akkukat, de annyiba került volna Kínából, mint egy új gép, ő se kérte, hogy rendeljek, ment a kukába a gépe. Itthon ennél meg még többe került volna.
Amit eddig pótakkuként vettem azt a vaterán találtam. Nem tudom honnan, hogyan, de gyárinak és full újnak kinéző akkukat vettem Bosch géphez olyan áran, amit te is megvennél. ja, és működik is tökéletesen.
Szóval tartok tőle, hogy nem lesz egyszerű. Vagy olcsó.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#33035) yooccoo válasza pali923 (#33034) üzenetére


yooccoo
aktív tag

leírtad a kulcsmondatot: nem éri meg ..
mindig viszonyítás kérdése ez a dolog, mert ha már minőségi alkatrészből csinálják meg, akkor bizony sokba fog kerülni .. de ez nem csak itt igaz
tudjuk jól mindannyian, hogy lehet csinálni egy konyhaszekrényt is 60e forintból és 600e-ből is ..
ugyanez megállja a helyét mindenhol
sokszor hoznak be hozzánk mindenféle gépeket javításra és sajnos sokszor el kell küldenem haza, mert vagy
1. márkátlan gépet hoz be, amihez nincs alkatrész
2. neves cég gyártmánya, de kevesebbe kerül egy új gép valamelyik barkácsáruházban, mint amennyiért csak magát a pótalkatrészt megrendeljük a gyártótól (utángyártott alkatrésszel nem kísérletezünk, a minőség és elégedettség fontosabb, mint az árkülönbség)
3. a ketteshez hasonlóan, akkus gépnél sokszor előfordul, hogy a két új akku többe kerül, mint maga a gépszett .. 99%-ban nincs ráhatásunk az árak alakítására, olyan tekintetben hogy a tartozék ne kerüljön többe mint a gép (kivétel a festool, ahol mindegy, hogy mikor veszel plusz akkut, nem fog többe kerülni, mint ha az elején megvetted volna a szettet)

(#33036) aszamóca válasza martong (#33023) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Nem tudom megvannak-e még, de a Váci utcán volt egy cég, a Lehel piactól kissé feljebb a volt MIstral számtek.üzlet mellett, akik ilyenekkel foglalkoztak. Velük jó tapasztalatom volt.
Találni a NET-en akkufelújítással foglalkozó cégeket egyébként.
Vant egy Metabo power maxx-om, amit annak idején 16-ezer körül árultak tizenegynéhány éve, és tönkrement a 4,8V-os akkuja.
A csereakkut rá öt évre, 16ezer forintért akarták meghozni! Kutattam a NEt-en, és az USA-ban egy hozzávaló akku 2600Ft+VÁM+sz.k-ra jött volna ki. Le is döbbentem, hogy ott mennyivel olcsóbb.
Azután szétszereltem az Akkut, és megnéztem, beazonosítottam a cellákat benne, majd megrendeltem a HQ elektronikától. Bár tilos a forrasztásuk, de én megreszkíroztam, és azóta is ezzel üzemeltetem.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#33037) Attix70 válasza aszamóca (#33036) üzenetére


Attix70
aktív tag

Nem tilos a forrasztásuk, csak olyan forrasztó kell hozzá ami pillanatok alatt rá tud forrasztani (tapasztalat).
Ezek a forrasztó eszközök nem 10e Ft kategória.:D
Üdv, Atti

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#33038) kstefan75 válasza Attix70 (#33037) üzenetére


kstefan75
újonc

Üdv! ....vagy, ahogy az egyik szervízben is láttam anno és tervezem az elkészítését: [Spot welder]

(#33039) epmd válasza yooccoo (#33035) üzenetére


epmd
tag

A régi Festool cxs-hez jó az új cxs akksi? :F

(#33040) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ikeás fa bevonatú munkalap gyárilag kezelve van. A végeredmény szörnyű, nincs rendesen átcsiszolva, érdes a felület. Festool olaját átcsiszolás után vajon rá lehet vinni vagy nem ajánlott két fajta olajat használni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33041) Winner_hun válasza Winner_hun (#33040) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ikea oldaláról:

jó tudni:
A munkalapot keményviasz olajjal előkezeltük, így nem szükséges más kezelés addig, míg a felület elhasználódni nem kezd.
A FIXA nedvesség/párásodás gátlót a mosogatógép fölé, a munkalap alsó részére kell szerelni.
Vizes, párás helyiségben nem használható.

kezelési útmutató:
Ha a munkalap felülete kezd kiszáradni vagy elhasználódni, kezeld fakezelő olajjal.
Nedves ruhával töröld át, ha szükséges használj mosogatószert vagy szappant.
Tiszta ruhával töröld szárazra.
Halvány foltok eltávolíthatók egy nedves szivaccsal és/ vagy enyhe szappanos oldattal vagy finomabb dörzspapírral.

Azt hiszem holnap nekiesek mert eléggé univerzális az ajánlott olaj.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33042) Speciali válasza Winner_hun (#33041) üzenetére


Speciali
tag

ez a "kezelési útmutató" (kezelési ??? útmutató ??? ) olyan, mint ha kinaibol tükörforditották volna. Az eredmény , hülyének nézzük a vásárlót, és mi tudjuk, hogy tudják, hogy mi ezt tudjuk.

Na de. Szerintem nyugodtam rámehetsz bármilyen olajjal, csiszolás után.

(#33043) thyeby válasza Winner_hun (#33040) üzenetére


thyeby
őstag

Simán felcsiszolnám, újra viaszolnám.

Több fa van, mint asztalos!

(#33044) thyeby válasza Speciali (#33042) üzenetére


thyeby
őstag

Ezt nagyon eredetien megfogalmaztad. :DDD

A feleségem IKEA rajongó. Pechemre visz oda magával. Nekem ott már belépéskor menekülési pánikom támad, és egyre fokozódik. Egyetlen dolog, amit tenni lehet ott az a ceruzalopás. De pici is, puha is - még az is jobb az írószerből inkább pénzért. Még sohasem láttam az IKEA-ban semmit, ami legalább megfogott volna, hogy elidőzzek a vizslatásán. Siralmas szériamunka, és ezt úgy adják el, hogy fiatal, fantáziadús dizájnerek álmodták meg. Rémálom számomra ez a dizájner álom. De jól csinálják, mert tolonganak érte. És még csak nem is olcsó.

Több fa van, mint asztalos!

(#33045) aszamóca válasza Attix70 (#33037) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Nem forraszthatóak, a hőbevitel miatt. Ponthegesztési eljárással szokták az összekötő, kivezető füleket elhelyezni rajtuk. Bármelyik akkushoz elmégy, bármelyik gyárit megnézed, így vannak elkészítve, nem véletlenül. Az hogy lehet odahaza kísérletezni a forrasztásukkal DIY módszerekkel, és valamilyen szinten sikerül is, (ellenőrizni a kapacitásvesztést úgy sem ellenőrzi senki) az egy dolog.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#33046) Attix70 válasza aszamóca (#33045) üzenetére


Attix70
aktív tag

Nem vitatkozni akarok.
Nem kísérletezem hanem csinálom (már nem egyet). Még talán kevesebb a hősokk forrasztással. A legfontosabb előnye a ponthegesztésnek abba van, hogy kisebb az átmeneti ellenállása a forrasztással szemben.
Üdv, Atti

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#33047) Speciali válasza thyeby (#33044) üzenetére


Speciali
tag

Anno még nagyon kezdö voltam a szakmában és egy ismerös meglátott ott egy fa galériaágyat, amit le kellett másolnom.
Talán akkor egyszer voltam ott. De akkor még több fa cuccot árultak. Sőt, anno ugy vonult be a magyar köztudatba az IKEA, hogy fenyöbutor.
Most viszont nagyon kevés fa butort árulnak és a többi hasonlo lakberendezési lánc is többnyire kacatokat árul. Volt szerencsém párszor itt is, ilyen helyeken vásárolt butorok összerakásához.
A cégnél mi is csinálunk százasával széria butorokat, a Concord matrachálozat boltnak. Ezek sem nagy minöségek, de legalább 19-es bútorlapbol készülnek, 2-es ABS-el, Blum pántokkal. Az is igaz, ezek nem eladásra készülnek, hanem a cég saját használatra rendeli.
De amugy a cégnél ami a fö profil, az üzletépités, ott is inkább a látvány a lényeg, nem a minöség.

[ Szerkesztve ]

(#33048) Bokrász


Bokrász
csendes tag

Üdv.
Valaki megmondaná-e hogyan kell a 2015 Scethchup ingyenes verzióján a méretezést méter-centiméterre állitani. Kevés vagyok én ehez. Köszönöm. :B

(#33049) matta2003 válasza Bokrász (#33048) üzenetére


matta2003
tag

Szia!

Amikor elindítod a szoftvert, elvileg, felugrik egy ablak.
Ott van a "Choose template" gomb. Ott kell kiválasztani a lehetőségek közül, hogy milyen beállításokat akarsz használni.
Woodworking - Milimeters-t javaslom.

nem 21 éves vagyok...

(#33050) macilaci78 válasza Winner_hun (#33040) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy normális olaj 0,5-1,5 mm mélyen ivódik be, az a kérdés, a fa bevonat milyen vastag és alulról mennyi ragasztót szívott már magába.
Szerintem egy kontaktcsiszolás lekapná az egészet, a finom csiszolás meg nem lenne elég.
Munkalapcsere normálisra?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.