Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34501) Winner_hun válasza bim (#34498) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fogpótlás?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34502) thyeby válasza stgellert (#34495) üzenetére


thyeby
őstag

Gorilla Wood Glue®.

Több fa van, mint asztalos!

(#34503) stgellert válasza pali923 (#34500) üzenetére


stgellert
aktív tag

lamellóval tartósabb lenne :))

(#34504) stgellert válasza thyeby (#34502) üzenetére


stgellert
aktív tag

köszi! valami íjász fórumon a gorilla super wood glue-t nagyon dicsérték.

(#34505) thyeby válasza Soká (#34492) üzenetére


thyeby
őstag

No, ez a suszter fogás engem is érdekelni kezdett.
Belinkelnéd, hogy pontosan melyik az a PU ragasztó, ami erre ennyire bejött?

Az összeszorítást rosszul fogalmaztam, köszönöm a pontosítást.
Korrigálnám: Arra gondoltam, hogy pl a falon a lambériára kellene feltenni pipalécet, osztó lécet, és nincs tűszegező, bognárfejű szeggel meg nem piszkálnánk a fát. Ilyenkor megteszi a PU. Mivel szorítani nem tudi az ember, támasztani tudja csupán - nyilván fajsúlyosabb dolgokkal.

Több fa van, mint asztalos!

(#34506) thyeby válasza bim (#34498) üzenetére


thyeby
őstag

7500-ért szerintem nem is mérik olyan drágán.
Inkább az gondolkodtatott el, hogy ha egy szeg fejétől lerepül a lapka, akkor nem biztos, hogy jó eljárással került a hordozóra. Mert a jó lapokon inkább csak kicsordul a lapka ilyen balesettől. De számoltak be olyanról itt, hogy meg se látszott rajta.

Több fa van, mint asztalos!

(#34507) Soká válasza thyeby (#34505) üzenetére


Soká
senior tag

A legközelebbi link: protopur pn

(#34508) Soká válasza pali923 (#34500) üzenetére


Soká
senior tag

magas labdát adtam...

"Miért nem veszel nekik cipőt?"

Há, me kell a píz szerszámra :)

[ Szerkesztve ]

(#34509) bim válasza thyeby (#34506) üzenetére


bim
veterán

Eredeti makita lap amivel a gépet vettem. Lapkákat nem tetetnék rá mert nem vagyok híve a javítgatásnak.
Majd veszek rá másikat csak 2 hetes gépnél nem volt kedvem újat venni.
Nem bántam meg hogy megvettem. Ma is nagy szolgálatot tett az esőben. Néha sajnálom mert elég mostohán bánunk vele de ami nálunk bírja azt nyugodt szívvel ajánlom másnak. ;]

(#34510) stgellert válasza bim (#34509) üzenetére


stgellert
aktív tag

Szerintem cseréltesd a lapot gariban, én 9-10db 6os szöget vágtam szét egy raklapban, anélkül, hogy tudtam volna róla... csak utánna néztem mi fénylik olyan szépen oldalról...

(#34511) stgellert válasza stgellert (#34510) üzenetére


stgellert
aktív tag

"Tartozékokra az eladás dátumától számítva 6 hónap a garancia. Kivételek a Li-ion akkumulátorok és töltőik, melyek garancia ideje 1 év." Legalábbis az egyik makitás cégnél ez az info van a makita lapoknál...

(#34512) Winner_hun válasza stgellert (#34511) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem rendeltetésszerű használatra nincs garancia.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34513) stgellert válasza Winner_hun (#34512) üzenetére


stgellert
aktív tag

Nem vagy elég vérmes :D csorbulni szabad lenne, azt aláírom, de a lapkavesztést igencsak neccesnek érzem.

(#34514) thyeby válasza aszamóca (#34494) üzenetére


thyeby
őstag

Jót andalogtam ezen a képsoron.
Életre szóló megoldások, pontos kivitelezés. Direkt nem keresgéltem, hogy van-e hiba benne - teszik így, ahogy van.
Két dolog érdekel:
- hány munkaóra van benne?
- mekkora a szalagsebesség?

Több fa van, mint asztalos!

(#34515) thyeby válasza stgellert (#34513) üzenetére


thyeby
őstag

:K

Nincs az ráírva, hogy szeget fogott. Göcs vót az, khérem. :U

Több fa van, mint asztalos!

(#34516) aszamóca válasza thyeby (#34514) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Köszi! Megmondom őszintén, nem igazán számolom, de sacra már úgy tízet dolgoztam idáig vele.
Az két centi vastag alutárcsát-tengelycsonkot esztergáltattam, tehát az nem az én munkaidőm. De mivel elég vastag anyagokkal dolgoztam, (4mm-es lemez) tovább tartottak a megmunkálási folyamatok.
A számított kerületi sebesség a tárcsa peremén:0,3mX3,1415=0,942mX1400f/min=1319,43m/min /60=21,99m/s
Mindenesetre ha valaki keresne tépőzáralátétet, annak ezt ajánlom.
Sehol nincs ilyen olcsón, (pláne egy tagban) és adnak akár harminc centis csíkot is a tekercsből, amiből három darab kivágható kb. 1200Ft/db-os áron. A Bernardo-sból pl. 6400Ft egyetlen öntapadós!
A kérdés továbbra is fennáll. Szerinted a pálmatex megfogja az alun? Vagy próbaragasztással jobb ha megállapítom. :F

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34517) stgellert válasza aszamóca (#34516) üzenetére


stgellert
aktív tag

nagyon komoly, gratulálok én is!

én hasonlókép szívtam, de más okból. nekem az erős kétoldalas szőnyegragasztó vált be. azt le is lehet szedni - viszonylag egyszerűen - szedni foltbenzinnel.

lehet, én használom nagyon rosszul ezeket a kontakt ragasztókat, de mindig szívok velük.

ui: most beszélgettünk a PU ragasztókról, lásd pl. Soká talpkisérleteit... lehet, az jobb lenne?

[ Szerkesztve ]

(#34518) thyeby válasza aszamóca (#34516) üzenetére


thyeby
őstag

"A kérdés továbbra is fennáll. Szerinted a pálmatex megfogja az alun? Vagy próbaragasztással jobb ha megállapítom."

Szerintem a Palma teljesen jó az alura is, ha szakszerűen használod.
Neked itt nincs szükséged nagy ragasztóerőre sem, hiszen oldalirányú terhelést kap csak a kontaktanyag - annyit talán a kuruzslók csirize is kibír.
Ha mégsem válik be jó valószínűséggel akkor sincs veszve semmi, mert az aluról lepucolod nitro-val, a tépőzáron maradhat, és akkor próbálkozol egyébbel, mint PU, vagy műgyanta, etc. (De gyanítom, hogy mezei kétoldalas ragasztópapírral is teljesen elégedett lennél.)
No, meg valóban: Egy körömnyi próba az alun néhány másodperces vesződség csupán.

A link a hozzávalóról arany infó. Bari se vette drágán, de ennek a többszöröséért mégis.

Ha egy ilyen sandert valaki üzletben vesz meg - már aminek a használati értéke legalább megegyezik az alkotásodéval, hát ki kell készítenie két százezrest, és nem sok maradik meg belőle. De láttam én hasonlót közel félmilláért is. Igaz, azon majd kétszer ilyen hosszú szalag futott.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#34519) aszamóca válasza thyeby (#34518) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Műanyagot, fát nagyon jól ragaszt, azokkal volt már dolgom, és cipővel is, de vasra gumit pl. nem sikerült vele, ezért félek kissé az alutól is.
Kérdeztem Barit a beszerzésről, Ő Miskolcon vette, de neki sem sikerült méterre szerezni, Itt meg száz méteres gurigában van a méter széles, és olcsó is. A csisz.vásznat sem volt egyszerű egyébként beszerezni, azzal több kört futottam. Vagy ipari mennyiség nagyon olcsón, vagy mérethiány, vagy irgalmatlan darabár, vagy hitegetés.
Nekem a HEGNER cuccok tetszettek, csak drágák sajna.
A kiállításon láttam Holzmann-t, de elég elnagyolt szerkezetnek tűnt élőben.
Meg fémre is kell nekem ugye, ezért 1,5kW-os motor hajtja az enyémet, nem egy 0,75-ös.

stgellert: Köszönöm! Majd beszámolok a ragasztásról hogy sikerült, másnak ne keljen esetleg szívni vele. :)

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34520) thomgrande válasza thyeby (#34518) üzenetére


thomgrande
tag

,,- mekkora a szalagsebesség?
Igaz, azon majd kétszer ilyen hosszú szalag futott."
Vissza kéne venni a munkatempóból! Tárcsacsiszolón mit keres szalag? Vagy én maradtam le valamiről?

Ha jól emlékszem Soká vett ebből, régebben és olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34521) Soká válasza aszamóca (#34519) üzenetére


Soká
senior tag

Thyeby 200.000Ft-ot emlegetett, de az egyébként egyre inkább nem olcsó uni-max-nál még mindig 100 alatt van ez itt.
Amikor én vettem, akkor még bruttó 50e alatt volt jóval és ezt csak azért mondom, mert olyan gép, amivel soha semmilyen gondom nem volt. A fordulatszáma persze elég magas, bütü felől égeti a keményfát, de a 750W igazából elég (persze, ha nagyon nyomom, le tudom lassítani...) kiválóan működik az elszívóval (anélkül viszont halál) csöndes és van benne anyag bőven. Link
Egyébként gratulálok a munkádhoz, jó érzés saját gépen dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#34522) Soká válasza thomgrande (#34520) üzenetére


Soká
senior tag

Miközben te szerkesztetted, én meg írtam :)

(milyen jó memóriád van! :) )

(#34523) thomgrande válasza Soká (#34522) üzenetére


thomgrande
tag

Fotóidat nehéz elfelejteni, nagyon jók.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34524) aszamóca válasza Soká (#34521) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Nézegettem ezt, de mostanság nem merek úgy vásárolni, hogy nem tapizom meg a gépet.
(Belefutottam már olyanba, hogy képen OK-snak tűnt a kompresszor, azután mikor kicsomagolom, nincs rajta olajleeresztő csavar. Reklamálás, majd utánanéznek, azóta is nézik...)
Egyébként a motor ingyenbe volt, az esztergálás oda-vissza alapon, a lemez 1l pálinka, (amit kaptam) tehát nekem a munkaidő a legdrágább úgymond a ketyerében. ;)

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34525) thyeby válasza thomgrande (#34520) üzenetére


thyeby
őstag

Lehet, hogy nagyon benéztem, és nem vettem észre, hogy ez "csak" homlokcsiszoló. Akkor ez a fotó téveszthetett meg bizonyára.

Több fa van, mint asztalos!

(#34526) macilaci78 válasza salieri. (#34256) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Teli lapos ágyam van/volt (használaton kívül), 6 db 80 mm lyuk van a lapba fúrva és penészedett az alja egy Dormeo matracnak.

Én a 9 szál szerintem elég, a mostani ágyam rendes ágyrácsos, ott kb 12 centis deszka van 12 centis közökkel.

A középső alátámasztás nálam egy hosszában rakott stafni függőlegesen alátámasztva a harmadolópontoknál és a fejvég, lábvég felől felrögzítve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#34527) macilaci78 válasza Melack (#34417) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én vennék fenyő hajópadlót mondjuk 20-30 mm vastagságban, 2 szál egymás mellett (pl faragasztóval) kiadja a 24-28 cm-t, a fal felől a nút, a szoba felőli csapot legyalulnám, vékony lazúr, lakk és szevasz. Alulról megtámasztod valamilyen háromszög alakú konzollal, vagy esetleg felülre rakod és lóg alatta a polc. (Ekkor válaszfalként, könyvtámaszként működhet a konzol.

40 mm anyagban már elvér ilyen rejtett polctartó is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#34528) Soká válasza aszamóca (#34524) üzenetére


Soká
senior tag

Én ezt a homlokcsiszolót csak azért mertem megvenni mert a többszörösébe kerülő úgymond ipari gépek pontosan így néztek ki, ugyanilyen paraméterekkel. Bár úgy rémlik, hogy amikor vettem, akkor a honlapon egy kék színű kicsit más gépet mutattak. Először csalódott voltam aztán kiderült, hogy a küldött gépben még több vas van. :)

(#34529) macilaci78 válasza stgellert (#34450) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, az akkus azután is dolgozik, hogy az elektromos hálózatot már szétvágtad. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#34530) stgellert válasza macilaci78 (#34529) üzenetére


stgellert
aktív tag

Pontosan :))
Haverom így túlélte, hogy 3x sikerült 2 p alatt belefúrnia egy vízvezetékbe a fal különböző helyein... :-)

(#34531) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok, mekkora az esélye annak hogy a régi ajtótokomba, 25 éve van sztem a falba, veszek egy ugyan akkora ajtót praktikerbe és passzol minden? :D

persze nem annyira szép már az ajtó tok de jó lenne ha megoldanánk bontás nélkül, nyilván asztalos be tudja rakni az ajtót a keretbe csak kérdés hogy a régi lyukakat stb el lehet e tüntetni az ajtókeretről?

Xbox One: bandymnc

(#34532) thyeby válasza bandi0000 (#34531) üzenetére


thyeby
őstag

Kicsi a valószínűsége, hogy beválik az ábrándod.
De mi sem egyszerűbb ennél: Centiméterrel akkurátusan kiméred ízenként az otthonodban is, meg a partikerben is.

Több fa van, mint asztalos!

(#34533) raidx


raidx
őstag

Mást kerestem de megtetszett az anyagvastagságtól független csaphely fúrósablon.

[AliExpress]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34534) zonusz


zonusz
tag

Kedves hozzáértők.
Kompresszor témában érdeklődöm, melyik használhatóbb: mindkettő 10bar, az egyik 50literes (240/168 liter) 1,5kw, a másik 2,2kw, de csak 24 literes (310/217 liter)? Szokásos famunkákra használnám, nem kocsi fényezésre.
Köszönöm

(#34535) Sterilzona válasza zonusz (#34534) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Nekem van 24 literes, eleg hamar kifogy, s kezdi ujratolteni. Persze akkor is lehet hasznalni, de ugy mar csak mondjaval.
S nem csinalok nagy munkat, ezt azt lefujni, szamitogepet kifujni stb.
Epp azon gondolkodok, mivel noveljem meg, hogy tobb levegom legyen.

(#34536) zonusz válasza Sterilzona (#34535) üzenetére


zonusz
tag

Ezek szerint lehet, hogy a nagy tartálynak nagyobb a jelentősége?

(#34537) Sterilzona válasza zonusz (#34536) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Majd hozzaertok biztos jobb tanacsot mondanak. Itt fugghet attol, hogy megis mire hasznalod. Mennyire sokat-mennyire hosszan. Gondolom.
Nekem hamar elszokott fogyni. Persze ugye merete miatt, konnyebb is, tarolni, magaddal vinni stb.
Talan be lehet allitani, mikortol termeljen ujbol levegot, de akkor meg zakatol folyamatosan, szerintem az se jo.

[ Szerkesztve ]

(#34538) thyeby válasza Sterilzona (#34537) üzenetére


thyeby
őstag

Nem volt időm a két linket megnézni, úgy adom most a véleményem - ráadásul van ugyan kompresszorom, de nem dolgozok levegős gépekkel.

A nagy tartály az mindig előny, kivéve, mikor cipelni köll.
Nagyban függ azonban attól, hogy mire fogod zömmel használni. Ha levegős gépeket használsz, azok között is vannak legendásan kisfogyasztású remekek. Egy nyolcliteres tartály is kiszolgál pl egy Bostich tűszegezőt, amivel folyamatosan dolgozhatsz.
Festésnél a pisztoly minősége, és a fúvóka mérete határozza meg, hogy tudsz-e kis tartállyal is folyamatosan dolgozni. Ha festéket szórunk, akkor a kompresszor részéről több dolognak is együtt kell lennie. A főbbek pontokba szedve:
- állandó, homogén nyomás
- elég levegő és elég nyomás
- víz és olajmentes levegő (leválasztók)
Trükk lehet, hogy átállítod a gépet, hogy hamar kapcsoljon be, amíg olyan feladatod van, ami nagyobb levegőigényű. Jobb gépeken van nyomásszabályozó. Pl állandó 5 baron tartja a kimenő levegőt, miközben a kompresszor 7 baron kapcsol be, és nyolcon ki. Utóbbiak állíthatók. Meg persze előbbi is.
Fontos, hogy olajos, vagy olajmentes kompresszorod van. Utóbbit sokan nem kedvelik, mert egy teflontömítés, mint kopó alkatrész időnként cserére szorul. Nem annyira a pénz, inkább a vele járó macera nem kedves. Cserébe biztosan nem kerül olaj a rendszerbe.
Ahogy mennek feljebb a kompresszorok árai, úgy javul a komfort, a felhasználhatóságok köre, és a megbízhatóság. Lehet kompresszort venni jóval félmillió felett is, meg egymilla magasságában. Ez már ipari, professzionális kategória. Nem luxus, mint az autóknál, hanem adott igényeket kielégítő.
És megfordítva. Minél olcsóbb a kompresszor, annál fapadosabb. A kínálat bőséges.
Itt is igaz, ami az autóknál: Jobb egy tíz éves BMW, mint egy vadiúj Suzuki. Sokkal többet tud ugyanannyi pénzért. De nem úgy van, mint az autóknál, hogy minél öregebb, annál jobban vérzik a nyaka, és annál közelebb áll a leselejtezéshez. Egy használt öregecske kompresszor egy kisebb vállalkozást még akár élethosszig kiszolgálhat. Ilyennel a gond inkább a tudatos gyors típusváltások okán szok megjelenni. Elavul, kifut, és nincs alkatrész a javításhoz. Aki ért hozzá, ezt is megoldja - mint a veterán autóknál.

Azzal zárom mondandómat, hogy engem ne a hozzáértőkhöz sorolj. Speciali speciel sokkal több útravalót tud majd adni a tarsolyodba - ő nálunk a festő guru.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#34539) Sterilzona válasza thyeby (#34538) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Koszonom
:)
Elmeny olvasni az irasaid.

[ Szerkesztve ]

(#34540) serfozotibi válasza zonusz (#34534) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Szia! Én is a nagyobb tartályos kompresszort preferálom. A mobilitást leszámítva, mindenképp jobb. Egy dolog lenne még amit el szoktam mondani. Lehetőség szerint külön villanymotorról, szíjjal hajtson. Sokkal tartósabbak, csendesebbek azok a modellek. Szükség esetén plusz tartályok sorba kötésével lehet némileg növelni a teljesítményt.

(#34541) zonusz válasza serfozotibi (#34540) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm a választ mindenkinek. Az én kis házi babrálásomra nem adok fél milliót, meg nincs is, de megfogadva a tanácsot, egy nagyobb tartályost fogok kinézni magamnak.

(#34542) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Tud esetleg valaki olyan helyet, ahol a termékeiket belehet még szerezni? A cég megszűnt sajnos. :F

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34543) thomgrande válasza aszamóca (#34542) üzenetére


thomgrande
tag

Itt még nem írnak a felszámolásról. Pár telefont megér.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34544) föccer válasza aszamóca (#34542) üzenetére


föccer
nagyúr

Mintha a Határ úti Kőházy festékbolt polcain ilyet láttam volna néhány hete. Az biztos, hogy tekercses kiszerelés volt, de hogy pont ez a márka-e azt nem tudom sajnos, nem néztem meg tüzetesebben.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34546) raidx válasza unreg1 (#34545) üzenetére


raidx
őstag

Már csak a perselyek hiányoznak.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34547) aszamóca válasza föccer (#34544) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek! Utánanézek.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34548) stgellert


stgellert
aktív tag

lehet, hogy tévedek, de mintha valaki csiszolószalag ragasztást kérdezett volna a napokban:
http://hobbiasztalos.blog.hu/2016/04/23/csiszoloszalag_keszitese

(#34549) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok,
Egy olyen problemaba utkoztem amiben szeretnem a tanacsotokat kerni.
Egy regi 4 szarnyas ajto (kozepso let szarny nyilik) uvegezeset szeretnem cserelni.
Jelenleg egy 3mm-es szimpla uveg van benne amit szeretnek kicserelni szigetelt uvegre (4+8+4mm, fembevonatos, agrongazas).
Az ajtoszarnyak vastagsaga 5cm, ugyhogy ugy gondolom, hogy ide boven be fog ferni a vastagabb uveg is es ugy hiszem, hogy ezt az aktoszarnyak es zsanerok is birni fogjak.
A problemam az, hogy az uvegeket helyen tarto lec szogelve van, es nemtudom, hogy hogyan tudnam roncsolasmentesen vagy minimalis serulessel kiszedni ezeket a helyukrol.
Arra godoltam, hogy ugyanezeket a leceket hasznalnam fel az uj uveghez is csak lemarnek beloluk annyit amennyit az uj uveg (16mm-3mm=13mm) megkivan.

Van erre valami otlet? A szegek fejenek lefurasa sajna nem megoldas, mert a lecek akkor sem jonnenek ki a helyukrol (45° -ban vannak illesztve egymashoz, igy a szegek szara tovabbra is a helyukon tartana a leceket :( )

(#34550) AndrewBlase válasza Haugland (#34549) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Válasz ki egy beszegező lécet (ha látod a mintázatát, akkor lehetőleg csomómenteset, valamint ha két méret, akkor a hosszabbat), és a hosszának közepén nyúlj alá vésővel, majd finoman emelgesd meg. Ha szerencséd van, akkor kiemeli a szegeket is. Nyomd vissza a lécet, jó esetben a szegek feje kint marad, így már ki tudod húzni őket.
Ha nem marad kint a szeg feje, vagy átszakad a lécen miközben emeled, akkor a sarkon keletkező hézagba dugj egy másik vésőt (lapos csavarhúzót), és fordítsd ki a léc sarkát.

Innentől megint szabad az út. A többi lécet már "gyerekjáték" egymás után kiforgatni/kiszedni.

Miért mindig én???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.