Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34101) Soká válasza pbujna (#34098) üzenetére


Soká
senior tag

thomgrande sokkal jobban ért ehhez.

Én nem is igazán értettem a felvetésedet... Én használom néha vastagoló gyanánt a felsőmarót. Erről nincs jobb fotóm:

(#34102) pbujna válasza Soká (#34101) üzenetére


pbujna
aktív tag

Már nem a vastagolásra értettem a tetszik kijelentésemet, hanem arra, hogy milyen ügyes asztalt rakott össze a srác.

Valami hasonlóban gondolkozom én is, mint a képen.

(#34103) Sanyabá válasza Soká (#34101) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Jó, de hogyan egyengetsz ? Mert ugye vastagságolni, egyengetés után illik. :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#34104) Soká válasza Sanyabá (#34103) üzenetére


Soká
senior tag

Tulajdonképpen amit lefotóztam, az egyengetés akar lenni, nem is vastagolás. Az egész keretet azért készítettem, mert az általam tömbösített anyag pontatlanságait próbáltam jó egyengető híján eltüntetni. Tehát csináltam egy kb. 1.8m hosszú "kalodát", abba fektettem bele az anyagot, amit egyfelől oldalról körmös anyás csavarokkal szorítottam meg, másfelől alátámasztgattam, hogy ne tudjon elbillenni. Így toltam végig rajta a marót és lett egy sík felületem, amit megfordítva, a másik oldalról már csak úgymond "vastagolnom" kellett, hogy mérethelyes legyen. Persze ez nem propeller formájú 30cm-nél szélesebb pallók "egyengetésére" készült.
kimondottan hobbimegoldás egy olyan kicsi műhelyben, ahol egy 2 méteres anyagot nem tudok átküldeni a vastagolón, mert ahhoz min. 4,5 méter hely kellene. Annyi pedig nincs. :(

Ha nem válaszoltam a kérdésedre, akkor valamit félreértettem :)

(#34105) Sanyabá válasza Soká (#34104) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Értem, de ez tényleg csak szükség megoldás.
Meg aztán időbe is telik míg egy oldalt rendbe vágsz.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#34106) Soká válasza Sanyabá (#34105) üzenetére


Soká
senior tag

"Meg aztán időbe is telik míg egy oldalt rendbe vágsz."

Gondolhatod...

(#34107) Sanyabá válasza Soká (#34106) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ez most komoly? :Y

Ráadásul borovi fenyő.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#34108) pbujna


pbujna
aktív tag

Sajnos nekem - talán másnak is - az idő pénz.

Már tervezem az asztalt a vastagoló gyalunak. Adott egy rakat vasanyag, gyalutengely, 3 db 380-as motor, egy nyugdíjas szerszám készítő lakatos :), aki imád bütykölni. Talán a szalagfűrészt is fel tudjuk éleszteni...

Érdemes-e gépi előtolást készíteni, vagy elég a kézi is?

(#34109) thyeby válasza Soká (#34106) üzenetére


thyeby
őstag

Mamma mia Anna bela!

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#34110) Soká válasza Sanyabá (#34107) üzenetére


Soká
senior tag

Hát, az a helyzet, hogy kétcolos pallókat vettem, azt szeleteltem fel körfűrésszel, táblásítottam és nem volt gyalum. (vagyis van, de élezni kellene és még nem volt lelkierőm bajlódni vele...) ráadásul úgy lett kiválasztva az anyag, hogy a deszkák hossza alig pár mm-rel volt több mint a készméret. De ezzel a marásos "egyengetéssel" csak 1-2 mm-t kellett levennem összesen a két oldalról. Ment volna szalagcsiszolóval is, de pontatlanul és úgy nem akartam. A végeredmény szép lett csak az idő...
de én a hobbista vonalat képviselem ugyebár :) (ezzel meg jól lehet takarózni:) )

(#34111) martong


martong
tag

Sziasztok
Hozzájutottam (ingyen) egy Hyundai kompresszorhoz.
Várok jótanácsokat a használattal kapcsolatban. Soha nem volt még kompresszorom.
Egy 5 m-es tömlő és porlefújó van hozzá. Milyen kiegészítőt vegyek még?
Köszi

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#34112) macilaci78 válasza martong (#34111) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szétszedném a hengert, milyen állapotban van, átkenném + villanymotort is megnézném, kormos-e a szénkefe.
24 l, 8 bar, nem ezzel fogod kifesteni a házat.
Ha 8 baron hallhatoan sziszeg, tömítéscsere.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#34113) Speciali válasza martong (#34111) üzenetére


Speciali
tag

Ha lakkozni, festeni is akarsz vele, gyanitom hogy elöbb utobb igen, akkor egy olaj+vízleválasztót vegyél még hozzá. (persze festékszóró pisztoly is kell hozzá :DDD ) Nekem egy ugyan ilyen van, csak Einhell szponzori festéssel.
Jótanács, legyen benne mindig megfelelö mennyiségü és minöségü kompresszorolaj. Meg a kondenzvizet ereszd le néha, télen gyakrabban.
A tartály alatt van egy kis szelep, azt tekerd ki, de csak addig, amig meg nem indul a viz és levegö belöle. Ha teljesen kitekered, akkor ugy jársz mint én egyszer: a hirtelen kiáramló levegö ellőtte a kis csavart, :W kb egy órán keresztül kerestem :)
A hűtbordák is legyenek lehetöleg tiszták, amugy semmi karbantartást nálam nem igényelt.
Megelözendö a kérdésre a válasz : igen, ilyen kicsi kompresszorral is lehet festeni. Én a kocsimat is ilyennel fujtam le. :)

[ Szerkesztve ]

(#34114) aszamóca válasza martong (#34111) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Az kompresszorolajat én a biztonság kedvéért lecserélném, ezt általában mindenki elfelejti, pedig új kompresszor esetén a kopás nagyobb mértékű, és a leváló fém gyorsabban koptat az olajjal keveredve.
Szénkefe szerintem ebben nincs, mert igénytelen aszinkronmotor hajtja.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34115) Sanyabá válasza pbujna (#34108) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Vastagsági gyalut előtolás nélkül még nem láttam ! Most csak gondold el, vastagságolnál egy 2 m-es pallót, amiből 2 mm kellene levenned, mekkora erő kellene hogy áttold?
Akkor még ott lenne az előtolási sebesség is !

Nem tudom hogy mennyi gyakorlatod (tok) gépépítés terén, de ez az egyik legnehezebben legyártható gép kisiparilag.
Nem akarok belemenni a gép szerkezettanába, mert elég hosszadalmas , bonyolult lenne .
Nézzetek meg jó pár gépet, és annak ill. a meglévő anyagotok függvényében lehet hozzá fogni.

De legyen köztetek, géplakatos, marós, esztergályos,villanyszerelő! :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#34116) Speciali válasza Sanyabá (#34115) üzenetére


Speciali
tag

Vastagsági gyalut előtolás nélkül még nem láttam

Havernak volt egy ilyen. Ugy kellett átcibálni rajta az anyagot, kész rémálom volt, meg veszélyes is.De ez munkára még hobbi szinten em volt alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#34117) pbujna válasza Sanyabá (#34115) üzenetére


pbujna
aktív tag

Még Diesel-mozdony lakatos is van. Mindez édesapám egyszemélyben. Egyedül a NASA űrprogramjában nem dolgozott még. Az ő gépeit fogjuk nagyrészt felépíteni, rendberakni, átalakítani...

(#34118) Sanyabá válasza pbujna (#34117) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Az más, akkor mindenhez ért ! ;)

Sok sikert, aztán kérünk majd képeket!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#34119) thomgrande válasza pbujna (#34117) üzenetére


thomgrande
tag

Én nem vitatom hogy egy bütykölni imádó lakatos aranyat ér. Csak itt olyan dolgokat kell figyelembe venni hogy mekkora legyen a behúzó és továbbító henger. Milyen messze legyen a késtengelytől. Mekkora erővel nyomja az anyagot. Visszacsapódás gátló megléte. Előtolás sebessége. Az asztal emelése. Emelőszerkezet védése a portól. Meg még biztos van pár dolog. Ezek döntik el hogy a Diesel-mozdony a nemzetközi gyorsot viszi vagy ipartelepi tartalék lesz.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34120) pbujna válasza thomgrande (#34119) üzenetére


pbujna
aktív tag

Tegnap beszéltem vele, van néhány remek ötlete, de nyugdíjas létére kevesebb ideje, mint amikor még 12 órában dolgozott és utána barkácsolt.

Jelenleg egy körfűrészasztala van 15-ös gyaluval egyengető és vastagoló funkcióval visszacsapódásgátlóval. Azt kellene lemásolni a 45-ös gyalutengellyel. Sajnos ebben a méretben már biztosan szükség lesz behúzótengelyre. Még nem tudom, hogy vegyek-e egy felújítandó vastagolót (akár működőt) vagy építsük meg mi. Lehet találni a jófogáson szépeket, nagyokat, de őt a várostáblán túl nehéz elrángatni bárhová. Örülnék neki, ha ő is megnézne párat. Az udvaron áll 3-4 éve kb 2 m3 tölgyfa rönk, amivel lehetne kezdeni valamit, illetve ő is ilyen célra szánta.

Emellett ott áll egy bazinagy szalagfűrész, amihez jelenleg nincs szalag, mert lefüstölt a hegesztő.

(#34121) pbujna


pbujna
aktív tag

Még mindig nincs asztallapom. Ma voltam a szép kis győri faáruházban. 33-ért ajánlottak nekem rétegelt lemezt, amit csak össze kell ragasztanom, illetve toldani, mivel 60cm-es. Illetve 44-ért már adtak volna 60cm-es tömbösített tömörfát 30mm vastagságban. Most jön a keresgélés a neten, hátha valahol sikerül normális lapot kerítenem elérhető áron.

(#34122) pali923 válasza pbujna (#34121) üzenetére


pali923
tag

Ha a győri Zatikről beszélsz, akkor oda érdemes időnként visszanézni. Mindig vannak maradék darabok, amit meg lehet venni vágási díj nélkül, vagyis olcsóbban, mint ha vágatnál. Elsősorban a rétegelt lemezekről beszélek. Én ott vettem már 120x80-as lapot is, amiből van a mostani asztalom. Lehet venni csúszásmentesített rétegelt lemezt is, ami kb. a legjobb ilyen diy asztalokhoz, igaz, azt hiszem, csak egész táblát adnak. Nem tudom, milyen vastag asztallapot szeretnél, de van sokféle megoldás ott is erre. Én egy 15mm-es táblát néztem ki, ami kisebb (és olcsóbb), mint a vastagok, úgysem tudnék mit kezdeni a maradékkal. Ebből a tábláből összerakok 2 réteget, és van egy 3 centis lapom, ami bármire elég.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#34123) thomgrande válasza pbujna (#34120) üzenetére


thomgrande
tag

45-ös gyalutengely? Minek? Ágyúval verébre? Egy nem iparos embernek ekkora szerkezet tök felesleges. Legtöbbször (90%) max 15 centis anyagot használsz, feleslegesen járatod azt a nagy gépet. A szélesebb anyagot úgy is táblásítani kell. Utána elégnek kell lenni a csiszolásnak. Egy jó egyengető kell 150-200 mm. Asztal hossza oldalanként 1 méter. Ezzel lehet jól egyengetni. Ugyan ilyen széles vastagoló, aztán táblásítás.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34124) raidx válasza Soká (#34101) üzenetére


raidx
őstag

Tetszik a vastagolód! milyen maróbitet használsz?

Más:

Tervezgetem a maróasztalomat, vezetősín "C" profil gondom van. Nem tudom ez megfelelne e?

Itt helyben rétegelt lemez helyett MDF és OBS lapokat ajánlgatnak azt is 3 hetes átfutással csak rendelésre.

Melyik lenne jó maróasztalnak? Alváz már megvan. Esetleg még konyhapult munkalap lenne.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34125) Haugland


Haugland
aktív tag

Tudnátok ajánlani porleválasztóhoz csövet, aminek a belső átmérője 49mm körüli?
Hol lehet Bp-n ilyet vásárolni?
Vagy esetleg ebay-ről olcsóbb lenne? (A szállítási idő nem gond, nem hajt a tatár)

(#34126) Soká válasza raidx (#34124) üzenetére


Soká
senior tag

Azt hiszem, homlokmarónak hívják, az uni-maxtól rendeltem, ez vagy hasonló paraméterű. Éppen egy hete 40%-kal olcsóbban vesztegették ezeket a marókat...

A maróasztallal kapcsolatban:
azt gondold át alaposan, hogy tényleg kell-e neked a C profil, nem elég az U? Mert szerintem elég... Ha viszont tényleg kell a C, akkor nagyobb keresztmetszetet érdemes keresgélned, mert bár nincs méret a rajzon, én úgy gondolom, hogy ez így elég kevés lesz. Persze, attól függ, hogy milyen anyag futna a nútban?
Ha nem akarsz leszorítani, akkor felesleges szerintem a C, magától úgysem ugrik ki a nútban tolt "akármi" hiszen a kezeiddel tolod és szorítod lefelé.
Mennyi a C profil nyílásának szélessége?

(#34127) Soká válasza Haugland (#34125) üzenetére


Soká
senior tag

Úgy keresd, hogy tömlő. Olyan szavak kíséretében, hogy elszívó, acélspirál, poliuretán, por, forgács...
Ha fix helyre kell, akkor nem baj, ha az olcsóbb, merevebb megoldás, ha mozgatod, akkor én mindenképpen az acélspirál merevítésú PU tömlőket ajánlanám. Nem olcsó...

(#34128) raidx válasza Soká (#34126) üzenetére


raidx
őstag

Köszi a linket! Ez kelleni fog.

Sajnos a "C"-ről csak annyit tudok, 3 m szálba van. Kérdeztem a forgalmazót a többi méretről de még nem kaptam választ. Van aki 2015-10-29 óta várja a választ.:F

[link]

Szorításra lenne (csavarfej+alátét). Olyan asztalt gondoltam ami a későbbiekbe bővíthető lenne 3D-s re de azt hiszem, másként is megoldható.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34129) macilaci78 válasza raidx (#34128) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A HBZ budapesti kirendeltségét gyakorlatilag lefejezték tavaly, nemigen maradt a régi garnitúrából senki sem. Gondolom, ez az oka annak, hogy folyamatban lévő dolgok elmaradtak.
Gondolom, az sem segít, hogy a jelenlegi gárda sem kifogástalan... :D
Érdemes a debreceni központot keresni, azok korrektek és felkészültek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#34130) Soká válasza raidx (#34128) üzenetére


Soká
senior tag

"Szorításra lenne (csavarfej+alátét)."

Mondom, nekem az a félelmem, hogy egy ilyet alut könnyű eldeformálni. Én egyszer csináltam a hepehupás körfűrészasztalra egy plusz asztallapot, abba került C profil kb 16x9-es profilból, de végül sosem használtam, meet mire elkészült vettem egy másik körfűrészt... Annak a C profilnak a rése 5mm széles. Nem túl sok... Komoly szorításhoz biztos nem elég...

(#34131) Attis1971 válasza raidx (#34128) üzenetére


Attis1971
csendes tag

Hello,

nem akarlak nagyon lebeszélni, de nyugodtan ezt a sínt elfelejtheted. Ha mindenképpen rögzíthetőben gondolkodsz, akkor már vegyél alu zártszelvényt ( 15 x 15, 15 x 20, 20 x 20, stb...) aztán egy esztergályossal kimaratod az egyik oldal közepéből 8 mm. vagy a szorító fejének a szélességét. Amúgy meg teljesen jó a C profil, vagy ha rétegelt a lapod, akkor egy sima bemarás.

(#34132) yooccoo válasza Haugland (#34125) üzenetére


yooccoo
aktív tag

náluk próbáld meg, elviekben van raktáron
Boronkay Faipari Szerszám Kft
1149 Bp. Egressy út 23-25.

(#34133) raidx válasza Attis1971 (#34131) üzenetére


raidx
őstag

Igazad van a zárt szelvény lessz a megoldás. Sajnos konyhapult, MDF és OBS közül válogathatok. Vagy vidékről hozatni egy tábla rétegelt lenezt. Mióta a Baaumax megszünt nincs rétrgeltlemez sem a Praktikerbe sem az Obiba.

Kicsit ráfaragtam az Extol Craft olcsó 12 darabos marószetjével. 27-25- 22 mm a szárhossz, alig látszanak ki a gépből a rövidebbek. A két 22 szárhosszú félkör és 90° kb 2 mm mélységű fazont ad. a cinkelő kb 7 mm a 27 hosszúak hozzák a formájukat rendesen. Igaz, hobbi cuccok de nem kellenne egy részének használhatatlannak lenni. Egy db. normális maró drágább mint a 12 db-os készlet. Ott is a minőség! :(

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34134) Attis1971 válasza raidx (#34133) üzenetére


Attis1971
csendes tag

OSB??? Ezt nem is értem ez honnét jött? Az MDF se jó szerintem. A munkalap teljesen jó.

(#34135) raidx válasza Attis1971 (#34134) üzenetére


raidx
őstag

Ezt a háromat ajánlgatja az Obi a normális rétegelt lemez hejett. Elviekbe létezik még HDF is ami talán megfelelne de azt nem forgalmazzák.Marad a munkalap csak kicsit át kell korrigálni hozzá a terveket mert rétegeltbe gondolkodtam.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34136) Sanyabá válasza macilaci78 (#34129) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ugyan ez van Debrecenben is , ami a gárdát illeti. A régi gárdából 3-4 fő maradt, a többi átment a konkurenciához.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#34137) generatoros válasza raidx (#34124) üzenetére


generatoros
tag

A felsőmarós egyengetés amit Soká írt, nekem is tetszik, kiegészíteném azzal ,hogy nekem is unimaxos ez a marószáram, de az a változat ami 38.1 mm-es. Látványos megoldás ez a fajta egyengetés, de felhívom a figyelmed, hogy nagyon pontos, precíz kivitelezést kíván a befogószerkezet és a marógépet tartó csúszka megépítése. nekem alu zártszelvényből sikerült elkészíteni. Nem kevés forintocskából. 5.5 x 5.5 cm -es stafnikon nyugszik egy 19mm vastag fehér bútorlap és erre vannak ráerősítve az alu szelvények ( 60x20mm).Az egész hossza csak 140cm. 40cm a távolság az alu sinek között és ezeken a síneken tudom megvezetni a szintén alu szelvények által szegélyezett csúszkát aminek az alja,( amire a marógép felfekszik )egy nagyon pontos táblásított cseresznyefa.(2cm vastag). A marókést én még 6000 ft körül vettem, a mult heti akcióban talán félár lett volna. Ha ilyeneken rágódnék az utcára sem lenne érdemes kimennem ezért azt ajánlom, ha c profilt akarsz mindenképen, akkor ne sajnáld a 4000ft-ot és vedd meg az unimaxost. Nem annyira szeretem őket de ez a termékük az amerikában is kapható c profil. Kinai biztos ez is csak amcsi árakon, unimax jól tudja hogy ha ebay- ról vagy amazonról rendelsz akkor sem tudod 4 rugó alatt megvenni és ezért majdnem duplájára emelte az árát. A T fejű csavar ami kell hozzá azt viszont már tényleg horror ár, mert csak egy alu leszorítóhoz kapcsolja az árut potom 1500ft-ért, nekem van fém esztergám és így nem volt gond legyártani ilyen csavarokat.

(#34138) martong válasza generatoros (#34137) üzenetére


martong
tag

@raidx
Tudok mutatni uni-maxos c sínt Csepelen, vagy a városban, ha elég közel laksz, megnézheted.
Szerintem ez alkalmas arra, amit gondolsz.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#34139) generatoros válasza martong (#34138) üzenetére


generatoros
tag

nem kételkedek abban amit mondasz, de szerintem biztos nem azonos méretü mint az amerikai, az unimaxos pedig szerintem ua. ja és nem biztos, hogy kell ez egy maróasztalba. 2db pillanatszorítóval rögzitett egyenes alu vagy fa léc mellett is precizen el lehet tolni az anyagot.

(#34140) raidx válasza martong (#34138) üzenetére


raidx
őstag

Szívesen megnézném csak Kecskeméttől kicsit messze van.

Az egyengető homlokmarót az unimaxon kívűl sehol nem találni viszont "C" sínt nem találtam náluk.
Most először át kell gondolnom a kis maróasztalkámat mert munkalapból lessz végülis és a méreteket át kell nézni. Ha elkészült az alsómaró kezdek az egyenfetőhöz. Van pár db. nyomtatókból kitermelt léptetőmotor, lehet azzal automatizálom a robotmunkát. De ez csak ötlet jelenleg.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34141) aszamóca válasza raidx (#34140) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Én OBI-s zártszelvényt vágtam ketté abból készítettem először csúszósínt, de most rendeltem tőlük készen U-L profilokat, 300mm-es rúdanyagot a tárcsás marómhoz, és korrektek, gyorsak, méretre is vágnak.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34142) Soká válasza generatoros (#34137) üzenetére


Soká
senior tag

"nagyon pontos, precíz kivitelezést kíván a befogószerkezet és a marógépet tartó csúszka megépítése."

Ezt én is csak megerősíteni tudom. Mármint, hogy oda kell figyelni. Az én "vályúm" kb. 1,8m hosszú és az alkatrészeivel sokat precízkedtem, mert minden azon múlik, hogy a dolgok egyenesek és párhuzamosak legyenek. És ez az én konstrukcióm is csak úgy működik, ha egy tuti sík felületre rakom fel. Különben biztosan meghajlik valamennyit és akkor már lőttek a mérethelyességnek. A tárolását is úgy oldottam meg, hogy függesztve van, így talán nem vetemedik, legfeljebb nyúlik :) és azért tettem bele a három pálcát, amin felfekszik a munkadarab, mert azt szükség esetén síkba tudom marni, ha valami gond van. Vagy cserélni tudom. Fémből nyilván jobb lett volna, de voltak fölös táblaanyagaim laminált forgácslapból és azokat használtam.

Azért azoknak, akik esetleg a vastagolóhoz hasonlítják, azoknak megjegyzem, hogy ezzel a technológiával nem csak "vastagolni" lehet, de például folyamatosan vékonyítani is egy anyagot.

(#34143) pali923 válasza generatoros (#34137) üzenetére


pali923
tag

T-fejű csavarokat egyszerűen és olcsón lehet gyártani kapupánt csavarból flexszel. A 8-as éppen tökéletes az unimaxos c-profilba. Egyébként nem is régen többször is leárazták.
U-profilt pedig megfizethető áron lehet venni a Praktikerben is mostanában.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#34144) pbujna


pbujna
aktív tag

Ez lenne a C-profil? [link] Itt valamiért T-nek hívják...

Esetleg erről vélemény? [link]

[ Szerkesztve ]

(#34145) thomgrande válasza pbujna (#34144) üzenetére


thomgrande
tag

Ki hogy hívja. T-track.
Ezt a másikat komolyan gondoltad? Elég extrém méretei vannak.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34146) raidx válasza pbujna (#34144) üzenetére


raidx
őstag

Az a baj, hogy jelenleg nem kapható! Valószínülag az alkalmazott csavar után keresaztelték el.

A 80-as évekbe napi kapcsolatban álltam a Székesfehérvári könnyűfémművel. Nem volt olyan amit pár nap alatt nem tudtam beszerezni. Ma már KÖFÉM sincs! A Kecskeméti Aluszöv abba az időbe három műszakba gyártotta a külömböző húzott alu termékeket. A rendszerváltás óta üresek a csarnokok. Akkoriba Aluminium nagyhatalomnak számítottunk, most külföldről hozunk be mindent jó drágán és jó ritkán!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34147) bim


bim
veterán

Hátha valaki még nem látta.
Egy jó állapotú, jó árban lévő csúcskörfűrész ami merülő is.

(#34148) pbujna válasza thomgrande (#34145) üzenetére


pbujna
aktív tag

Esetlegesen a ledszalaghoz forgalmazott alumínium profilok megfelelők lehetnek?

Nincs kedvem az USA-ból rendelni, mert kétszer annyiba kerül a szállítási és vámköltség, mint a profil. Bár ott vannak egészen jó szettek is.

(#34149) thomgrande válasza pbujna (#34148) üzenetére


thomgrande
tag

A ledes profiloknak vicc a falvastagsága a mi felhasználásunkra. Ledhez még sok is.
Én inkább ezt javasolnám. Igaz a felesleget le kell fűrészelni róla.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34150) martong válasza thomgrande (#34149) üzenetére


martong
tag

Ledes profil nem jó ilyenre.
lehet kapni négyszög zárt profilt, és ketté kell fűrészelni.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.