Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34851) thyeby válasza Morris (#34847) üzenetére


thyeby
őstag

Láncfűrész a neve annak, amit keresel. Kézi körfűrész másra jó.

Több fa van, mint asztalos!

(#34852) stgellert válasza Morris (#34850) üzenetére


stgellert
aktív tag

ezt elég biztonságosnak nevezném, meg karbantartásmentesnek, ezek az orrfűrészek:
[link]

(#34853) Morris válasza thyeby (#34851) üzenetére


Morris
veterán

Arra gondoltam egy ilyen kézi körfűrész is jó lehet erre. De ezek szerint nem.
No mindegy, akkor lesz belőle láncfűrész

Abból milyet, melyiket? Elég erősek a a villanyosok?

(#34854) stgellert válasza thyeby (#34851) üzenetére


stgellert
aktív tag

a láncfűrészt azért nem javaslom, mert egyrészt észnél kell lenni vele (visszacsapás, stb), másrészt az elektromosnál is figyelni kell a lánckenésre és a láncfeszítésre. az orrfűrésznél ezek nincsenek.

(#34855) stgellert válasza Morris (#34853) üzenetére


stgellert
aktív tag

ha maradsz a láncfűrésznél, a te céljaidra bőven erősek, kb 15 cm átmérőjű ágakig.

ezt érdemes megnézni előtte:
[láncfűrész alapok]

(#34856) Morris válasza stgellert (#34854) üzenetére


Morris
veterán

Elnézve a videót, lehet hogy mégis inkább az orrfűrész lenne a jobb választás. Lidl-be most akciós. Érdemes megvenni?

(#34857) stgellert válasza Morris (#34856) üzenetére


stgellert
aktív tag

nem tudom, a lidl es milyen, linked nincs? vannak itt páran, akik talán meg tudják mondani róla.

(#34858) stgellert


stgellert
aktív tag

DeWalt fanoknak!!!!! (lapozni az elado cuccai kozt)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34859) Morris válasza stgellert (#34857) üzenetére


Morris
veterán

(#34860) stgellert válasza Morris (#34859) üzenetére


stgellert
aktív tag

ez a dekopírfűrész, neked nem az igazi szerintem. orrfűrész/skorpió/aligátorfűrész néven keresgélj. nézd meg a linket amit kuldtem vagy kettővel előbb.

(#34861) Morris válasza stgellert (#34860) üzenetére


Morris
veterán

óh, összekevertem a linket. Olyan is van még a Lidl-be, csak nem találom a leírását.

Ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#34862) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
Külföldi videókba oly nagy szeretettel használt derékszögű vonalzót keresek, aminek segítségével vágnak pl kézi körfűrésszel, dekopírral stb stb.
[link]
Mi ennek a magyar neve? Magyarországon hol kapok ilyet ? Találkoztatok már ilyennel, vagy ti használjátok ?

(#34863) stgellert válasza Sterilzona (#34862) üzenetére


stgellert
aktív tag

vezetővonalzó. keress így: diy circular saw guide rail

(#34864) föccer válasza Sterilzona (#34862) üzenetére


föccer
nagyúr

Szólj Winner_Hun-nak, átutalod neki a vételárat és berendeli neked. Ha van is itthon, biztos, hogy jóval drágábban.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34865) stgellert válasza Morris (#34861) üzenetére


stgellert
aktív tag

szerintem nyugodtan vedd meg, eleg normalisak a lidl ben gariugyileg. de azert varj meg, amig mas is ir valamit, eddig csak az velemenyem olvastad..

(#34866) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Köszönöm :)

(#34867) raidx válasza Morris (#34861) üzenetére


raidx
őstag

Még a szablyafűrész is jó lenne neked. Ugyan az mint a másik csak a fűrészlap szélesebb.

[link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34868) Morris válasza raidx (#34867) üzenetére


Morris
veterán

Ok, megnézem. Köszönöm a segítséget mindenkinek.

(#34869) AndrewBlase válasza Morris (#34868) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nekem van Lidl-s orrfűrészem. Igaz, még a régebbi kiadás.

Vágtam már ki vele kicsi fát, lett darabolva vele autókasztni, ablaktok, miegymás. Még bírja a nyüstölést. :)

Miért mindig én???

(#34870) Morris válasza AndrewBlase (#34869) üzenetére


Morris
veterán

Akkor nincs mese, bepróbálom! :)

(#34871) stgellert


stgellert
aktív tag

Konyhapult élzárás kérdés: ikea konyhapult, szépen feldaraboltam, most jönne az élzárás. A lényeg, kaptunk hozzá élzárót gyárilag, ami nem vasalós, hanem fel kell ragasztani. Az ikea nagy bölcsen azt mondta, majd egy szaküzletben megmondják, mivel ragasszam...
(Bútorbolti élzárózás nem játszik sajnos most)

Szal inkább itt utánnaolvastam: pattexet írtatok többen. Én picit idegenkedem tőle, de legyen. Síma faragasztó nem jó amúgy, d3-as? Mivel nem látható él, ha símán lekenem valamelyik ragasztóval, az nem elég?

Ami még felmerült bennem, ragasztópisztolyal egy csík végig az élzárón és utánna.símán felvasalni...

Mentsétek meg lelkemet, szokás szerint:)

(#34872) raidx válasza stgellert (#34871) üzenetére


raidx
őstag

Ha nem látható él a sziloplaszt is jó lehet. Kaptál élzárót. Ragasztópisztolyal csík, vasaló élzáró. Ha jól eltalálod a csík méretét olyan lessz mint a gyári ragasztás. Ha van hőlégfúvód előlehet melegíteni a felülatet. Kicsit több időd lessz igazgatni. Ha van megfelelő szorítód a palmetex/fix is jól működik.

@morris

Itt van két nekedvaló eszköz: [ágvágó]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34873) stgellert válasza raidx (#34872) üzenetére


stgellert
aktív tag

megpróbálom mind a 3at, oszt meglátjuk:)

(#34874) raidx válasza stgellert (#34873) üzenetére


raidx
őstag

Élszorító házilag. [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34875) stgellert válasza raidx (#34874) üzenetére


stgellert
aktív tag

jópofa nagyon!

(#34876) stgellert válasza raidx (#34874) üzenetére


stgellert
aktív tag

de akkor már egyszerűbb a sima szorítók alá éket beütni, a hatás igyanez.

(#34877) raidx válasza stgellert (#34876) üzenetére


raidx
őstag

És utánna mehetsz az üvageshez. ;]

Régen mikor a lakásfelújítás volt. A szaki is csinált olyat de az egyik pillanatszorító zokon vette és háromba tört. A legkissebb darabja meg kinézett az ablakon. Szaki nagy mérgesen elrohant majd pár óra múlva jött az üveggel meg a festőnek egy üveg piával mert azt az ablakot kicsit ki kellett igazítani az üvegezés után.Ja, amúgy vasárnap dél körül volt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34878) stgellert válasza raidx (#34877) üzenetére


stgellert
aktív tag

Meglep, hogy ekkora az erőhatás, de nem lehetetlen

(#34879) Morris


Morris
veterán

Úgy döntöttem, hogy nem kell nekem motoros fűrész. Végül vettem egy kézit.
Köszönöm mindenkinek a segítségét.

(#34880) stgellert válasza Morris (#34879) üzenetére


stgellert
aktív tag

Nem lehetetlen, hogy ez volt a legjobb döntés :)) haverom pl az erövágóval vagdossa a vékonyabb ágakat :)

(#34881) Morris válasza stgellert (#34880) üzenetére


Morris
veterán

:D az se rossz

(#34882) thyeby válasza Morris (#34879) üzenetére


thyeby
őstag

Nekem egy ilyen van. Évek óta használom. Bírja. Ma is vágtam vele 3-5 cm vastag ágat elég sokat.
Az 5 cm az már határeset neki. Egyet eltörtem, mert nem szépen fogtam rá, hanem csak hevenyészve.. De ha derékszögben fogsz rá, és nem srégen, akkor a 3 cm csak nyissz, az 5 cm-be kicsit bele kell kapaszkodni.
Ez a rávágós a jó választás, nem az, ami a metszőollóra hajaz, csak nagyban.

Több fa van, mint asztalos!

(#34883) Morris válasza thyeby (#34882) üzenetére


Morris
veterán

Majd később ha a jelenlegi kevésnek bizonyul, beszerzek egy ilyet.

(#34884) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Létezik felsőmaróba 8-as szárral 14-es maró (vagy fúró) aminek az alja hegyes? 5-ös átmenő fúró van, de nagyobb átmérőben is készítenek?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34885) thomgrande válasza Winner_hun (#34884) üzenetére


thomgrande
tag

Én ilyet használok de ennek sajnos 10-es a szára.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34886) thyeby válasza thomgrande (#34885) üzenetére


thyeby
őstag

Hú, de pöpec!

Több fa van, mint asztalos!

(#34887) GeronimoTama


GeronimoTama
tag

Sziasztok!

35mm-es ráütődő kivetőpántot milyen messze kell fúrni az ajtólap szélétől? 18-as az anyagvastagság.

GTAO: tamadotcom

(#34888) Winner_hun válasza GeronimoTama (#34887) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34889) stgellert


stgellert
aktív tag

picit elbizonytalanodtam.

munkalap fordítónál kell összehúzó vasalat, ha amúgy stabil minden? vagy elég egy síma szeglemez alulra?

(#34890) thyeby válasza stgellert (#34889) üzenetére


thyeby
őstag

Elvileg elég egy lemez, de én minden esetben betettem az összehúzó vasalatot. Úgy nincs hibalehetőség, ha jó a szabás.

Több fa van, mint asztalos!

(#34891) stgellert válasza thyeby (#34890) üzenetére


stgellert
aktív tag

köszönöm. akkor beteszem én is, max kiveszem, ha úgy érzem nem jó (az zavar, hogy ott a munkalap fordító is, valahogy úgy érzem, ha húzatom is, akkor felül nyílhat szét).

(#34892) thyeby válasza stgellert (#34891) üzenetére


thyeby
őstag

Ja, van ott fordító is?
Azt hittem, hogy ezt a sarkot akartad homemade sablonnal összemarni - akkor ugye nincs benne fordítóprofil. Mert én az ilyenre gondoltam az összehúzó vasalatot. Ott még egy tized is feltűnő tud lenni.

Így teljesen elég, ha csak csavarral összefogatod.

Több fa van, mint asztalos!

(#34893) stgellert válasza thyeby (#34892) üzenetére


stgellert
aktív tag

eredetileg azt akartam, de félretettem máskorra a sablonozást, most a haladás sürgősebb:-)

(#34894) aszamóca válasza thyeby (#34683) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Megjött a maró! Öröm és boldogság. Brutális szerszám így elsőre. :C
Már csak valami jó ár-érték arányú marókéseket kell beszereznem hozzá.

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34895) raidx válasza aszamóca (#34894) üzenetére


raidx
őstag

Írigylem a masinád liftjét. A hobbi kategóriába is alkalmazhatnák!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34896) beg


beg
veterán

Üdv!

Egy olcsó (classic, basic) néven futó beltéri ajtólapból kiszakadt az alsó pánt. Van remény egy faragasztós, préselős javításra úgy, hogy nem fog 1 nap múlva újból megtörténni?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#34897) stgellert válasza beg (#34896) üzenetére


stgellert
aktív tag

a külső ajtólap sérülésével nem lehet nagyon mit kezdeni, vagyis lenne egy csúnya javított ajtód.

(#34898) beg válasza stgellert (#34897) üzenetére


beg
veterán

Értem, köszi. Szerkezetileg elbírná a pántot és a terhelést? Csak mint ideiglenes (pár hónapos) megoldás érdekel.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#34899) stgellert válasza beg (#34898) üzenetére


stgellert
aktív tag

szerintem igen. vedd meg a praktikerben/obiban a legolcsóbb pillanatszorítót (500-600ft), 2db-ot, meg a legisebb, legolcsóbb kiszerelésű palma fa ragasztót. kend be mindenhol amennyire tudod a repedésekbe, rakd bele a pántot, ha nem deformálódott nagyon, vagy kalapáld ki és utána, aztán tedd sínbe két deszka közé a pillanatszorítókkal és várj egy napot.

[ Szerkesztve ]

(#34900) beg válasza stgellert (#34899) üzenetére


beg
veterán

Köszönöm, ez volt az én koncepcióm is. Még egy aggályom van, ha fasínnel összefogom szorítóval, akkor a résekből kiszorított ragasztó nem köti oda a párnafát? :) Még nem csináltam ilyet.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.