Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62001) AIex válasza hramon94 (#61999) üzenetére


AIex
tag

Kicsit többért van most egy új modellje a Dewalt-nak, DWE627 c,80mm a lökete, asztalba építhető, ehhez rendelhető egy magaságállító kar, illetve adnak hozzá egy kapcsolót is, ami nem feltétlen hasznos, ha van már maróasztalod.

Hitachi-ból az M12V2 kicsit kifinomultabbnak néz ki.

(#62002) ViktorSz válasza AIex (#62000) üzenetére


ViktorSz
tag

Leültem,alaposan megfontoltam és 2sör után arra jutottam,hogy inkább tényleg valami más "apróság"lesz ebből a fejben előre elköltött 30 000-ből. :)

[ Szerkesztve ]

(#62003) ViktorSz válasza AIex (#62001) üzenetére


ViktorSz
tag

Itt a fórumon mindig az a vége,hogy:[link],de a 80-as lökethossz szerintem is fontosabb,szemben a Triton 68mm-ével.
Az a 12mm rengeteget számít asztalba építve,kb felülír minden egyéb kényelmi szempontot.Annó azért választottam én is egy dw-ot,les.arom,hogy 20mp-cel tovább tart beállítani,de ha kompletten,egy mozdulattal nem lehet lecsapolni egy bútorajtó csapos részét,akkor sza.t sem ér az egész asztalbaépítés,szerintem ...

Na jóvan,megittam most már 3sört,az lesz a legjobb,ha befejezem mára a fórumozást,mielőtt mégtöbb baromságot írok... :))

(#62004) AIex válasza ViktorSz (#62003) üzenetére


AIex
tag

Nekem is sokáig szimpatikus volt a Triton, leginkább addig, amíg 100-120e Ft volt. 160e Ft-ért más kevésbé, hogy őszinte legyek. A stellerje ennyiért szerintem egy vicc. a Fogasléces magasság állítás szimpatikus, viszont maga a gép tömzsinek tűnik. Persze ez akkor szempont, ha az ember nem csak asztalba építve használná. Illetve ennek a gépnek milyen a garanciális háttere ? Az RP2300-as szerintem egy sokkal kerekebb csomag, ugyan akkor fixen asztalalá építve kevésbé impozáns a Triton-nál.

Nekem is szimpatikus ez az új Dewalt, ugyan akkor féllig-meddig zsákbamácska, mert a korábbi felsőmarók túlnyomó része régi Elu modellek voltak, akárcsak a gérvágók, szóval a kérdés az, hogy ezt a feladatot megtudták-e ugrani "önállóan".

(#62005) Viperator válasza Grizzlu (#42615) üzenetére


Viperator
őstag

Más forrásban olvastam, hogy olivaolajjal el lehet távolítani.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#62006) Grizzlu válasza Viperator (#62005) üzenetére


Grizzlu
tag

Huhh, 4 éves hozzászólásomra válaszoltál! :D Azért köszi. Amúgy Denaturált szesz lett a megoldás a gyantalerakódásra.

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#62007) Grizzlu


Grizzlu
tag

DeWalt ütvecsavarozó témában annyit segítettetek, hogy most már azt sem tudom, milyen akksival vegyem, és milyen csomagban :DD :DD :DD

Köszi mindenkinek! :R

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#62008) T J válasza Viperator (#61985) üzenetére


T J
tag

Gondolom a kérdésed mindenkinek szól.
Nem tudom milyen lapot mellékel a maki, de gondolom keményfémlapkás, vékony, kevés fogú lapot, mivel maga a gép se precíziós.
A vékony 2mm vastag lapokkal könnyű vágni, de könnyebben rezonál be, mint egy 2,8mm vagy vastagabb. Ahol nem számít a vágáskép ott jobb a vékony lap, ahol számít, ott a vastagabb, több fogú.

@Alex.
Kösz, akkor ha jól értem nem tudod egyértelműen kijelenteni, hogy a 400Nm ütős erősebb a 120Nm simánál. Arra voltam kíváncsi, hogy van-e olyan vastag csavar, vagy nagy átmérőjű furat, amivel a sima már nem bír, de az ütős még igen.
De az is hasznos infó amit adtál, hogy simával gyorsabb, ütőssel meg könnyebb ugyanaz.

szerk: Grizzlu #62006
Gázolajjal :)

[ Szerkesztve ]

(#62009) qqzs


qqzs
őstag

Van valakinek tapasztalata keretes szalagcsiszoloval? A kek boschban csak 75mm elerheto (GBS 75), makitaban 100mm is (9404/3). Ezekrol nem sok infot talaltam dewaltrol írták rosszakat magarol a gépről, ugyhogy azt nem is néztem

Eladó: GTS450

(#62010) York válasza Grizzlu (#62007) üzenetére


York
tag

Csak hogy segitsek nekem meg ez a kombo ette be magat a fejembe :).
Bosch 12V-35 FC
Bosch GDR 120
Ha kell majd valami komolyabb gep ezek melle akkor veszek majd valami PS-t, de szerintem butorozashoz eleg lesz.

(#62011) pacman_123 válasza Viperator (#61985) üzenetére


pacman_123
tag

"Valaki vett már Ali-tól vagy Banggood-tól Makita 18V 5Ah, 6Ah akkukat? "

Vett. Kettőt is, a haverjának, 6Ah-sat. Abból az egyik nem veszi a töltést .... Nos így már nem volt olyan olcsó....

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#62012) AIex válasza T J (#62008) üzenetére


AIex
tag

Magam részéről nem. Illetve, szerintem az elmúlt pár évben fordult a kocka, és a mai akksis fúrók is brutálisan erősek lettek. a 996-osról annó sok videót láttam, ahol 10-es, 12-es 4-600mm hosszú állványcsavart tekernek be, gond nélkül. Annyira pedig már ismerem az ütvecsavarozókat, hogy ekkora csavart, sima 1/4" hex befogású géppel nem fogsz tudni betekerni, mert kicsi hozzá az ütőmű. Oda már egy közepes méretű 1/2" ütvecsavarozó kell. Ami mostanában már 600NM körül mozog.

Ez illetve ez a videó is elég beszédes, ami a mai akksis fúrók teljesítményét illeti, márkától függetlenül. Számomra itt sem az döbbenet, hogy "megcsinálja", hanem az, hogy ekkora méretben.

[ Szerkesztve ]

(#62013) fogtunder válasza AIex (#62012) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én mondjuk azt a részt kétlem, hogy puhafába nem fogsz tudni behajtani egy nagyobb állványcsavart1/4" géppel, ha lesz időm délután kipróbálom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62014) Dinter


Dinter
addikt

Nem tudom melyik a legjobb topik erre, talán ez, ezért ide írok.

Vettem egy ilyen asztalt: [link]
Az a problémám vele, hogy minimális ráhatás hatására is (pl. írok a billentyűzeten), elkezd "berezonálni" jobbra-balra, és elkezdenek tőle billegni kicsit a dolgok az asztalon. Legtöbb esetben nem zavarna, viszont a monitorom is centiket billeg tőle. Akármennyire húzom meg a csavarokat, ennél stabilabbra nem tudom. Jelenleg kitámasztottam alulról a monitor 2 oldalról, de ez hosszú távon nem jó így. Mit lehetne kezdeni az asztallal, hogy ne mozogjon jobbra-balra?

(#62015) epmd válasza York (#62010) üzenetére


epmd
tag

Szerintem a PS is elég mindenre,ugyan azt elvégzi mint a Festool és társai. :)

(#62016) epmd válasza Dinter (#62014) üzenetére


epmd
tag

A hátsó kötőt cseréld ki egy szélesebbre ha bútorlapból van.

(#62017) fogtunder válasza Dinter (#62014) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én valami keresztmerevítőt raknék a hátsó keretre X alakban, az tuti sokat fogna rajta. egyszerűbb megoldás, ha a fal mellett van és fix helyen, hogy hozzáfogatod a falhoz.

egyébként 20K-ért ez van, amilyen acél árak vannak, az a csoda, hogy ennyiből le lehet gyártani, szállítani és még keresni is rajta.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62018) generatoros válasza Dinter (#62014) üzenetére


generatoros
tag

a fő probléma az lehet, hogy csavarozva van hegesztés helyett. igaz azzal meg az a baj, ha nem kalodában készül , akkor eleve elcsavarodik . azok a vékony vasak se egy asztalhoz való anyagok. dobd ki a fenébe csináltass fából , azzal nem lesz ilyen gondod.

(#62019) NeoPampalini válasza Dinter (#62014) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Lehet gányolni, én lecserélném másra, ezek a "szinte semmi" vastagságú szerkezetek ennyit érnek...

Ha már kész cucc kell, akkor ikeás asztallap (Lagkapten) + 4 láb hozzá (Adils), nekem és a páromnak is ilyen van, csak akkor mocorog, ha erősen megmozgatom. Persze nem annyira merev, mintha normálisan meg lenne építve, de legalább occsó volt. :DDD

(#62020) Dinter válasza NeoPampalini (#62019) üzenetére


Dinter
addikt

Eredetileg én is ezt vettem volna, ha megtalálom, utólag gondolkoztam rajta, de ott is írták, hogy nem túl stabil.

(#62021) Akula


Akula
őstag

Sziasztok!
Ismertek Pesttől keletre (Dunakeszi, Fót, Csömör, Kistarcsa, Gödöllő, Maglód) olyan asztalost, aki hajlandó legyártani tömörfa munkalapot?
Akit eddig felhívtam, mind csak a Zatiknál megveszi és beépíti, az ügyfél meg kifizeti a tábla árát. Ma már senki nem ragaszt, présel, csiszol.
Nekem viszont csak egy 520 X 320 X 40-es lap kéne egy kisebb satu alá :U

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#62022) fogtunder válasza Akula (#62021) üzenetére


fogtunder
nagyúr

keress olyan helyet, ahol lépcsőlapokat gyártanak, ez inkább az a kategória. amúgy asszem a múltkor láttam Facebook csoportban egy Gödöllői embert, aki ezzel foglalkozik, de a nevére nem emlékszem.

illetve Budakalész, Zatik, nem teljesen stimmel a méret, de kicsit le kell belőle fűrészelni és kész: [link]

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62023) pacman_123 válasza Akula (#62021) üzenetére


pacman_123
tag

Fogtündérhez csatlakozva (és feltételezve, hogy minden paraméter mm-ben értendő): én sem értem miért kell ehhez asztalos. De még csak lécspőlap-gyár sem kell ehhez, tömör lépcsőlapot kapsz OBI-ban ... stb. helyen, darabra. Ja, lehet (biztos) hogy fűrészelni kell belőle, de a vastagság stimmel ....de ezért asztalost keresni ... :U

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#62024) tfe válasza T J (#62008) üzenetére


tfe
tag

Igen, az ütvecsavarozó lassabb. Viszont azt megtartod egy kézből. Egy 8x250-es szerkezetépítő csavar amikor befeszül egy mezei csavarozóval, az konkrétan le fog dobni a gerendáról. (kivéve, ha te vagy Chuck Norris, akkor a tető fog lecsavarodni a házról)

Sokkal-sokkal jobb és biztonságosabb az ütvecsavarozóval dolgozni, amikor nagy erőkre kell készülni. (vagy létráról, állványzatról dolgozol, stb)

Viszont sokkal jobb dolgozni egy pici, könnyű csavarozóval, amikor finom munkát csinálsz (pl bútorok)

Jól megférnek ezek egymás mellett, szerintem.

(#62025) tfe válasza York (#62010) üzenetére


tfe
tag

A 12V-35 FC az a gép, ami visszahozta a Bosch-ba a hitemet. Elképesztően kezes, nagyon frankó kis cucc. Hauch Tomi nyomán vettem még az eredeti -15-ös verziót, és amikor kijött a -35, akkor gyorsan vettem belőle egy alapgépet (az elsőből megvan a szett). Így pont van egy frankó fúróm és egy csavarozóm, mert a fejek, akkuk kompatibilisek (fastclick rendszer) :)
A teljes hóbelebanc nem került annyiba, mint 1db CXS szett, és majdnem olyan jó. Tényleg csak 1-2 dolog van, amibe bele tudok kötni a festoolhoz képest, és igazából csak kényelmi dolgok. Erősen ajánlott kategória.

Viszont meg kell mondanom, hogy a másik gép (az ütvecsavarozó) a fiókban pihen. (ha érdekel, beszéljünk). Ahhoz képest hogy 12V-os, se nem kicsi, se nem könnyű, ha ütvecsavarozó kell, akkor van 18V-os makitám, az jobban kézre áll. Mondjuk bútorozáshoz nekem még sose kellett az ütvecsavarozó. (de nem is vagyok profi, szóval nem biztos hogy mértékadó a véleményem :) )

(#62026) epmd válasza tfe (#62025) üzenetére


epmd
tag

Miben jobb a Cxs a Boschtól véleményed szerint?

(#62027) epmd válasza Akula (#62021) üzenetére


epmd
tag

Többe kerül egy szál fáért elmenni egy fatelepre(ha nincs a műhelyben)mint venni egy kész lépcsőlapot.

(#62028) ViktorSz válasza tfe (#62024) üzenetére


ViktorSz
tag

Elnézést,de az ütvecsavarazó mindentől gyorsabb és erősebb,persze ha a csuklótör3s nem számít,akkor mind1....

[ Szerkesztve ]

(#62029) York válasza tfe (#62025) üzenetére


York
tag

Igazabol szeretek ket geppel dolgozni, elofur, zenkkel, csavaroz.
Most a piros WZ-vel furok elo, a zenkelest meg a csavarozast vegzi a leveheto feju PS.
Az a terv, hogy ezeket eladom es veszek egy ilyen cserelheto fejut amivel csinalok ket lepest es az utvecsavarozoval a harmadika. Ha neha kell kicsit nagyobb csavarokat behajtani akkor jol jon az utvecsavarozo, de ezert mar nem szeretnek meg egy gepet venni.

(#62030) Akula


Akula
őstag

Köszi a választ, akkor ez lesz. :R
Zatikban azt mondták, csak tábla lemez van. Nekem meg ez a lépcsőlap eszembe se jutott...

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#62031) ViktorSz válasza ViktorSz (#62028) üzenetére


ViktorSz
tag

Na szóval látatlanba megmondom,hogy van arró l számtalan tecsö videó,ahogyan legyalázza a ütvecsavarizó a normált,nem is értem ezt a ....
Minden másban egyetértek

[ Szerkesztve ]

(#62032) tfe válasza epmd (#62026) üzenetére


tfe
tag

Két apróság:
Az eredeti Bosch-on nem volt bit tartó, az újon van. A CXS megoldása sokkal jobb (mágneses, a bosch-on beledugós, szorulós van) Tudom hogy apróság, de hozzászoktam, rettenet kényelmes így biteket cserélni.

Én úgy szoktam megszorítani a fúrószárat a tokmányban, hogy ráfogok, és meghúzom a ravaszt. A bosch fastclick rendszerrel többször volt már olyan, hogy letekertem a tokmányt ugyanazzal a mozdulattal, és nem vettem észre, csak amikor a padló fogta meg a tokmányt és a fúrószárat. (ha ráfogsz a fastclick gyűrűre, akkor az is így old ki, és elég neki egy negyed fordulat. Ha épp lendületben vagy, akkor nem biztos hogy odafigyelsz) A festoolnál más a kialakítás, ez nem fordulhat elő és még talán gyorsabb is cserélni.

Súlyra, használhatóságra, kiegészítőre pontosan ugyanaz a két gép.

Ami plusz a bosch oldalán, hogy a tengely normál esetben fixálódik, vagyis kézzel rá lehet húzni a csavarra. Ezt nem tudja a CXS.

Mindent összevetve mindkét gép kiváló, imádom őket, és az a tapasztalat, hogy nincs olyan hogy túl sok fúró/csavarozód van :)

(#62033) tfe válasza ViktorSz (#62031) üzenetére


tfe
tag

Nem biztos hogy értelek :)

Én az ütvecsavarozót nagy, erős csavarok betekerésére használom, mert bírja és simán egy kézből lehet tartani.

Egy mezei csavarozó lehet hogy betekeri a 8x250-es szerkezetépítő csavart, de ha megakad, akkor eltöri a csuklód egy pillanat alatt. Részemről nem kockáztatok. Lehet hogy pont ezt akartad mondani, csak nem értettem.

A kis csavaroknál viszont baromira nem kell az ütvecsavarozó ereje, sőt, sokszor inkább hátrány. Amikor baromi kényelmetlen helyen kell csavarozni (pl egy szauna alsó padját hanyattfekve alulról) akkor nehezebb finoman kezelni a ravaszt, volt már hogy majdnem áttekertem a csavart mindenestől az anyagon. Ez után az eset után vettem a kicsi, 12V-os csavarozót :) )

(#62034) AIex válasza Akula (#62021) üzenetére


AIex
tag

Mindenképpen 40mm vastag kell ? 28-as, vagy 56-os nem jó ? 'Keszin és Maglódon van Bauhaus, ott árulnak tömörfa munkalapot, őket érdemes lehet mégkérdezni, hogy van-e nekik leeső darab szabásból, vagy esetleg nem-e vágnak méretre, mivel vannak olyan munkalapok, amiknek az ára fm-ben van megadva. Ugyan ezt Obi-val is el lehet játszani.

(#62035) Akula válasza AIex (#62034) üzenetére


Akula
őstag

Meglátom majd. :R
Nem nagyon kéne megvennem 1 méteres lapot, fele kuka :U
Ezért kerestem volna egy asztalost, akinek van és tényleg csak elfekvő hulladék darab.
A 40 mm vastagság azért kell, mert pont ilyen lap volt a satu alatt, amíg az élősködők és a penész szét nem ette. A homlokfelületére van felfurva a satu.
Ja, és amiről nem beszéltem még eddig, hogy ami volt az lombos fa volt. Az erezete apró, talán bükk. Nem tudom mi indokolta, lehet, hogy ütéssel szemben ellenállóbb, mint a fenyő.

Ha nagyon elgurul a gyógyszerem, veszek egy 20-as vastag táblát, kettévágom, 90 fokban elforgatva a lapokat összeragasztom és ebből kivágok egy 45 fokos irányú munkalapot amilyen nekem kell. Ez jó erős lesz :D

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#62036) woodworm válasza Akula (#62035) üzenetére


woodworm
veterán

Két réteg 90°-ban elforgatva nem lesz szerencsés a feszültségek miatt. Mindig páratlan réteget kell összeragasztani.

(#62037) bim


bim
veterán

Szerintem ütvecsavarozó témában tudok pár tapasztalati szót ejteni. :D
Először is végig kell gondolni milyen csavarokhoz kell a gép. Az én gépparkom mindenféle arcoskodás nélkül:
Hilti : Sid-2, Sid-4, Sid-8 (2db), Siw22, Siw22 t-a.
Milwaukee M18FIW2F12-0X M18 FUEL
Kis csavarok behajtásához nem szabad nagy gépet venni mert nagy a súlya és leszakad a karod ha sokáig kell használnod, viszont ne dőlj be annak hogy a kis gép is simán beviszi a nagy szerkezetépítő csavarokat! Lassan tekeri be és nem tudsz vele húzatni, ellenben teljesen tönkreteszi a gépet. Már a Mw. gépem is ami papíron hangzatos teljesítménnyel bír kevésnek bizonyul komolyabb csavarhoz. Ezt úgy kell érteni hogy betekeri csak lassan pl. a Sid-8-hoz képest. A Hiltis területi képviselőm mondta meg a tutit. A gyártóknak nem érdeke hogy egy géppel mindenféle méretű csavart be tudj hajtani. Minden csavarhoz más gépem van. Nagy csavarnál 5Ah. akksi alatt ne is gondolkodjon senki mert olyan energiát venne ki a gép a kisebb aksiból amit az nem tud biztosítani neki.
Végül a sima fúróhoz. Simán behajtja a nagy csavart a sima fúró is de ha megakad kitépi a kezedből a gépet. KIVÉVE! Ha Hilti fúród van ami ATC. technológiával van készítve. Nekem történetesen van egy SF6H gépem amivel a talpszelement furkálom. Nem csak árban hanem kényelemben és biztonságban is magasan az összes gyártó felett áll.

(#62038) Akula válasza woodworm (#62036) üzenetére


Akula
őstag

Az is igaz!
Lehet, hogy nem is tömörfa kéne, hanem rétegelt lemez. Csak azt meg oldalról megfúrni...
hát nem tudom.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#62039) T J válasza Akula (#62038) üzenetére


T J
tag

Távolságot a tömörfa hidal át legjobban, szálirányban. Rétegelt lemez és mindenféle egyéb lap rugalmasabb lesz, mint a hosszirányú fa. Gondolom a merevség számít, amikor hajtogatsz, kalapálsz rajta. Lépcső, munkalap általában keményfa, rétegelt lemez meg jó eséllyel nyír, ami csak félkemény. Legjobb egy akác lépcsőlap lenne.
Ha az első élére szereled a satut, lehet még erősíteni rajta egy bordával, egyúttal a függőleges felfekvési felületet is növelnéd. Nem láttam még satut ilyen rögzítéssel, szóval csak próbálom elképzelni.
Kül- vagy beltérbe lesz?

@tfe
Igen, 8-as csavaroknál nekem is fel kellett tennem a pótfogantyút, mert megfájdult a csuklóm. Chuck Norris jó volt :)

@ Dinter #62014
Merevítő pálcákkal vagy valamilyen lapok beszabásával tudod merevíteni. A dizájnnak adsz egy pofont, de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#62040) Akula válasza T J (#62039) üzenetére


Akula
őstag

Igen, nagyon merevnek kell lennie.
Kültérben lesz, de tető alatt. Szóval párát kaphat, hideget-meleget, de esőt remélem nem.
Az akác nagyon jó lenne, de 40 mm vastagságban és 32 cm szélességben sehol nincs. :O

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#62041) fogtunder


fogtunder
nagyúr

a következő projektem keretében kell csinálnom a nagyobbik gyereknek egy íróasztalt. a koncepció az, hogy L alak lesz, az egyik felén egy ~120cm-es könyvespolc lesz, ennek az utolsó 60cm-ére lesz felfektetve az asztallap egyik oldala, a másikon pedig egy fiókos szekrény lesz az alap.
van egy cég egy sarokra tőlünk, ahol van elég jó áron sapelli nyár rétegelt lemez, ebből tervezem a nagy részét, 15mm-esben megcsinálni, a kérdés, hogy vajon elég lesz-e ez egy hátsó merevítővel saját anyagából nagyjából 120cm áthidalására, vagy az asztallapot csináljam másból?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62042) T J válasza qqzs (#62009) üzenetére


T J
tag

Nekem van egy maki 9403 1200W. Jó gép, oldalára fektetve derékszöget kapsz, élcsiszolónak is használom. Talpa nem tökéletesen sík de vállalható, jó hosszú kábellel.

@Akula
Nekem tölgy pallóból van itthon maradékom, ami nem jobb mint az akác, csak drágább. Ha érdekel, írj priviben pontos méretet, rajzot és mondok rá valamit. Bp. X.ker. keleti szélén vagyok.

(#62043) Dinter


Dinter
addikt

Újabb kérdéssel fordulnék felétek.

Az albiban a pultra valaki valamiért kitalálta, hogy ez a csodálatos anyag legyen a pultra rakva: [link] [link]
Amikor beköltöztünk a felső része már alapból vízköves(?) volt. Aztán tegnap műanyag poharakat szárítottunk azon az oldalán, ugyanolyan foltos lett lentebb is, ráadásul random karcok is megjelentek. A másik oldalon tányérok álltak, ott nem látszik semmi. Próbáltuk leszedni, csak egyre rosszabb. Már azt sem tudom, hogy az anyag kopik, a tisztítószertől lesz még fehérebb vagy mi van. Hogy lehetne ezt visszaállítani?

(#62044) Viperator válasza Dinter (#62043) üzenetére


Viperator
őstag

Próbáld meg citromlével eltávolítani a vízkövet. (ha nincs felületi sérülésnyom)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#62045) Dinter válasza Viperator (#62044) üzenetére


Dinter
addikt

Próbáltam citromlével, ecettel, tisztítószerrel, egyik se szedte le.

(#62046) Viperator válasza Dinter (#62045) üzenetére


Viperator
őstag

Citromsav? (vízben keverve) Citromlé rendes citromból facsarva?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#62047) hzsolee válasza Dinter (#62045) üzenetére


hzsolee
őstag

Korábban nekem is volt egy ilyen kérdésem. A citromsav bejött. Ha az nem jó akkor P40, az tuti leviszi... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#62048) Dinter válasza Viperator (#62046) üzenetére


Dinter
addikt

Citromból facsartam rá levet, hagytam pár óráig rajta. Most bútorápolóval is próbálkoztunk, az se segített semmit. Szinte csak egyre rosszabb, félek, hogy lekopik, vagy nem bírja az anyag.

(#62049) Dinter válasza hzsolee (#62047) üzenetére


Dinter
addikt

Kipróbáltam a wd40-et, 10 percig rajtahagytam, majd 5 percet sikáltam, 2-szer, szinte csak rosszabb lett :W

(#62050) T J válasza Dinter (#62049) üzenetére


T J
tag

Ha mindentől csak rosszabb lesz, akkor lehet hogy nem vízkő, hanem kopás.
Dekor lemez az egyáltalán vagy csak valami fólia?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.