Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63001) st6969


st6969
őstag

Megint én :)
OFF-ba teszem, nem annyira szorosan tartozik a témához.
Előszoba bútorhoz keresnék fogast, fémet (gyárilag műanyag volt rajta, nagy része letört már), ilyesmi stílusút néztünk, mert az asszony csak rádobja a kabátját (pedig van akasztófül rajta)

Ez még jobban tetszene, de talán ezen kevésbé állna meg a rádobott kabát:

Az elsőt megrendeltem valami random webshopból tegnap (3db-ot, gyanúsan olcsón, ~600Ft/db, többe került a posta), ki is fizettem, de reggel hívott a tulaj, hogy inkább visszafizeti a pénzt, mert az valami ultra gagyi öntvény, letörik, ha ráakasztasz egy kabátot :Y Rendes volt, hogy szólt.
Szerdán Pesten leszek, tudtok esetleg offline boltot a Westend környékén, vagy Dél-Pesten, végső esetben webshopot, ahol érdemes körülnézni?
Köszi.

(#63002) tfe válasza st6969 (#63001) üzenetére


tfe
tag

Schachermayer.
Nem tudok pontos típust mondani, de hétszentség, hogy nem 600 lesz darabja. Az is biztos, hogy amit ott veszel, az nem fog letörni. Mondjuk asszem 20k alatt nem szolgálnak ki utcáról betévedő ügyfelet. Esetleg nem messze tőlük ott van a ligneus, ott is érdemes próbálkozni, náluk is jó cuccok vannak.

(#63003) AIex válasza st6969 (#63001) üzenetére


AIex
tag

Igaz pont a Budai oldal (XI. Kerület), de hátha

(#63004) st6969 válasza tfe (#63002) üzenetére


st6969
őstag

+Alex
Köszönöm szépen! Ligneusnál már találtam is :R

(#63005) ktr_lala


ktr_lala
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy ilyesmi oszloptartót szeretnék használni 120x120-as fenyő gerenda rögzítésére.

Ennek a talpa elég ha egy 150x150-es fenyő gerendában fog, mondjuk 6x140-es csavarral? Vagy inkább betonba kellene rögzíteni?

6 db 120x120x2500-as oszlop fog tartani egy előtetőt.

Azért kérdezem a betonos részt, mert a 150x150-es gerenda alatt beton van. Szóval oda is megoldható, ha szükséges.

Előre is köszi

(#63006) razorbenke92 válasza ktr_lala (#63005) üzenetére

Szia!

Az ilyen oszloptalpnak az a lényege, hogy a fa ne a betonnal találkozzon, mert nem szeretik egymást. Ha eleve fenyőhöz szeretnél rögzíteni, akkor lehet jobb lenne összeácsolni őket. Persze nem ez volt a kérdés.

A csavarkötés másodlagos teherviselést kap a talpnál. Jobbára az oldalirányú kényszert hivatott létrehozni, mintsem a talp "felfelé" kiszakadását megakadályozni. Erre egy kivétel lenne a kihajlás megtartása, de ott meg már hasonlóan szűk keresztmetszet a felső rész csavarozása is.

Ha a 150-es gerendában bízol (védve van az időjárástól, kártevőktől), akkor szerintem nyugodtan mehet abba.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#63007) ktr_lala válasza razorbenke92 (#63006) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Köszi. Nem tudom miért nem jutott eszembe az ácskötés...amatőrben már csináltam, lehet akkor az lesz.

Az időjárástól és a kártevőktől csak a kétréteg olaj védi majd...persze szükség szerint frissítve.

(#63008) York válasza ktr_lala (#63005) üzenetére


York
tag

Es a fenyo es a beton kozott mi van?
Szerkezetepito csavarokat hasznalj az nem torik, hanem hajlik.

(#63009) ktr_lala válasza York (#63008) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Horganyzott lemez. De csak 6 db 300x150-es felületen találkozik a fenyő és a beton.

[ Szerkesztve ]

(#63010) Grizzlu válasza ktr_lala (#63007) üzenetére


Grizzlu
tag

Szia! Milyen olajat fogsz használni?

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#63011) AIex válasza ktr_lala (#63009) üzenetére


AIex
tag

Ha nincs nagyon komoly esztétikai, vagy kivitelezési oka a horganyzott lemeznek, oszloptartót.

A horganyzott lemez, és az oszlop bütüje közé be fog szivárogni a víz, a fa felveszi, és elkezd korhadni majd ezzel párhuzamosan roskadni a szerkezeted.

(#63012) ktr_lala válasza Grizzlu (#63010) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Ezt még nem tudom, csak felületesen néztem utána a választéknak, de el is vesztem a tengerben....

Talán a Milesi márka lesz a nyerő

(#63013) ktr_lala válasza AIex (#63011) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Szia!

A képért ne ítélj el, nincs komoly programom hozzá...

Így nézne ki, a dolog a szélesebb oldal felől nézve, ha oszloptartó vasat teszek be. Így a négy ponton szerintem nem is lenne stabil a szerkezet az oszloptartókkal.

Bármilyen javaslatot szívesen fogadok

(#63014) tfe válasza ktr_lala (#63013) üzenetére


tfe
tag

Hacsak nem valami különleges esztétikai oka van az alsó gerendának, akkor kihagynám teljesen. Mehetnek az oszlopok rögtön a betonba rögzített tartókba. Ami hiányzik, azok a karpántok, amik az oldalirányú merevséget biztosítják.

(#63015) ktr_lala válasza tfe (#63014) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

A karpántok csak a rajzról hiányoznak :))

Az alsó gerenda mindenképp kell mondhatni esztétikai oknak is, de igazából a családi béke megőrzése miatt is.

(#63016) York válasza ktr_lala (#63015) üzenetére


York
tag

Terasz lesz az also kereszt gerendakon?
En a kep szerint csinalnam, ugy idotalobb lesz.

(#63017) ktr_lala válasza York (#63016) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Igen terasz, ha kép szerint készül akkor nem lesz kevés a négy támasztás 7 méteren?

(#63018) tfe válasza ktr_lala (#63015) üzenetére


tfe
tag

Semmiképp nem raknám az alsó gerendát a betonra direktben (még bádoggal sem). A gerendatartóba viszont bele tudod rakni vízszintesen is a gerendát, arra meg rá lehet ácsolni (be kell csapolni) a függőleges elemeket.

A lényeg, hogy a fa ne tudjon tartósan vízben állni.

(#63019) ktr_lala válasza tfe (#63018) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Megfogadom a tanácsod...

Köszi mindenkinek, ha esetleg tudtok ajánlani fa kezeléséhez tartós, minőségi olajat, azt megköszönném.

(#63020) fogtunder válasza ktr_lala (#63019) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én a kültéri dolgokra Remmerst szoktam használni, aránylag tartós, de azért két évente ezt is át kell kenni. viszont ez tényleg csak annyi, hogy fogok egy szivacshengert és végiggurítom, gyorsan megvan. illetve minél sötétebb az olaj, annál jobb az UV védelme.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63021) York válasza ktr_lala (#63019) üzenetére


York
tag

Pigmentalt olajakat keress, annak jobb az UV vedelme.

(#63022) tfe válasza ktr_lala (#63019) üzenetére


tfe
tag

Olaj helyett jobb vékonylazúr kültérre.
Remmers GW310 (vízbázisú) vagy HK-Lasur (oldószeres, sokkal lasabban szárad) - ezekkel jó tapasztalatom van, bár az árát ki lehet bírni röhögés nélkül :)

(#63023) veze válasza tfe (#63022) üzenetére


veze
őstag

én Sadolin vékony lazurral kentem kültéren a terasz elemeit, [link] 5 évet simán kibírt anélkül hogy hozzá kellett volna nyulni

(#63024) Kiscsőke válasza ktr_lala (#63017) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Alulra is elég a 120x120-as, hacsak nincs valami plusz oka, hogy nagyobb a keresztmetszeted. Habár így marad kb 3 cm felfektetni a teraszburkolatot az oszlopok mellett, amennyiben a külsejét síkba rakod. 2,3m lesz a fesztávod, miből lesz a héjazat?
A beton lábazat az milyen mély lesz? Elég karcsúnak tűnik a 300x300 is de ha bevasalod és elég mélyre rakod akkor stabil lesz.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#63025) bim válasza ktr_lala (#63013) üzenetére


bim
veterán

HA a betonra rögzíted a 15x15.-ös fát akkor nem kell oszloptartó hanem ollós csappal rögzíteném rá/bele/hozzá az oszlopot. Jobban tart mint az oszloptartó. A rajzod szerint is igaz ez a rögzítés. Akkor viszont egységesnek kell lenni a faanyag vastagságának mert macerás lenne. Vagy egy átmenő erősebb csap is megfogja de nagyon pontosan kell kivágni mert ha kotyog akkor nem ér semmit. (ezért alkalmaznám az ollós csapot)

(#63026) ktr_lala válasza Kiscsőke (#63024) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Szia!

Azért a 150x150 mert így adja ki a rétegrend a magasságot. A járófelület így egy szintbe kerül a házból nyíló ajtóval.

-80cm-ről indulnak az oszlopok. A föld feletti rész (50-63 cm, nem sík a talaj) zsalukővel. Vasalva.

Héjazat: körben 150x150 gerenda két 150x150-es bordával. Merőlegesen rajtuk 50cm-ként 75x150-es gerenda. Ezekhez rögzül majd a járófelület.

(#63027) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok

tud valaki segíteni abban, hogy fürdőszobai krómozott sarokpolc részben fürdőkád fölé történő felfogatásához hol lehet venni falba fúrható akasztót venni ? Nem hatezerötszázasra gondolok....Csak fúrható kell !
kb.3-4 kg teherbírás szükséges...

(#63028) fogtunder válasza #73959936 (#63027) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kb bárhol, pl [link]

lyuk, dübel, belecsavarod, ráakasztod.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63029) #73959936 válasza fogtunder (#63028) üzenetére


#73959936
törölt tag

látom milyen tájékozatlan vagyok :K

:R

[ Szerkesztve ]

(#63030) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Kisfiam iskolájába kellene csinálnom 3db polcot 3 akasztós szekrény felső részébe (táskáknak).
Szerintetek milyen vastagságú osb lap lenne elég arra, hogy esetleg 3-4db iskolatáskát megtartson biztonságosan (én 12-15-re gondoltam, vagy a 10-es is jó lehet?)?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#63031) AIex válasza kano (#63030) üzenetére


AIex
tag

Fontos lenne tudni, milyen széles lenne a polc lap, és milyen mély.

(#63032) MDMA


MDMA
tag

Biztos nem mondok itt újat, de szerintetetek az normális, hogy 35-55e Ft egy tábla 1,5mx1,5mx1,2cm rétegelt lemez? Miiivaaan? :Y :Y :W
Ti mit használtok helyette router jig-nek, fűrész mellé vezetőnek vagy sablonnak...stb egyéb apró feladatra a műhelyben?
Vagy valakinek van valami tipp, ahol kicsit értelmesebb áron lehet ilyenhez jutni?

Bocsköszi

(#63033) kano válasza AIex (#63031) üzenetére


kano
nagyúr

3 különböző méretű, de 640x460-as a legnagyobb.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#63034) NeoPampalini válasza MDMA (#63032) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nem normális, de ez van. :D Én emiatt - is - hagytam most fel a műhely fejlesztéssel egy jó időre...

(#63035) York válasza NeoPampalini (#63034) üzenetére


York
tag

Az ev elejen 35k-ert vettem szabottan a tabla MDF-et, en most abbol epitettem a muhelybe a butorokat.

(#63036) York válasza kano (#63033) üzenetére


York
tag

Sima feher butorlap? A kozepebe biztos tennek merevitest, es meg igy se biztos, hogy nem fog meghajolni. Azok a taskak eleg nehezek :(.

(#63037) tfe válasza kano (#63030) üzenetére


tfe
tag

Sima 18-as bútorlapból csinálnám.
Az OSB egyrész nem túl esztétikus, másrészt veszélyes lehet a gyerekekre (szálkák), harmadrészt megkockáztatom, hogy olcsóbb az alap fehér bútorlap, mint az OSB.

(#63038) AIex válasza kano (#63033) üzenetére


AIex
tag

Ha nagy terhelést nem fog kapni, akkor jó lehet a 15-ös,

Ha venned kell az anyagot mindenképpen, akkor ahogy @tfe is mondta, sima 18-as korpuszfehér a legolcsóbb alternatíva, illetve az szokták szabni m2-re is, nem kell egész táblát venned.

(#63039) ViktorSz válasza MDMA (#63032) üzenetére


ViktorSz
tag

Vegyél 8mm-est,az kb harmadáron van és ha vastagabb kell,akkor legfeljebb összeragasztod.

(#63040) generatoros válasza MDMA (#63032) üzenetére


generatoros
tag

van az olcsóbban is. 55 ezerért én a neten nem is láttam. 10,775/ m2 áron láttam csak úgy találomra egy helyen.

(#63041) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok.
Nemrég hozzájutottam egy régi gyalupadhoz és próbálom felújítani/javítani ahol szükséges.
A fa menetes orsó kenéshez mit javasolnátok? [kép]
Látszólag nem volt kezelve vagy már teljesen kiszáradt. Valami viaszra gondoltam, van méhviaszom - megfelelő lenne?
Köszi előre is az infót.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#63042) pali923 válasza Freeman007 (#63041) üzenetére


pali923
tag

Az is segít, ha egy gyertyával egyszerűen megkenegeted, az a viasz jó hozzá.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#63043) MDMA


MDMA
tag

Nyilván semmit nem vesz az ember a Bauhausban, de onnan vettem az 55-öt. Kicsit csaltam, 53.690
[link]

A 18mm-es 62400 Ft.
Nevetséges. Annyiból konkrétan lehet venni egy fenyő cipősszekrényt vagy akármi más kész bútort pl. az RS-ben. Pedig abban jóval több fa van plusz munka, szállítás, vasalat, felület kezelés... minden.
Asszem veszek valami plywood céges részvényt ;] :))

[ Szerkesztve ]

Bocsköszi

(#63044) pali923 válasza MDMA (#63032) üzenetére


pali923
tag

A győri Somy Kft-nél az ekkora nyír tábla 24.535,-Ft ezen a napon.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#63045) kano válasza AIex (#63038) üzenetére


kano
nagyúr

Köszönöm mindenkinek! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#63046) Gábooor


Gábooor
friss újonc

Sziasztok!
A hét elején feltörték a pincémet és elvitték a gépeim nagy részét.
Azóta pár dolog megkerült, azonban még mindig hiányzik pár gép:

Makita merülőfűrész 2 gyári Makita szorítóval, koffer nélkül vitték el,
Dewalt DW26204K élmaró, kofferben, a kétkezes talp nélkül vitték el,
Makita HR2470BX ütvefúró, vadi zsír új ki sem lett próbálva,
Aldis 16V behajtó töltővel aksi nélkül vitték el,
Metabo szerszámostáska néhány kéziszerszámmal ( 2db dictum japánfűrész, derékszögek, Parside marókés készlet stb.).

A gépeket azonosító alapján körözik, ezért ha gyanús hirdetést láttok,
vagy ha esetleg találkoznátok valamelyik géppel kérlek vegyétek fel velem a kapcsolatot a gaborsoneas[kukac]gmail.com címen.
Köszi, Gábor.

(#63047) fogtunder válasza Gábooor (#63046) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Sajnálom :O

Merrefelé történt? Hely alapján lehet egyszerűbben feltűnik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63048) Gábooor válasza fogtunder (#63047) üzenetére


Gábooor
friss újonc

Budapest, azon belül 21. ker.

(#63049) CharlieDrop válasza Gábooor (#63048) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Csepel? Melyik rész?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#63050) pacman_123 válasza MDMA (#63043) üzenetére


pacman_123
tag

"Nyilván semmit nem vesz az ember a Bauhausban" .. eeeegen, és az OBI-ban, Praktikerben, stb.

Ha semmit nem is, de ésszel kell. Hát pont rétegeltet csak és kizárólag akkor ha kell mondjuk kisebb darab, és nincs kedvem Mályiig kikocsizni és "azonnal" kell. OBIban szokott lenni vékonyabb (<=12 mm) 60x120 téblában, és nem akarok nagy táblát venni. Igen, elba**ott az árképzésük bizonyos termékekre, cserébe 365 napon keresztül mehetsz oda.

De ja, ahogy Pali is írta, aki az ország másik végéből jelent, itt Miskolc környékén is lehet kevesebb mint feleáron venni. Az más kérdés, hogy ez a kevesebb mint feleár is elmebeteg ahhoz képest, amikor legutóbb vettem nagyobb mennyiséget. A 18-as nyír volt 10e körül ...

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.