Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33101) thyeby válasza Drebil (#33096) üzenetére


thyeby
őstag

Meg árérzékenyeknek a Massive Tools.

Több fa van, mint asztalos!

(#33102) Haugland válasza thyeby (#33098) üzenetére


Haugland
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm!! :R :R :R

(#33103) pali923 válasza thyeby (#33100) üzenetére


pali923
tag

Ha nem kell áram. Kicsit off, de azért van benne fa. :)
Ausztriában Mendlingtal nevű szurdokban lehet megnézni nyáron néhány alkalommal egy patakban faúsztatást. Ez egy szurdok, amit csak úgy önmagában is érdemes végigjárni, könnyű séta csodaszép helyen. Ilyen:

A szurdokban van egy működő vízimalom, közelről lehet megnézni, hogyan működik. A völgy alján meg van egy vízzel hajtott fűrészüzem, amit szintén meg lehet nézni közelről. Itt van a hajtómű, itt meg a penge. Nem csak gyerekeknek nagy élmény. :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#33104) Speciali válasza generatoros (#33093) üzenetére


Speciali
tag

Nem bolgár, hanem görög, a gépek bolgárok, igen. Ebböl a gépek az érdekes, a tulaj nemzetisége nem annyira. :)

(#33105) generatoros válasza Speciali (#33104) üzenetére


generatoros
tag

Szia! nekem 8éve azt mondta atulaj, hogy ő Bulgár, ami persze valóban nem érdekes, csak azért mertem megemlíteni mert a bulgárkertészetnek mo-on is jó híre van. A bulgár gépipar pedíg nem híres , valószinű azért mert nem annyira jó. Nem véletlen, hogy nem az inkorrektsége miatt nem ajánlottam hanem azért mert a bulgár gépnek nincs neve ellenben a bulgárkertészettel.

(#33106) Speciali válasza generatoros (#33105) üzenetére


Speciali
tag

mi mindig görögnek tudtuk öket, a nevük is görög (Papakosmas Petros) .Elöször azt hittem, ez valami gunynév. :) Bolgár kertészet ? Nekem az is kinai :) Off az offban: Amugy, nem bulgár, hanem bolgár. Bulgária az ország, a lakója meg bolgár. :)

(#33107) Drebil


Drebil
csendes tag

Urak, bár lehet, kissé offtopicnak tűnhet, de azért felteszem eme kérdést is:

Műhelyt inkább szuterénbe, vagy különálló építménybe jó tervezni? Mi a megfelelő hangszigetelés?

(#33108) Drebil válasza generatoros (#33105) üzenetére


Drebil
csendes tag

Bolgár a tulaj, ez tuti, beszéltem vele.A gépeik masszívnak tűnnek. Saját bevallása szerint a gépeik a Felder és a Hammer között vannak minőségileg, azt állítja, hogy eddig nem volt probléma a gépeikkel.Kérdés persze, hogy ugyanarról a gépparkról beszélünk-e. :)

(#33109) Armahun válasza Drebil (#33107) üzenetére


Armahun
addikt

Szuterén esetén a hangot elég jól le lehet szigetelni, de a rezgést amit egy gép kelt már sokkal nehezebb.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#33110) Drebil válasza Armahun (#33109) üzenetére


Drebil
csendes tag

A rezgésre milyen megoldások léteznek?

(#33111) Armahun válasza Drebil (#33110) üzenetére


Armahun
addikt

Ismerősnél az lett a megoldás, hogy az alagsort megtartotta kézi műhelynek, a gépeknek pedig épített egy könnyűszerkezetes épületet a ház mellé.
Nála szerencsére lejtős a telek így egy szintre egymás mellé tudta tenni a kettőt.

Gumibakra helyezéssel lehet tompítani.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#33112) Drebil válasza Armahun (#33111) üzenetére


Drebil
csendes tag

A különálló épület hangszigetelését hogy oldotta meg?

(#33113) Armahun válasza Drebil (#33112) üzenetére


Armahun
addikt

Zöld kőzetgyapot van a két osb között.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#33114) csemberlen


csemberlen
őstag

Urak, valami ötletre lenne szükségem. Cél: 1 db ágy alaphangon 150cm magas legyen ( egy kanapé elférjen alatta). viszont napközben jó lenne ha 220cm-en lenne. Egyszerű lehessen naponta állítani.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#33115) thyeby válasza Drebil (#33110) üzenetére


thyeby
őstag

Gondolom, a szuterén már adott, különállót pedig építened kellene előbb. A szuterén így olcsóbb, de ha van rá pénz, nekem jobban tetszik különálló épületbe.
A szuterén előnye, hogy könnyebb fűteni, illetve betörés ellen biztosabb hely.

Rezgésre a nagy, komoly gépeket szoktuk csillapítani. Pl régi öntvény gyalugép. Az az igazi csillapítás, ha készítesz alá fél méter vastag betontuskót. A nagyipar vízágyra helyezi a gépeket, de mezei kisembernek ez nem is opció, meg nincs is akkora rezgés.

Hangszigetelésnek nagyon jó a kőzetgyapot, de a nikecell is remek, ha elég vastag. De ezek nem csillapítják igazán a rezgést, inkább csak a zajt. És egy átlagos asztalosműhelyben a zajterhelés a gyakoribb.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#33116) thyeby válasza csemberlen (#33114) üzenetére


thyeby
őstag

Ötletnek talán jó, ha a felső ágy lehajtható a falra.
De emelni is lehet, ha van rá bőségesen pénzed.

Több fa van, mint asztalos!

(#33117) generatoros válasza Drebil (#33108) üzenetére


generatoros
tag

Szimpatikus pasas az biztos. Hazudni nagyon tud. Na ná hogy az egekig dicséri a portékáját ami mindentől függetlenül lehet jó is. Én biztos nem vennék az ilyentől semmit. Ahammer és a felder ugyanaz a gyár szerintem és az asztalosgépek rolls rols-ait készítik a két név közé nem hiszem hogy befér egy bulgáriában gyártott masina. Összevissza beszél a pasas és amint betetted a zsebébe a pénzed már szóba sem áll veled. A gépek ettől függetlenül lehetnek jók, de nem kéne hülyének néznie azt aki nem vérprofi és beveszi ezeket a felderes dumákat és ami velem történt hogy átvizsgált leszervizelt gépnek mondta azt amit nekem eladott. a másik ,meg az hogy rossz helyen szocializálódtam,mert ahol felnöttem volt egy bolgár zöldséges, még magyar nevet is vett föl ennek ellenére mindenki csak a bulgárnak hívta. Menj le fiam a bulgárhoz ,.........ha szép prímőrt akarsz menj a bulgárhoz ...............a bulgárnál még szódavízet is kapsz stb

(#33118) csemberlen válasza thyeby (#33116) üzenetére


csemberlen
őstag

Köszi. a lehajtós nem jó, mert kicsi a belmagasság, és ezért az alvó helyzet 150cm lenne, és alatta kanapé.
Bőséges pénze nincs az illetőnek, de valamennyi van azért. Hogyan lehetne emelni.
Fregoli szerű megoldás is észbe jutott, az emelésre. Alsó helyzetben meg lábakon állna.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#33119) Drebil válasza thyeby (#33115) üzenetére


Drebil
csendes tag

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a szuterén még nincs meg, ellenben a tervezési fázisban vgyok, ahol minden lehetséges még. Keresem az optimális megoldást

(#33120) Speciali válasza Drebil (#33108) üzenetére


Speciali
tag

Felder és a Hammer között... ez elég erös (valotlanság). A Felder az oké, csak a Hammer nem. Vagyis ugy lenne helyes : a Felder és valahol a béka sejhaja között. :DDD

(#33121) pali923 válasza generatoros (#33117) üzenetére


pali923
tag

A felújított, bevizsgált gépekről itt van egy echte mai magyar történet, igaz, ez autós. Szóval csak óvatosan. :U

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#33122) pali923 válasza Drebil (#33107) üzenetére


pali923
tag

Szerintem a fő kérdés, hogy ipari mennyiségű munka lesz ott, akár hétvégén, vagy amikor a család éppen már otthon van a fejed felett, vagy csak barkácsolni akarsz. Én barkácsolóként az alagsorba tenném, de vannak más helyzetek.
Az viszont biztos, hogy a költségek közé ne felejtsd el a fűtést is beleszámítani, ez a szuterénben sokkal könnyebben megvalósítható kisebb pénzért.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#33123) bim


bim
veterán

(#33124) generatoros válasza bim (#33123) üzenetére


generatoros
tag

Gyönyörű baba. Gratulálok, jó egészséget és sok-sok örömöt kívánok nektek. ( Hány éves is vagy Te )?

(#33125) martong válasza bim (#33123) üzenetére


martong
tag

Gratula!

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#33126) kstefan75 válasza bim (#33123) üzenetére


kstefan75
újonc

Erőt egészséget a picinek és nektek is! :)

(#33127) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Félig-meddig off lesz a kérdésem, de talán tudtok segíteni. :B Szoktam otthon barkácsolgatni és ennek kapcsán keresnék akkus csavarbehajtóhoz normális minőségű cserélhető bitfejeket. Olyan kellene, amit sok éven át használhatok, nem fog az első szereléskor elnyíródni vagy elpattanni. Nem kell nagy készlet, maximum egy 20 darabos szett elég lenne, az általánosan használt fejekkel.
Tudtok ajánlani valamit?

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

"Less but better" - Dieter Rams

(#33128) dr.ac


dr.ac
csendes tag

Sziasztok! Bocs, megint egy amatőr kérdés:
Mennyire kell komolyan venni a faragasztók egyéves minőségmegőrzési idejét?

Ma az egyik hiperben akartam venni egy flakonnal (nemtom hol veszik a szakmabeliek, netes rendelésnél meg a szállítás miatt duplázódik az ár, szóval ha már ott volt előttem a polcon...). A címkén ott állt nem is a legapróbb betűkkel, hogy minőségét megőrzi 1 évig, a gyártás meg mindegyik flakonnál 2014-es volt.

(#33129) dr.ac válasza thyeby (#33101) üzenetére


dr.ac
csendes tag

Köszönöm, ennek elég barátságos az ára.

(#33130) zoli03 válasza xEon1337 (#33127) üzenetére


zoli03
őstag

Olyan szerintem nincs, amit sok éven át használhatsz. Amit gyakran használsz mondjuk PZ bitet, néhányszor biztos kiugrik, így előbb-utóbb tönkremegy (vagy elveszik).
Én vettem egy Lidl-es bitkészletet, egész jó tartója volt (részben ezért is vettem). Egy darabig használtam azokat a biteket, amik benne volt, majd a PH1/2/3 meg a PZ1/2/3 biteket lecseréltem Wiha-ra. Imbuszt meg torxot nem használok gyakran, úgyhogy azok maradtak a Lidlesek. Haverom Wekadort használ, azok is jók, de olyan már nem volt a boltban, átálltak Wiha-ra.
Szóval én néznék a helyedben egy olcsóbb bitkészletet (a Lidlben megint lesz, ha jól emlékszem), aminek normálisabb tartója van, és van benne annyi hely, amennyire neked szükséged van. Aztán amit gyakran használsz, lecseréled normálisra, ha szétmegy/elveszik, megint veszel újat helyette, nem olyan drága (én 100 Ft körül vettem a Wiha-kat).

(#33131) aszamóca válasza dr.ac (#33128) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Annyira, hogy én pl. egy 2008 negyedik havi ragasztóval ragasztok. ;)

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#33132) aszamóca válasza xEon1337 (#33127) üzenetére


aszamóca
aktív tag

A gyémántos Wera elég sokáig húzza.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#33133) bim


bim
veterán

Mindenkinek. :R

(#33134) godjopet


godjopet
csendes tag

Sziasztok
Tudna nekem valaki segíteni natúr mdf bútor festés/lakkozás témakörben? Túl vagyok egy bútoron, de van némi hiba a lakkozással, amit szeretnék kijavítani. Ha valaki meghallgat/elolvas, leírom részletesen a problémát, de addig sem szeretném szennyezni a topikot a probléma kifejtésével.
Köszi

(#33135) PindurAnna válasza pali923 (#33122) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Gratulálok, jó egészséget és sok-sok örömöt kívánok nektek.

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#33136) Speciali válasza godjopet (#33134) üzenetére


Speciali
tag

szerintem ird le a problémát, ennyire ne legyél udvarias, ez egy asztalos topic ! :) Nekem a kedvenc témám a felületkezelés, lehet hogy én is tudok segiteni, vagy sokan mások is.

(#33137) godjopet válasza Speciali (#33136) üzenetére


godjopet
csendes tag

Köszönöm. :) Először járok itt. Menet közben olvasgattam a fórumot (keresgettem) és a pofátlan privikre eddig kettőtöket jelöltem be ;) , de ez most elmarad.
Szóval készítettem egy akváriumbútort. Amúgy nem szoktam asztalosmunkát végezni, első "komolyabb" projekt volt. Cél volt az összedolgozott illesztések (vízzárás) és a kétféle szín használata és az egyedi méret. Kihívásnak éreztem és megcsináltam. Így kezeljetek, kérlek.

19 mm natúr mdf-ből készült, Trinát mestertapaszt használtam, színezett és fehér Otex alapozókat és vizes bázisú selyemfényű parkettalakkot. Egy teljesen sima tükröződésmentes felületet szeretnék. A szín kívül fekete közeli szürkésbarna (így parasztba' :) ) belül pedig fehér.

A festéshez nem használtam mást, csak az otexet rétegenként deltacsiszolóval és kézzel átcsiszolva, majd erre jött 3 réteg lakk. A lakkrétegeket kb félóránként vittem fel köztes finom (többnyire kézi) csiszolásokkal és az utolsó réteget nem csiszoltam. NEM TETSZIK A VÉGSŐ FELÜLET. Minden átcsiszolt réteg között tökéletesen sima volt de a végeredmény érdes (picit) és látszódnak színkülönbségek a végső lakkréteg nem teljes egyenletességének köszönhetően. Látszódnak néhol a henger átfedései (mert szivacshengerrel dolgoztam) magyarul foltos is. Negyedik rétegként 1-2 helyen végeztem teszteket: nagyon finoman (kézzel) átcsiszoltam 180-as szivaccsal, vagy 500-as vagy1000-es papírral, mindegyik rész teljesen sima lett, de a csiszolás kifehéredett halványan és ez a sötét színen nem szép. A szekrény belsejénél ez nem zavaró a fehér felületen, jó az úgy.

Szóval tudnátok-e egy egyszerű javaslatot adni arra (maradt még egy adag lakkom), hogy ha mégegyszer lelakkozom, akkor mit csináljak másképp, hogy a végeredmény egy sima egyenletes felület legyen? Vagy elkerülhetetlen egyéb anyag használata is? Szórás/fújás kizárt, mert a körülmények nem alkalmasak.

Csatolok képeket (ha sikerül) hogy picit érthetőbb legyen. A "foltosság" csak vaku és természetes fény mellett zavaró számomra, lámpafényben nem bántja a szememet. A fotókhoz még annyit, hogy a festés teljesen egyenletes színű és sima felületű, ami látszik az a lakk. Az utolsó képen az ajtók illeszkedése látható a hézagok kb. 1,5 mm-esek (méretearány)

[link]

[link]

[link]

Szerk: pár dolgot átírtam és kiegészítettem...

[ Szerkesztve ]

(#33138) thyeby válasza dr.ac (#33128) üzenetére


thyeby
őstag

Nem amatőr kérdés ez. Még a szakmabeliek véleménye is eltér egymástól.
Jómagam azon párti vagyok, hogy nem véletlen a szav idő meghatározása. Eddig garantál a gyártó. Aztán, hogy utána is jó, vagy nem jó, az más kérdés. Nem nagy beruházás egy flakon új ragasztó, szerintem nem megtérülő kihasználni az utolsó cseppig, ha már öregecske.
Tudod, amikor az ember már meggyalult, leszabott, benne a fa, a munka, akkor kár kockáztatni.
Még azt sem merem mondani, hogy végezz próbaragasztást - bár ez most tuti hülyeség, mert most azt mondom, hogy slattyogj másik üzletbe ragasztóért.
De a próbaragasztás sem minden esetben tuti. Jártam én már úgy, hogy próbaragasztáskor tört a fa, élesben pedig széthullott. Nagyon kínos volt, a saját termékemet járattam le vele. Ha mégis próbaragasztás, akkor egy nap kötés után bele a próbát egy vödör langyos vízbe fél napra. Ha ekkor is a fa törik, és nem a ragasztó enged, az már jó ómen lehet. Azonban fent írt esetem óta számomra legjobb ómen a friss, korrekt ragasztó.

Na, és akkor ott tartunk, hogy mitől korrekt? Számomra az, hogy bejáratott csatornán keresztül szerzem be. Van ezeknek a ragasztóknak egy fontos jellemzője: Fagyveszélyes. Ez azt jelenti, hogy ha tárolás közben, felhasználás előtt kicsi időre is megfagy, onnan kezdve nem jól fog működni. És tettem én már vissza polcra ragasztót, amikor megtudtam, hogy a kinti fűtetlen raktárból hozták be, mikor kérdeztem, hogy kifogyott a készlet? Ki tudja, melyik üzlet hol tárolja, ki tudja, hogy szállítás közben nem fagyott-e meg?
Biztos vagyok abban, hogy ez nem az én zsémbességem. Egy festékbolt tanuló eladója simán kint is hagyja a raklapon télen, ha szólnak neki, hogy hagyja a pakolást, álljon a pult mögé, mert vevő van. Aztán elfeledkezik róla. És azt sem tudja, mi fán terem a fagyveszélyes áru. De sokszor még a gyakorlott üzletvezető se tudja, mit is árul? Amit kérnek tőle, azt beszerzi szépen, mert abból van a kes. És slussz.
Amikor reklamáció van, akkor meg mindenki mutogat egymásra, és a vita tárgya legfeljebb egy flakon ragasztó ára, s nem annak a terméknek az ára, ami sz@r lett a rossz ragasztó okán. Aki futott már ilyen vitába, az kényes lesz azokra, amiket fentebb írtam. Aki nem futott még bele, az lehet, hogy tojik rá ... mindaddig, míg bele nem fut.

Több fa van, mint asztalos!

(#33139) thyeby válasza godjopet (#33137) üzenetére


thyeby
őstag

Elég olcsó trükk, de hátha beválik:

Átcsiszolod, majd hígítóval vékonyan átkened. Mindenképp próbafelületen!
Ha ez nem jön be, marad az újra lakkozás.

Hogy a szivacshenger ne hagyjon nyomot, arra kell ügyelni, hogy a festés folyamatos legyen, és egy irányba terjeszkedjen. A konzisztencia állandó legyen, és a szivacs telítettsége is végig közel azonos legyen. Tehát nem jó, ha az utolsó csíkot már megnyomva húzod, hogy még kipréselj a szivacsból annyi lakkot, hogy fedjen. (Más lakkvastagságot eredményez ott.) Végig egyforma nyomóerővel told a szivacsot.
Ha hígabb anyaggal dolgozol vízszintes felületen, akkor van ideje összefolyni a lakknak tükörsimára az előző csíkkal.

Több fa van, mint asztalos!

(#33140) Speciali válasza godjopet (#33137) üzenetére


Speciali
tag

mielött a legelsö alapozo réteget felvitted, mivel , milyen szemcsefinomsággal csiszoltál ?

(#33141) godjopet válasza Speciali (#33140) üzenetére


godjopet
csendes tag

Első réteg alatt semmivel. Elvileg ezért (is) választottam az Otexet. Csakis a tapaszolt területeken. Itt változó szemcsemérettel. Mással a csavarfejeknél, mással a vastagabban és szélesebben eldolgozott illesztéseknél.
A festés szemre és kézre is hibátlannak tűnt. Mégsem lett volna az?

(#33142) godjopet válasza thyeby (#33139) üzenetére


godjopet
csendes tag

Köszönöm a hasznos infókat, instrukciókat. A henger használatára próbáltam odafigyelni, nem mondom, hogy kellően alapos voltam. Tudnál mondani valami "konyhai" folyadékot, amihez hasonlítanád a megfelelő lakksűrűséget?
Tehát a higítóval vesztenivalóm nincs, ugye? Vasárnap megpróbálom akkor ezt, ha nem kapok kiábrándító egyéb információt. Milyen higítóról beszélünk?

(#33143) godjopet válasza thyeby (#33139) üzenetére


godjopet
csendes tag

A'sszem tényleg a sűrűséggel lehet a gond. Fogyóban van már a lakk, két rétegre már nem futná. És ráadásul többször előfordilt, hogy picit tovább nyitva volt a doboza feltétlenül szükségesnél :)
Az a baj, hogy csalni akarnék. Már rajta van a bútoron az akvárium, szépen elrendezett majd' 100 kg sziklával. Fal előtt van, így csak a látszó felületeket kezelném le - legfeljebb az akvárium vízszintes mozgatásával. Az alja, hátulja jó lesz így :) A belseje meg szép fehér és sima. Szóval nem szeretném forgatni. Függőleges felületen így nem igazán kivitelezhető?

(#33144) Drebil válasza pali923 (#33122) üzenetére


Drebil
csendes tag

Ipari mennyiséget kifejezetten nem tervezek, de ebből akarom megkeresni a kenyeremet. Az éjszakai munkák nem jöhetnek szóba, hétvége inkább. Ami a szuterén mellett szól, hogy a fűtési költsége alacsonyabb, valamint a közelség. Mondjuk ez utóbbi adott esetben hátrány is lehet, ha a hangszigetelést nem sikerül rendesen megoldani. Bár azt kell mondjam, hogy a jelenlegi műhely abszolúte nincs leszigetelve hangilag se, de a kiszűrődő zaj nem jelentős. Ha ezt a fele alá lehet csökkenteni, akkor már elégedett vagyok. A rezgést én nem érzékelem, de gondolom azért, mert munka közben nem arra figyel az ember.

(#33145) AndrewBlase válasza godjopet (#33137) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"A lakkrétegeket kb félóránként vittem fel köztes finom (többnyire kézi) csiszolásokkal és az utolsó réteget nem csiszoltam."

Nem túl kevés az a rétegek közti fél óra? Ez idő alatt maximum tapintásszáraz a lakk, de biztos, hogy nem keményedik ki teljesen.

Miért mindig én???

(#33146) thyeby válasza godjopet (#33142) üzenetére


thyeby
őstag

Nem konyhai folyadékhoz jó hasonlítani, mert nüanszok is számítanak. Ha híg, nem fed, ha sűrű, nem terül.
Akkor jó, amikor felkenve már szépen terül. A lakk saját hígítójával dolgozz. Függőleges felületen léptékkel nehezebb dolgod van hengerrel. De nem esélytelen, csak türelem és akkurátusság kérdése.

Több fa van, mint asztalos!

(#33147) thyeby válasza Drebil (#33144) üzenetére


thyeby
őstag

Nyugodtan tedd a szuterént műhellyé.
Jómagam a házunk alatt dolgozok, és teljesen élhető mindenféle szigetelés nélkül.

Több fa van, mint asztalos!

(#33148) godjopet válasza AndrewBlase (#33145) üzenetére


godjopet
csendes tag

2 óra száradási idő van ráírva (csiszolhatóságig), "hozzáértő" ismerős azt mondta, az első rétegeknél ne várjam meg a felkeményedést, csak az utolsó réteg előtt. Így tettem.

" A lakk saját hígítójával dolgozz. "
Ne vízzel hígítsam akkor?

(#33149) dr.ac válasza thyeby (#33138) üzenetére


dr.ac
csendes tag

"Na, és akkor ott tartunk, hogy mitől korrekt? Számomra az, hogy bejáratott csatornán keresztül szerzem be."

Ez a fagyveszélyesség eszembe sem jutott. Akkor az online csomagküldős rendelésben is van egy plusz rizikó. Viszont ha már itt tartunk, akkor meg tudnál osztani velem egy ilyen megbízható beszerzési forrást? Csak ezért nem mennék át a városodba, de előfordul nagy ritkán hogy arra járok. Ha meg esetleg debreceni megbízható forgalmazót is tud valaki mondani, azt külön megköszönöm.

(#33150) thyeby válasza dr.ac (#33149) üzenetére


thyeby
őstag

Betomix Kft.

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.