Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) Sanyabá válasza mdk01 (#10000) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Igen, majd nem 6 év telt el azóta. :C

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#10002) Márton111 válasza mdk01 (#9999) üzenetére


Márton111
aktív tag

Aztán kitudja hogy a kínai kesztyűgyár amikor a würthnek szállít akkor 1-el vastagabb bőrből készíti, mint amit csak simán terít, :) megjegyzem fotóról ezt nehéz megállapítani , valamint autószerléshez (arra árulják) nem kell vastag kesztyű, mert nem tudnád megfogni az alkatrészt (csak tankhajó szereléshez :DDD )A vastag marhabőr kesztyűt még egy kissé olcsóbban megveheted.

[ Szerkesztve ]

(#10003) thyeby válasza mdk01 (#10000) üzenetére


thyeby
őstag

Gratulálok én is Neki!

Amikor életre hívta ezt a topic-ot, biztosan maga sem gondolta, hogy szobrot emelünk neki majd a tízezredik hsz-ban.

Jól sikerült gondolat volt. Amikor először beléptem ide, máris tudtam, hogy maradni fogok. És mára szinte függővé váltam. Sokat tanultam ebben a topikban szakmailag és emberileg egyaránt. Kezdőként szinte mozdulni sem mertem a szakik véleménye nélkül, míg lassacskán kezdtem érezni az önállóság biztonságos erejét.

Több fa van, mint asztalos!

(#10004) Márton111


Márton111
aktív tag


Volt egy darab plexim, csináltam egy sisakot a körfűrészre (tanulmány) aztán az szerint alakítom ahogy adja magát a dolog.(merre fújja a port, mennyire lesz útba ).
Az biztos, hogy így nem tudja a szemembe vágni a forgácsot.Ez a lényeg .Elszívócső majd ha lesz ,bekötöm (bele)
Második mondolat ----->Jó helyen lépett, jó időben .Ha a tőzsdére lép be3 éve részvénnyel - elbukja .Ha az OTP részvényét 10 éve megveszi 100.000 mai Ft értékben akkor most 10.000.000-ja lenne. (és ha még az első években hozzátesz egy kis pénzt, pláne.)Én neki is és az összes résztvevőnek gratulálok a fórumhoz (ha nem vagyok szerénytelen :) )ugyanis az emberek együttes munkája tarja fenn a fórumot.Fórummotor Thyeby :DDD legalábbis elég sokat pörög ;)

[ Szerkesztve ]

(#10005) jimy_l válasza mdk01 (#10000) üzenetére


jimy_l
tag

No, akkó erre iszunk! :C

Gratulálok! :R

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#10006) Winner_hun válasza thyeby (#9975) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezzel:

Klíma? Néhány autó hűtőradiátort összekötni, ventilátorokat rá, egy nagyobb tartály amiben a hideg víz van és egy keringető. Esetleg kútra rákötni (ha van), onnan jöhet a hideg víz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10007) Winner_hun válasza mdk01 (#10000) üzenetére


Winner_hun
félisten

:B:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10008) Márton111


Márton111
aktív tag

használt klíma 30.000- + a köhögtetős villanyszámla,vagy
ventillátor meleg ellen fogyasztás 50W 5000Ftaz ára én 40cm-eslapátkör átmérőjűt vettem az már 2-3 méterről is hatékonyÉn úgy szoktam beállítani, hogy ne rám fújjon hanem mellém ,a szoba levegőjét forgassa.
Kutam sajnos nincs pedig egy hőcserélővel ,és hőszivattyúval,kiéépített rendszerrel azzal télen meg fűteni lehetne (geotermikus energia olcsóbban kivitelezhető módozata)

[ Szerkesztve ]

(#10009) Márton111


Márton111
aktív tag

1 m3 vezetékes víz 1000liter 500Ft ,ha csatornadíjat is veszem - ahol van - akkor duplája 1000Ft .+ a szivattyú fogyasztása ami nem túl sok , de van, és hozzáadódik a ventillátoroké is amik a radiátorokat egészítik ki.Úgyhogy vízhűtés kút nélkül nem olcsó.Mert a víz megmelegszik egy idő után, és cserélni kell.Egy klíma 1500W ha, egyfolytában megy 72Ft/ó .

[ Szerkesztve ]

(#10010) Márton111


Márton111
aktív tag

Legolcsóbb mind árban mint fenntartásban (szerviz és fogyasztás)2-3 db oszcillálni is tudó 40 cm-es talpas (nem állványos)ventillátor.Szervíz = 0Ft 5 év intenzív (nyári kánikulában napi 12-24órásan használom )használat után kidobod.Ennyit bírnak kb a középárasok. Fogyasztása 50w ez elhanyagolható, és mivel 3 fokozatú , gondolom 2-esben 35w lehet.Elég szokott lenni az 1-es v.2-es .Úgy csendesebb is,tartósabb is mint egy kisebb 3-as fokozaton.
A ventiket ha szétszórod ahol kell ,nincs olyan hely ahol ne mozogna a levegő .

[ Szerkesztve ]

(#10011) Márton111


Márton111
aktív tag

Ismerősömnek klímája van , 100%-ig műszaki ember,(évekkel ezelőtt tőle tanultam meg a szakmai ismereteim addig hiányzó felét,)több dologhoz is ért ezen kívül, és pedáns is a dolgaira , azt mondta kipucolta a klímát,és mégis sikerült egész családjával több hétre tényleg hót beteg lennie nyáron : a klímában elszaporodott baktériumok miatt ,amiket az, szétpermetezett, a légtérbe
E tapasztalat miatt nem igen tennék be klímát ,még ha a villany olcsó lenne, akkor se .Nyilván ezen termékek is fejlődnek, de az újak hibái is csak idővel derülnek ki...

[ Szerkesztve ]

(#10012) Sanyabá válasza Márton111 (#10011) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Úgy látom benned is van egy" jó fajta " ventilátor :D pörögni azt tudsz,még szélcsendben is.
Létezik már olyan klíma, melynek szűrőjében ezüst vagy réz, antibakteriális szűrő van mely képes elpusztítani a különböző baktériumokat.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#10013) Márton111 válasza Sanyabá (#10012) üzenetére


Márton111
aktív tag

Én az ezüstre tippelnék, mert a hűtők, antibakteriális belső tér bevonata is nanoezüst.
Viszont fogadni mernék, hogy sajna itt, szembe kell nézni megint a komoly árral...Komoly-klíma - komoly ár.A gyenge minőség, meg kb. olyan ,mintha romlott húst ennél-vennél.Életveszélyes.A legionella nem tréfál.

(#10014) thyeby válasza Márton111 (#10011) üzenetére


thyeby
őstag

(Ez az energiatakarékosság, és az öko-dolgok eléggé off témák.)

Jómagam nem kútvíz-klíma párti vagyok, hanem a geo vonal mellett teszem le a voksot:
Le kell ásni jó másfél méter mélyre vagy 30m-en oda-vissza 100-as, 150-es PVC csövet, és annak a levegőjét elég egy 150W körüli motorral betolni. Ez télen-nyáron 7 fokos levegőt ad.
(Ha időm engedné, meg is csinálnám ezt a rendszert, mert nem túl nagy beruházás. Egyetlen aggályom van, ami talán kiküszöbölhető: Ha sokáig áll a rendszer, igen bebüdösödhet a levegője szerintem.)

Több fa van, mint asztalos!

(#10015) Márton111 válasza thyeby (#10014) üzenetére


Márton111
aktív tag

A kútvíz csak annyival más, hogy nem kell sok-sok m3 mét földet kiásni , hanem egy hőcserélőt beleengedsz és kész.Ennyivel olcsóbb.(kb fele ár) A víznek ,meg nagy a hőtároló képessége.De ahol nincs kút,ott nehéz lenne..
Az aggályod könnyen orvosolható.Szüneteltetéskor alapjárati minimális keringtetést kell csinálni.Épp hogy ne fülledjen be.De jobb egy hőcserélő ott ilyen gond nincs ,csak az árát 30 év alatt hozza be.Addigr pedig már2x,3x javítani, cserélni kell ,tehát soha nem lesz rentábilis a mai energiaáron.

[ Szerkesztve ]

(#10016) Márton111


Márton111
aktív tag

Kipróbáltam a védősisakot, műkszik, a port pont oda tereli,ahova kell neki,(Vízszintesen ,hátra felém, szóval nem a szemem közé,érintőpályán elhagyva korongot 45 fok pont ) :) .Ha vettem csövet, lesz elszívása is.

[ Szerkesztve ]

(#10017) Márton111


Márton111
aktív tag

Felpofoztam egy kissé a finomállítós marógép vonalzómat (amit korábban betettem már a topikba), mert előző állapotában ,büszkén megmutattam a biztonsági őrnek ahol dolgoztam ,és azt mondta elnézően :hogy "nem baj jó az"
Remélem érdemes volt :) (Amit nem tettem meg : nem cseréltem le a feketevas rudakat horganyzottra) A cserélhető fenyőléc, meg lemaradt a fotóról :)

[ Szerkesztve ]

(#10018) Sanyabá válasza thyeby (#10014) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nekünk van vermünk,3 m mély,az alján meg vagy 60cm viz.Akkor most én mit csináljak? :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#10019) Márton111 válasza Sanyabá (#10018) üzenetére


Márton111
aktív tag

Ha komolyan gondoltad konzultálj egy geotermikus fűtés kivitelező mérnök szakemberrel, hisz nem kell sokat ásni már a vízszint eléréséhez,(kivétel , ha esővíz, és nem talajvíz...) csak nyilván mélyebbre kell vagy 3-4 m-el , kútgyűrű is kellhet vagy szélesíteni de ezt majd a szakember .De nem kétfillér,egy ilyen fűtés kiépítése, 1-2 milló ,de hosszútávon megérheti.Mert kis energia felhasználással fűt(és gondolom nyáron meg hűthetsz vele csekély plusz beruházási költséggel.)

[ Szerkesztve ]

(#10020) Sanyabá válasza Márton111 (#10019) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Egy ismerősöm csináltatott ilyen geotermikus fűtést-hűtést , 10 milla volt. :Y
Tehát nem fizetésből és bérből lehet egy ilyet kivitelezni.Nekem bejött az inverteres klíma,és azt hiszem egy darabig nem is lesz más a hűtésre.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#10021) Márton111


Márton111
aktív tag

Igyekszem az asztalos tárgyra térni, de mindig félresiklik :)

[ Szerkesztve ]

(#10022) Márton111 válasza Sanyabá (#10020) üzenetére


Márton111
aktív tag

Ha foglalkoztatja a fantáziádat a dolog,itt ezen az oldalon olyan linkek vannak ahol is elég sokat és kimerítő részletességgel lehet olvasni a hőszivattyús fűtés/hűtés-ekről föld- víz, és levegőből nyert hővel műk .típusokkal,beleértve a német, kompaktra készített házilag beszerelhető(? :Y ) típusokat is .Magam az egészet ,még nem olvastam ki , idő híján ,(de majd, fogom!) de ,amit elolvastam belőle, az érdekes, részletes,teljes körűnek,és értelmesnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#10023) kalman7 válasza Márton111 (#10022) üzenetére


kalman7
csendes tag

Írod, hogy a narexedet egy órát políroztad. Amikor megvettem, a hátlapját 500, 1000, 2000-es papírokkal csiszoltam 5-5 percet, ennyitől kialakult az él mögött 5-6mm tükrös felület (középen ennyi, a sarkok felé több). Ennyi bőven elég. Azóta csak a legfinomabb papírral érek hozzá fenéskor. A tükrös terület gyorsabban nő, mint ahogy véső anyaga fogy.
Egy óra polírozás elnyalhatja a keresztmetszetet. Lehet hogy Stubaiék is polírgépekkel dolgoznak, azért olyan gömbölyű a vésőjük. Ha egy szemcseméret 5 perc alatt nem hozza az elvárt eredményt, vissza kell lépni egy durvábbra. Aki jól ismeri az egyes anyagokat, az eleve jót választ mindig, aki nem az meg 2x annyit csiszol. De 1 óra ugyanazzal a szemcsével az nagyon sok. Ja, vagy az lehet, hogy Te az egyész vésőt kidolgoztad nem csak az él környékét.

(#10024) Márton111 válasza kalman7 (#10023) üzenetére


Márton111
aktív tag

(Extra) NarexÉn arra számítottam hogy 1/4óra alatt az egész véső tükörfényes lesz vagy valami hasonló.
15perc polír elég egy 24cm átmérőjű világos barnára bekokszolódott RM lábasfenéknek.Meglepetésemben hogy ez nem megy 3x nekirohantam mindenfajta csiszolás nélkül, utána már nekem nem ért meg több munkát , hisz csak ki akartam kissé csinosítani, mert már egész vékonyan, de rozsdát kapott.(nem keresztbe políroztam ,nem nyaltam el a sarkát hanem hosszára a középvonalra nyomtam rá a köröngöt.)
A stubay így néz gyárilag ki (1x fentem ,aszem csak de lehet h többször már) szerintem a sarkai nincsenek elnyalva ,de lehet, hogy a te precízségednek ez nem jó.
Max nem vágóan éles az élek találkozása hosszára ,tehát kaparni az oldalával nem lehet .
(nem is arra való ,mert a vágó éle az borotvára kifenhető könnyen, és az vág)

[ Szerkesztve ]

(#10025) ludsimon


ludsimon
veterán

Vége (erre a tanévre) a sulinak wááááá!!!!!!!

Jövőre lesz nehéz majd vizsgázni, előre fosok tőle. :o

undefined

(#10026) Márton111


Márton111
aktív tag

:) Hiányolom Tyeby kollega fával,alkotásokkal ,ötletekkel , vagy faiparral foglakozó írásait, mostanában .
Én igyekszem időnként bedobni ezt-azt, hátha valakit érdekel , de nem :)

[ Szerkesztve ]

(#10027) jimy_l válasza Márton111 (#10026) üzenetére


jimy_l
tag

Jó napot!
Thyeby épp az imént hajtott el az autóján tőlem. :DD

[ Szerkesztve ]

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#10028) gamesz4


gamesz4
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nem tudjátok véletlenül hol lehet Budapesten vagy közelében olyan csiszolóvásznat kapni ami legalább 30cm széles és 50cm hosszú? Ha nagyobb ívből kell kivágni az nem probléma, de ragasztgatni nem szeretném a 10 vagy 12 centi széles szalagokat egymás mellé.

(#10029) Madmax81 válasza Márton111 (#10026) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Úgy néz ki hogy mindenki veszettül dolgozik , nem mindig van idő és kedv megosztani a tapasztalatokat , én pl néha örülök annak hogy beszélhetek a kedvesemmel valami másról nem mindig csak a faipar jár a fejemben .

Jól látom hogy nem felhőtlen a viszony köztetek a szavaidból némi iróniát vélek felfedezni

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#10030) Márton111 válasza Madmax81 (#10029) üzenetére


Márton111
aktív tag

Én komolyan hiányoltam :) A többiekre pedig vonatkozik :Összezördülés pedig mindenkivel vagy volt, vagy lesz, és van akivel utána levelezünk tovább , van aki kihullik,a levelező rendszeremből, mert kutyából soha az életben nem lesz szalonna,(és nem a zördülés az ok) ezt meg kell tanulnom , hiába hitetlenkedek, az élet rámcáfol.Aztán lehet van aki nem bír elviselni, erre idővel rádöbben, akkor nem voltunk összeillőek, csak korábban erre nem derült fény .(A tények már akkor is megvoltak) Ha Tyeby nem ír nekem szerintem az a dominó effektus /kontra pantorouter, vagy ez már csak kaput tette be .Mindegy .

[ Szerkesztve ]

(#10031) jimy_l válasza gamesz4 (#10028) üzenetére


jimy_l
tag

Jó estét!

Itt ők tudnak neked segíteni. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#10032) Winner_hun válasza Winner_hun (#9142) üzenetére


Winner_hun
félisten

Előszoba is beépült és a lépcső is megkapta végső állapotát (igaz ez már pár hónapja...)



(P:C)(/P)


[ Módosította: 7 ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10033) gamesz4 válasza jimy_l (#10031) üzenetére


gamesz4
csendes tag

Köszönöm szépen már meg is kerestem őket és tényleg tudtak segíteni.

(#10034) Madmax81 válasza Winner_hun (#10032) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

A lépcső nagyon jól néz ki nekem tetszik :C

A többi sem kutya , tehetnél fel képeket a többi munkádról is .

1956-2010 07.22 Varga László

(#10035) Madmax81 válasza Márton111 (#10030) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Én is zörrentem már össze egy kollégával pár hét mosoly szünet után úgy érzem nála sem maradt meg a harag , ti tudjátok mit csináltok csak személy szerint nem szeretem a " kis szurkálódásokat odaszólogatásokat " mindenkinek legyen türelme önuralma nem mindig jó ha első haragra oda szól valami durvát.

1956-2010 07.22 Varga László

(#10036) Márton111 válasza Madmax81 (#10035) üzenetére


Márton111
aktív tag

Bocsáss meg, nem értettelek :N Fejtsd ki, ha valami rosszat mondtam valakinek ,szerinted.

(#10037) ludsimon válasza Winner_hun (#10032) üzenetére


ludsimon
veterán

Szép, gratulálok! :C

Ma kezdődött a nyári gyakorlatom/unk.
Hát itt az új cégnél is takarítunk. :U

Biztos így akarják 'megszerettetni' velünk a szakmát.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#10038) Márton111


Márton111
aktív tag

Ez úgy van hogy az állam fizet a cégnek a tanulók alkalmazásáért.(vagy kedvezményt ad neki ugyanaz)
A cég meg ,amíg nem invesztál több pénzt a tanulókba mint a seprűkopás,addig nem köti le az alkalmazottait ,tanítási feladattal , így egy fix pénz felvétele után ,minimalizálja a költségeit.A tanulók a betanulás lassúsága miatt több pénzt visznek mint amit megtermelnek(ezért kap a cég az államtól pénzt...)
Ahány nap sepregetés ,a cégnek annyival több marad.Így kell a tanulókat kizsebelni.

[ Szerkesztve ]

(#10039) Madmax81 válasza Márton111 (#10036) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Én értettem félre a dolgot elnézést :D :D

1956-2010 07.22 Varga László

(#10040) Speciali válasza Madmax81 (#10039) üzenetére


Speciali
tag

így van, jobb ráhagyni. .:)

(#10041) Márton111 válasza Madmax81 (#10039) üzenetére


Márton111
aktív tag

Van aki nem örül annak amit írok, mert vitatom a begyepesedett, megváltoztathatatlan véleményét, amiben gondolkodás nélkül, szentül hisz. (Nem gorombáskodtam sose.)

(#10042) Madmax81 válasza Márton111 (#10041) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Akkor rosszul fogalmaztam nem gorombáskodtál de azért " nem felhőtlen a viszony "
A begyepesedettségre inkább a kitartás szót használnám :D

Más tészta a minap jártam a volt mesteremnél és segítettem neki kipakolni az ebédlőt ugyan is lakás felújítás közben vannak láss csodát szembe találtam magamat a másodikos koromban készített " lócával -paddal " ki hogy nevezi , jó volt látni és jó volt érezni hogy számít neki és nem adta el .
Három darabot csináltam abból egy eladásra került egy a testvérénél landolt egy pedig a lakása " dísze "
Ha megint arra járok készítek képeket aztán mehet a szurkálódás hogy mit hogyan kellett volna csinálnom rajta :DDD

1956-2010 07.22 Varga László

(#10043) Márton111 válasza Madmax81 (#10042) üzenetére


Márton111
aktív tag

Jó. Tedd azt.(Mesterem hagyta hadd szenvedjem össze a munkát saját elgondolásom szerint,10xes munkával, és utána mondta meg , hogyan kell egyszerűen.)Aszem ez történik velem az életben ,(nem a faipariban ) még ma is.(csak ma az élet a, tanárom az egyszerű megoldást ,meg én állapítom meg utólag .

[ Szerkesztve ]

(#10044) Speciali


Speciali
tag

kipróbáltam az Aldis polírgépet. Egyelőre csak a fa wc ülőkének mentem vele neki, :) A vasalatot kellett javítanom rajta, aztán amikor jobban megnéztem, láttam, nem ártana neki egy lakkozás, így lespricceltem magasfényű lakkal jó vastagon, aztán másnap políroztam. A báránybőr feltétek egész jók, a csisz papírokkal viszont nem sokra megyek, ez a gép csiszolásra nem igazán alkalmas, esetleg állványba fogatva, korongcsiszolónak jó lehet, de erre nincs szükségem.

Polírozni viszont kellemes vele. Nem melegszik, (a Rotex sokkal melegebb), hangja is normális, állítható a fordulata,szóval úgy néz ki, nem volt melléfogás megvenni.

Képet a topicba hogyan lehet betenni? Ha a "kép" gombra kattintok, egy linket kér. Ezek szerint először fel kell tölteni valahova képet, és csak úgy lehet betenni ide?

[ Szerkesztve ]

(#10045) Winner_hun válasza Speciali (#10044) üzenetére


Winner_hun
félisten

A képpel weben lévő képet lehet képként beilleszteni. Képfeltöltésre nézz 5 centivel lejjebb, ott van a PH-s képfeltöltő rész- Tallózás - OK - Beillesztés. Ennyi;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10046) Speciali válasza Winner_hun (#10045) üzenetére


Speciali
tag

ahh, tényleg :W köszi! :)

(#10047) jimy_l


jimy_l
tag

Jó napot!
Egy kis unalom űző.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#10048) Sanyabá válasza jimy_l (#10047) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ha nézegetem úgy unaloműző? :U Vagy ha nincs mit csinálni,akkor csináljunk sámlit? Különben meg, szép,tetszetős.Érződik így képen keresztül is a fa puhasága ,szépsége,könnyű megmunkálhatósága.

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#10049) jimy_l válasza Sanyabá (#10048) üzenetére


jimy_l
tag

Szabadon választott. ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#10050) thyeby válasza jimy_l (#10047) üzenetére


thyeby
őstag

Hmm...

Amióta fával dolgozok, mindig vágytam pont erre: Készíteni frankó sámlit, hokedlit. Tetszetőset, kedvemre valót. Meg a srácnak kisasztalt, ágyat, sok jó fajátékot.
Igaz, készült egy kis ez, meg az itthonra, de töredéke annak, ami de jó lenne. Nem engedi ez a késélen táncolós vállalkozás.
Magam sem tudom, hogy ez jó, vagy rossz, mert tényleg ez is, az is. De irigykedtem (jó értelemben) a sámlid láttán. Kívánatos időtöltés, és miután kész, egy jó életérzés éveken, évtizedeken át a lakásban egy sajátkészítésű kreálmány. (Ha kizárólag a saját lakásomra dolgozhatnék, biztosan kitöltene talán egy esztendőt is.)

És ez a darab tényleg nem olyan, hogy gyorsan összedominózom, és lépek tovább, mert megoldja ugyan játszva a domino, de el is veszi a munka igazi bukhéját.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.