Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33201) dr.ac


dr.ac
csendes tag

Köszönöm a ragasztós válaszokat!

Korábban thyeby árérzékeny verziónak a Massive Tools marószárakat javasolta. Mivel tényleg elég barátságos az áruk, tennék egy próbát - nem sokat veszíthetek.

Itt találtam elég nagy választékot:
http://www.felsomarokes.hu

Viszont a honlap nem túl bizalomgerjesztő: hiányzó tájékoztatók, hiányzó vagy ellentmondásos szállítási és fizetési feltételek. Rendeléskor automatikusan generál egy felhasználói fiókot, de bejelentkezni nem lehet sehol. Az automatikus levelek sem oszlatják el a homályt.

Kérdésem, hogy van valakinek tapasztalata ezzel az áruházzal? A honlapot látva elbizonytalanodtam, hogy el merjem-e előre utalni a vételárat. (Egyelőre ha akarnám se tudnám, mert sehol sincs feltüntetve a számlaszám.)

(#33202) Speciali válasza AndrewBlase (#33200) üzenetére


Speciali
tag

Hagyd a csudába a porgyűjtö tasakot, ha már eltörött ! Tegyél rá egy porszivot ! Mindenkinek jobb lesz, de föleg a te egészégednek. Akár egy lestrapált , lakásban már nem használt gép is jobb, mint egy "porszatyor".

(#33203) thomgrande válasza dr.ac (#33201) üzenetére


thomgrande
tag

Megfelelve a modern kihívásoknak, létrehoztuk az általunk forgalmazott Massive Tools felsőmarókések webáruházát. Megszüntettük Székesfehérváron működtetett asztalosellátó boltunkat. http://www.botex.hu/
Régebben vásároltam náluk, akkor megbízhatóak voltak. Azóta átszoktam az ebay-ra és kínai áruházakra.
Olcsóbbak de 12,7-es szárúak a szerszámok.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#33204) epmd válasza dr.ac (#33201) üzenetére


epmd
tag

A Massive késeket sok helyen forgalmazzák,nálunk is van a boltban egy csomó. :)

(#33205) dr.ac válasza epmd (#33204) üzenetére


dr.ac
csendes tag

Mit takar konkrétan, hogy "nálunk"?

(#33206) dr.ac válasza thomgrande (#33203) üzenetére


dr.ac
csendes tag

Köszi, ha megbízhatóak, akkor még várok valami visszajelzésre tőlük.

(#33207) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Árajánlatot lehet itt kérni valakitől? Vagy tiltott?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#33208) epmd válasza dr.ac (#33205) üzenetére


epmd
tag

Melóhelyemen a barkácsboltban.Ha érdekel téged megírom a nevét pü-ben,mert reklámot nem akarok csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#33209) martong válasza nyikszi (#33207) üzenetére


martong
tag

Szia,
Kb írd le, mit szeretnél, mert sokféle szakterületről vannak emberkék.
@epmd. Szerintem nyugodtan leírhatod a bolt nevét, egyszer. Add meg a várost is.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#33210) macilaci78 válasza dr.ac (#33128) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a termek miatt nem is kellene komolyan venni, torveny szerint ugyanugy kezelendo, mint a turo rudi...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33211) nyikszi válasza martong (#33209) üzenetére


nyikszi
őstag

Egy ilyesmi asztal feltét kellene, mert akiktől kértem árajánlatot, az horror árat mondott. Nem feltétlen kellene ajtó rá és egy polc mindkét szélső részbe kellene:

Viszont feltétlen ilyen színben kellene, mert az asztal is ilyen:

Bocsánat, hogy nem egy mérnöki rajz :B

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#33212) epmd válasza martong (#33209) üzenetére


epmd
tag

Budapesten az 1000 Aprócikk.

(#33213) generatoros válasza epmd (#33212) üzenetére


generatoros
tag

kedves epmd! Egy 2014-es hsz-odban írtad, hogy GST 80 pbe dekopírfűrészed van. Mondanád a jó és rossz tapasztalataidat vele kapcsolatban. A vaterán hírdeti valaki 22.800ft fix áron, szerinted ér ez annyit? Mi pénz volt az uj ára? mikor álltak le a gyártásával? 16.000-t ígértem, de többet akar kapni érte. köszi a válaszod.

(#33214) epmd válasza generatoros (#33213) üzenetére


epmd
tag

Szia!Még 2001-ben vettem,azóta nagyon sokat ment már,de még mindig újszerű állapotban van(kissé karcos :) ).Szervizbe még sosem kellett vinnem szerencsére.Nem kotyog-lötyög rajta semmi,és a lényeg,hogy még mindig pontos.Ez volt a Bosch-nak a legjobb dekopírja,ezt nagyon eltalálták,elnyűhetetlen gép(jó,mondjuk nem egy szakbarbár kezében :) )Körülbelül 35 ezerért vettem,de utoljára talán olyan 40-42 ezer forint volt,ha jól emlékszem.Amit hírdetnek nem láttam,nem tudom mennyire van leharcolva,de ha jó állapotú akkor szerintem max egy huszast megér.Találtam egy újat is,csak kissé drágán [link].

(#33215) thyeby válasza generatoros (#33213) üzenetére


thyeby
őstag

Szerintem nem ér annyit, de Te tudod.
Csak miheztartásképpen:
Többször találkoztam már jó állapotú 135-ös géppel 25-ért. Nem azt mondom, hogy a 80-as őslövület, de 20 alatt van szvsz a reális ára. Szóval normális dolog volt, hogy 16-nál kiszálltál a dologból.
Egyébként tavaly többször is láttam 26mm löketű szinte új 4350-es Makitát 30 körüli áron. Az azért léptékkel jobb.
Vagy a Hilti WSJ 750-est vettem 30 ezerért majdnem ilyen állapotban.

Több fa van, mint asztalos!

(#33216) generatoros válasza epmd (#33214) üzenetére


generatoros
tag

Köszi az infót , Tibinek is. A gondom csak az ,hogy hobbi célra és ritkán kell, de öregkoromra már vagyok olyan ravasz, hogy inkább egy nem nagyon elhasznált kék bosch mint egy zöld és persze a ft meg legyen kevés amit adok érte.

(#33217) epmd válasza thyeby (#33215) üzenetére


epmd
tag

Én meg azt mondom hogy őskövület,de nem sok gépre cserélném le a mostaniak közül.Talán egy Festool Tritonra,de az sem egy mai darab. :)

(#33218) thyeby válasza generatoros (#33216) üzenetére


thyeby
őstag

"öregkoromra már vagyok olyan ravasz, hogy inkább egy nem nagyon elhasznált kék bosch mint egy zöld és persze a ft meg legyen kevés"

Nem ravaszság ez, hanem bölcsesség. Sokan nem ismerik fel, hogy nagyságrendekkel jobb egy harcedzett kék gép, mint egy új zöld.

Kiegészíteném az eszmefuttatásodat azzal, amire én jutottam öregségemre:
Inkább drágábban egy jobb állapotú gép, mint a kínálat legolcsóbb, ezért kétesebb darabja.

Több fa van, mint asztalos!

(#33219) dr.ac


dr.ac
csendes tag

Van itt olyan user, aki a Partium (lehetőleg határközeli) részében él? Lenne néhány kérdésem gépbeszerzéssel kapcsolatban.

(#33220) ahenobarbus válasza dr.ac (#33219) üzenetére


ahenobarbus
tag

Üdv, én például, de szerintem még akadnak mások is. Szerintem írd meg ide vagy privátba, mi lenne a kérdés.
uff, ocs.

(#33221) godjopet válasza mdk01 (#33174) üzenetére


godjopet
csendes tag

(MDF festés/lakkozás téma)

Túl vagyok a procedúrán, kicsit kísérleteztem az ajtókon. Eltávolítottam (lecsiszoltam géppel) a lakkot a felületekről. Kitartottam amellett, hogy a festésem hibátlan. Különböző technikákkal kentem le a három ajtót. Kevés lakkal + erősebb nyomással; telítettebb hengerrel + finom nyomatékkal és telítettebb hengerrel + közepes nyomatékkal. Utóbbi hozta meg a várt eredményt. Végül a felület is felkeményedett kellően simára.
Tökéletes nem lett, de abszolút kielégítő számomra. Így végül a teljes felületet így lakkoztam le, elégedett vagyok. Sejtettem, hogy a henger használatával volt a gond. A festésnél ez azért nem volt problémás, mert a csiszolással tudtam korrigálni a tökéletlenséget, míg a lakknál nem.
Köszönöm a segítő választ és neked is @thyeby. Mindenki másnak úgyszintén, aki hozzászólt a témához és ötletmorzsákat tudtam csipegetni.

(#33222) godjopet válasza godjopet (#33221) üzenetére


godjopet
csendes tag

Hogy fotóval is szemléltessem az eredményt, egy előtte és egy utána állapot.
Becsapós egy kicsit, hogy most nem használtam vakut. Az első állapotnál a villanófény azért felnagyította a hibákat, ennyire nem volt gázos a helyzet, mint most utólag visszanézve tűnik.

(#33223) mdk01 válasza godjopet (#33222) üzenetére


mdk01
addikt

Jó lett, szívesen. ;)

(#33224) thyeby válasza godjopet (#33222) üzenetére


thyeby
őstag

Sokszor kérdeznek itt olyat, amire jó nehéz tuti választ adni. Sok dolgot úgy tanulunk meg, hogy kitapasztaljuk. Ilyen a biciklizés, korizás, zenélés, et cetera. Megvannak ezekhez az alapok, amit le lehet írni, a többi figyelem, akarat és tapasztalat kérdése.
Jól példáztad, hogy fentiek nyomán sikerre lehet vinni szinte bármit.

Több fa van, mint asztalos!

(#33225) eros50


eros50
csendes tag

Sziasztok. Használtan vettem egy woodstar divar 55 körfürészt. Ha valakinek van hozzá eladó vezetősíne az érdekelne.

(#33226) kstefan75 válasza eros50 (#33225) üzenetére


kstefan75
újonc

Szia!

Itt lehet vásárolni hozzá és nem kell elkapkodni szokott ez olcsóbb is lenni. :)

(#33227) hvl85


hvl85
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
A képen látható asztalt kéne reprodukálnom, és mondanom kéne egy árat a legyártás munkadíjára, de tanácstalan vagyok. :F Az anyagot (cseresznye fa) a megrendelő biztosítja, felületkezelés nem kell, a lapok táblásítva vannak. Az asztal összetolt mérete kb.: 1800*900.
Köszönöm szépen!

(#33228) mdk01 válasza hvl85 (#33227) üzenetére


mdk01
addikt

Szoktál maszekolgatni?
Mióta vagy a szakmában?

(#33229) epmd válasza hvl85 (#33227) üzenetére


epmd
tag

Szia!
Szerszámaid,gépeid vannak hozzá,vagy a gépmunkát megakarod valakivel csináltatni?

(#33230) Speciali válasza hvl85 (#33227) üzenetére


Speciali
tag

Pár kérdes bennem is felvetödött. Ha ennyire bizonytalan vagy, akkor valoszinüleg kezdö lehetsz és akkor nem biztos, hogy neked valo ez a munka.
Azert ez megiscsak egy tömörfa butor, ráadásul ezt az asztalnagyobbito megoldást (is) illik precizen megcsinálni, aztán meg szépen megcsiszolni az egész asztalt. Kellenek gépek, szoritók, miegymás.
Ha a megrendelö cseresznyefábol szeretné ezt az asztalt, az nekem azt üzeni, hogy valamilyen szinten minöséget akar. (akkor is, ha csak sznobságbol kell neki cseresznyefábol).
Anno még nem is voltam asztalos, belefutottam én is olyan dologba, amiért ma már nagyon szágyellem magam. Elvállaltam olyat, amit nem kellett volna. Sem megfelelö gépeim, sem szaktudásom nem volt hozzá. Csapnivalo szart csináltam, igaz keveset is kértem érte, de annyit sem ért.

Bocs, hogy a sorok között olvasok és az is lehet , hogy teljesen tévúton járok. Nem elvenni akarom a kedved a munkátol, inkább csak megóvni pár kellemetlenségtöl.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, én, ha a maszek asztalosmunkából élnék meg, akkor 80-100 ezer Ft körül lenne a munkadij. Ha csak hobbizgaték, akkor kevesebb, hogy mennyivel.... akár a fele is. Neked kell tudni, mi éri meg neked. Mennyit fektettél be gépekbe, szerszámokba, mennyire vagy ott a szeren a szakmában, mennyit ér a munkád.

(#33231) thyeby válasza Speciali (#33230) üzenetére


thyeby
őstag

"mennyit ér a munkád"

Húsbavágó mesterkérdés. Mindent ez dönt el.

Több fa van, mint asztalos!

(#33232) generatoros válasza hvl85 (#33227) üzenetére


generatoros
tag

Szia! ha kapod az anyagot akkor nagyon okosnak kell lenned hogy olyan munkadijjat találj ki ami tetszik a megrendelónek. Kevés a kép. ekkora asztalt hozott anyagból senki nagy menő nem vállal aki pedíg azért lesznek drágák mert mert pénzt mernek kérni a melóért . azt javaslom hogy a képek alapján döntsd el mennyi időd menne rá. iparos emberként tudhatod hogy 1000 ft nem pénz 1 órai melóért ezért én azt gondolom hogy 2x8 óra alatt azért meg lehet ezt csinálni és akkor 16x 2-3eft nem sok pénz egx ekkora melóért. az egy más kérdés hogy egy darab esetében ezt senki nem csinálná meg. te tudod én 50 alatt nem vállalnám, de nem gondolom hogy 100e

(#33233) generatoros válasza hvl85 (#33227) üzenetére


generatoros
tag

Szia! ha kapod az anyagot akkor nagyon okosnak kell lenned hogy olyan munkadijjat találj ki ami tetszik a megrendelőnek. Kevés a kép. ekkora asztalt hozott anyagból senki nagy menő nem vállal aki pedíg igen az azért lesz drága, mert mert pénzt mer kérni a melóért . azt javaslom hogy a képek alapján döntsd el mennyi időd menne rá. iparos emberként tudhatod hogy 1000 ft nem pénz 1 órai melóért ezért én azt gondolom hogy 2x8 óra alatt azért meg lehet ezt csinálni és akkor 16x 2-3eft nem sok pénz egy ekkora melóért. az egy más kérdés hogy egy darab esetében ezt senki nem csinálná meg. Te tudod, én 50 alatt nem vállalnám, de nem gondolom hogy 100e. 1973 ban tettem mestervizsgát egy más szakmában és akkor 80ft órabér volt meghatározva rezsióránként. Lehet ezt a mai fiatalok nem is értik. Árvetést kellett készíteni még a javító szolgáltató iparosoknak is, a termékelőállítás sem volt kivétel. Nem akarok politikát vinni az általam kedvelt fórumba, de ez volt a szoci. Most pedíg az a jelszó, hogy csinálj amit akarsz és , ha eltudod adni magad vagy a terméked akkor örülj és fizesd be az adót. nem tudom eldönteni mi volt a jobb. Ja és a mestervizsga az árszakértői területen való elhelyezkedésre is jó volt. Ma kik az árszakértők? Csókosók? Vagy nincsenek is? Ez senkit nem érdekel! A fiataloknak azt ajánlom , hogy mielőtt árajánlatot adnak egy egydarabos munkára , mérjék fel, hogy mennyi idő alatt képesek meggyártani a cuccot és ezután kérdezzék a megrendelőt, ha nem jön kiaz órabér amiért ma mo-on dolgozni kell ahhoz hogy adózás után nekik is maradjon akkor ne vállaljanak munkát. heti 1 ft-ból nem lehet megélni. Miért mondtam el ezt? Azért ,mert fiatalon lettem iparos ember és naívan ólcsó pénzért dolgoztam, megtalált minden vacak ember és sok konfliktusom volt az alacsony áraim ellenére. Megtaláltak idősebb komoly egzisztenciával rendelkező emberek és az ő atyai tanácsaikat követve elkezdtem megkérni a munkám árát. nem bántam meg ,hogy hallgattam azokos szóra mert kialakult egy vevő vagy megrendelő kör akik által jobb megélhetést hozott a hőn áhított önállóélet. Azt azért hozzáteszem ,hogy ez azzal is járt ,hogy hiba nélküli munkát végeztem. Elmondtam egy litániát arról hogy milyen életet éltem és nem adtam választ a kérdésre, hogy mennyiért lehet meggyártani egy x méretü asztalt. Vagy mégis ???? de ha nem akkor fényezem magam és elmondom ? híres embernek javítottam az autóját. de ettől nem fogod tudni mennyiért gyártsad meg az asztalt. üdv : Kósa Zoltán

(#33234) hvl85


hvl85
újonc

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
Értek mindent!

(#33235) yooccoo


yooccoo
aktív tag

jó cucc ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33236) mdk01 válasza hvl85 (#33234) üzenetére


mdk01
addikt

Remélem nem megsértődés van a háttérbe és még itt vagy valamennyire.
Nem megyek bele miért tettem fel a kérdésemet, mert nem ismerünk és esélyt sem adtál, rá hogy megismerjünk. Érthető, hogy hirtelen sokan "estünk" neked, de mindenkiben felmerült pár kérdés és úgy érzem mindegyikünk kb. ugyanarra gondolt, csak máshogyan fogalmazta meg azt.
Bennem is azok a kérdések merültek fel, mint a többiekben, csak kicsit finoman, tapogatózva kérdeztem.
Nekem azért veszélyes kicsit ez munka amivel megakarnak bízni, mert nem tudod mennyiért vállalj be, egy villás kihúzható asztalt, cseresznye fából.
Na mindegy, hogy segítsek is jó lenne tudni, hogy táblásítani is kell az anyagot, vagy azt már megcsinálta valaki. Az árat ettől független 80-100e közé saccolom, de ha táblásítani is kell akkor a 100e-nek föle is van bőven, mivel egy ilyen asztaltetőt nem illik csak úgy táblásítani, hanem keretbe kell foglalni, hogy valahogy kinézzen és ne vetemedjen az asztallap.
Ehhez kellenek szorítók, nem is akármilyen illetve ki kell gyalulni normálisan is amihez legalább egy 60cm széles gyalugép kell és akkor is csak két részletben tudsz kigyalulni egy lapot amit utána össze kell ragasztani pontosan. Ezt körbe kell vágni tökéletesen pontosra amihez minimum egy lapszabászgép kell és körbe kell csapozni és keretbe foglalni ezt a táblát.
Egy ilyen asztalnál 1mm-en belül kell lennie a tűrésnek, mind átlóban, mind befoglalóméretben, különben nem fog jól működni a kihúzó rész és összecsukva sem fog tökéletesen záródni, illeszkedni.
Összefoglalva ez nem a legegyszerűbb asztalok közé tartozik, ha minőségi munkát akar az ember kiadni a keze közül és nem is legolcsóbbak.
Látatlanba még azért tűnik kicsit veszélyesnek ez a munka,(20éves tapasztalat alapján) mert a megrendelő adja az anyagot és nem kér felületkezelést, ami alapján arra következtetek, hogy lehet fa**arági a megrendelő, és ezt tovább gondolva, lehetséges, hogy olcsón akar jó asztalt....viszont ez nem az az asztal. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33237) eros50 válasza mrcruiser (#27005) üzenetére


eros50
csendes tag

Szia, woodstar 55-höz keresek olcsóbb vezetősint. Ha neked van eladó, akkor engem érdekelne.

(#33238) python1


python1
veterán

Üdv Szakik!

Mint oly sokszor segítettetek már,most is kérném a segítségeteket.
Kompresszor vásárlás előtt állok,de nem tudom,hogy milyet,mekkora teljesítményűt lenne érdemes vennem?
Festésre használnám,igazán az árakat sem ismerem. Láttam vannak direkt hajtású modellek és léteznek olyanok,amik külön motor hajtja a levegő termelő részét.
Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#33239) aszamóca válasza python1 (#33238) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Azt még nem ártana közölnöd, hogy folyamatos ipari tevékenység, vagy hobbi felhasználásra.
A szórópisztolyod nagynyomású, vagy HVLP, levegőfelhasználási értéke? Mennyi rá a kereted?

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#33240) python1 válasza aszamóca (#33239) üzenetére


python1
veterán

Hobbinál kicsit többre használnám,nem éppen ipari,de bútorokat lakkozni,fényezni amikor szükséges.
Tehát nem fényező a szakmám asztalos vagyok,de szeretném magam festeni némely elkészült bútoromat.
Igazából még pisztolyom sincsen az is kellene,lakkozás és színre fújáshoz kellene elsősorban.
Árban még nem gondolkodtam,ha esetleg tudnál tudnátok ajánlani valami szintet,ahonnan már érdemes nézegetni,minőségi munkákra.

(#33241) serfozotibi válasza python1 (#33238) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Szia! A kompresszorral kapcsolatban szeretnék tanácsot adni. Nemtudom mi lenne az elvárásod, de a lényeg, hogy ha egy igazán jót akarsz venni, akkor minimum olajkenésű legyen, valamint szíjjal hajtson. Ezek közt vannak egy hengeresek, meg ikerhengeresek is, ott már csak ár kérdése, de ha választasz ne V elrendezésű legyen, azokkal több baj van, autófényezők szerint is.
Remélem segítettem! :)

(#33242) python1 válasza serfozotibi (#33241) üzenetére


python1
veterán

Köszönöm! :R

Igen,sokat segítettél!Pont ezeket nézegettem vagyis,hogy mi a különbség a kétfajta között,és pont arra a technikai megoldású kompresszora tettem le a voksomat amit javasoltál.De legalább megerősítettél a döntésemben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33243) serfozotibi válasza python1 (#33242) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Szivesen! Igen, egyébként az a lényeg, hogy amelyiket villanymotor hajtja szíjjal, az a létező legegyszerűbb felépítés, ennél fogva nem is lehet vele sok baj. :N

(#33244) python1 válasza serfozotibi (#33243) üzenetére


python1
veterán

Már csak a teljesítmény/méretet kellene megtalálni. :F

(#33245) serfozotibi válasza python1 (#33244) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Nemtudom, hogy árban mi a felső határ, de az olyan 80-100e Ft körüli kategóriában már nem nagyon lehet csalódni. Nekem fényező ismerősömnek van pl ilyen árban a praktikerből, és kb 10 éve használja gond nélkül.

(#33246) python1 válasza serfozotibi (#33245) üzenetére


python1
veterán

Felső keret 100-150 ezer lenne,találtam 50l-es tartállyal jó árban,de félek,hogy az kevés lesz nekem.

(#33247) Speciali válasza python1 (#33246) üzenetére


Speciali
tag

Én évekig egy 25 literes Einhell kompresszorral dolgoztam, ami sem nem egy nagy minöseg, sem nem nagy méret.
Ahogy te is, én is a saját asztalosmunkáim felületkezeltem saját magam. HVLP pisztolyt használtam, ami sok levegöt igényel. Azt kell mondjam, elég volt. Pedig csináltam magasfényü polirozott felületeket is, ahova kell a jo minöség, de a kompresszoron nem múlott semmi.
Mivel egyedül dolgoztam, ezért nem tudtam folyamatoan fujni, mert le kellett tenni a pisztolyt, elvinni a lefujt anyagot, hozni a következöt, felvenni a pisztolyt.Vagyis a kompresszornak volt ideje termelni levegöt, a kis méret csak folyamatos, (plusz egy ember, aki hozza és viszi az anyagot.) vagy nagy felületek fujásánál lett volna hátrány.
Elönye is volt a kis méretnek, hogy ha ugy adodott, könnyedén betettem a kocsiba egy helyszini munkához. Na meg hogy olcso is volt, valami 20 ezer körül volt az ára.
Azt gondolom, tul van kicsit misztifikálva kompresszor méret kérdés. Persze jobb a nagy méret, de nem ezen fog mulni, ha csak egyszemélyes fujáshoz kell. Ami sokkal fontosabb, a pisztoly, meg a szaktudás. Na meg természetesen kötelezö az olaj/vizleválaszto használata.
Én anno anyagi okokbol meg helyszüke miatt is használtam ezt a kis kompresszort. Elötte évekig egy ABAC nagy kompresszorunk volt, aztán amikor szétváltak utjaink a társammal, akkor lett a kicsi. Tehát van összehasonlitási alapom is.
Azt hiszem elmondtam mindent, amit kell, a konzekvencia nálad.

Amit még elfelejtettem : van egy ismerös, aki föállásban faipari felületkezelést csinál egyedül. Ö folyamatosan barkácsáruházi 25 literes kompresszorokat használ. Azt mondja, kb fél-egy évig birják nála. De ami miatt tönkremennek, az a lakk/festékpor. Mivel ahol fujt, abban a légtérben volt a kompresszor is, elszivás nuku. Tehát elsösorban a beszivott lakkpor miatt haltak meg a gépek. Anno az ö véleménye és a látottak alapján mertem én is ekkora kompresszort venni, mert azt gondoltam elötte én is, hogy ez max szögbelövéshez lenne elegendö.

[ Szerkesztve ]

(#33248) python1 válasza Speciali (#33247) üzenetére


python1
veterán

Köszönöm,hogy megosztottad a tapasztalataidat! :R

Ennek igazán örülök,hogy a kiszemelt kompresszor elegendő a számomra.Természetesen használok majd én is hozzá olaj/vízleválasztót,meg valami jobb minőségű pisztolyt.

Nálam az lesz majd a probléma,hogy igen kevés a tudományom a fújáshoz,rengeteget kell tanulnom még,minden téren.De szerencsére, annyi itt a segítőkész kolléga,hogy csak ámulok a szaktudásuk,szaktudásotok előtt. :R

(#33249) zonusz


zonusz
tag

Bocs, hogy belekérdezek, de engem is érint a kompresszor kérdés. Említetted az ABAC-ot milyet használtatok és mennyire vált be? A közvetlen hajtás mennyire gond, mert a szíjas már más árkategória. Azt tudom, hogy csendesebb, de maga a kompresszor szerintem ugyanaz. Ezekről egyébként semmit nem találni, csak a száraz adatokat, gyakorlatilag az adattáblát olvashatom. Ha jól tudom ezeket is Kínában készítik.
Köszönöm.

(#33250) Haugland


Haugland
aktív tag

A Ferm FBF-850E felsőmaróról mi a véleményetek/tapasztalatotok?
850W, 6 és 8 -as szárakat is kezel.

Szerintetek megéri egy ilyet venni használtan? Ha igen, mennyit szabad érte adni, ha hibátlan állapotú?

A fenti modellt vagy ezt a Lidl-s példányt venném: [PARKSIDE POF 1200 B2]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.