Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34601) stgellert válasza mdk01 (#34600) üzenetére


stgellert
aktív tag

Köszönöm, ez tényleg gyors volt:)

(#34602) raidx válasza mdk01 (#34600) üzenetére


raidx
őstag

Nem úgy mint az én konyhabútorom alsó keretét! Ugye ott a felmosáskor csak éri a víz és mivel csak a vágott pozdorjafelület van, kezd is szét porladni. Napok óta azon agyalok, hogy tudnám kicserélni, hogy ne kelljen kiszerelni a helyéről az egészet? Na meg az utódot hogy is tudnám megóvni a hasonlótól?
Tegnap a számítógép asztalnl a billentyűzet fiók csavarjait cseréltem vastagabra. Olyan ócska bútorlapból van csinálva, hogy szinte porlad szét. Nem is mertem a csavarokat meghúzni csak 2-es fokozaton mert négyesen már majdnem kijött. Lehet, gyártani kellene helyette egy jobb minőségűt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34603) stgellert válasza raidx (#34602) üzenetére


stgellert
aktív tag

(pontosan ilyen meggondolásból fém lábakon állóra eset a választásunk - viszont nálad az alsó rész, ami rohad, nem csak egy panel, amit lehet cserélni?)

[ Szerkesztve ]

(#34604) raidx válasza stgellert (#34603) üzenetére


raidx
őstag

De igen, csak belülről csavarozott és ahhoz ki kellene venni a helyéről és elfektetni, hogy cseréljem. Két kis műanyag háromszög tartja pozdorjacsavarral. Azon agyalok, egyszerűen kitöröm és rejtett csavarozással rakom be az újat amit valami védelemmel is ellátnék. Bár 2000-be került a helyére és eddig bírta védelem nélkül.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34605) Speciali válasza raidx (#34604) üzenetére


Speciali
tag

1. Ha van annyi hely, akkor tegyél a meglévö lábazat elé egy müanyag szoklilécet.
2. Ha lehetséges, mégis csak szedd szét rendesen, és tegyél alá müanyag szintezölábakat, majd arra felpattinthatsz müanyag, vagy egyéb anyagú szoklit.
3. Ahogy irtad te is, "kitöröd" a régi lábazatot, majd alácsusztatod a szintezö lábakat, amiket belülröl csavarozol meg és erre jön a szokli.

A tapasztalat azt mondatja velem, mindig a félmegoldások a legdrágábbak és a legidöigényesebbek.Elöször meg kell csinálni rosszul, idöt és pénzt forditva rá, majd késöbb ki kell javitani a gányolást.
Ha viszont belátható idön belül cserélve lesz az egész, akkor egy forintot sem költenék rá.

[ Szerkesztve ]

(#34606) mdk01 válasza raidx (#34604) üzenetére


mdk01
addikt

Sztem ha nem szándékozzátok egy-két éven belül kicserélni, akkor szánj rá egy napot a hétvégéből és kapd szét.
Alá raksz műanyag szintezőlábakat és kap szemből egy új lábazatot aminek ha csak le van zárva az él, min. 5-10évet kibír.
Ennyi idős bútornál már máshol is lehet probléma érdeme körbenézni, hogy újat csinálsz vagy ezt foltozod.

[ Szerkesztve ]

(#34607) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek kb mennyiért lehet csináltatni pácolt tömörfából pult elemeket? Egyáltalán milyen fából érdemes csináltatni?

Egy 290*50*10-es és egy 270*15*10-es méretűre lenne szükségem.

(#34608) mm00 válasza mm00 (#34607) üzenetére


mm00
aktív tag

Közben rákerestem, elég lehet a 10cm-es vastagság helyett a 4-is.

(#34609) raidx válasza mdk01 (#34606) üzenetére


raidx
őstag

Más baja nincs ezért cserén nem gondolkodom. A szétkapástól a vizesblokk /mosogató/ miatt odzkodom. Ahhoz nincsenek szerszámaim. De lehet, vizes ismerőst aki annó bekötötte, megkérem egy ki be kötésre és szétkapom. Ha lábra akarom állítani az másként úgy sem megy.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34610) Winner_hun válasza mm00 (#34607) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34611) raidx


raidx
őstag

Van nekem egy ventillátor motrom kb. 40-45 Wattos lehet. Lehet abból egy kis homlokcsiszolót csinálni?
Valamikor egy 16" álló venti volt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34612) Winner_hun válasza raidx (#34611) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem lehet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34613) Bokrász


Bokrász
csendes tag

Üdv Winner_hun! A lépcsőt te tervezted? A kép alapján a szélessége nincs több 70 cm-nél. Ebbe a tàvolságba három fordulós lèpcsőfokot betenni nem túl szerencsés. Ha szűk a hely inkább legyen magasabb a fellépő de legalább legyen mire fellèpni. De biztos megvolt az oka amiért ilyen formát kapott. Amúgy nagyon szép, igényes munka. :)

[ Szerkesztve ]

(#34614) Winner_hun válasza Bokrász (#34613) üzenetére


Winner_hun
félisten

A vas vázat más csinálta, csak burkolni kellett. Mivel ott van az ajtó mellette, így lehetett megoldani. Nem ezzel a megoldással indult a lakás, eredetileg 2 lakás lett volna egymás mellett, aztán lett belőle 3...
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34615) Speciali válasza raidx (#34611) üzenetére


Speciali
tag

Ha csak a homlokodat akarod vele csiszolgatni, arra jo lesz. Bocs, magas labda volt. :DDD

(#34616) thyeby válasza Speciali (#34615) üzenetére


thyeby
őstag

:DD

Több fa van, mint asztalos!

(#34617) thyeby


thyeby
őstag

Nemrégiben Mártong fórumtársuk segítségével került néhány Piher egykezes a házhoz.

Nem túl sok (kevesebb, mint kb 200) szorítás után az egyik felpuhult. Olyan fílinggel szorítana, mint a régi autókban a fék, amikor levegő került az olajrendszerbe. Pumpálgatni kell, hogy lásson már munkához.

Lelombozott. :(((

Több fa van, mint asztalos!

(#34618) Armahun válasza thyeby (#34617) üzenetére


Armahun
addikt

Nem került rá véletlenül valami zsiradék?
Nem olyan régen egy újdonsült kolléga tiszta jóindulatból megolajozta a szilo kinyomó rozsdásodó szárát, azóta kihívásokkal küzd a kartusokkal.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#34619) thyeby válasza Armahun (#34618) üzenetére


thyeby
őstag

Az kizárt dolog, mer' nem tudom.

De télleg olyan a fíling, mint ha be lenne maszatolva valami reszelőzsírral. Szét is kapom, megtisztítgatom, megsasolom, hátha észrevesznek valami nem odavalót vénülő szemeim.

Több fa van, mint asztalos!

(#34620) stgellert


stgellert
aktív tag

sikerült kipattogzásmentesen szétdarabolni az egyik konyhaszekrényt, ezen fellelkesülve folytatnám a konyhapultok derékszögű illesztésével. a kérdésem: az egyik konyhalap síma ügy körfűrésszel, a végén az ives peremnél történő 45°os lecsapással együtt. a másik lapon viszont ugye -45°os lecsapás kell. szal a kérdés, hogyan oldható meg? a hosszú vágást gondolom körfűrésszel végigvávom, amíg lehet, de utánna gondolom csak a dekopir marad...

vagy, lehet, hogy élmaróval kellene befejezni?

[ Szerkesztve ]

(#34621) stgellert válasza stgellert (#34620) üzenetére


stgellert
aktív tag

üssetek, hülyülök, kb egy hete kérdeztem és akkor már volt szó a felsőmarórol:)

(#34622) thomgrande válasza stgellert (#34620) üzenetére


thomgrande
tag

Erre az illesztésre gondolsz? Sablon nélkül kétséges az illesztés minősége.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34623) stgellert válasza thomgrande (#34622) üzenetére


stgellert
aktív tag

arra, csak nem ívesben... de szerencsémre hófehér a pult, fehér sziló el fogja tüntetni a bakijaimat:)

(#34624) stgellert válasza thomgrande (#34622) üzenetére


stgellert
aktív tag

jól végiggondolva, a sablon elkészítése sem ördöngösség... legalábbis a fele, de akkor neki kell nyomni a élmarót vezetéshez. tudniillik, ahol a sablon szögben találkozik, ott maga a marókés megadná a rádiuszt.

csak akkor úgy kell elkészíteni, mint a házi körfűrész vezető sínt.

[ Szerkesztve ]

(#34625) thomgrande válasza stgellert (#34624) üzenetére


thomgrande
tag

A belső ívet a maró rádiusza valóban megadja. A beleilleszkedő külső ív a problémás. Megcsinálod a belső ívet utána az illeszkedő sablont addig csiszálod kézzel ameddig tökéletesen bele nem illik a belső ívbe. Amikor ez is kész van akkor ezt is leköveted a maróval. Elég tökölős meló. A másik megoldás cnc-vel megcsinálni a sablont. Na de akkor hol a kihívás?

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34626) stgellert válasza thomgrande (#34625) üzenetére


stgellert
aktív tag

hmmm, a külső ívre nem gondoltam. reszelek:)
izom az izom:)

hmmm, ha a féloldalas sablonommal marok egy másik sablont, akkor megvan a külső ív is, nem? :))

perzse a végleges maró csapágyának megfelelő nagyságú maróval.

[ Szerkesztve ]

(#34627) thomgrande válasza stgellert (#34626) üzenetére


thomgrande
tag

Nem lesznek egyformák az ívek.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34628) stgellert válasza thomgrande (#34627) üzenetére


stgellert
aktív tag

jó, most már leesett. :O ha hajszálvékony a vágás, akkor stimmel a dolog.

marad a kitartó reszelés:)

[ Szerkesztve ]

(#34629) raidx válasza stgellert (#34628) üzenetére


raidx
őstag

Én megpróbálnám a kép megfelelő kinagyítását kinyomtatni és a sablonkészítéshez felhasználni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34630) stgellert válasza raidx (#34629) üzenetére


stgellert
aktív tag

Megszerkesztem corelben, az nem gond, csak előbb meg kellett érteni:) na az ment lassan :))

(#34631) stgellert


stgellert
aktív tag

Találtam egy ilyet, holnap leellenőrzöm corelben/autocadben, hogy nincs e torzítva, de ha szerencsém van, a gyári rajz...
[felsőmaró sablon konyhapult illesztéshez, 7. oldaltól]

(#34632) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne: a Dubr Hardware-től rendeltem fém fiókoldalakat, de nem tudom, hogy mik a pontos beépítési méretek.
Egy "átlagos" fém fiókoldal esetén a fenéklemez szélessége = a korpusz belső szélessége - 31mm?
És a 31mm a fiókoldal falvastagságával együtt értendő, vagy azt még le kell vonni belőle?

(#34633) raidx


raidx
őstag

Kaptam vejkótól egy pow1044 körfűrészt. Szegény olyan szárazon sír, hogy először szétkapom és megkenem. ;]

Nézegettem, hogy volna érdemes aztalba építeni mert a préselt lemeztalp elég instabil konstrukciónak tűnik. Lehet, célszerű volna megválni tőle de akkor oda a 2 év gari meg nem is egyszerű billenthetően beépíteni.

Ezen még gondolkodni kell mielőtt asztali lessz belőle. :F Pláne, hogy úgy volna jó, ha egy asztalba kerülne a maróval. Cserélhetően mert kicsi az asztal és a hely.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34634) stgellert válasza stgellert (#34631) üzenetére


stgellert
aktív tag

sajnos pontatlan, szal kiváncsiságból megpróbálom azért megszerkeszteni, de a mostani megoldás a nyers, brutális reszelés lesz:)

[ Szerkesztve ]

(#34635) raidx válasza stgellert (#34634) üzenetére


raidx
őstag

Lehet, nem véletlen! Meg kell venni.
Csak az a baj, hogy nem sorozatgyártással foglalkozunk és így nem éri meg mert drágán adják. Építeni kell egy CNC-t ott meg a vezérlőt mérik aranyárba. Kíváncsi leszek a végeredményre.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34636) mdk01 válasza stgellert (#34634) üzenetére


mdk01
addikt

Megmaratni nem járja?
2500-3000,- pénzért megmarják Cnc-vel és szép lesz, ez a reszelős dolog sztem minden lesz csak szép nem...szvsz.

(#34637) stgellert válasza mdk01 (#34636) üzenetére


stgellert
aktív tag

Járni járná, csak most bonyolult a szállítás meg szaladgálás sajnos, vagyis többe kerülne, mint amennyit most ér nekem, sajnos. Mivel hófehér matt, szerintem fehér sziló eléggé leplezni fogja a hibáimat (kicsit átmeneti jellegű most ez a pult, konyhabútor).

(#34638) Madmax81


Madmax81
aktív tag

Ha valakinek nem volt elég az áprilisi faipari kiállítás akkor itt a helye

Az Ypszilon-Hungary Kft. szeretettel meghívja Önt 2016 június 17-18.-án megrendezésre kerülő CASADEI és BUSELLATO csoport szakmai nyílt napjára!
Cím: H-2040 Budaörs, Gyár utca 2. ( Ipari park)

A programon való részvételhez előzetes regisztráció szükséges:

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#34639) raidx válasza stgellert (#34637) üzenetére


raidx
őstag

Én csak csinálnák hozzá sablont és marnám reszelés hejett.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34640) thomgrande válasza raidx (#34639) üzenetére


thomgrande
tag

A sablont marni nem tudod. A sablont tudod reszelni, csiszolni és ha az kész akkor az alapján marni a pultot.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34641) raidx válasza thomgrande (#34640) üzenetére


raidx
őstag

Ismered a görbe vonalzót? Lehet érdemes lenne egy készletet beszerezni. Ha emlékeim nem csalnak 4 db. (van 3 darabos is) és minden görbületnek megvan a párja is. Mivel nem szériazerszám kell így akármiből is lehet a sablon.

s

Gugli: [link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34642) thomgrande válasza raidx (#34641) üzenetére


thomgrande
tag

Köszönöm ismerem. 35 évvel ezelőttről a gépipariból ismerem szakrajznál használtam.
Nem nagyon hiszem hogy találsz rajta a szerszám átmérőjének megfelelő rádiuszt. Ezt lekövetni maróval elég necces.
Ez sokkal esélyesebb lenne, csak megint a lekövetés. Amíg ezekkel vacakolok már régen kicsiszoltam egy sablont.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34643) stgellert


stgellert
aktív tag

elvben ha lenne egy erős, merev 0.5mm vastag marószáram, nem lenne gond:)
vagy egy acélszallag, ami függőlegesen áll a laminátumra és amellett vezetni a marószárat.
de sajnos ez nem sci-fi, hanem real life :))

(#34644) thomgrande válasza stgellert (#34643) üzenetére


thomgrande
tag

És evvel a 0,5 mm-es marószárral vajba vagy szappanba szeretnél marni?

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34645) stgellert válasza thomgrande (#34644) üzenetére


stgellert
aktív tag

a laminátba :)) végül is, ha alura jó, talán jó lenne erre is?

(#34646) thomgrande válasza stgellert (#34645) üzenetére


thomgrande
tag

Gravírozásra kiváló.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34647) stgellert válasza thomgrande (#34646) üzenetére


stgellert
aktív tag

türelmesen átgravírozni?:)

naszal viccen túl: az már tisztult bennem, hogy úgymond a marószár külső ill belső érintője adja az illesztési ívet, ha egy vonalat rajzolunk fel.
namármost, ha pontosan a marószár vastagságú sablonom van, akkor elvben elég a sablont a rádiusszal eltolni és stimmel minden. a nehézség, hogy pl 10mm-es marószárhoz 10mm vastag, testes, stb. sablont kell csinálni, aminek elvben a felfekvési felülete is csak ekkora...

(#34648) thomgrande válasza stgellert (#34647) üzenetére


thomgrande
tag

Sok fajta variáció van. Olyan pont nincs hogy a marószárral vezetünk. Ezek a sablonok úgy vannak szerkesztve hogy vagy vezetőgyűrűvel követi a sablont vagy csapágyas maróval. Jellemzően a vezetőgyűrű átm.30mm-es a szerszám 12,7 mm-es. A csapágyas pedig vagy 12,7-es vagy 19-es átmérő. A kész sablonhoz hozzá van rendelve a megfelelő méret. Más mérethez nem jó az adott sablon.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34649) stgellert válasza thomgrande (#34648) üzenetére


stgellert
aktív tag

erre lyukadtam ki én is, természetesen nem a marószárat vezetném, csak könyebb volt úgy fogalmazni.

(#34650) stgellert


stgellert
aktív tag

most ott tartok, hogy, ha végig/át/kimarok egy falapot tetszőlegesen, akkor megvan a sablon külső és belső vezetőíve, amit a marószár vastagságával kell eltolni a kívánt vágási vonaltól.

asszem:)

(megpróbálom leellenőrizni corellel, aztán egy hulladék fadarabon)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.