Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33951) Winner_hun válasza Mate (#33949) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fekete nagyon kényes, könnyen karcolódik. Illetve azon lehet leginkább látni ha kisebb karc is van rajta.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33952) Armahun válasza Speciali (#33943) üzenetére


Armahun
addikt

Szép lett.
Főleg az asztal szélén a "minta" sokat dob az egész megjelenésén.

Végül miből lett a paszta?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#33953) Mate válasza Winner_hun (#33951) üzenetére


Mate
nagyúr

Szürke mennyivel jobb ilyen téren? Olyasmi árnyalat, mint amilyen az ikeás fiókos elem.

(#33954) pali923 válasza GeriCool (#33950) üzenetére


pali923
tag

Az én boltomban is kb. ugyanezt mondták. Valaha forgalmaztak Karchert is, de az olcsóbb darabjaikkal sok volt a probléma. Én is Boscht vettem annak idején, lehet, hogy ugyanilyet, nekem megfelel.
Azt mondták, a Karcher gépekből a nem barkácsgépek nagyon profik, de azok úgy kétszer ennyi pénznél kezdődnek. A barkácsok viszont nem az igaziak.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#33955) Winner_hun válasza Mate (#33953) üzenetére


Winner_hun
félisten

A feketén látszik legjobban a karc de az összes, nem világos színen sajnos eléggé szembetűnő ha sérül a felület.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33956) mdk01 válasza Mate (#33953) üzenetére


mdk01
addikt

Minél világosabb annál jobb. Az ikeás szürke már elég világos

(#33957) qbara


qbara
újonc

Sziasztok.

Tud valaki konkrét helyet , ahol kapok triton 2400 maróba szénkefét.

(#33958) matta2003 válasza serfozotibi (#33940) üzenetére


matta2003
tag

@Speciali is.

Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek.

Egy ilyen megoldást sikerült kitalálni. 3db 680 mm széles kis, fiókos szekrény + az egyik tetejére egy fiókos/polcos. Elöl1, elöl2, elöl3, hátul4, hátul5
Ez jobbnak tűnik?

Egyébként azt a részt nem értem, hogy miért lesz nagyobb helyem a cipőket pakolni, ha kisebbek lesznek a fiókok.
Az eredeti terv (2 egyforma 102 centis szekrény) szerint lett volna: 6x 926 mm = 5556 mm helyem.
Aztán az 2. verzió(kb. 1,5 m + 0,5m) szerint is ugyanannyi: 3x 1389 mm + 3x 463 mm = 5556 mm.

A legújabb, 3 kisszekrényes megoldásban: 9x 586 mm = 5274 mm, ami kb. pont egy cipővel kevesebb hely. :((

Így a fiókok alját szerintetek lehet már HDF-ből csinálni, lapostiplimaróval mart nútba illesztve?

nem 21 éves vagyok...

(#33959) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. CNC fa megmunkálásról lenne szó, mellékeltem egy 3D-s tervet is hogy miről is lenne szó. Tudnátok esetleg ajánlani valakit/céget aki pár darabos megrendeléssel is foglakozik?

Adatok:
-- ~10mm-es vastagság (fa munkalap, bútorlap, még nincs meg hogy milyen fa)
-- 64x64cm méret
- első körben 2db-ra lenne szükségem.

(Ahogy rajzon is látszik szabálysi ~70mm-es köröket kellene kivágni a lemezből illetve pár 8mm-es furatot is
kellene csinálni)

Segítségeteket előre is kösznöm!
A.

[ Szerkesztve ]

(#33960) Speciali válasza matta2003 (#33958) üzenetére


Speciali
tag

HDF-et én nem szeretem, mert törékeny. De elvileg cipökhöz elég kell legyen. Ha nem ejtesz bele nehezebb tárgyat, nem lesz vele baj. Én azonban inkább más, strapabirobb anyagot szoktam inkább használni, ha van rá lehetöség.

(#33961) Speciali válasza atus72 (#33959) üzenetére


Speciali
tag

Hol ? Oké, akkor valoszinüleg Budapest . :D

(#33962) Speciali válasza Armahun (#33952) üzenetére


Speciali
tag

2 K Votteler PU lakk és a fakorongokból származó csiszolatporból csináltam a trutyit. Lehetett volna jobb is az egész, de abbol föztem, amim volt. Pl. a lábak lehettek volna vaskosabbak, és nyersebbek. Nem kizárt, hogy idövel kicserélem vaskosabb, hasított anyagra.
Amugy régen szorakoztam ilyen jol asztalosmunkával, mint ezzel az asztallal. Probáltam polirozni is a kész, olajozott felületet, mivel az olaj leirásában az volt, hogy polirozhato. Hát nem igazán. Aztán le kellett csiszolnom ujra az egészet 120 as papirral, egészen 800-asig felcsiszoltam, majd igy olajoztam, nagyon minimális olajjal. Igy lett üvegsima.
Kollégák megkérdezték, ez olajozott vagy lakkozott e? Normál esetben ez nem lenne kérdés, de csak én vagyok ilyen elvetemült, hogy 800-as papirral csiszoljam a fát.

(#33963) atus72 válasza Speciali (#33961) üzenetére


atus72
senior tag

Már rájöttem hogy nem írtam bele a posztba hogy elsősorban Budapesten szeretném legyártatni ha lehet.

(#33964) Winner_hun válasza Winner_hun (#19156) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt van még egy ilyen hangszigetelt fal lamébria borítással:

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33965) thyeby válasza Speciali (#33962) üzenetére


thyeby
őstag

A 800-as papírral meddig kellett dörzsikézned? Én már a 320-assal is szenvedek, mert lassan mutat eredményt.

Több fa van, mint asztalos!

(#33966) Soká válasza atus72 (#33959) üzenetére


Soká
senior tag

Ezt egy nagyobb lézerrel ki tudod vágattatni. De, csak úgy mondom, hogy nem túl anyagszerű ez a sakktábla. Mármint fából nem túl anyagszerű. Ha utána kerül alá alami egyéb merevítés, akkor persze jó. De egy 64cm széles fa tábla mozoghat neked akár fél centit is, ezt kalkuláld be. Ilyesmit nem igazán fából kéne csinálni. Inkább a bele kerülő korongokat.

(#33967) Speciali válasza thyeby (#33965) üzenetére


Speciali
tag

Nem kellett sokat csiszolnom a 800-assal, mivel fokozatosan emeltem a szemcsefinomságot : 120, 240, 320, 500, 800. Igy mindegyik csiszolopapir csak a "saját munkáját" kell hogy végezze, vagyis csak egy kicsi lépcsövel kell finomabbra csiszolnia, mint elötte volt.
Egyébként 120-asnál finomabbal ritkán csiszolok fát, esetleg 240-el. Nincs ugyanis értelme, hacsak nem valami speciális céllal.
Mivel az eredeti verzio, hogy polirozom a felületet olajozás után ez nem jött össze, ezért olajozás elött "poliroztam". Nem csináltam még ilyet, kiserletezés közben alakult igy, es ez vált be. Az egész asztal egy kisérlet volt. Ha lesz következö, akkor az már gyorsabban fog menni.

(#33968) atus72 válasza Soká (#33966) üzenetére


atus72
senior tag

Igen a lézervágás még alternatíva lehet de akivel beszéltem neki a 10mm már problémás volt. Én eddig 5mm-t vágattam azokkal semmi gond nem volt, persze ez nagyon fafajta függő.
Nem biztos hogy ez a végleges kialakítás, ebből kettő lesz egymás felett távtartóval összerögzítve, egyébkétn üvegek kerülnek bele (sörös). Felmerült még az XPS hab vágás is, lehet az lesz a nyerő csak ugye ott aza "baj" hogy nem tudnak lyukat vágni hanem utólag ragasztják a két felet össze illetve ahol a vágószál haladt.
De majd kiderül, elsőre fából is jó lesz, nyilván a költség oldalát is meg kell vizsgálni mert ahova kelleen oda 16x2db tábla kellene majd a jövőben. Lehet elég lesz sima 5mm-es lap is és akkor 'simán" lehet lézervágni csak a lényeg hogy sík legyen az anyag és ez az ami nem triviális, illetve úgy mondom hogy nincs gyakorlati tapasztalat mert amit láttam 5mm fa az olyan girbe-gurba volt hogy amire nekem kell arra használhatatlan, de el fogok ballagni egy kereskedésbe és megnézem a választékot.
De ha ebben is tudtok segíteni hogy hol érdemes körülnézni (Budapest) akkor megköszönöm,

(#33969) mdk01 válasza atus72 (#33959) üzenetére


mdk01
addikt

Ha Székesfehérvár oké akkor írj rám priviben.

(#33970) aszamóca válasza atus72 (#33959) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Nem adna olyan felületet mint a CNC, vagy a lézer, de (olcsóbban, igaz munkaigényesen) nem gondolkoztál körkivágó, mobil fúróállvány kombináción?

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#33971) atus72 válasza aszamóca (#33970) üzenetére


atus72
senior tag

De gondoltam rá csak elég speciális méret kellene hozzá ~69mm amit elsőre nem is találtam.
A furatok nagy száma miatt elvetettem végül ezt a megoldást.

(#33972) lentivator válasza atus72 (#33968) üzenetére


lentivator
csendes tag

Lehet,hogy az MDF a te anyagod?
Az elég egyenes,meg a sok távtartó miatt talán még a 10mm-es is elég lenne.

Persze,ha anyaga miatt az XPS jó,akkor az is járható út,csak akkor egy CNC marós-gravírozóst kell keress,aki fog egy 8mm-es marófejet(a furatok miatt),aztán szépen kimarja a köröket is.
Előtte persze ragasztani kell a táblát,hacsak te nem tudsz 60cm-nél szélesebbet.

De,hogy jól összezavarjalak:

10mm-es habosított Pvc (Forex) is megfelelő(kapni anyagában színeset is,vagy fóliázható bármilyen színre-mintára),szintén a marógép alá.

(#33973) thomgrande válasza atus72 (#33971) üzenetére


thomgrande
tag

Felsőmaróval kell csinálni egy 69 mm-es furatsablont. Az anyagot kinagyolni egy (állítható) körkivágóval. Utána a furatsablonnal felsőmaróval csapágyas másolóval méretre marni. Lehet egyszerre több réteget is marni. A szerszám hossza függvényében.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#33974) pbujna


pbujna
aktív tag

Sziasztok,

Felsőmarót szeretnék asztalba építeni, ehhez kérem a véleményeket, segítségeteket!

Adott egy 1600x800-as régi satupad fém kerettel. Ebbe kellene asztallapot/munkalapot tennem.

Kérdések: milyen fából? Tömör, OSB esetleg MDF? Alátámasztás egy eléggé hullámos lemezborítás...
Honnan érdemes beszerezni a munkalapot? C-profilt is süllyesztenék bele, mint vezetősínt...

Köszönöm a válaszokat!

(#33975) Andris837


Andris837
senior tag

Sziasztok!

A jelenlegi előtetőt szeretném felújíttatni. Jelenleg lemez van a tetején és ezt szeretném ledobni róla és más megoldást találni. Ebben kérem a segítségeteket.

Mennyibe kerülne egy ilyen kivitelezés? 5,3x2,2m maga a tető. Egy teraszt fed le. Bármilyen megoldás érdekel.

- OSB lappal fedve, zsindellyel
- Deszkázva, zsindellyel
- stb...

Nem nagyon értek hozzá, ezért kérem segítségeteket. :B

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#33976) föccer válasza Andris837 (#33975) üzenetére


föccer
nagyúr

A legolcsóbb megoldás a bitumenes hullámlemez. Könnyű megcsinálni, cserébe rettenetesen ronda és hamar tönkre megy. Egy fokkal jobb a ragasztott zsindely. Ennél esztétikusabb és tartósabb a cserép.

Gyere át lakásfelújítós topikba, ott inkább témába vág.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33977) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Feltalálták az átlátszó fát

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33978) Soká válasza Winner_hun (#33977) üzenetére


Soká
senior tag

Ennek olyan semmilyen az erezete, hogy én biztosan lekenném valami szép zománcfestékkel.

:)

(#33979) yooccoo válasza Winner_hun (#33977) üzenetére


yooccoo
aktív tag

szerintem ez már nem fa ..

(#33980) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok,
Talan a mult heten lett linkelve egy oldal ahol letolthetoek a szakipari tankonyvek..
Mivel mostanaban eleg sokat utazom a munka miatt, gondoltam, hogy letoltok nehanyat, hatha ragad ram valami es felidezi a garazsbol a fureszelt fa illatat.
Na, a lenyeg a lenyeg, hogy itt a nagy korfureszeknel volt megemlitve, hogy ezeknel a gepeknel a steller mar nem parhuzamos a fureszlappal, hanem 2-3 -re nyit a lap tulso vegen, emiatt a vagasszelesseget a lapnal kell megmerni.

Szerintetek ez megfontolando dolog, ha a stellert meg nem epitettem meg az asztalhoz, vagy torekedjek tovabbra is a tokeletes parhuzamra??

A tervezett lidl-s korfuresz helyett ugy nez ki, hogy egy bosch 85mm-es vagasmelysegu ipari gep lesz beepitve (1700w, 230mm-es Freud lappal). Ennek a vagasmelyseg allitasa kicsit nehezkesebb, mert a furesz mindket oldalan kell csavarral rogziteni a gepet...de minosegben talan (bizom benne) jobb lesz...

(#33981) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Már azt hittem hogy rossz helyen járok , :D mondjuk a relativitás elméletről még nem esett szó.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#33982) yooccoo


yooccoo
aktív tag

ha esetleg bárkinek ígértem bármit a vásárban, írjon rám, mert tutira el fogom felejteni ..

(#33983) thyeby válasza Soká (#33978) üzenetére


thyeby
őstag

Hosszan merengtem én ezen. Tulajdonképpen ez egy új, számunkra még ismeretlen anyag, akkor is, ha fa. És az ilyen új anyagok természete, hogy az emberek idegenkednek tőle. Lehet, hogy a többség idegenkedik tőle. Mégis, komolyan/komolyabban kell az ilyet venni. Dédanyám nem vette a szájába a fánkot, mert azt napraforgó olajban sütötték, s nem zsírban. Idegenkedett (noha olykor méltán) az emberiség a műanyagoktól. És hosszú a sor, milyen új anyagokat fejlesztettek az idők során. Mára ezek elfogadott dolgokká forrták ki magukat. Készül biztonságosnak mondható karosszéria műanyagból (Ford Focus pl, hogy ne a Trabantot említsem), és valószínűleg többen választanának mondjuk kevlár karosszériát, ha tehetnék, mint cinkelt lemezből készültet.
Az, hogy komoly az ipar érdeklődése az átlátszó fa iránt, mindenképpen jelent valamit. És pillanatnyi állapot az, ahol ez az átlátszó fa jelenleg tart. Bizonyára fejlődni fog szakterületek számára, ahogyan a műanyaggal is ez történt. (Nem arra gondoltam tehát, hogy dédunokáink vesznek majd átlátszó szilvafa csemetét, szépunokáink idejére pedig úgy eluralkodik az átlátszó fa, hogy az esőerdők is abból lesznek.) Az első műanyag burkolatba öntött fúrógépet valószínűleg igen lesajnálták. Ma a Hilti pl nem azért készíti műanyagból a fúrógépek vázát, mert az az olcsóbb, hanem mert az a jobb.
Nekem speciel soha sehol nem tetszett az üvegtégla, noha tudom, hogy vannak területek, ahova nem is nagyon való más. El tudom azonban képzelni, hogy az, ami sehol nem tetszett üvegtéglából, tetszene átlátszó fából.

Több fa van, mint asztalos!

(#33984) thyeby válasza yooccoo (#33982) üzenetére


thyeby
őstag

Nekem ígértél egy Festoool nikkelezett szemmértéket akciós áron. Balost.

Több fa van, mint asztalos!

(#33985) Drebil válasza yooccoo (#33982) üzenetére


Drebil
csendes tag

Nekem ígértél 4millió USA dollárt!!! :DD

(#33986) thyeby válasza Sanyabá (#33981) üzenetére


thyeby
őstag

Ha hiányolod, hát ejtek szót róla:

Ki tudja, milyen összefüggés van az idő a tér és a tömeg között?

Több fa van, mint asztalos!

(#33987) Soká válasza thyeby (#33983) üzenetére


Soká
senior tag

"Hosszan merengtem én ezen."

Én nem annyira. :) Persze, érdekel, talán jobban is mint másokat, mert én kis méretben "nyomulok" és valószínűleg ez az áttetsző fa sosem lesz hozzáférhető bútor méretben viszont én használhatom a mütyürkéimnél. Ugyanakkor a fogalmakkal nem árt tisztában lenni. Ha egy anyagból az egyik alapvető összetevőt kivonom, akkor az már nem ugyanaz. És nem csak kinézetre, de valószínűleg mint alapanyag is kellően másképpen viselkedik mint az eredetije. És valószínűleg furnér méretben még áttetsző, colos anyagban meg már legfeljebb fényáteresztő lesz.
Kicsit olyan ez mint ez a bizonyos Konchita Wurst vagy hogy írják a nevét. Ha azt mondanánk róla, hogy egy nőimitátor férfi, az senkinek nem érdekes, ha azt mondjuk (ami nem igaz), hogy szakállas nő, akkor igen. Pedig csak a szakáll igaz, a nő nem. (de most nehogy belemenjünk a "szakállasnő" jelenség elemzésébe!!)

(#33988) yooccoo válasza thyeby (#33984) üzenetére


yooccoo
aktív tag

elküldtem postán

(#33989) yooccoo válasza Drebil (#33985) üzenetére


yooccoo
aktív tag

utalva! :DDD

(#33990) Drebil válasza yooccoo (#33989) üzenetére


Drebil
csendes tag

Köszike, megjött! Mit vehetek neked?

(#33991) Sanyabá válasza thyeby (#33986) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Igazad van, ennyit, és nem többet erről a témáról. :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#33992) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem a tisztelt szakemberekhez, mégpedig az, hogy érdemes-e ma, 2016-ban asztalosnak tanulni? Gondolom van azért valami jövője, hiába a lapraszerelt bútorok korát éljük, gondolom sok minden mással is foglalkozik egy asztalos...

(#33993) macilaci78 válasza Red_Bull (#33992) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy jó szakember egyszerűen nem tud éhen halni és várólista van a munkájára. Ez lehet asztalos, villanyszerelő, fogorvos, akárki, aki a két kezével dolgozik.
A hátránya ugyanez: leesik lábról, 2 hét ágyban fekvés és az a jövedelmen is meglátszik, esetleg az ügyfélkör is megcsappan.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33994) thyeby válasza Red_Bull (#33992) üzenetére


thyeby
őstag

Azt hiszem, macilaci78 ütősen és lényegre törően fogalmazott.
Meglátásom szerint ebben a szakmában az képes jó szakemberré válni, aki szereti, érti a fát, és egyúttal maximalista. Lesz munkája, amíg bírja - de nem lesz annyi pénze, hogy balatoni nyaralót vegyen. Amíg tisztességesen dolgozik, addig tisztességesen meg is él - bár ez utóbbi relatív fogalom.
Minden pályaválasztás előtt álló asztalosjelöltnek azt tudom tanácsolni, hogy jó, ha szerencsét próbál előbb egy mester keze alatt - akár kicsi pénzért, vagy ingyen. Mert akkor beleszagginthat abba, hogy mit is akar valójában választani. És onnan már könnyebb a döntés, és nem valószínű, hogy csalódás lesz a pályaválasztásból.
Sok autószerelő jelölt úgy képzeli el a szakmát, hogy egy versenyistállóban fog fehér kesztyűben az autókkal babrálni. Ám akkor derül ki számára számára, hogy álomvilágban ringatta magát, amikor alá kell bújnia egy teherautónak fagyban az udvaron, és ki kell cserélnie egy indítómotort, aminek a súlya közel tíz kiló, és fél kézzel tartania kell a helyére, míg a másikkal belekapat egy csavart legalább, miközben csorog a nyakába a hideg, lószaros sár. Aki szereti, érti, érzi az autót, az az ilyesmit észre sem veszi, csak a probléma megoldását látja, s nem a b@sztató körülményeket.
Ez van az asztalos szakmában is. Amikor le kell pakolni egy teherautónyi fát úgy, hogy kánikula van, a szellő hordi a fűrészport az ember minden testnyílásába, közben pedig már a második szálkát sem sikerül kihúznia magából, és még nincs vége a pakolásnak, az el fogja riasztani a szakmától azt, akit ezek az ingerek inkább rángatnak, és nem a fa illata, erezete andalítja. Akit erre a szakmára teremtettek, nem keseríti semmi, és csak őt tudja megérinteni a szakma szépsége annak minden kínjával, bajával együtt is. Az még a tűzifából is teremt értéket.

Több fa van, mint asztalos!

(#33995) macilaci78 válasza thyeby (#33994) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Így van, kell az alkotásban megtalálni az örömet és legyen szépérzéke, jó szeme egy asztalosnak.
Ami még nagyon fontos, a biztonsági szabályok betartása. Könnyen lehet visszafordíthatatlan bajt csinálni, ami a megélhetésétől is megfoszthat egy családot.

Meg lehet élni akár urasan is. Főleg ha valaki vidéki árszinten tud dolgozni, de pösti árszinten eladni. Meg ne legyen hülye, csinálja 10 évig lelkesen, közben neveljen ki maga mellé, majd maga helyett embert, embereket, és csináljon irodát magának. Amikor már megengedheti magának, hogy nem csak muszájból legyen távol a műhelytől, akkor lesz sikeres.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33996) Haugland válasza thyeby (#33994) üzenetére


Haugland
aktív tag

thyeby,
(OFF)Ha foglalkozol blog-írással, akkor légyszi oszd meg a linket! Szerintem nem csak engem érdekelne ;)
Jól fogalmazol egyébként...szerintem a legtöbb embert a fa illata vonzza.
Én Komáromból ingázok napi rendszerességgel Bp-re dolgozni (IT), és otthon a 2éves kislányom vár az anyukájával. Ez azt jelenti, hogy szabadidő = semmi :)
Mégis, ha van lehetőségem és sikerül ellopnom néhány percet (hétvégente, még a család ébredése előtt kora reggel) akkor már megyek is a garázsba, ahol a nagyon-nagyon lassan haladó asztalba építendő körfűrész projekt darabkái vannak és ontják magukból a fa illatot....(/OFF)

(#33997) r.levente75 válasza Red_Bull (#33992) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha szereted a fát, és életed része tud lenni, együtt tudsz vele élni lélegezni, meglátod a benne rejlő szépséget, akkor a te szakmád. Ha csak kell egy szakma, akkor ne válaszd!
Nem egy asztalos vizsgán fordultam már meg, sajnos az utóbbiak vannak többségben.

(#33998) bim válasza Red_Bull (#33992) üzenetére


bim
veterán

Legyél inkább ács! Kihalófélben a szakma ezért sokat lehet vele keresni és nem kell jól felszerelt műhely. ;]
Azért bőven kellenek gépek.

Pár napja beszereztem egy Akkus körfűrészt 2 aksi és töltő kofferban. 60-ért teljesen hivatalosan névre szóló számlával regisztráltam 3 év garival. Már nyüstöljük a tetőn. Épp lécezünk amihez jól jön és egész jól bírja az aksi. Gyorsba kiegészítettem egy ilyen csavarbehajtóval hogy legyen értelme neki. A kettő nem volt 80. Tapasztalatokat majd később.
Hiltik mellé kellett ilyen is.

(#33999) serfozotibi


serfozotibi
csendes tag

A napokban vásároltam egy vezető adaptert felsőmaróhoz. Azért osztom csak meg, mert talán másnak is hasznos lehet, hiszen tökéletesen passzol a Festool sínjéhez, valamint a leírás szerint valamennyi sínhez alkalmazható, és bármely kereskedelmi forgalomban lévő marógépet rá lehet szerelni. Ha nincs sín, természetesen azt is lehet venni a Boschtól. Látható rajta egy tekerőgomb is, ami oldalirányba csúsztatja, így 2-3 cm-en belül, nem szükséges arrébb tenni a sínt, csak tekerni és mehet tovább. Nem egy CNC, de hasznos. :DD

(#34000) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Ilyen kilincs van a belső ajtóinkon:

Na most ezt ugye a kilincsnél a takarólemez alatti csavarok fognák meg, de szépen lekezdtek kipotyogni a csavarok. Mit tudok tenni? Már tettem be gyufaszálat, de úgy 1-2 hónap múlva megint elkezdtek a csavarok kilazulni. Valami tartósabb megoldás létezik? (Persze az ajtók pozdorjából vannak.)

Előre is köszi a választ.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.