Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34651) raidx


raidx
őstag

Alig 40 000 Ft a konyhapult összemaró sablon + szállítási költség biztos van.

http://hirlevel.kentech.hu/wp-content/uploads/2014/01/Minikatalog-IGM-2014_9-12_HU_magyar-41.pdf

A 10. oldal alján.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34652) screeny


screeny
tag

Sziasztok,

elnézést kérek ha nem a megfelelő fórumba kerül a poszt, de lenne egy szakmai kérdésem felétek, szakemberek felé.

Kerti szaletli kis ajtók és hasonló bütyköléshez keresek csiszolót (kézit). Mit javasoltok? Excenter...stb?
Ha nem túl nagy kérés, szeretnék konkrét márka/típust kérni.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#34653) stgellert


stgellert
aktív tag

Na itt tartok szerkesztésileg:

(#34654) stgellert válasza raidx (#34651) üzenetére


stgellert
aktív tag

Naugye, inkább reszelek... :))

(#34655) thyeby válasza thomgrande (#34644) üzenetére


thyeby
őstag

:DD

Több fa van, mint asztalos!

(#34656) thyeby válasza stgellert (#34653) üzenetére


thyeby
őstag

:K

Ha a piros alatti fekete vonalak a marás előtti pillanatot jelképezik, és a művelet végén nem mutat leltárhiányt az ujjaidon számított rovancs, akkor jó lesz ez. ;)

Több fa van, mint asztalos!

(#34657) stgellert válasza thyeby (#34656) üzenetére


stgellert
aktív tag

A remény örök:)

(#34658) raidx válasza screeny (#34652) üzenetére


raidx
őstag

Excenter vagy delta csiszoló. A konkrét tipus pénztárcafüggő. 8-10 ezer-től a 120 ezerig minden van.

[link]

Mivel nem nagy menyiségről van szó az alsó árkategóriából válassztanék.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34659) raidx válasza stgellert (#34654) üzenetére


raidx
őstag

Én a marást választanám. akkor is, ha 2-3 fadarabot elrontok. Igaz én soha nem szerettem reszelni! ;]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34660) thomgrande válasza stgellert (#34653) üzenetére


thomgrande
tag

Ez csak torzított rajz ugye? Az éltalálkozásnak a két munkalap találkozási szögének a felével kell csatlakozni.
90°/45° 120°/60° Különben nem lesz szép a csatlakozás.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34661) stgellert válasza thomgrande (#34660) üzenetére


stgellert
aktív tag

nem torzított, azt próbáltam csekkolni, hogy bármilyen ív esetén igaz e. de természetesen a szabvány szöget használom. csak így kiderült, hogyha hullámvonalban marok, akkor is pontos lesz az illesztés.

[ Szerkesztve ]

(#34662) realist


realist
őstag

Elsőként is jelezném, hogy asztalos témában elég amatőr vagyok, így remélem nem kérdezel nagy marhaságot. :)

Konyhabútor lábak kapcsán érdeklődnék. Van olyan ami tud valamilyen szinten rezgést/hangot csillapítani? Gondolok itt pl. a húsklopfolás hangjára. Ezt kellene valamilyen tompított formában elvezetni a padló irányába.

(#34663) screeny válasza raidx (#34658) üzenetére


screeny
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)

(#34664) peppe79 válasza realist (#34662) üzenetére


peppe79
senior tag

10-15mm vastag PE hablemez, rá egy 40-50mm vastag, bütüre állított vágódeszka, és nem lesz gondod vele. Szerintem.

(#34665) thyeby válasza realist (#34662) üzenetére


thyeby
őstag

Jól elgondolkodtattál.

Ugyan nem sok köze az asztalossághoz a zajcsillapításnak, de ez esetben talán valahol mégis.

Vélelmezem, hogy a zaj abból ered, hogy a vágódeszka, amin klopfolsz, nem fekszik rendesen fel a munkalapra. (Magyarul kajla már.) Ilyenkor szok' jó hangos lenni eme harci művelet. Lehet, hogy csak ennyi a baj.

Többféle húsklopfoló van. Két szélső eset a nagy öntvény "lapát" vs kicsi fakalapácska sovánka alumínium roncsolóval. Közte van a jó, ami gyors is, alapos is, csendes is. Legyen meg a súlya, és ezt ne túl nagy felületen fejtse ki.

Talán nem is kell vastag hablemez a deszka alá, elég egy összehajtott konyharuha. Minél vastagabb vágódeszkán klopfolsz, annál csendesebb lesz, és minél közelebb a munkalap alátámasztási pontjához. Legjobb tehát a korpusz felett. Már ez is nagyságrendeket segíthet.

Zavaró szok lenni az is, hogy a szekrényben levő dolgok adnak hangot, amik átveszik a rezgést. (Nem zörög a haraszt, ha nem fúj a szél, nem zörögnek a lábosok, ha nem érnek össze.)

A hústól pont a legtávolabb eső pontot szemelted ki magadnak - a lábakat. Amíg odáig ér a hang, neked már rángásod lesz. De ott is segíthet, ha a lábak alá teszel filc, vagy gumi darabkákat. Ez inkább az alattad lakó nyugalmát fogja elviselhetőbbé tenni, mint a tiédet.

Több fa van, mint asztalos!

(#34666) thyeby válasza peppe79 (#34664) üzenetére


thyeby
őstag

Hö. Így már húsz centivel feljebb kerül a hús. Egy abbahagyott óriás el sem fogja talán érni.

Több fa van, mint asztalos!

(#34667) mdk01 válasza stgellert (#34661) üzenetére


mdk01
addikt

Milyen kézi gépeid vannak?

(#34668) stgellert válasza mdk01 (#34667) üzenetére


stgellert
aktív tag

Dekopir, körfűrész, láncfűrész, multigép (fein multimaster szerű), flex, fúrócsavarozók (akkus makita mind). Ja meg egy gagyibb jellegü ferm élmaró-felsőmaró szerűség.
Ha valóban kézit kérdezel, csak egy árva lombfűrész:)

(#34669) realist válasza peppe79 (#34664) üzenetére


realist
őstag

Kösz az ötletelést mindkettőtöknek! :)

A hús klopfolás csak egy példa volt. A lényeg, hogy a lakásban áthelyezzük a konyhát és úgy akarom megoldani, hogy az alsó szomszéd ne szívjon emiatt. Ezért gondolkodom a konyha bútor terén valamilyen zajcsillapításon, ha lehet. Persze lehet, hogy teljesen felesleges.... Egyenlőre felmérem a lehetőségeket:)

(#34670) stgellert válasza realist (#34669) üzenetére


stgellert
aktív tag

Igazság szerint, ami elég hatékony, az az őrölt gumiszőnyeg, mosógépek alá szokták tenni.
Ez lépés, terhelésálló is... http://fadepofatelep.hu/termek/ujrahasznositott-gumiorlemenybol-keszitett-gumilemezek/

[ Szerkesztve ]

(#34671) realist válasza stgellert (#34670) üzenetére


realist
őstag

Kösz, ez egy jó ötlet! :)

Gondolom veszek a vastagabból egy minimum kiszerelést és vágok belőle egy-egy darabot a lábak alá (ragasztás nélkül).
Plusz ugyanezt megejtem az erősen zajos hűtőnkkel is:)

(#34672) stgellert válasza realist (#34671) üzenetére


stgellert
aktív tag

obiban, praktikerben is kapsz, csak húzósabb áron.

(#34673) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!
Szeretnék terasz árnyékolást készíttetni amire a pergolát néztük ki. Az lenne a kérdésem, hogy erre milyen fa gerendát érdemes használni és milyen lazúrral kellene kezelni?
példa:

Egy 250-es árat találtam ilyenre (5x4m): http://kertihaz.hu/kategoria/alias/

(#34674) raidx válasza ALI_G (#34673) üzenetére


raidx
őstag

Csináld magad: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34675) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Jól emlékszem, hogy ezt a gépet ajánlották itt a topikban régebben? Most akciós, és igencsak gondolkodom rajta.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34676) raidx


raidx
őstag

Több esetben láttam az alábbi beépítési módot. Biztonság szempontjából jónak tűnik viszont szerintem a használhatóságot csökkenti. Jól gondolom?
A másik meg az elszívás lenne. Érdemes alsó felső elszívást kiépíteni? Ritka/hobbi használatról van szó nem napi munka.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34677) raidx válasza aszamóca (#34675) üzenetére


raidx
őstag

Csak le ne járjon az akció a gondolkodási idő alatt. ;]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34678) raidx válasza raidx (#34676) üzenetére


raidx
őstag

Most látom, a kép elveszett valahol.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34679) thyeby válasza aszamóca (#34675) üzenetére


thyeby
őstag

Igen, ezt. Igen jó gép, nekem is van egy.
De most én meresztettem a szemem :Y ezen az akción nagyon.
Ugyanezt nekem anno Soká ajánlásával még negyvenezerért hozták ki szállítási költséggel együtt akcióban. Igaz, akkor még nem ragasztották rá a Triton feliratot. Teltek az évek, és a folyamatos áremelések ellenére is olyan sikeres volt ez a konstrukció, hogy mindig tovább tudták emelni az árat. Az a negyvenezer úgy öt év alatt mára ákcijós százezer lett.
Nem mondom, ennyiért is megjárja, mert tényleg mindenben ott van az a masina. Még csak nem is azt mondom, hogy ez a százezer már egy lélektani határ, hanem ezt:
Ennyiért már megfontolandó egy ekkora tudású Makita, vagy inkább Bosch. Mert a Bosch szervízháttere, meg a Tritoné egy napon nem is említhető magyarországon. Szóval, amíg megy a gép, addig álláspontom szerint jobb is hangyapucányival, mint a Bosch. Ám amikor megáll, akkor mi van? Ha csak csapágy kell, azt valószínűleg (de egyáltalán nem biztos!) meg lehet majd oldani valami jóféle Koyo-val. De ha a zelektronika melegedne túl, vagy netán a tekercselés, hát gyanítom, hogy ennek a Tritonnak az lesz az utósó napja, amikor a füst kijön belőle. Erre ugyan kicsi az esély, de mégis.
És hogy érzékeltessem, mit tesz egy felsőmaró javítása (mert egy csapágycsere az csupán egy kb hat-nyolcezer forintos karbantartás - ha sikerül jól a csapágycsere persze), A kis kezes DeWalt gépem sérült tengelye (ami egyben forgórész is) valami harmincötezer plusz áfa, plusz szerelés. Nem olcsó defekt, de ha ennyit egyszer rááldozok, azért megy tovább. És legalább elérhető ez az alkatrész.

Szóval ez már (remélhetőleg!) az eredeti Triton gép, s nem a klónja, mint ami nekem van. (Megnéztem alaposan, és úgy ítéltem meg, hogy tényleg csak egy tyukszart érő matricával kevesebb az enyém, mint a Triton feliratos. (Láttam már CMT-ben is)) Azon túl vagy két éve folyamatosan arról számolnak be itt azok, akik megrendelték, hogy nem is 2 Kw, hanem 2,4 Kw-ot kér a ténylegesen kiszállított példány. (És nem B268, hanem Triton.)

Több fa van, mint asztalos!

(#34680) aszamóca válasza thyeby (#34679) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Köszi a választ!
Amiért elsősorban erre esne a választás, az az, hogy nem kellene router lift-et gányolnom, ne adj isten vennem hozzá. A konkurencia erre nem ad megoldást. Más részről nagyon elegem lett a B&D, ződfos vonalból. Az egyiket most csapágyaztam, a másik olyan konstrukcióhibáktól szenved, hogy végleg elegem lett belőlük.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34681) Attis1971 válasza aszamóca (#34680) üzenetére


Attis1971
csendes tag

nem fogod megbánni, én ilyet raktam bele az asztalba. nem tudok rá panaszkodni. az ára viszont szépen megy felfelé.

(#34682) peppe79 válasza thyeby (#34666) üzenetére


peppe79
senior tag

A 20 cm hogy jött ki? ;)
Nálunk az asszonyhoz méreteztem a konyhabútort, így eltérő magasságú az előkészítő pult, a mosogató, és a főzőfelület.

(#34683) thyeby válasza aszamóca (#34680) üzenetére


thyeby
őstag

Tulajdonképpen a Triton újragondolta a felsőmarót. Teljesen eltér a hagyományoktól. Amikor használatba veszed, rendesen szokni kell, hogy mi, hogy is. De nagyon jó megszokni, mert kezes gép. És valóban, ahogy írod is, asztal alá nem gondoltak még ki jobbat, mint ez. Először is fél kézzel, szerszám nélkül cserélhető az asztalom felülről a marókés benne. Ha koppig felemeled, automatikusan reteszel.Ám ez csak a kezdet. Az igazi kényeztetés akkor jön, amikor be akarod állítani. Alulról durván úgy tudod belőni saccra, hogy nem emelned kell a hat kilóját. (Nekem az asztal súlya meg se közelíti ezt a hat kilót, tehát ha emelnem kell a hagyományos gépjeimet, emelem az asztalt is velük. És rá kell lépnem az asztalra, hogy te maradj ott haver, ahol vagy.) Egy trükkös tekergethető üzemmódba kapcsolhatod a markolatot. Nagyon kényelmes ez nekem a többi (drágább) gépekhez mérten. És kapsz hozzá egy kurblit, amivel felülről pozícionálhatod finoman a tizedeket.
És egyféle értelemben sajnálom ennek a gépnek a megalkotóit. Mert olyan innovációkat applikáltak, amik tényleg nagyon odateszik ezt a gépet a megfontolandók közé. És míg ők valódi fejlesztést produkáltak, addig a Makita pl egy ráncfelvarrás ürügyén vitte fel a gép árát. Nem kicsit, hanem nagyon. Talán nem is ráncfelvarrásnak nevezném, hanem üres kozmetikának. (Mint amikor Ámerikában sminkelik a halottat.) Gondoltam is magamban, hogy mi a lószarért kérnek az új Makitáért immár 180 ! :Y ezer forintot. Azért a négyszáz plusz wattért? Mert szerintem az parasztvakítás. 2Kw feletti kraftra nem sok szükség lehet egy felsőmaró esetében.
Off-ban akartam megemlíteni ezt a wattkodós marketing fogást, de talán mégse off ez. Pölö a porszívóknál egy időben sláger volt, hogy 2000W. Míínek? :F Van nekem egy nagy állat Ghibli-m. 1200 wattból akkora szívóerőt nyertek ki a fejlesztők, hogy csak nna. De a zemberek buknak ezekre a plusz wattokra. És csak keveseknek esik le a tantusz, hogy egyetlen pluszt vásároltak drága pénzért: plusz villanyszámlát.

Van egy kevésbé jó hírem is. Meg azért hozzá kevéske instrukció.
A legdrágább gépek is ugyanúgy csapágyasok lesznek (tapasztalatom szerint ugyanannyi üzemóra után), mint a bíjenddíí, vagy a ződbos. Hanem ez még a kisebbik rossz hír. A nagyobbik az, hogy nem mindig sikerül jól a csapágycsere. Van olyan gépem, ami egymás után zsinórban kétszer lett csapágyazva (dufla pénzen nyilván) úgy, hogy a két csapágyazás között nem fordult ezeret maga körül a tengely.
Az útmutatóm pedig az, hogy amikor az ember kezébe kerül egy drágább, eltalált, vajfinoman futó gép, na, abba ne tegyen barkács marószárat. Vegye meg inkább a legszükségesebbeket többtízezer forintokért a Dimar-tól. Azok nem fognak ütni. Azért drágák. De ha picikét is üt egy kés, azt legelsőnek a testrészeink (kezünk, fülünk) szenvedi meg, és rögtön utána a marógép csapágyai.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#34684) peppe79 válasza stgellert (#34670) üzenetére


peppe79
senior tag

Nálam van egy rakás ilyen lapka itthon, igaz, csak kb. 5mm vastagok. A munkalapok csomagolóanyaga (pántolószalag alá használják). Az ágykerettől kezdve a konyhabútorig minden alá felhasználtam már. Nem rossz, de a húsklopfolás így is elég sok rezgést átvisz, pedig 38mm-es munkalapom van. Célszerűbb közvetlenül a vágódeszka alá tenni valamilyen csillapító anyagot.

(#34685) thyeby válasza peppe79 (#34682) üzenetére


thyeby
őstag

Van ugye a pult. Javasoltál erre rátenni 10-15 centi Pu anyagot, arra pediglenn egy ötcentis bütükre forgatott klopfoló deszkát. Summázva nekem egy arasz jött ki. Én pedig úgy elgondoltam, hogy jól szembe is fröcskölném magam biztosan véres hússal, míg azt kilapigálom. De én elég hosszú vagyok. A nők kicsit rövidebbek. Elérne vajon a könyékjük legalább addig a karajig?
De nehogy félre érts, nem bántani, vagy cáfolni akartalak, csak úgy simán észrevételezni gondoltam - okfejtések nélkül. Persze, vannak magosabb szépasszonyok is, meg ugye azok az x kromoszómák, amelyek igénylik még a hús kiverése közben is a magassarkút - nem is tudom. Talán nem ők az átlag mégse. Ők inkább a drága husikák, akik nem nagyon szeretnek a konyhában sertepertélni. Az olcsó husikák meg a kedvünket keresve csinálnak nekünk jó kajákat, míg a drágább husikák jobban preferálják az éttermi kosztot. Decibelileg lehetetlen belekötni abba, amit javasoltál - meg ismétlem, nem is a kötekedés vágya tajtékolt bennem buzgón.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#34686) thyeby válasza peppe79 (#34684) üzenetére


thyeby
őstag

"Célszerűbb közvetlenül a vágódeszka alá tenni valamilyen csillapító anyagot."

Magam is megjegyeztem, hogy ha a lábak alá teszünk bármiféle csudaságot, azt a rezgést nem fogtuk meg, ami odáig el tud jutni. Tehát úgy van, ahogyan írod. Minél közelebb legyék a zajcsillapítás ahhoz a húshoz. :K Mert úgy a lábakig el sem juthatik.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#34687) peppe79 válasza thyeby (#34685) üzenetére


peppe79
senior tag

10-15 mm-t írtam, nem cm-t. :N

Ez a vastagság bőven elegendő.

(#34688) AndrewBlase válasza thyeby (#34685) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"hogy jól szembe is fröcskölném magam biztosan véres hússal, míg azt kilapigálom."

Kell a húsra rakni egy folpakot (leánykori nevén frissentartó fólia) és nem fröcsög semerre se a vér, miegyéb.

Miért mindig én???

(#34689) thyeby válasza peppe79 (#34687) üzenetére


thyeby
őstag

Hú! Ezt jól benéztem. Köszi, hogy szóltál. Megkövetlek.

Több fa van, mint asztalos!

(#34690) stgellert


stgellert
aktív tag

asztalos fórum á lá walking dead :))

(#34691) thyeby válasza AndrewBlase (#34688) üzenetére


thyeby
őstag

Ez egy kipróbált módszer? Még sose láttam. Nem verjük így kissé bele a husika rostokba a folpack vitamindús vegyületét?
Megmondom őszintén, nekem az a módszer sem tetszik, amikor a levesbe nájlonzacskóban belelógatják a töltelék maradékát, hogy egyben maradjon, míg átfő. Ettől függetlenül megettem mindahányszor, mert finom volt.
Lehet, hogy ez az én, talán szokásostól kissé eltérő becsípődésem. Előre vetem, hogy nagyon buta maradtam kémiából mindmáig, úgyhogy semmi érzékem helyesen ítélkezni. De mivel aktív szereplője lettem a játékpiacnak, minden évben csekkolom a hosszú lajstromot a betiltott játékokról, amiknek legnagyobb hányadát mind a mai napig azok a műanyag alapanyagok teszik ki, amikben nagy mennyiségű (DEHP és DBP ) műanyag lágyítót találtak. Tudom, ez nem jelent semmit, mert bizonyára nem csak ftálsav-észter tip. lágyító létezik (vagy neemtudoom). De hogy miket képes az ipar megetetni mivelünk, az olyannyira elhíresült, hogy a zemberek zöme inkább behumja a szemét tehetetlenségében, és lenyeli, amit csak ledugnak a torkán - lévén éhesebb, mint okosabb.

Több fa van, mint asztalos!

(#34692) Speciali válasza thyeby (#34691) üzenetére


Speciali
tag

szerintem jol gondolod, hogy ósztkodsz a "müanyaglevestöl". Én ugy tudom, még az ásványvizes PET flakon is rejt veszélyeket, csak azzal, hogy a hideg vizet abban tartják.
Nem véletlen azt gondolom, hogy a drágább ásványvizeket üvegbe palackozzák, legalábbis itt.
Csak ugy, mint söröknél is, a legvacakabb söröket teszik müanyagba. A fém sörösdobozt sem igazán szeretik, a jobb söröket csakis üvegbe töltik.
Ha hevitik a müanyagot, sütés fözés közben, az szerintem ad aggodalomra okot. De legalábbis jobb félni, mint egészni.

(#34693) AndrewBlase válasza thyeby (#34691) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Igen, kipróbált módszer. Sőt, továbbmegyek, annakidején valamelyik fözőműsorban mutatta ezt a trükköt a szakács. (Talán a Lázár? :F )

A fólia még csak ki sem szakad, simán bírja a gyürődést. Ez tapasztalat.

Miért mindig én???

(#34694) mdk01 válasza stgellert (#34668) üzenetére


mdk01
addikt

Lett volna egy felsőmaród akkor tudtam volna ajánlani egy jó megoldást.

(#34695) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Lehet nem ide kellene. Tudnátok abban segíteni, hogy a konyhában a hátfalat, mi plexiből vagy üvegből vagy ilyesmiből szeretnénk, lényeg, hogy nem csempéből. Milyen profilba lehet ezt rakni, vagy hogy kellene megfogatni, ebben kérném a segítségeteket.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#34696) stgellert válasza mdk01 (#34694) üzenetére


stgellert
aktív tag

vanni van, csak nem túl jó:) de holnap már jut kisérletezésre időm, azt hiszem:)

(#34697) föccer válasza Nerazim (#34695) üzenetére


föccer
nagyúr

Miert, mi a celotok? Van lakasfelujitos topik, johetsz oda is.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34698) Zola007


Zola007
veterán

Van ilyen esetleg valakinek? Bosch 7 részes körkivágó készlet fához - 1250 Ft

extol és társai gagyik, ez jobb esetleg valamivel?
érdemes lehet megvenni vagy keressek a drágábbak között.
Műanyagot viszi?

Barkácscélra lenne, de szeretek igényesen dolgozni, így ipari hulladékot nem vennék inkább
:R

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34699) Zola007


Zola007
veterán

még valami.
egy fix polcot át akarok alakítani fióksínesre.
Az ilyen görgős fióksínek szélessége mindnek ugyanannyi?
mennyivel számoljak a bútorlapvágásnál?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34700) aszamóca válasza Zola007 (#34698) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Nekem volt ilyenem, meg van a gagyi is, de hamar kiment az élük, plusz nem is pontos a méretük. Azután vettem Hitachikat, ami most jónak tűnik.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.