Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60001) satibi válasza pacman_123 (#59999) üzenetére


satibi
csendes tag

Újfent köszönöm mindenkinek aki próbál segíteni. Pacman amiket kérdeztél:
- Keresztvágó segéd nem kotyog.
- Freud hosszágó lapot vettem.
(-Párhuzam vezető inkább nyit egy minimálisat.)

Megadták a szakszerviz listát,nagyon közel sajnos nincs,ünnepek után megpróbálok valamelyikkel beszélni, melyiki nincs olyan messze. Megpróbálom, hátha intéznek valamit.

Ha ez zsákutca lesz, akkor megpróbálom teljesen9 szétszedni, hátha találok valamit. Az a baj, hogy ezt a nyeklést nem látom mi okozza. Mintha konstrukciós hiba lenne, túl kevés felfogatási pont, de lehet hogy valami eddig nem látott, takarásban lévő csabar lesz a "ludas".

(#60002) szinimini


szinimini
senior tag

Hello,

ma végre tudtam játszani a gérvágó beállítással. Most egy kicsit kellemesebb az idő hozzá :)Nem igazán sikerülnek a dolgok sajnos.
Próbáltam a lehető legjobban beállítani a 90°-ot.
Vezető és a lap között ill. az asztal és a lap között.
Aztán megdöntöttem a fejet is, és ott pedig akkor 45°-ot állítottam be.

Most pedig a lenti képpen lehet látni, hogy mi a problémám.
Hiába forgatom el v döntöm meg a fejet vmi nagyon nem stimmel.

Tudnátok ebben segíteni, hogy hol kezdjem el a beállítást? Nem jók a 90°-ok? Maga a mérő műszerek nem jók? A lap? Vagy mi? :)
Olyan mintha nem derékszögben lenne a lap és az asztal?

Köszi

(#60003) kavalkád válasza szinimini (#60002) üzenetére


kavalkád
aktív tag

első körben szerezz be egy pontos derékszöget és a 90 fokokat ahhoz mérd, ne ehhez a digitális szögmérőhöz.

az első képen nem látom, hogy mi a referencia felület.

(#60004) York válasza szinimini (#60002) üzenetére


York
tag

(#60005) szinimini válasza kavalkád (#60003) üzenetére


szinimini
senior tag

Úton van egy swanson derékszög,remélem ez elég lesz majd első körben. Utána majd jön a többi.

Az első képen az munkadarab vezető van, ahhoz néztem.

York

Köszi, mondjuk elég speciális mérőeszközök.
Inkább vmi jó derékszögben ( heude-t néztem eddig ki ) és egy kombiderékszögben gondolkodtam még. Meg esetleg egy digitális ( mágneses -8 szögmérőben ).

[ Szerkesztve ]

(#60006) kavalkád válasza York (#60004) üzenetére


kavalkád
aktív tag

a 45 fokosból vettél te? ha igen akkor, hogy látod, pontos? vettem egyszer az aliról én is egy 45 fokosat, nem voltam vele elégedett, de ha azt mondod, hogy ez pontos akkor beszerzek egyet innen.

szinimini: ha van lehetőséged majd nézd hozzá ezt az Extol szögmérőt valami olyan felülethez amiről biztosan tudni, hogy derékszög.

(#60007) York válasza kavalkád (#60006) üzenetére


York
tag

Talan egyszer hasznaltam, eddig jonak tunik.

(#60008) sörösló válasza szinimini (#60002) üzenetére


sörösló
aktív tag

Ha az ütközőhöz képest beállított derékszög a döntés után mászik el, akkor a hibának nem sok köze van ahhoz hogy a beállított szög valóban 90 fok-e. Én arra tippelek hogy a döntés tengelye nem párhuzamos a fűrészlap síkjával. Ha a 90 foktól folyamatosan döntöd 45 fokig és közben ellenőrzöd a beállított derékszöget, akkor folyamatosan nő-e az eltérés. Ha igen, akkor egyértelmű hogy ott a bibi.

(#60009) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Szigetszentmiklóson vállal valaki konyhabútor készítést!? Semmi extra. 3.5M hossz, egyenes, 1 sütő, meg egy mosogatógép beépítve. Matt fehér, valami tölgy munkalappal. Dobjatok privit pls! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#60010) generatoros válasza szinimini (#60005) üzenetére


generatoros
tag

a heude derékszög szerintem a hosszabb hajlékony szárával nem egy csúcs minőség. solymáron van talán egy bolt ahol heude termékeket árulnak. kb 5-6 éve szembe forgattam 2 db-ot és bizony .....hát nem is tudom. szóval nem ajánlom.

(#60011) szinimini válasza kavalkád (#60006) üzenetére


szinimini
senior tag

Van egy nagyobb talpas derékszög, arról vettem a sablont. 89,7° volt.
Azzal beállítottam újra jobb lett sokkal,de még mindig nem az igazi.
Én itt már a jó mérőeszköz hiányát gyanítom.

sörösló
reméljük ezt a hibát elkerülöm,m most azt se tudom,h ezt h kellene ki kiszübölni.

generatoros
Csak jót olvastam eddgi róla. 300as méretben vennék.
Te mit használsz? ( Nekem ezek a fa talpuúak jönnek be :) )

(#60012) generatoros válasza szinimini (#60011) üzenetére


generatoros
tag

sok derékszögem van. starrett 300mm vagy egy helios 50x 75 mm, talpas lakatos meglepően pontos vagy ősrégi fa derékszög, aliról kinai él derékszög, 45 fokos régi talpas, japán derékszög aluból, tökéletes. szintén japán 45 fokos aluból. ennyi jut eszembe. a heude -ról én is jókat olvastam de bp solymár nem távolság és kimentem megnéztem és el ment a kedvem tőle, amikor a fa szárával vagy talpával , asztalra tettem 2 300 mm-est és a két acél szár a 300mm nem tudott összetalálkozni. szabályos görbületük hasuk volt és összetolva egy ék alakú fény csík jelent meg a két él között. semmi esetre nem ajánlom rendelés alapján megvenni. persze te tudod.

(#60013) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek, és BUÉK!
Az IKEA-ba kinézett 3 fiókos szekrénynél az ár, méret, OK. Viszont egyik ajánlott szín se tetszik. Pl. a lenti világos barna színű fiókos szekrényt át lehetne valamilyen pácolási módszerrel színezni mahagóni színűre?
Az IKEA katalógusban az alábbi, ide vonatkozó adatok vannak megadva:

Felső lap/ Oldalpanel/ Lábazat előlap/ Elülső sín/ Fiókelőlap:
Forgácslemez, Tölgy furnér, Színezett átlátszó akril lakk.

MALM 3-fiókos szekrény, fehérre pácolt tölgy furnér, 80x78 cm

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#60014) NeoPampalini válasza macera2 (#60013) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Hát, ha tényleg fa furnéros, akkor nagyjából úgy, hogy visszacsiszolod róla a lakkot, pácolod, aztán újra lelakkozod/olajozod/akármi. :DDD

Mondjuk az ikeás képek alapján nem tűnik túl combosnak a furnér vastagsága, szerintem egy pislantás a különbség aközött, hogy már lejött róla a lakk, meg hogy már átcsiszoltad a furnért. :D

(#60015) fogtunder válasza NeoPampalini (#60014) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én erről azt se hittem el, mikor élőben láttam, hogy rendes furnér van rajta, és nem műanyag én tuti nem mernék nekiállni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60016) mdk01 válasza macera2 (#60013) üzenetére


mdk01
addikt

Nem éri meg és nem szabad lecsiszolni, mert nem bírná ki a furnér vastagság. Meg kell finoman csiszolni és felületkezelni mondjuk páclakkal, vagy bármi hasonlóval.

(#60017) sörösló válasza szinimini (#60011) üzenetére


sörösló
aktív tag

Szerintem nincs sok értelme egy ilyen hibával szenvedni. Ilyen döntött vágást ritkán csinál az ember.
Állítsd be a 45 fokos döntést aztán ceruzával jelöld fel a merőlegest a deszkára. Addig forgasd el az ütközőt amíg a vonalon nem vág. Selejt deszkából csinálj egy próbát aztán meglátod lesz-e siker. A hosszméretet úgy tarthatod egyformán hogy a vágással ellentétes véget támasztod meg miután levágtad az első 45 fokot.

[ Szerkesztve ]

(#60018) macera2 válasza mdk01 (#60016) üzenetére


macera2
aktív tag

A csiszolás alatt én is csak a lakkréteg eltávolítását céloznám meg, valamilyen finom csiszoló anyaggal. Az excenteres csiszolómat se merném használni. Az említett páclakk ismeretlen előttem. Eddig csak u.n. vizes pácot használtam. Ez a lakk, és a pácoló anyag összevonása? A pácolás után már nem kell lakkozni? Tudnál ajánlani valamilyen beszerzési forrást?

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#60019) ViktorSz válasza macera2 (#60013) üzenetére


ViktorSz
tag

Egy rutinos asztalos akár szalagcsiszolón is meg tudja csinálni anélkül,hogy leszedné a furnért,szóval nem kell ezt túlaggódni,excenteres csiszolóval nyugodtan nekieshetsz.
Mondjuk eléggé borzasztó nagy meló lesz vele,én inkább keresnék egy másik szekrényt a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#60020) liszi70 válasza ViktorSz (#60019) üzenetére


liszi70
nagyúr

"excenteres csiszolóval nyugodtan nekieshetsz. Mondjuk eléggé borzasztó nagy meló lesz vele"

Biztos, hogy nem árt a felérdesítés, de miért kellene teljesen leszedni az előző lakkréteget, hogy egy új, oldószeres lakkot kenjenek rá? Szerintem nem kell feltétlenül fáig (furnérig) lemenni ahhoz, hogy egy új színárnyalatúra kenjék át. Tetszőlegesre színezett oldószeres lakkal próbálkoznék. Egy bútort szerintem akárhány réteg lakkal le lehet kenni.

[ Szerkesztve ]

(#60021) ViktorSz válasza liszi70 (#60020) üzenetére


ViktorSz
tag

Szinezett lakkot még nem használtam, lehet igazad van és az a legegyszerűbb

(#60022) Henrico


Henrico
tag

Sziasztok Asztalos Mester Urak! Véleményeteket, segítségeteket szeretném kérni. Nézelődtem székek után, mert vannak gondjaim az izmokkal...
Aztán szembe jött egy ilyen:

Kérdés.. milyen fából lehet, hogyan... képes e rá valaki, hogy hátra dőlve egy kb 80 kg-ot megtartson törés nélkül?
Rétegelt fából van vajon?

Lehet ilyet csinálni valahogy?

Köszönöm!

(#60023) thomgrande válasza Henrico (#60022) üzenetére


thomgrande
tag

Vélemény: Ilyet egyedileg csináltatni nagyon gazdaságtalan. Legolcsóbban talán aki hajlított bútorokra van ráállva az tudná megcsinálni. Ilyenhez jártasság is kell a terhelés ill. kersztmetszet kérdésében.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#60024) szinimini válasza Henrico (#60022) üzenetére


szinimini
senior tag

Van róla bármi modelled? Csak, h milyem anyagból legyen , milyen ív stb stb
A terhelés miatt mint fent is írták.
Ha lenne modell, akkor azt lehetne terhelni ill. tervezni is a programban.

És lehet, h egyszerűbb lesz fémből megcsinálni, mint fát hajlítani.

Ha nincs semmi modelled/infód/rajzod/ akkor nem fog neki álllni egy mesterse és így csak nagyon megközelítő árat fogsz kapni. Addig járj utána annak is,hogy az eredeti mennyiért jutna haza... Talán valami támogatást is lehetne rá szerezni....

Mindent meg lehet csinálni....

[ Szerkesztve ]

(#60025) mdk01 válasza macera2 (#60018) üzenetére


mdk01
addikt

Én nem a lakkréteg eltávolítását céloznám meg pont ezt írtam. A lecsiszolás és a megcsiszolás között elég nagy különbség van.
A páclakk a lakkba kevert pácot jelenti, de elég ritkán van használva, mert tökéletesen egyenletesen kell felfújni, hogy ne legyen foltos a felület és az esetek többségében nincs rá szükség ezért nem annyira ismert. Milesi sztem tud ilyet keverni, de ha utána olvasol neten is találsz sztem ötleteket.

(#60026) mdk01 válasza ViktorSz (#60019) üzenetére


mdk01
addikt

0,6mm alapból furnér mikor felragasztják. Csiszolás után kb. ennek a fele tehát 0,3-0,4mm.
Sok rutinos asztalost ismerek, de egy kezemen megtudom számolni hányszor végződött egy már lakkozott furnéros felület kétszeri megcsiszolása.
Nem elég csak átszaladni rajta hogy a lakk lejöjjön a furnért is meg kell csiszolni valamennyire, mert beitta a lakkot és ha nincs rendesen lecsiszolva foltos lesz. Még akkor is látszik az előző lakk foltja ha a csiszolást követően lakkozva lesz ismét a felület.
Nem beszélve arról, hogy 0,1-0,2mm környékén már átlátszik a furnéron a hordozó anyagnak(MDF,forgácslap, stb) a színe.
Próbálkozni lehet, de nagyon fog fájni ha újra kell furnérozni valamelyik alkatrészt, mert ugyanolyan mintájú és színű furnért nem fog találni és ha nem talál akkor az egészet újra kellene furnérozni. És csak kellene, mert nem fogja ugyanis a furnér és furnérozás sokszorosa a bútor új árának.

(#60027) Gaborkik válasza Henrico (#60022) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Nekem ilyen szettem van. Ez hajlított rétegelt. 100kg-t elbír és eszméletlenül kényelmes. Mondjuk én harmad áron vettem alig használtan.

(#60028) SokadikML válasza Henrico (#60022) üzenetére


SokadikML
csendes tag

Stokke fotel: https://www.varier.hu/gravity/#1615588281106-e4676ebe-789f
Leírásban, hogy miből és hogyan készült. A Jófogáson most 230 eFt-ért van eladó. Általában drágábban árulják, néha olcsóbban.
Széknek valami mást kellene választanod.

(#60029) ViktorSz válasza mdk01 (#60026) üzenetére


ViktorSz
tag

Azért is írtam a végén,hogy jobban jár ha keres egy másik szekrényt,mert ez tényleg nehezen kivitelezhető,pláne hobbistaként.
A legutóbbi munkahelyemen ez egyébként minimum heti rutin volt,ott 99%-ban tömörfa-frontos konyhákat,+egyéb belsőépíteszti cuccokat csináltunk(felső10ezerfelsőfelének),amik ugye furnéros korpuszra épülnek általában,szóval ott megvolt hozzá az elegendő rutin,szaki,stb.
Igen,egy hasraütésszerűen 50-60 000ft-os szekrényt nyilván én biztosan nem javítanák át egy másik színre,de az itteni hobbisták úgy bas..ák el a felesleges idejüket,ahogy akarják,vagy én legalábbis nem tudom megítélni,hogy kinek mihez van elég "kedve/akaratereje".
Sógorom pl IT-s ember és szereti ha néha felállhat a géptől és ilyen szerelős bizbaszokkal foglalkozik szabadidejében,mert valamiért jólesik neki és ha belefut különböző problémákba,szerintem kifejezetten élvezi merhogyezt most jól megoldja...(mindenkinek kell egy hobbi :)) ).
Lényeg a lényeg,hogy szerintem nem lesz abból nagy baj,ha nekiesik egy excenteres csiszolóval,azzal azért viszonylag finoman meg lehet oldani ezt a dolgot,bár nem ajánlott,de mindeki úgy bacca el a szabadidejét,ahogy akarja,bár gyakorlásként nem árt,ha a nem látszódó részeken kezdi a műveletet.

(#60030) ViktorSz


ViktorSz
tag

+már annó kérdeztem,de...
Évente max 2X kell fújnom valamilyen bútort és mi a minimum,amivel minőségi munkát tudok előállítani?
250L levegőbeszívás+50/100L-es kompresszor kell,a vízleválasztás tényleg élet/halál kérdés,stb?
A kompresszorra nagyjából 100-250-et áldoznék,az elég lehet?
Fini,ch pneumatic,vagy mi az ami halk és kiszolgálhat 1-2 évtizedre(olajossal nem akarok bacakodni),tapasztalat-ötlet?
Bármilyen más márka is jó,ami elvileg kibírja sacc/kb 20 évig

[ Szerkesztve ]

(#60031) macera2 válasza ViktorSz (#60029) üzenetére


macera2
aktív tag

Mindenkinek köszönet a „bútorátfestéses” problémámhoz küldött tanácsokért, javaslatokért. Mindegyikkel egyet is étek, és megfogadom őket.
De mint barkácsoló hobbista, azt tudom mondani, hogy nekem ez nem munka, hanem szórakozás.
Az IKEÁs gyártók, marketingesek pedig nagy varázslók, mert olyan alacsony árat ajánlanak, hogy nem tudok ellenállni.
Szóval reméljük a legjobbakat, és még egyszer mindenkinek BUÉK. :R

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#60032) fogtunder válasza ViktorSz (#60029) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én is excelek és ppt-k között élem az életem, kifejezetten üdítő, hogy olyan hobbim van, aminek kézzelfogható az eredménye és egy év múlva még emlékeznek rá emberek, hiszen ott van. Amit melóban csinálunk, sokszor napokig, amint kész van, egy cella bezöldül egy táblázatban, egy hét múlva senki nem emlékszik rá, fél év múlva gyakran már én sem és így 30 felett elkezdte baszni az agyamat, hogy kvázi semmi olyat nem tettem le az asztalra, aminek maradandó, jól látható eredménye van. Ettől függetlenül előbb kezdenék nulláról gyártani egy ilyen szekrényt, mint lecsiszolni az IKEA-s verziót.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60033) ViktorSz válasza macera2 (#60031) üzenetére


ViktorSz
tag

Na jó,de így az ikeás ár már nem is lesz annyira barátságos.
Ha már tényleg ki akarod élvezni az elkészítés örömét,akkor egyet kell értenem #fogtündérrel,kezdd el az elejétől,szerintem.
Tehát megtervezni,méretre leszabatni mindent,stb.Na de nem vagyok a helyedben,azt csinálsz amit akarsz :)
Már csak azért gondolom így,mert a létező legkevésbé élvezhető részét fogod megcsinálni a bútornak(lehet azért ez a véleményem,mert mindentől jobban utálom a csiszolást :D )

[ Szerkesztve ]

(#60034) ViktorSz válasza fogtunder (#60032) üzenetére


ViktorSz
tag

Hát igen,azért is szeretem ezt a szakmát,mert van valamilyen látszata,hogy csináltam is valamit,ami sokáig fennmarad.Meg amikor kész van valami bonyolultabb dolog,akkor qrvára jól esik ránézni az egészre és néha az elkészítés alatt hiába mondja el az ember többször a klasszikus"ott ba...+a q anyja az egészet" :)) ,annál jobb érzés,amikor végül sikerül jól befejezni.Bízom benne,hogy nem égek ki idő előtt,mert végül is ez egy szép,nagyon sokrétű szakma.

(#60035) harry


harry
veterán

Sziasztok, furesz(tipus) kivalasztasahoz kernek par javaslatot :)

Berelt lakasban hobbi / barkacs celra keresnek megoldast arra, hogy szep vagasokat tudjak csinalni, jellemzoen szal-anyagon, leceken, esetleg 20-30cm szeles deszkakon, polcokon. Tablas anyagokon nem igazan gondolkodtam jelenleg.
Pl. a minap osszeraktam egy egyszeru madaretetot, es hat kezi furesszel azert nem sikerultek tul pontosra a vagasok (masnak biztos jobban menne, de ez van).

Szoval funkcionalisan a legjobb szinte biztos egy asztali korfuresz lenne, es bar nem is vetettem el, de a nagyobb meretei miatt a tarolas, es a hasznalathoz felallitas sem tul praktikus (most ugyan elferne, de egy kovetkezo alberletben mar nem biztos...).

A gervago furesz igazabol szinten megfelelo lenne, tekintve, hogy szelesebb anyagokkal annyira nem hiszem, hogy fogok dolgozni.
Viszont ez is aranylag tobb helyet foglal, illetve nem tudom mennyire megoldhato a porelszivas (oke, hogy van erre csatlakozo es van porszivom, de nem tudom mennyire porolna be az egesz kornyeket / mogotte levo reszt).

Kezi korfuresz, kicsi, konnyu, lehetne tablat / hosszu egyenest is vagni vonalzoval, ellenben kisebb anyagokhoz, darabolashoz korulmenyesebb hasznalni. Meg sokkal lassabb mindig kezzel beallitani / kimerni a vagast, de hat, hobbi celra belefer.

Ti mit javasolnatok?
- Megerne az asztali korfuresz a helyigenyt / felarat, pakolgatast, a tudasaert cserebe?
- Nem tudom a gervago mennyire lenne 'eleg'. Esetleg olyat nezni, ami sines? Vagy kesobb melle egy korfureszt is?

Arak:
Ugyan hobbi cel, de emiatt az is fontos lenne, hogy elvezzem is a hasznalatat, tehat nem a legolcsobb modelleket neznem, hanem mondjuk kozepes arfekvesu gepeket (pl. kek Bosch belepo modellek, esetleg eggyel feljebb; Makita / Metabo / DeWalt belepo modellek, nem ismerem oket).
Pl. korfureszeknel ez 110-150 euro kornyeke ahogy lattam, asztalinal talan 600eur (pl kompakt Bosch link + allvany talan), gervago passz.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#60036) Soká válasza harry (#60035) üzenetére


Soká
senior tag

A gérvágót egyelőre felejtsd el, az csak keresztvágásokra alkalmas.
Nagyjából két lehetőséged van (szerintem).
Az első az asztali körfűrész, a második a merülőfűrész sínnel.
Az első a kézenfekvő, de megfelelő méretű munkaasztal esetén a merülőfűrésszel is meglepően sok mindent meg lehet oldani. Ezzel együtt - szerintem - sok az olyan szituáció, amikor a munkadarabot érdemes mozgatni és nem a fűrészt.
asztali körfűrészből talán ár/érték arányban ez jó:
https://asztali-korfureszgep.arukereso.hu/hikoki-hitachi/c10rj-p649817157/#
De ha van pénzed kék Boschra, DeWaltra, Metabora, akkor inkább azt.
De azt kalkuláld bele, hogy ezekhez a gépekhez kell egy forgácselszívó is!!!
És ezek a kefés motorok mind elég hangosak.

(#60037) gaboka75 válasza harry (#60035) üzenetére


gaboka75
tag

Hello,

Az abszolút hobbista véleményem (én is kb. egy éve kezdtem el faipari szerszámokat és gépeket venni és használni), hogy a jelenlegi és jövőbeli céljaidat egy jobb merülőfűrész fogja kielégíteni. Talán a legsokoldalubb és legprecízebb induló szerszámgép, melynek a használata akár lakásban sem okoz nagy felfordulást (a munkadarabot pár centi vastag hungarocell lapra fektetve biztonsággal lehet akár a padlón is vágni), könnyen kiváltja az asztali és gérvágó fűrészeket, főleg hobby célokra. Nekem Makita SP6000J-m van, összesen 2,5m sínnel.Az apró ismert hibáktól eltekintve, abszolút meg vagyok vele elégedve, teljesen új távlatokat nyitott meg a barkácsolásban, lakás/házfelújításban és bútorépítésben.

Nézz körül merülőfűrész kínálatban (és ezzel kapcsolatbana Youtube-on is), a többi (esetleg olcsóbb) géppel nincs tapasztalatom.

(#60038) Soká válasza macera2 (#60013) üzenetére


Soká
senior tag

Én ebből nem próbálnék meg egy mikront sem lecsiszolni.
Ezeket a nagyon olcsó árfekvésű ikeás bútorokat vagy úgy használja az ember, ahogy vannak, vagy érdemesebb mást venni.
22ezer Ft-ért gyakorlatilag az anyagot nem kapja meg az ember. Három színben kapható, ha egyik sem felel meg, akkor érdemes másfelé nézelődni. Ezt átfesteni nem kihívás, hanem szívás. Főleg, ha nincsenek meg hozzá a profi feltételek.

(#60039) kavalkád válasza harry (#60035) üzenetére


kavalkád
aktív tag

lakásban gépi vágást csinálni nem javaslom, akármilyen klassz elszívást alkalmazol ott minden csupa por lesz, ruhák, bútorok, szönyeg és azt fogod belélegezni is. a szomszédok sem fognak tapsolni hozzá - felteszem a lakást azért írtad, mert több lakásos ház - , olyan hangos. nem lakásba való hobbi ez. panelba meg főleg nem.
szerintem tanulj meg kézzel fűrészelni, pár jó fűrész kell hozzá és némi gyakorlás, annyira nem bonyolult.

[ Szerkesztve ]

(#60040) harry


harry
veterán

Koszi a valaszokat! :)

Merulo furesz: neztem ezeket is, csak en ugy ertelmeztem ez akkor jobb, ha sok hosszu / tablas anyag vagasahoz akarnam hasznalni, amit egyreszt nem annyira tervezek, masreszt lehetne egy korfuresz + vezeto sin kombinaciot is hasznalni gondolom.
Viszont mivel 'merul', ezert talan lehetne valamelyest a gervagohoz hasonloan hasznalni darabolashoz / szal anyaghoz...? Ezt nem tudom.
Amiben viszont 'kevesebb' (?), hogy ehhez mindenkepp kene egy vezetosin, igaz? Avagy szabadkezzel / szemmel lehet ezt a gepet hasznalni (a sin nelkul)? Vagy inkabb ugy kerdem, hogy a sajat hosszu sinje helyett egy barmilyen kisebb vezeto (pl 30cm vonalzo) mellett vezetve?

Szoval nekem ez kicsit inkabb celszerszamnak tunik, mig lehet nekem a korfuresz egy univerzalisabb s igy jobb megoldas lenne...? De szoljatok ha rosszul gondolom :)

Zaj: igen tarsashaz, de ha ilyesmi melot csinalok, azt jellemzoen igyekszem munkaidoben megoldani aprankent, nem keso este / vasarnap. Raadasul par vagast csinalni talan annyira nem hosszantarto zajongas, mint mondjuk egy csiszolas (vagy akar egy sima porszivozas az egesz lakasban). Illetve talan 1-2 havonta van valami hobbi otlet amivel jatszok, szoval nem heti rendszeressegrol van szo.

Tudom sokat segitene ha konkretizalnam hogy 'mihez' kell, de ezt nem tudom megmondani... Csinaltam eddig madaretetot, polcot / allvanyt, de pl. ketlem, hogy szekreny / (nagyobb)butor keszitesbe kezdenek. Tetszik a gondolat, de az kicsit tenyleg sok lenne mar lakasba.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#60041) kapu2006 válasza harry (#60035) üzenetére


kapu2006
tag

"kezi furesszel azert nem sikerultek tul pontosra a vagasok"

Kézifűrésszel nagyon szépen lehet dolgozni, de sohasem vágunk pontos méretre.
A vonal mellé vágunk úgy, hogy a vonal megmaradjon. Ezután csiszolással, gyalulással vagy véséssel pontosítunk a vonalig.

Ne add fel! Kis gyakorlással menni fog. Azután gyorsabb, mint beállítani a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#60042) York válasza harry (#60040) üzenetére


York
tag

Azt is tudnod kell, hogy a merulonek sokkal jobb a porelszivasa mint a kezi korfuresznek.
A kezi korfuresznel az elszivas meg a gervagonal is rosszabb :).
Asztali korfureszt ebben a kategoriaban el lehet szivni porszivoval is, en is azt teszem teljesen jo. (porszivot is celszeru venned, mert a szoba takaritasra valok nem szeretik ez a fajta hasznalatot) En most valtom le a kezi korfureszt merulore mert az tobb mindenre alkalmas :) es pontosabban lehet vele vagni.

(#60043) epmd válasza York (#60042) üzenetére


epmd
tag

Vagy húsz éve használtam először merülőfűrészt,azóta hagyományos körfűrészt nem is nagyon használtam.Nyáron megvettem az akksist is belőle,na azt nagyon csipázom. :)

(#60044) tfe válasza epmd (#60043) üzenetére


tfe
tag

Mindegyiknek megvan a maga célcsoportja.

Kézi körfűrész ácsmelókhoz való, ott sokkal jobb, mint a merülő.

Merülő egy asztalos szerszám, főleg táblás anyagokhoz, de pl gyönyörűen lehet szélezni is vele. A pontossága egy nagyságrenddel a kézi körfűrész felett van. Keresztvágásokhoz nem ideális, mert a sínt támasztni kell keskeny anyagoknál (deszkák, pallók). Port mondjuk kevesebbet csinál mint az asztali vagy kézi körfűrész, ha elszívással használod.

Az asztali körfűrész az már nagyon mélyvíz, a parkside-tól a martin-ig sok minden van, biztosan asztalos alapszerszám, de a párszázezer forintos kategóriában ne várj csodálatos elszívást (mert nem lesz). A pontosság az nagyjából lineárisan javul az árral.

A gérvágó tényleg keresztvágásokra van, ha kellő mennyiségű pénzt elköltesz rá, akkor szépen fog dolgozni, de az elszívás nem lesz tökéletes (még a kapexnél sem)

PS: természetesen harry-nek címeztem volna a választ, ha el nem b@szarintom :) Az eddigi hozzászólásaid alapján nem hiszem, hogy neked bármi újat mondtam volna epmd :DD

[ Szerkesztve ]

(#60045) harry


harry
veterán

Igen merulonel lattam a zartabb felepites / direktebb elszivas miatt tuti kevesebbet porol. Van egy Einhell vizes/szaraz muhelyporszivo, valami alap cucc, de ide jo lesz.

Igazabol eddig ketelkedtem abban, hogy a merulofuresz lenne-e annyira univerzalis / alkalmas nekem, mint egy korfuresz, de igy tobb video es leiras utan elegge szimpatikus: sokkal konnyebben es gyorsabban lehet vele dolgozni, sokkal szebb a vagas, nem porol annyira stb. Kisebb darabokhoz meg talan meg jobb is (ami felelmem volt), hiszen nem kell a munkadarabnak 'nekinyomni', hanem eleve ra lehet helyezni.
Ha meg nagyon sok keresztvagasra lenne szuksegem (valamiert), akkor meg mindig vehetek melle egy gervagot ha nagyon kell.

Mi a velemenyetek a Makita SP6000J-rol? 285eur link (Kulfoldon vagyok, ezert neznem innen) + mondjuk az 1.5m-es sin (ami valamiert olcsobb mint az 1.4-es...?) link
Einhell TE-PS 165 lenne sokkal olcsobban (83eur), ami ilyen aron nem tudom milyen lehet link
Esetleg Bosch GKT 55 GCE, 377 eur link ami azert mar huzosabb, es ahogy latom, minden mas meg ennel is tobb.

-> Gyorsan rakeresve ugylatom itt bevalt tipus a Makita :) Alszom ra egyet, aztan atfutom meg a hozzaszolasokat igy, hogy kb. megvan mit is keressek.

kapu2006: koszi, mindenkepp megtartom amolyan szemelyes kihivasnak a gyakorlast, hiszen a kezugyesseget / tapasztalatot nem lehet gepekkel kivaltani, de ugy gondolom ettol fuggetlenul praktikus lenne azt is beszerezni es a ket modszer megfer egymas mellett :)

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#60046) szinimini


szinimini
senior tag

Hello,

Kgs 256m gérvágom gyári lapját szeretném lecserélni egy sokkal jobb lapra.
Ti mire cseréltétek le? Mit ajánlanátok?

Köszi

(#60047) kunberci


kunberci
aktív tag

Sziasztok!
Megköszönném, ha tudna nekem segíteni Valaki.
Nem tudom, hogy mennyire asztalos a téma?

Gondolkozunk egy nagyszoba laminált parkettázásán. Ez egy panel nagyszoba lenne. Most először csinálnánk ilyet. Egy kézi kőrfűrészünk van. [link] Egyeneset tudunk vele vágni.
A nagyszoba mérete 3,5x6,5 m. A kérdésem az lenne, hogy mennyi m2 laminált parkettát érdemes vennem hozzá? Mennyi ráhagyást hagyjak m2-ben? Milyen vastagot? Kopásállóságut? Milyen alátét fóliát érdemes lerakni. Fal szélénél mennyit kell elhagyni. Eltolva, felezve kell letenni?
Mire figyeljek oda? Ha valaki lenne olyan rendes, egy gyorstalpalót írhatna nekem.

[ Szerkesztve ]

(#60048) pacman_123 válasza szinimini (#60046) üzenetére


pacman_123
tag

Nekem most egy Pilana 72 fogas keresztvágó van rajta (nekem is kgs 256 m van). Már vagy 2-3 éve. Én nagyon meg vagyok elégedve vele.

De a beállításon már túlvagy? A derékszög az már derékszög?

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#60049) pacman_123 válasza harry (#60045) üzenetére


pacman_123
tag

Én a felsoroltakból erről tudok nyilatkozni: Makita SP6000J. Anno (2018) Makpac dobozban, 1.4m-es sínnel meg síntartó zsákkal volt 120e, pluszban vettem hozzá 1.9m-es sínt plusz síntoldókat meg sínrögzítőt.

Én nagyon meg vagyok vele elégedve, az egyik legkedvencebb fűrészem. A gyári 48 fogas lap mellé vettem egy Maikta duopack dupla fűrészlapos csomagot (egy 10 és egy szintén 48 fogas lap). Ezzel évek óta elvagyok, nagy tábla felosztása, szélezetlen deszka leszélezése, bútorlap vágása (az mondjuk nem sok volt, és mikor volt láthatod akkor is Mekkelek módra ...), bejárati és szobaajtók aljából levágás ... szóval kb. amire való, arra használtam, nekem nagyon bejött.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#60050) kavalkád válasza kunberci (#60047) üzenetére


kavalkád
aktív tag

én 10% ráhagyással szoktam számolni, annyival veszek többet, de szerintem 5-7% is elég lenne. dekopírral szoktam vágni, de a körfűrész is megteszi, bár azzal elég macera lesz ha nem egyeneset kell vágni, pl. ajtó beugró, radiátorcső, stb. minimum 7mm vastag parketta legyen. falnál ~1cm elhagyás. lerakás előtt a parketta álljon 1 napig a szobában, hogy felvegye a lakás hőmérsékletét. az eltolás 2 sor között minimum annyi amennyi a parketta szélessége. tegyél alá lépészaj csökkentő alátétet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.