Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21002) pali923 válasza #05304832 (#21001) üzenetére


pali923
tag

Én is pont arra gondoltam, hogy festeni sem mernék rajta, nemhogy ragasztani. Annyira azért nem olcsó.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#21003) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Ha valamelyikőtöknek sok lenne a szabadideje: [link]
Nekem nagyon tetszik a kivitelezés.

(#21004) Skillet


Skillet
addikt

kellene egy kis segítség.


a képeken lévő anyagot keresem.
valami ezer éves kék márvány akármi mintás izé. persze szétrohadt. és persze az egész bútort cserélni kellene, de most csak 2 ajtó lenne a mosogató alá. viszont én már jó ideje nem látom ezt a bútorlapot.
kerestem pár helyen, de semmi. esetleg valakinek ötlete? ha nincsen, akkor nincsen.
persze ami feltétel, hogy legyen m2-re. egész tábla most nem játszik értelemszerűen.
nagyon köszönöm.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21006) jimy_l válasza krisztianAMG (#21003) üzenetére


jimy_l
tag

Ez, az amatőr verzió, létezik távirányítósban is. A mozgató mechanika viszont, csillagászati áron van mindkettőhöz.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#21007) Skillet válasza #05304832 (#21005) üzenetére


Skillet
addikt

bakosnál voltam személyesen, meg még pár helyen. de azt mondták, ez már nincsen. neten rákeresek még kék éger néven. a felület amúgy sima. pont olyan, mint ha valami ócska matrica lenne az egész, pedig nem az. majd lesz valami.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21008) imibogyo válasza Skillet (#21004) üzenetére


imibogyo
veterán

Én is kék égerre gondoltam első körben, nagyobb felületen is nagyon hasonló. :K

(#21009) 4ron válasza Soká (#20997) üzenetére


4ron
senior tag

Félreértesz. Nem azt írtam, hogy a székre meg az asztalra fogom a rossz testtartásom és hogy ettől várom a "megváltást", hanem azt, hogy nagyban hozzájárul a problémához. Tehát egy olyan szék, amelyen nem tudok egyenesen ülni, ha akarok se az asztal kialakítása miatt, nem optimális. Elsősorban az okozót kell kiiktatni, aztán pedig tenni azért, hogy kiegyenesedjek.

A sport és a mozgás pedig szükséges, ezzel tisztában vagyok. De mindenképpen megfelelő szék+asztal kell ahhoz, hogy kényelmesen és helyes testtartással tudjak a gép előtt ülni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#21010) Skillet válasza imibogyo (#21008) üzenetére


Skillet
addikt

igen, egy itteni kolléga mondta a kék égert priviben is. rálesek. tudtok ajánlani boltot, ahol van is? budai cím érdekelne. főleg 22., 11., 3. kerületek. nagyon köszönöm.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21011) epmd válasza Skillet (#21004) üzenetére


epmd
tag

Újpesten a Dekorspan-nál van kék éger,3950ért négyzetmétere. :K

(#21012) Skillet válasza epmd (#21011) üzenetére


Skillet
addikt

köszönöm. most én is lesem a netet. egyenlőre Budán semmi. újpest felejtős. messze van. az egész nem ér annyit (2db ajtó egy 10en éves bútorra)
meg ugye akkor még mindig ott van az is, hogy be kell-e rendeljenek egy egész táblát. bár, az még máshol is rizikós.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21013) epmd válasza Skillet (#21012) üzenetére


epmd
tag

Ők ennyiért adják vágva,nem kell megvenni egy egész táblát.Amúgy meg átrongyolsz a Megyeri hídon,és már ott is vagy,én is a harmadik kerületből járok oda. :)

(#21014) zodo válasza zodo (#20921) üzenetére


zodo
nagyúr

Végre elkészült a konyha amiben a fiókok méretei azok anyagszükségleteinek kiszámolása, szabatás/nútoltatása és végül összeszerelése tartott ilyen soká de hát nem vagyok szakértő és az idő sem hajtott.
Ha nem gond bedobok pár képet:

Evőeszköztartósba a maradék 6mm rétegelt lemezből bedobtam egy fix szortírozót.

Köszönöm a segítségeiteket hisz nélkületek még tovább tartott volna a folyamat! :R

(#21015) Speciali válasza krisztianAMG (#21003) üzenetére


Speciali
tag

Pár éve már láthato ez az asztal a neten. De mindig jo megnézni ujra.

(#21016) Skillet válasza epmd (#21013) üzenetére


Skillet
addikt

rendben. köszönöm. ha más nem marad, meglesem őket ;)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21017) jimy_l válasza zodo (#21014) üzenetére


jimy_l
tag

Szép! :C
Jó ez a szín.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#21018) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

Van kéznél valakinél Forest katalógus? Neten fent van ugyan PDF-ben, de az ábrák olyan hitvány minőségűek, hogy nem lehet semmit látni rajtuk. Az alábbi oldalra lenne szükségem:

[link]

Valakinek megvan normális minőségben, esetleg be tudná nekem scannelni, vagy fényképezni a papír katalógusból?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#21019) runner 125 válasza zodo (#21014) üzenetére


runner 125
nagyúr

Frankó lett, gratula.
Nekem is tetszik a szín, jó az összhatás.

Az elválasztókat gondolom te gyártottad le abból a rétegelt lemezből. Nem tartasz tőle, h némi nedvesség hatására le fognak peregni az élek?
..én az egyszerűbb, műanyag megoldást választottam. Kb. 1000FT-ért lehet vásárolni pontosan fiókméretre vágható evőeszköztárolót tök erős műanyagból.

mod. A bútor szerkezetét sima fehér bútorlapból csináltad?

Sajnos nekem csúszik a bútorom, persze nem az én hibámból... Az asztalos cég árajánlatán feketén fehéren fel volt tüntetve, h 4-6 hetes átfutással tudják vállalni a bútort, s persze ez szóban is megerősítésre került, viszont a 6. hét pont most pénteken telt le. S a legbosszantóbb, h még én hívtam őket a hét közepén, h mi a helyzet.
"Őőő, csináljuk, csináljuk, csak a sok Blum felnyíló miatt sokat kell állítgatni..". Nem akartam kellemetlen irányba lendíteni a telefonbeszélgetést, így nem mentem bele jobban.
Majd, ha kihozzák. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21020) zodo válasza runner 125 (#21019) üzenetére


zodo
nagyúr

és jimy_l

Köszönöm. :R
Javarészt a párom válogatta össze a színeket beleértve a csempét és járólapot is, egyedül a munkalap milyenségébe szól(hat)tam bele, hiszen az ő konyhája lesz. :)

Korpusz, igen az sima fehér
Frontokat mogyoró színűként árulták, minta pedig amilyet szeretnél
Munkalap pedig Forest Cocobolo 4200x600x38mm

Előbb kamuztam, üveg még hiányzik és a led világítás. :)

Sajnos vagy sem de néha úgy vagyok mások munkáival hogy inkább magam végzem el (persze ha tudom) mert az a biztos és ha kések, nem olyan lett, stb akkor csak magamat hibáztathatóm de legalább nem bosszant az állandó ígérgetés, elcseszett magyarázkodások, stb.
Sajnálom hogy kihasználják a helyzetüket és "szórakoznak" veled pláne hogy ilyen magyarázattal mert úgy gondolom akinek ez a szakmája és ilyen profi cuccokkal dolgozhat mint a Blum akkor sok gondja nem lehet az összeszereléskor ha csak nem cseszett el valamit az előző lépések egyikében. Szvsz.

Visszatérve a műanyag elválasztókra, na mi olyat nem szerettünk volna ill. sok (egész táblákat kellett megvennem) 6 és 12mm rétegelt lemez maradékunk maradt így logikus volt hogy ebből készítjük.
Víztől nem félek hogy kárt tenne mert ha megnézed az első képet akkor látni hogy csak a (legfelső)
tárolórekeszes fiók van lekenve selyem-matt színtelen lakkal, mondjuk csak két rétegben.

(#21021) Soká válasza 4ron (#21009) üzenetére


Soká
senior tag

"tehát egy olyan szék, amelyen nem tudok egyenesen ülni, ha akarok se az asztal kialakítása miatt, nem optimális."

Megmondom őszintén, elképzelni sem tudom, milyen lehet az az asztal?
De amíg nem ismert a testmagasságod, addig az asztal és szék magasságát sem lehet ideálisan kiszámolni.
Ha nem lógsz ki az átlagból (1,70-1,85) akkor bátran ajánlom, hogy nézd meg a bolti kínálatot és próbálgasd! Az ikeát azért ajánlottam, mert elég sok bútort találsz egy helyen.
De tudni kell a spéci elvárásaidat is (nem a tárolórekeszek méretére, számára gondolok.

(#21022) bim


bim
veterán

Hy guruk!

Fa szánkóra szeretnék egy hajlított karfát készíteni. Valami olyasmit mint a gyári. Hajlítható rétegeltlemezből készíteném de ezért nem venném meg 11 rugóért az egész táblát. Van valahol ahol lehet vágatni mondjuk120x3-4cm-es csíkot 3db-ot? Úgy gondoltam 3db 7mm-es lapot meghajlítom és összeragasztom. A szánkó két oldalán 2-2 db. 2x2centis léccel rögzíteném.

(#21023) jimy_l válasza bim (#21022) üzenetére


jimy_l
tag

Majdnem minden lapszabászaton vágnak rétegeltet.
8mm, vagy 6mm-est hamarabb kapsz mint hetest.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#21024) thyeby válasza bim (#21022) üzenetére


thyeby
őstag

A helyedben inkább bükkfából hajlítanám ki, ahogyan a gyáriak is vannak. (Nekem van annyi erre alkalmas bükk hulladékom, hogy adnék ajándékba, de biztosan messze vagyunk egymástól.)

Több fa van, mint asztalos!

(#21025) bim válasza thyeby (#21024) üzenetére


bim
veterán

Nem tudom meghajlítani.
Meghajlítod nekem? :D És valóban az ország másik végén lakok.

(#21026) jimy_l válasza bim (#21025) üzenetére


jimy_l
tag

Bükkfa svartniból is csinálhatod, ahogy ragasztod úgy hajlítod. :K

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#21027) bim válasza jimy_l (#21026) üzenetére


bim
veterán

Magyarul beszélj hozzám. :DDD
Csak hobbiból barkácsolok és körülményes anyagot gyűjtenem errefelé. Nem nagyon ismerem az itteni műhelyeket. :U

(#21028) thyeby válasza bim (#21025) üzenetére


thyeby
őstag

"Nem tudom meghajlítani."

Ha akarod, megtudod. Forróvízben áztatod, és úgy tudod hajlítani ezután, mint a gyurmát. Rászorítod valami rögtönzött sablonra, míg kiszárad, és kész is vagy.
A svartni alatt vékony leceket kell értened. Az is megoldás, olyat is tudnék adni kilószám. Egyszerűbb, tisztább munka, mert csak ragasztani kell (D3 vízállóságú faipari ragasztóval), és megfelelően erős is.

A rétegelt lemezzel több okból is meggyűlhet a bajod:
1 - nem hajlítható. Azt ragasztás előtt kellett volna hajlítani.
2 - nem lesz vízálló, ami egy szánkó esetében bizony hátrány.
3 - pontosan fele olyan gyenge, mint ugyanazon faanyagból tömören, ugyanis a fele szálirány neked nem szerencsés.
4 - ha törik, akkor felsértheti a sarjadat.

Bizonyára találsz az ország túlvégén is szakit, anyagot, amit keresel - csak keresni kell. Egyébként a Bakonyban bőséggel van mindenféle fafaj. Az ottani erdőgazdálkodók olcsóbbak az országos átlagnál.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#21029) hzsolee válasza _Petya_ (#21018) üzenetére


hzsolee
őstag

Fenn szokott lenni nagy felbontásban is kb. 500 mega. Melyikre lenne pontosan szükséged?

Gondolom ezeket a méreteket nem látod.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#21030) bim válasza thyeby (#21028) üzenetére


bim
veterán

Meddig kell forró vízben áztatni a fát?

(#21031) jimy_l válasza bim (#21030) üzenetére


jimy_l
tag

Inkább gőzben kéne tartani, addig míg meg nem hajlik.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#21032) thyeby válasza bim (#21030) üzenetére


thyeby
őstag

Amíg könnyen hajlíthatóvá válik.
A valódi eljárás, ahogy jimy_l is írta, az gőzben történik. Így sokkal hamarabb kiszárad. Valójában könnyű gőzölni is, csak kevés leleményesség kell hozzá. Egy cső két végét lezárod, belevezeted a forró vízgőzt úgy, hogy a másik végén hagysz kis lyukat (a felrobbanást elkerülendő). Beledugod a szánkónak való lécedet, és 20 perc, fél óra múlva ráhajlíthatod (két ujjal!) az odakészített sablonra.
Keress a jutyubon ilyen videót! Az ember élvezettel nézi, és kedvet is kap hozzá, hogy kipróbálja.
A pécsi faiparis srácok pl kuktában gőzölték a fát, amit aztán egy játékkiállításra vittek.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#21033) _Petya_ válasza hzsolee (#21029) üzenetére


_Petya_
őstag

Én csak a kis felbontású változatot látom, esetleg regisztrálni kell, és bejelentkezni, hogy a nagyot is lássam?

Egyébként, igen, ez kell, amit linkeltél, a legfelső (sütő alatti fiókhoz való) kivételével, a maradék három.

Vagy akár egy link a nagy felbontású változathoz, mert máskor is szükség lehet még rá.

Köszönöm!

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#21034) And01 válasza thyeby (#21032) üzenetére


And01
aktív tag

Gőzölés:
Mi egy léckeretet szoktunk összeütni, arra fóliát tekerni, végül alátenni egy vízforralót!
(bár ha van kéznél megfelő csődarab, úgy kétségkívül egyszerübb!)

(#21035) bim


bim
veterán

Valamit megpróbálok összehozni. Csomós fát is meg tudok hajlítani vagy csak full egyenes szálút lehet? :F

(#21036) thyeby válasza bim (#21035) üzenetére


thyeby
őstag

Nem nehéz találni bükkből alkalmas méretű göcsmentes fát, az sokkal szerencsésebb.
Az az igazi, amikor a fát nem fűrészeléssel, hanem hasítással alakítják durva méretre - így nem tud kiszálkásodni. De a Te esetedben teljesen elég alkalmas méretű fűrészelt, gyalult bükk.

Elgondolkodtam kicsit azon, hogy forróvízbe mártás vs gőzölés:
Mindkettőnek az a lényege, hogy a fa jó nedves, és kellően meleg legyen - akkor jól alakítható. Elképzelhetőnek tartom, hogy amikor ipari méretekben kezdték el gyártani a tonettet, akkor a gőzt ugye sokkal könnyebb eljuttatni nagy mennyiségű alapanyaghoz, mint irdatlan sok vizet felforralni. Tehát egy kritikus mennyiség fölött léptékkel egyszerűbb, olcsóbb a gőzöléses eljárás, ráadásul gyorsabb is, mitöbb, hamarabb visszaszárad a fa.
Tehát úgy gondolom, hogy egyetlen szánkó háttámláját egyszerűbb egy vályú forróvízbe dugni, mint elkészíteni a gőzöléshez alkalmas eszközöket.
Ha sántít a logikám, akkor talán ott sántíthat, hogy a főzéssel esetleg ki is moshatunk a fából valamit - bár én ezt nem tartom nagyon valószínűnek. Nyilván nem fél napon át kell főzni, hanem csak 10-20 percig.
Úgy rémlik, mint ha láttam volna hóitszmédes kisfilmet éppen szánkóhajlításról, ahol is egy kád vízből húzgálták ki a hajlítandó alapanyagot.
Erről a témáról magam is szeretnék többet tudni, mint amit jelenleg tudok.

Több fa van, mint asztalos!

(#21037) privatposta


privatposta
tag

Sziasztok,
egy Cselényi 400 as kombinált gyalunak milyen súlya lehet? :)
Van esetleg valakinek egy gépkönyve róla, amit meg tudna osztani velem?

köszi

(#21038) jimy_l válasza privatposta (#21037) üzenetére


jimy_l
tag

Kb: 6-700 kg lehet.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#21039) hzsolee válasza _Petya_ (#21033) üzenetére


hzsolee
őstag

Valóban már nincs nagy felbontásban fenn. Kifényképezem neked a pdf-ből amit kértél.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#21040) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok! :)

Rengeteg apróbb kérdésem lenne megint, persze a felét nem sikerült észben tartani :)

Az előző lakó C minőségű (gondolom erdei)fenyő ajtókat rakott mindenhova, és az egyik (a WC ajtó, melyik másik) olyan viccesen van vetemedve, hogy nyáron be lehet zárni, télen erőlködéssel sem. Érdemes ezzel szarozni, kis gőzzel hajlítani a vetemedés irányában (egyik átló), vagy felejtős/új ajtó? :P

Másik kérdés: szerintetek megegyező anyagból (erdeifenyő) nagyjából mennyibe kerülne egy korrekt szakinál egy hasonló darab, natúr? Az az érzésem, hogy ennyiért megcsinálná egy asztalos is, és akkor személyre szabható is, ráadásul nem a svédek kapják a lóvét :)

:))

[ Szerkesztve ]

(#21041) hzsolee válasza _Petya_ (#21033) üzenetére


hzsolee
őstag

Elnézést, hogy csak most. De itt vannak a képek.
54mm
86mm
118mm
150mm
Üdv.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#21042) mdk01 válasza M43g (#21040) üzenetére


mdk01
addikt

Bedagad és ütközik az ajtó azért nem lehet becsukni vagy azért mert olyan erős az elvetemedés hogy nem bírod vissza nyomni sík állapotba a becsukáshoz?
Gőzölés felejtős egyéb megoldások vannak az új ajtón kívül.

Második: Felületkezelés nélkül egy éppen ráérő, lelkes, közellakó asztalos talán megcsinálja neked ennyiért de felületkezelve házhoz szállítva kb. a duplája....sajnos.

(#21043) _Petya_ válasza hzsolee (#21041) üzenetére


_Petya_
őstag

Köszönöm, tökéletes! :R

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#21044) hzsolee válasza _Petya_ (#21043) üzenetére


hzsolee
őstag

Szívesen. Ha van még valami szólj.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#21045) jimy_l válasza M43g (#21040) üzenetére


jimy_l
tag

kb, 80-85 ezer, színtelen selyemfényű lakkal.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#21046) hali.papa válasza M43g (#21040) üzenetére


hali.papa
csendes tag

Én a második kérdésedre válaszolnék...én úgy gondolom ha asztalossal készítetted el nem jössz ki olcsóbban! Sajnos felgyorsult világunkban már nem éri meg asztalostól bútort vásárolni (tömör fából), hacsak nem keményfából kell valami bútordarab. Sokszor szoktam számolgatni mikor meglátok egy szép bútort egy nagykerben mint ahogy te kiszemelted az ikeában, hogy a fenébe képesek pl: 65.000 Ft-ból ezt legyártani, anyag, munkadíj, felületkezelés logisztika, adók, vámok, kereskedelmi jutalékok stb... NA... a végére mindig oda lyukadok ki, hogy valamit lopnak :DD :DD :DD
Konklúzió, egy valamire "való" igazi asztalost akkor érdemes felkeresni ha egyedi igényed támad ahogy ezt te is felvázoltad. Egyébként ma már nem is akkora a kereslet a tömör fa bútorokra ugyebár, mivel az előre legyártott különböző mdf, pozdorja stb.... táblákból gyorsan és szép dolgokat lehet készíteni....mondjuk a tartósság már más téma...de árban is sok a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#21047) Soká válasza M43g (#21040) üzenetére


Soká
senior tag

Másodikra:
figyelgetni kell, időnként akadnak komolyabb leárazások ikeáéknál. Mi a múltkor ilyet vettünk huszonvalahányért.
De van más világ is, ami meggondolandó, ám minőségi darab...

[ Szerkesztve ]

(#21048) Pydew


Pydew
csendes tag

Erre az ikeás bútorra még rá kell tenni a 4600ft kiszállási díjat(ha 20kmnél távolabb lakik a vásárló akkor + 190ft/km) és a 9500ft-os összeszerelési díjat plusz még a kiszállítási díjat. Szóval mondjuk a vásárló 19kmre lakik akkor házhoz szállítással,kiszállási díjjal,összeszerelési díjjal ez a bútor 96190ft. Ha összeakarjuk hasonlítani egy asztalossal aki összerakja és helyszínre viszi akkor így kell nézni.

(#21049) Soká válasza Pydew (#21048) üzenetére


Soká
senior tag

Lehet így is számolni. Én azért azt látom, hogy az ikea parkolója dugig van autóval és a vásárlók döntő többsége az a célközönség, aki maga szállítja haza és maga rakja össze a bútorokat. Éppen ezért vonzó a dolog, mert ezt legalább meg tudják spórolni maguknak.
Olyan asztalosról még nem hallottam, aki lapra szerelve dolgozna és ennyivel olcsóbb kívánna lenni. Ennek legalább két oka van. De inkább három.

(#21050) Pydew válasza Soká (#21049) üzenetére


Pydew
csendes tag

Ezért írtam, hogy felesleges úgymond összehasonlítani azt, hogy mennyi az ikeában és mennyi egy asztalostól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.