Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57001) Stylewars_kp válasza B_I_G (#56997) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Hogy a picsbe? Nagyobb a kerülete... Ok. :)

[ Szerkesztve ]

(#57002) fogtunder válasza Stylewars_kp (#57001) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ha a fordulatszám konstans, egy fordulathoz egy adott fűrészfognak ugyanannyi idő alatt gyorsabban kell mozognia nagyobb kerület esetén.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57003) Stylewars_kp válasza fogtunder (#57002) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Igen, köszi. Közben leesett.

(#57004) pweisz válasza ViktorSz (#57000) üzenetére


pweisz
senior tag

Itt fent van a Sevroll katalógus: [link]

(#57005) ViktorSz válasza pweisz (#57004) üzenetére


ViktorSz
tag

Ez jó!Ebben végre mutatja,hogy RALszínskála szerint is lehet választani.
Kösz!

(#57006) Baaraanz


Baaraanz
tag

Sziasztok!

Ilyen T-Molding-nak nevezett műanyag szegőt milyen néven/hol találok itthon?

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#57007) kavalkád válasza Baaraanz (#57006) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ha ez burkolathoz való akkor burkolatváltó néven keresd.

(#57008) Baaraanz válasza kavalkád (#57007) üzenetére


Baaraanz
tag

Nem, bútorlap/rétegelt lemez stb élébe lehet belemarni.
Biztos láttál már régi asztalt/széket, ami ilyennel volt körbeszegve.

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#57009) kavalkád válasza Baaraanz (#57008) üzenetére


kavalkád
aktív tag

most hogy mondod, valóban rémlik.
"élzáró T-profil abs" kereséssel hozott pár találatot, de nem sokat.

(#57010) Skillet válasza York (#56998) üzenetére


Skillet
addikt

Basszus, csak ezt ne írtad volna. Most sokkal nehezebb a dolgom :P meg hát litánia következik...
Van itthon az említett Parkside 12V-os csavarozóból. És igazából ennyi pénzért egy rossz szavam sem lehet rá.
Igaz, az elején párat visszavittem, mert volt amelyiknek gyenge volt a mágnese, nem tartotta rendesen a bitet.
Két "gond" van vele. 1. A legkisebb fokozatban is túl erős az apróbb csavarokhoz. 2. ahogy nyomom be finoman a ravaszt, csak elektromos nyávogás jön, de még nem kezd el forogni, picit beljebb nyomom, ugyanez csak magasabb frekin :DDD újra ugyanez, és utána kezd el forogni. Nem egyedi, járt nálam vagy 5 gép. De munka közben már észre sem veszem. Tolom be a csavarokat, a franc sem fog finomkodni. :N Igazából az első 2 mm-ről lehet szó kb.
Először azon agyaltam, hogy veszek mellé egy akkut pluszba, 5e Ft. Aztán azon, hogy inkább akkor már egy 2. komplett gépet, akku árához képest 5e felár. Egyelőre még egyiket sem léptem meg, mert úgy voltam vele, hogy veszek inkább valami komolyabbat a régi maki helyett. De talán csak a szemem kívánja azt a kis Bosch-t is (GSR 12V-35 HX). Igazi érveket nem tudnék mondani mellette. Főleg ami indokolná a parkside-hoz képest hatalmas felárat. Egyik 10e, másik 70e.
Vannak itthon Makita, Bosch cuccok. Akad Black&Decker, Dewalt, van bőven parkside is.
A performance 20V-os fúró csavarozó pl hibátlan. A töltője ventilátoros, a gép maga erős. 22e volt valami BF akcióban a komplett gép. :Y verhetetlen. És tényleg okot nem látok rá, miért cserélném le mondjuk egy Bosch-ra? Hogy amikor megyek ki helyszínre, azzal villogjak?
Garis ügyintézésük példás. 3-5 év :))
Hogy mondjak rosszat is. Volt tőlük egy X20V ütvefúróm.
Tele mehetett porral, de iszonyat hangja lett. GLS vitte, pár napon belül GLS hozott egy új géptestet. Viszont azt el is adtam, ahogy volt.
X20V körfűrész szuper... lenne. Kézből vágás szerintem hibátlan. Vezető mellett viszont szorult. Ránéztem, hát a talp nem párhuzamos a fűrészlappal. Azt vissza is küldöm gariban. Szinte biztosra veszem, hogy a csere darab is hasonló lesz. Ahelyett tuti kelleni fog valami precízebb cucc.
Be lehetne állítani valahogy, de az már mókolás. Kihagyom.
A dekopírtól sem vagyok elájulva. Az lesz a másik, ami kelleni fog.
Felsőmaró szerintem excentrikus. Van már helyette maki.
Van egy X20V zöld sds fúrókalapács tőlük. Azzal elégedett vagyok. 15e volt.
A koffer rendszerük még a gond. Mármint rendszer nincs benne :N és ez a gond :DDD de sokaknál látom, hogy nem használják a kapott makpac meg L-boxx-okat. Inkább ILYESMI táskákba pakolnak, ha vinni kell a gépparkot.
Tény, hogy nekem is tele van a bakancsom a sok kofferrel.
Szóval passz. Helyén kell kezelni a Parkside márkát.
A döntés pedig nehéz lesz, de majd valami csak alakul :R

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57011) kavalkád válasza Skillet (#57010) üzenetére


kavalkád
aktív tag

> talp nem párhuzamos a fűrészlappal
a körfűrészek már csak ilyenek :)

(#57012) Skillet válasza kavalkád (#57011) üzenetére


Skillet
addikt

Gondoltam, hogy erre valaki rá fog menni.
Talp éle? Vagy hogyan írjam, hogy megfeleljen? :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57013) kavalkád válasza Skillet (#57012) üzenetére


kavalkád
aktív tag

azért tettem oda szmájlit, hogy egyértelmű legyen, hogy vicc. nem ment át.

(#57014) pweisz válasza Skillet (#57010) üzenetére


pweisz
senior tag

Esetleg érdemes kivárni, már ha nem sürgős, az új Fekete Parkside-ot, 12V, belemegy a zöld akkuja, brushles, teljesítményben hasonló mint a Bosch, bár ez neked pont nem szempont a kis csavaroknál, de azért lehet jól jöhet. Árban biztos barátibb lesz.

(#57015) Skillet válasza epmd (#56999) üzenetére


Skillet
addikt

Tudom, azt korábban lestem. 43e Ft-ért teljes pakk. Durva. De tokmányos nekem nem kell. Minél kisebbet szeretnék.
Amúgy a tokmányos sem mindegy, milyen tokmányos... régi maki mindig elengedte a bitbefogót.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57016) Skillet válasza pweisz (#57014) üzenetére


Skillet
addikt

Az tokmányos. Nem levehető róla :(
Nekem a méret leginkább szempont, vagyis, hogy minél kisebb legyen... De előfúrásra az amúgy még jó is lehet majd.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57017) Skillet válasza kavalkád (#57013) üzenetére


Skillet
addikt

:R
Ti mire voksoltak kényelem szempontjából. L-boxx/makpac és társai, vagy táska?
Ez a táska obinál eléggé jó áron van.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57018) Skillet válasza Skillet (#57017) üzenetére


Skillet
addikt

EZ eléggé jó áron van :K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57019) Winner_hun válasza Skillet (#57017) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egymáshoz rögzíthető dobozok.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#57020) nikilauda válasza Skillet (#57018) üzenetére


nikilauda
senior tag

méretét nézted? Szerintem ez elég kicsi. 480mmX280mm

(#57021) nikilauda


nikilauda
senior tag

Sziasztok.

Ajánljatok nekem hobbi asztali fűrészhez fa vágásához jó minőségű tárcsát, amivel meg vagytok elégedve! tengely: 30mm, átmérő: 250mm.

(#57022) zoli03 válasza Skillet (#57017) üzenetére


zoli03
őstag

Hol használod? Ha otthon, akkor egyik se, rakd ki a polcra. Ha valahova vinned kell, akkor te tudod, hogy hány darabot kell vinned. Ha beleférnek a táskába, akkor előnyösebb lehet, mint a műanyag koffer (mondjuk a tiszthatóság nehezebb). De ha nem fér bele, akkor vagy egymáshoz rögzíthető dobozok, vagy a Keternek is van nagy ládája, amibe sok cucc fér bele.

(#57023) Skillet válasza nikilauda (#57020) üzenetére


Skillet
addikt

Egy ilyenbe nyilván nem fér bele minden, de nem is vagyok hulk. Rendeltem belőle hármat. Ilyen áron ezt sehol sem láttam. 3500 a kamodynál, de van ahol 10e Ft.
A 2800Ft szerintem nagyon jó ár érte.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57024) Skillet válasza zoli03 (#57022) üzenetére


Skillet
addikt

Itthon nincs annyi hely, hogy kirakjam, dobozban vannak.
Akkor szokott gond lenni, ha vinnem kell. És a táska szerintem jobb lenne. De kipróbálom, aztán kiderül. Valamire biztos fogom tudni használni őket.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57025) Caldera1


Caldera1
tag

Sziasztok!

Kombi gyalu témában kérdezném, erről a Hyundai-ról van valakinek tapasztalata?

[link]
Jelen állás szerint a Güde hordozható gyaluja [link] lenne a befutó (158 e Ft), de ha jó a fenti Hyundai, akkor inkább még gyűjtök hozzá és várok egy hónapot.
:F :U

(#57026) York válasza Caldera1 (#57025) üzenetére


York
tag

Nem tudom milyen a Hyundai, de kb. annyiba kerul mint a metabo, es akkor mar inkabb azt vennem, az mar tobb embernel bizonyitott. [link]

(#57027) Caldera1 válasza York (#57026) üzenetére


Caldera1
tag

Csak kéne alá egy asztal, mert a gyári nem túl masszív, legalábbis a gép tetemes súlya alá kevésnek tűnik videók alapján.

(#57028) ViktorSz válasza Caldera1 (#57025) üzenetére


ViktorSz
tag

Gyűjtsél még 2 hónapot és vedd meg inkább ezt,majd írd le a tapasztalataidat :) : [link]
Én most ilyesmivel szemezek,de fogalmam sincs mennyire jók a paliszander sajátmárkás gépei(P+),mindenestre jobbnak tűnik,mint a hyundai.Használt már valaki ilyen gépet?

(#57029) fogtunder válasza Caldera1 (#57027) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért nem egy olyan nagy sztori megcsinálni alá egy asztalt, amire esetleg egy görgős ki-bemenő részt is rakhatsz a vastagolóhoz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57030) Caldera1 válasza ViktorSz (#57028) üzenetére


Caldera1
tag

Nem tudok 3 fázisú gépet üzemeltetni otthon. :(

(#57031) nikilauda válasza ViktorSz (#57028) üzenetére


nikilauda
senior tag

A Paliszander saját márkás gépei egyszerű kinai gépek, amiket a kinaiak úgy neveznek el ahogyan a vásárló szeretné.

Nem azt mondom, hogy rosszak, de a helyén kell kezelni. Hobbi gép, nem több.

[ Szerkesztve ]

(#57032) Caldera1 válasza fogtunder (#57029) üzenetére


Caldera1
tag

Igazad van...
Csak még addig se jutottam el, hogy a Dewalt asztali körfűrészem köré asztal nagyobbítást építsek :DDD

(#57033) Caldera1 válasza nikilauda (#57031) üzenetére


Caldera1
tag

És e a Holzstar?
[link]
Igaz, ez már kiveri nálam a biztosítékot árban :D

(#57034) nikilauda válasza Caldera1 (#57033) üzenetére


nikilauda
senior tag

Ha mindennapi munkára kell a gép, akkor ezekkel nem foglalkoznék.
Ha hobbi célra akkor egy olcsóbb is jó lehet.
Például a linkelt Hyundai is.
Én most egy Ryobi vastagolót szeretnék venni.

(#57035) Soká válasza Caldera1 (#57025) üzenetére


Soká
senior tag

Én azt javaslom, hogy figyelj a gép súlyára (is). Az azért sokat elárul. A Hyundai jól néz ki, de valójában nem több a súlya mint a Metaboé. A metabo meg nem rossz, csak apró hülyeségei vannak (és nem lehet kapni...) A 170kg-os paliszanderes szerintem megnézésre érdemes, valószínűleg a Holzstar nem jobb annyival, amennyivel drágább. Persze, sokszor olyan apróságokon múlnak a különbségek, hogy milyen csapágyakat kapott a gép, mennyire van pontosan összerakva. Nekem nem volt módom szemrevételezni a gépet, így a metabot vettem, amiről általában jó véleménnyel vannak az emberek. De nem kizárt, hogy a Bernardo/Holzmann/Holzstar/paliszander között is meg lehet találni a legoptimálisabbat. Csak ehhez látni, hallani kellene...

(#57036) generatoros válasza Caldera1 (#57033) üzenetére


generatoros
tag

Ne verje ki a biztosítékot. Nem sokat árul el az adatlapja a paliszander kínai gépének, a holz -star az egyik legjobb márka. mindkettőt jó volna látni. A paliszander nagyon drága gépeket árul és nem fér hozzá a kispénzű emberek bukszájához és évek óta próbálkozik behozni mindenféle távol- keleten készült gépeket. Én speciál félek attól, hogy ezek nem igazán képviselnek minőséget. Az ő áraikat ismerve ezeken az olcsó gépeken is nagy hasznot akarnak elérni és ez szerintem csak a minőség rovására mehet, gondolom én.

(#57037) tfe válasza Caldera1 (#57033) üzenetére


tfe
tag

Ez ugyanarról a gyártósorrol jött le, csak más a festése.

(#57038) sörösló válasza nikilauda (#57021) üzenetére


sörösló
aktív tag

Tulajdonképpen mire kell? Puha vagy keményfa, bútorlap, hossz-vagy keresztvágás? Egy uni lap vagy veszel esetleg többet is? Ha csak egy akkor valamilyen univerzális kell. Nekem a jó lapjaim Pilana lapok, van belőle univerzális és bútorlapvágó is, de ezek 10.000 körül vannak. Ha megelégszel barkács minőséggel, akkor a fűszerboltos lapok is jók. Igaz kevés benne a vídia de pár élezést kibír. Kapásból meg kell éleztetni mert a gyári éle nem igazán jó. Én bizonytalan faanyaghoz használom ezeket, ha véletlenül vasat kapok nem jön rám az infarktus
[link]

(#57039) nikilauda válasza sörösló (#57038) üzenetére


nikilauda
senior tag

Köszönöm az ajánlást. Néha járok Nyíregyházán is, majd benézek az ajánlott üzletbe.

Fa hosszvágás lenne főleg (puha és kemény),néha rétegelt lemez.
Nagyon az alja minőség nem érdekel. Mivel nem ez a munkám inkább csak hobbi lenne, ha van időm. (élzárógépeket szervizelek)

(#57040) generatoros válasza nikilauda (#57039) üzenetére


generatoros
tag

a lidl-is fűrészlapok amit a gérvágóhoz vettem ,nekem nagyon be jöttek ami a kezdeti élt jelenti. Az , hogy éleztetéssel kéne kezdeni egyszerűen nem igaz. az, hogy meddig marad éles az majd eldől.A 3 db alig volt több 3 ezernél, ennyiért egy sok fogú vidiás lapot meg sem éleznek. ami nekem nagyon nagyon bejött, igaz ez is csak hobbira van használva, az a freud márka.

[ Szerkesztve ]

(#57041) sörösló válasza generatoros (#57040) üzenetére


sörösló
aktív tag

" hogy éleztetéssel kéne kezdeni egyszerűen nem igaz "
Azért ezt ilyen megfellebezhetetlen bizonyossággal nem jelenteném ki. Én kipróbáltam! Vadiújan egy órás munka után fogtam egy csavart. Elvittem élezni és utána lepődtem meg hogy mennyivel jobban vág mint gyári állapotában. Egyébként 20 Ft/fog (legalábbis nálunk), nem egy ökör ára. De persze mindenki azt hisz és azt csinál amit akar. :)

(#57042) York válasza generatoros (#57040) üzenetére


York
tag

Nekem van freud hosszvago es butorlap/alu vago, pilana keresztvagom. Mindegyik nagyon jo, de draga. Most vettem bosch (nem a legolcsobb szeriabol) meg cmt lapokat ezek olcsobbak picivel mint a fenti markak, de meg nem hasznaltam oket. Vettem egy extol premium lapot a bontott faanyag vagasara, azt nem sajnalom, de meg azt se vettem elo.

(#57043) fogtunder válasza sörösló (#57041) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha már élezés a téma, pest környékén tudtok ajánlani céget, aki ezzel foglalkozik? déli oldal előnyben.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57044) generatoros válasza sörösló (#57041) üzenetére


generatoros
tag

Bocsánat! Lehet nagyon határozott voltam. Hasonló tapasztalat alapján mertem mondani azt hogy alapból nagyon is élesek voltak a lidl-is lapok. Ezt úgy vettem észre hogy amikor megvettem a freud lapokat( 3 db)és vágtam ill. fűrészeltem velük akkor nem éreztem azt. hogy élesebbek lennének mint a fűszerboltos lapok. Szóval nekem ezen tapasztalatom van. azt hozzá teszem hogy még soha nem volt olyan munkám, hogy egy órán keresztül fűrészeltem vagy gyalultam volna. Csak hobbista vagyok, de azt látom és érzem amikor egy fűrésztárcsa életlen lesz, nem a csorbulásról beszélek. Szerintem te kifogtál egy rossz szériát vagy csak 1 vacakabb darabot.

(#57045) generatoros válasza York (#57042) üzenetére


generatoros
tag

Hasonló meggondolásból van nekem is extol lapom. nem fogsz benne csalódni. Orosz barkács gépre vettem 5 éve és azóta is vele vágom a megbízhatatlan eredetű tűzre való hulladékfát sokszor gyökér darabok is ( a megszáradt föld csak földhöz veréssel lerázva).Vidáman dolgozik. A vídiával nem spóroltak

(#57046) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

No, a sok barkácsboltos büdzsé gép mellé megérkezett az első komolyabb cuccom, egy Makita élmaró szett (RT0700CX2J), vacilláltam ez és a(z első blikkre) tök ugyanígy kinéző Extol között, végül inkább az döntötte el a dolgot, hogy az Extol masináról véleményt szinte semmit nem találtam. :D Mindegy, így legalább a húsvét részemről le van tudva - magamtól, magamnak. :DDD

Oké, van ebben is büdzsé elem, bedobtam mellé egy Extol marókés készletet, inkább olyan "valamivel el kell indulni" jelleggel, majd később veszek normális késeket, ha lesz rá felesleges forintom. Hobbista vagyok, annyit talán kibír. :D

(#57047) Caldera1


Caldera1
tag

Köszönöm a segítséget. Szerintem még várok a kombi gyaluval és gyűjtögetek inkább még hozzá. :U

(#57048) pacman_123 válasza NeoPampalini (#57046) üzenetére


pacman_123
tag

"ha lesz rá felesleges forintom." - úgy érted: amit az asszony előtt le tudsz tagadni? :D Vagy kellően olcsó árat tudsz mondani

Én ezeket a késeket (Massiv) használom, apránként, évek alatt veszegettem meg annyit, hogy már lassan egy nagy Triton ÉS egy kis DeWalt is kijönnbe az árukből. SZóval ez is olyan kicsit, mint a DSLR fotózás .... "pénztemető" is tud lenni :U De .. jók.

#57021nikilauda:
Fűrészlap. Mások is írták már a Freud-ot, nekem nagyrészt azok vannak. (2 hossz-, egy kereszt- és egy bútorlapvágó) illetve van egy 72 fogas Pilana (gérvgóban), meg teszt kedvéért egyszer vettem egy 80 (?) fogas Leman (francia márka) bútorlapvágót. Ez utóbbi árban és minőségben is Freud-ra hajaz. Naszóval, nekem a gyári Bosch lappal volt az első összehasonlítási alapom, amit a Bosch GTS 10 XC-hez kaptam (24 fogas Optiline, hosszvágó), hát zongorázni lehet a különbséget. A Bosch gyári lap "üvölt", a Freud "ciripel". Teljesen más feeling egy mondjuk tölgy 32-es deszkát, vagy bükk 50-es pallót egy Freudon áttolni. De a fenyőt is. Úgy mindent.

Rétegelt lemeznél arra figyelj, hogy azért annak is van (szálban) keresztiránya, és egy hosszvágó lap - még egy Freud is - megszaggatja kicsit olyankor a szálakat. Száliránynál persze nincs ilyen gond. Vagy veszel egy sűrűbb keresztvágót (pl egy ilyet), vagy maszkolószalagozol (azért az sem tökélestes módszer).

Írtam én is már konkrétumot is itt, pl ebben a hozzászólásban, (vagy a hobbista fórumon itt) ha rákeresel a Freud szóra itt, mást is találsz bőven. Nem állítom azt, hogy Freud-on kívül nincs se világ, és a fű sem nő .... de ezek tényleg jó lapok, és biztos nem fogok csuklani ha ilyet veszel :) Szerkernél meg ráadásul tök segítőkészek, bár én eddig csak emailben vagy telón értekeztem velük, lévén Vácrátót nekem nem a comcédban van.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#57049) Telkesisti17


Telkesisti17
friss újonc

Valaki tudna segíteni? Nagyon megköszönnèm

[ Szerkesztve ]

(#57050) liszi70 válasza Telkesisti17 (#57049) üzenetére


liszi70
nagyúr

Várj még egy kicsit, rádhangolódom. [kép] :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.