Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65001) thomgrande


thomgrande
tag

Friss teszt.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#65002) kavalkád válasza Atomgeszi (#64998) üzenetére


kavalkád
aktív tag

esélyes, a ragasztó sok benne.

(#65003) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

[link] De akkor itt hibásan írná az MDF súlyát??

Itt az egész táblára csak 16.5 kg-ot ír. :F Vagy ebből is van nagyobb sűrűségű, meg gyengébb?

(#65004) B_I_G válasza Atomgeszi (#65003) üzenetére


B_I_G
tag

súlyt négyzetméterre adja meg, a méret pedig egész táblára vonatkozik.
...obi...

(#65005) Atomgeszi válasza B_I_G (#65004) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja.. Na mondjuk az már jó combos. :D
Vajon méretre is vágják?

[ Szerkesztve ]

(#65006) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Natúr lucfenyőre rákenődött, megszáradt MAPESIL AC szilikon.
Úgy tudom, ez kicsit talán bele is ivódik a fába... :(

Hogyan tudnám nyomtalanul eltávolítani?
Szappanos vizes kefe/szivacs?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#65007) sgery válasza AxBattler (#65006) üzenetére


sgery
őstag

Én valami ilyesmit kennék rá első körben (próba darabon érdemes megnézni mennyire színezi el a faanyagot).
Aztán 100-150 körüli csiszolás.
Ha volt kezelve a faanyag, akkor érdemes egybe csiszolni teljes felületet és újrakezelni, hogy ne legyen nyoma.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#65008) AxBattler válasza sgery (#65007) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi a tippet!
Nem volt kezelve a luc, natúr az egész.
Ezt a Mester-t nem találom a közelben, talán a Soudal is megteszi. :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#65009) mahoo


mahoo
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani körfűrész lapot az alábbi paraméterekre:
Kis gép, 800w-os, max 2800rpm és 200-as korong fér el. Rövid vagasokra, leginkább fenyő lécek, deszkák vágására.

(#65010) kavalkád válasza mahoo (#65009) üzenetére


kavalkád
aktív tag

itt válogathatsz.

(#65011) pacman_123 válasza mahoo (#65009) üzenetére


pacman_123
tag

Kavalkád linkjével egyetértek, annyi hogy szerintem tengelyátmérő felől közelíts. Arra tippelek hogy ilyen kis teljesítményű és méretű gépre nem 30-as tengelyátmérő van. Legtöbbször 16 vagy 20mm-es szokott lenni (inkább 16-ra tippelek). De ha tévedtem, keress a 30-asok között is.

16mm
20mm

Esélyes hogy 200-as lapméret ÉS kicsi tengelyátmérő nem találkozik. De egy 190-es lap is bőven jó lehet. (Nem tudom a vágásmagasságban mínusz 5mm mennyire hiányozna neked)

Találtam egy ilyet is, ami 30(+20+16) mm tengelyre való, 190-es és jó vékony lap. Azért ha emellett döntesz, mindenképp kérdezz rá a cégnél, hogy tényleg adnak-e hozzá 16 (20-as) szűkítőt, ami neked jó eséllyel kell.

https://www.igmtools.hu/cmt-itk-ultra-vekony-korfureszlap-univerzalis--d190x1-7-d30-z24-hw/?tab=1

Azért lehet neked hasznos a vékony lap, mert a 800W-s moci nem igazán combos, és nagyon nem mindegy milyen vastag lappal kínozod vágáskor.

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#65012) ViktorSz


ViktorSz
tag

Üdv!
Kb 1(inkább2 :) )éve szemezek a dws780-as gérvágóval és most van egy ajánlat mindenki más alatt 25k-vak olcsóbban,viszont meglehetősen borzasztóak a bolttal kapcsolatos hozzászólások/értékelések....van vkinek tapasztalata ezzel a kereskedéssel kapcsolatban?
profirent
(Miért nincs rejtett szöveg,vagy csak én vagyok béna?)

[ Szerkesztve ]

(#65013) mahoo


mahoo
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget, pont úgy van ahogy mondod.
Sajnos csak most néztem hogy a meglévő szűkítő 25mm-es. Ilyet meg nem talaltám, pedig gondolom ezek már normális lapok.

Lehet hogy túl gagyi ez a kisgép és nem kéne vele foglalkozni. Pedig mondom milyen jó lesz egy kis "asztalka" ahol lécek vágdoshatok.

Ezt találtam nagy hirtelen :(
https://www.praktiker.hu/muszaki-gep-szerszam/szerszam-tartozek/furesz-gyalu-maro-tartozek/craft-korfureszlap-210x24tx25mm/p/240471

(#65014) kavalkád válasza ViktorSz (#65012) üzenetére


kavalkád
aktív tag

az nem derült ki, hogy új vagy használt gépről beszélünk-e, de gépkölcsönzőtől nem vennék használt eszköz, ez a személyes meglátásom.
a cégnek egyébként nincs rossz értékelése az árukeresőn.

(#65015) ViktorSz válasza kavalkád (#65014) üzenetére


ViktorSz
tag

Új gépről lenne szó és bár összességében jók az értékelések,de az utóbbi 7-8 hónapban minden második hozzászóló teljesen lehúzza a céget.
Jó jó,ilyen összegnél már kb mindegy az a 20 ropi,de abból már vehetek rá egy rendesebb lapot,vagy kijön egy fêl hordozható de7033xj állvány.

(#65016) kavalkád válasza ViktorSz (#65015) üzenetére


kavalkád
aktív tag

megnéztem a kommenteket, ahogy olvasgatom legrosszabb esetben nem kapod meg a gépet, utánvétes/személyes fizetésnél ez nem egy nagy dráma, némi időt veszítesz, de ha már 2 évet kibirtál akkor ez sem fog fájni, feltételezem :)
a garanciás problémákat meg úgy sem velük kell intézni.
esetleg hívd fel előtte, hogy legyenek kedvesek megnézni, hogy valóban van-e készleten nekik az adott termék ezen az áron.

(#65017) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Egy teraszfedést szeretnénk összeállítani polikarbonáttal.

Mivel gyalulással nem tudunk és szeretnénk bajlódni ezért arra gondoltunk, hogy a szarufákat KVH gerendákból oldanánk meg. Kb. annyira jön ki a m3 ár, mintha sima 7,5x15-ös LUC szarufát vennénk és legyalultatnánk. A kérdésem az lenne, hogy szoktak-e ilyen KVH-t felhasználni ilyen célra, vagy szebb a végeredmény, ha sima LUC-ból vesszük és azt mi gyaluljuk/csiszoljuk.

(A talpak és szelemenek BSH-ból lesznek, hogy ne repedjenek annyira).

Köszi a tippeket.

(#65018) kavalkád


kavalkád
aktív tag

terem kishazánkban olyan lombos fa amit he lekérdezek akkor vöröses/narancsos színe lesz?
mint pl. ez itt:

(#65019) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Natúr MDF lapra szerintetek tapad a DCFix fólia?

(#65020) kavalkád válasza kavalkád (#65018) üzenetére


kavalkád
aktív tag

lekérdezek = lekérgezek

(#65021) ViktorSz válasza kavalkád (#65018) üzenetére


ViktorSz
tag

Szerintem nem,de akár egy európai-szibériai vörösfenyő,kb közelít a kívánt színhez,talán jobban is,mint a cseresznye,de persze ez valamiféle színtelen feleületkezelés után értendő,"önmagában" fogalmam sincs,mi más lenne itthon ehhez hasonló ...

(#65022) ViktorSz válasza kavalkád (#65016) üzenetére


ViktorSz
tag

Igaz,utólag erre jutottam én is,nincs vesztenivalóm egy próbavásárlással.
Ez az olcsóbb ajánlat kb 2 hetes és abban bíztam,hogy ilyenkorra a többi cég is valami csoda folytán lentebb viszi az árát,de sajnos nem... :P

(#65023) ViktorSz válasza q13579 (#65017) üzenetére


ViktorSz
tag

A közhiedelemmel ellentétben repedhet a BSH is,mivel kb hulladékfából készül,viszont mellette szól,hogy szárított anyagból csinálják és ha esetleg repedt is valahol,statikailag atomstabil,az agyonragasztás miatt kevésbé hajlamos a vetemedésre...DE szerintem szarul néz ki,bárki bármit mond.
Nekem egy baszom nagy repedés is szebb,mint az ismétlődő hossztoldott-bigézett illesztés.
Én hülye,képes vagyok egy kisebb előtetőnyi faanyagot 1órán keresztül válogatni a fatelepen,hogy ne legyen benne repedés"bél",stb.(persze ez sem garancia semmire,ez a mocsok tömörfa már csak ilyen :) )
Ha van lehetőség,akkor előre kérem az anyagárat legalább 2-3 hónappal,hogy leszáradjon legalább a felére az anyag,hogy beépítésnél már a lehető legkevesebbet mocorgjon.
Ezzel szerintem az ügyfélnek és magamnak is szívességet teszek.

(#65024) kavalkád válasza ViktorSz (#65021) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszi. lombos fára gondoltam, mert a fenyőnek nincsenek olyan elágazásai amire vágyok, de akkor marad a festés.

(#65025) mdk01 válasza kavalkád (#65024) üzenetére


mdk01
addikt

Körtét nézd meg. Ami nekem van deszkában hasonló.

(#65026) mdk01 válasza ViktorSz (#65023) üzenetére


mdk01
addikt

BSH-ból van toldásmentes is, csak drágább, kevesen áldoznak rá.

(#65027) mdk01 válasza Atomgeszi (#65019) üzenetére


mdk01
addikt

Próbáld ki, de egy izoláló lakkozás biztos sokat segít a tapadáson.

(#65028) kavalkád válasza mdk01 (#65025) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszi a tippet!

(#65029) Atomgeszi válasza mdk01 (#65027) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A lidls fújós lakk jó lehet?

(#65030) mdk01 válasza Atomgeszi (#65029) üzenetére


mdk01
addikt

Nem ismerem, de nagyjából bármi jó amit magába tud szívni az MDF és megköti a szálait.
Lakk száradás után csiszold simára és pormentesítsd.

(#65031) Viperator


Viperator
őstag

Szép estét, Urak!

Fém stift polctartó (5mm-es) - korábban 5mm fúróval fúrtam, sajnos nem annyira szoros. Most csinálok kis bútort és lemértem a stit polctartót, kb 4.7-4.8mm. Tehát 4.8mm fúróval érdemes fúrni (vagy kisebbel), hogy szoros legyen? (fémfúró)

Előre is köszönöm a választ! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#65032) Atomgeszi válasza mdk01 (#65030) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi, megnézem!

(#65033) pali923 válasza Viperator (#65031) üzenetére


pali923
tag

Ha igaz, a másik fórumon ajánlották ezt. Én is vettem belőle, de azóta még egyszer sem kellett. :) Én mindig 5-ös fafúróval fúrtam eddig is, nekem nem volt vele gondom. Van amit kalapálni kell a lyukba. Igaz, nem is mértem egyszer sem a stifteket.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#65034) Soká válasza Viperator (#65031) üzenetére


Soká
senior tag

a fém stift méretétől függ a dolog és nem elhanyagolható módon attól is, hogy fenyőbe, pozdorjába, keményfába fúrunk-e. Miután nekem van tizedes lépcsőkkel csigafúróm 1-10mm-ig, így mindig annak megfelelően fúrok.

A fafúrók meg eleve nem pontosak, van amelyikkel szoros lesz, van amelyik lötyögős.

(#65035) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Pallótokos, lucfenyő beltéri ajtó kezeletlen takaróléce és a mellette lévő falicsempe közötti rést mivel töltenétek ki?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#65036) User_2 válasza AxBattler (#65035) üzenetére


User_2
tag

sima nem túl erős meszes vakolattal. a mész épp csak tartsa össze a homokot.
amikor vetemedik a fa és kiesik újra "vakolod", ennyi.
se a felrakásakor, se a megsemmisítésekor nem keletkezik hulladék.

vagy méretre szabott/faragott vékony faléccel, ez talán még jobb.

(#65037) AxBattler válasza User_2 (#65036) üzenetére


AxBattler
félisten

Éppen két fugányi széles a rés, szóval léc nem opció.
A csempe fugázásához használt, színben megfelelő habarcsot keverhetek hozzá?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#65038) User_2 válasza AxBattler (#65037) üzenetére


User_2
tag

majd jön más és mond mást is,
de lehet, hogy ez nem azstalos téma ám

(#65039) generatoros válasza AxBattler (#65037) üzenetére


generatoros
tag

Szélesebb új takarólécet csinálnék a helyedben, lehet szebb is lesz. az is szóba jöhet esetleg, hogy meghagyod a hézagot.

(#65040) AxBattler válasza User_2 (#65038) üzenetére


AxBattler
félisten

Lehet másik topikban is rákérdezek...

#65039generatoros
Az nem megy, mert a takaróléc oldala fut össze a falicsempe élével.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#65041) updog


updog
senior tag

Sziasztok!
Van egy 140x200 franciaágy az egyik szobánkban ami az év 330 napján csak a helyet foglalja, viszont ha jönnek anyósomék, anyámék, akkor pont jó hogy van, mert az alvófelület magas, kényelmes.
Arra gondoltam, hogy szekrényággyá kéne alakít(tat)ni. Klasszik ágyneműtartós franciaágy, gondoltam, a felső alvórészt leemelve, aköré kellene egy külső szekrényrész a megfelelő, kifejezetten szekrényágyhoz való "bukó" vasalattal.
A fekvőrész kerete körben egy 30x60-as léc (nagyjából, nyilván rá van tűzve a külső borítás de lemérve kb.). Ez vajon megtartaná a saját súlyát ebben a konstrukcióban?
Illetve nagyjából milyen anyag és munkaköltsége lehet egy ilyen műveletnek mondjuk valami 22-25mm körüli bútorlapból?
400e körül láttam már a különböző Rákosrandomi panelekbe bejegyzett bútoros cégeknél lengyel szekrényágyakat... nyilván nem akarok senkit kínlódtatni a hülyeségemmel, csak közel félmiliót kiadni sem évi 2 hét használat miatt...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#65042) Viperator


Viperator
őstag

Kinek mi a véleménye a Prodeco termékeiről? (pl felsőmarókések)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#65043) mdk01 válasza Viperator (#65031) üzenetére


mdk01
addikt

Ezen már túl vagyok. 4,8-ra gondoltam anno én is de túl szoros. Jelenleg 4,9-cel fúrom amit úgy kell kalapáccsal belekocogtatni frankón tart, kihúzni pedig fogó kell.
Sztem a 4,95 lenne a teljesen tökéletes.
Igazából az 5mm is megfelelő, csak sokszor kiesik és ezt akadályozná meg az 0,05mm.

(#65044) ViktorSz válasza mdk01 (#65043) üzenetére


ViktorSz
tag

Én 2 évvel ezelőtt vettem 4,8-as fúrót konkrétan ehhez és szvsz ez a tökéletes méret.
Kellően szorul,kihúzáskor talán nem is "szakít"....a 4,9 már CNC-szint lehet gondolom,kézzel a 4,8 pont tökéletes...

(#65045) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ez a polctartó bogyótól függ. 5-össel fúrok, marógéppel. A legtöbb szorul, valami csak kalapáccsal megy, de valami simán bemegy kézzel. A bogyók nem egyformák, gyártótól függ hogy melyiknek milyen átmérőt sikerül csinálni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#65046) pali923 válasza Winner_hun (#65045) üzenetére


pali923
tag

Biztosan nem vagyok elég precíz, de ezt én sem éreztem eddig problémának. Sima 5-ös fúróval sem esett még ki sosem a polc alól egyik sem, és ugyanúgy kell némelyikhez a fogó, hogy kiszedjem.
A kekszekről is volt hasonló polémia. Ott is van amelyik beszorul, a másik meg kiesik a résből. Ragasztás után viszont már sosincs különbség.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#65047) T J válasza updog (#65041) üzenetére


T J
tag

Nem csak azért az évi 2 hét használatért fizetnél, hanem azért is, hogy a többi 50 hétben ne foglalja feleslegesen a helyet, és kulturáltan nézzen ki.

Egyszer majdnem csináltam egy ilyet, de nem fogadták el az árajánlatomat.
Häfelenél láttam elég jó és komplex vasalatot, de 600k körül volt (szekrény nélkül).
USA-ban elterjedtek ezek az ágyak, és kapható elég jó vasalat ott 120k körül, de nem találtam olyan céget, aki szállítana ide.
Ha nem egy cég teljes, letesztelt szekrényét veszed, akkor esélyes hogy a teleszkópok erőssége nem lesz megfelelő. Ha bármit változtatsz rajta (plusz tömeget pakolsz bele), akkor se. Szóval azzal kísérletezni kell kicsit, lehet cserélni is. Ezért olyan gyártótól érdemes rendelni, akinek van többféle erősségben, vagy olyan vasalatot tervezni, aminél az erőkarok utólag állíthatók. Valószínű én is egyedi megoldást kellett volna tervezzek.

Ha nem szeretnél munkadíjat fizetni a "panelbe bejegyzett" asztalosnak, akkor megtervezed és legyártod magadnak amit szeretnél.
Még olcsóbb, ha évente 1x szétszeded az ágyat, és elpakolod a fal mellé lapra szerelve. Akkor sem fogja foglalni a helyedet, és semmilyen költséggel nem jár.
A tanácsot is ingyen adtam.

[ Szerkesztve ]

(#65048) Winner_hun


Winner_hun
félisten

U alakú konyha, egyik szára végére utólag berakható, alkalomszerűen használt asztalhosszabbításra milyen vasalat ajánlott? Fontos, hogy a munkalap szintjével megegyező legyen. Felhajtható nem jó, mert lehajtott állapotban foglalja a helyet. Amikor nincs használva akkor félre lesz rakva. Valószínűleg munkalapból lenne a plusz asztal is. A legjobb az lenne ha a munkalap élébe mehetne a toldó vasalat.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#65049) updog válasza T J (#65047) üzenetére


updog
senior tag

:R

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#65050) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék pár szekrény ajtót és fiók előlapot kicseréltetni, Dél-Pesten melyik lapszabászat ajánlott?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.