Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34951) thomgrande válasza thyeby (#34948) üzenetére


thomgrande
tag

Tekertem én tekertem. 3 helyen szerepel az oldalon 2000W egy helyen 2400W. Teljesen mindegy hogy körte vagy alma, árakat egy tipusra kell hasonlítani szerintem. Unimaxi és ebay. Díszléc lekerekítésnél nem számít a -400W. Egy 98mm-es plattolónál már igen. Ha kipróbálod megtudod. Lehet ezt is öt lépésben de minek ha megvan hozzá az erő. Az erőből sosem elég.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34952) Sterilzona válasza thyeby (#34947) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Ramsay is ?
Ezt nem is tudtam. Csipaztam ot, de valahogy nalam is ez van, nem olyan mint volt.
Sajnos egyre tobbnel van reklam, szponzoracio. En is megertem oket, ingyen kapjak a kutyuket, s cserebe par pillanatig reklamozzak oket.
Mondjuk nem vagyok hozzaerto, de nekem tetszenek :)

(#34953) thyeby válasza thomgrande (#34951) üzenetére


thyeby
őstag

Tulajdonképpen ne érts félre, teljes mértékig egyet értek veled e témában a legtöbb dologban. És azt hiszem, inkább Te adtál jó instrukciót akkor, amikor azt írtad, hogy ha a Paliszanderék kínálnak már Tritont, akkor az jobb választás az íbénél. Már csak az EU méretezésű patron, és a csatlakozó dugvilla okán is. Famunkánál van egy másik dolog, ami a marást jellemzi. A kés kis rádiuszon mar. Ez relatív, mert azt mondjuk, hogy nagy rádiusz egy plattoló kés. A felsőmaró kategóriában tényleg az. Ám az ilyen típusú marások nem csak azért több lépcsősek, mert kell az erő, hanem azért is, mert a nagy fogás könnyen kitépi a fát. Ezért vannak a valóban nagy rádiuszú alsómarók preferálva komolyabb anyaglehordást igénylő profilok készítésekor. Ezt leszámítva sem igazán tudok azonosulni azzal a szemléleteddel, hogy erőből sosem elég - habár ezt őszintén megértem. Mert az ember a felsőmaró kraftját jószerével félig sem használja ki, ha nézzük a gép teljes élettartamát. A villanyszámla viszont a teljes élettartamra érezhetően magasabb lesz. (Én pl azért nem vettem meg a Hammer N4400-at a dög motorjával, pedig vittem az árát, ott volt a zsebemben. Mert a Makita is megold nekem mindent, amivel pénzt keresek, és az még egy Kw-ot sem kér. Viszont elég sokat megy.) Ha alkalmazottként keresném a kenyeremet, és a gépek csak itthonra, a szabadidőmben kellenének, én gondolkodás nélkül a Hammert vettem volna meg. Mert eszembe sem jutott volna a villanyórára gondolni. Erre a vállalkozás tanított meg. Így viszont észrevehettem egy olyan kontextusban a megtérülését a beruházásnak, hogy kábé öt év alatt egyetlen alkalommal kellett szalagfűrésszel bérben vágatnom (valami három ezer forintomba került, meg a benzin, meg a cipekedés oda is, vissza is). Nem nyílt volna rá a szemem erre a hatékony költségcsökkentésre, pláne ott a gép előtt Szombathelyen, amikor olyan erővel vonzott a gép látványa, aminek igazán nehéz volt ellenállni.
Az autókban mindig is imádtam az erőt. Mégsem volt sose erőgépem, még fiatalon sem - mondjuk akkor kilátásom sem volt ilyesmire. De látom azt a többletterhet, amit áldozni kell a kraft jegyében, és meggyőztem magam, hogy a felár az enyém lehet, ha megtanulok kicsit inkább lendületből előzni. Most meg, hogy már keresztbe kasba szelik az országot az autópályák, igényem sincs száz lóerő felett. Ettől függetlenül jó érzés látnom, amikor kilő mögülem egy BMW.

Több fa van, mint asztalos!

(#34954) MrChris


MrChris
nagyúr

Maróasztalnak valót miből jó vágatni? MDF, faforgácslap? Lamináltat szeretnék, mert azon jól csúszik a munkadarab. Rétegelt lemeztől tartok, ami megfordult nálam az idővel meggörbült/vetemedett, még a Delignit is, pedig az brutális meg drága móka lenne...
Leegyszerűsítettem a vezetősínt, így olcsó is és meg is bírom csinálni.

(#34955) thomgrande válasza thyeby (#34953) üzenetére


thomgrande
tag

Ha úgy gondolod hogy a R 6-os lekerekítést a 2KWos géppel csinálom tévedsz. A 700Wos makitával.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34956) GeronimoTama válasza MrChris (#34954) üzenetére


GeronimoTama
tag

Mennyire lehet életképes ötlet hogy egy rendes alu zártszelvényt több helyen megfúrni a tetejét akkora csigafúróval hogy a csavar feje illetve a zenkoló beleférjen azután kisebb csigafúróval az alján kifúrni hogy rögzíthető legyen a maróasztalban lévő nútban, utána párhuzamvezető mellett kézi körfűrésszel vágni bele egy hosszanti nyílást?

GTAO: tamadotcom

(#34957) raidx válasza MrChris (#34954) üzenetére


raidx
őstag

Konyhai munkalap.

Én erre várok.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34958) MrChris válasza GeronimoTama (#34956) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fém, alu vágáshoz nem értek, de gondolkodtam ilyesmin. Leginkább a vágástól tartok, nagyon párhuzamosnak kell lennie, mert nekem két párhuzamos sín is kéne, hogy tologathassam a munkadarabot (pl. csapoláshoz) a maró felé. Milyen körfűrésszel szabad/lehet alut vágni?
Meg nem ártana 2mm falvastagságú alu zártszelvény kb 20x10-es.

raidx: Ezzel marod ki a vezetőt? Nem annyira bízom a lap anyagában.

[ Szerkesztve ]

(#34959) GeronimoTama válasza MrChris (#34958) üzenetére


GeronimoTama
tag

Szerintem elég lenne neked egy U profil vagyis kettő és abba egy beleillő alu zártszelvény és arra csinálni egy kis stellert, mivel felső-maróhoz lesz nem hinném hogy olyan nagy anyagleválasztásról lenne szó hogy olyan gondosan rögzíteni kellene a munkadarabot a kocsihoz.

szerk.:
Alu profilokat szoktak gérvágóval/fejező fűrésszel vágni úgyhogy szerintem nem lenne gond a gépnek.

[ Szerkesztve ]

GTAO: tamadotcom

(#34960) stgellert válasza GeronimoTama (#34956) üzenetére


stgellert
aktív tag

Én az aluminium vágó körfűrészlappal nagyon jó tapasztalatokat szereztem (fényképezőgép alkatrésznek kellet alu lapokat szabnom, 2mm vastagot), ezt használtam, akkus makita 165-ös körfűrészben: [link]

(#34961) raidx válasza MrChris (#34958) üzenetére


raidx
őstag

Igen és ilyen szorítással:

Addig még nem sikerül megfelelő profilt beszerezni. Bár lehet, marad véglegesen.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34962) stgellert válasza raidx (#34961) üzenetére


stgellert
aktív tag

Nagyon fáin :))

A lyugatott munkapult miért nem jó amúgy neked?

(#34963) thyeby válasza raidx (#34961) üzenetére


thyeby
őstag

Hú!
Emmán döfi!
:K

Több fa van, mint asztalos!

(#34964) raidx válasza GeronimoTama (#34959) üzenetére


raidx
őstag

Legalább 40-60 fogú keményfémlapkás fűrésztárcsa és mehet az alu. De még a merógép is kibírja azt a kevés alumarást a legkissebb fordulaton.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34965) raidx válasza stgellert (#34962) üzenetére


raidx
őstag

Egy asztal van tervezve körfűrésznek és marónak. Kicsit sok lenne a lyuk. Még a liftet nem döntöttem el. Érdemes e ahhoz a kevés bütyköléshez komplikálni.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34966) raidx válasza stgellert (#34960) üzenetére


raidx
őstag

Van egy unokától elkobbzott (kapott érte 10db Dremel tárcsát) Extol Prémium 115x2,6x22,2 40T Nmax 11000 min tárcsám. Tervezgetem a sarokcsiszoló átalakítását vagyis állványra szerelését fémhez. Esetleg asztalit is kialakítani vele.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34967) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Van valakinek tapasztalata, Makita; Hitachi felsőmarókésekkel?

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34968) stgellert válasza raidx (#34966) üzenetére


stgellert
aktív tag

Veszélyes üzem, arról tudjál... (jólelkű fórumtársak szólni is fognak, én is csak egyszer próbáltam ki... :) )

(#34969) MrChris válasza raidx (#34966) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egy barátom baromi nagy sarokcsiszolóra feltett kb 250-es körfűrész lapot, persze még azt a kis védőívet is leszerelte hogy felférjen. Egyszer használta gallyak darabolására, de túlélte és szét is szerelte nehogy valaki levégtagozza magát.

(#34970) raidx válasza stgellert (#34968) üzenetére


raidx
őstag

Pár mázsa aluminiumot már összevágtam. 30 évet dolgoztam olyan helyen ahol az isten is aluból volt. 10 évet dolgoztam lakatosként mielőtt a főiskolára mentem.
Sarokcsiszolóm 10 000-et pörög a tárcsa meg 11 000-ret bir.

Valami hasonló lessz. Ez boltba is kapható.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34971) stgellert válasza raidx (#34970) üzenetére


stgellert
aktív tag

Elhiszem:) én is így álltam hozzá :))

(#34972) stgellert


stgellert
aktív tag

Én most a vezetősínekért vagyok oda, a körfűrészhez meg a felsőmaróhoz akarok csinálni egy mindkettőhöz jót, ha születik valami, majd közzé teszem.

(#34973) thyeby válasza raidx (#34964) üzenetére


thyeby
őstag

És ami legalább ennyire fontos: Jóféle szemüvegben!

Több fa van, mint asztalos!

(#34974) thyeby válasza raidx (#34970) üzenetére


thyeby
őstag

Akkor Nem mi tanítunk téged balesetvédelemre, hanem te minket.

Dehh! Ráztam én minden reggel kezet olyan szakival, akinek sikerült felrobbantani a 400-as tárcsát saját építésű darabolójában. Úgy nézett ki hetekig, mint akit pofánlőtt egy vadász a sörétes puskájával. Egy ideig nem szívesen fényképezkedett az úr.

Több fa van, mint asztalos!

(#34975) j.apa


j.apa
csendes tag

Tisztelt Aszamóca
Hát igen az unimaxx... Én az angol, ill., az olasz honlapokon néztem a TRA001-CMT 7E
marókat amelyek 2400w-osak, Thomgrande által is pontosítva. A TRB001 2000W és nem 12mm
, hanem 12,7mm. Visszatérve kérdésedre marókések ügyében: massiv-tools, freud, dimar.

(#34976) thyeby válasza aszamóca (#34967) üzenetére


thyeby
őstag

Biztosan nem rosszak azok a japán kések. Mert a japánok úgy általában jók mindenben, amit csinálnak.
Mégis, ahogy j.apa is írta, ugyanazt gondolom: Massive tools, Freud, CMT, Dimar. Ár szerint növekvő rendben. Ezek kipróbáltan jól.
De számolj be, ha mégis kísérletező típus vagy, és beruházol japán késre, hogy mit tapasztaltál - már ha van mihez viszonyítanod.

Mondok én egy példát, ami miatt j.apa javaslata megfontolandó lehet.
Rengeteget fűrészelek dekopírral. Százasával rendelek lapokat. Egyszer nem vettem észre, egy nagy munka kellős közepén kifogytam az új fűrészlapból.A Bosch lapját találtam a legkorrektebbenek, ezért annál meg is állapodtam már jó ideje. Igen ám, de nem kaptam az egész faluban a nekem jó szériából egy fia darabot se. Megörültem, hogy leltem a Transz Vídiánál ennek megfeleltetett fogképzésűt, vettem hát két csomaggal. Kicsit drágább volt a Bosnál, titkon reménykedtem, hogy hátha kicsit jobb is annál. Csalódtam. Kicsit rosszabb volt. Nagyító alatt sem találtam pedig semmi különbséget a két márka közt, annyira egyformák külalakra. A japán vágásképe csúnyább (nem csúnya, csak a Bosch-énál csúnyább), Vágássebessége kicsit lassabb, éltartása kicsit rövidebb életű volt. Úgyhogy a megbontott csomagot a hétéves (akkor még csak öt volt) fiamnak adtam a Makita dekopírjához, a másik csomag meg azóta is ott porosodik a műhelyemben a polcon. Szóval nem minden arany, ami japán.

Több fa van, mint asztalos!

(#34977) aszamóca válasza j.apa (#34975) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Köszönöm az infót!
Egyébként korrekt a csehektől érkező cucc, bár negatívumként említem, hogy sem ők, sem a Trans o flex a kiszállítás napját, idejét sehogy nem jelzi előre annak ellenére, hogy nem olcsón szállítanak, legalábbis hazai viszonylatokhoz mérten. (3333Ft)

thyeby: Azért kérdeztem, mert ma olyan helyre megyek, ahol ez a két márka képviselteti magát.
Az általatok említett márkákkal kapcsolatban, a Freud-ra nem találtam árakkal is rendelkező honlapot. Van esetleg "honnan érdemes ezekből venni" webáruházra javaslat?
Fűrészlappal kapcsolatosan. A gépi lombfűrészemhez pl. örültem, hogy három hétre egyáltalán behoztak valamilyen lapot, mert azt a céget is alig találtam a weben.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34978) thomgrande válasza raidx (#34961) üzenetére


thomgrande
tag

Őszintén szólva nem nagyon értem mert ez a fajta rögzítés U profilhoz való. A C profilhoz vagy a T núthoz nem kell ilyen.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34979) MrChris válasza thomgrande (#34978) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt az U profilba való rögzítőt lehet BP-en kapni? Mekkora teherbírást visel el ha csúszás irányba nyomom? Pl az anyagvezetőnek, támasztónak (maró körüli dolog, nemtom a nevét) nekinyomok egy 5*5-ös lécet maráshoz...

(#34980) thomgrande válasza MrChris (#34979) üzenetére


thomgrande
tag

Szerintem nem lehet kapni, csinálni kell fából. Ha jól van megcsinálva stabil rögzítést ad.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34981) MrChris válasza thomgrande (#34980) üzenetére


MrChris
nagyúr

"Ha jól van megcsinálva" :D A csavarnak speckónak kell lenni, kisebb szögben süllyesztett mint a szokásos csavarok, meg ott azon a részen a fának is bírnia kell. Amúgy tetszene, mert bárhol kiemelhető. Lehet hogy egyszerűbb az olcsó üvegszorító sín, ott csak befeszülne szimplán szorításkor a fék. Cserébe nem lehet kiemelni...

(#34982) stgellert


stgellert
aktív tag

(#34983) thomgrande válasza MrChris (#34981) üzenetére


thomgrande
tag

Nem kell ezt túlmisztifikálni. Ha akarod kicsit hegyesebbre megköszörülöd a fejet. Felhasítod fűrésszel (vékony flex korong) középen és beleragasztasz egy vékony lemezt az elfordulás megelőzésére. Persze rábeszélni semmire sem akarlak. Kinek mi tetszik. Készen is megvehető ha ér ennyit a vevőnek.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34984) stgellert


stgellert
aktív tag

(#34985) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! Nagykáta környékén tudtok olyan helyet, ahol 25 cm széles, gőzőlt fenyő lapot lehet kapni könyvespolcnak? cca 14m-nyi kellene. Köszönöm tippeket! Google nem segített, már pár helyet felhívtam.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#34986) pbujna


pbujna
aktív tag

Visszajött a felsőmaróm a szervizből. Kiszedték a patront, bár állításuk szerint hozzá sem kellett nyúlniuk, mert semmi baja nem volt. Ahhoz képest ahogyan kitekertem a csavart, most szépen jött a patron is kifelé. Eddig kb 1mm volt a hézag.

Egy kérdés, illetve a tapasztalatotokra vagyok kíváncsi. Eddig nem tűnt fel, de szabad ennek lenyomás közben 1mm-t lötyögni jobbra balra?

[ Szerkesztve ]

(#34987) raidx válasza thomgrande (#34978) üzenetére


raidx
őstag

Ebbe teljesen igazad van de mivel fába alakítom ki a sínt nem bízok tartósan a felső perembe. Ezért gondoltam az U-hoz való szorítást alkalmazni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34988) aszamóca válasza pbujna (#34986) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Én pontosan az ilyen attitűdök miatt adtam el a Blacit, meg a ződbost. A vadi új ződnél (POF 1400) akkor telt be a pohár, amikor a rögzítőkart bármennyire is húztam meg, elmászott marás közben a mélység. Plusz "szolgáltatásként," pedig a szerszámcserét a kiálló finombeállítója, és végkiképzése miatt, öröm volt elvégezni. :((( A barkács kategória két prominense, nálam nagyon leszerepelt.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34989) raidx válasza thyeby (#34974) üzenetére


raidx
őstag

Én úgy tanultam valamikor, hogy a balesetet nem védjük. Munkavédelemből oktattak. :F

Gondolom, nem lenne ráírva az Extol Prémium tárcsára a 11000 min-1 ha nem bírná ki. Nemtudom mekkora biztonsági szorzót alkalmaztak a tervezésnél de ami rá van írva azt tudni kell a tárcsának mert egy esetleges bírósági hercehurca nagyon megviselné a céget. Mivel tőlünk nyugatabbra is forgalmazzák arra meg divat perelni mindenért. Valamikor az 1,75 volt a biztonsági szorzó kis hazánkba. Ha valaminek használat során ki kellett bírni 100 kilót tervezéskor 175 kilót állítottak be. Vagyis 175 kilóval terhelve sérülés deformáció maradandó alakváltozás nem lehetett.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34990) MrVaczak válasza stgellert (#34972) üzenetére


MrVaczak
újonc

Sziasztok!
Látom ismét előkerültek az U- és C-profilok.

Nemrég linkeltem néhány lehetséges beszerzési lehetőséget az unimaxos helyett:
frissítés képpen a korábbi hozzászólásom

Talán az utolsó cégtől lehet legegyszerűbben beszerezni.

(#34991) thyeby válasza raidx (#34989) üzenetére


thyeby
őstag

"Mit is takar a munka- és tűzvédelem, balesetvédelem egy mondatban?

A munkavállalóról, egészségéről, munkaképességének megőrzéséről a munkavédelem, balesetvédelem az emberek életének, testi épségének, valamint a természetes és mesterséges javaknak, vagyontárgyaknak védelméről a tűzvédelem gondoskodik. " (Ezt nem én fogalmaztam, csak beollóztam. Plágium! :D Elég suta fogalmazás, de aki akarja, pontosan értheti.)

A munkavédelem tehát arra hajaz, hogy ne süketülj meg, ne legyenek izületi bántalmaid, gerincbántalmaid, ínhúzódásaid, etc. A balesetvédelem az életedre, és a testi épségedre akar vigyázni. Arra, hogy munkád közben ne halj meg, ne csonkold magad, ne törjön a csontod, und so weiter.

Eszemben nem járt sem az, hogy megkérdőjelezzem olyannak a balesetvédelmi tudását, aki puha fémeket darabolt iparszerűen évtizedeken át. Szerintem félreértettél.
Az sem jutott eszembe, hogy ominózus Extool tárcsa nem bírja azt a fordulatot, amit ráírtak.
Az viszont eszembe jutott, hogy egy gép megépítéséhez nem biztos, hogy elég a nagy gyakorlat darabolásból. Erre írtam élő példát. Ott nem azért robbant az a 400-as graniflex, mert túlpörgette, hanem azért, mert nagyobbat kottyant a billentőtengely csapágya, mint szabadott volna.

A kötözködés igénye nélkül mondom:
Ha valaki elbízza magát, vagy hiányos a tudása balesetvédelemből, máris megnőtt a baleset kockázata. A tét akkora, hogy itt nagyon áll a lábán az, hogy jobb félni, mint megijedni. Ha ilyen sokat ledolgoztál az alumíniumok között, elvileg már meg kellett volna, hogy érintsen az a bölcsesség, hogy semekkora gyakorlat nem garantál balesetmentességet. Kellett, hogy láss balesetet, mert ilyen üzem anélkül nem létezik. És kellett gondolkodnod az eseten, kellett leszűrnöd konzekvenciákat.

Nézd! Azt hiszem, szerénytelenség nélkül elmondhatom, hogy túl vagyok egymillió balesetmentes kilométeren. (Huzamosabb ideig hivatásom is volt.) És mindig is tudtam, hogy ez nem azért sikerült, mert jó sofőr vagyok. Ma sem bízhatom el magam, és hirdetem, hogy jó sofőr nincs, csak szerencsés.
És azt hiszem, ugyanez elmondható a balesetvédelemről is.

Mindeközben kívánom, hogy járj szerencsével és sikerrel az elképzelésed megvalósításában!

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#34992) pbujna válasza aszamóca (#34988) üzenetére


pbujna
aktív tag

Gyorsan megnéztem Praktikerben a kistesót. Az jóval fapadosabb, de nincs akkora kotty. A rögzítőkar jól fog, de asztalba szeretném építeni, ahol nem gondolkoztam a rögzítőt behúzni, csak az alátámasztás, emelés adná a stabil magasságot. Ezt most így buktam...

[ Szerkesztve ]

(#34993) thomgrande válasza pbujna (#34986) üzenetére


thomgrande
tag

Egy megoldásod van. A két oszlopot ki kell cseréltetni esztergályossal illesztett méretűre.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34994) pbujna válasza thomgrande (#34993) üzenetére


pbujna
aktív tag

Más gépekkel is van ilyen probléma? Normális ez? Mi értelme a mélységállításnak, ha minden egyes marás közben a rögzítőt is be kell húzni? Főleg akkor lenne idegesítő, ha a marást az anyag közepén indítom (normál felsőmaróként használva). Kicsit soknak tűnik az 1mm.

(#34995) thyeby válasza pbujna (#34992) üzenetére


thyeby
őstag

Kotty a kistesónak is van.
De mielőtt nekikeserednél, nézd meg, hogy rögzített állapotban mennyi az az 1 mm. Ugyanis az enyém akkor már nem kottyan zavaróan. Nem éreztem még munka közben, hogy ez beleköp a levesbe.
Barkács kategóriától nem lehet elvárni azt, amit a százezer forint felettiek tudnak.

Szóval mindenek előtt próbálj marni vele. Ha úgy látod, hogy nem hozza az általad elvárt pontosságot, akkor tedd azt, amit thomgrande javasolt. (Mondjuk a pici tűrésű oszlopok meg szeretnek megszorulni kevéske faportól is. Gyakrabban kel pucolgatni őket.)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#34996) stgellert válasza pbujna (#34994) üzenetére


stgellert
aktív tag

Elég kevés helyen használják az eredeti sínt/oszlopot...
https://www.google.hu/search?q=diy+router+lift&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi355f9n5nNAhUDCCwKHVjiBnwQ_AUICSgB&biw=600&bih=779

(#34997) mdk01 válasza pbujna (#34994) üzenetére


mdk01
addikt

Sok is az 1mm egy új géptől. Ha egy idősebb gépről beszélnénk akkor még a kopásból eredően lehetnek ilyen gondonok , de jelen esetben egy új gépről van szó.
A cső átmérő elképzelhető hogy nagyon passzos a hüvelyben, de ami hibát még eltudok képzelni, az az, hogy a rudak amik csúsznak a hüvelyben, túl rövid szakaszon fekszenek fel, ezért lötyög oldalra.

(#34998) pbujna válasza stgellert (#34996) üzenetére


pbujna
aktív tag

Ezek a gépek szétszedhetők. Nekem sajnos szükségem lesz a talpra. Érdekes, mert a Hyundai nem csinálja. Holnap megyek Obiba, aztán leszedem a falról mind a 6 darabot. Hülyének néznek majd, de nem érdekel.

(#34999) thomgrande válasza pbujna (#34994) üzenetére


thomgrande
tag

Barkács kategóriában még nem találkoztam olyannal aminek ne lett volna kotyogása. Normálisnak a felhasználó szempontjából nem mondható. A gyártó meg úgy van vele hogy ennyi pénzért ennyi van.
Mind a két Casals ipari gépemen ki kellet cserélni az oszlopokat. Marásnál leginkább akkor zavaró ha illesztett felületeket kontraprofilokat marsz és nem passzol.
Mi értelme a mélységállításnak, ha minden egyes marás közben a rögzítőt is be kell húzni?
Ezt végképp nem értem. Marás közben miért ne kéne rögzíteni?

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#35000) aszamóca


aszamóca
aktív tag

C sín. De ehhez jó párunknak kellene összeállni a 20kg-os limit eléréséhez.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.