Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19001) epmd válasza #22145024 (#18857) üzenetére


epmd
tag

Így ki tudod váltani az ecsetcsíkos lakkozásodat! :DD
http://www.youtube.com/watch?v=CvcfvSbYd0g

(#19002) epmd


epmd
tag

A profi!Mennyivel kényelmesebb így dolgozni :F
http://www.youtube.com/watch?v=sryQQ1wkKSo

[ Szerkesztve ]

(#19003) #22145024 válasza epmd (#19000) üzenetére


#22145024
törölt tag

Igen, ezzel már talákoztam, mikor a román csodaasztalos videóit nézegettem. Bár a kanadai esztergályos jobban bejött.
Szerintem köpi ez is a vizet, mint az én régi kompresszorom. :D
Viszont könnyen beállíthatják a festék állagát azok (ráadásul on the fly), akik eleve gallér mögé töltik a "higítót".

---
Milyen lakkal nyomtátok le?

Írtad, hogy kontkatragasztóval furnéroztatok. Próbáltam sima pálmatex-szel, de közel sem tapadt olyan jól, mint a legócskább fehér ragasztó (vmi kötészeti izé, ráadásul meg is fagyott kicsit). Méretrevágásnál/csiszolásnál is sokszor sarka levált, pedig rendesen rákalapáltam.
A ti általatok használtnak is ugyanez az alapja (higító), vagy az csak funkciójában kontaktragasztó, de a kémiája tök más?

(#19004) epmd válasza #22145024 (#19003) üzenetére


epmd
tag

Az is kontaktragasztó volt,meg jó büdös volt,tehát valami hígítós.Mi nem tudtuk volna rákalapálni,mert beszakítottuk volna az alapot,csak fával dörgöltük rá erősen,és gyönyörűen ráragadt!Ez valami spéci ipari ragasztó volt,nem olyan "barkácsragasztók" mint amiket itt lehet kapni a boltokban,abból még az Emfi volt talán a legjobb,de ők kivonultak tőlünk.A 3M-nek van valami kontaktragasztójuk,amit érdemes lenne kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#19005) thyeby válasza #22145024 (#19003) üzenetére


thyeby
őstag

Ha fagyérzékeny ragasztó megfagy, arról azt kell tudnod, hogy ragaszt ugyan, de szét fog esni hamar.

Több fa van, mint asztalos!

(#19006) #22145024 válasza thyeby (#19005) üzenetére


#22145024
törölt tag

Igen, ezt hallottam. De ezért van benne sok csavar is! :D

Lakkozás:
Ezzel a nem várom meg a teljes száradást és felül-lakkozom megoldással elég jó eredményt értem el.
Csak a dupla alapozás és a fedő közt vártam vagy fél napot.

epmd:
Ha legközelebb megyek milesihez, megkérdem, van-e nekik kontakragasztójuk.

[ Szerkesztve ]

(#19007) epmd válasza #22145024 (#19006) üzenetére


epmd
tag

Nem a milesié, hanem 3M-es
http://solutions.3mmagyar.hu/wps/portal/3M/hu_HU/Industrial-Adhesives-and-Tapes/IATD/Applications-For/Bonding-with-Adhesives/?PC_7_RJH9U5230GE3E02LECIE20OFU2000000_assetId=1114291326039

(#19008) Zola007


Zola007
veterán

Urak!
Elnézést a naiv kérdésért, de tiplit mindig kell ragasztani is?
Fenyő ágykeretről lenne szó, sarkonként 2db 10mm-es tiplit + 1 csavart adtak
később szétszedhetőség miatt kérdezem.
köszöntem a választ

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19009) Armahun válasza Zola007 (#19008) üzenetére


Armahun
addikt

Nem muszáj.
Egyrészt megvezetése szolgál, hogy jó helyen legyen a csavar, másrészt függőleges terhelést tart, amihez nem kell ragasztani.
Annak a metrikus csavarnak lehet vagy 100 kiló a teherbírása.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#19010) Zola007 válasza Armahun (#19009) üzenetére


Zola007
veterán

Köszönöm a gyors választ!
Akkor inkább úgy kérdezem: érdemes-e ragasztani a teherbírás végett?

kicsit tartok az 1 csavaros megoldástól, de azért jó lenne, ha később is szét lehetne kapni pl. festéskor !

ezt adták hozzá: sarkonként két tiplit, illetve a szárnyas anyának elvileg az oldaldeszka üregébe kell mennie (én még korábban ilyesmit csak ilyen félköríves dió vagy micsoda nevű szorítóval láttam, ami a kör alakú üregbe illett és elég hosszan feküdt fel a falára

esetleg az megoldás, ha mondjuk az ágyvégbe vagy az oldaldeszkába beragasztom a tiplit, hogy valamennyit mégis tartson, de a másik rész lehúzható legyen róla később?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19011) epmd válasza Zola007 (#19010) üzenetére


epmd
tag

Szerintem is felesleges ragasztani! :)

(#19012) Armahun válasza Zola007 (#19010) üzenetére


Armahun
addikt

Nyugodtan rakd össze ragasztó nélkül.
Ha esetleg mégsem tartana ( amire iszonyat kicsi az esély), vagy csak nem bízol így benne és szeretnéd oldhatóan összeépíteni, csavarozz a keret belsejébe a sarkokba egy-egy nagyobb sarokvasat.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#19013) #22145024 válasza epmd (#19007) üzenetére


#22145024
törölt tag

Azt értem, csak a milesit tudom hogy hol van, kit kell keresni, míg a 3M egy nagy kongolemrátum. A nagy képviselet nem foglalkozik az 1l-es kiszereléssel, a kis forgalmazók közül meg gőzöm sincs, hogy ki ért hozzá valójában. BTW a honlapjuk is totál uninformatív. Sehol egy PDF, vagy app-notes és a linkek is döglöttek.
Szal jó (jobb) a 3M, csak ha van milesinek hasonló, akkor azt preferálom a felhasználási szokásaimat figyelembe véve :)

A méhsejt milyen volt, mint tipus? Carbon, kevlár, vagy vmi egészen más?

[ Szerkesztve ]

(#19014) Armahun


Armahun
addikt

Láttatok már okos tojást? :)

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#19015) thyeby válasza Armahun (#19014) üzenetére


thyeby
őstag

"Láttatok már okos tojást?"

Igen. :K Az édes öcsém az.

Jó érzés, amikor új magyar találmány születik. Ilyen is tud a magyar szellem lenni - ha békén hagyják.

Több fa van, mint asztalos!

(#19016) mdk01 válasza thyeby (#19015) üzenetére


mdk01
addikt

Gratula, reméljük tudja is kamatoztatni.;)

(#19017) thyeby válasza mdk01 (#19016) üzenetére


thyeby
őstag

Elértetted szerintem.
Az én édes öcsém egy okos tojás :K - a mérnök urat nem ismerem. :N

Több fa van, mint asztalos!

(#19018) #22145024


#22145024
törölt tag

yooccoo:
Tudnátok csinálni pengét ami jó furnér kézi vágásához vmi vékony alapanyagból, ami fellelhető nálatok? Kisérletképp vettem egy fein multi utángyártott fűrész "tárcsát" mivel az íves, de sajna nagyon vastag (0.6mm); valami vékonyabb kellene, lehetőleg sűrű fogazással.

(#19019) Bokrász


Bokrász
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Diófa lépcsőt kér egy kliensem, de még nem dolgoztam diófából. Miben különbözik a megmunkálása, teherbírása a tölgytöl v. a bükktől. Hajlamos-e a vetemedésre?Van-e valakinek tapasztalata ilyen téren?

(#19020) mdk01 válasza thyeby (#19017) üzenetére


mdk01
addikt

Jah értem.:)

(#19021) thyeby válasza Bokrász (#19019) üzenetére


thyeby
őstag

Nagyon könnyű dolgozni a dióval. A tölgy után úgy fogod magad érezni, mint aki megtáltosodott. Gyönyörű és hálás anyag - igazán fogod élvezni. A bükk is, a tölgy is sokkal hajlamosabb a vetemedésre. A dió nagyon sok tekintetben hasonlít nekem a hársra, csak sokkal szebb, tartósabb, erősebb, karakteresebb és illatosabb.

Több fa van, mint asztalos!

(#19022) mdk01 válasza Bokrász (#19019) üzenetére


mdk01
addikt

Adjál neki árat és máris nem kell ezen gondolkodnod.:)
Ilyen téren nincs tapasztalatom mert még ilyennel nem találkoztam, lásd pl. fentebb, hogy miért.

(#19023) thyeby válasza #22145024 (#19018) üzenetére


thyeby
őstag

Nem járt sikerrel a kis Proxxon?

Több fa van, mint asztalos!

(#19024) #22145024 válasza thyeby (#19023) üzenetére


#22145024
törölt tag

Azzal nem is próbáltam. Amikor minden oldalát körberagasztom egy lapnak furnérral, akkor szeretném a túllógó részeket levágni ilyen lappal.
Meg úgy nagyjából vonalzó mentén, hogy a mérete nem számít annyira, de a vágás maga legyen totál egyenes, hogy a másikat mellé tudjam tenni. Van pár egzótafurnérom, ami közel sem olyan széles, mint a felület, ezért toldanom kell. Ha mással próbálom vágni, akkor hullámos lesz a széle és nem passzol egymás mellé. Tán a gép olló mellett egy pirinyó kis tárcsás fűrésszel lehetne megoldani, de egyik sincs kéznél.

egyébként ha nem totál precíz az illesztés, azt mivel lehet később "elmaszatolni"? A saját faporából kotyvasztott kittel?

mdk01:
"Adjál neki árat és máris nem kell ezen gondolkodnod"
Ez nagyon sírvavígadós :D

[ Szerkesztve ]

(#19025) antallaci válasza mdk01 (#18980) üzenetére


antallaci
csendes tag

Már megint nem értem miért kell felkapni a vizet.Thyeby kérdezte miért nem voltam sokáig,én meg válaszoltam,hogy amiről beszélgettetek az engem nem nagyon érdekelt,és lehetőségem sem nagyon volt netezni,ezért nem is szóltam a témához.Az hogy másnak mi a véleménye a fórumról,és ezt valamilyen formában szóvá teszi,azt légyszives ne rajtam kérd számon.Úgy érzem semmi sértőt nem írtam,ha mégis megsértettem volna valakit mostanában az jelezze valamilyen formában.Az hogy írok valamit,és ez másnak tetszik,esetleg ezen felpezsdülve megírja a saját véleményét is,arról sajnos nem tehetek.Mindenkinek joga van hozzászólni a fórumon a jóízlés határain belül.Az elmúlt másfél év alatt,mialatt olvasom a fórumot,megtanultam egy két dolgot a szakmáról.Például hogy a bosch meg a makita valakinek bejön,valakinek meg nem.A festool szinte mindenkinek tetszik,csak nem nagyon van rá pénz.Csak kiragadtam egy két dolgot.Hogy miért olvasom mégis a fórumot?Mert engem személy szerint szórakoztat,néha még én is be tudok kapcsolódni egy-egy témába,és még tanulok is néha valami újat.Más lehet azért látogat fel ide mert valami szakmai dolgot szeretne tanulni,de lehet hogy csalódik,és még ezt szóvá is teszi.Mit csináljunk vele? Lőjük le :) ?Szóval nem biztos hogy én vagyok a lázadás oka,én csak az ajtót mutatom.

(#19026) epmd válasza #22145024 (#19013) üzenetére


epmd
tag

A méhsejt ,gyantával átitatott papír volt,a két oldalán 2mm-es Meranti svartnival!Mint itt a filmben ,a barna papírtömb,az volt belül.
http://www.youtube.com/watch?v=KNPMjX984dI
Jó volt,mert egy nagy tábla volt vagy 5-6 kiló,úgy hogy "könnyű volt vele dolgozni" :D
A furnérozásod túllógó maradékát nem próbáltad csapágyas késsel marni?A furnértoldásnál,két mdf lap közé szorítva a furnérokat felső csapágyas késsel fúgolni?

[ Szerkesztve ]

(#19027) epmd válasza Bokrász (#19019) üzenetére


epmd
tag

Tömör dió,vagy éllécezett ,svartnizott mdf ,pozdorja, vagy akármi?Mert ha jó a svartnis akkor van nekünk gyönyörű amerikai dió 4mm-es svartnink ha érdekel!Az meg nem fog hajlani,vetemedni! :)

(#19028) thyeby válasza epmd (#19026) üzenetére


thyeby
őstag

Jó módszer, de furnér esetében ellenkező irányban kell tolni az anyagot, hogy ne tépjen bele.

Több fa van, mint asztalos!

(#19029) #22145024 válasza epmd (#19026) üzenetére


#22145024
törölt tag

Erre nem is gondoltam, hogy így készül a méhsejt mag.

Egyéb okok miatt nem próbáltam meg lemarni, bár célravezetőbb lett volna.

---
~ 2mm-es habosított maganyaggal nem találkoztál véletlenül? Csak nyúlékony, szivacsszerűt láttam eddig, de nekem valamelyest merevre van szükségem, mint a kikeményedett PUR hab.

(#19030) Bokrász válasza mdk01 (#19022) üzenetére


Bokrász
csendes tag

Az ára már le van beszélve. Kell.

(#19031) Bokrász válasza epmd (#19027) üzenetére


Bokrász
csendes tag

Köszi. Tömör dióból lesz. Meg van az anyag is hozzá.

(#19032) Bokrász válasza thyeby (#19021) üzenetére


Bokrász
csendes tag

Mennyire bírja a nedvességet? Mert azon agyalok, vásároljak több anyagot és abból készítsem el a konyhaszekrényünk frontját. :U

(#19033) epmd válasza #22145024 (#19029) üzenetére


epmd
tag

Olyannal még nem találkoztam,azt se tudom mihez használják :FMondjuk 2 mm-es távtartóval ,két lap között tudsz csinálni pur habból te is! :)

[ Szerkesztve ]

(#19034) epmd válasza Bokrász (#19032) üzenetére


epmd
tag

A nedvességgel nem lesz gond,azt bírja a dió.A lépcső mire megy, betonra vagy vasra?

(#19035) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ilyen tolóajtókagylót tud valaki? 1 db-ot sikerült vennem, még 1 kéne. Több üzleben is próbálkoztam, nagyobb van, 128-as lyukmérettel nem lehet tudni mikor lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19036) epmd válasza Winner_hun (#19035) üzenetére


epmd
tag

kinek a terméke?

(#19037) Winner_hun válasza epmd (#19036) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fogalmam sincs. Ezt lefényképeztem hogy ilyen kell. Vittem a telefont üzletbe, mutattam hogy ilyet kérek, egyet tudtak adni. Kérdeztem más helyen, harmadik helyre lettem irányítva, ott csak nagyobb volt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19038) epmd válasza Winner_hun (#19037) üzenetére


epmd
tag

Ebben az esetben így szopás,hogy nincs mi alapján beazonosítani!Ha veszel két nagyobbat,vagy más gyártó termékét(forest hafele),vagy csak ez lehet?

(#19039) Winner_hun válasza epmd (#19038) üzenetére


Winner_hun
félisten

1 már van. Ilyen kell. Ha nincs más akkor meglesz neki később, a helye már megvan, csak esztétikailag nem a legszebb így, de szerencsére fix elembe kell. Tolóajtós elválasztó részt kellett csinálni, az egyik fele fix, a másik mozog.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19040) thyeby válasza Bokrász (#19032) üzenetére


thyeby
őstag

Jól tűri a nedvességet. És erre még rágyúrhatsz a felületkezeléssel is.

Vásárolj több anyagot, és gyönyörű szekrényfrontjaid lesznek! És értékesek. :K

Több fa van, mint asztalos!

(#19041) thyeby válasza epmd (#19033) üzenetére


thyeby
őstag

Szétnyomja a zsalut a PU hab

Több fa van, mint asztalos!

(#19042) epmd válasza thyeby (#19041) üzenetére


epmd
tag

Ha oldalt ki tud folyni a felesleg ,akkor nem tudja szétnyomni!

(#19043) mdk01 válasza Winner_hun (#19035) üzenetére


mdk01
addikt

Küld szét országszerte a fotót emailben minden faipari vasalatokat forgalmazó cégnek és az egyik csak visszaír, hogy van neki.

(#19044) Fekete dió


Fekete dió
csendes tag

Üdvözlet Uraim! Ebay-ről ki tud nekem rendelni? Vagy valami tapasztalat?!

(#19045) epmd válasza #22145024 (#19006) üzenetére


epmd
tag

Ha esetleg majd kipróbáltad,akkor engem is érdekel a Milesis kontaktragasztó,hogy milyen vele ragasztani meg hogy milyen erős kötést ad! :K
http://www.milesi.hu/ipari/kiegeszito-termekek/unicol-ragasztok/unipren-kontaktragasztok/

(#19046) Winner_hun válasza Fekete dió (#19044) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19047) #22145024 válasza epmd (#19045) üzenetére


#22145024
törölt tag

E hónapban szeretném kipróbálni a milesis kontaktragasztót.
Az meglepett, hogy vizes felületre is jól tapad (legalábbis az a tipus, amit írtál, hogy használtátok)
Erről a fadarabbal való rázsibbasztásról tudnál adni pár támpontot?

PUR mag: nem tudom úgy szépen megoldani, hogy oldalt kifolyhasson a felesleg. Meg sokkal kényelmesebb az előre kialakított részekbe beragasztani ezt a vékony habmagot. De csak lényegsesn vastagabbakat találtam, vágni meg nem tudnám precízen...

(#19048) epmd válasza #22145024 (#19047) üzenetére


epmd
tag

Nem a vizes felületre ragad,hanem a ragasztónak van az a pozitív tulajdonsága,hogy bírja a ragasztás, a vizes sós párás levegőt,ami az óceánon van!Ennél a ragasztónál mi nem vártuk meg teljesen,hogy megszáradjon teljesen a két ragasztózott felület,hanem enyhén ,még ragadósan nyomtuk össze a a két ragasztandó felületet,és tökéletes lett a végeredmény!A "rázsibbasztásról":régen használtak furnérozó kalapácsot,amivel nem ütötték a furnért,hanem rádörzsölték!Ugyan ezt kell csinálni egy darab fával!Elveszed a fadarab élét,hogy ne sértsd meg a furnért véletlenül se,aztán egy kicsit erőből rádörzsölöd a furnért a felületre!Ha neked tömör az alapod ,akkor alátét fával rá is tudod kalapálni!Mi nem tudtuk kalapálni a papírbetét miatt,mert vagy beszakadt volna, vagy hullámosra püföltük volna a felületet! :Y

[ Szerkesztve ]

(#19049) #22145024 válasza epmd (#19048) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ok, de mekkora a nyomófelülete egy ilyennek? Meg ilyenkor ráfekszel izomból?
Vagy így néz ez ki túlképp és csak egy csíkban nyomja rá?:
? veneer hammer

"Nem a vizes felületre ragad,hanem a ragasztónak van"
Nem azt írtad, hogy vizezted többször a hajlítás alatt? Vagy csak a felső felét, az alsó meg el volt szeparálva a kasír miatt, így ott jól érezte magát a ragasztó?

[ Szerkesztve ]

(#19050) epmd válasza #22145024 (#19049) üzenetére


epmd
tag

ilyen kalapáccsal rá tudod dörgölni izomból.De e helyett ,egy darab ,mondjuk egy 12x5x3 cm-es fával is meg tudod tenni ugyan ezt.Persze hogy csak a furnért vizeztem ,(hogy hagy legyen képlékeny a furnér) a ragasztós felét nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.