Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55001) pali923 válasza Almos (#55000) üzenetére


pali923
tag

Ja, ha valaki ilyen igényes! :P Az enyémen egy tolózár van, és egy erősebb pánt a lakatnak. :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#55002) mrhero válasza Almos (#55000) üzenetére


mrhero
tag

Ha kilincset meg zárat akarsz akkor tényleg inkább készen vedd. Ismerős, én is azt hittem, hogy csak 1-2 hétvége kell a kerti tárolónak. Nem is merem összeszámolni mennyi időm ment rá, pedig pontos méretre szabva vettem meg, "csak" össze kellett rakni. meg a felületkezelés meg egy fokkal jobb tető, mint amit adtak hozzá..

(#55003) #03969024


#03969024
törölt tag

Sziasztok!
Konyhabútort cserélnék, viszont a régi csupán 85 cm magas, mostanság inkább 91-92 cm-est kapni. ( A párkány 87-88 cm...) Úgy gondoltam, lesz, ami lesz, kb. 4 cm magas lábakra rakom. Kétfélét találtam:
Axilo

illetve ez:

Az Axilo jóval olcsóbb, még akkor is, ha drága a szerszám hozzá, a másikat talán könnyebb felszerelni. Van valakinek ezekkel tapasztalata? Melyiket vegyem? Illetve, 4 cm takarólécet hogyan célszerű felrakni?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#55004) kapu2006


kapu2006
tag

Ilyen formájú bútorfogantyút keresek. Tud e valaki, valahol kaphatót.

(#55005) hzsolee válasza kapu2006 (#55004) üzenetére


hzsolee
őstag

Mondjuk ez? Anyagot/hosszt nem írtál, ez alu, Forest-es...

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#55006) razorbenke92 válasza kapu2006 (#55004) üzenetére

Ha asap kell akkor a Praktikerben is van. Bár annak köríves a vége, nem ilyen lekerekített szögletes. (Olyan mint hzsolee linkje alatt)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#55007) kapu2006 válasza razorbenke92 (#55006) üzenetére


kapu2006
tag

Köszönöm nektek. Megtaláltam.
Demos Jakoto 128mm-es
Már csak olyan üzletet keresek, ahol személyesen tudnék vásárolni. 2 db. kell. A posta sokkal több. :-(

(#55008) pacman_123 válasza kapu2006 (#55007) üzenetére


pacman_123
tag

"ahol személyesen tudnék vásárolni. "

Ilyenkor azért érdemes megemlíteni, merrefelé keresgélsz. Én speciel sejtem, hogy Békéscsaba, mert ismerjük egymást. De a fórumtagság nem biztos hogy így van vele. Plusz az adatlapodon sincs városnév. És így nehezen fog tudni egy környékbeli fórumtárs segíteni azzal, hogy "figy, gyulai vagy orosházi vagyok, a comcédba át tudsz ugrani ilyen meg olyan fogantyúért mert épp van" :)

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#55009) kapu2006 válasza pacman_123 (#55008) üzenetére


kapu2006
tag

Igaz!
Köszönöm a kiegészítést.

(#55010) kapu2006 válasza kapu2006 (#55009) üzenetére


kapu2006
tag

[ Szerkesztve ]

(#55011) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

ABS fólia maráshoz keresnék valami jó és olcsó megoldást, adapter vagy esetleg gép formájában.
Nagy lapot (150-200cm hosszú) kellene ABS-eznem, és utána lemarni a felesleget. Létezik olyan jó megoldás, hogy a gépet 90fokban tartva, mondjuk szintbe tudjam marni a kilógó 3-4mm ABS-t? Majd utána lehetne kerekíteni...
Hirtelen a Makita 3710-het járó adaptert néztem, amivel ez talán megoldható, esetleg bármi hasonló?
Remélem érthető, mit szeretnék csinálni :)

(#55012) JóGéza válasza varsam (#55011) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Ilyesmire gondoltál : ABS élmarás?

(#55013) varsam válasza JóGéza (#55012) üzenetére


varsam
őstag

Valami ilyesmi igen, csak én a kézi gyalulás részt szeretném géppel megoldani.
24mm vastag anyagon lenne 50-es ABS fólia amit szintbe kellene tolni, gyorsan, egyszerűen.

(#55014) mdk01 válasza varsam (#55013) üzenetére


mdk01
addikt

Vissza kell vágni körfűrésszel előre az élenyag szélességét, a felragasztás után pedig egy normális R1,6mm-es rádiusz felsőmaróval szintbe és ívesre tudod marni egy menetben.

(#55015) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Sziasztok!

Ez a ragasztó hasonló mint a "purhab"?
Egyszer már dolgoztunk valami hasonlóval (egy szín tetőszerkezetét ragasztottuk, a háromszögeket) és az nagyon frankó volt, de nem jut eszünkbe a neve.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#55016) wargabe


wargabe
csendes tag

Hikoki M12VE felsőmaróval kinek milyen tapasztalatai vannak?

(#55017) Masooo


Masooo
aktív tag

Sziasztok

Mi most az ajánlott leszabófűrész (motoros) ami képes arra hogy 45fokot is pontosan szabjon le?
Az olcsóbbak mint az einhell és parkside ami kb egy tőről is fakadhat, eddig csalódás volt.
Hobbiasztalos vagyok így nem napi használatra kell de jó kell!

Esetleg valamerre Black Friday szerszám akció akár ilyen gépre akár másra? Látott valaki?

Köszönöm!

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#55018) Masooo válasza Masooo (#55017) üzenetére


Masooo
aktív tag

tippre ezeket néztem, rémlik, hogy régebben a metabo ajánlott volt.

METABO KS 216 M LASERCUT Gérvágó körfűrész (1350W/216mm)
ez nem sines kivitel.

METABO KGS 216 M Gérvágó körfűrész (1500W/216mm)
ez igen, de mennyire lehet pontos, ha jól rémlik ajánlott volt régebben.

METABO KGSV 216 M Gérvágó fűrész húzó funkcióval
bevallom nem tudom mi a húzó funkció, nekem az tűnt fel, hogy 1700W a motorja

HIKOKI C8FSHG Gérvágó, csúszósínes (1100W/216mm)
Teljesen sötét ló, de érkedes a felépítése, talán pontosabb is emiatt a vágás? 1100 nem kevés, illetve mihez lehet elég?

Persze bármilyen más gép ajánlás is tökéletes. Nem igazán értek hozzá, általában vágok vele, ha jó akkor szeretem, ha rossz akkor mennie kell.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#55019) mdk01 válasza wd.taz (#55015) üzenetére


mdk01
addikt

Felhabosodik kb. 2-3x-ára és kőkemény ragasztó lesz belőle.
Van jó és kevésbé jó, gyártótól függ.

[ Szerkesztve ]

(#55020) mdk01 válasza Masooo (#55017) üzenetére


mdk01
addikt

Elég sokszor előkerül a téma. Visszaolvastál?

(#55021) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Beépített szekrényhez keresek tolóajtó vasalatot. Érdekelne, hogy ti mit szoktatok használni, mi vált nektek be :)

Előre is köszi :R

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#55022) Masooo válasza mdk01 (#55020) üzenetére


Masooo
aktív tag

Ajánlásodra vissza metabo 254 témában :) vegyes érzelmekkel, köszi :)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#55023) mohee


mohee
csendes tag

Szervusztok! Egy kis segítségre lenne szükségem.
Ennyire gyantás borovival még nem dolgoztam, nagyon nagy feszülés van benne.A körfűrészlap szabályosan szorulgatott a szeletelésnél.
Gyerekbútor szék, pad oldal lesz belőle. Szerintetek, ha több kekszet rakok majd be táblásításnál és jól össze forgatom, akkor van esély a vetemedésre?
Plusz az ülőke és a háttámla is merevít majd. Azokat dominóval rakom össze,de lehet ezt is a biztonság kedvéért.
Köszönöm a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#55024) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok! Étkezőasztalhoz FS01 vagy FS02 felületű bútorlap a jobb választás? Az íróasztalom FS02 és kicsit csúszós...

(#55025) mahoo


mahoo
csendes tag

Sziasztok, keresek fenyo bejerati ajtot 90x210es meretben (akar uveg nelkul) de csak februari szallitassal vallaljak amit en talaltam. Tudtok ajanlani valamit, hogy merre probalkozzak? Koszonom!

(#55026) mohee


mohee
csendes tag

Közben rájöttem, hogy felesleges ilyen anyagveszteséggel csinálni, úgyhogy lépcsőzetesen eltolva ragasztom össze :D

(#55027) civicfan válasza mahoo (#55025) üzenetére


civicfan
tag

Aranyablak

(#55028) wargabe


wargabe
csendes tag

Tömör nagyméretű pallót felületét marta már valaki síkba felsőmaróval? Most 12mm ea felsőmarót keresek. Ki kilyen gyártmányú nútkést haznál?

(#55029) Caldera1 válasza wargabe (#55028) üzenetére


Caldera1
tag

Az enyém épp úton van Csájnából :D

(#55030) mdk01 válasza mohee (#55023) üzenetére


mdk01
addikt

Ha vetemedni akar, akkor vetemedni fog. A csatlakozások megerősítésével nem tudod csökkenteni a vetemedést, mert nem attól függ.

(#55031) mdk01 válasza troszti (#55021) üzenetére


mdk01
addikt

Ár és igény függvénye.
Arany középút a Forest Cosmo, vagy a 100B típusú.

[ Szerkesztve ]

(#55032) T J válasza mohee (#55023) üzenetére


T J
tag

Ne vékonyítsd el annyira középen, mint a szék-sablon, mert törékeny lehet.

(#55033) ViktorSz válasza varsam (#55011) üzenetére


ViktorSz
tag

Nekem a képen látható filléres marókés van erre "rendszeresítve"(azért olyan gyakran nem kell),amire ráraktam egy nagyobb csapágyat.
Az ABS nagyjából 2-2mm-t lóg ki, ezért a blapra teszek még egy 3mm-es HDF-et és úgy tolom rajta a marógépet.Szerintem ettől egyszerű bb /olcsóbb nincs.
Esetleg csapágy helyett talán célszerűbb vezetőt használni,mert bizonyos abs-eknél meglátszódhat a nyoma.
Ja és a maradék 1-2 tized mm-t letolom vésővel,majd kb 150-es papírral finomítok rajta.Ha jól csinálod,semmivel sem lesz rosszabb,mint a gyári...

(#55034) pacman_123 válasza wargabe (#55028) üzenetére


pacman_123
tag

Calderához hasonlóan nekem is kínai van. De ilyen szélességben (55mm) nem annyira nútmaró, mint inkább .. ők egyrészt "surface planing" bitnek becézik, legyen inkább "egyengetőmaró", vagy "síkbamaró".

Ő volt az, direkt odafigyeltem hogy 12mm-es szárral rendeljem, erre nem elküldték félcolos szárral? :W Nem küldtem vissza (küldött már valaki vissza Kínába bármit is? :U ) így hamarabb léptem meg a Triton marómhoz a félcolos szorítópatron beszerzését, mint terveztem (mert egyébként is terveztem, csak nem így). Eddig kétszer használtam, egyszer a tesztmaráshoz, másszor meg széles vágódeszkához. Tette a dolgát, és az elv az nyilván ugyanaz pallóra is, "csak" kicsit nagyobb (hosszabb, és masszívabb) kell legyen az egyengető segéded.
Ha viszont sokszor és nagy mennyiségben marnál síkba, talán érdemesebb mélyebben nyúlni a zsebbe ... páran a hobbista fórumon ajánlgatták már az IGMTOOLS maróit. Ez pl 12mm szárú cserélhető.élezhető-elforgatható lapkás síkbamaró. Szép az ára, de beszámolók alapján az eredmény is az és gyorsabban, jobban tudod megélezni azokat a kis késeket mint mondjuk azt a kínai keményfémlapkásat.

Csehek amúgy, néhol vicces a magyarra fordított weblap meg a számla. Én tőlük ilyen spirálmarót rendeltem a majdani CNC-mhez, megjött rendben. De volt aki Laguna asztali fűrészt, vagy éppen szalagfűrészt vett tőlük - szóval kis és nagy-, olcsóbb és drágább dolgok is megjönnek rendben.

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#55035) wargabe válasza pacman_123 (#55034) üzenetére


wargabe
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Van választék egy komolyabb felsőmaró árát el tudnám költeni hírtelen. CMT- fűrészlapot vettem a merülőbe, azzal csak pozitív tapasztalataim vannak

(#55036) Masooo


Masooo
aktív tag

Beszélgetünk a háttérben és most ötlött fel bennem pár dolog.
Ennyi gond lenne a gérvágók pontos szögvágásával?

Én mindig azt gondoltam, hogy ez egy precíziós szerszám, aminek pont az a célja, hogy le tudjak vágni szögeket a fából úgy, hogy az pontos is lesz és pl képkeret esetén is minden 45fok stimmel stb. de 22fokot is annyira vágja és ilyesmi.
Mi értelme egy ilyen gépnek ha csak 250.000 áron pontos, mennyivel nehezebb megcsinálni egy 100.000ftos gépen a pontos öntést a csapágy pontos beillesztését mint egy 250.000 gépen? Avagy inkább az akarat hiányzik? Olvasok sok panaszt a metabo 254m ről is és sok jó véleményt is, a tesztek is ilyen-olyan eredményeket hoznak. Olyan mintha a gyártás is eseti lenne, 1 sorozat jó 1 kielégítő 1től meg mentsen meg az elállási jog.
Ha pontosabban vágok úgy, hogy egy alapos elkészület után rátolom a körfűrészem megfelelő tárcsával stb, akkor a gérvágókat meg is ette a fene mert minek. Darabolni láncfűrésszel is tudok, a nálam ügyesebek és gyakorlottabbak meg kifaragnak vele egy mackót egy rönkből.
Asztali körfűrészekkel is lehet sokkal szögeket vágni. AZok is csak 250.000 től potosak?

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#55037) mdk01 válasza Masooo (#55036) üzenetére


mdk01
addikt

Van egy mondás amit nagyon sokmindenre rá lehet húzni.
"A jót és a rosszat nagyon kevés választja el egymástól."
Jelen esetben is ez áll fent és azért az apró pár finomításért kell 2x annyit fizetni.

A véleményekkel pedig óvatosan, mert aki a 20e forintos p@rkide-ról váltott a 100e forintos valamire az istenítheti, de ugyanazt a típust pedig valaki leszólhatja, mert előtte lehet éveken keresztül Festo-t vagy Dewalt-ot használt.
A másik dolog, pedig ami saját tapasztalat, hogy vettünk egy Makita LS12019l típusú gérvágót, ami nem volt gyárilag beálltva. Az embert azt gondolná, hogy ez a kategória már beállítva érkezik, de nem.
Kellett hozzá bő egy óra mire beállítottam a 45fokot jobra-balra és hozzá a szögmércét.
Szóval lehet hogy olyan leszólást olvasol valamiről amit egy hozzánem értő írt.
Az biztos, hogy olcsón nemigazán lehet jót kapni, inkább arra kell törekedni, hogy a drágából minél jobbat kapjál.

(#55038) Masooo válasza mdk01 (#55037) üzenetére


Masooo
aktív tag

Nálam a dolgok megvétele mindig elvi kérdés. Sokáig nem voltam elengedve és megtanultam az értékét a pénznek. Ezért hiába tehetem meg most, hogy vegyek ami tetszik, nem teszem, mert nem így szocializáltam magam. Sok dolog lefut mikor vásárolni tervezek, alaposan megnézek mindent, olvasok itthon, külhonban, teszteket nézek, fórumokra megyek és mindig beállítok egy határt, amit nem lépek túl. Ezt most az határozza meg főleg, hogy a termék fog e pénzt termelni, azaz a konkrét esetben behozza e a ráfordítást. Ezt is értelmezni lehet sok féle képpen, ha azt nézzük, hogy a hobbimhoz kell, akkor mondhatjuk, hogy igen. Kizárólag anyagi oldalról nézve, viszont soha. Ráadásul 1 fő projekthez kellene tavasszal és bár utána is hasznos lenne talán, de igazából nemrég arra jutottam, hogy nem is tudom, kell e. Bérelni is tudok 2-3 napra gépet. Ha ez a gép 90ért teljesen pontos lenne és ebben biztos is tudnék lenni, akkor szó nélkül megvenném arra az évi 6-20 használatra. De eddig nem ezt látom és 100nál többet nem ér nekem a dolog, mert egy barátom asztalos, komoly gépekkel és eleve ő az, aki a projektjeimhez velem együtt megcsinálja a szabásokat, egyebeket. Komoly vágási képességet kiépíteni lehet akár milliós tétel is még kicsiben is, mire ezt ő ledolgozza nekem 2000/óra, dupla idős leszek mint most. Én egy gérvágótól elvárom hogy ártól függetlenül pontosan vágjon szöget, lehet az einhell parkside dewalt milwaukee vagy metabo ez nem érdelek. A termék lényege éppen az, és ezt a neve is tükrözi, hogy szögeket vágunk vele. Amennyiben ezt nem tudja pontosan ártól függetlenül, akkor az ipari hulladék és ráadásul árt is a földnek a legyártása. Hiába. szar a világ.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#55039) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Van a lakásunkban egy kb 110cm x 50cm-es beugró rész. Itt korábban beépített polc volt, de azt felújításkor kivettük és a helyére szabattam dupla bútorlapból asztalt magamnak és fölé két polcot. Ez lett az én ki számítógépes kuckóm, mert máshol nem találtunk neki jó helyet. Emiatt a rohadt vírus miatt viszont fél éve itthon dolgozom és még áprilisig tuti itthon leszek. Szeretném növelni az asztal méretét, de nem ebből a dupla bútorlapból. Csináltam sketchupban egy tervet méretekkel:
Jelenleg csak a beugró részig tart az "asztal" a kb 110x48-as bútorlapból, ahol a szaggatott vonal is van. Nem nagyon tudom, hogy miből lenne jó kivágatni. Néztem asztallapokat, de azoknak nem jó a tervhez a mélysége. Én leginkább tömörfából tudnám elképzelni, de nem tudom, hogy hol lehet venni ilyet, ahol a terv alapján ki is vágják Budapest környékén. Azt se tudom, hogy milyen vastag kéne. Azt tudom, hogy az asszony sötétebb tónusú fát szeretne, aminek igényesebb a kinézete a mostani bútorlapnál :D . Most az ikeás nyírhez hasonló van.
Mindenképp szeretném magam megoldani ezt a dolgot és nem asztalosra költeni, mert ide 3-4 éven belül beépített szekrényt szeretnénk, amit már természetesen asztalos csinálna.

Most egyébként két oldalt 3-3 ikeás bútorakasztó tartja alulról. A furatokat megtartanám az új asztal rögzítéséhez, de új furatot nem szeretnék a falba ezért egy lábbal oldanám meg a kilógó rész alátámasztását, de abból sem találok szépet, fából valami egyszerűt. Egyébként más megoldási javaslat is érdekel, csak meg tudjam itthon csinálni.

Egyébként láttam, ha jól emlékszem, akkor 1250x2500 mm-es, talán 28mm vastag táblát, de nem találom, hogy hol volt. Ebből a méretből nyilván sok maradna a vágás után de, akkor arra kicserélném a polcokat is. Bízom benne, hogy ez így érthető, de ha nem akkor még dolgozom a terven, meg csinálok képet a mostani állapotról.

[ Szerkesztve ]

(#55040) kapu2006 válasza Tibicsucsu (#55039) üzenetére


kapu2006
tag

"Mindenképp szeretném magam megoldani ezt a dolgot és nem asztalosra költeni"

Ez az asztalosok fóruma. Talán nem igazán illendő a kijelentésed. :(

(#55041) thomgrande válasza Masooo (#55038) üzenetére


thomgrande
tag

Amennyiben ezt nem tudja pontosan ártól függetlenül, akkor az ipari hulladék és ráadásul árt is a földnek a legyártása. Hiába. szar a világ.

Nehéz lehet így élni. Csak a kiemelt résszel nem értek egyet. Egy biztos hogy műszaki alapismereteid nagyon hiányosak. Pontosság, tűréshatárok és ezek előállításához szükséges háttér.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#55042) Caldera1 válasza Masooo (#55038) üzenetére


Caldera1
tag

Értem, hogy mit akarsz mondani és min háborgol. De azért ez nem ilyen egyszerű.
Nekem Hikoki C8FSHG van és bizony én is kértem tanácsot itt gérvágót illetően (milyen legyen egyáltalán, No meg a beállítás engem is megtréfált.) Tudtam, hogy be kell állítani, de én ezt nem vettem túl komolyan, gondoltam csak beállították a gyárban normálisan, de nem :D Mindenesetre remekül el lehet szórakozni vele... De hogy ne jártassam sokat a számat, nézd meg ezt a videót, mert tanulságos lehet:
[link]

(#55043) mdk01 válasza Tibicsucsu (#55039) üzenetére


mdk01
addikt

Miért kell a pótló részt nemesebb anyagból megcsinálni mint a mi most van duplungolt(gondolom laminált) anyag?
Ha ideiglenes, mert később szekrény lesz ott akkor pláne nem értem, ráadásul nem is harmonizálna a meglévővel.

(#55044) mdk01 válasza kapu2006 (#55040) üzenetére


mdk01
addikt

Nem megrendelés felvételes topik. Itt bárki bármit kérdezhet ami a szakmával kapcsolatos és aki tud válaszol tudásának megfelelően.

(#55045) T J válasza Tibicsucsu (#55039) üzenetére


T J
tag

Pl 1525x1525x30mm nyír rtg lemez, ... de bútorlap is megteszi, ha pár év múlva úgyis kidobod.

[ Szerkesztve ]

(#55046) Mr Paris


Mr Paris
tag

Sziasztok!

Lehet ostoba kérdés, de U alakú konyha esetében mennyi helyet érdemes hagyni a bútor és a fal között, hogy beépítésnél ne "tréfáljananak" meg a fal egyenetlenségek stb. és ne járjak úgy, hogy esetleg nem fér be a bútor?
Én kb. 1cm-re gondoltam oldalanként, de lehet az sok...
Itt egy kép ha esetleg hülyén fogalmaztam

előre is köszönöm a javaslatokat.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#55047) Mr Paris válasza Mr Paris (#55046) üzenetére


Mr Paris
tag

ja igen és a lényeget meg lehagyom..., hogy a munkalap esetében hasonló a kérdésem, mert annál még neccesebb ha nem jó a méret.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#55048) Tibicsucsu válasza kapu2006 (#55040) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Akkor elnézést kérek, nem akartam senkit megbántani! :R
Azt azért hozzátettem, hogy azért, mert ideiglenes (pár év) megoldásnak szánom. A kérdéseimből egyébként kiderül szerintem h magam akarom megcsinálni és hol kérjek tanácsot ha nem az asztalos fórumban? Azt is megjegyeztem, hogy a beépített szekrényt már asztalossal csináltatnám meg, mert igényes munkát szeretnék. Ez viszont csak egy asztallap, amit ha nem lenne ilyen egyedi formájú, akkor boltban is "levehetnék" a polcról.

#55043 mdk01:
Az egész lapot szeretném cserélni nem csak a toldást és ha itt lesz pár évig, akkor nekem megéri a szebb anyag ha találok és ki tudom vágatni. Ha szép, akkor nem kell kidobni sem később. Gondolom vágathatok belőle polc lapokat is vagy felhasználhatom másra is, odaadhatom valakinek a családban ismerősök között, aki tudja hasznosítani. Nem vagyok híve az ilyen dolgok kukázásának.

[ Szerkesztve ]

(#55049) monti0222w válasza Masooo (#55038) üzenetére


monti0222w
addikt

Gérvágó fűrészgéphez hozzá szólva, igaz én parkettás vagyok és nem asztalos, s más a felhasználási körülményeink, én nekem maszek melóimra egy Einhell TE-SM 2131 van, egy esztergályos haverommal csináltattam egy vasból készült derékszöget és azzal szoktam a beállításokat ellenőrizni, lekopogom, mivel tényleg a márka nem tartozik a krémbe, de a középbe se tenném, ennek ellenére azt gondolom hogy ezzel a géppel elégedett vagyok, vettem hozzá fűrész lapokat, minden anyaghoz mást, a fához van egy jobb minőségű, a laminálthoz és egyébb anyagokhoz egy rosszabb minőségű mert azokhoz szerintem nem kell a jobb. Cégesen DeWalt gépekkel dolgozunk és az eddigi tapasztalataim szerint ugyanúgy kell őket állítani mint az olcsó xarabb Einhellemet, sőt őt még ritkábban mivel csak én használom a cégeseket meg többen is! A felhasználásal kapcsolatosan mivel mi folytonosan hozzuk-visszük a munkahelyekre és nem egy helyben áll mint egy asztalos műhelyben, ezért is gondolom hogy az elállítódás emiatt is adódik, és ez érvényes szerintem minden gépre márkától függetlenül! :)

(#55050) hzsolee válasza Mr Paris (#55046) üzenetére


hzsolee
őstag

...1cm-re gondoltam oldalanként, de lehet az sok... Hát ezt kőművese válogatja :D Jobban jársz ha méregetsz, mert erre szerintem nincs kêplet....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.