Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33751) macilaci78 válasza Because (#33750) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lamellózás erősebb kötést ad, de más az eszközigénye. Tiplizhetsz is, ha számodra egyszerűbb, olcsóbb, legfeljebb sűrűbben rákos. Faragasztó, pillanat szorító/spanifer.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33752) yooccoo válasza Drebil (#33749) üzenetére


yooccoo
aktív tag

így van, várunk szeretettel mindenkit!
többek között én is a festool standban leszek .. ott is megtaláltok, bármilyen kérdésben tudunk majd segíteni, de akár itt is kereshettek bátran

(#33753) Winner_hun válasza yooccoo (#33752) üzenetére


Winner_hun
félisten

MFT/3 asztal szögütközőjére rakható sínből az asztal hosszánál hosszabb is létezik? Amibe ezt lehet belerakni.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33754) Because válasza macilaci78 (#33751) üzenetére


Because
őstag

köszi a választ! néztem még vannak úgynevezett csavartakarók amik beválhatnak. az ilyen puha fenyő anyagnál elő kell fúrni ha csavarozni szeretnék?

(#33755) r.levente75 válasza Because (#33754) üzenetére


r.levente75
addikt

Célszerű, különben elrepedhet a fa.

(#33756) mdk01 válasza Because (#33750) üzenetére


mdk01
addikt

Méretezd légyszi, mert nekem gyanús a két szekrény közti távolság. Milyen vastag lesz a munkalap?

(#33757) Because válasza mdk01 (#33756) üzenetére


Because
őstag

40-40 centi lenne a két oldalsó szekrény és 2 méteres a munkalap, hogy milyen vastag és micsoda még nem tudom :F

(#33758) serfozotibi válasza Because (#33750) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Dekopírral szeretnéd felvágni az anyagot? Már nem azért, de ha nincs az sem, akkor inkább egy kézi körfűrészt vegyél, azzal csak könnyebben és szebben fel lehet szabni azt a fenyőt. Tényleg nem kell nagy valami, egy praktikeres is megteszi, de azért azzal sokkal jobban boldogulsz.
A tiplizéshez egy jó tanács, végy egy pl 65-ös szeget, és nyomd a ragasztóba, majd ezzel a szeggel kend körbe a furatok falát, és így kalapáld bele a fatiplit az egyes furatokba. Sokkal erősebb kötés lesz, mint hogy ha csak nyomsz egy kis ragasztót, ami leül a furat aljába. ;)

(#33759) Because válasza serfozotibi (#33758) üzenetére


Because
őstag

van itthon dekopírfűrész. viszont megnéztem ezeket a körfűrészeket, félelmetes :D
amit még dobott az kisebb merülőfűrész, olyat esetleg bevállalnék

(#33760) r.levente75 válasza Because (#33759) üzenetére


r.levente75
addikt

Dekopírral én sem csinálnám, viszont, ha kőrfűrészt sem használtál még, akkor lehet, hogy valakivel leszabatnám az elemeket, utána összerakod.

(#33761) Drebil válasza yooccoo (#33752) üzenetére


Drebil
csendes tag

És mondd csak, remekbeszabott áron tudtok CMS TS55 vagy 75 Set-et? :DD

(#33762) mdk01 válasza Because (#33759) üzenetére


mdk01
addikt

Nem érdemes egy ilyen bútornak körfűrésszel sem neki állni. Ronda lesz, meg nem lesz derékszögbe, ezen nem érdemes spórólni, mert csak bosszankodás lesz a vége. A 120 cm-es feszgáv sok még egy 40mm-es lapvastagsághoz is, 80cm-ig lekellene menned legalább, vagy valami szögvas merevítőt alkalmazni.

(#33763) ezsolti


ezsolti
tag

Sziasztok!

Vitrin üveghez keresek sínt. Dupla U profilos kellene elsősorban de szimpla is jó. A talp rész maximum12mm széles lehet és két db 3mm szélességű plexi csúszna el benne. Így a 3 fal 1-1,5mm/db vastag lehet a magasságuk 8mm. 4x180cm hosszú, nem bemarható hanem felületre szerelhető sín kell. Alu vagy műanyag.
Hol tudok ilyet a fenti anyagokból venni vagy gyárttatni.

(#33764) serfozotibi válasza Because (#33759) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Ha később is szeretnél barkácsolni, akkor érdemes "belenyúlni" egy fűrészkébe, de ha csak ezt az asztalt szeretnéd elkészíteni akkor inkább tényleg szabasd le. Esetleg ha mégsem fatiplized, akkor javaslom a komfirmátor csavart, takarósapkával. Remek kötést biztosít, és ha még nem csináltál ilyet, sokkal egyszerűbb lesz, mint egy rejtett kötést kialakítani.

(#33765) yooccoo válasza Drebil (#33761) üzenetére


yooccoo
aktív tag

tudod a választ :DDD

(#33766) Because


Because
őstag

köszönöm a tanácsokat :R

ez az eszköz szerintetek vállalható? : [link]

későbbiekben ha úgy hozza járólapozni, csempézni, leszabni bármit

(#33767) serfozotibi válasza Because (#33766) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Szerinten ez nem alkalmas szabásra. Egy kézi körfűrész legyen meg egy jobb lapot is venned kell bele, ha valami használható vágásképet akarsz. Ez a kis gép, biztos elcsapkodni a laminált parkettát, vagy ilyesmi, de szabni vele.... Felejtős..

[ Szerkesztve ]

(#33768) Haugland


Haugland
aktív tag

Ti melyiket választanátok a 3 opció közül? (rétegelt lemez vágására)

1, CSM23040G Makita MakTek 230/2,6x30 z:40 6700 Ft
2, CSXF230060G Makita MakTek 230/2,8x30 z:60 9650 Ft
3, 21LP30M023 FREUD Pro körfűrész D:235x2,8x30 z:34 8660 Ft + ÁFA

Vagy kisebb méretben:
4, CSM19040G Makita MakTek 190/2,2x30 z:40 7960 Ft

(#33769) yooccoo válasza Winner_hun (#33753) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ha erre gondolsz, akkor nincs

(#33770) r.levente75 válasza Because (#33766) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem

(#33771) Because válasza r.levente75 (#33770) üzenetére


Because
őstag

legalább őszinték vagytok :R

nem akarok letenni róla, még agyalok. hétvége legalább megint 3 napos, lesz időm barkácsolni

(#33772) Soká válasza Because (#33771) üzenetére


Soká
senior tag

Az a probléma tudod, hogy ha olyan embereket kérdezel, akik asztalossággal töltik a napjaikat, azok ilyen eszközt nem használnak, mert roppant mód hatékonytalan darab. Nasgyon törni kell a fejemet azon, hogy mi az a művelet, ahová egy ilyen "gépecske" szükségeltetik és ne lehetne azt kéziszerszámokkal kiváltani?

Én ennek akkor látom értelmét, ha egy helyszíni munkánál apróbb dolgokat kell leszabni, elvágni és cél az, hogy egy viszonylag halk eszközzel, nagyobb por előállítása nélkül dolgozzunk.
Ha nem lenne hozzá keményfémlapkás fűrészlap, akkor lebeszélnélek róla. Az biztos, hogy egy asztalos (akár csak hobbista is) úgy érezné megőszül, amíg ezzel végigvág egy 18mm-es táblát, mert az kb olyan tevékenység mintha egy normál kézi körfűrésszel 2-3 collos anyagot kellene vágnia.

Az Aldiban időnként árulnak hasonlót feleárban.
http://mobilarena.hu/tema/elektromos_halozati_es_akkus_keziszerszamok/hsz_827-827.html

http://4.bp.blogspot.com/-OvcoHaM6CrM/VGJOfF0UQ_I/AAAAAAAAwio/YmGUnCzQ8j8/s320/Workzone%2BPrec%C3%ADzi%C3%B3s%2Bk%C3%A9zi%2Bk%C3%B6rf%C5%B1r%C3%A9sz.jpg

http://hardverapro.hu/dl/uad/2013-01/2021768pic.jpg

30.000-ért kaphatsz egy jobb Makita szúrófűrészt. nem mondom, hogy pótol egy körfűrészt, de sokoldalúbb.

(#33773) thyeby válasza Because (#33766) üzenetére


thyeby
őstag

Phú!

Odatévedt a szemem, ennek a LUX (bizonyára a luxusra akarnak utalni ezzel az elnevezéssel :U ) rém drágán haszontalan ketyerének a fűrészlapjára.
Javítsatok ki, ha nem jól gondolkodok:
A fogak állása alapján elvileg (a képet nézvést) az óramutató járásával ellentétes irányban kellene forognia. Ha ezt eltaláltam, akkor úgy használható ez a tényleg nagyon szép kis bazgera, hogy magunk fele húzva köll vele vágni. Mert ha nem így teszünk, akkor kiszalad a kezünkből, kiugrik a vágásvonalból. (Vagy ez a gondosan kimódolt egyedi, innovatív karistoló funkcijó talán? :F )
Ha viszont eltaláltam hiba nélkül elsőre mindent, nos, akkor nagyon macerás lehet egy megrajzolt vonalon tartani a gépet munka közben úgy, hogy a kezünktől (és a markolattól) nem látunk a vonalból semmit.

Fiúk!
Nyugtassatok meg! Ugye inkább arról lehet szó, hogy az üzletben épp a ruházati eladónak jutott a feladat összeszerelni fotózáshoz ezt az ajdebájost, és mivel ehhez nemigen ért, hát fordítva szerelte fel a fűrészlapot, minden egyebet richtig csinált pedig.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#33774) r.levente75 válasza thyeby (#33773) üzenetére


r.levente75
addikt

😊

(#33775) Speciali válasza thyeby (#33773) üzenetére


Speciali
tag

Nézd végig a többi képet is ! Az egyiken látszik, hogy jo felé állnak a fogak.Az a kép, amin viszafelé állnak, azon valami más korong van. Lehet hogy csak valami digitálisan odavarázsolt lap, amit rosszul szerkesztettek össze digitálisan.
Amugy a többi képen az is látszik, hogy nem visszafelé huzásra szánták a gépet, az indulo pozicio alapján látszik ez.

[ Szerkesztve ]

(#33776) Winner_hun válasza yooccoo (#33769) üzenetére


Winner_hun
félisten

Erre gondoltam:

Remélem nem ezt linkelted, bár gyanús hogy de (elég rossz a kép).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33777) serfozotibi válasza Soká (#33772) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Nah hát ez az. Én is ezen agyaltam, hogy vajon milyen lehetetlen küldetés kellene hogy a szemem elé táruljon, ahol ez a kis gép lehet a legjobb megoldás. Ha mégis van egy kis szeglet ahová egy normál géppel nem férek be, akkor arra meg ott van az oszcilláló multigépem, ami sok esetben tényleg kivált egy vésőt a szolgàlatból. Esetleg, amit írtam is, hogy laminált padlót szabogatni nem lehet olyan rossz ezzel a mini cirkulával, HA nincs parkettavágó vagy egy gérvágó fűrész a birtokomban. :)

(#33778) yooccoo válasza Winner_hun (#33776) üzenetére


yooccoo
aktív tag

igen, ezt linkeltem sajnos ...

(#33779) Haugland


Haugland
aktív tag

Ha valamilyen gépet szereltek össze és annak munkalapjához csúszásmentes rétegelt lemezt használtok, akkor annak TI melyik felét tennétek felülre?!

Megmondom őszintén, hogy nekem eddig eg sem fordult a fejemben a kérdés, hogy a rovátkoltat teszem felülre. Aztán tegnap hazafelé a vonaton rátaláltam erre a videóra és itt tűnt fel, hogy az emberük épp fordítva építi össze az asztali körfűrész munkalapjának szánt rétegelt lemezt és a sima oldala lesz a munkafelölet, a rovátkolt/csúszásmentes pedig alulra kerül...

youtube link

Végül is annyi logikát érzek a dologban, hogy a sima felületen jobban lehet pl egy papírlapra jegyzetelni ezen a felületen, illetve talán az faanyag jobban csúszik rajta, de szerintetek van ennek így értelme?

(#33780) thyeby válasza Haugland (#33779) üzenetére


thyeby
őstag

Mindig a csúszósabbik, és kopásállóbb felületet célszerű felülre tenni.

Több fa van, mint asztalos!

(#33781) szuszinho


szuszinho
őstag

Üdvözlet Mesterek,

Az előszobánkban van egy beugró rész, ahová egy beépített szekrényt szeretnék készíteni.
A korpuszt a lehető legnagyobbra fogom méretezni. Gardróbszekrényféleségre gondoltam, viszont nem tudom, hogy a tolóajtókat hogyan kellene kivitelezni. A tartósíneket a beugrón kívül, a folyosó mennyezetére kell majd felszerelni? Ehhez milyen vasalatokra, kiegészítőkre lesz szükségem?
A beugró éleit szeretném eltakarni, mivel nem teljesen függőlegesek (és nem is szépek).

(#33782) thomgrande válasza Haugland (#33779) üzenetére


thomgrande
tag

Nem értem hogy milyen megfontolásból választanád a csúszásmentes felületet. Az a cél hogy jobban csússzon az anyag. A csúszó felületeket síkosító anyaggal szokták kenni. Az anyag továbbítását segíteni kell nem gátolni. Gátolni ott kell ahol rögzítésre van szükség.
A csúszásmentes részt platókon használják a rakomány csúszásának csökkentésére.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#33783) Haugland válasza thomgrande (#33782) üzenetére


Haugland
aktív tag

Theby & Thomgrande
Köszönöm a tisztába tételt ismét!
Én totál úgy gondolkodtam, hogy a csúszásmentes felöletet teszem felülre mert az majd jobban bírja az élet megpróbáltatásait, pláne ha esetleg nem csak előírásszerűen arra használom az asztalt amire kitalálták, hanem csinálok rá satu, állványos fúrógép betétet is :)

De lehet, hogy azt inkább külön asztalra kellene építenem majd.

(#33784) aszamóca válasza Haugland (#33783) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Azért csak óvatosan azzal az "egyéb használattal"!
Gyakorlatban,elég sérülékeny a bevonata. A dekoritlemezes lenne jobb erre a célra, de azt égen földön nem találtam, mikor készítettem.
[link]

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#33785) bim


bim
veterán

Azon agyalt már valaki hogy PERI.-t használjon körfűrész asztalnak?
Nagy teherbírású és a felülete masszív/csúszós.
Ez zsalurendszer ha bárkit is érdekel. :D

(#33786) Haugland válasza aszamóca (#33784) üzenetére


Haugland
aktív tag

Wooooow! Gratula a műhöz! (csak tudnám, hogy miért nem söröztem találkoztam ilyen emberekkel előbb)

(#33787) dr.ac


dr.ac
csendes tag

Sziasztok! Pár napja volt szó a Bosch GTS 10 XC asztali körfűrészről.

Nálunk most éppen 280.000 HUF a legkedvezőbb ajánlat (Zákány, állvánnyal):

A németeknél és a románoknál 240-250 ezer körül érhető el általában (állvány nélkül): http://www.idealo.de

Ez a román webshop viszont most akciósan 3199 RON-ért adja, ami kb. 220.000 forint átszámítva:
http://www.sculeprime.ro/produs/gts-10-xc?utm_source=compari&utm_medium=link&utm_campaign=gts-10-xc

Nem szállítanak Magyarországra, de a megjelölt székhely és átvételi pont az ártándi határátkelő után 10 percre van, a tulaj is magyar.
Persze így az árra rájön még az utazás költsége, de ez Kelet-Magyarországról max. 5-10 ezer HUF.

És ha valakinek szüksége van a legtöbb helyen 40.000-ért vesztegetett állványra, akkor német ebay-en 15.000...:
http://www.ebay.de/itm/BOSCH-Untergestell-GTA-6000

[ Szerkesztve ]

(#33788) Speciali válasza dr.ac (#33787) üzenetére


Speciali
tag

Állvánnyal együtt 639 € , ez kb. 200 000 Ft. Bosch GTS 10 Körfűrész

[ Szerkesztve ]

(#33789) serfozotibi válasza Speciali (#33788) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Igen, de ez nem az XC változat. Pár dologban különbözik, pl hogy nincs tolószánja.

(#33790) thyeby válasza Speciali (#33788) üzenetére


thyeby
őstag

Csak szólok:

Nem keverendő a GTS 10 J, és a GTS 10 XC.

Több fa van, mint asztalos!

(#33791) Speciali válasza thyeby (#33790) üzenetére


Speciali
tag

Bocs, ezt elnéztem.

(#33792) Drebil válasza thyeby (#33790) üzenetére


Drebil
csendes tag

Venni akarok egy kisméretű asztali körfűrészt. Ha az árat nem tekintjük mérvadónak, akkor Bosch GTS 10 XC vagy Festool CMS TS55 az ajánlott?

(#33793) thyeby válasza Drebil (#33792) üzenetére


thyeby
őstag

Hú, erre jó nehéz válaszolni.
Jómagam a GTS 10 XC-t venném meg, mert nem sikerült elvonatkoztatnom az ártól. Bizonyára a Festool ezzel az alkotásával is hozza a formáját, és nemigen enged komoly teret elégedetlenkedésnek - és én az árat soha meg sem mertem nézni. Vélem, hogy egy Hammer árával lehet versenyben. És a tudását sem stíroltam soha végig. Így látatlanban talán az lehet az igazi ereje, hogy nagyon mobilis, könnyű gép, vihetjük magunkkal külső munkákra. Persze az, hogy könnyű, esetekben lehet komolyabb hátrány is.

Több fa van, mint asztalos!

(#33794) yooccoo válasza thyeby (#33793) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ugye a CMS annyiból több, hogy kivehető a gép belőle és merülőfűrészként is használható, tehát többfunkciósnak tekinthető

(#33795) thyeby válasza Drebil (#33792) üzenetére


thyeby
őstag

Jól elgondolkodtattál a kérdéseddel.
Kerestem a választ, hogy miért tud olyan sok pénzt kérni a Festool azért a picike asztali körfűrészért. Mert ugye valami pluszt adniuk kell a felárért.
Arra jutottam, hogy ez a plusz nem egyéb, mint hogy ez egy rendszer része - és emiatt törvényszerűen alaposan megemelkedik az ára. Szó nincs arról, hogy negatívan kritizálom a Festoolt, mert érezhető a fejlesztőik erőfeszítése minden terméken - a minőségre dolgoznak, és méltán nem olcsón.
Az, hogy rendszer része valami, nem ritka a szerszámfejlesztők világában. Mert jó pénz rejlik benne. Gondolj pl a most elterjedt systemboxokra. Rákapott minden nagy gyártó, mert az emberek harapnak rá. Egy olcsón előállítható műanyag dobozról van csupán szó, a végtermék pedig sokszázszoros haszonkulccsal kecsegteti a gyártót. Pláne így, hogy sikerült akkora mennyiséget teríteniük "ajándékként", hogy az embernek az az érzése, hogy mindenki tart ilyet, aki ad magára. És ez az egész inkább pszichológia, mint reális tartalom.
Jutott nekem is néhány ilyen rendszerdoboz. Nem mondom, hogy nem jók, de egyáltalán nem tölti be nálam azt a szerepet, amire szánták. És eszemben sincs nagy pénzt kiadni, hogy mégjobban kiépítsem ezt a "rendszert".
Vagy vegyük pl azokat az állványokat, amik a körfűrészek, gérvágók alá használatos tartozékok. Gyakorlatilag két szál vékony zártprofilból bárki elkészítheti magának, azonban ha a gyárira tart igényt, akkor minimum bő hússzoros áron juthat hozzá.
Próbáltam a sorok közé rejteni, mi is a véleményem tehát a "rendszerekről". Ha az ember úgy el van engedve anyagilag, hogy az ár nem számít, akkor nagyon jók ezek a rendszerek, különben irreálisan drágák. És hány magyar iparos van úgy elengedve, hogy ne számítson az ár?
Tele van pszichológiával a marketing. Engem pl próbált a Felder meggyőzni arról, hogy rangot jelent a szakmában, ha a műhelyem az ő termékükkel van felszerelve. És eszt de sokan be is veszik kanyar nélkül.
A szakmában rangot kizárólag a szaktudás, és a szakmai tapasztalat jelent. A végtermék minősége. Hogy ez mivel készült, az másodlagos. Ha egy asztalos aszerint tapad valamely kolléga véleményére, hogy milyen rangos gépekkel dolgozik, könnyen csalóka lehet. Ugyanis egy gyengébb szaki is meg tud sok dolgot oldani jó géppel, és észre kell venni, hogy azt nem az asztalos oldotta meg, hanem a gép. Ilyen értelemben persze van a gépeknek rangja. S méghozzá micsoda skálán!
Tapasztalatból tudom pl, hogy a Domino-val nem kunszt olyan kötést produkálni, amitől tátva marad az emberek szája. Azonban tudom jól, hogy ez nem szakmai rang. Az a szakmai rang, ha valaki ezt egy illesztőfűrésszel is képes gyorsan produkálni. És azt is tudom, hogy egy profi Domino-val is lehet rémesen szakmaiatlant alkotni. Az a szakmai rang, hogy tudjuk, mikor, hova, milyen anyaggal, milyen kötés kialakítása célszerű.
Más kérdés teljesen, hogy ezt egy Bosch, vagy egy Festool géppel alakítottuk ki. És az, hogy mennyi systemboxot halmoztunk fel, itt érdemben szóba se kerülhet. Ezzel persze nem leírni akarom a rendszerben gondolkodást. Csak tudom, hogy egy Festool rendszert birtokolni nem különbözik árban attól, ha egy Felder rendszert alakítunk ki. Mindkettő drága. És mindkettőt másra találták ki. A Festool rendszert a mobilis, de egyúttal pontos és tartós munkavégzéshez, míg a Feldert a telepített, pontos, és tartós termeléshez. Látok én Festool terméket nem egy jól prosperáló asztalosipari üzemben - de sohasem rendszerben. Rendszerben inkább a telepített gépeket látom ott. Egy műhelyben, ahol nem a mai értelemben vett ipari termelés folyik, inkább van helye a kisebb, de mobil rendszernek. De kizárólag akkor, ha ezt önmaga ki is termeli.
Nem írok nevet - bár tudnék -, de létezik olyan "bútorasztalos" (magát annak mondja), aki Mercedes Sprinterrel jár, és talán nincs olyan Festool gép, szerszám, ami neki nincs meg. Gyakorlatilag kizárólag abból áll a tevékenysége, hogy egyedi konyhabútorokat készít. Nincs folyamatosan munkája, szó szerint vadászik megrendelőkre. Ez a vállalkozás így soha nem fogja kitermelni a gépparkjának az árát. Ahhoz léptékkel komolyabb árbevételre lenne szüksége. Mit ér így egy rendszer?

Több fa van, mint asztalos!

(#33796) serfozotibi válasza thyeby (#33795) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Abszolut egyet értek veled. Ami engem illet, maximálisan elégedett vagyok a Bosch körfűrészemmel, szerintem megéri az árát, még ha az elsőre egy kicsit soknak is tűnik. Egy dolog nem teljesen világos, hogy vajon miért nem indukciós motort raktak bele? Nemtudom hogy erőbeni különbségek lennének-e vagy mi, de annyi biztos hogy halkabb lenne ami nekem kifejezetten tetszene. Amikor beindítottam kibontás után, meglepődtem hogy ilyen erős, harapós hangja van. :B Mondjuk, tényleg csak ez az egy dolog ami kicsit zavar, de meg lehet szokni. :U A systainer-ről annyit, hogy nekem csak az az egy van amit a ts55-höz kaptam, de azt speciel hasznosnak tartom, mert olyan jó sok hely van benne tartalék lapnak, szorítóknak, és a gép kábeljét sem kell tizenpercig hajtogatnom, mire lecsukhatóvá válik a doboztető. Ezt csak arra mondom, hogy van egy-két gépem, amiknél ezt szerintem abszolút nem gondolták át. Csak akkor lehetett utoljára kényelmesen lecsukni azokat a koffereket, amikor még a gyárilag összesodort vezetékkel volt bennük a gép. Nem is beszélve a kábelek minőségéről, de azokat igyekszem orvosolni, cserélem őket gumikábelre. :DD

(#33797) generatoros válasza serfozotibi (#33796) üzenetére


generatoros
tag

Szia Tibi! Nem ismerem ezt a gépet, de nem lehet az, hogy a motor tengelye és a fűrészlap tengelye nem ua és fogaskerekek továbbítják a hajtást, a kettő együtt meg már túl hangos.

(#33798) Soká válasza serfozotibi (#33796) üzenetére


Soká
senior tag

"vajon miért nem indukciós motort raktak bele?"

Bár nem értek a motorokhoz, de igen, a méret és súly miatt. Egészen más konstrukciót igényelne egy nagyobb tömegű és nagyobb méretű körfűrész. Ez ugyebár a szállítható kategória és itt számít minden kg.

Az az igazság, hogy szerintem lenne kereslet az úgymond szállítható kategóriájú körfűrészekből olyanra, amely látszólag ez a kategória, de mégis azoknak optimalizálták, akik - jobb híján - fix felhasználásra szánják. Ilyen a hobbisták többsége és ilyen pár kisebb, modellező jellegű műhely. Tehát nincs hely, nincs 400V, nincs pénz öntvény gépre, de jól jönne egy használható, könnyített gép.

Emlékeim szerint ebben indukciós motor van, de lehet, hogy tévedek... és csak az ácsipari darabok indukciósak.
http://technorollshop.hu/einhell_rt_cc_315_u_formavago_asztali_korfuresz
És ez már 70kg.

Közben magamra leltem :)

(#33799) serfozotibi válasza generatoros (#33797) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Én azt hiszem hogy közvetlen motorhajtású, de most hirtelen nem esküdnék meg rá. Vételkor le kellett vegyem az alját, mert ki volt tömve hungarocellel, a motor körüli tér, de csak arra emlékszem hogy egy kifejezetten kicsi egységet alkot az erőforrás a hozzátartozó emelő és döntő szerkezettel. Én eredendően a szénkefés motort "hibáztatom" a hang miatt, mert tapasztalataim szerint azok a motorok mindig zajosabbak. A Bosch előtt egy pici asztali cirkulám volt, valami powercraft ha jól emlékszem. Nah abban egy kis indukciós ketyegő volt, de annál szinte csak a fűrészlap suhogása hallatszott amikor beröffentettem. :D Ezért is lepődtem meg a Bosch beindítása után, persze tudom hogy a két gépet egy napon sem lehet említeni, de szerintem elsősorban a motorjaik működési elve a válasz a kérdésre.

(#33800) generatoros válasza serfozotibi (#33799) üzenetére


generatoros
tag

A metabo ts 250 nekem is nagyon hangos. Szétszedni nem akarom ,ezért azt a próbát tettem , hogy nem csatlakoztatva áramforráshoz, kézzel lassan forgatva a fűrésztárcsát olyan érzés volt mintha egy halk kattanás lenne hallható. Ezt annak tudtam be hogy fogaskerékpár közötti hézag adhat ilyen hangot. De ez csak egy feltételezés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.