Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34701) Zola007 válasza aszamóca (#34700) üzenetére


Zola007
veterán

és ez jó fához?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34702) aszamóca válasza Zola007 (#34701) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Igen,ahhoz is jó. Ezért is vettem.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34703) Zola007 válasza aszamóca (#34702) üzenetére


Zola007
veterán

szép munka, nagyon tetszik a rekesz :R
Én teljesen más területen tanultam (biológus), utólag nagyon bánom, hogy nem szakmát tanultam előtte, hanem gimnáziumba jártam, mert olyan szívesen kitanulnám az asztalos (főleg bútorasztalos) szakmát, csak hát ugye már késő.... :(

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34704) föccer válasza Zola007 (#34703) üzenetére


föccer
nagyúr

Közhely, de tanulni sosem késő. Pláne kisiparos szakmát.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34705) raidx válasza föccer (#34704) üzenetére


raidx
őstag

Úgy igaz! Ráadásul teli az internet oktatóanyaggal. Azokból is meglehet tanulni. Ha segítség kell a fórumokon biztos az is összejön csak kérdezni kell.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34706) föccer válasza raidx (#34705) üzenetére


föccer
nagyúr

Tanulásból a gyakorlat a lényeg. szerintem. Ahhoz meg műhely kell, a műhelyhez pénz, hely, gépek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34707) Zola007 válasza föccer (#34706) üzenetére


Zola007
veterán

Megfogtad a lényeget.
Nappali oktatás keretében nem megoldható
Autodidakta módon szívesen csinálgatnám, volt tanárom fafaragó, egyik barátom asztalos, mindketten azt mondták, hogy nagyon jó érzékem van a famunkákhoz
De ha nézem a számokat, akkor kellene hozzá legalább egy 1-1,5 millió Ft, hogy alap szerszámokat, gépeket megvegyem (használtan).

Ráadásul egy forintot sem hozna addig míg papírom nincs róla, mert bármilyen asztalostermék eladása tudtommal asztalos végzettséghez kötött mint kisvállalkozó.

Hobbinak meg csöppet drága és eszközigényes.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34708) föccer válasza Zola007 (#34707) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem alábecsülöd. És még hely is kell, ahol dolgozhatsz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34709) aszamóca válasza Zola007 (#34707) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Nekem egyik szakmám sem faiparral kapcsolatos, csak "öregkori" hobbi lett a fa.
És valóban tudás, gép, szerszám, műhelyigényes.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#34710) Zola007 válasza föccer (#34708) üzenetére


Zola007
veterán

nem berendezett modern fullos műhelyre gondoltam, csak alapdolgok, amikkel el lehet indulni

normális fúró, állványos fúró, fúrószárak, gyalu, marógép, körfűrész, dekopír, munkaasztal, aprócikkek, alapszintű eszterga, fűrészek, vésők, satuk, szorítók, elszívó, ipari porszívó
Ez taksálom belépő szintű dolgokból úgy 1,2-1,5 millióra
És igen, akkor még műhely sehol.
Ha még mindig vidéken laknék, lehet belevágtam volna, mert anyámnál lett volna egy 2 szobás 40 m2-es szobás hátsó épület, amit bele lehetett volna erre áldozni

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34711) raidx válasza föccer (#34706) üzenetére


raidx
őstag

Nagyon elkényelmesedtünk a gépekkel. Gyerekkoromba volt egy asztalos szomszéd. Otthon volt a műhelye tele rengetegfajta kéziszerszámmal. Szegény, sokszor megunta de azért mondta, mi mire való mi a neve,stb mert kölyökfejjel minden érdekelt. Igaz, az 50-es 60-as évek még nyugisabbak voltak. Igen, egy műhel feltétlen kell. A gépek apránként majd összejönnének. Papírt is lehet szerezni. Rengeteg fajta OKJ-s tamfolyam van!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34712) föccer válasza raidx (#34711) üzenetére


föccer
nagyúr

És a mai igényeket ki lehet elégíteni gépesítés nélkül, úgy, hogy akár minimálisan meg is éljen belőle az ember?

Saját szakmámból kiindulva azt gondolom, hogy nem, bár lehet, hogy az asztalos ipar más.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34713) And01


And01
aktív tag

Valaki tudna nekem ajánlani
kültéri fehér lazúrt (ami takar is) tölgy kerítéslécek
lekezekéséhez?

(#34714) raidx válasza föccer (#34712) üzenetére


raidx
őstag

Nem valószínű, hogy az MDF vagy OBS anyag alkalmas lenne a kéziszerszámos megmunkálásra. Na meg a mai világba egy közepes marógép olcsóbb mint a kéziszerszámok beszerzése, ha egyálltalán vannak. Az időről nem is beszélve. Hobbi barkács szinten nem olyan érdekes az idő de amikor termelni kell ott már számít. Az adóhívatalt az nem érdekli, hogy te mivel dolgozol, hogy haladsz, fizesd a csekkeket időbe.
Most láttam a youtubon az orosz fiúk is ügyeskednek. Hasonló technológia mint soka fórumtárs felsőmarós egyengetzése csak kézigyaluval. Egyengetett, vastagolt. Persze sokkal lassabb még így is mint a célgéppekkel.
Na meg ki fizetné meg a kézi mukát?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34715) Armahun válasza And01 (#34713) üzenetére


Armahun
addikt

Milezinek dolgoztam vízbázisú fehér fedőfestékével, az már egy rétegben is szépen takart.
A számát most meg nem mondom pontosan, de valami 12 rémlik.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#34716) r.levente75 válasza And01 (#34713) üzenetére


r.levente75
addikt

Kültérre én oldószerest használnék kerítésre. Az hogy lazúr és takar nehezen jön össze.

[ Szerkesztve ]

(#34717) stgellert válasza aszamóca (#34702) üzenetére


stgellert
aktív tag

Meggyőző, köszönöm én is!

(#34718) And01 válasza Armahun (#34715) üzenetére


And01
aktív tag

Köszi!

A (takarást) a realitások figyelembe vételével gondoltam!

(#34719) Zola007 válasza raidx (#34714) üzenetére


Zola007
veterán

az asztalos ismerősömnek nagyon szép munkái vannak. Úgy kezdte anno, hogy csak fával hajlandó dolgozni, de "alább kellett adni" a szintet, mert nincs rá fizetőképes kereslet olyan mennyiségben, amiből jól meg is lehet élni. Így most bútorlappal is dolgozik, de utálja.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34720) zoli03


zoli03
őstag

Korábban kérdeztem a szorítókkal kapcsolatban, vettem is egy Bessey-t, de közben rátaláltam az Extol szorítókra: [link]. Egész olcsók, csak az a kérdés, hogy mennyire jók. Van valakinek tapasztata velük?

(#34721) Drebil válasza föccer (#34706) üzenetére


Drebil
csendes tag

Szia, én 48 évesen kezdtem keresztévfolyamos képzést a KAESZ Gyulában, szerda du elmélet, szombat 8-15 gyakorlat. Rendes szakmát ad, elméletileg ugyanazt tanuljuk mint a nappalisok. Eddig nem bántam meg, ráadásul ingyenes. Jók a tanárok, remekül felszerelt az iskola, és teljesen elfogadják hogy felnőtt emberként már van önálló életed.

Én majdnem kompletten felszereltem gépekkel a műhelyemet, egyedül szalagfűrész kellene még, meg egy középkategóriás kompresszor a hozzávalókkal. Meg még egy-két kézigép. És azt kell mondjam, hogy sokba fájt. Nagyon sokba. Igaz, nem apróztam el. Az az összeg amit leírtál, töredéke. (Ez itt a nagyképűség helye.)

Lehet hogy nem életem legfelelősebb döntése volt, de elhatároztam, hogy ezzel akarok foglalkozni elsősorban. A tudásom még nincs meg, és a koromat tekintve feltehetően már nem is leszek a faipar Bétóvenje, de igyekszem.

[ Szerkesztve ]

(#34722) Zola007 válasza Drebil (#34721) üzenetére


Zola007
veterán

ismerős azt mondta úgy 10-12 milla van neki a műhelyben eddig és még sok minden hiányzik

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34723) thyeby válasza zoli03 (#34720) üzenetére


thyeby
őstag

Nincs tapasztalatom az Extool szorítókkal. Azonban egy dolgot tudok biztosra. Az összehasonlítás hasonlatos a következőhöz:
Nézegettem a Mercedeseket, de közben rátaláltam az olcsóbb Suzukikra. Van valakinek tapasztalata?

Több fa van, mint asztalos!

(#34724) thyeby válasza Drebil (#34721) üzenetére


thyeby
őstag

Ma már nem újság, bár régen is igaz volt, hogy az ember fizet azért,hogy munkalehetősége legyen.
Nyilván rentábilisabb a tudás és az eszköz ára egy fogorvosi műhely berendezésének - bár ott is lehet tisztán veszteség minden.

Voltam én már minden, csak még akasztott ember nem. Negyven éves koromig megállás nélkül tanultam. Mindig váltottam - hol ezért, hol azért. Végül a fa mellett kötöttem ki, amit ráadásul soha nem is tanultam. Semmi végzettségről papírt mutatni nem tudok. Sokmilla belement már szerszámokba. De csak az első milla fájt. A többit tervszerűen kitermeltem. Itt valahogy nem éreztem kényszert, hogy váltanom kellene már. Nem is tudom, miért? Talán az alkotói szabadság és a függetlenség? Szerény javadalmam van pedig. (Ez relatív, mert mihez képest?) De itt nincs plafon. Meg azt hiszem, hogy talán leépítéstől sem kell félnem - ha jól csinálom.

Több fa van, mint asztalos!

(#34725) Zola007 válasza zoli03 (#34720) üzenetére


Zola007
veterán

szorítókat nem ismerem, de
az Extol Craft-ot kerüld messziről mindenben, az ultragagyi minőség
az Extol Premium dolgaik általában már használhatók
ha rendes munkára kell, akkor nem Extolt vennék

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34726) peppe79 válasza raidx (#34711) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem tudom, hogy manapság hogy állnak a képzésekkel, de a mostani szakmunkáshiányt elnézve, gyanítom, hogy egész más a helyzet. Nálunk még arról szólt a dolog, hogy hogyan lehet kihasználni a bútorasztalos inasokat. Az becsülendő dolog, hogy inkább a kézi szerszámokat erőltették, de így némileg hátrányba is kerültünk, mert alig jutottunk faipari gépek közelébe.
Az első félév úgy telt el, hogy füvet nyírtunk, takarítottunk, szállításban (például lakásköltöztetés) segédkeztünk sógor-koma-jóbarátnak. A szakmából annyi jutott, hogy a fahulladékokon megtanítottak rámás fűrésszel egyenesen vágni. Aztán jött a kézi gyalu, a vésők, és ollós- vagy fecskefark csapozással egyszerű kereteket állítottunk össze. Az első év gyorsan el is illant.
Másodikban már megmutatták a szalagfűrészt, kombinált gyalugépet, marógépet, lapszabász gépet, stb. Viszont javarészt inkább a lapszabász gépen vágtunk bútorlapot, és állítottunk össze egyszerű kisszekrényeket. Akiben meg láttak egy kis fantáziát, azt a szakoktató kiadta maszeknak, vagy kisebb cégeknek, mint segédmunkás. Aki szerencsésebb volt, az dolgozhatott asztalos vállalkozó mellett, fával. Engem viszont tetőácsokhoz, gipszkartonosokhoz küldtek, illetve beosztottak szalagmunkásnak egy lambériákat, hajópadlókat előállító cégnél. A harmadik évfolyam pedig 90%-ban arról szólt, hogy bútorlapból készítettünk bérmunkákat. Valódi fával alig-alig dolgoztunk, és az is javarészt inkább szlovák lucfenyő volt. Így telt el a 3 évem. Az elméleti oktatással nem volt semmi gond, csak sajnos azt a gyakorlatban nem volt lehetőségünk kipróbálni, elsajátítani. Amit ott nyújtottak nekünk, azt manapság egy szorgalmas ember némi utánajárással, és az internet segítségével autodidakta módon is elsajátíthatja. Persze volt olyan osztálytársam is, aki valódi fabútorokat készített egy erre specializálódott vállakozó mellett, és dolgozhatott akár egzótafával is. Írigyeltük is érte. Ma Amerikában van vállakozása.

(#34727) zoli03


zoli03
őstag

Most már nem akciósak, így nem éri meg. 1800 Ft volt a 300x80-as, de van még másik webshop, ahol akciós áron van, lehet kipróbálok egyet. Indexes topikban jónak írják, de csak a Premiumot, a többi felejtős.
Igaz, hogy a legolcsóbb Bessey-t vettem, de azért nem estem hasra a minőségétől, éppen az elvárható minimumot hozza, amire azt mondom, hogy már jó. Úgyhogy annyira nem jó a Mercedes-Suzuki összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

(#34728) raidx válasza Zola007 (#34719) üzenetére


raidx
őstag

Volt itt a városba egy asztalosipari szövetkezet. Kézi munkával gyártottak koloniál butort. Végén megszüntek mert külföldön sem volt elég fizetőképes kereslet. Meg gond volt a hosszú átfutási idő is.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34729) Zola007 válasza raidx (#34728) üzenetére


Zola007
veterán

bútorlaposokkal - főleg a szlovákok, lengyele - nehéz versenyre kelni.

Én most vettem egy 160 széles, 200 magas keretléces gardróbszekrény 46e Ft-ért kiszállítva. [link]
Szerintem nem magyar termék, legalábbis az ára alapján gondolom

18mm bútorlap mogyoró színben
keretléc az ajtókon, keresztléces tükör 2 ajtón, 2 polc, 2 akasztó, furnér hátlap
Kiszámoltam az anyagot, levágatva, élfóliázva a lapot 3000-el számoltam, tükör, talpak, fogantyúk, lecek, polcok, akasztók, stb. 33 ezer Ft-ra jött ki

És akkor még nincs összerakva, nincs rajta, gyártó haszon, szállítás a kiskerbe, kisker haszon, szállítás házhoz.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34730) And01 válasza Zola007 (#34729) üzenetére


And01
aktív tag

Tömeggyártással előállított terméket,
nem igazán lehet egyedileg készített termékekhez
viszonyítani! Több mint valószínű, a gyártó legyártott pár ezret
ebből, tehát a bekerülési érték nekik nem több mint 10000huf/gardrób!

(#34731) Zola007 válasza And01 (#34730) üzenetére


Zola007
veterán

azért ezt kicsit keveslem
van benne 7 m2 bútorlap, 1,5 m2 tükör, csak az többe kerül mint 10 ezer még nagyker áron is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34732) csemberlen válasza Zola007 (#34729) üzenetére


csemberlen
őstag

Ismerős mesélte akinek rokonai lengyelben élnek: azért tudnak olcsók lenni mert az állam támogatja őket. Ipari parkokban olcsó bérleti díjjal lehet műhelyeket fenntartani, és az anyagot is nagy kedvezménnyel kapják. ( talán az energiát is)

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#34733) And01 válasza Zola007 (#34731) üzenetére


And01
aktív tag

Kínából hozatnak egy konténer vasalatot,kilincset stb.....
A bútorlap nagykerár -20% -30% kedvezmény ha rendel pár kamionnal!
Ha valaki elad, vagy használ bútorlapot 100 milliós értékben
iszonyú nagyok a kedvezmények!

(#34734) Madmax81


Madmax81
aktív tag

Egy Kalózhajó története a kezdetektől napjainkig .
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 1718 19 20 21 22

Közben ért egy kis baleset , mindenki vigyázzon az egyengető gyalugépnél mert csúnya lehet a vége , nekem a bal kéz hüvelyk ujja bánta de azóta sem tudom hogyan került oda ( fél éve megállás nélkül nyomom elég volt egy kis nem oda figyelés és Vasárnap este 19 órakor visított is a mentő velem a kórházba )

1956-2010 07.22 Varga László

(#34735) raidx válasza Zola007 (#34729) üzenetére


raidx
őstag

Azt hiszem a keretlécek is valami préselt dolog lehet. 2000-be mikor a padlószőnyeget parkettára cseréltük a szegőléceknél lepődtem meg. Totál úgy néznek ki mintha valódi gőzőlt bükkből lennének, csak daraboláskor derül ki, hogy valami préselt dolog tapétázva. Ismerős mesélte, pár éve járt Kínába valami hatalmas bútorgyárba ahol fát nem láttak csak egy élőt pedig sokminden fának nézett ki.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34736) Zola007 válasza raidx (#34735) üzenetére


Zola007
veterán

persze, az is valami MDF cucc
Én elhiszem a kollégának, hogy olcsó nagy tételben
A lényeg az akart lenni az egészben, hogy minimum 33 ezer Ft kiskeráron boltban, a legolcsóbb árakkal számolva és azt még haza kellene szálíltani, összerakni, stb.
46-ért pedig házhoz hozták, csak be kellett tolni a helyére

Kétlem hogy asztalos vállalta volna ennyiért ezt a 2db-ból álló gardróbot és itt kanyarodnék vissza az eredeti hozzászólás lényegéhez, hogy épp ezért nehéz az itthoni vállalkozóknak versenyezni a szériaterméket gyártó külföldiekkel.

Egyébként ők is rendelésre készítik, nincs belőle raktározva a gyártónál sem, várni kell rá 3-4 hetet

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34737) raidx válasza Zola007 (#34736) üzenetére


raidx
őstag

Nemrég láttam egy háromrészes beépített szekrényt ami vörösfenyőből és boroviból készült. Megtetszett és elkezdtem kalkulálni, lecserélném a házgyárit. Végül lemondtam róla mert túl magas lett volna a költség. Talán majd MDF-ből az sokkal olcsóbb. Sajnos nálunk minden irreálisan drága és arra még rájön az a szerény adóhalmaz, ha csinálsz valamit.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34738) exlepra válasza Madmax81 (#34734) üzenetére


exlepra
tag

jobbulást

(#34739) AndrewBlase válasza Madmax81 (#34734) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ajjaj! Hát ez elég rosszul hangzik. Sajna az már nem fog kinőni. :( Jó gyógyulgatást!

Nekem hozzád képest akkor szerencsém volt 3,5 éve, nekem "csak" a bal kéz kisujja bánta a nem körültekintő munkavégzés. Asztali marógép áldozata lett.

Jól néz ki az a hajó!

Miért mindig én???

(#34740) bim válasza Madmax81 (#34734) üzenetére


bim
veterán

SZuper lett bár én elhajóztam volna a burkolást. Szebb lenne az íve, de ez csak az én véleményem.
Nekem már 2 ujjamat harapta meg a gyalu. :(

(#34741) Speciali válasza Zola007 (#34707) üzenetére


Speciali
tag

Talán már másképp megy (nem biztos), de anno 21 éve én is autodidakta modon tanultam az asztalos szakmát és még internetnek se hire se hamva nemvolt.
Pénzem? Egy vasam sem volt. Valami fiatal házasoknak szolo hitelböl vettem egy B and Decker furogépet. Ézzel az egy szem furogéppel kezdtem el "vállalkozni". Akkor még volt föállásom egy cégnél. Ahogy lehetett, vettem még kézi gépeket. Közben kivettem két hét szabit, és reggeltöl estig tanultam könyvekböl, felkészültem a butorasztalos szakmunkásvizsgára.
Aztán otthagytam a munkahelyem, és önállo lettem. Egy kis garázs méretü pincében kezdtem. Nagy gépeim csak késöbb lettek. Nem azt mondom, hogy igy jo elkezdeni, de igy is lehet...Ha valaki nagyon akar valamit, az meglehet neki.
Én tényleg szerelemböl lettem asztalos. A mai napig, ha valamit élvezettel csinálok, akkor nem munkának, hanem kikapcsolodásnak tünik.

[ Szerkesztve ]

(#34742) Bokrász válasza Madmax81 (#34734) üzenetére


Bokrász
csendes tag

Hú ez gáz! :Y Jobbulást kivánok!

(#34743) Speciali válasza Zola007 (#34736) üzenetére


Speciali
tag

a vállakozo bolond, ha versenyezni akar a szériatermékes tömegcikk gyártokkal. NEM KELL NEKI VERENYEZNIE VELÜK , mivel teljesen más sulycsoport. Egy asztalos vállalkozo olyan dolgokat tud (kéne neki tudnia, mert ha nem, akkor nem vállalkozzon), amire egy tömegcikk gyárnak esélye sincs.
Én az évek alatt szinte soha nem csináltam olyan terméket, amit boltban is meg lehetett volna kapni. De gondolom, igy van ezzel sok kolléga, ami napig is.
Szerintem az asztalos vállakozoktol nem az ilyen gyártok veszik el a munkát. Sokkal inkább a pénztelenség az igazi ok. A gyári, olcso termékeknek meg van a piaci helyük. Az egyedi, igényes és persze drágább termékeknek is meg kéne hogy legyen, de itt jön be az, hogy kevés a pénze az embereknek. A butor és társai meg pont az a termékcsoport, amin nagyon is lehet sporolni.

(#34744) Zola007 válasza Speciali (#34741) üzenetére


Zola007
veterán

:R
Ugyanezt érzem én is, hogy váltanom kell, olyasmit csinálnom, amit szeretek és élvezem.
Hidd el, ha egy kicsit is a jövőbe látnék, már belefogtam volna.

Engem az motiválna, hogy alkossak valami kézzelfoghatót
Ami igényes, precíz, minőségi.
Nem kell, hogy egyedi legyen, de büszke vagyok, ha nem lehet hibát találni a munkámon.

Nagyon megbántam, hogy a jelenlegi irányba mentem és nem műszaki pályára.

Biológusnak tanultam, de nem akarom az életemet laborban eltölteni, oktatással, kutatással vagy rutinfeladatokkal.
Egyszerűen nem érdekel, unom, nem motivál és megcsömörlöttem a dologtól.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34745) Speciali válasza And01 (#34730) üzenetére


Speciali
tag

Nem kell hogy ekkora hasznuk legyen rajta. Elég ha csak sokkal kisebb a haszon, de sok kicsi sokra megy alapon jol kereshetnek vele.
A cégnél mi is nyomunk egy széria irodabutort. Napi 2-3 csomag megy ki belöle, Cnc-s butorlap cucc. Itteni árakhoz képest apropénz van rajta, de szerintem jo biznisz.

(#34746) stgellert válasza Madmax81 (#34734) üzenetére


stgellert
aktív tag

Nagyon nagy részvétem!!!
Gratulálok a kalózhajóhoz! (láttam amikor építődött - de hogy pont cowbolykalapban szaladgáltam e ott, azt nem tudom :) ).

(#34747) Speciali válasza Madmax81 (#34734) üzenetére


Speciali
tag

Ez nagyon rossz hir, sajnálom.Mennyire sulyos a dolog ? :((
Amugy szép munka, szép anyag. Kár volt lefesteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#34748) Speciali válasza Zola007 (#34719) üzenetére


Speciali
tag

nem csodálom hogy utálja. Aki igazán asztalos, az utálni fogja mindig is a butorlapot. Sajnos en is szinte csak ilyen vackokkal dolgozok mostanában. Hát ez tényleg munka csupán, semmi más.

(#34749) thyeby válasza Madmax81 (#34734) üzenetére


thyeby
őstag

Hjaj, Laci!

Úgy elnehezültem, amikor olvastalak.
De nem eső után köpönyegnek szánom:

Figyeld meg, hogy minden baleseted oka a fáradtság volt eddig. Most is este hétkor. Biztos vagyok abban, hogy nem délben szédengtél le a műhelybe. (A múltkor a fagy, meg a rohanás. Az is gyalugép volt. És sokan nincsenek tisztában vele, hogy mit tud művelni a gyalugép. Azt gondolják, hogy mire leszedi a bőrt, már el is kapnák a kezüket.) De ezt most kicsikét nem értem. Úgy emlékszem, hogy a Feldertől vettél egyengető gyalut. Azon pedig ott a késtakaró. Nem volt rajta? :F
Talán emlékszel, amikor új voltam itt a fórumon, sokaktól kikaptam azért, mert alvás nélkül toltam a kocsit az autópályán. (Ma is fél napot gurultam rajta.) Amikor másodszor csúsztam ebbe a hibába, észrevettem, hogy ez egy gyengém. És ez a felismerés kellett ahhoz, hogy soha többet ne menjek fel a sztrádára kipihenetlenül.

Szóval gondold újra ezt a nagy hajtást. Mert most biztosan felajánlanád a teljes évi bruttódat a vasárnap reggeli leltár szerinti ujjaidnak a számáért. Maradt még kilenc. Ne apaszd tovább ezt a számot.

És ez egyben üzenet is azoknak, akiknek szoktuk írni, hogy a balesetvédelemre kényesen ügyelni. Lám, aki ezt már betéve tudja, és két évtizede kezeli a gépeket, az is elveszejti az ujját.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#34750) And01 válasza Speciali (#34745) üzenetére


And01
aktív tag

Legtöbb esetben a haszon nem a gyártónál landol hanem a kerskedőnél! (sajnos)
Egy 40000-es terméknél a gyártói haszon nem sok 10% körül lehet!

Külföldön élek, dolgozok (profilozás, egyedi munkák)
de nem hinném otthon belevágnák bármibe!
Azt a pénzt amit egy mai modern műhelybe bele kell tenni,
a magyar fizetőképes kereslet mellett szinte lehetetlen kitermelni :( !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.