Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- moongoose: Hajópadló (nem parketta) felújítása a realitások talaján maradva!
- arden: Új robotos magazin építése – 1. rész: Miért hagytam ott a WordPresst?
- Algieba: Algieba mint kreatív tornádó
- Luck Dragon: Utazásra tervezve – Anker Zolo gallium-nitrid töltő
- sziku69: Szólánc.
- Real Racing 3 - Freemium csoda
- Steven: Miért váltottam TV-ről projektorra?
- joghurt: frenda dsttöytoi
Új hozzászólás Aktív témák
-
thyeby
őstag
válasz
Vikusz77 #4047 üzenetére
"10 fok alatt nehézkes a ragasztás"
Ez itt a lényeg.
Lehet, h létezik vmi speciálisan ilyen helyzetre kifejlesztett gyorsragasztó, de úgy gondolom, h ha van is, hát drágább akkor azzal ragasztani, mint befűteni.
Ha én lennék ilyen gondban, akkor úgy oldanám meg, h a műhelyben a fűtőtest köré eszkábálnék vmi alkalmas méretű paravánt, ami megfogja annyira a meleget, h ott lehessen ragasztani.
Másik ötletem pedig a következő: Mérd meg, h fejmagasságban mekkora a hőmérséklet. Ha az asztalon 10 fok van, akkor a plafon közelében lehet akár 15 is - az meg már elég a mezei gyorsragasztók többségének.
Kisebb munkánál elég lehet az is, h a fát ragasztás előtti napon beviszed a lakásba, h melegedjen fel. Így a kezdeti kötés gyorsan kialakul 10 fokon is, mert negyed óra alatt nem tud lehűlni a fa, viszont a teljes kötési idő kinyúlhat akár 2-3 napra is.
Na, meg erre találták ki az asztalosok a fűrészporos hordót. Meg tudok nevezni olyan szakit, aki ilyen hordókkal nagy mennyiséget képes műszárítani. (De jó is volna, ha már ott tartanék, hogy beruházok egy brikettprésre!)
-
Vikusz77
tag
válasz
L.Szilárd #4041 üzenetére
Az a baj szerintem hogy a pur ragasztók bírnák a hideget (jobban) azok viszont nem gyors-kötésűek (de lehet hogy van ilyen is), ráadásul hidegben a kis páratartalom miatt még lassabban kötnek. És macerásak is mert ragad mindenhez.
Meg az se mindegy hogy az a lényeg hogy a présidő legyen rövid, vagy terhelhető is legyen hamar.
Gondolom a présidő a lényeg -kevés a szorító-, ez esetben ha megvan a 10 fok biztosan, akkor valami pvac(általános ragacs) expressz kivitelben megfelelne szerintem. De nem ártana tudni pontosan mire is kell.
10 fok alatt nehézkes a ragasztás. -
Madmax81
aktív tag
válasz
L.Szilárd #4041 üzenetére
Szia
Szinte minden gyártó kínálatában találsz 5-15 perces gyors faipari ragasztót csak horror áron , ezekben az a poén ha figyelmesen elolvasod az apró betűs részt teljes száradás min 4-6 óra .
Én régen a Berner cég gyors ragasztóit használtam de sajna nem tudom hogy 10 fok környékén mire képesek , de szerintem mivel ezek víz alapúak minél hidegebb van annál lassabb a kötési idejük . -
Dízeles
aktív tag
Miért nem nekem jutott eszembe!?
-
L.Szilárd
csendes tag
Üdv!
Kérdésem lenne ragasztó ügyben:
Valami gyorsan kötő faragasztóra lenne szükségem. Amit nem zavar ha esetleg 10 fok körül van a hőmérséklet. Nem kell, hogy vízálló legyen.Előre is köszönöm a segítséget.
Csáó!
-
Madmax81
aktív tag
válasz
takee27 #4039 üzenetére
Szia
Egy Jó fémházas maróban kb 1500-1800W gondolkodj ha még is kézit veszel , vagy egy használt asztalit .
Eddig nem volt bajod az 1200W zöld Bosch géppel akkor ezután sem lesz , ha már hosszú ideje dolgozom egy géppel akkor már a hangjából megállapítom hogy csapágyas vagy van e vele gond .
Ugyan így marás közben is hallom hogy szenved a gép vagy életlen a kés .
A gépek határa meg tőled függ én jól megvagyok a 800W Dewaltal sokat kínoztam nagy marásokkal életlen késsel de mindig figyeltem rá .
Ha egyszer lesz időd pénzed próbáld li a Dimar márkájú marókéseket minőségi darabok éltartóak nem excenteresek nem " ütnek " nem verik szét a marógép csapágyazását .
Esetleg tudsz fényképezni egy két saját munkát engem érdekelne -
takee27
csendes tag
válasz
Madmax81 #4038 üzenetére
Szió!
Az 1200-es bosch kb. 2 éves. Eddig nem volt vele gond, igaz huzamosabb munkát (2 óra hossza egyfolytában) csak egyszer végeztem vele és azt jól reagálta le, de kérdés hogy ezt hányszor tudnám eljátszani vele. Mostanáig mákom volt a gépeimmel de a múlt héten lefüstölt a körfűrészem (1400W bosch asztali) és most kezdtem el komolyan venni a gépek határait.
Képkeretet általában 3 késből vágok össze, ebből 2 kés a profilé, egy pedig a bevágás a léc aljába a képnek, hogy belesüllyedjen. Kicsit melós, de szép dolgokat lehet kihozni belőle.
Ezeket a késeket használom:
[link]
[link]
[link]
[link] -
Madmax81
aktív tag
válasz
takee27 #4034 üzenetére
Szia
festőknek gyártok le képkeretléceket egyelőre.
Én is szoktam gyártani "vakkereteket " festőknek amire ráfeszítik a vásznukat .
1200W az már nem kis teljesítmény , mióta nyüstölöd a gépet " ket "
Nekem most egy 800W Dewalt van hosszú idő alatt mióta megvan egyszer égett le miattamideges voltam és nem kíméltem a gépet meg lett az eredménye .
Jó ötlet a maró asztal engem is sokáig kiszolgált de most már mióta megvan az asztali maróm nem igazán használom de egyébként nagyon hasznos ötlet .
Szerintem az 1500-1800W is elég kell hogy legyen neked , csak azért mert ha nagyot fogatsz a késsel szaggatja a fát másrészről iszonyat gyorsan kimegy az éle a késnek " ez saját tapasztalatom is alátámasztja " , a mostani zöld bosch hogy birja a strapát meg kell állnod munka közben azért hogy túlmelegedett a gép esetleg fullad vagy ilyesmi ?
Pontosan milyen profilú késekkel dolgozol hány marásból készítesz el egy képkeret lécet .alsómarókon általában szokott lenni
Én eddig csak egyengető gyalugépen és kombinált gépeken láttam hosszlyuk fúrót, de lehet hogy marógéppel is van kombinálva .
Az előbb kifejtettem hogy szerintem egy ilyen gép lenne az ideális megoldás neked egyrészt ugyan abban az árban találnál használt asztali marót mint új kézi marót , nézz körbe az ujságok hirdetési rovataiban mostanság sok asztalos cég ment tönkre hátha valaki pont egy olyan gépet rak bele a hirdetésbe ami neked kell .
De választhatsz más megoldást is vanah" jó " hozprofi gépek jó áron
1.
2.
3. -
Soká
senior tag
válasz
takee27 #4034 üzenetére
Halihó!
Hát, ha az nem csupán költői túlzás, hogy "órákon át akarod gyilkolni", akkor tényleg combos gépre lenne szükséged, ráadásul asztalba építve, mert úgy már tényleg fárasztó lehet egy 6-7 kilós gép emelgetése. Ráadásul, ha netán tényleg órákon át akarod nyomatni a melót, akkor szerintem nem felsőmaró+asztal szükségeltetne, hanem egy komplett alsómaró.
Látni még nem láttam, tehát a minőségéről nincsenek ismereteim (nyilván nem egy finommechanikai műszer), de itt van ez:
http://www.uni-max.hu/alsomaro-kocsival-ws-1-1-2/d/
Ennyi pénzért nagyon olcsó, legalábbis, ha abból indulok ki, hogy a profi felsőmarók kerülnek (majdnem) ennyibe... Gondold meg, kilója nincs egy ezres! Én most csináltam egy öntvény asztalt a fent említett Freud maróhoz, a súlya csak fele ennek az unimaxosnak, de csak az öntés és megmunkálás több mint 100.000Ft volt... És egy kézi felsőmaróban mégsincs 30-as átmérőjű tengely...Nem tudom milyen képkeretléceket készítesz, én is szoktam, és mindig azzal szembesülök, hogy egy "normális" keretléc profilja messze meghalad(hat)ja azokat a profilokat, amit a legnagyobb 12-es szárú marókkal elérhetsz.. Szerintem ez olyasmi, mint a nyílászárók készítése: kézi felsőmaróval csak sok trükközéssel, kompromisszumokkal érheted el azokat az "egészséges" méreteket, amit alsómarón tárcsamarókkal produkálni lehet.
De ha kézi gép mellett maradsz, akkor saját tapasztalat alapján én is ajánlom a Freudot vagy a Makitát, bár egyértelműen a Freud az olcsóbb.
Esetleg szóba jöhet még ez:
http://www.uni-max.hu/felsomaro-b268-2-000-w/d/
de erre rá kellene kérdezni, hogy valóban az a Triton gép-e, ami egyes képeken szerepel (eredeti ausztrál ára jóval több), vagy csupán egy kínai koppintásról van szó? -
Dízeles
aktív tag
Hali
Az új építésű házaknál naponta kel min 5 percet szellőztetni.A nyílászárók és hőszigetelés miatt van erre szükség.Energiamegtakarítás céljából a korszerű szigetelési eljárásokkal és a légmentesen záródó ablakokkal megszüntetjük a természetes légcserét, így a lakásunkban, családi házunkban az emberi tevékenység által termelődő nedvesség (légzés, fürdés, főzés,..),
Mint L.Szilárd írta .A konyhában ha csak egy bögre vizet forralsz akkor is be kell kapcsolni az elszívót vagy az ablakot bukóra nyitni.
Azt ,hogy a konyhabútor mögött penészedés van nem kimondottan az asztalos hibája.
Viszont több fajta függesztő rendszer létezik.Ha a csempesáv engedi akkor inkább rá kellene engedni a csempére 1 cm .Esetleg a függesztők cseréje nélkül is megoldható.
Az ablakokba, bejárati ajtóba szellőztető kellene :Ha nem szellőztess naponta .
-
L.Szilárd
csendes tag
válasz
takee27 #4034 üzenetére
Üdv!
Nem vagyok nagy gép szakértő, de eddigi tapasztalataim alapján nem tudok olyanról, hogy asztalos marógépre raktak volna hosszlyukfúrót. Már a kivitelezése is bonyolult lenne. Mivel a két gép alapvetően más tengely állású. A marógépben függőlegesen, a hosszlyukfúróban pedig vízszintesen áll a tengely. Hosszlyukfúrót, általában egyengetőgyaluval szokták házasítani. De majd jön Madmax81 és pontosít, és tanácsot is fog adni.
Csáó!
-
takee27
csendes tag
válasz
Madmax81 #4031 üzenetére
Szia Madmax!
Csak hobbiból maszekolok az ismerőseimnek kisbútorokat meg az amatőr festőknek gyártok le képkeretléceket egyelőre.
Van egy 1200W zöld bosch felsőmaróm, egy 600W élmaróm kék bosch, meg egy 1200W TIP-em ami baumaxos.
A lényeg, hogy egy frankó maróasztalt akartam építeni ami totál precíz és strapabíró mert amik a piacon vannak normálisak, azok 150-200 E-ért vannak de annit nem akarok adni érte és bútorlapból királyat csinálok a töredékéért. Ehhez akartam megvenni a legizmabb gépet amit kedvemre gyilkolhatok órákon át és nem ég szét a motorja.
Viszont most eszembe jutott, hogy szükségem lenne egy hosszlyukfúróra is, és az alsómarókon általában szokott lenni gyárilag is, így két legyet üthetnék egy csapásra, nem beszélve arról, hogy ott a profilkéseknek tényleg csak a képzelet szab határt.
Nem tudom mi erről a véleményed, de ha esetleg tudsz valami bevált gépet amire szükségem van szívesen venném a tanácsot. Ja és jó lenne ha 220V-s lenne, de ha nem az se nagy baj.Köszi
-
L.Szilárd
csendes tag
Üdv!
Igazából több féle oka is lehet. Mondjuk ezek saját tapasztalatok.
1., Lehet az általad említett talpfa hiánya amit mondjuk én nem tudok mire vélni. Mivel eddig amit csináltam konyha bútort egyiknél sem jelenkezet ilyen jelegű probléma. És volt közte új építésű ház is.
2., Nem tudom szigetelt-e a ház? Mert ha igen akkor azt tudni kell, hogy külső szigetelés elzárja falat, és nem tud szellőzni, ezáltal kiszáradni sem. Valahol a bent rekedt nedvességnek távoznia kell. Mivel az a szekrénnyel, részben elzárod, ami a kisebb probléma. A másik ami miatt ilyen előfordul, az a helytelen szellőztetés. Főleg szigetelt, műanyagos új építésű háznál. Mert a belső vakolat ha nem tudott rendesen kiszáradni, az most befelé adja le a párát, de mivel télen az emberek nem szeretnek szellőztetni ezért ez valahol kicsapódik. A fal és a szekrény között meg is tud állni. Plusz ezekhez még a konyhában termelődő gőz is hozzá jön.
Mit lehet tenni?
Talán annyit tudnék javasolni, hogy le kell szedni a szekrényeket, amikor jobb idő van, jól befűteni a konyhába, és időnként jól kiszellőztetni, hogy kiszáradjanak a falak.De talán a többi szakitól is kapsz tanácsot, és a sok tanácsból, majd kiszűrőd a számodra legjobban használhatót.
Csáó!
-
tbooo
újonc
Sziasztok!
Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdésemet!?
Szerintetek, ha egy beépített konyhabútor mögött bepenészedik a fal (egy új házban), az az asztalos hibája lehet, mert közvetlenül rárakta a falra a bútort? Általános, közismert dolog , hogy vmit be kell rakni a bútor és a fal közé(vmi fa pogácsát), hogy ott rés maradjon? Ki hallott erről?
Előre is köszi! -
Madmax81
aktív tag
válasz
takee27 #4030 üzenetére
Szia
Így már minden világos ,de akkor sem értem miért kézi gépet használsz miért nem asztalit ?
Ha esetleg nem találnál olyan profilt asztali maróra amilyen kellene ismerek egy céget ahol egyéni igény szerint köszörülik a cserélhető marókéseket .
Nekem nyolcas befogóval van két gépem az egyik már 7 éves é sokat használom egyszer cseréltettem csapágyat benne .
A gelko Kft től elég jó áron megrendelheted ezeket a gépeket szerintem .
Megkérdezhetem milyen típusú felső maróid vannak ?
Asztalos vagy te is vagy csak barkácsolgatsz ? -
takee27
csendes tag
válasz
Madmax81 #4022 üzenetére
Szió!
Azért kéne ekkora teljesítmény, mert képkeret profilokat csinálok, és a legtöbb profil amit használok, 12-es szárral van. 12-es szárhoz meg jóformán csak ilyen nagy teljesítményű felsőmarók vannak a piacon. Továbbá a plattolómnak is 12-es a szára. Van egyébként már felsőmaróm 3 is de mindegyik csak 8-as szárral van és azok a folyamatos terhelést nem tudom meddig bírnák. Egyébként ezt a marót csak kizárólag asztali maróként használnám szóval nem gáz hogy olyan nehéz.
-
L.Szilárd
csendes tag
-
L.Szilárd
csendes tag
válasz
kalman7 #4025 üzenetére
Üdv!
A kérdésedre az a válaszom, hogy a mai világba a fényezők mér nem igen használnak egy komponensű festéket.
Akkor kis tanfolyam:
Az egykomponensű:
Annyit tesz, hogy nem kell edző, sőt az egy k-ás festékek nem is tűrik meg ha edzőt teszel bele. Úgy mondván bekocsonyásodnak. Persze itt is vannak kivételek. De ott nem keményebb lesz az anyag, hanem gyorsabban szárad. Ennek viszont vannak hátrányai is, mert akkor nem lesz olyan fényes.
Kétkomponensű:
Annak van egy A és B komponense, az A szokott maga lakk vagy festék lenni, a B az-az edző vagy szárító ki, hogy nevezi. Ezeket a megfelelő arányban kell össze keverni, hogy megkössenek. Ha kevés edzőt raksz bele a lakkba akkor az sosem fog megkötni. Esetleg kiszárad, ami nem ugyanaz. Ha túl sokat raksz bele, akkor az egy k-ásnál leírtak következhetnek be. Ezek a festékek pont úgy működnek mint az epokitt ragasztó. Abban meg biztos vagyok, hogy lezárt dobozban is megköt. Tapasztalat.
Fém felület kezelése:
Bármilyen fémet, alapozni kell felület kezelés előtt. Sőt vannak olyan fémek amiket nem is lehet akármivel. Pl.: alumínium, cink, azt hiszem a réz is ilyen. Ezekre a fémekre a normál vasra való alapozó nem is jó.
Bármilyen fémet alapozás nélkül csak egy féle képen lehet felület kezelni. Mégpedi porszórással. De ezzel a technikával nem tudom hol dolgoznak Magyarországon. Mezei fényező biztos nem fog ilyet vállalni. Mert ugyanis ott elektrosztatikusan visznek fel egy vékony por réteget, amit utána hőkezeléssel lényegében rá olvasztanak a fémre.Csáó!
Amit a tévében ilyen műsorokban mutatnak, annak sokszor a fele sem igaz, vagy nem jó a szinkron. Tehát nem abból kell kiindulni. Jóval bonyolultabb dolog a fényezés. Mármint a minőségi.
-
thyeby
őstag
válasz
Vikusz77 #4020 üzenetére
"Csak mert az nem az igazi ha szaladhatok haza hogy le tudjam fújni a cuccot"
Jajj, ne legyél már ennyire merev! Icipici szervezés kérdése ez az egész. (Egy ismerősöm nyavajáját juttattad eszembe, aki azon kesergett, hogy jó lenne síelni, de úgy lenne jó, ha a hegytető idejönne a lába alá, mert neki nincs kedve menni emiatt.)
-
kalman7
csendes tag
válasz
L.Szilárd #4024 üzenetére
Nem írtad, de végülis egykomponensűt használnak a fényezők, ugye? Edzőt tesznek bele, és az valóban edzi, keményíti az anyagot (a nélkül is lehetne használni), de az nem ugyanaz, mint a kétkomponensűnek az edzője (inkább katalizátora).
Szerintem spay-be töltve sokáig eláll az anyag, a boltos megmondja a biztosat (szerintem nem monomer+katalizátor), de most az jutott eszembe, hogy az autó lakkok se feltétlenül tapadnak meg a fémen jól, hiszen mindig van alatta egy jó alapozó/festék réteg.
-
L.Szilárd
csendes tag
Üdv!
Most olvastam a problémát. Mivel apám autó fényező, így tisztába vagyok a dolgokkal nagyjából. Ilyen dolgoknál mint a lakkozott fém tisztítása, több dolog is felmerül problémaként. Első kőrben talán az hogy ezeket a dolgokat általában nem "hagyományos" lakkal kezelik mivel az nem tapad meg a sima fém felületen. A második, amit Thyeby rendszeresen ajánl az a kromofág. Jó-jó csak 1., nagyon kell vele vigyázni, mert ha igazán jó fajta, akkor a betont is felmarja. Ha meg nem jó akkor meg használhatatlan. 2., úgynevezett sókat hagy maga után, amik a későbbiekben pont az ellenkezőjét indítják meg mint a kromofág. Tehát az rendesen le kell mosni az anyagról, és elvileg a savasságát hatástalanítani kellene, csak nem lehet sehol sem a megfelelő anyagot kapni hozzá.
Továbbá a két komponensű anyag kötési idejét egy féleképpen lehet megnyújtani: hűtéssel. Mivel ha a két komponenst össze kevered, az még egy légmentesen lezárt dobozban is megkötne. Mert ott nem az oldószer párolog el, hanem kémiai kötés alakul ki.
Réz kilincsre egy valamit tudok ajánlani, el kell menni egy hangszer üzletbe, és venni olyan waxot amit a trombitákra használnak. A veterán autókon is azt használják. Mert házi praktikában nincs igazán jobb. Olvastam egy két hozzászólásban, hogy sikerült rezet lakkozni, az inkább a szerencsén múlt.Csáó!
-
Madmax81
aktív tag
válasz
takee27 #4002 üzenetére
Szia
Megkérdezhetem hogy minek kell neked ilyen Nagy gép, ezzel csak két kézzel lehet dolgozni az egykezes meló felejtős plusz még ráadásul nagyon" nehéz "hosszú órákat dolgozni .
1800W már egy asztali marógéphez is elegendő lenne .A DW626 túl sokk az a 2300W
DW625E ez már jó dolgoztam vele és ráadásul nem is nagyon nehéz .
RP1800F
Ezzel a géppel nekem egy problémám volt nevezetesen az hogy ha lenyomtam ütközésig a gépet nem akart kiemelkedni az anyagból még akkor sem ha WD 40 bespricceltük a maró gép csúszó részeit -
mdk01
addikt
válasz
Vikusz77 #4020 üzenetére
Sztem magasnyomáson, oxigén nélkül, hajtógázba máshogy viselkedik a kétkomponensű lakk is. Amúgy az edző mennyiségétől nagyban függ a nyitott idő.
Eszembe jutott, hogy az akrill lakkok is jó kemények és nem sárgulnak, bár ez a jótékony tulajdonsága nem érdekes rézkilincsre fújva.Én valszeg annál a varriációnál maradnék amit thyeby is mondott hogy lefujatná egy autófényezővel.
Nekik semmivel sem kerül több energiába anyagi költségbe a te kilincsed viszont bejön belőle egy kevés pénz. Még te is jól jársz mert annyi pénzből(1-2000Ft) amiből az autófényező lefújja olyan minőségben nem fogod tudni kihozni. -
Vikusz77
tag
válasz
kalman7 #4016 üzenetére
Olyanról már hallottam hogy beletöltik a cuccot sprésdobozba a boltban.
Kétkomponensű anyagnál viszont a bekevert lakknak van egy (rövid) fazékideje. Ami, legalább is faipari lakkoknál kb 1-24 óra.
Lehet hogy autólakkoknál ez nagyságrendekkel több? Csak mert az nem az igazi ha szaladhatok haza hogy le tudjam fújni a cuccot.
-
mdk01
addikt
Ehhez még annyit fűznék hozzá hogy a kés tengelye is lehet 12,7mm és az meg nem fog belemenni a 12mm-es tokmányba.
A lényeg hogy figyelni kell vásárláskor.Takee27:
#1800-as hsz.től indult az egész nem tudom meddig.
Az #1800-as hsz meg az #1411 hivatkozik tehát ott is lehet vmi.Jó olvasást!
Üdv.
-
Energy52
csendes tag
válasz
Vikusz77 #4015 üzenetére
Én is ilyen Freud marót vettem. 62E+áfa volt az ára. Én asztalban akarom majd használni. Még sajnos nem jutottam odáig, hogy használhattam volna az ünnepek miatt, de elég jó masinának tűnik. Előnye, hogy a talp irányából mindent lehet állítani rajta, így kimondottan asztalba való fajta.
-
Vikusz77
tag
válasz
Vikusz77 #4012 üzenetére
Itt találsz pl képeket a gépről, ez a másik topicból az egyik hobbiasztalosé.
Ez se kicsi gép, az első képen mellette a már említett makita az összehasonlítás végett.Az se biztos hogy hülyeség lenne hogy veszel egy ilyet-asztalba elsősorban- ,és mellé veszel egy 8-as patronú kisebb gépet a könnyebb munkákhoz. Árban kijössz kb annyiból mint amit egy nagy gépre szántál.
Persze ez hobbiszinten lehet hogy túlzás lenne. -
Vikusz77
tag
válasz
takee27 #4002 üzenetére
Nem tudom asztalos vagy-e, vagy csak hobbihoz kell. De a kérdésedből ítélve nem vagy szakmabeli. Akkor meg nem biztos hogy érdemes egy 120-150 ezres gépet megvenni.
Tehát ha a számít az ár is, akkor nézz utána a Freud 1900 wattos nagy felsőmarójának (ipari az is), bruttó 65-70 ezerért megkapod, ugyanazt tudja mint ezek. Újabb verziója 2000 wattos de az kicsit drágább.
Akinek van, másik topicon dicsérték. -
thyeby
őstag
válasz
takee27 #4002 üzenetére
"Továbbá, hogy mi legyen az elsődleges szempont a vásárlásnál, a teljesítmény vagy a fordulatszám?"
Ebben a kategóriában nem szokott teljesítmény, v fordulatprobléma lenni. 100 rugó felett a leggyengébb is izmos. Fordulatszám?
Azt hiszem a magasabb fordulatút érdemes előnyben részesítened, u.i. ezek a gépek 12, 12,7-es befogópatronú, nagyobb átmérőjű marófejeket használnak, amihez természetszerűen kisebb fordulat dukál. Neked viszont valószínűleg elég lesz sokszor a nyolcas tengely is (sokkal olcsóbb). Ja, és készülj fel rá, hogy egy kis szar 8-as bronzpatronért jól lenyúlnak egy tízessel.Egyébként mdk01 tavaly kínálta a makitáját állványostól - én inkább azt venném meg, ha még nem kelt el.
-
thyeby
őstag
válasz
Vikusz77 #4000 üzenetére
Most jutott eszembe, h anyám régi lakásában (kb 20 éve) a réz küszöböt lakkoztam. És nem jött le, pedig konyhaküszöb lévén tapostuk mindannyian. De h milyen lakk volt? Mit lehetett kapni 20 évvel ezelőtt? Trinát csónaklakkot?
A sprével magad adtad meg a választ magadnak. Ám van egy javaslatom, talán hízelgő megoldás:
Add oda egy autófényezőnek, h priccentsen már rá neked lakkot, amikor kocsit fúj - mert azok nagyon magas minőségű lakkok. (Fél deci kerül annyiba, mint amennyit egy literért sokalltál.) És szerintem a spray árán megúszod a valódi minőséget így. -
mdk01
addikt
Továbbá az első dewalt "Legnagyobb maróátmérő: 50 mm" az én 3612C-nek ez 70mm és a platolómaróm padig 67mm tehát ippen hogy jó bele. Kérdés az hogy akarsz e ilyet vagy vmi hasonló nagyobb átmérőjű kést venni.
A második dewalt befogópatronjának a legnagyobb átmérője pont fél colos tehát 12,7mm-es ami akkor jelenthet gondot ha egy európai méretű 12mm-es késtengelyt szeretnél belerakni.Ami neekm szimpatikus az a bosch és a makita. Ey személyes telaálkozot amúgy sem fogsz megúszni.
Illetve gondolt át még egyszer mekkora késsel akarsz dolgozni mert nekem is jobb volna egy kissebb gép mert az esetek 98%-ban kis késeket használok és feleslegesen emelgetem a 6kg-ot. -
mdk01
addikt
válasz
takee27 #4002 üzenetére
Először is a linkek
Felsőmaró 1.
Felsőmaró 2.
Felsőmaró 3.
Felsőmaró 4.Ezt úgy tudod megcsinálni hogy kijelölöd a szöveget amit linkké szeretnél alakítani majd alul a gombok közül megnyomod a "link" gombot amikor is felugrik egy ablak és oda szúrod be azt az elérési útvonalat amiket fentebb mutattál.
Továbbá a teljesítménynek semmi köze sincs a fordulatszámhoz. Legfeljebb annyira hogy egy gyenge motort fogaskerekekkel lehet erőssé tenni de ez a fordulatszám rovására megy.
Tehát a kulcsszó a "fogaskerék"
Azt neked kell tudni mire akarod használni. Én a helyedbe a teljesítményre mennék rá mivel fordulatszámba nem sok varriáció van. Az egyik 18k rpm-mel forog a másik 21k rpm-mel de ez lényegtelen.
Viszont ha egy izmosabb szintbepucolót raksz bele az komolyan belassíthatja a 800-1000W-os felsőmarót.Az utolsó makita szerintem az én 3612C-mnek lehet az utódja. Na azzal semmi problémád nem lesz mert mindent tud csak nehéz és sztem olyan 120k körül van az ára.
Üdv.
-
mdk01
addikt
Én anno mikor új lakásba költöztünk elhatároztam hogy találok vmit a réz küszöbsínek kezelésére mert utáltam mindig sidolozni.
Aztán írtam az egyik cégnek egy levelet mert olvastam a honlapjukon hogy van vmi előkezelő lötty amit rá kell fújni a fémre és megtapad rajta a lakk.
Aztán rá 3-4 napra jött egy kamion fehérvár fele és az küldtek nekem egy 300ml-es spray-t.
Elolvastam a flakonon a leírást és kiderült hogy csak egy sima tisztító spray-ról van szó ami megtisztítja a zsírtól és egyéb szennyeződésektől a fémet.
Aztán vettem vhol 2komponenső lakkot, mert azok jobban bírják a használatot és azzal kentem le.
Annyit hibáztam hogy selyemfényű volt a lakk és mikor megszáradt olyan lett mint a pezsgőszínű eloxált alumínium. Végülis jó lett 2x 3x kentem át.
Szülőket az első 1 évbe mindig piszkáltam hogy ne lépjenek rá mert le fog kopni a lakk de nem hallgattak rám.
Azóta erős 6 év telt el és alig látszik rajta pár karistolás, pedig nem kímélik.A tisztító spray-t lehet szerintem simán helyettesíteni egy hígítós ronggyal, lakkból meg mindenképp 2 komponensűt kell nézni de 2 komponensűből is van sokféle.
Milesinek van egy nagyon kemény 2 komponensű lakkja de abból nincs magasfényű.Üdv.
-
takee27
csendes tag
Sziasztok!
Felsőmarót vennék, de valami tényleg normálisat. Ezeket néztem ki magamnak de nem tudom igazán eldönteni melyik legyen a nyerő:
http://www.onlineszerszam.hu/index.php?kat=1&alkat=44&id=158
http://www.ven-szer.hu/index.php?option=products&Itemid=49&task=termek&honnan=markak&marka_ID=2&id=1742
http://www.ven-szer.hu/index.php?option=products&Itemid=49&task=termek&honnan=markak&marka_ID=2&id=295
http://www.makita.hu/index.php?pg=sub_1026
Nem értem pl., hogy a teljesítmény (W) hogyan függ össze a fordulatszámmal, mert van olyan, hogy nagyobb teljesítményű gépnek kisebb a fordulatszáma és fordítva. Továbbá, hogy mi legyen az elsődleges szempont a vásárlásnál, a teljesítmény vagy a fordulatszám?
Köszi a tanácsokat
-
kalman7
csendes tag
válasz
Vikusz77 #4000 üzenetére
Szia! Saját kilincs, vagy valakinek segítesz? Sajátot én első körben meghagynám naturban. Amit lehet megtennék a tisztítás, felületvédelem terén, aztán lássuk meg hogy meddig bírja, mennyi törődést igényel. Szerintem 1-2 kilincsre évente rá lehet szánni 1 óra tisztogatást. Félő, hogy ha lelakkozod 2-3 év múlva csúnyább lesz, mint ha évente rászánod azt a kis melót. Én az ilyesmit pont karácsony idején szoktam csinálni. Előtte-közben, ahogy az idő engedi. Ha a lakkozás mellett döntesz, kérdezz meg egy autófényezőt, vagy dobd fel az indexen a "Bútorrestaurálás" topicban. Nekem jó tippet adtak az öntöttvas kezeléséhez.
Új hozzászólás Aktív témák
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Külpolitika
- LEGO klub
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Xbox tulajok OFF topicja
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Milyen egeret válasszak?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Intel Core i5 4690K 4 mag 4 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy A04 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple Magic Keyboard, Mouse, Trackpad, Pencil, Smart Magic Keyboard Folio, Watch szíjak korrekt áron
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest