Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36001) föccer válasza Dyde (#35999) üzenetére


föccer
nagyúr

Egy hátlapot vágatni hozzá és felcsavarozni nem túl nagy kihívás. Egyedileg készítetni legalább 3x annyiba fog kerülni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36002) r.levente75 válasza aszamóca (#36000) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen sajnos van elég sok gánykirály. :D

(#36003) bandy13


bandy13
aktív tag

Hali! Valakinek van tapasztalata a lidl BAUFIX lazúr gél festékről ?
2800ft / 2,5literes ára nagyon megkapta a szemem. Kültéren használnám erősen napsütötte helyen.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv! András

(#36004) st6969 válasza bandy13 (#36003) üzenetére


st6969
őstag

Ez engem is érdekelne. Túl jó ára van :K

(#36005) Winner_hun válasza bandy13 (#36003) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi az a lazúr gél festék?
Kültérre vékonylazúr, vastaglazúr csak mérettartó anyagra való. Milesi termékeit ajánlom ha a tartósság is szempont, nem csak az első 1-2 év.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36006) r.levente75 válasza Winner_hun (#36005) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez a Baufix valszeg nem az a kategória.

(#36007) Winner_hun válasza r.levente75 (#36006) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rövid távon olcsóbb, hosszabb távon jóval drágább megoldást el kell felejteni. Ha meg épp nincs rá keret akkor 1 hónappal később kell nekikezdeni, normális minőségű alapanyagból, amikor már lesz rávaló.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36008) r.levente75 válasza Winner_hun (#36007) üzenetére


r.levente75
addikt

+1 :C

(#36009) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok!

Ez érdemes megvenni ezt ennyiért?
[maikta]

(#36010) r.levente75 válasza Hunyus (#36009) üzenetére


r.levente75
addikt

Attól függ mire kell, ha néha vágsz vele én újat vennék más márkát hobbi célra. Ha ezzel keresed a kenyered akkor ezt venném meg újban. Én lehet, hogy makita fun vagyok, de van kb 30-35 gépem belőle, még nem volt velük probléma, napi használat, van köztük akksis is.

(#36011) MrChris válasza Dyde (#35997) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha egy normális bútorlappal számolsz az anyag ára ~3000ft/m2
230x25x2 11500cm2
160x25x2 8000
polcok
155x25x3 11625
215x25x2 10725
hátlap szintén ebből a lapból, bár inkább jobb lenne bútorhátlap, könnyebb olcsóbb
230x160 59800

101650cm2 azaz 11m2 ami ~33.000ft plusz vágás díj (~12%), élzárás(~100-200ft/m), szerelvények, szállítás és összeszerelés. De ez még nem szép, mert semmi formája nincs, pl a keret rész lehetne vastagabb vagy csak látszólag egy vastagító rátéttel, lábazat...
Így egy Ikeás már kifejezetten olcsó, veszel kettőt egymás fölé és levágod a felesleget :D Vagy összelegózod a kisebb vagy nagyobb változatával.

(#36012) Dyde válasza MrChris (#36011) üzenetére


Dyde
aktív tag

Hmm, köszönöm szépen a profi szakmai segítséged :R Szétnézek hátha találok összeollózva olyasmit ami jó lehet

(#36013) AndrewBlase válasza bandy13 (#36003) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

1× vettem ilyen "festéket", mondván a faházat jó lesz lekenni vele. Állagra mint a víz, na meg fedőképességre is. Parasztvakításra jó, másra nem. :(

Miért mindig én???

(#36014) bandy13 válasza AndrewBlase (#36013) üzenetére


bandy13
aktív tag

Köszönet a válaszokért! Meggondolandó akkor ez a festék ...

(#36015) exlepra


exlepra
tag

Sziasztok,

18mm-es BB/BB bükk és nyír rétegelt lemezt hol érdemes Pesten venni?

Jöhet privátba ha esetleg a modok reklámnak vennék.

thx

(#36016) unreg1 válasza Hunyus (#36009) üzenetére


unreg1
tag

Ha szánsz rá 40ezret (ennyiért odaadja), akkor ez sokkal jobb ajánlat, újabb, és szebb állapotban van, jár hozzá sín és koffer is.

(#36017) jimy_l válasza thyeby (#35964) üzenetére


jimy_l
tag

Hali! Kutyabaja, mekk köszörülöd és fához még tökéletes lesz.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#36018) jimy_l válasza exlepra (#36015) üzenetére


jimy_l
tag

Lappfa, Faburg, Duna faárú Kft.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#36019) generatoros válasza jimy_l (#36018) üzenetére


generatoros
tag

szerintem köszörülni sem biztos hogy kell

(#36020) aszamóca válasza thyeby (#35964) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Ezeknél a szerszámacéloknál a keménység 250 °C fölött már rohamosan csökken, az anyag megereszkedik..
Hőkezelések.

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#36021) raidx válasza generatoros (#36019) üzenetére


raidx
őstag

Régen levágtuk az elszineződött részt és úgy köszörültük meg.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36022) raidx


raidx
őstag

Kisgyerekeseknek: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36023) lorcsi


lorcsi
veterán

hello 4 all!

leendő hobby asztalosként lenne kérdésem..

felmerült itthon, hogy kisebb bútorokkal kellene bővíteni a jelenlegi mennyiséget..
komód, cipős, esetleg ágynemű tartós..
hasonlókra gondolotunk:
1 -üveg nélkül..olcsó bútorlapból
2-fehérből
3--csak a kiosztás miatt mutatom

valamenyni asztalosi múltam már van...szal' nem sosem látottként nyúlnék az anyaghoz

arra gondoltam, hogy leszabatva a bútorlapot és összerakjuk...olcsóbban jövünk ki

lamellózásra gondoltam..
a fa pogácsával viszont elég macera az összeszorítása :(

a műanyag összepattíntóssal van e már valakinek tapasztalata?
yt videók alapján sokkal egyszerűbbnek tűnik

persze hozzá kell számolnom a lamellózó gép átát is...
milyet érdemes és mennyiért ?

[ Szerkesztve ]

(#36024) lorcsi válasza lorcsi (#36023) üzenetére


lorcsi
veterán

lejárt a mod idő

egyáltalán megéri-e a lenti árakhoz képest, ha magam szerelem..szabatom..és a szerszámokat megveszem hozzá?

vagy az ilyen hobbys olcsóbb szerszámok hamar tönkremennek ?

[ Szerkesztve ]

(#36025) exlepra válasza lorcsi (#36024) üzenetére


exlepra
tag

Szia, nem vagyok asztalos, nem lebeszélni akarlak, de szerintem mielőtt belefogsz számold ki m2 árban mennyi lenne a leszabott anyag, aztán add hozzá jó vastagon számolva a saját órabéredet is, ha másért nem azért, mert amíg szerelsz addig sem a gyerekekkel játszol :) Ha szerszámokat is be kell szerezni 2-4 bútor miatt tutira nem éri meg szerintem.

Persze vannak olyan alap szerszámok amik elkenek egy ház körül de sztem egy lamellózó pont nem ilyen :)

(#36026) MrChris válasza lorcsi (#36023) üzenetére


MrChris
nagyúr

Amiket linkeltél olyat készíteni nem sok értelme van, mert sokkal olcsóbb megvenni. Kb egy tizessel lehetnek ezek többek mintha bútorlapból és flinc-flancok, üveg, vastagszegély nélkül készítenéd igen csak sok munkával amit ha beleszámítanánk... Aztán még ott vannak a rendesebb szerszámok amiket be kéne szerezni, hogy ne trancsírozzák rojtosra a kényes laminációt.
Azt éri meg csinálni aminél extra igény, megkötés van.

(#36027) pali923


pali923
aktív tag

Itt van egy érdekes hirdetés egy jó és jó állapotúnak tűnő gépről. A legszebb az egészben, hogy majdnem ennyiért újat is lehet kapni... A levelezés is érdekes. :)

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#36028) Soká válasza Hunyus (#36009) üzenetére


Soká
senior tag

Egy használt gépről nehéz megmondani, hogy megéri-e...
Maga a márka vagy a típus természetesen nem rossz választás. Nekem ilyen van, de talán 190-es lappal(?)
Arra számíts, hogy nincs benne lágyindítás és kimondottan hajlamos levágni a gyengébb biztosítékokat.
És ez legalább 10-15 éves konstrukció, szóval elég öreg gép lehet. A talpáról nincs fotó, amelynek a kopása sokat elárulhatna az állapotáról.
Ha jól működik, megéri, ha éppen elérte a szétesés előtti állapotot, akkor nem...

(#36029) Soká válasza pali923 (#36027) üzenetére


Soká
senior tag

Fekete alapon rózsaszín betű, alatta lila, alatta narancs alapon piros betű, alatta sárga alapon piros, aztán egy kis gót betű, ami forog...
Na, most az én tipográfus oldalam már ettől hanyatt esik. Hihetetlen, hogy az emberek egy jelentős része miként van beoltva szépérzék ellen :( A felvetés természetesen nem erre vonatkozott, de miután ez is a mosdó és törülköző esete, így nem csoda, hogy az eladó azonnal kioktatásnak veszi azt, amit az érdeklődő ír...

Az induló árral szerintem semmi baj sincs. Hol lehet majdnem ennyiért újat kapni? Én mindenütt 200e felett látom. Thyeby egyszer 120 vagy 140e körül vett egyet, ha nem csal a memóriám.

(#36030) pali923 válasza Soká (#36029) üzenetére


pali923
aktív tag

Igazad van, de a 3. licit már a bolti ár felett lesz. Ugyanis nem 400.000 feletti a mai ára, 220.000 körül már ajándékkal együtt is lehet kapni. No meg valamiért egy garanciális szerviz átvizsgálta az eladás előtt, ez nekem kicsit gyanús. Na így nem szabad egy jó gépet meghirdetni, pedig erre lenne vevő. Szerintem.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#36031) thyeby válasza Soká (#36029) üzenetére


thyeby
őstag

Ja!

Sajnos még csak azt sem gondolhatom, hogy tanítani kellene a tipográfiát, a szépérzéket már általános iskolában. Az emthívít már kezdetektől azért nem bírtam viselni, mert bár az audio tartalom jó, a vizuális mindent elront - és azt bizony profi designerek szerkesztik, ha jól gondolom. Vagy ha vesszük a nagyobb multik reklámújságait, amiken érződik, hogy valamit tanultak az erre szakosok - mégis tele vannak szarvashibával. Jó részük még a jó szeműek számára is olvashatatlan a szerencsétlen színkombinációk okán, aki olvasószemüveggel böngészi, annak úgy ért célba a reklám, mint ha süketnek suttogtak volna - garantáltan nem fogja elolvasni.

Volt Alfonzónak egy gondolatsora, ami szinte belém égett. Metafóra a maximalizmusáról.

"Képzeljenek el gazdagon, ízléssel egy terített asztalt tele ínycsiklandó, ellenállhatatlan földi jókkal. Gyönyörű damaszt terítő, bársonyos szalvéták, virág, gyertyák teszik teljessé a porcelánokban szervírozott királyi ételeket. Van azonban az asztal sarkán egy icike-picike tányérkában egy icike-picike ... darab szar."

A Makita régen volt, amennyi volt - már nem régen van. Máltán emelték az árát, mert a hazai piacon kapható szalagfűrészek közt a mai napig ez a legsikerültebb alkotás. Már ahhoz mérve, amennyiért nekem sikerült hozzájutnom. Ám ha vesszük, hogy most, mint marketing alapfogást, időlegesen az égbe húzták a listaárat, hát ezen erőlködhetnek ugyan, nemigen fog sikerülni. Ugyanis ott a Felder, mint olyan konkurencia, akit ha árban meg akarnak közelíteni, hát ahhoz már nem a marketingeseknek kell jó nagyot ugatni, hanem a tervezőgárdának kell alaposan megborzolnia magát. Szóval szerintem ennek a Makitának valahol 190-nél még hosszú időn át meg kell állnia.

A vatera meg ilyen. Vannak emberek, akikben annyi ipszilon kromoszóma tolult egybe, hogy képesek addig licitálni, míg megnyerik a licitet, és kapnak egy dollár tíz centért egy dollárt plusz postaköltségért. Ominózus hirdető szerintem kereskedő, a Makita vadi új, és így próbál plusz vevőt szerezni. Pénzébe nem kerül, és mindig van egy hülye, aki a türelemmel kivárók valamelyikének spontán a horgára akad. (Nagy maszatolás ment a diskurzusban a garancia tényleges hosszáról, ebből gondolom, hogy ez a dal egy vaskereskedés kürtjéből szól.)
A jófogást gyakorlatilag évek óta színültig telesz@rja egy herendi úr lehetetlenül kapzsi ajánlatokkal, erősen túlárazott, réges-régen kifutott, elavult, de márkás termékekkel. A magyar emberből még nem halt ki, hogy tartalom nélkül is vastagon fizet egy-egy márkanévért. Ennek okán ez az úr addig zsiványkodhat, míg meg nem unja.

...Bár reménylem, hogy a sikere egyszer nálunk is le fog áldozni.

Több fa van, mint asztalos!

(#36032) pali923 válasza thyeby (#36031) üzenetére


pali923
aktív tag

Rövidebben: amíg lósz@r van, veréb is lesz, és fordítva is igaz.:)) Mindig vannak és lesznek palimadarak is.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#36033) lorcsi válasza MrChris (#36026) üzenetére


lorcsi
veterán

Köszi, lényegében erre voltam kíváncsi

asszem hagyom az egészet a fenébe..és inkább megvesszük

(#36034) martong válasza lorcsi (#36024) üzenetére


martong
tag

Szia,
Most olvasom, én ugyanebben a cipőben járok/jártam.
Durva becslés, hogy bútorlappal tudjál dolgozni, kb fél millát kell elköltened minőségi szerszámokra, igaz ezek egy életre kiszolgálnak, még ha használtan szerzed is be ezeket. És megunás esetén kis bukóval el is adhatók.
Ha nem bútorlap, akkor ennek a duplájára számíts.
Ugyanez barkács kategóriában 200 ezer, amit kb 3-5 év múlva újra meg kell venni.

Az otthon barkácsolás nagyon időigényes, tehát igen elszántnak kell lenni, ha ilyet akarsz.

Lényeges probléma még a hely. Nálam a garázs erre be lett áldozva, az autó még nem állt bent egy percet sem. Nincs szalagfűrészem, gyalum, nem is férne.

Amiben verhetetlen a saját készítés a boltihoz képest: méretben, funkcióban és kinézetben pont olyat csinálsz ami kell.

Én főállás mellett 2 év alatt eddig jutottam: komplett konyhabútor, komplett előszoba, komplett kis és nagy fürdőszoba, komplett hálószoba és anyósom konyhájának felújítása.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#36035) aszamóca válasza pali923 (#36030) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Én tavaly egy húszassal kevesebbért vettem, mint ma kapható, ajándék 4lappal. Szerszámok esetében az évi 10% áremelés mindig borítékolható. Abszolúte barkács osztály egyébként a gép, tehát vannak gyermekbetegségei, amiket otthon orvosolni lehet, vagy nem. (asztal egyenetlenség, gagyi marokcsavarok, sorjás menetek, párhuzamvezető nem párhuzamos, stb,stb) A Hammer-nek viszont a legkisebbje is 500-at kóstál, ami egy barkácsolónak sok.
Egyébként tényleg eladható a piacon, ahogy feltételezed is, csak hát nem ily módon.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#36036) aszamóca válasza Soká (#36029) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Be kell nyomni a 110 ezret neki, azután várni, mert a következő licit nem lesz, hacsak ő, vagy egy haverja nem licitál rá. Aki venni akar, az látja az árgépen, árukeresőn mennyibe kerül. :)

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#36037) yooccoo válasza aszamóca (#36036) üzenetére


yooccoo
aktív tag

kivéve ha 120e a minimum, mert akkor a 110-el nem lehet megnyerni :)

[ Szerkesztve ]

(#36038) thyeby válasza aszamóca (#36036) üzenetére


thyeby
őstag

Én most csak emlékezetből írom (nem tartom arra érdemesnek, hogy újra megnézzem, jól írom-e?), de a következő az alapállás szerintem:

Induló ár 20 ezer. Licitlépcső 100 ezer. Egyet licitált magának, így lett 120 ezer egy licittel. A következő licit tehát 220 ezer. Ennyiért szinte bármelyik kereskedésből kiszállítják ingyen, bontatlan csomagolásban, három év garival, ajándék lóf@szfűrésszel, kicsi zászlóval, lufival, meg négy új szalaggal.

Több fa van, mint asztalos!

(#36039) serfozotibi válasza thyeby (#36038) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Ja, rákerestem én is. Már 202ezerért hozza az árgép.hu, ingyen kiszállítással. ;) Thyeby kollega igazad van mint mindig. :DD

(#36040) MrChris válasza pali923 (#36027) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mi lehet az a ' +AJÁNDÉK
9910 ipari kiszúró fűrészgép.' Mert Makitában barkács szalagcsiszoló.

(#36041) raidx válasza MrChris (#36040) üzenetére


raidx
őstag

Kis hazánkba az a divat, hogy valamely tartozékot kinevezik ajándéknak. Ipakodok elkerülni az ilyen kerteskedőket, ha vásárolni akarok.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36042) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Megér egy Bosch PKS 55 A Javított állapotban 3/4 év garanciával 20.000 Ft-t? Hobbi célból kellene. 15e körül milyet lenne érdemes újonnan venni?

(#36043) föccer válasza dudi6 (#36042) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem nem. Lidle-aldi akciót nézd, hobby célra tökéletes. 3 év blokkos garival szokták adni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36044) dudi6 válasza föccer (#36043) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm a választ. Van olyan jó mint a bosch? Van esetleg itt olyan akinek van tapasztalata lidl/aldi körfűrésszel?

(#36045) föccer válasza dudi6 (#36044) üzenetére


föccer
nagyúr

A régi bosch cuccnál nem jobb, de a mostaniakkal simán felveszi a váresenyt. Sajnos az új Bosch már nem ajánlott kategória, mi a kisgépeket illetni. :(

Ilyen körfűrészem nincs, de csiszolóm van, és többen is ajánlották már innen a topikból, barkácscélra, otthoni csip-csup munkákhoz jó ár/érték arányt képvisel.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36046) thyeby válasza dudi6 (#36042) üzenetére


thyeby
őstag

Nem húszezret, de tízet se nagyon adnék érte még barkács célra sem.

Nem győzöm elégszer írni a kérdezőknek, hogy sokkal értelmesebb beruházás egy használt ipari gépet venni, mint kínlódni - akár barkács célra is - ezekkel a csökkentett módú gyönyörűségekkel.

Jómagam pölö két kézi körfűrészt vettem a használtpiacról:
- metebó kézi körfűrész vezetősínnel (140 cm) 25 ezer HUF
- DeWalt kézi körfűrész szép állapotban 20 ezer HUF

Ezek ipari gépek. Nekem is csak barkács célra kellenek. De amíg élek, ki fognak tartani.

Az a baj a barkács kézi körfűrészekkel, hogy van bennük egy fogaskerék áttétel a tengelyvégen. Biliacélból. És a pótlása többe kerül, mint venni egy komplett új gépet, pontosan ugyanolyat, mint amiben eldarálódott. Nos, ez a fogaskerék pár még igen jó minőségű anyagból készítve is a leggyengébb láncszem még az ipari gépekben is.

És épp a fentiek okán eszembe nem jutott soha azokat a jó ár/érték arányú lidis meg aldis gépeket babrálni.

Több fa van, mint asztalos!

(#36047) thyeby válasza raidx (#36041) üzenetére


thyeby
őstag

Figyelj, Raidx!

Hátha tudod a frankót - a homemade alu eloxálás kapcsán ugrottál be.

Kellene nekem sok pici csavar. De koromfekete. (D fejű, kereszthornyos, fába való menettel, 3x16-os) A szaküzletben diskuráltak a gyártóval, és legyártanák nekem, de a minimum rendelési tétel öt kiló. Hát az nekem vagy hat-nyolc évre való mennyiség lenne.

Csupa véletlenül nem tudod, milyen eljárással tudhatnám a meglevő szép fényes csavarjaimat mattfeketévé varázsolni itthon, a konyhában?

Több fa van, mint asztalos!

(#36048) raidx válasza thyeby (#36047) üzenetére


raidx
őstag

A technológiát foszfátozásnak hívják és utánna valami festékkel telítik mint az eloxnál.

"Foszfátozás
A foszfátozás kémiai kezelés, amelynek során a fém felületén finomkristályos és finoman pórusos foszfátréteg keletkezik. Az eljárást már 1908-ban alkalmazták üzemszerűen. A foszfátréteg egymagában kevésbé, de olajokkal, zsírokkal, festékkel, lakkal utókezelve jó korrózióálló bevonatot ad, és a siklási tulajdonságokat is javítja. A foszfátozás lényege a következőkben foglalható össze. Ha a munkadarabot hígított foszforsavba helyezzük, akkor a felületén fémoldódás indul, amelynek hatására a felületen vas-foszfát védőréteg képződik. A folyamat első szakaszában primer vas-foszfát keletkezik, amely tovább alakul szekunder és tercier vas-foszfáttá. A szekunder foszfát nehezen, a tercier foszfát egyáltalán nem oldódik vízben. A kezelés során lejátszódó reakció a következő: Fe + 2H3PO4 ? Fe(H2P04)2 + H2, Fe(H2P04)2 ? FeHPO4+ H3PO4, 3FeHPO4 ? Fe3(PO4)2 + H3PO4.

A foszfátréteg képződése gyorsítható az oldat vasfoszfát-tartalmának növelésével, valamint nitrátok, nitritek és klorátok adagolásával. A gyakorlatban legjobban beváltak a cink- és mangán-foszfát alapú fürdők. Ennek magyarázata a következő."

Vannak cégek akik foglalkoznak ilyennel. Lehet olcsóbb lenne velük megcsináltatni. A foszforsav nem a konyhába való és öblítéskor nem a lefolyóba. Ha jól tudom, képes az üveget is megtámadni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36049) exlepra


exlepra
tag

Sziasztok,

Asztali körfűrész nélküli sorstársaimnak szeretném megosztani.
Azon tanakodtam mire tudnám felhasználni a pultból a mosogatótálcának kivágott darabot amit eddig csak egy mini "munkapadnak" használtam, gondoltam pont jó lesz keresztvágásokhoz körfűrésszel.

Ha valakinek nincs sínes körfűrésze, az sem tragédia egy 6-8 mm-es rétegelt lemezből simán csinálhat magának, viszont ehhez a felhasználáshoz fontos, hogy a sín két széle párhuzamos legyen mert a másik széle megy az ütközőnek.

Ha véletlenül nem sikerül párhuzamosra az első és hátsó él az sem tragédia, elég ez egyik élhez (inkább a hátsó) belőni a sín merőlegességét.

Ami miatt igazán jól jön egy ilyesmi "gérláda" az az ismételhetőség, nagyobb daraboknál a baloldalon lehet egy stopot rögzíteni, ha a kisebb levágott darab kell akkor meg jobb oldalon lehet egy stopot használni.
De ezt csak ésszel a visszarúgás/becsípődés lekerülése miatt (kézi körfőrésznél ilyenkor a gép ugorhat a kezelő felé, vagy a kisebb darab repül el, de az szerencsére elfelé) , ezért is raktam csak egy kisebb darabot, hogy az el tudjon mozdulni nagyobb erőnél.

Tervezem még, hogy valami MFT szerű sín emelő/tartó szerűséget csinálok, de ha van elég hasonló vastagságú hulladék akkor azokkal is lehet alátámasztást biztosítani a sínnek.

[ Szerkesztve ]

(#36050) thyeby válasza raidx (#36048) üzenetére


thyeby
őstag

Huhh!

Köszi szépen! :R

Tekintve, hogy kémiából szó szerint buta maradtam, napokon át fogom még emésztgetni, amit leírtál.

Tulajdonképpen ahogy írod, egy cég lenne számomra legszerencsésebb, de hogy találok én rá?
Megpróbálom a guglival keresni úgy hogy foszfátozás.

Oopsz, máris leltem egyet. :)

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.