Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34201) pbujna


pbujna
aktív tag

Erről vélemény?

[link]

Be lehet tenni felsőmaróba?

(#34202) mdk01 válasza pbujna (#34201) üzenetére


mdk01
addikt

Felejtős!
6-os szárral és ekkora fejjel, nem túl bizalomgerjesztő. Rendeltem jó pár dolgot kínából köztük szerszámot is és az ár tükrözi a minőséget is márpedig csak jó szerszámmal lehet jó munkát végezni.
Ilyeneket nem érdemes kintről rendelni. Kicsivel több pénzért már egész jókat kapsz itthon is.

(#34203) yooccoo válasza mdk01 (#34202) üzenetére


yooccoo
aktív tag

arról nem is beszélve, hogy acél szerszámról beszélünk és ajánlja mdf-re is

(#34204) thomgrande válasza yooccoo (#34203) üzenetére


thomgrande
tag

Ha megnézed a fotókat látszik hogy lapkás szerszám. Biztos nem profi minőség de lapkás.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34205) yooccoo válasza thomgrande (#34204) üzenetére


yooccoo
aktív tag

a képen az van, a leírásban nem
inkább az utóbbit tartom valószínűnek

(#34206) pbujna válasza mdk01 (#34202) üzenetére


pbujna
aktív tag

Én Arden szárakat szeretnék majd rendelni, ha készen lesz az asztalom. Eddig csak pozitív visszajelzést olvastam róluk. Plattolót is onnan szeretnék, ami mondjuk harmad annyiba kerül.

A problémám, hogy az asztalba kerülő marómhoz van 6, 6.35, 8 és 12.7-es parton, de a másolónak vagy vastagolónak használthoz csak 6 és 8-as... Ezekből a méretekből kell gazdálkodnom...

(#34207) thomgrande válasza yooccoo (#34205) üzenetére


thomgrande
tag

Acél (hss) szerszám ritka mint a fehér holló.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34208) yooccoo válasza thomgrande (#34207) üzenetére


yooccoo
aktív tag

láttam én már keményfém lapkásnak eladott hss pántfúrót is
meséljek még? :DDD

(#34209) martong


martong
tag

Sziasztok, ma beújítottam egy parkside gyalugépet.
Sosem volt ilyenem, és kézi gyaluval is csak bénáztam eddig.
Ki szerettem volna próbálni egy fenyő lécen, ami még fűrészminőségnél is rosszabb (szálkásabb) volt. Kb. építőfa lehet.

Először kis fogással (0,2-0,5 mm) próbálkoztam, és nem történt semmi. A léc végénél legyalult egy keveset, aztán simán elcsúszott a lécen. A léc közepén nem kapott bele akárhogy nyomtam.
Végül kb 1,5 mm-nél kezdett el végig gyalulni.
Normális ez, vagy valamit nem jól csinálok? Esetleg nem jól van beállítva gyárilag a masina?
Köszi.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#34210) mdk01 válasza martong (#34209) üzenetére


mdk01
addikt

Nem hiszem hogy ennyire rosszul van beállítva, inkább a léc görbeségére gyanakodnék.
Próbáld ki egy egyenes élű széles(~10cm) deszkán amit élére állítasz, hogy ne görbüljön. Ha itt sem viszi egyenletesen mondjuk 0,5mm-es fogással akkor tovább gondolkodunk.

[ Szerkesztve ]

(#34211) mdk01 válasza yooccoo (#34203) üzenetére


mdk01
addikt

Azt nem is vettem észre, lefagytam a többi adaton és képeken. :)

(#34212) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van, aki közületek vállal kemény fából tized mm pontos esztergálást kis méretű munkadarabbal?

Ennek a fülesnek a fa házát kellene lemásolni több példányban.
Ezen kívül picit kisebb és picit nagyobb méretben is.
Összesen 8db (4 pár) alkatrészről lenne szó. Műszaki rajzot adnék hozzá.

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34213) thyeby válasza Bici (#34212) üzenetére


thyeby
őstag

Ezt magad is el tudod készíteni egy fúrógéppel rögtönzött esztergán egy occó vésővel is akár. Tizedre pedig csiszolni kell csiszolóvászonnal. (forgás közben)

Több fa van, mint asztalos!

(#34214) Bici válasza thyeby (#34213) üzenetére


Bici
félisten

Egyelőre fúrógépem sincs, meg állványt sem tudnék hova rögzíteni a kis panel lakásban.
A kézügyességem meg végképp botrányos.
Emiatt gondoltam, hogy valaki gyakorlott, ügyes ember elkészítené természetesen pénzért.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34215) pali923


pali923
tag

Nem hiszem, hogy bárki venne ilyet, de a múltkori marós "gyalulás" témakörhöz alighanem ezek a marókések illenének. Most jött egy hírlevélben, azért tettem fel, videó is van róla.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#34216) raidx


raidx
őstag

Létezik olyan, hogy hamu porszívó. Ez olyan mint a száraz nedves porszívó csak egyszerűbb kinézet és olcsóbb. 11 000 Ft alattiaknál a szívást egy porszívó biztosítja. Ezek csak egy tratály. 11 000 tályékán kezdődnek a saját motorral rendelkezők. 500-1000-1200 wattosak és átlag 18 literes a gyűjtőjük. Persze vannak drgábbak és nagyobbak. Azt hiszem egy ikyen megteszi forgácselszívónak is nekem.

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34217) thyeby válasza raidx (#34216) üzenetére


thyeby
őstag

Ebben nem vagyok biztos. A hamuporszívók gyakorlatilag csupán néhány másodperces üzemre kalibráltak. Szerintem.

Hasonló pénzért néha van a Lidiben rendes száraznedves. Az inkább megfelelhet. Bár - vettem egyet régen, jól is dolgozott, de olyan hangos volt, hogy gyorsan megszabadultam tőle. Öcsém is vett akkor. Már nincs meg neki. Ő csak hobbizik, nem iparszerűen termel.
Ha pedig csak az üres tartályosra pályázol egy háztartási porszívóval kombinálva, az inkább járható út.

Több fa van, mint asztalos!

(#34218) yooccoo válasza raidx (#34216) üzenetére


yooccoo
aktív tag

semmi értelme megvenni, még barkácsra se
ennél még egy rendes háztartási porszívó is komolyabb elszívásra képes

(#34219) pbujna válasza raidx (#34216) üzenetére


pbujna
aktív tag

Szokott lenni az Obiban "műhelyporszívó". Legalábbis így szokták hirdetni az újságban. Most épp nincs akcióban, de így néz ki: [link]

Nekem Kärcher MV5 Premium van, ami automatikusan indul, ha bekapcsolok egy gépet, ami csatlakoztatva van. Eddig nem okozott neki gondot az elszívás, de nem is ez az árkategória.

[ Szerkesztve ]

(#34220) thomgrande válasza pali923 (#34215) üzenetére


thomgrande
tag

Ha nem is ilyet de én vettem. Persze kínai. Az éle mint a borotva. Egy hastok (bontóasztal) lett vele felújítva. Síkba marva, és vastagságra párhuzamosra marva. Lábhelyek befoltozva. Ez egy családi örökség volt és a srác be akarta építeni a lakásba. Egy bárpult, átadópult lett belőle. A srác nagyon boldog volt amikor elkészült. Ebbe halt bele a játék felsőmaró. Maga a maróbit szerintem nagyon jó.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34221) raidx válasza thomgrande (#34220) üzenetére


raidx
őstag

Lehet még olyat találni ami nem Kínába készült? Szerintem az már hamisítvány lehet mert mindent Kínába gyártat a világ csak saját cimkét tesznek rá. Persze, egy komolyabb cég csak a minőségit veszi át tőlük a maradékot majd megvesszük az ebay és vatera pictéren.

Sajnos a felsőmarómnál a rugókat kellene megrövidíteni vagy lecserélni. Az ül össze és elvesz 5 mm-et a hasznos munkahosszból. Leakartam a védőplexit szerelni mert az asztalba nincs rá szökség de a csavart vagy beragasztották vagy nemtudom de nem bírtam kiszedni. Valami speciális kereszthornyos kellene hozzá mert a plexi a csavarfej felett van pár milimétrrel. Törni meg nem akarom.

A hamu porszívó és a száraz/nedves között egy terelőlemez a külömbség ami védi a filtert és segít a ciklonhatás kialakulásában.[

/OFF]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34222) thomgrande válasza raidx (#34221) üzenetére


thomgrande
tag

Vagy valamit benézel vagy gyári hibás. Kismillió felsőmaró volt a kezemben de amivel nem lehetett rendes mélységben marni olyan nem.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34223) thyeby válasza thomgrande (#34222) üzenetére


thyeby
őstag

Ugyanezt gondolom.
Látni kellene.

Nem lehet, hogy a revolverütköző megakasztja? :F Nem lehet, mert a rugó akkor nem tudna összenyomva kitartani.

Több fa van, mint asztalos!

(#34224) raidx válasza thomgrande (#34222) üzenetére


raidx
őstag

Úgy néz ki, ez gyári hibás. A revolverütköző nem akasztja meg! az 55 mm helyett csak 50 mm a mozgáslehetőség. Ami nem is volna annyira lényeges, ha az 5 mm felülről hiányozna de így a marók sem tudnak a megfelelő méretben dolgozni. A cinkelőnek 6 mm a munkahossza, az R 6,3-nak 3 mm a 90°-osnak szintén 3 mm. Elvileg 12,7 lenne. Sajnos a marók szára is rövidebb ennél a háromnál. Azt a 2,5-3 milit még befogásnál lehetne korrigálni valami alátéttel de a 7-8 mm-et már nem merem. A gari átfutási ideje meg az E-digitálnál 30 nap.

Próbáltam képet készíteni.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34225) thomgrande válasza raidx (#34224) üzenetére


thomgrande
tag

Szerintem mutasd meg olyannak aki látott már felsőmarót és használta is. Ennél az alátétes korrigálásnál rájöttem hogy elég egyedi elképzeléseid vannak. 50 mm marólöket nem elég arra hogy kiérjen rendesen a szerszám számomra hihetetlen.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34226) martong válasza raidx (#34224) üzenetére


martong
tag

Milyen hosszú a bit szára? Nekem a kép alapján az tűnik rövidnek.
Arról is dobjál egy képet valami vonalzó mellett.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#34227) yooccoo válasza thomgrande (#34225) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ezért nem feltétlenül jó dzsunkaországból fejeket rendelni

(#34228) thomgrande válasza yooccoo (#34227) üzenetére


thomgrande
tag

Bővebben?

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34229) yooccoo válasza thomgrande (#34228) üzenetére


yooccoo
aktív tag

kép alapján rendelsz valamit, ami vagy az lesz, mint amire gondolsz, vagy teljesen más, esetleg annyiban más, hogy ne tudd használni ahhoz, amiért megvetted

(#34230) thomgrande válasza yooccoo (#34229) üzenetére


thomgrande
tag

Nem akarlak elkeseríteni de volt már olyan hogy nem azt kaptam ami a képen szerepelt. Lefotóztam írtam egy e-mailt. Sűrű elnézések közepette visszautalták a pénzt. Másnapra kicserélték a fotót a valódira. A szállítás során összetört árút is vita nélkül cserélték. Az ebay-en ez fokozottan igaz. Nem engedik hogy átverjenek.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34231) yooccoo válasza thomgrande (#34230) üzenetére


yooccoo
aktív tag

szinte naponta vásárolok az ebayről, ezzel nem mondtál újat nekem ... :DDD
ezzel szemben viszont az elmúlt két oldalon a 4 linkből 1 volt ebay, a többi mind más .. köztük az általad linkelt oldal sem ebay :DDD :DDD :DDD
én tudom, miről beszélek ...

(#34232) thomgrande válasza yooccoo (#34231) üzenetére


thomgrande
tag

Amikről írtam egyik sem az Ebay-en történt. Nem szeretnélek meggyőzni. Maradj meg hitedben.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34233) raidx válasza martong (#34226) üzenetére


raidx
őstag

12 részes Extol Craft bitkészlet és a befogószár hossza változó 23 és 27 mm között. A rövidek alig érnek ki a gépből 3 miliméternyit alsó végállásnál.. Ehhez hozzájöm, hogy a maró felső állásból lanyomva ütközésig 5 milivel rövidebb az út mert a rugómenetek egymásra fekszenek. Ez a rövid marószárakkal már 9 mm-t jelent mínuszba. Nem az út hossza a gondom, hanem a bitek nem érnek ki eléggé. A felső bit szára 27 mm, az alsóé csak 23 mm.

Az összes cuccot itt vettem Magyar boltba!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34234) thyeby válasza raidx (#34224) üzenetére


thyeby
őstag

Van egy Makita, aminek 35mm a lökethossza. Valószínűleg, vagy inkább elvileg jól használható kisebb munkákhoz, mert vélhetően az a 35mm ott mozog, ahol optimális. Erre a pici löketre itt a fórumon hívta fel valaki a figyelmet. Nekem sem tetszik, mert tuti, hogy így nehezebb a gépben patront/bitet cserélni a szűk hely okán.
A fotó alapján tényleg a géppel nincs rendben valami szerintem. Arról nem lehet szó, hogy rövid a maró szára, ugyanis még a Dimar bitek is úgy vannak kialakítva, hogy max 3-4 mm-t enged kihúzni a patronból. És az ötcentis löketű gépeimben tökéletesen használhatóak még asztal alá építve is.
Jól emlékszem, hogy ez az erősebbik B&D masina? Nekem a kicsi ilyen tekintetben teljesen korrekt. (Annak is 5 cm a lökete.) A képen látható bitnek ilyen felállásban legalább egy-másfél centire ki kellene nyúlnia.
Úgy látom, hogy egy R=6,3 rádiuszú holkermaró bit van benne. Ha megteszed, hogy egy vonalzó mellett lefotózod csak a bitet, akkor meg tudom nézni, hogy az én ugyanilyen bitemhez képest ez hosszméretben különbözik-e? Nekem egy occó, kb 20 db-os Extool készletben van ilyen. tökéletes a geometriája, és jó minőségű lapka van rajta. Meg merem kockáztatni, hogy eddig már több, mint egy kilométernyit mart hiba nélkül úhy 4mm-es fogásmélységgel. (számold ki: kb 10x600x20 (cm), de inkább több van mögötte) És hiába occó készlet, van további 5-6 bit köztük, amikkel hasonló léptékben martam már, és a mai napig is marok velük. Megjegyzem, hogy megszólalásig hasonlít ez a készlet az Expert alu kofferosra, de többen beszámoltak róla, hogy az nem az igazi.

Ha már a marásnál tartunk:
Sokáig meg voltam lőve azzal, hogy vagyonokat költöttem drága csapágyakra, amik a biteken hamar szétrepültek. Elég sokat javított a helyzeten, hogy Winner kolléga javaslatára fújkálni kezdtem őket WD40-el. Elég sűrűen kellett rájuk fújni, amit azért nem szerettem, mert valahányszor befújtam, takarni kellett az asztalt, és keresni sebtiben olyan fát, amit megmarva kicsapattam azt a gázolajos lötyit, hogy ne a tiszta, majdnem készárumat taknyoljam vele össze. Aztán Balázs fórumtársunk a fülembe ültetett egy darazsat, hogy van valami zsírspray, ami hígítva van a flakonban, így ha kifújjuk, bejut mindenhova, ahova kell, ott aztán kipárolog belőle az oldószer, és kikeményedik optimális kenő állagúra. Sajnos nem tudta megmondani, pontosan mi ennek a spray-nak a neve. De olvasta Bari, és küldött nekem egy ilyen szprét. Fehér zsír spray a flakonon a megnevezése. Ennek jó egy éve. És azóta egyetlen csapágyat sem kellett kicserélnem. Gyakorlatilag a spray ára egy csapágy árával egyezik meg. Ha vesszük, hogy eleinte évi legalább 6-8 db ilyen csapágyat gyilkoltam szét - aminek darabja közel 2 ezer pénz volt, aztán a WD40 ezt évi 2-3 db-ra redukálta, s most el telt egy esztendő úgy, hogy egyetlen csapágyamat se kellett kicserélnem - szóval ez eredmény.
S ha már erről írtam. Évekkel ezelőtt, amikor Jocó bég Boronkay úr szolgálatában állt, adott nekem egy Freud, vagy CMT maróbitet, amin nem csapágy van, hanem helyette egy fehér műanyag valami ebonit-féle anyag, amiben nincsenek görgők, hanem teljesen csúszóra veszi a figurát. Épp azért vettem ezt a kést akkor, mert úgy számoltam, hogy hamarosan ledobja a használatban levő a csapágyat, élezni is kell, így már majdnem az új CMT áránál járok. (Aztán a fehérzsír okán ezt a kést azóta sem kellett elővennem.)
Van valakinek tapasztalata ilyen műanyag csapágyas bittel? Mire számítsak?

Több fa van, mint asztalos!

(#34235) thyeby válasza raidx (#34233) üzenetére


thyeby
őstag

A fotó alapján úgy tűnik, hogy Márton Gabi beletrafált - nem jók ezek a bitek. De nem fog kilátszani belőle semmi még a Festool marógép legendájából sem, épp úgy , mint a mostani gépedből.

Most így viszonyítási alapnak veszem, hogy cca két és fél centi tehát egy marószár. Akkor a fotón látható holkerkés feje nem több mindösszesen egy centinél. No, ez igen kevésnek tűnik számomra. Extool marókészletem nincs ekkora nagy. De a lényegen nem változtat: Ha megnézed a fotón a felső sorban balról a negyedik bitet, na olyannak kell lennie egy normális geometriájú R=6,3mm-es holkerbitnek nyolcas száron.

Több fa van, mint asztalos!

(#34236) epmd válasza thyeby (#34234) üzenetére


epmd
tag

Simán lehet a Makitában kést cserélni,könnyen hozzáférhető.Vettem egyet a nehéz Bosch-ok mellé kisebb feladatokhoz,igazi fapados gép,de nekem a hátfalak helyét kimarni teljesen megfelel. :)

(#34237) raidx válasza thyeby (#34235) üzenetére


raidx
őstag



A 4 db nagy rádiuszbit 27 mm szárral rendelkezik. A 45°-osé és a cinkelőé 25 mm, a horonymarók 24 mm, a kis rádiusz meg a 90°-os 23 mm-es szárú. Lehet érdemes lessz gariba visszavinni a gépet is meg a biteket is. Bár nem tudom mit tudnak vele elkövetni.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34238) epmd válasza raidx (#34237) üzenetére


epmd
tag

Te ezeket a késeket koppanásig beletolod a patronba?

(#34239) thomgrande válasza raidx (#34233) üzenetére


thomgrande
tag

Egy dolgot még tegyél meg. Vedd ki a patront a gépből. Tedd le az asztalra. Így dugd bele a legrövidebb szárú bitet. A patron tetején alkoholos filccel húzz jelet a bit szárán. Most rakd össze rendesen a gépet és a bitet a jelölésig tedd a patronba. Most nézd meg mennyi a kiállás? A patron hossznál többet befogni nem kell. Nem lesz biztonságosabb.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34240) Winner_hun válasza thomgrande (#34239) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az a késtől is függ. Jobbakon van a jelölés hogy max. mennyire állhat ki a gépből.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34241) thyeby válasza thomgrande (#34239) üzenetére


thyeby
őstag

Igen, ezt én is akartam jelezni neki.
Kiegészíteném az instrukcióidat annyival, hogy a patronban viszont teljes hosszon bennt kell ülnie a marószárnak, különben deformálódhat a patron - kiváltképp, ha bronz.

Több fa van, mint asztalos!

(#34242) thyeby válasza raidx (#34237) üzenetére


thyeby
őstag

Holnap megnézem Neked az enyém méreteit.

Ne ess kétségbe, meg fog ez oldódni idővel.

Több fa van, mint asztalos!

(#34243) thomgrande válasza thyeby (#34241) üzenetére


thomgrande
tag

Felsőmaróba BRONZ patron? Na ne.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34244) Armahun válasza thomgrande (#34243) üzenetére


Armahun
addikt

maki szalagcsiszolóban a hajtott kerék nem csapágyas, hanem bronz perselyben fut.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#34245) thomgrande válasza Armahun (#34244) üzenetére


thomgrande
tag

És ennek mi köze a felsőmaró patronhoz?

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34246) Sterilzona válasza raidx (#34216) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Letezik.
Szandekozom is venni. Mert ugyan rengeteg video van rola, hogyan epitenek hazilag, de en nem vagyok annyira ugyes, es nincs is olyan tartalyom amibol csinalhatnek.
Itt forumon is valaki irta mar hogy csinalt hazilag.
Van ugyan egy parkside szaraz nedves porszivom, de sajnalom felszivni vele a sok mocskot. Ja, valoban, brutal szivoereje van, de kb mintha kint lennek a repteren olyan hangos :(
Tudom azert van hogy hasznaljuk, de megis. Ugyhogy beszerzek majd egy motor nelkuli hamuporszivot. Ha videokbol indulok ki, tokeletes lehet felszivni vele a fureszport, sarat, vegyestuzelesu kazant kitakaritani stb. Gondolom en.

[ Szerkesztve ]

(#34247) Mate válasza Mate (#33941) üzenetére


Mate
nagyúr

Uppolnám kicsit a témát. Nem találok nekem megfelelő asztalt, így lehet inkább készíttetek egyet.

Szürke asztalt szeretnék. Kétoldalt fiókos elem lenne a lába. Kb. 150x70-es. Tudtok ajánlani asztalost, esetleg van köztetek olyan, aki vállalna ilyesmit? Kb. milyen végösszeggel lehet számolni egy ilyennél illetve mennyi idő összehozni?

update: A fiókok sima fogantyús megoldással lennének, nem úgy mint az ikeásnál. A szín hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#34248) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Zenegép

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34249) raidx válasza thomgrande (#34239) üzenetére


raidx
őstag

A patronok teljes hossza 20 mm. A kinyomó rugó kb 25 mm-nél kezdődik. Akkor még csak érinti a bitszár. Ha csak a 20 milit fogom meg már használhatók a rövidszáru bitek is. Ezért gondoltam valami alátét-pótlék berakására, a szűk helyen pláne alsómarónak beépítve nehézkes a bitek cseréje.

Most várom az Einhell szervíz válaszát. Sajna ha az e-digitál nem a magyar piacról szerzi be a gépet akkor vagy Román vagy Cseh garit kellene érvényesíteni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34250) thomgrande válasza raidx (#34249) üzenetére


thomgrande
tag

Hagyd már azt az alátét pótlékot. Vedd ki a rugót és két ujjad között nyomd össze. Ekkor érezni fogod hogy mekkora nyomóerőt képvisel. Utána nem hiszem hogy komolyan gondolod hogy ez az erő egy beszorult szerszámot ki fog nyomni. Ez a rugó ugyan olyan parasztvakítás mint a lézerfény egy dekopír fűrészen. Ez a fajta patron hengeres és kúpos. A hengeres rész illesztett méret. A kúpos rész pedig tompa szögű így nem szorul be a tengelybe. Ezeket a rövid szárú rövid munka hosszú biteket elég a 20 mm-t befogni, és nem áldoztál fel semmit a biztonság oltárán. (Ezelőtt 30 éve még nem voltak kinyomórugós gépek és mégis működött minden.) Az első gépem egy Bosch POF 400 volt ugyan ilyen patronnal és rugó nélkül. Semmi bajom nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.