Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) jimy_l válasza Sanyabá (#14998) üzenetére


jimy_l
tag

Arányait tekintve nem biztos. :F
De, vagy igen, vagy nem. ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15002) jimy_l válasza Sanyabá (#14999) üzenetére


jimy_l
tag

Ja, ja ovális. :F

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15003) Winner_hun válasza Sanyabá (#14998) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ilyen ágyvége van és ehhez megy majd az íróasztal, az lesz belőle:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15004) shaft72 válasza Márton111 (#14997) üzenetére


shaft72
tag

Mi ez, kábeldob? Erre tekerik fel a tesók a HÉV felsővezetéket? :D

(#15005) Rohamkukac válasza Márton111 (#14997) üzenetére


Rohamkukac
csendes tag

Ez a dekopir "pászitófürész" jó 5let... ha valóban lehet vele vágni kézzel is. Gondolom a hosszabbik tipus?!

(#15004) shaft72
Leirta : "ilyen hengeres izé".
Van szögletes izé is, az egy picit izgalmasabb.

(#15006) Márton111 válasza shaft72 (#15004) üzenetére


Márton111
aktív tag

:DDD ühüm, pontosan, csőbútor lesz, le lesz esztergálva.
Csináltam pár szögletes izét is, az egyhangúság ellen :)

(#15007) shaft72 válasza Márton111 (#15006) üzenetére


shaft72
tag

Nem tudom mik ezek, de jól néznek ki :D

(#15008) Márton111 válasza shaft72 (#15007) üzenetére


Márton111
aktív tag

Falburkolatra függesztett polcok, (vagy nevezzük szekrényelemeknek) lesznek.

(#15009) Márton111 válasza Rohamkukac (#15005) üzenetére


Márton111
aktív tag

Kipróbáltam , vág, (éles mint egy kés ,)a lap közepes hosszúságú fajta 92mm-es .

(#15010) Sanyabá válasza Márton111 (#15009) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ha elég gyorsan tudod mozgatni,még be sem ég. :D
Nekem is van,csak az fémvágó lappal és műanyag nyéllel 2-300ft a boltban.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#15011) Sanyabá válasza jimy_l (#15001) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Itt van amiről beszéltem:

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#15012) Márton111 válasza Sanyabá (#15010) üzenetére


Márton111
aktív tag

Van a fémvágó lapok közt olyan, aminek a ,háta fára van fogazva,ezt ajánlanám figyelmedbe,ha te ezeket szereted :)
Én inkább a saját ötleteimet(és másokét, ha van ,és megosztják velem)hasznosítom,eddig beváltak.

[ Szerkesztve ]

(#15013) gabi9107


gabi9107
csendes tag

Hali

Valakinek esetleg nem tudnék besegíteni a melóban????

(#15014) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Két kis fa ablakot (garázsablak) szeretnék fehérre festeni. Milyen festéket ajánlanátok, ami lehetőleg nem pattog le 1 éven belül, illetve igényel valami előmunkát a felület?
Kb. valamilyen Sadolin fa estékkel már át volt kenve párszor.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15015) Rohamkukac válasza runner 125 (#15014) üzenetére


Rohamkukac
csendes tag

Pl. Bondex

(#15016) mdk01 válasza runner 125 (#15014) üzenetére


mdk01
addikt

Ugye minden festésnél az alap a legfontosabb, így ha neked már volt rajta vmi sadolin és az jön le akkor azt el kellene távolítani mert így kenhetsz akármit ha elválik a régi sadolin a fától.
Ha nem jön le akokr majd le fog valószínű így ameddig az bírja addig fogja a most rákent festéked is.
Amúgy van a sadolinnak is fehér kültéri festéke sztem az nem jó?

(#15017) gabi9107


gabi9107
csendes tag

Valaki tudna nekem segíteni

Hogy tudnék házilag élragasztót csinálni vagy valami nagyon olcsot venni

(#15018) Winner_hun válasza gabi9107 (#15017) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ragasztó + ecset?
Mi az az élragasztó? Mit szeretnél mire ragasztani?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15019) gabi9107 válasza Winner_hun (#15018) üzenetére


gabi9107
csendes tag

Ilyenre gondoltam

http://www.uni-max.hu/asztali-elragaszto-2-000-w/d/img/

(#15020) Winner_hun válasza gabi9107 (#15019) üzenetére


Winner_hun
félisten

ABS-t rakasd fel, fóliát meg vasalóval is fel tudod rakni. Fólia felrakáshoz én ilyet használok. Ezzel felteszem a 2 mm-es ABS-t is (pedig eredetileg nem lehetne)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15021) mdk01 válasza gabi9107 (#15019) üzenetére


mdk01
addikt

Szerzel egy vastagabb bakelitlemezt egy gumihengert és egy hőlégfúvót és lekoppintod.
Nem vagyok benne biztos hogy megéri ezt otthon megcsinálnod ha ilyen olcsó a boltba és ha kész is van nehezen hiszem hogy megéri egy ilyennel és élfóliával manapság szórakozni.

(#15022) mdk01 válasza Winner_hun (#15020) üzenetére


mdk01
addikt

Igen ezt én is linkelni akartam mert vannak előnyei(íves élzárások) csak 3x annyiba kerül mint amit linkelt a kolléga meg be kell hozzá fogni az anyagot a padba.
2-es ABS-t hogyan rakod fel ezzel? Előre ragasztózott lécet használsz feltekerés nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#15023) Winner_hun válasza mdk01 (#15022) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, plusz kell egy fogó eszköz mert elhúzza az ABS-t. Nem volt egyszerű kitalálni de végül meglett a megoldás. Tény hogy valamennyire lassabban lehet vele haladni mint egy normális géppel ami erre van de nem érdekel, én átnézem hogy a bútorlap melyik oldala karcos, melyik élén van esetleges sérülés és úgy teszem fel az ABS-t ahogy legjobbnak látom, nem pedig a lapszabászatnál való durr berakom a gépbe és úgy jó is lesz megoldást választom a legtöbb esetben. Plusz nálam az él is úgy van lemarva ahogy annak jónak kell lennie, a lapszabászatosnál egy kis pereme van, azt meg vésővel le kell tolni, az nem bejövős. Meg ott van még a végek egyenesre marása.. na azt én mindig gömbölyűre marom, ahogy az éleket is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15024) mdk01 válasza Winner_hun (#15023) üzenetére


mdk01
addikt

Azért gondolom vigyázni kell mert van az a pont mikor még nem olvad meg a ragasztó, meg az mikor már az ABS műanyag olvad meg.
Amúgy érdemes lenne más lapszabászat után nézned mert ezek a gondok amiket írtál fűrészgép és élzáró kérdése. Szerencsére itt fehérváron van egy jó hely ilyen szempontból ,csak 2-3 hét a szabás. Vmit vmiért..)

(#15025) Winner_hun válasza mdk01 (#15024) üzenetére


Winner_hun
félisten

ABS lágyításához több mp-re meg kell állni, olvasztáshoz nem tudom mennyi idő kellhet. Ha kicsit lágyabb még nem vészes, szinte észrevehetetlen.
Folyamatos kipattogzás nem szokott lenni, inkább csak 1-1. Hogy vágás közben vagy pakolás miatt-e azt nem tudom. Szerencsére túlnyomó részben nincs ezzel gond.
A karcosság az ami inkább zavar. Jó persze én minden mütyűr vackot észreveszek, lehet másnak a nagyobb karc se tűnik fel. Vagy a gépen való pakoláskor keletkeznek de az is lehet hogy szállítás közben. Az anyag minden egyes átpakolásnál sérülhet, ez van ha minden egyes darabot fénytörésnél megnézek és direkt keresem a hibát.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15026) Rohamkukac válasza gabi9107 (#15017) üzenetére


Rohamkukac
csendes tag

A legolcsóbb élfóliázó gép. Megbizható, könnyü. Én is ilyet használok meg vagyok vele elégedve.

http://kepkezelo.com/images/hb1fg83qwi6jjr9659o.jpg

(#15027) zonusz


zonusz
tag

Ma érdekes dolgot hallottam, mégpedig, hogy a Bosch megvette a Freud-ot. Erről tudtok valamit?

(#15028) runner 125 válasza Rohamkukac (#15015) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi Mindenkinek!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15029) gabi9107


gabi9107
csendes tag

Valaki nem válal esetleg melót és be tudnék neki segíteni???

(#15030) Rohamkukac válasza gabi9107 (#15029) üzenetére


Rohamkukac
csendes tag

Elkészült négy nagyobb ruhásszekrény ha gondolod, besegithetsz majd felvinni a kilencedikre. Liftbe nem fér be. Helyet, idöpontot megbeszéljük.

(#15031) shaft72 válasza Rohamkukac (#15030) üzenetére


shaft72
tag

Lehet inkább gyalulásra gondolt, nem költire :DDD

(#15032) thomgrande válasza shaft72 (#15031) üzenetére


thomgrande
tag

A gondolatolvasás nehéz mesterség! :C

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#15033) Rohamkukac válasza thomgrande (#15032) üzenetére


Rohamkukac
csendes tag

A kibicelés meg túl könnyü! :D

(#15034) thomgrande válasza Rohamkukac (#15033) üzenetére


thomgrande
tag

Valószínű elkerülte a figyelmedet, hogy nem a munkafelajánlásodra reagáltam, kritizáltam. Ha úgy érezted akkor sajnálom.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#15035) mdk01


mdk01
addikt

(#15036) Bubi válasza zonusz (#15027) üzenetére


Bubi
csendes tag

Így igaz. Épp 4 éve történt...

http://www.bosch-presse.de/presseforum/details.htm?txtID=4019&locale=en

[ Szerkesztve ]

(#15037) jimy_l válasza zonusz (#15027) üzenetére


jimy_l
tag

Hali!
Nagy ügy, én is vettem mér Bosch-t meg Freud-ot.. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15038) Márton111 válasza jimy_l (#15037) üzenetére


Márton111
aktív tag

Hálásan megköszönném, ha valaki küldene egy eszterga oválmű rajzot, vagy ide betenné, vagy lerajzolná,és betenné. :)

[ Szerkesztve ]

(#15039) Rohamkukac válasza Márton111 (#15038) üzenetére


Rohamkukac
csendes tag

Látom csak nem hagyott nyugodni az ovál projekt. ;)
Igy hirtelen EZT tanátam

(#15040) Márton111 válasza Rohamkukac (#15039) üzenetére


Márton111
aktív tag

:) Köszi szépen, nagyon sokat segítettél ,tanulmányozom a dolgot , igyekszem megérteni a működési elvét, hogy én is konstruálhassak ilyet.
Ha jól látom egy excentrikus tengelyen forgó kerék amit bordássszíjjal még külön meghajtanak,hogy ő is forogjon,adja az ovális forgást, elliptikus pályát , a tengelyére erősített munkadarabnak.

[ Szerkesztve ]

(#15041) Márton111 válasza jimy_l (#15037) üzenetére


Márton111
aktív tag

Én meg megvettem a Makitát ;)

[ Szerkesztve ]

(#15042) jimy_l válasza Márton111 (#15041) üzenetére


jimy_l
tag

Na na, a Dewaltot kihagytad! ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15043) Speciali


Speciali
tag

Egy hete kint vagyok München mellett egy asztalos mühelyben. Nagy nehezen sikerült kievickelni ide. A munka egyelöre nem jelent kihivast, de egyeb dolgok lehet hogy igen. Gepek egesz jok vannak, de nincsenek megbecsulve. Felder lapszabasz es elzaro,SCM asztali maro es SCM 500as kombigyal par darab Festo gep meg egyeb. Erdekes modon szalagfüreszt nem lattam eddig egyet sem.
Kis ceg, összesen 5 alkalmazottal. A mühely felett lakok masodmagammal. Ez jo, mert nincs utiköltseg, meg idömegtakaritas is, de vannak hatranyai is... Tulora van dögivel, ma is meloztam kicsit, szabadon valasztva hogy meddig, aztan 17.00 orakor meg megyünk kujtorgos melot csinalni estig, innen 100 kmre.
A szomszed hazba lehetne vasarnap maszek melot csinalni 10
Euro/ora penzert plusz teljes ellatasert, de most valahogy nincs hozza kedvem.

[ Szerkesztve ]

(#15044) jimy_l válasza Speciali (#15043) üzenetére


jimy_l
tag

No, csak sikerült!
Gratulálok.
Mit csináltok, milyen fából?
Csak Te vagy idegen, vagy van más is, aki nem germán?
Érezd jól magad, és keressé sok pízt! ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15045) Speciali válasza jimy_l (#15044) üzenetére


Speciali
tag

Van egy magyar kollegam, ö jol beszel nemetul. Csak egy nemet van, a többiek horvatok es szerbek. A tulaj is horvat.
Butorlapos melo van föleg, az Aldinak csinaljuk a polcokat, szereljuk at, vagy ujat keszitunk. Ez szakmailag nagyon egyszeru. Eddig csak ez volt szinte, Fabol is csinalgattak mar itt ezt azt, a fönöknek mahagonibol ajtokat, de nem ez a fö profil.
En ma a lanyanak csinaltam butorlapbol szekrenyeket, semmi extra. De szerintem lesznek igenyesebb munkak is, legalabb is remelem.
Annyibol jo ez a melo, hogy sokat megyünk, nem unalmas. Bar a nemet utakon bazi nagy dugo van mindenütt, meg a kisebb falvak környeken is, a munkaidö kezdeten es vegen, de persze a idönk ilyenkor is ketyeg.

(#15046) Márton111 válasza Speciali (#15045) üzenetére


Márton111
aktív tag

Gratulálok, remélem szépen bejön neked az EU-s kalandozás ! :)
;) Ha van üres hely, szóljál.

(#15047) Speciali válasza Márton111 (#15046) üzenetére


Speciali
tag

Egyelöre nincs, de meg lehet. Egy veszpremi haverom is ki akar jönni. Egy idö utan ha itt nem is, de mashol biztos latni fogok betöltetlen allasokrol infot.
Amugy most jöttunk meg megint egy Aldibol, kb 80 km messzesegböl. Talalkoztam egy magyar növel, ö szolt, mert hallotta a magyar szot, ö 22 eve van itt.
Barmi is törtenne itt, vissza semmikepp nem akarok menni. Jo ez az orszag nagyon. Nem csak a fizetes miatt.

[ Szerkesztve ]

(#15048) Sanyabá válasza Speciali (#15047) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Mennyire beszélsz németül? Gondolom nem vakon vágtál neki? Én most Bécsben kaptam egy lehetőséget, 2100€ bruttó-ért.Nálunk az egész család menne,de 50 körül az ember már nem nagyon mobilis.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#15049) Speciali válasza Sanyabá (#15048) üzenetére


Speciali
tag

nagyon keveset beszelek nemetül. 35 orat vetem egy tanarnal, oktober ota. Nem vakon jöttem, hanem egy konkret allasra.2100 az jo, föleg ha ilyen közel van.

[ Szerkesztve ]

(#15050) peter... válasza Sanyabá (#15048) üzenetére


peter...
csendes tag

2100 tényleg nem rossz indulásnak, főleg, hogy Bécs....több mint elgondolkodtató! Vasárnapi ebéd otthon, én sokszor mit nem adnék ha olyan "közel" lennék:-)))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.