Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34251) pbujna


pbujna
aktív tag

Na most szállt el az agyam. Munkára szerettem volna bírni a nemrég vásárolt B&D KW1600EKA gépemet, de sem a marószárak, sem a patronok nem hajlandóak belemenni. Nem tudom, hogy min kellene még lazítanom, de nem csodálkozom, hogy az egyik fórumtársunknak beleszorult a marószára. Az enyémbe nem is hajlandó belemenni. A szorítóanyát már levettem, de az eredetileg benne lévő 12,7-es patronnak kinéző valami nem tágult ki eléggé, hogy a szárakat beletegyem... Valami ötlet?

(#34252) thomgrande válasza pbujna (#34251) üzenetére


thomgrande
tag

Ez a patron is olyan mint raidx patronja? Egy fotó többet ér mint ezer szó.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34253) thyeby válasza thomgrande (#34243) üzenetére


thyeby
őstag

Köszönöm, hogy kijavítottál! Nem tudom, hogy sikerült ezt a butaságot ideírnom.

Több fa van, mint asztalos!

(#34254) thyeby válasza pbujna (#34251) üzenetére


thyeby
őstag

Sublerral megméred, és minden világossá válik.
Az a gyanúm, hogy 12-es patronba próbálod bedugni a 12,7-es szárat.
(A 12,7mm, az fél coll. Angliában használatos mértékegység, Júrópában az ilyesmit inkább mm-ben mérik, és az inkább 12-es)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#34255) thomgrande válasza pbujna (#34251) üzenetére


thomgrande
tag

A patron nem egy szülőcsatorna hogy megfelelően kitáguljon. :Y Van egy névleges mérete és ennek megfelelő szerszám rögzítésére használható.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34256) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Csináltattam egy ágyat.
Erre szerintetek lehet rakni matracot ? Mert olvasom ,hogy jobb ha rácson van a matrac?
Nem fog bepenészedni?

(#34257) Winner_hun válasza salieri. (#34256) üzenetére


Winner_hun
félisten

Be fog penészedni. Meg lehet próbálni lyukakat fúrni rá de nem hiszem hogy elegendő lenne. Ha keveset fúrsz az a baj, ha sokat akkor meg az mert egy jól sikerült éjszaka alkalmából az ágyneműtartóban találhatjátok magatokat.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34258) salieri. válasza Winner_hun (#34257) üzenetére


salieri.
őstag

Akkor mit lehet ezzel kezdeni ? :F
Alatta keresztbe is tartja a fenyő ,nem tudom milyen sűrűn.
Rákérdeztem ma ,aki készítette is így használja és nem penészedik neki. :F

[ Szerkesztve ]

(#34259) thyeby válasza salieri. (#34256) üzenetére


thyeby
őstag

Attól függ, milyen matracot teszel rá. A szivacs nagy valószínűséggel be fog penészedni. Ám ha alkalmas (bonell) rugós matracot teszel rá, akkor valószínűleg nem lesz penész. A lényeg az, hogy olyan legyen a matrac, aminek a közepe szellőzni engedi a lenti részt.
És persze megoldás lehet az is, ha kicseréled rácsra.

Több fa van, mint asztalos!

(#34260) Winner_hun válasza salieri. (#34258) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem lehet bele rácsot rakni?
Láttam már ilyen tele megoldást és be volt penészedve. Vagy valamilyen légátnemeresztő speciális matraca van vagy nem alszik az ágyon, esetleg nem túl rég használja és még azért nem penészes. De ha valamit rosszul tudok akkor majd jön valaki és kijavít.

mod: hogy matrac vagy szivacs volt azt már passzolom.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34261) salieri. válasza thyeby (#34259) üzenetére


salieri.
őstag

Nem értem akkor miért ezt kell belerakni, miért nem ágyrácsot készített?
Relaxx Signum Dual hard matrac van benne.

Winner_hun: Holnap kiszedem a forgácslapot és lefotózom milyen alatta.

[ Szerkesztve ]

(#34262) Speciali válasza salieri. (#34261) üzenetére


Speciali
tag

en használtam rugos matracot forgácslapon, ideiglenesnek szántam, aztán hosszabb idö lett belöle, de bepenészedett rövid idön belül. Érdekes módon, nem alul, hanem felül jelent meg a penész. kétszemélyes ágyra volt 60 ezer Ft a matrac, talán nem a legolcsobb kategoria, mindenesetre nem sima szivacs.

(#34263) salieri. válasza Speciali (#34262) üzenetére


salieri.
őstag

Na ezek nem jó hírek... Főleg ha az ágy nem tud majd fogadni ágyrácsot.. :(

(#34264) thyeby válasza salieri. (#34263) üzenetére


thyeby
őstag

Olyan nincs, hogy nem tud ágyrácsot fogadni. A most benne levő ki, helyére a rács be.

Több fa van, mint asztalos!

(#34265) salieri. válasza thyeby (#34264) üzenetére


salieri.
őstag

De akkor nem értem miért kellett ezt beletenni . Nem fért volna bele rács a keretbe ? Így is 140 ezer forintba került az ágy 2 éjjeliszekrénnyel és 2 ágyneműtartóval.

(#34266) thyeby válasza salieri. (#34261) üzenetére


thyeby
őstag

"Nem értem akkor miért ezt kell belerakni, miért nem ágyrácsot készített?"

Mert az (jó) ágyrács készítése igen macerás, és drága anyagból is kell elkészíteni. Készen venni pedig egy vagyon. Vagy egyszerűen csak nem gondolt a kiszellőztetésre.

Több fa van, mint asztalos!

(#34267) salieri. válasza thyeby (#34266) üzenetére


salieri.
őstag

Ebbe az összegbe nem kellett volna beleférnie egy normális rácsnak? :F
Milyen rácsot javasolt venni bele?
Alul szerintem sűrű a lecezés (azt hiszem 4cm vastag)

[ Szerkesztve ]

(#34268) thyeby válasza salieri. (#34267) üzenetére


thyeby
őstag

Tudod, nehéz ebben állást foglalni. Elvileg beleférhetett volna, de azt sem tudom, hogy pl tartalmazza már ez az összeg a matracot is, vagy az külön tétel?
Sokféle ágyrács van a piacon. Egyszemélyest (90cm-est) kaphatsz már akár ötezer forintért is. Igen ám, de az rétegelt nyír. Magyarul puha fa, ami nem túl strapabíró. Nagyinak biztosan tökéletes, ha nem túlsúlyos, de egy lepedőakrobata valószínűleg már az első produkcióját sem fogja tudni befejezni rajta.
Legyen valami komolyabb fa, mondjuk bükk, vagy kőris. Így már drágább. Legyen ívelt - magyarul gőzön hajlított. Felár lesz rajta. S ha mindezt még nem fűrészelt, hanem hasított fából gondolja ki a megrendelő, akkor jó mélyen zsebbe kell nyúlnia - és akkor nem beszéltünk egzótákról egy szót se.
Van, aki jót tud aludni egy sátorban is, van, akinek a Hotel Kempinski is ciki.

Több fa van, mint asztalos!

(#34269) pbujna válasza thyeby (#34254) üzenetére


pbujna
aktív tag

Nem 12-es patronba próbálom, 12,7-es. A géphez kapott 12,7-es marószárakat akarom kipróbálni. A gépben van egy "beépített" patron, amibe a száraknak kellene menni, de kivenni nem lehet. A bevágásokon látom, hogy a kitekert szorítóanya ellenére összenyomott állapotban maradt. Egyébként a géphez járt még 6, 6.35 és 8-as patron 12,7-es külső mérettel. Ezeket lehetne még a beépített patronba tenni.

Holnap megy vissza gariba. A B&D szerviz nem is tudja, hogy néz ki a gép...

Képet már nem tudok készíteni, mert visszacsomagoltam.

(#34270) AndrewBlase válasza salieri. (#34267) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Olcsóbb a natúr forgácslap, mint az ágyrács.

"Kész" ágyrácsot elég meredek áron kínálnak a boltok.

Nem egy helyen sima 10 cm széles gyalult (és jó esetben lekerekített élű) fenyő deszkákat raknak/csavaroznak ágyrács gyanánt bele 5-10 cm-es hézagokkal. (Bár én a 10 cm-t már sokallom).

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#34271) salieri. válasza thyeby (#34268) üzenetére


salieri.
őstag

Nem tartalmazza a matracot az ára.
Linkelnétek ajánlott ágyrácsot bele?

AndrewBlase tudom ,hogy olcsóbb a forgácslap. Engem nem is zavarna ha nem penészedik be a matrac..Esetleg tényleg meg kellene fúrni a forgácslapot? Mert elég sűrűn lecezett ,de holnap megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#34272) AndrewBlase válasza salieri. (#34271) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Mennyire sűrűn lécezett, és milyen keresztmetszetű? Az önmagában nem állná meg a helyét?

Miért mindig én???

(#34273) salieri. válasza AndrewBlase (#34272) üzenetére


salieri.
őstag

Holnap lefényképezem ,kiszedem a matracot.

(#34274) Soká válasza salieri. (#34271) üzenetére


Soká
senior tag

Bocs, nem olvastam a teljes sztorit, de ágyrácsot az ikeában kaphatsz jó áron:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/50160208/ 4.000Ft éppen
Elvileg létezett összetekert nemrugós változatban 2.000Ft is régebben, de most nem találom. Az ilyen, mint ez: egyszerű, de jó, én a saját készítésű tölgyfa ágyhoz is ezt vettem.
http://nextapro.hu/images/2016-Feb/00671458e8fad571a189fc8f63bc2ee1_2016-Feb_373755.jpg

az eléggé barbár megoldás berakni egy tömör lapot ágyrács helyett... egy vastag, bonell rugós ágy lehet, hogy elviseli, de akkor is... arról nem beszélve, hogy h már fából készül az ágy, akkor...

(#34275) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Konyhabútort szeretnék csináltatni 228x254-es panel konyhába, annak minden bájával (6cm "minőségi panel" (kavics-beton) falra rögzítés, gáz és fűtéscsövek mindenhol, stb.). Ha egy szaki épp ráér, vagy tudtok ajánlani valakit, egy privátot megköszönök :)

Nagyon extra igényeink nincsenek, se anyagban, se formában, viszont kicsit szűkös a határidő, két hónap múlva be kéne költöznünk.

:R

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#34276) salieri. válasza Soká (#34274) üzenetére


salieri.
őstag

Hat igen.ez a sporolas miatt volt?jyskben nincs agyracs ,ami megfelelo?nm jarok most az ikeaban..

(#34277) AndrewBlase válasza Soká (#34274) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Az csak 70*200 cm-es. A franciaágy egy kicsit nagyobb méretű.

De tényleg nem tűnik soknak ez az "ágyrács".

Miért mindig én???

(#34278) thomgrande válasza pbujna (#34251) üzenetére


thomgrande
tag

Szerintem a következő dolog történt. Legelőször az a kivehetetlen patron rosszul lett beletéve. Úgy kellett volna hogy a patront beletenni a szorítóanyába. Van benne megfelelő hely ahova bepattan. Mivel nem így lett betéve a patron beleszorult a tengelybe. Itt is látható a szerszám berakása.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34279) pbujna válasza thomgrande (#34278) üzenetére


pbujna
aktív tag

Gyárilag rosszul lehet betéve valószínűleg. Ezt a videót megnéztem én is, hátha mutat valami újat. A másik gépem tökéletesen működik, azzal nincs ilyen gond. Igaz, csak egy olcsó Hyundai...

(#34280) thyeby válasza thomgrande (#34278) üzenetére


thyeby
őstag

Erre nem is gondoltam. Valóban, ez egy valószínű forgatókönyv lehet.

Nem értem egyébként, hogy mire jó az, hogy ilyen bepattanós patront terveznek? :F
Van egy drága felsőmaróm, amibe a nyolcas, és a tizenkettes patront úgy kell cserélgetni, hogy igen nehéz kipattintani a helyéről az éppen bent levőt. Használtan vettem, kitűnő állapotban. És a nyolcas patronnal üt. Elképzelhető, hogy az előző tulaj addig erőltette, míg valami kajla került bele. Így aztán nem tudott marni vele, és eladta. Nekem az volt az első dolog a vétel után, hogy rendeltem még egy gyári hollandit hozzá, hogy ne kelljen kínlódni a patroncserével. És ezmiatt nem értem, hogy amikor ilyen konstrukciót terveznek, akkor miért nem adnak hozzá annyi hollandert, ahány patront? És miért nem teszik bele már a gyártósoron a patront a helyére? Nem hiszem, hogy a tervező nem tud arról, hogy így akár jól meg is lehet szorítani a patront a perselyben. Mert ez még vélhetően kiügyeskedhető, de kérdés, hogy nem sántul-e meg ezmiatt a pontosság?
Egy felsőmarónál már századokban való mérni, hogy mennyire központos. (Elég egyszer leejteni, és oda a sima futás, és a szép maráskép menten.)

Több fa van, mint asztalos!

(#34281) thyeby válasza pbujna (#34279) üzenetére


thyeby
őstag

Régóta várom, hogy valaki, akinek volt már a kezében mondjuk egy Makita 3612, beszámolna róla első kézből, hogy mit tud ez a nagy B&D. Még nem ítészkedek, hogy az első észrevételek nem túl rózsásak. Ettől függetlenül, ha mégis úgy hozná a jövő, hogy megkockáztatok egy ilyen gépet, az már teljesen biztos, hogy addig nem fizetem be az árát, míg ki nem próbáltam rajta mindent.

Remélhetőleg rendeződni fog számodra ez a patron dolog. Számolj majd be a fejleményekről! Gondolom, bosszantod magad, amiért nem éltél a három napos azonnali szónélküli cserelehetőséggel.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#34282) Soká válasza AndrewBlase (#34277) üzenetére


Soká
senior tag

"Az csak 70*200 cm-es. A franciaágy egy kicsit nagyobb méretű."

Két darabot szoktak volt tenni a franciágyba...

(#34283) thomgrande válasza thyeby (#34280) üzenetére


thomgrande
tag

Szeretem nem szeretem meg kell szokni. Ez a bepattanós szerintem a legjobb és legelterjedtebb patron típus.
Kúpos hengeres.
Bepattanós.
Seeger gyűrűs.
Hollander nélküli.
A bepattanósnál rá kell érezni a technikára. Könnyen szét jön.
Minden mérethez adjanak hollandert. Költségnövelés. A B&D ezen típusa egy 12,7-es patronos a többi szűkítő hüvely.
Az meg hogy mit hogy kell csinálni le van írva az user manual-ban. Amit nem árt elolvasni mielőtt bármit csinál valaki.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34284) yooccoo válasza thyeby (#34281) üzenetére


yooccoo
aktív tag

azért nem biztos, hogy egy profi gépet egy barkáccsal kellene összehasonlítani
bármilyen nagy is ez a bleki, barkács ...

(#34285) thomgrande válasza pbujna (#34279) üzenetére


thomgrande
tag

Szerintem ha nem értesz valamit akkor fotót mellékelve kérdezzél hogy ne úgy kelljen találgatni. És ne állíts fel téveszméket hogy beépített patron meg hogy nem tágul ki eléggé. Sokkal hamarabb fény derült volna a dologra.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34286) AndrewBlase válasza Soká (#34282) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Tisztában vagyok vele.

De egy normális méretű franciaágy se 140×200 cm-es, pláne, ha úgy csináltatják.

Miért mindig én???

(#34287) pbujna válasza thomgrande (#34285) üzenetére


pbujna
aktív tag

Már úton van a szervizbe. Írtam is, hogy nem tudok már képet készíteni, mert akkor már visszaraktam a dobozába, illetve becsomagoltam alaposan.

Minek neveznél egy olyan patront, amit nem tudsz kivenni a gépből, és gyárilag a "helyére tették"? Illetve milyen módon viselkedik egy patron, amiről levetted a szorítóanyát és nem megy bele a marószár? Gondolom, egy kép nagyon sokat segített volna a patron megnevezésében is. Mindegy...

A probléma megoldódott, visszament a gép.

A users manual nem sok dolgot írt, de mindig azzal kezdek.

Egyelőre itt hagyom a fórumot, mert építő kritikák helyett inkább leépítők vannak.

(#34288) thomgrande válasza pbujna (#34287) üzenetére


thomgrande
tag

Nem megsértődni kell hanem megfogadni a tanácsot. A 34251 hsz-hez csatoltál volna fotót akkor sokkal előrébb lettünk volna. Azt a beszorult patront is sérülés nélkül ki lehet venni. Bocs hogy segíteni akartam.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34289) Armahun válasza thomgrande (#34245) üzenetére


Armahun
addikt

Semmi extra, csak én is meglepődtem a bronzon, s erre írtam, hogy máshol is találkoztam ipari gépben bronz alkatrésszel.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#34290) thomgrande válasza Armahun (#34289) üzenetére


thomgrande
tag

Persze sok helyen felhasználják főként a sikamlóságát. Patronnak nem nyerő.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#34291) salieri.


salieri.
őstag

Lefényképeztem az ágyat.. Egyik forgácslapot kiemeltem belőle így néz ki alatta. Mi a megoldás akkor?


(#34292) AndrewBlase válasza salieri. (#34291) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Az ágy közepén nincs semmi alátámasztás? Szerény véleményem szerint nem túl bizalomgerjesztő (->gyenge) az a 3×4 cm-es stafli az (uszkve) 1 cm-es csappal...

Bár így már érthető a forgácslap -> jobb/egyenletesebb a teherelosztás

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#34293) salieri. válasza AndrewBlase (#34292) üzenetére


salieri.
őstag

Nem figyeltem van-e alátámasztás.. szerintem nincsen ... Ezt nem is figyeltem.

3×4 cm-es stafli az (uszkve) 1 cm-es csappal...

Ezt nem értem sajnos ..

Akkor mit javíttassak ki ? :F Sok pénzbe került ez,hogy egy vacak legyen.

(#34294) r.levente75 válasza salieri. (#34293) üzenetére


r.levente75
addikt

A keresztfa 3-4 cm és a keretbe 1 cm ami tart.

(#34295) salieri. válasza r.levente75 (#34294) üzenetére


salieri.
őstag

Akkor mit lehet ezzel kezdeni?

(#34296) Armahun válasza salieri. (#34295) üzenetére


Armahun
addikt

Ami tartók most benn vannak ha 4 centi vastagok akkor azok közé beszabnék 2x2-es lécetek amit az ágykerethez rögzítenék csavarral + ragasztóval.
Ennek a tetejére tennék 2 x 10-es deszkát.
Így ugyan olyan magasan lenne a teteje, mint most a tartóknak és közöttük lenne kb 4 centi hézag.
Ennek a tetejére mehetne a matrac.

A képen nem látszik, hogy az ágy közepe alatt van-e láb?
Ha az ágynemű tartó engedi 2 lehetne.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#34297) szonDA


szonDA
csendes tag

Sziasztok, az én B&D marós problémám az megoldódott. Mint mindíg, a türelem, és nem az erő oldotta meg a problémát ! :) A szorító anyát többször kellett szorulásig tekerni majd vissza lazítani, így mindíg kicsit kijjebb jött a patron és vele a marószár. Mielőtt erre rájöttem, már kicsit megrepesztettem a tengelyrögzítő műanyag házát... :( A problémát részben a marókkal kapcsolatos tapasztalatom hiánya okozta, plusz a manualt sem olvastam el, gondolván, hogy megy ez saját észből is... :) Mint utóbb kiderült nem is lettem volna előrébb vele, mivel a problémát észlelve gyors előkaptam a manualt, ami gyakorlatilag semmire sem volt alkalmas. Semmitmondó a szerszám cserével kapcsolatban. Szerintem csak azért adták a géphez mert kötelező tartozék a forgalmazáshoz. Üdv. (Minden segítő hozzászólást amit kaptam még egyszer köszönök!!!) A hétvégén újra dolgozok vele... Remélem minden flottul fog menni!!! :)

[ Szerkesztve ]

(#34298) salieri. válasza Armahun (#34296) üzenetére


salieri.
őstag

A képen látható,hogy 4 cm vastag.
Szerintem nincsen középen alátámasztás , és szerintem engedi a tartó
A préselt lemez akkor kuka..
Hogy lehet ilyen gány melót végezni ennyi pénzért ? :F

A leírt megoldásoknak kb. mennyi az anyagköltsége ? És ki sara ez ?

[ Szerkesztve ]

(#34299) r.levente75 válasza salieri. (#34298) üzenetére


r.levente75
addikt

Én lehet, hogy megcsináltatnám a szakival, ingyért és bérmentve.

(#34300) salieri. válasza r.levente75 (#34299) üzenetére


salieri.
őstag

Szaki ? :FBiztos?
Most újra szétszerelni az ágyat és elszállítani ? :F
Milyen költsége van ennek kb.?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.