Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33151) mdk01 válasza godjopet (#33137) üzenetére


mdk01
addikt

Én megpróbálnám megcsiszolni egyenletesen 320-as papírral(lehetőleg géppel) és felvinni egyenletesen, a végső eloszlatásnál pedig egy irányba mozgatva a hengert. Egy kicsit hígíthatsz is a lakkon, mert a vizes bázisú lakk nagyon hamar szárad, nem igazán lehet vele szépen dolgozni a henger meg még tetézi ezt a problémát.

(#33152) thyeby válasza mdk01 (#33151) üzenetére


thyeby
őstag

Oopsz!

Nem figyeltem oda, hogy vízbázisú a lakk. Akkor teljesen hülyeséget írtam a hígítós trükkel.
Mert vízzel ugyan kenegetheti napestig, nem fog változni semmise. :Y

Több fa van, mint asztalos!

(#33153) generatoros válasza thyeby (#33138) üzenetére


generatoros
tag

Szia! Ezekszerint, ha karácsony óta nem voltam a fütetlen mühelyemben ahol van kb. 4dl faragasztóm , akkor annak menthetetlenül ANNYI?

(#33154) aszamóca válasza generatoros (#33153) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Nem feltétlenül. Nekem is kint volt hosszú éveken át, és két hónapja ragasztottam vele ezt. Eddig nem esett szét a használat során. ;)

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#33155) godjopet válasza mdk01 (#33151) üzenetére


godjopet
csendes tag

"Oopsz!"
Basszus, akkor mindent tönkretettem!!
Na jó, nem :)) Gyanús is volt a dolog, ezért sem kapkodtam el semmit...

@mdk01 köszi, megpróbálom így. Jelentkezem majd (pár nap múlva), hogy milyen lett...

[ Szerkesztve ]

(#33156) yooccoo


yooccoo
aktív tag

ha valakit érdekelne, akkor van egy 10.8as és és egy 18V-os makita ütvefúrós gépem, 2,5 év garanciával, papírok nélkül, keveset használt
mindkettőhöz 2 akku, töltő, a kis géphez rádió és lámpa is

(#33157) thyeby válasza yooccoo (#33156) üzenetére


thyeby
őstag

Márton Gabit lehet, hogy érdekli.
De hogy van ez, hogy papírja nincs, de garancia van?

Több fa van, mint asztalos!

(#33158) thyeby válasza godjopet (#33155) üzenetére


thyeby
őstag

Bocsánat a figyelmetlenségemért!

Eseted pont az, amikor nagyobb segítség lett volna részemről, ha nem szólok semmit. Szerencsére csak jól bezavartalak, és nem kezdted el az általam javasolt hülye procedúrát.

Több fa van, mint asztalos!

(#33159) jimy_l válasza mdk01 (#33151) üzenetére


jimy_l
tag

Hali!
Akkor én valamit nagyon elrontok mindig, mert a vizes lakkozásaim tökéletesek, hengerrel. (nem mdf-en)
Itt a problema a vizes cucc és az mdf párosításával lehet.
Van egy dekoros haverom Ő említette hogy mdf-re nem szokott vizes cuccokat kenni, mert sz@r lesz, csak oldószeressel pingál rá.
Üdv!

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#33160) thyeby válasza jimy_l (#33159) üzenetére


thyeby
őstag

Bizonyára.
Csak gondolom én, hogy azért döntött vizes mellett, mert a lakásban csinálta, és így nincs olyan ordító szag, mint a hígítóssal.
Egyébként úgy általában jobban szeretem a vizes dolgokat. Ellenállóbb réteget adnak.

Több fa van, mint asztalos!

(#33161) godjopet válasza thyeby (#33160) üzenetére


godjopet
csendes tag

Igen, részben ezért választottam a vizes lakkot, részben meg azért mert jókat olvastam róla.

(#33162) mdk01 válasza aszamóca (#33154) üzenetére


mdk01
addikt

Mint korábban thyeby is mondta ha egyszer is megfagy onnantól kuka a ragasztó, mert nem egy nagy összeg ahhoz képest amennyi időt és pénzt kockáztatunk vele sokszor, a 6-7 éve lejárt ragasztóra ugyanez igaz.
Én is sokszor cipelek kocsiba ragasztót, és mindig figyelek, hogy ne hagyjam bent. Az akkumlátoros gépekre szintúgy igaz.

[ Szerkesztve ]

(#33163) mdk01 válasza jimy_l (#33159) üzenetére


mdk01
addikt

Mit festesz vele?

(#33164) aszamóca válasza mdk01 (#33162) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Igazatok van.
Nálam működik, lehet mákom van, de én csak az igazat állítottam. :R

Azt már meg sem merem említeni, hogy van még egy üveg ragasztóm 1995-ből, amivel tavaly nyáron ragasztottam össze két táblát.

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#33165) thyeby válasza generatoros (#33153) üzenetére


thyeby
őstag

Kérdés, hogy a fűtetlen műhelyben tudott-e megfagyni, vagy sem. Ha a ház alatt van, de nincs fűtve, az felülről még fűtve van. Elképzelhető, hogy nem volt fagyban. Ha különálló pici műhely, akkor valószínűleg meg is fagyott.
Négy deci ragasztó miatt én nem vacakolnék vele semmiképp, tavasszal vennék másikat. Szerintem máskor télére tedd a ragasztót a spájzba, vagy a lakásba eldugott helyre, asszonykád tisztítószerei közé. Akkor nincs mitől feszengeni. És ahogy Balázs is írta, az akkukra is igaz ez a hideglelés.

Több fa van, mint asztalos!

(#33166) Speciali válasza godjopet (#33141) üzenetére


Speciali
tag

Kellett volna a legelsö réteg elött is csiszolni. Ugy tünik a képen, mint ha a felület rücskössége nem csak a henger nyoma lenne, hanem a az MDF megdadadt rostjai lennének. De persze most már mindegy.
Amit lehet tenni szerintem is, amit Mdk is leirt, csiszolás , majd egy kicsit higabb festekkel hengerelni.
Nemreg en is festettem vizes festekkel MDF-et, szivacshengerrel is, tökéletes felület nekem is csak fujással jött össze.
Többször kevés festekkel átmentem a felületen, igy lett jobb a kép.De persze festekje is válogatja, melyiknek hogy jobb a használata. Uj festékekkel mindig kisérletezek, amig be nem jön a legjobb megoldás.
Nekem vizes festékkel nem jön össze az, ami oldoszeressel hengerrel és ecsettel is, vizessel pedig szórva, hogy szép sima legyen. Nem is igazán törekszem rá, mivel a szivacshenger apro lyukainak nyoma mindig ottmarad a felületen, ezert arra törekszem, hogy ez a lyukacsosság egyenletes legyen, csikozás nélkül.

(#33167) Speciali válasza jimy_l (#33159) üzenetére


Speciali
tag

Alapfóliás MDF-re egész jo minöségben lehet fujva vizesbázisu festékkel dolgozni. Lgutobbi ilyen munkánál sikerült a PU minöséget hozni, igaz kb kétszer annyi idöráfordítással.
A másik lehetöség, oldoszeressel alapozni és arra a vizbázisut.

[ Szerkesztve ]

(#33168) godjopet válasza Speciali (#33166) üzenetére


godjopet
csendes tag

Na csak hogy öntsünk tiszta vizet a pohárba: :)

1.) Válaszaitok alapján a technikámmal lehet a gond. Vagyis nem megfelelő a lakk sűrűsége és a henger használata. Ezért mondjátok, hogy géppel csiszoljam meg (esetlegesen több réteg lakkot is távolítsak el) és hígabb anyagot próbáljak meg egyenletesebben elteríteni. Ez a rész elfogadható számomra és meg is fogom próbálni.
De hogy újrafesteni? Kizárt. Főleg nem vizes festékkel az oldószeresre.

2.) Vizes festék használata, egyenetlen festés stb.. Otexet használtam, ez oldószeres, de gondolom nektek nem kell bemutatni :)
A festés megítélésem szerint jó lett, nem volt sem szőrösödés, se árnyalatkülönbségek. Továbbra is a lakkozás hibáját firtatom.
Azért használtam oldószeres festékre vizes lakkot, mert több helyen olvastam, hogy ez a párosítás működik.

(#33169) epmd válasza godjopet (#33168) üzenetére


epmd
tag

Számomra nem világos,hogy minek kell lelakkozni egy festett felületet,mi volt a célod?Matt fedőfesték teljesen elég lett volna szerintem az alapozó festék után.

[ Szerkesztve ]

(#33170) godjopet válasza epmd (#33169) üzenetére


godjopet
csendes tag

Akvárium-bútor- - vízállóság. A festett felület színe elég fakó is volt, lakk rákerülésével lett egy kövér telítettsége is a színnek, ég és föld a különbség.

(#33171) epmd válasza godjopet (#33170) üzenetére


epmd
tag

Én ilyen festékeket használtam régebben és semmi bajom nem volt vele [link].A töltő-alapozót és a fedőfestéket is meg lehet színeztetni.A vizet és a párát is bírja,a konyhaszekrény frontjaimat is ezzel festettem vagy 8 éve ,és semmi baja. :)

(#33172) godjopet válasza epmd (#33171) üzenetére


godjopet
csendes tag

Értem. És nyilván igazad is van. De szeretném, ha - esetemben - nem arról beszélnénk, hogy mit hogyan kellett volna. hanem a fent leírtak alapján hogyan tudnék javítani a végeredményen?
Vagy te ezt mondod - hogy a lakkot csiszoljam le és fedőfestékkel fessem át az egészet?

(#33173) mdk01 válasza aszamóca (#33164) üzenetére


mdk01
addikt

Nem érdemes ezen spórolni, legalábbis nekünk, nem tudom te mit ragasztasz vele.
Esetleg próbáld ki ezt a módszert amit theyby írt, mert így szokás tesztelni a ragasztót.

"Ha mégis próbaragasztás, akkor egy nap kötés után bele a próbát egy vödör langyos vízbe fél napra. Ha ekkor is a fa törik, és nem a ragasztó enged, az már jó ómen lehet. Azonban fent írt esetem óta számomra legjobb ómen a friss, korrekt ragasztó."

Ha ez után is oké, akkor lehet vele próbálkozni...esetleg. :)

(#33174) mdk01 válasza godjopet (#33168) üzenetére


mdk01
addikt

Azért írtam, hogy csiszold meg kicsit, mert a csiszolással egyöntetűvé lehet tenni a felület, mind fényében(a henger ronda nyomaira gondolok) mind felületében, tehát sima lesz. Ekkor van ismét egy nyers alapunk ami a felületkezelés anyagát tekintve elég vastag, és védett már hordozóanyag is.
Most csak egy a feladat, hogy a legvégső réteggel esztétikailag rendbe rakjuk.
Azért írtam, hogy kicsit hígítsd meg, hogy jobban terüljön. Viszont ez azért veszélyes, mert ha túlhígítod akkor meg nem tudsz egy olyan vastag réteget felvinni, ami egybe tud folyni/terülni, ha meg vastagabban akarod felvinni, hogy meglegyen ez a vastagság, akkor meg megfolyik. Szóval csak kicsit hígítsd meg a gyárinál.
A hengert a felvitelnél lehet mozgatni minden irányba, hogy mindenhol lakkos legyen, de ezt minél gyorsabban végezd el és az utolsó művelet, hogy egy irányba mozgatva a hengert nem rányomva eloszlasd egyenletesre a lakkot.
Egy ajtóra kb. úgy gondolom egy percet szabad szánni, mert elkezd meghúzni a lakk és nem fog terülni.

(#33175) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Sziasztok. Ilyen asztalt csinált már valaki?

[link]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#33176) Sanyabá válasza PindurAnna (#33175) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Megint milyen ötleteid vannak neked ? :D

A múltkori asztalra meg van már a szakrajz?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#33177) PindurAnna válasza Sanyabá (#33176) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Ötlet az van..most épp a hálószobát variálom át :)

Te tudsz hátlap lemezt színeset olcsón? :P

Nem csináltuk azt meg..ezt most küldte egy ismerősöm, hogy jó ötlet ez is :)
De ez praktikusabb lenne, csak nincs hozzá sablonom vagy mintám..

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#33178) generatoros válasza thyeby (#33165) üzenetére


generatoros
tag

Köszönöm a felvilágosítást. A mühely apám régi nyaralója , zöldövezetben bp-en. Ősztől tavaszig ez már megfagyott. nem nagy veszteség a 4dl, amit sajnálok a csavarozó akkuja. Így jártam oszt csá. A 40éves rabkeresményt a szabaduló fegyenc másnap azonnal elkártyázza, valaki megkérdezi tőle: nem sajnálod azt a sok pénzt? Erre azt mondja a nagyeszü : KÖNNYEN JÖTT KÖNNYEN MENT. Én azért kicsit sajnálom, a lidlis csavarbehajtót, nekem hobbi célra bevált.

(#33179) thyeby válasza Speciali (#33166) üzenetére


thyeby
őstag

"De persze most már mindegy"

Nem csak Neked szól ez, mindenkinek, aki javítani gondol kicsikét a stilisztikán:

Lehet tovább is halmozni, mint de persze azonban, viszont nincs semmi értelme. Minél tovább halmozzuk, annál sutábban hangzik. Nemrég találkoztam itt ezzel a kifejezéssel is: "De viszont". Mint a tájszólást, területeken úgy használják. Elég vagy a de, vagy a viszont.

Több fa van, mint asztalos!

(#33180) thyeby válasza godjopet (#33168) üzenetére


thyeby
őstag

Alapvetően jól gondolkozol. Nem az oldószeres és a vizes párosítással van a baj szerintem. Felesleges több réteget visszacsiszolnod, bizonyára valamit félreértettél. A géppel csiszolás azért javallott, mert azzal könnyebben szok sikerálni egyenletes, homogén felületet nyerni. Kézzel nem nagyon érzed, mert ahogy fáradsz, kisebb nyomóerőt is nagyobbnak érzel. Ha nincs gép, kézzel is lehet szépen dolgozni. Úgy lehet igazán gyakorlatot szerezni.
Van egyébként egy tapasztalatom, amit megosztok azokkal, akik hajlanak a naturális irányába: Matt vizes lakkot használok olyan esetekben, amikor nem a magas fény a cél, hanem egy jó vízzáró réteg. És azt el se lehet még hengerrel sem rontani. Nagyon tekergetni kell az embernek a nyakát, ha meg akarja találni rajta a hibákat - amik persze ugyanúgy jelen vannak, mint a selyemfényű, kivált a magasfényű lakkoknál, csak nem nagyon látszanak.

Több fa van, mint asztalos!

(#33181) Pipó


Pipó
őstag

Üdv! Tavaly vettünk családi házat és körben cserélni kell a széldeszkákat, eresznél lambériát (az eresz gyakorlatilag be van vele dobozolva) Három oldalt már megcsináltunk, de a frontot idén márciusra tervezzük (állványozni kell vagy 8 méterre) Eddig dekopirral vágtuk hosszában is, ha szükséges volt, de 4 méteres szálaknál elég nehézkes. Van, hogy a hosszát nem párhozamosan kellett vágni a lambéria élével, mert úgy jött ki a falnál. Most gondolkodom, hogy vegyek-e másfajta fűrészt. Igazából asztali körfűrésszel szimpatizálok (van 380V-om is, meg helyem is), de azzal meg tudom oldani biztonságosan a lambéria vágást ilyen hosszban, ráadásul nem párhuzamosan az oldalfalával, hanem szögben? A kézi körfűrész talán praktikusabb lenne ilyen munkára, de ahhoz meg szerintem vékony a lambéria, hajolna a fűrész alatt (ilyenem se volt még), meg hosszú is talán neki a vágandó darab. Vegyes tüzelésű kazánom is van, ezért gondolkodtam valami ékszíjas cirkula szerűben, amit erre a "barkácsra" is használhatnék, ha jó a vágóasztal. Szóval, ha tudtok segíteni, megköszönöm.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#33182) thyeby válasza generatoros (#33178) üzenetére


thyeby
őstag

Azért nem kell még teljesen leírni azt a lidis csavarozót, héka! Valószínűleg megy tovább, mint azelőtt, csak lehet, hogy már nem olyan sokáig. (Egy jó LiIon akkupack több, mint öt évet megy. Ez nem olyan, mint a ragasztó, hogy ha megfagyott, akkor kuka. Gondolj bele, a telódban is ilyen akkuk vannak, és az is kap hideget, meleget. Egyébként a régebbi NiCd akkuk érzékenyebbek a fagyra inkább. A LiIon jobban tűri a fagyot, noha látszólag az viseli nehezebben. Mert azonnal halványul a kraftja, amint áthűlt. Viszont ha felmelegszik, ismét feltápászkodik, és a régi fényében tündököl.)

Több fa van, mint asztalos!

(#33183) thyeby válasza Pipó (#33181) üzenetére


thyeby
őstag

Tulajdonképpen már el is mondtad az igazi megoldást: Kézi körfűrész.
Való igaz, hogy a lambéria meghajlik alatta, de fel lehet az tenni egy erre a célra rögtönzött vastagabb deszkára, és úgy vágni.
A hosszvágással meg az a határa a kézi körfűrésznek, ahány méter hosszabbítót képes vagy vágás közben magad után húzni.
Egy asztali körfűrészen is megoldható az a feladat, amit jeleztél, de magam is kézivel csinálnám mindezt, noha van asztalim is. Mert a kézit tolhatod vezetővonalzó mellett, asztalon hosszú ferdét vágni nem kezdő dolga.

Széldeszkának azt nevezzük, amikor a deszka egyik oldala tiszta, a másikon pedig rajta van a kéreg. Fűrészüzemekben a rönk széleinél leeső darab. Az eresz körüli deszkákat stablondeszkának nevezzük.

Több fa van, mint asztalos!

(#33184) Pipó válasza thyeby (#33183) üzenetére


Pipó
őstag

THX!

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#33185) epmd válasza godjopet (#33172) üzenetére


epmd
tag

Igen,szerintem csiszold meg és fesd le.

(#33186) generatoros válasza thyeby (#33182) üzenetére


generatoros
tag

Ez megnyugtat egy kicsit. A tavaszi kimenetel után semmikép nem dobtam volna ki az első és kedvenc csavarbehajtómat. Hasznosak számomra az itt olvasott hsz-ok. Köszi mégegyszer.

(#33187) dudi6


dudi6
senior tag

Otthoni barkácsolásolhoz melyik éri meg jobban?Ez a Lidl-s vagy ez a Skil ? Lidl-s szalagcsiszolón és akkus multicsiszolón is agyalok...

(#33188) AndrewBlase válasza dudi6 (#33187) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

E kettő közül biztos a Parkside-t választanám. 2Ah Li-Ion akksi az 1,2Ah NiCd ellenében, 3 év gari a 2-vel szemben. + lámpa, + mágnese bittartó. Apró nüanszok...

Miért mindig én???

(#33189) Sanyabá válasza PindurAnna (#33177) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Az mit jelent hogy színes, a fehér is egy szín , meg a fekete is :O

Inkább azt mondd, hogy milyet szeretnél?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#33190) Speciali válasza dudi6 (#33187) üzenetére


Speciali
tag

Nekem is szimpatikusabb a Lidl-es gép, a már leirt okok miatt. A Skil régebben a zöld Bosch-al és Blacky-vel versenyzett, manapság azonban a barkács szint legalján foglal helyet.
Nem voltak még Parkside gépeim ez igaz, igy a látottak alapján mondom ezt csupán. Meg ha valami gond van a géppel, csak visszaviszed a bolba, a neten rendelt cuccal ez macerásabb.

(#33191) AndrewBlase válasza Speciali (#33190) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem a boltba kell (már) visszavinni. A használati ukászban van egy telefonszám,e-mail cím, ott kell jelezni a bibit.
Nekem futár jött a törött ütőszegű szegbelövőért, elvitte, majd hozott egy cseredarabot, mivel javíthatatlannak titulálták a gépem ( :F ), majd amikor megjött némethonból az új, akkor futár jött, elvitte a cseredarabot, majd hozta az újat. Egy fillérembe se került a cserebere, pedig 4× kiszállt a futár egy 8e-s gépért. Többe került az utaztatás, mint maga a gép. :D

Miért mindig én???

(#33192) thyeby válasza Speciali (#33190) üzenetére


thyeby
őstag

Régen is csak próbált versenyezni velük. Régen a Bleki nagyon jó volt, a Skil akkor is csapnivaló volt.
(Egyszer - majd húsz éve ennek - egy B&D sarokcsiszolóval szedtem ki egy komplett fürdőmedence csempéi közül az összes fugát. Rövid időn belül az összes más sarokcsiszoló behalt a nagy portól, a Bleki tűrte, és dolgozott mindvégig egyszál maga hibátlanul. És még mindig jó volt. Ezt ma már jónéhány ipari sem viselné, tapasztalatból tudom. Azért vettem Kress-t, mert giga porvédelemmel reklámozták. Az első fürdőszoba csempézésekor be is halt a szuperporvédett kapcsolója. Mondani se kell, telis-teli volt porral, és őrült nehéz volt a porvédelmi agyalmányok miatt kitakarítani. Mint ha azt a porvédelmet direkte arra fejlesztették volna, hogy ha bekerül a por, ki ne tudjon onnan szabadulni. )
Volt lidis, aldis masinám több is. Már egy sincs meg. Nem elromlott egy se, bírta az mind. Hanem szétrázták a kezemet, és őrült hangosak voltak. Elajándékozódott hát minden ilyen portékám. Barkácsolásra jobbnak találtam a legtöbb lidis occóságot, mint a ződboschokat dufla áron. Mondjuk a dekopírjuk elég nagy mellényúlás volt. Csilivili, de egy mezei B&D, amin állítási lehetőség sincs, kenterbe vágta.
Komoly munkára nem a strapabírás okán nem valóak, hanem azért, mert évtizedekkel ezelőtti minőséget hoznak fájintos köntösbe dugva. Ettől még tartósak többnyire. De hogy legyen otthon kéznél néha ez-az, arra nagyon jók. És tényleg jó az a korrekt garancia, amivel megáldották.

Több fa van, mint asztalos!

(#33193) dudi6


dudi6
senior tag

Annyira dicséritek, meg máshol is szinte csak jókat olvasok, hogy egy akkus csavarozóért tuti kimegyek reggel, szalagcsiszoló is nagyon szimpi, hogy asztalhoz rögzíthető, így valószínű arra is benevezek. Akkus multicsiszolót mire lehet használni? :) Kell az nekem? :) Ecsetek milyenek? Azt is kellene vennem...

[ Szerkesztve ]

(#33194) Haugland


Haugland
aktív tag

Engem egy kis okositas erdekelne a dekopirfuresz helyes hasznalatavan kapcsolatban...
Lidl-s peldanyom van, de ennek helyes beallitasahoz/hasznalatahoz (is) hulye vagyok (meg).

Az a resz nem tiszta, hogy az "elotolast" hogyan kell jol beallitani eshogy melyik illik melyik fafajtahoz?
Altalaban fenyot, butorlapot es retegelt lemezt terveznek vagdosni vele.

Nemreg kerdezgettem kismeretu szalagfureszrol (gude tipus) de amig nem lesz egy olyanom, addig arra gondoltam, hogy beepitek egy ilyet forditva az asztalba es ezt hasznalnam. (Ebben az allapotban nullara vagy legkisebbre allitanam az elotolast es a fureszlap hegyet betennem 2 vezetogorgo koze, hogy meg legyen tamasztva)

(#33195) AndrewBlase válasza dudi6 (#33193) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Félreértés ne essék, közel sem tökéletes gépek ezek, de ennyi pénzért ilyen garanciaháttérrel máshol nem kapsz. Barkácsolgatásra jó kis gépek ezek.
Ahogy thyeby is írta, nem a legújabb technológia, és ergonómia terén is lenne hova fejlődniük, mert egyik-másik gépük elég bumfordi és nehéz, esetlegesen iszonyú hangos (pl a kisebbik szalagcsiszolójuk).
Ettől eltekintve, ha nem evvel akarod megkeresni a kenyeredet, tehát nem napi szinten nyüstölöd, akkor jó választás.
Mondom ezt úgy, hogy nekem tizenvalahány masinka van tőlük.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#33196) thyeby válasza dudi6 (#33193) üzenetére


thyeby
őstag

Annyira azért sem súrolnám fényesre a nevüket. Inkább úgy fogalmazok, hogy ár/érték arányban a jelenkori piaci kínálat mellett a barkács szektorban általában ezek a gépek rendben vannak.
Dícsérni még az ipari szegmensben is kevés gépet lehet igazán.
A multicsiszolóval vághatsz, csiszolhatsz.
De felhívom a figyelmedet egy kitanult aranyszabálra:

Ha még nem tudjuk, hogy mire kell egy gép, nem engedünk a vadászösztönünknek soha!
Mert megvesszük csak azért, hogy legyen, aztán az idő azt mutatja, hogy nem is használjuk sose. Miközben nincs olyan gépre pénzünk, amit pedig jaj, de használnánk, ha lenne.
Ecsetekről az a véleményem, hogy az ember bemegy a festékszaküzletbe, amikor festeni akar, és vesz olyan ecsetet, amire épp szüksége van. Nem nagy beruházás. Nem igazán szeretem az ilyen tucat ecseteket akkor se, ha olcsók, akkor se, ha drágák. Ettől még lehet jó a lidis. Nem próbálkoztam velük, és nem is akarok a jövőben sem.

Több fa van, mint asztalos!

(#33197) thyeby válasza Haugland (#33194) üzenetére


thyeby
őstag

Az a helyes használata, hogy bekapcsolod, és tolod a megrajzolt vonalon.
A laplengetés hatékonyabb vágást eredményez gyengébb vágásképpel. Olyanra állítod, amilyen a tapasztaltak alapján megfelel. Kitapasztalod.
Asztal alá nem igazán szerencsés beépíteni. Magam is próbáltam, de nem élek azóta ezzel az opcióval, ugyanis úgy megrázza a fát, hogy ihaj.

Több fa van, mint asztalos!

(#33198) martong válasza Haugland (#33194) üzenetére


martong
tag

Szia, a dekopír akkor fog jól vágni, ha kézzel vezeted. Az csak a reklámfilmben megy, hogy tolod steller mellett és párhuzamost vág. Legalábbis nekem nem sikerült, pedig elég jó gépem van.
Én is áldoztam időt arra, hogy fejjel lefelé beépítettem, ott is csak kézzel vezetve lehet a vonalon maradni. Kis alkatrészeknél nagyon balesetveszélyes ez a működés.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#33199) Speciali válasza dudi6 (#33193) üzenetére


Speciali
tag

konkretan nem tudom milyenek a szoban forgo ecsetek, de szoktam néha venni csomagban olcso ecseteket, ezek azonban komolyabb festésre nem alkalmasak. Kevés is a szőrük, meg hullik is.
Ragasztohoz, meg ezt azt összemaszatolni, aztán kidobni, arra jók.
Komolyabb festéshez a legjobb duplaecseteket, valodi szörböl szoktam megvenni.

(#33200) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Tegnap este/ma reggel "fényeztem" a Lidlis gépeket.

Ma "iparszerűen" használtam a rezgőcsiszolót (6m-es rétegelt-ragasztott gerendákat [=szarufa] csiszoltam), ami egyszer-csak megadta magát. Na mondom faxa, a fagyi visszanyal! :P
Mivel a 3 év már letelt, szétkaptam a drágát, megmozgattam ezt-azt, kifújattam, ééésss yes! Ismét működik! Valószínűleg az egyik szénkefe mozdulhatott ki valahogy a helyéről, amikor véletlenül lerántottam a hosszabbítóval a gépet. (rövid volt a másik gép zsinórja. :W :D) Következménye lett még a porgyűjtő tartályának a törése.
Ettől mondjuk még használható a gép, de megérdeklődtem már, 3 ezrest kérnek egy új tartályért.
Viszont felfedeztem, hogy a felső csapágy kissé szorul, úgyhogy holnap szépen veszek bele 500 pénzért egy másikat, és vígan dolgozunk tovább.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.