Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89801) rjg válasza 3L1T3 (#89800) üzenetére


rjg
őstag

Erre a belépő új Air is több, mint elegendő.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#89802) 3L1T3 válasza rjg (#89801) üzenetére


3L1T3
addikt

És amennyiben nem akarok várni az M1-es konfigra? Vagy mindenféleképp annyival jobb, hogy üljek a fenekemen amíg lesz valahol készlet? :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#89803) TigerCat válasza 3L1T3 (#89802) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyértelműen jobban megéri azt venni. Nézz meg néhány tesztet, ráadásul a natív Office is készül a platformra. Innentől kezdve nem kérdés.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#89804) 3L1T3 válasza TigerCat (#89803) üzenetére


3L1T3
addikt

Rendben, köszi! :)

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#89805) rjg válasza 3L1T3 (#89802) üzenetére


rjg
őstag

Amit írtál, arra az i3-as Air is bőven jó. Az M1 biztos, hogy időtállóbb lesz, sokkal jobban bírja az akku és bármilyen videó, kép és hang szerkesztésben messze veri az intelt, de ez nálad nem volt szempont. Amiért az M1-es verzió jobb lehet, az az értékállóság. Ha most veszel Intelt (bár én pont egy hete vettem egy 16"-ost) az egy-két év múlva valószínűleg nehezebben, olcsóbban lesz eladható, mint az ARM-es verziók.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#89806) consono válasza V.Stryker (#89799) üzenetére


consono
nagyúr

De. Én is ezt érzem a 2017-es Air-en. Gyorsabban is merül valamivel..

"In God we trust. All others must bring data"

(#89807) pana0017 válasza V.Stryker (#89799) üzenetére


pana0017
senior tag

Már én is akartam írni ezzel kapcsolatban. Ugyanez a gép, gyorsan merül, melegszik is jobban, de a legzavaróbb amikor töltőről használom. Mellette lehet csak VLC-vel sorozatozok, de süvít a ventillátor. Aláírom egy tisztítás már esedékes lenne, de Big Sur előtt egyszer sem csinálta. Pár napja csináltam egy SMC resetet, azóta mintha kicsit javult volna a helyzet.

(#89808) #86564352 válasza pana0017 (#89807) üzenetére


#86564352
törölt tag

VLC helyett IINA?

(#89809) vadászcsiga válasza pana0017 (#89807) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Lehet hogy egy szimpla újrapasztázás segítene.

Vannak itt mindenféle rossz tapasztalatok régebbi gép+big sur, nekem egyik sem jött elő eddig. Böngészés, filmnézés, kepszerkesztes...nem hallom a suvitest, mit nyissak meg hogy élőidézzem?

(#89810) Major Lion válasza 3L1T3 (#89800) üzenetére


Major Lion
senior tag

13"-as Air simán jó erre a célra. Ha számít az akksi idő akkor meg pláne.

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#89811) rjg


rjg
őstag

Hátha valakinek jól jön, Black Friday Magnificent 9, benne Forklift, Rapid Weaver8, DaisyDisk, stb.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#89812) pana0017 válasza #86564352 (#89808) üzenetére


pana0017
senior tag

Alapvetően elégedett vagyok a VLC-vel, csak példaképp hoztam fel. Ugyanezt képes 3 Safari tabnál is megcsinálni. Catalinan semmi gond nem volt.
Ha lesz időm beadom szervizbe. iStyle-ról milyen tapasztalatok vannak? 7500-ért nem tűnik rossz ajánlatnak a tisztítás+pasztázás.

vadászcsiga
Nekem általában csak akkor indul be a venti ha egyszerre töltöm és használom. Nem tudom ez nálad mennyire jellemző használat.

[ Szerkesztve ]

(#89813) vadászcsiga válasza pana0017 (#89812) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Napi szintű. Fel napja küzdök a facebookon hogy létrehozzák egy boltot, közben töltőn volt egészen idáig, közben fotókat szerkesztettem, végre sikerült, de a safari többször is kiírta felül hogy mennyire memória zabáló oldal is ez, asszony nincs itthon úgyhogy egész nap csend volt, hallottam volna ha süvít a venti. Pasztázd újra, hátha megoldja, én tavasszal magam csináltam, jól ki volt szaradva.

[ Szerkesztve ]

(#89814) B.i.L


B.i.L
senior tag

Használ valaki mentésekre Timeport kapszulát?
Érdekel pár beállítás,hogy kellene kinéznie.

Horgászni mentem...B.i.L

(#89815) jegesib válasza B.i.L (#89814) üzenetére


jegesib
aktív tag

erről még nem is hallottam, hasonló mint a time capsule volt? Adsz egy linket?

(#89816) B.i.L válasza jegesib (#89815) üzenetére


B.i.L
senior tag

Itt
Nagyon pöpec,router,mentések...stb

Horgászni mentem...B.i.L

(#89817) meza123


meza123
csendes tag

Sziasztok
Most neveztem be egy M1 es Air re es lenne par kerdesem.
elso Mac em es nem vagyok egy IT zseni, ezt fontos elore leszogezni
azt jol olvastam hogy az USB pendrive ot at kell majd formazni NTFS-re hogy fel tudja ismerni?
illetve a HDMI minden ilyen nelkul mukodik?

(#89818) pana0017 válasza meza123 (#89817) üzenetére


pana0017
senior tag

Pont, hogy az NTFS nem jó alapértelmezetten, ahhoz plusz program szükséges. ExFAT-ot tudsz használni Macen és Winen is. HDMI menni fog, csak szükséges egy USB C-HDMI átalakító.

(#89819) blakey válasza pana0017 (#89818) üzenetére


blakey
titán

Pontosabban, jó az NTFS is, csak akkor Mac-re kell egy külön program az íráshoz. ExFat ugye jó, FAT32 is jó.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89820) BossBoss válasza blakey (#89819) üzenetére


BossBoss
őstag

Big Sur-t érdemes feltenni egy 2017 MBP-ra? Stabil már? Most jött vissza topcase cseréről a gép. Hamarosan megy eladásra mert jön az új. Amúgy egész rugalmas volt az apple. Mert hol beragadt gomb hol nem. Ergo nem mindig produkálta. a hibát. Ennek ellenére cserélték. Jót tett az akksinak is. :D

(#89821) blakey válasza BossBoss (#89820) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, én csak 1 hónap múlva fogok ekgondolkodni a telepítésén, ha addig kijön egy-két javítás.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89822) trobi28 válasza BossBoss (#89820) üzenetére


trobi28
addikt

Szerintem rendben van az, az én fél éves Air-emen teszi a dolgát rendesen :K
Figyegetem, hogy miként muzsikál másoknál. Egy ismerősömnél régebbi Air-en volt vele gond, de eléggé összekuszált rendszere volt. Csinált egy tiszta telepítést, azóta ok.
Lehet hogy azon a vason, amelyik már több főverzió frissítést megért, szükség lesz egy tiszta telepítésre.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#89823) meza123 válasza pana0017 (#89818) üzenetére


meza123
csendes tag

Meg egy kerdes
a pendive formazasa itt is olyan egyszeru mint win en?

(#89824) Head88 válasza BossBoss (#89820) üzenetére


Head88
addikt

Dehogy stabil. Még csak most derülnek ki a hibái. Még mindig az első publikus verzió van.
Egyre többet olvasok arról, hogy nem csak a 2013-2015 13" pro gépeket fekteti meg. 2015 5k imac-kel és 2017 airrel is okoz gondokat. Ha nem érzed sürgősnek a frissítést akkor én a helyedben várnék a .2-.3 verzióig.

meza123
Lemezkezelőben gond nélkül tudod formázni a pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

(#89825) nord_ válasza BossBoss (#89820) üzenetére


nord_
veterán

Nekem is ‘17-es MBP van, egyetlenegy “hiba” jut az eszembe: ha a Safariban több tab van nyitva, akkor nem mindig látszik a bezárást jelző x. :)

(#89826) BossBoss


BossBoss
őstag

Köszi mindenkinek. Ha felteszem a Big Sur-t és eladom akkor vissza tehető a Catalina? Ha az új tulaj azt szeretné vagy nem tudom. :) Addig azért kipróbálnám. :B

(#89827) Macika_MC válasza BossBoss (#89826) üzenetére


Macika_MC
tag

igen, ha van Catalina.app-od és készítesz USB telepítőt.

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#89828) Head88 válasza BossBoss (#89826) üzenetére


Head88
addikt

Vissza lehet tenni, viszont gyakori hiba, hogy a catalina usb telepítő nem látja a bigsur-ral telepített ssd-t. Ilyenkor az a teendő, hogy bigsur usb telepítővel lemezkezelőben leformázod az ssd-t hfs+ fájlrendszerre és utána catalina usb telepítővel újraformázod apfs-re és telepítesz.

[ Szerkesztve ]

(#89829) jegesib válasza B.i.L (#89816) üzenetére


jegesib
aktív tag

a Timeportra ugrottam rá, az Airport Time Camsule-t ismerem :D

(#89830) TigerCat válasza meza123 (#89817) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ahogy írták a többiek, NTFS-t a macOS alapból csak olvasni tudja. Az említett ExFAT és FAT32 (2GB méretkorlátra figyelj) kompatibilis a Windows-zal, azonban ha TV-re is rá akarod dugni, akkor jó eséllyel az NTFS fog kelleni. Ehhez a Tuxera, vagy a Paragon megoldása kell, hogy írni is tudj rá. Az összefoglalóban megtalálod...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#89831) xhege


xhege
addikt

Újra itt még mindig dilemmában. Sokat nézegettem az iPadokat , de még mindig nem jutottam dűlőre. Egy új iPad air 3 185000 legalább, a sima iPad 175 ha nem a 32 gigásat veszi az ember újonnan. Akkor még kellene tok, billentyűzet... szóval inkább 200. Annyiból meg már lehet találni 2017-és MacBook Air gépeket is. Azért egy MacBook csak jobb nem? Egy 2-3 éves Air még sokáig szolgálhat. Amit olvastam hogy a pillangó billentyűzet ami komoly hiba forrás ezeknél. Szóval kicsit tanácstalan vagyok.... :U

(#89832) consono válasza xhege (#89831) üzenetére


consono
nagyúr

A 2017-es Air nem pillangó, viszont a kijelzője sokkal gyengébb, mint az iPad-eknél. Ellenben teljes desktopot kapsz. Még azt érdemes tudni, hogy a 2017-es Air gyakorlatilag a 2015-ös, kicsit gyorsabb CPU-val. Nem lebeszélni akarlak, nekem is ilyen gépem van, csak érdemes a helyén kezelni a gépet...

"In God we trust. All others must bring data"

(#89833) blakey válasza TigerCat (#89830) üzenetére


blakey
titán

4GB

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89834) Thewent12 válasza xhege (#89831) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Sokan azon az állásponton vannak, hogy az ipad kiváltja az asztali gépet. Én saját magam nevében tudok nyilatkozni, hogy biztosan előbb vennék egy macbookot, mint ipadet. Pedig van mindkettő, 18-as ipad pro meg 19-es MBP.

(#89835) xhege válasza consono (#89832) üzenetére


xhege
addikt

Ezzel azt akarod mondani, hogy érdemesebb lehet egy 2015-öst nézni olcsóbban? Akkor a 2015-ös és 2017-es Aireknek van valami típus hibája? A staingate a Prokat érinti ugye? Elnézést de tényleg nem vagyok járatos a témában.

(#89836) xhege válasza Thewent12 (#89834) üzenetére


xhege
addikt

Igen én is arra gondolok, hogy egy MacBook ezért több mint egy iPad.

(#89837) pana0017 válasza xhege (#89835) üzenetére


pana0017
senior tag

Én azt javaslom ha van lehetőséged próbálj ki egy kiállított 17-es Air-t, nézd meg mennyire zavar téged a kijelzője. Tényleg nem jó, de teljesen használható. Persze ha valaki retináról menne vissza az más téma :DDD
A 15-17 témához pedig annyi, hogy csak azért ne fizess rá 20-30 ezret mert az 2017-es évjáratú. Maximum akkor ha tényleg 1-2 évvel kevesebbet használt és jobb az akkuja, mert teljesítményben nem igazán van különbség. Arra figyelj, hogy a 15-ös szériát szerintem még kiadták 4gb RAM-mal, azokat kerüld el.

(#89838) mazsiii92 válasza xhege (#89835) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Szia! Nem engem kérdeztél ugyan, de azért leírom. :) Szerintem felhasználás kérdése, mármint hogy mire fogod használni. Én sokáig szerettem volna egy használt Airt (2015 v 2017), de elengedtem őket. Látszott, hogy az új op.rendszer sem ezekre lett kitalálva és biztos vagyok benne, hogy a következő 2-3 évben csak rosszabb lesz, főleg hogy az 5. gen i5-ös cpu nem egy világverő már. Persze 2-3 évig biztosan jó lenne, egy akksi csere most vagy később ráfér majd ami további tétel lesz neked. Nagy kávák, retina kijelző hiánya és gyenge felbontás jellemzi és ha nem CTO verziót veszel akkor 128gb tárhely alapból.

Én személy szerint nem tudok jelenleg 430 ezer forintot áldozni az új M1-es chippel szerelt gépre, viszont régi használt Inteles macbookot amit 200k környékén árulnak már a fent leírt okok miatt nem vennék. Én most kivárok, Windows vonalon van egy kedvelt szériám, amit ha kiadnak a legújabb AMD mobil procival, akkor lehet, hogy tovább halasztom a macbookra való váltást.

Egyébként van iPadem, nekem a 9,7” vagy a 10,2”-os kijelző kicsi lenne, hiába billentyűzet ide vagy oda. Ha desktop munkát csinálok akkor 12-13”-tól indulok és noti vagy pc. Talán a 12,9”-os iPad Pro + bill kombó amin szívesen csinálnék ezt, azt. De ennek az ára kb. annyi, mint az új M1-és Airé, akkor meg már azt venném. :)

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#89839) BossBoss


BossBoss
őstag

Mint írtam pár napja topcase csere volt a 2017 MBP-on. Olyan hibajelenséget produkál, hogy 30% alatt kikapcsol, mindenféle hibaüzenet nélkül. Bekapcsolni nem tudom. Töltőre teszem akkor felébred, újra bootol. Pár percig 1%-os akksit ír, majd hirtelen 27%, :F Tegnap eljátszotta, gondoltam egyszeri hiba. Ma megint. Mi lehet a gond? Küldjem vissza újra?
Akksi adatai ha valakin mond valamit.

(#89840) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Szerintetek az új M1-es szériában van érdemi különbség az Air és a Pro kijelzője között?

Azért kérdezem, mert:
- nagyobbik Air (8+8 mag, 512 SSD) 16 giga ramos opció 610e Ft
- nagyobbik Pro (8+8 mag, 512 SSD) 8 giga rammal 630e Ft
- kisebbik Pro (8+8 mag, 256 SSD) 16 giga ramos opció 630e Ft

Ezekből nekem legjobb vételnek az első tűnik (jelenleg is airem van, 2015 early, 8 giga ram és 256 ssd).

Namost az ssd-n elvagyok (80 giga üres, icloud fotókönyvtárat használok), a 8 giga is elég, de átlagnál hosszabb ideig használok laptopokat (a munkára használt gépem 10 éves lesz, ez az itthoni, ez lassan 5). Ezért egy 16 + 512-est érzek időtállóbbnak. Teljesítményben egy dologban érzem kevésnek néha a mostani airt, amikor a fotóimat állítgatom be a Fotók alkalmazásban, amúgy mindenre elég szokott lenni. Mivel a proci ugyanaz mindegyikben, ezért gondolom ez nem lenne akadály.
Szerintetek a fenti 3-ból melyik a tuti vétel? Kijelzőben milyen különbség van, vagy egyebekben?

Ami még eszembe jutott, hogy a harmadik opció meg annyiban érdekes, hogy ramot nem lehet fejleszteni a gépben, de az usb-c-nek hála külső ssd-vel a tárhelyet meg tudom toldani később, ha lényeges.

[ Szerkesztve ]

(#89841) marsu. válasza lugosi (#89840) üzenetére


marsu.
senior tag

Pro 20%-kal magasabb fényerősségre képes.

(#89842) pana0017 válasza lugosi (#89840) üzenetére


pana0017
senior tag

Úgy tudom spec alapján a Pro-nak 100 nitttel magasabb a fényereje, de ennyi. Néhány napja volt itt a topicban jó kis pro-kontra a 2 géppel kapcsolatban, mert szerintem teljesen szubjektív kinek mik a fontosak. Én pl 256-os Pro-t választanék ebből 16 rammal, mert én 128 gigán is vígan elvagyok jelenleg :D Jobb az akksi, ha mégis valami erősebb munkára kéne ott az aktív hűtés, touchbart is szívesen kipróbálnám (sokan meg tudom hogy szabadulnának tőle).

(#89843) xhege válasza pana0017 (#89837) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm szépen!
mazsiii92 neked is köszönöm!
Mondjuk a kijelző elég fontos lenne, mert időnként szerkesztgetnék fotókat is. Eljátszok még itt az iPad MacBook vonalon....

(#89845) Head88 válasza BossBoss (#89839) üzenetére


Head88
addikt

Egyértelműen gond lehet az akkuval, ha ilyesmit csinál. Gondolom hivatalos szervizben lett topcase cserélve. 90 nap jótállásod van a cserélt topcase-re, szóval csörögj rá a szervizre. Mondd el a problémát, biztos segítenek.

(#89846) BossBoss válasza Head88 (#89845) üzenetére


BossBoss
őstag

Remek. :((( Most még egyszer lemerítem 30% környékére. Ha most is lekapcsol akkor szerviz. Köszi!

(#89847) #30786816 válasza xhege (#89831) üzenetére


#30786816
törölt tag

Jobb, ipad már örületbe kerget, hogy folyton mindent újratölt, akár csak egy szaros számológépbe kilépek 10 másodpercre, és már mindent kilő a memóriából.

(#89848) vadászcsiga válasza #30786816 (#89847) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez b.szta fel az én agyamat is a végére. A wines laptopom halála után a MacBook mellett döntöttem, iPadnek mennie kellett... feleségemhez :D

(#89849) TigerCat válasza blakey (#89833) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Uff, jogos. Köszi!
:R

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#89850) lugosi válasza #86564352 (#89844) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, ez nagyon hasznos volt. Ezek szerint nincs nagy különbség teljesítményben az air és a pro között, a különbség kb annyi és ott jön elő, hogy a throttling esetén a pro hűtéssel tud kompenzálni. Könnyebben lehetne differenciálni pl. ha 4 port lenne a pro-n.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.