Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89651) blakey válasza brodarics (#89649) üzenetére


blakey
titán

A beállított háttér felhasználókhoz van társítva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89652) peugeotmate válasza peugeotmate (#89645) üzenetére


peugeotmate
őstag

Toroltem az ssd-t, internet recoveryvel probalom frissiteni az oprendszert. Cmd+alt+r kombinacio utan megszakad a betoltes. Cmd+alt kombinaciora vegigfut a recovery, a reinstall os x-re nyomva pedig a yosemitet ajanlja fel. (High sierra volt rajta.) Elfogadom a licenszszerzodest de utana nem latja az ssd-t, nem tudom telepiteni az oprendszert. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

meg

(#89653) peugeotmate válasza peugeotmate (#89652) üzenetére


peugeotmate
őstag

Megoldodott ugy nez ki.

meg

(#89654) icoj69


icoj69
tag

Sziasztok!
Szeretném visszatenni a MacBookra a Catalina-t. Arra gondoltam, hogy készítek egy pendrive instalt, de honnan tudom letölteni az .app vagy .iso file-t?
Pedig régebben már csináltam :)

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#89655) icoj69 válasza icoj69 (#89654) üzenetére


icoj69
tag

Közben megleltem! :C

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#89656) xhege


xhege
addikt

Sziasztok!

Androidról váltottam iPhone telefonra, és úgy tűnik az IOS bejön. :) Elgondolkodtam, hogy a laptopomat is cserélném valamilyen Apple notebookra, ha valóban annyira nagy a varázslat az Apple eszközök együttműködése kapcsán. (valóban az?) Teljesen átlagos felhasználó vagyok és a lehető leggazdaságosabban szeretném megúszni a cserét. Amire a gép használva lenne, az az irodai feladatok, böngészés, videó nézése. Primitívebb fotó szerkesztések (lightroom, vagy snapseedet használok). Nem tudom mit kellene nézegetnem erre a felhasználásra. Első körben 150.000 Ft-nál többet nem szeretnék költeni. Tudom, hogy nem túl izgalmas a kérdésem, és sokaknak ez lerágott csont, de teljesen 0-ról tapogatózok. Azoknak, akik szánnak időt a válaszra előre is köszönöm a segítségét! :R

(#89657) TheMarci válasza xhege (#89656) üzenetére


TheMarci
addikt

Ennyi penzert szerintem a 2015/2017-es air a jo valasztas.

Do You Dream?

(#89658) vadászcsiga válasza xhege (#89656) üzenetére


vadászcsiga
félisten

iPad

(#89659) blakey


blakey
titán

tech2 összehasonlítás, M1 vs. Intel

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89660) pana0017 válasza xhege (#89656) üzenetére


pana0017
senior tag

Én is az Air-t javasolnám, ha az iPad nem opció. Jobb választásnak tűnik, de meg tudom érteni. Én 2x is próbáltam átállni de nem ment, pedig semmi különösre nem használom általában a macbookot sem.

(#89661) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

A Logitech M705 ugyanúgy használható Mac-en Unifying vevő nélkül, mint az MX Master modellek?

(#89662) wm2 válasza xhege (#89656) üzenetére


wm2
őstag

iPad Pro 2017. Használtan is ki lehet fogni. Bár a A10X picit gyengébb, mint az A12, de más szempontból jobb választás, pl. 4gb ram, 120 Hz kijelző. 150-ből ez a legideálisabb arra, amire szeretnéd. Én is használom a Snapseedet, amit sokkal jobb az iPad kijelzőjén használni, mint egy 2015-ös AIR-el nyüglődni. Bár a “primitívhez“ utóbbi is elég. Csak meg kell szokni, hogy ez nem laptop. Meglehet.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#89663) blakey válasza Jhonny06 (#89661) üzenetére


blakey
titán

Minden olyan egér ami nem követeli meg külön USB-s Unifying eszközt az használható. M705-ös BT-os? Ha nem akkor anélkül hogyan szeretnéd használni?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89664) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Mehetnek fel ezek? Nem akarok catalinat sem,mojave tökéletes az öreg gépnek.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#89665) odrif válasza FIREBLADE78 (#89664) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Most veszem észre, hogy nekem is dobott fel ilyen lehetőséget, a Big Sur mellett:

20 éve a Prohardveren

(#89666) FIREBLADE78 válasza odrif (#89665) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Először te próbálj rá :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#89667) blakey válasza FIREBLADE78 (#89664) üzenetére


blakey
titán

Ezek a biztonsági frissítések, én feltettem, a gép működik. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89668) icoj69


icoj69
tag

Szeretnék készíteni egy Yosemite boot pendrive-ot. Elakadtam....
Csak .dmg fájlt találtam, abból lehet készíteni?
Ha tudtok más megoldást, akkor szívesen veszem.
Köszönöm.

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#89669) xhege


xhege
addikt

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzászólását! :R IPadban nem igazán gondolkodtam eddig, mert azért mondjuk szöveget szerkeszteni, gépelni jobb a notebook. Amiket eddig olvasgattam nézegettem ott több helyen is azt javasolták, hoz inkább egy kicsivel öregebb Prot érdemesebb venni, mert erősebb, mint az Air. Illetve a régebbi Prokat még lehet bővíteni újítgatni ha szükséges. Egyébként mennyi ideig kapnak ezek a notebookok hivatalosan támogatást?

(#89670) wm2 válasza xhege (#89669) üzenetére


wm2
őstag

A 150.000 kevés lesz. Talán a 2012-es szériában találsz ebben az árfekvésben, viszont ilyenekre (szerintem legalábbis) józan ember már nem költ. A “Macbook” és a “bővítés” szó pedig rég a múlté.

Ozora <3

(#89671) Vasy09 válasza xhege (#89669) üzenetére


Vasy09
őstag

A bővítés 2015-ig volt lehetséges, és kimerült az SSD cseréjében! :U Én a helyedbe tennék még hozzá egy kicsit, és nézelődnék a 2015-ös 13"-as pro-k között! 200 körül már ki lehet fogni egész jókat! :K

Gamertag: Vasy09

(#89672) consono válasza xhege (#89669) üzenetére


consono
nagyúr

A 15-17-es Air jó széria, ha meg tudsz barátkozni a kijelzővel (1440x900, nem IPS). Főleg, ha vigyáztak rá. Én egy 2017-est használok lassan két éve, nem bántam meg. Hétköznapi feladatokban nem lassú, még pár évig gép lesz. A legtöbb esetben csendben van, csak nagy terhelésnél hangos.
Szerintem kapudrognak tökéletes, ha nem akarsz ennél többet költeni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#89673) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!

Van arra mód, hogy az iPhone, Watch vagy bármi Apple készülék jelezzen, ha a Macbook feltöltött? Ugye az újakon nincs már led ami mutatná, mint a MagSafe-nél. 3napig felejtettem töltőn az Airt es nem az első alkalom (nem volt bekapcsolva). Félek, hogy kinyírom az akksit.

Renault Megane IV Limited

(#89674) xhege válasza Vasy09 (#89671) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm és köszi consono fórumtársnak is! Ahogy látom eléggé megoszlanak a vélemények :) Olvasok, teszteket nézek és kitalálom hogyan tovább.

(#89675) Vasy09 válasza xhege (#89674) üzenetére


Vasy09
őstag

Én mikor 2 éve vettem, ugyan ebben a cipőben voltam! Nekem a pro mindig is jobban tetszett, de hallgatva az itt adott tanácsokra, először egy Air-t vettem! Jó kis gép az is, viszont, nekem ugye az elejétől fogva a pro tetszett jobban, így gyakorlatilag 3 hónap után eladtam és vettem egy prot! :DD Ezzel csak azt akartam mondani, hogy neked kell eldönteni, hogy mit szeretnél! Ha neked jobban tetszik a pro, akkor a mellett dönts, ha az Air, akkor pedig az Air mellett. Az általad leírt felhasználásra az Air bőven elég lehet, mint ahogy nekem is az lenne, de ugye nekem sajnos ez nem volt elég! :N :N
Egy szó mint száz, rosszul bizti nem fogsz járni egyikkel sem! :N :N

Gamertag: Vasy09

(#89676) consono válasza xhege (#89674) üzenetére


consono
nagyúr

Még egy dolog: lehetőleg a gyári akksi, gyári ssd legyen a gépben, bármit is veszel a végén, mert sok szívástól tudod magad megkímélni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#89677) xhege válasza Vasy09 (#89675) üzenetére


xhege
addikt

Nekem igazából tényleg a felhasználás csak a mérvadó, mert előzetesen sem az Air sem Pro nem tetszik jobban a másiknál. Amelyik az én felhasználásomhoz ár/érték arányban a legjobban megfelel az a nyerő. Szerintem is elég lehet az Air, mert videót nem vágok, játszani sem szoktam soha (bár ahogy ahllottam az egyébként sem a Macbookok erőssége).

(#89678) xhege válasza consono (#89676) üzenetére


xhege
addikt

Rendben erre igyekszem figyelni. Köszönöm a tanácsot!

(#89679) jegesib


jegesib
aktív tag

ismét egy 16GB vs 8GB teszt

(#89680) Vasy09 válasza xhege (#89677) üzenetére


Vasy09
őstag

Akkor tényleg az lesz a mérvadó, hogy melyiket találsz jobb árban, illetve állapotban! :K
Viszont ha még nem próbáltál, néztél meg egyet sem, akkor javaslom, hogy a kijelző miatt tedd meg! Mert ahogy előttem is írták a régebbi Air-ek nem retinásak, és a kijelzőjük gyengébb. Persze ez nem azt jelenti, hogy vállalhatatlan, csak egymás mellé rakva azért jól látható a különbség! :K És nekem ez is számított pl! :U

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#89681) R a y válasza xhege (#89674) üzenetére


R a y
senior tag

Én 2015-19 között használtam egy újannon vett Airt. Nagyon szerettem meg minden, de idővel engem is nagyon zavart a kijelzője. Ugye a telefonoknak is nagyon jó a felbontásuk már, és a gép kijelzőjére nézni már zavaró volt egy idő után. Sajnos ezért cseréltem le egy 2017es prora.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#89682) Gomba válasza jegesib (#89679) üzenetére


Gomba
senior tag

hát igen... ezzel most bajban vagyok, hogy melyiket vegyem. És nem lettem okosabb továbbra sem :)

Most 2019-es 13-as MBP van (2,4gHz-s) 8 GB-val. De inkább a cpu ami limitál és nem a ram.
Másrészt meg lehet, hogy majd az M2-re M1X-re akármire cserélném ami érkezik (remélem 14-es MBP)

De nem csak ez nyitott kérdés még a "melyiket vegyem" kérdésben, hanem hogy air vagy pro.
Igazából a fényerő az ami miatt a pro felé húznék, a többi előnye nem érdekes. Az Air egyébként nyilván most a best buy.

Ép hardverben ép szoftver

(#89683) trobi28 válasza xhege (#89677) üzenetére


trobi28
addikt

Én is ilyen dillemában voltam év elején.
Úgy voltam vele, hogy nem vagyok hajlandó adni egy 5 éves vasért (ugye 2015-ös PRO-t érdemes még megvenni) 200 ezer ft-ot, egyszerűen nem éri meg. Okok:
- lehet, hogy oda van a kijelzője - staingate
- ha gyári akkumulátor van benne, akkor az már erősen cserés. Utángyártott vackot nem tetetnék bele, a gyári 80+ ezer. Ha utángyártott van benne, akkor az nagy valószínűséggel egy vacak, ha ki akarom cseréltetni gyárira, akkor az 140 ezer, mert nincs meg az eredeti. Sok olyan hirdetésbe futottam bele, hogy kicseréltették utángyártottra az aksit és gyorsan piacra dobták. Na ezeket a vasakat messziről el kell kerülni.
És még sorolhatnám a hibalehetőségeket.
Egy Air teljesítménye is elég nekem, ezért vásároltam egy 2020-as MBA-t, nem bántam meg :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#89684) vadászcsiga válasza trobi28 (#89683) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Azért ez így sántít kicsit. Egy 2020-as Air 430 ezer Ft ami nem 150 meg 200. Én nem sok keresgélés után találtam az említett 2015-ös pro ami ahogy akkor mutattam szinte teljesen új volt 8 ciklussal, staingate nélkül, igaz tettem bele kis energiát, konkrétan időt a keresésbe, meg benzint az úthoz. Úgy voltam vele hogy 400 ezret biztos nem adok egy apple cuccert, annyira azért nem jó, bár kétségtelenül ez a legrövidebb út a 2 pont között. Az alumínium ház viszont kellett.
Kollégának egy öreg mac arra lesz jó hogy vagy elvegye a kedvét, vagy rakjon még hozzá pénzt és vegyen újabbat. Utóbbit ha megfogadja, megsporol egy kört mert úgy lesz csak igazán drága a leendő gépe.

[ Szerkesztve ]

(#89685) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Én továbbra is ipadet javaslok ennyi pénzért. 150-ert már újat kap, marad is pénze, abból meg külső billentyűzet, és meg van a szöveg szerkesztés is.

(#89686) xhege


xhege
addikt

Tényleg nagyon köszönöm a sok segítő hozzászólást. Úgy tűnik ez a kérdéskör nem annyira egyszerű, mint azt hittem, de nagyon tanulságos, hasznos infókat gyűjthettem tőletek. Körbejárom még ezt az ipad témát is :R 300-500 ezer forintokat nem szeretnék egyelőre költeni, mert bár tetszik az ökoszisztéma, de amire használnám azt a 7 éves Thinkpad x230-am is tudja :).

(#89687) R a y válasza trobi28 (#89683) üzenetére


R a y
senior tag

Én is dilemmáztam a 2015ös vagy 17es pro között de ugyan azokért nem vettem amiket te is írtál. Sok a mókolt, gagyi aksis gép, amire után az ember duplán ráfizet..
Én tavaly szeptember vettem egy 2017es prot, ami akkor szeptemberben volt 10 hónapos és annyiért sikerült hozzájutnom mint amennyiért a 2015ösöket árulták.
Oké, hogy azokon a modelleken van mindenfajta port, de eddig nem bántam. Egyedül azt sajnálom, hogy csak két thunderbolt port van rajta és nem négy.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#89688) wm2 válasza vadászcsiga (#89685) üzenetére


wm2
őstag

Pontosan. Gyors(abb). Kényelmes(ebb). Csendes(ebb).

Ozora <3

(#89689) Smiley válasza wm2 (#89688) üzenetére


Smiley
őstag

Amugy az is vicc, hogy 200+-t kernek egy 5 eves vacakert. Kicsit olyan mint a hasznalt nemet premium az autoknal... van rajta egy logo es megorulnek erte, kozben meg csak viszi a penzt.
Ha ilyen kell az embernek akkor lehetoleg ujonnan, vagy nagyon max 1 evesen szabad megvenni. A tobbi az esetek 80% tutira rafizeteses lesz, es a vegen ott fog tartani mint ha vett volna egy ujat.

Az x230 raadasul az egyik legjobb gepek egyike, utheted vaghatod es ha valami baja lenne fillerekert van hozza minden... 4 eve vettem 38e-ert, kapott melle egy ssd-t egy akksi-t valami kinai memoriat meg egy ansi vilagitos keyboard-ot. Minden szarral egyutt nem volt tobbe mint 70e, es azota csak hasznalni kell. Nekem mar ossze van verve mindenhol, megszamolni nem tudom hanyszor esett be a rack szekreny moge. A gagyi utangyartott 8e akkumlator siman megy ma is 3 orat. Pont a napokban neztem, hogy 14e egy ips panel bele az alirol, a mostani tn-ben mar van par folt. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#89690) xhege válasza Smiley (#89689) üzenetére


xhege
addikt

Az x230 tényleg egy igásló. Én 50-ért vettem már SSD-vel. Kapott egy jobb akksit, amivel 8 órát simán hoz, néhány apró karc van rajta, de korához képest már-már újszerű. Egyetlen egy komoly gondom van vele: lenyúlta a 15 éves lányom... :DD

(#89691) FIREBLADE78 válasza xhege (#89669) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem lesz eladó pro retinám. 2013 late. Teljesen jó. Nem értem miért írják,hogy csak 2015-től szabad venni. De az is lehet,hogy megtartom. Jutubon is van rengeteg teszt,hogy miért használ 2013-as gépet 2020-ban. Persze jobb a 2015-ös gép,de ha nincs pénz,akkor nincs pénz. Egér mozi, gagyi felbontású airt semmi pénzért nem vennék. A 8 éves prom 10x lekörözi. Ha szerencséd van,akkor médiában van kirakva. Nézz rá. Lehet neked bejön.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#89692) wm2 válasza Smiley (#89689) üzenetére


wm2
őstag

Én elvagyok 10 meg 15 éves gépekkel is ;] , de a mókolás nálam hobbi és igen, 5-8-10 éves 2 magos gépekért ennyit adni tényleg irreális. Magyarországon ez mindig így volt. Én pont most keltem, iPad-en görgetem végig a napi rutint (social media, ph fórumok, macrumors, yt tesztek, mail stb.) Én erre már képtelen lennék laptopot kinyitni. Viszont elfogadom, megértem ha ez sokaknak nem megy. Az asszony sem tudja levetkőzni a laptopon összeszedett szokásait, de a Netflixet sokszor tabletről nyomja már. Haladás. :)

Ozora <3

(#89693) icoj69


icoj69
tag

Sziasztok!
Ha esetleg elkerülte a hozzáértők figyelmét, tudtok segíteni?
#89668

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#89694) jegesib válasza icoj69 (#89693) üzenetére


jegesib
aktív tag

nem akarok genya lenni de első google találat

(#89695) icoj69 válasza jegesib (#89694) üzenetére


icoj69
tag

Nem vagy genya, ezt én is megtaláltam.
Nekem Yosemite kellene, amit csak .dmg-ben tudok letölteni.
Azt le is töltöttem, de nem tudom, hogy hogyan készítsek boot pendrive-ot.

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#89697) icoj69 válasza jegesib (#89696) üzenetére


icoj69
tag

Köszönöm, ezt olvastam, de honnan szerezzek .app kiterjesztésű Yosemite-t?
Vagy ki lehet nyerni a .dmg fájlból? Mert abban egy .pkg van.

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#89698) jegesib válasza icoj69 (#89697) üzenetére


jegesib
aktív tag

hádde option2 és lehagyod az első 2 steppet.

(#89699) icoj69 válasza jegesib (#89698) üzenetére


icoj69
tag

Köszönöm a segítséget, végül sikerült szereznem egy .app fájlt, így pedig könnyű dolgom volt.
:R

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#89700) Macika_MC válasza icoj69 (#89699) üzenetére


Macika_MC
tag

Én minden egyes .app fájt elmentek nehogy valami gubanc legyen és ha esetleg valakinek jó lenne, akkor legyen :K így bármilyen USB telepítőt tudok készíteni. ;)

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.